Doelman getergd over inzet Hoek Ghijselen terechte winnaar klassieker Scheldesport met de hakken over de sloot DLC blijft aan kop ondanks puntverlies Kloetinge heeft geen antwoord op Terneuzense Boys Koploper volleybal laat een punt liggen BKC en Zaamslag met lege handen sport B Jaap Pijnenburg: zo wordt het vechten tegen degradatie MAANDAG 28 NOVEMBER 1994 van onze voetbalmedewerker HOEK - I)e teleurstelling was Jaap Pijnenburg zaterdag van het gezicht te lezen. De doelman was onbetwist de grote uitblin ker bij Hoek. maar stond na de ontmoeting met Kozakken Boys met lege handen. Pijnenburg hield Hoek met name in de eer ste helft op de been en zag zijn ploeg zelfs onverhoopt op voor sprong komen (2-D. „Je voelt je onpasseerbaar en toch wordt het dan 3-2 voor die gasten", bleef hij ontgoocheld achter in de kleedkamer. „Dan ben je in staat om te janken." Pijnenburg kwam aan het begin van het seizoen naar Hoek als opvolger van Wim Verpoorte. Hij werd vaak geconfronteerd met de erfenis van zijn voorgan ger. „Ze hadden hier de echte Pijnenburg nog niet gezien, maar dit is het niveau waarop ik thuis hoor. Ik wilde me vandaag tonen, zeker na die blunder van vorige week. Ik had voor mezelf alles nog eens op een rijtje gezet en het gevoel dat ik er alles uit moest gooien. Dan is het leuk dat je in bepaalde delen van de wedstrijd je elftal er doorheen sleept. Het zou alleen aardig ge weest zijn, als ze mij er ook eens doorheen hadden gesleept. Als het 2-2 wordt, dan moet je zo'n pot op slot gooien." Het mocht zaterdag een wonder heten, dat Hoek met een 2-1 voorsprong ging rusten. De thuisploeg werd in het eerste half uur op alle fronten afge troefd en gaf legio kansen weg. „Het was één grote gatenkaas", keek dé doelman terug. „Die spitsen hebben de middag van hun leven gehad. Er is een hele periode geweest, dat ik alleen maar rood-wit voor me zag." Jaap Pijnenburg pakte zijn eer ste ballen goed en kreeg daarna alle gelegenheid om in de wed strijd te groeien. De keeper stop te zelfs bij een 1-0 voorsprong voor Kozakken Boys een straf schop. „Wordt het 2-0, dan vindt iedereen Pijnenburg een grote kluns", besefte hij. „Maar ik was zó kwaad. Het was geloof ik al de zesde keer dat er iemand door kwam. Ik riep ook tegen mijn verdedigers dat ze me liepen te flessen. Ik kreeg geel, maar ver der niemand. En als je nou als verdediger je tegenstander voor de vierde keer alleen voor de keeper ziet verschijnen, dan geef je die vent toch een dood schop?" De getergde doelman ranselde vervolgens de toegekende straf schop met een knappe reactie uit zijn doel. Jaap Pijnenburg: „Ik stond zó scherp. Dan ga je een spelletje spelen met die spits. In dit geval won ik. Daar krijg je als keeper een kick van. Een paar minuten later sta je met 2-1 voor. Dan zou je toch denken datje daar als ploeg een opkikker van krijgt. Ik zet vraagtekens bij de manier waar op sommige spelers het veld in gaan. Ik heb geen zin om namen te noemen, maar ik heb wel het idee dat er wat moet gebeuren Je moet gewoon rceel zijn. Zoals het er nu uitziet, zullen we tegen degradatie moeten vechten en punten moeten sprokkelen." De doelman vindt dat alle spe lers maar eens bij zichzelf te rade moeten gaan. ..Het is belangrijk dat iedereen eens goed in de spiegel kijkt. Ze zeggen allemaal dat we van buitenaf komen en geen binding hebben met Hoek. Maar ik wil zo hoog mogelijk spelen en daar heb ik alles voor over. Anders moet je al die af standen niet overbruggen. Ik train me de pestpokken. Ik heb al vier snipperdagen genomen om te kunnen trainen. Dat leg je jezelf op. Het is gewoon een kwestie van elkaar opjuinen en niet de kantjes eraf lopen. Dat gebeurt wel. Onbewust, denk ik. Ik kan natuurlijk niet in ieder zijn hoofd kijken." Bedrukte gezichten na de wedstrijd. Trainer Dick Buitelaar, Geertjan de Smet (geblesseerd uitgevallen) en Frankie Standaert verlaten het veld na weer een nederlaag van Hoek. foto Peter Nicolai van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport behaalden in Oudenbosch een zwaar bevochten zege (73-81) tegen Vossenberg. De ploeg van Peter Vaal blijft daardoor titelkandidaat in de rayoncompetitie Brabant/Zeeland. De winst was belangrijk, want vol gende week komt de ongeslagen koploper Barons op bezoek bij Scheldesport. De reserves van Scheldesport speelden zaterdag op voorhand een verloren wedstrijd (132-65) tegen Ba rons, want enkele spelers van het eerste team van de Terneuzense basketbalvereniging moesten door een spelers-tekort worden ingezet. Zij hadden het duel te gen Vossenberg nog in de benen. Bij de dames was het herstel van Voorwaarts in de uit wedstrijd tegen De Smokkelhoek opmerkelijk. De Axelse vrouwen poetsten een achterstand van dertien punten weg en wonnen met 40-43. De vrouwen van BV Oostburg verloren in Goes met 56- 41 van Volharding 2. Vossenberg-Scheldesport 73-81 (39-35): Aanvankelijk liep alles naai' wens voor Scheldesport. De Terneu- zenaren hadden vanaf het begin het beste van het spel. Dat leverde een 25-17-voorsprong op. „Gezien het aan tal kansen had de voorsprong groter moeten zijn", stelde coach Peter Vaal na afloop vast. Scheldesport bracht zichzelf in de problemen, waardoor een fanatie ker spelende huisclub de achterstand omboog in een 39-35-voorsprong bij de rust. De beginfase van de tweede helft beloofde niet veel beterschap: na vijf minuten keek Scheldesport tegen 44-37. Toen spoorde Vaal zijn ploeg aan om via een man-to-man verdediging meer druk uit te oefenen. Het tempo ging weer omhoog en dankzij een tomeloze inzet kon Scheldesport de winst afdwingen: 73-81. De score werd redelijk verdeeld over André Wissel. Maar ten Hozee, Chris Wijnja en Martïjn van Eetveldt. Barons 3-Scheldesport 2 132-65: De koploper was te sterk voor de reserves van Scheldesport. De opgave was toch al zwaar, omdat vier spelers vlak daarvoor nog aan een wedstrijd van het eerste team van de Ter neuzense basketbalvereniging hadden meegedaan. De Smokkelhoek-Voorwaarts 40-43 (25-16): Voor waarts leek een verloren wedstrijd te spelen, maar plotseling kwamen de Axelse dames in de tweede helft op toeren. Een beter Smokkelhoek sloot de eerste helft met een ruime voorsprong af. Ook na rust wilde het aanvankelijk niet lukken bij de Axelse dames, maar daarna kwam er plotseling meer vaart in de ac ties van Voorwaarts. Voorwaarts profiteerde met na me via Heieen van Espen (topscoorster met 23 punten) goed van de ruimte. Het wonderbaarlijke herstel le verde de ploeg uit Axel alsnog de winst op. Volharding 2-BV Oostburg 56-41 (23-20): De thuisclub was te sterk. De aanval van Volharding gaf de door slag. De tegenstandster kwam steeds door het cen trum van de Oostburgse verdediging. Bovendien had de selectie van BV Oostburg slechts zes speelsters en dat kostte conditioneel veel kracht. De Zeeuws- Vlaamse dames hielden op basis van hun inzet heel lang stand. Pas in de slotfase kon Volharding meer af stand nemen. Belgische atleet snelste in Terneuzen-Graauw van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Met Mare Willaert op de verrassende vijfde plaats en Eric Goossen knap debute rend op de achtste plaats was Terneuzen-Graauw ook voor het thuispubliek aantrekkelijk. In deze klassieker had er echter maar één recht op de zege en dat was Ivan Ghijselen. De Belg dicteerde van begin tot einde, klopte in de eindsprint Ad de Rooy en tekende daarmee voor een van de mooiste zeges uit zijn carrière. Vorige week was Ivan Ghijselen een van de grote afwezigen bij de Sjef Thuy-loop in Heikant. In plaats daarvan trainde hij inten sief voor zichzelf op de heuvels rond zijn woonplaats Menen. Ghijselen wilde er staan in Ter neuzen-Graauw en hij wist dat deze wedstrijd beslist zou wor den op de heuveltjes onderaan de Zeedijk ten oosten van Ter- neuzen. Het kon dan ook niet anders dat Ghijselen erbij was toen onmid dellijk na openingskilometer door Terneuzen zich een groep van acht man losweekte van het 310 deelnemers tellende pelo ton. Ter hoogte van De Griete gooide Ad de Rooy de knuppel in het hoenderhok. Schijnbaar moeite loos liep Ghijselen vanuit de groep naar de Brabander toe. Op de eerstvolgende heuvel toonde de Belg zijn kracht en loste De Rooy. Zoals altijd toonde deze zich echter een taaie tegenstan der en zijn achterstand op de koploper werd niet groter dan honderd meter. Na acht kilometer kon hij weer langszij komen. Dit bleek echter niet meer dan een geste van Ivan Ghijselen „Het is prettiger om met zijn tweeën te lopen dan in je eentje. Zeker als je er op toe Squashcompetitie TERNEUZEN - De zeven finale plaatsen zijn in de Zeeuws- Vlaamse bedrijfssquashcompe- titie bijna allemaal bekend. Vijf ploegen zijn zeker van hun plaats. De Pannenschuur heeft dit weekeinde alle duels gewon nen en daarmee nog veel kans om door te dringen tot de finale. Uitslagen: Taxicentrale/Avis-Pan- nenschuur 0-4; FOAKS 2-Pannen- schuur 0-4; ING Bank-Wout Jeans 3- 1: Politie Zws-Vl.-Wout Jeans 1-3: Flying Dutchmann-Taxi/Avis 2-2; Union 2-Taxi/Avis 1-3: Union 1-Pan nenschuur 0-4 moet zien datje zo'n kleine voor sprong in stand houdt", verdui delijkte hij na afloop. Het was zeker geen grootspraak van de winnaar, want slechts sporadisch stond hij de kop af aan De Rooy, die vooral tussen de tiende en de vijftiende kilo meter tot op het tandvlees moest gaan om niet af te moeten haken. Het maakte Ivan Ghijselen al leen maar zekerder van zijn zaak, zo zeker zelfs dat hij De Rooy tot aan het begin van de Graauwse Dorpsstraat bij zich duldde. Hij liep in de slotfase wel heel gemakkelijk van hem weg. Met Ivan Ghijselen kreeg Ter neuzen-Graauw zijn tiende Bel gische winnaar uit haar 12-jarige historie. Zelden was een winnaar echter zo gelukkig. „Het is een van de mooiste overwinningen uit mijn loopbaan, want het is toch een echte klassieker", vond de 35-jarige Ghijselen. Winnares Addie Dieleman, de grote favo riete bij de dames, begon alles behalve fit aan haar Terneuzen- Graauw. De tweevoudig winna res had vorige week zelfs nog een dag ziek in bed gelegen en zag in de openingsfase Trees Ver- meersch de kop nemen. Na vijf kilometer achterhaalde de Sasse grossierster in overwin ningen haar plaatsgenote welis waar weer. maar de kracht waar mee ze de laatste weken van haar concurrentes afstand nam ontbrak haar zaterdag. Twee kilometer later viel voor Dieleman het doek. Vermeersch kwam vrij gemakkelijk weer langszij, om onmiddellijk een gaatje te slaan. Addie Dieleman kon er niets tegen doen en maak te na tien kilometer een verstan dig besluit door de race te sta ken. Na deze strijd stond Trees Vermeersch haar koppositie niet meer af. Uitslagen: Terneuzen-Graauw (25 km.) - heren: 1 Ivan Ghijselen (Me nen) .30.15, 2. Ad de Rooy (Sprundel) 1.30.18, 3. P Rupus (Zele) 1 31.54, 4 Frans van Mieghem i Haasdonk i 1.32 56, 5. Mare Willaert (Hulst) 1.33.11, 6. Frederik van Hove (Zwijn- drecht) 1.34.26, 7 Werner Akkermans (Schoten) 1 34.29, 8 Eric Goossen (Terneuzen) 1.34.33,9. Arnold Polder man (Axel) 1.34.52. 10. Marnix Bau- wens (St. Laureinsi 1.34.58.11. Jo Da vid (Koewacht) 1.35.20, 12. Frank Verschorre iBreskens) 1.35.55, 19. Harvy van Hauten (St Jansteen) 1.37 13.20 RudyNeveiSt Jansteem 1.37.51,22. Ronnie van Acker (Nieuw- Namen) 1 38.30.24 Darwin Kint (Ter- neuzen) 13.38.41,25. Henk van Taten- hove (Terneuzeni 1.38.45. Dames: 1. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1.49.27, 2. Tina Blanchaert (Maria- kerke) 1.51.52, 3. Annet Heyrman (Terneuzen) 2 05-33, 9. Jante Heet- huis (Terneuzen) 2.14 13, 14. M. de Regt(Hoek) 2,32,00. Afwachtingslopen: 8 km. - heren: 1 Benny Corny (Stekene) 27.25. 2. Geert Pauwels (Stekene) 27.29, 3 Geert Cornu (St. Niklaas) 27 54. Da mes: 1. Lilianne Cole (St. Pauwelsi 36.37, 2. Yvonne de Grave (Terneu zen) 36.48, 3. Agnes de Ridder (Zuid- dorpe) 39 12. 5 km. - heren: 1 Eddy Schwegler (Hulst) 20.05, 2. Luc de Clercq (Lier- de) 21.00,3. Vmcent Verleijsen (Aalst) 21 16. Dames: 1. Debbie van Dorsse- laere (Hulsti 23.56, 2. Noela Vermeire (Assenede) 26.36. van onze medewerker HULST - In de zaalvoetbal competitie van het rayon Hulst moest leider DLC genoe gen nemen met een gelijkspel tegen het laag geklasseerde team van 't Anker/Schelfout: 4- 4. Van die halve misstap profi teerden drie teams. Necker- mann/Stuntmarkt, Van der Poel/Ros Beyaart en Meerpaal liepen een punt in op de koplo per. De ranschikking van de grote kopgroep werd overi gens enigszins gewijzigd, om dat FBH en De Ruijter een ne derlaag leden. FBI! raakte verder achterop door verlies in de ontmoeting met Meer paal (4-1). Uitslagen: IZV 2-Den Dullaert 13-4, FBH-Meerpaal 1-4: Van der Poel/ Ros Beijaart-De Ruijter 7-4; Nec- kermann/Stuntmarkt.-De Kroon 6- 1't. Anker.'Schelfout-DLC 4-4. Stand: DLC 8-13, Neckermann/ Stuntmarkt 9-13: Van der Poel/Ros Beijaart 9-12; De Ruijter 8-11; Meer paal 9-11. FBH 9-11; Wentzler 8-10: ING 8-8; IZV 2 9-8, 't Anker/Schel- fout 10-8. The Corner 7-4; De Rei- zendeMan 7-3: Den Dullaert8-3; De Kroon 7-1. De vrouwenploegen van En gelhard en OZ wonnen voor de zevende keer op rij. Engelhard deed dat overtuigend tegen Disco Love (9-1). OZ was nau welijks minder op dreef. Boidin werd met 7-2 teruggewezen, Stand: Engelhard 7-14: OZ 7-14, Heyndrickx 7-10; Boidin 7-5, De Bruintjes 7-4; Disco Love 8-3; Pe ters Cleaning 7-0 Terneuzen Bijna halverwege het seizoen is in het zaalvoetbalrayon Ter neuzen Qutility 1 nog altijd on geslagen. De koploper bracht deze week zijn puntentotaal uit acht wedstrijden op vijftien door het laaggeklasseerde ABN/Amro met 5-1 te verslaan. De achtervolgers deden het nauweljks minder. Zo won Wit- te-Boussen/de Bruin met 2-1 van middenmoter Crunchtime en was De Groote Slock met 10- 6 de baas over Smit Sportprij zen Daardoor bleef de marge drie punten tussen Qutility aan de ene kant en Witte-Bous- sen/de Bruin en De Groote Slock aan de andere kant. In de vierde klasse won Maas Afbouw 2 de topper tegen Atoom Boys met duidelijke cij fers: 6-1. Ook al omdat Qutility 2 tegen Plantenmarkt niet ver der kwam dan een 4-4 gelijk spel, vergrootte Maas Afbouw 2 zijn voorsprong tot vier pun ten. Uitslagen: Derde klasse: Crunch time - Witte-Boussen/de Bruin 1-2, Smit Sportprijzen - De Groote Slock 4-4. Melk Bier - Dow 3 2-4 en Qutility 1 - ABN/Amro 5-1. Vierde klasse: Maas Afbouw 2 - Atoom Boys 6-1 en Qutility 2 - Planten markt 4-4. Stand: Derde klasse: 1 Qutility 1 8- 15 2. Witte-Boussen/de Bruin 8 12 3 De Groote Slock 8-12 4 Dow 2 7-9 5. Dow 4 7-7 6. Dow 3 8-7 7. Crunch time 8-6 8. ABN/Amro 8-5 9. Melk Bier 8-4 en 10. Smit Sportprijzen 8- I Vierde klasse: 1Maas Afbouw 2 8- 15 2. Atoom Boys 8-11 3. Qutility 2 8- II 4. Feyter 8-8 5. Plantenmarkt 7-7 6. Terneuzen 2 8-7 7. Instuif 8-7 8. Gemeente 2 8-5 9 De Zwaantjes 4 8- 5 eq,10. Dow 5 10-2 Albert Heijn blijft voorlopig de enige achtervolger van leider Oud Sluis in het Oostburgse recreatief zaalvoetbal. Albert Heijn wees met 5-3 concurrent Traas terug, terwijl Oud Sluis ongeslagen bleef door een 3-1 winst tegen Francke Sport. ABN/Amro bleef puntloos on deraan door met 2-8 van La Porte d'Or te verliezen. In poule B werkte De Rode Leeuw zich op tot de midden moot door winst tegen De Zwart. Delta Nuts sprokkelde opnieuw een puntje door een 3- 3 gelijkspel tegen Meeusen. De Wielewaal verpletterde in de C- poule staartploeg Chez Rene met maar liefst 17-4. JJ Opties deed goede zaken door een ge lijkspel tegen Jopie Sluis en winst tegen WOD/Saint Pierre. Uitslagen. Poule A. ABN/Amco-La Porte d'Or 2-8: Oud Sluis-Francke Sport 3-1. Albert Heijn-Traas 5-3. Poule B: De Zwart-De Rode Leeuw 2-6; Meeusen-Delta Nuts 3-3. Groosman/Pacojeans-Sunset Bou levard 3-3 Poule C: Riemens-Van Looy 2-2, Jopie Sluis-JJ Opties 3-3; JJ Optics-WOD/Saint Pierre 6-4: Chez Rene-De Wielewaal 4-17. Stand. Poule A: Oud Sluis 8-15; Al- bert Heijn 8-13; Veteranen 7-9; La Porte d'Or 8-9; Traas 8-9; OBS/Er- asmus 6-6; Edah/Mijnders 7-6. Francke Sport 7-6, Texaco/'t Krikje 6-3, De Block 6-2, ABN/Amro 7-0. Poule B: De Boemerang 7-13: Om- nisport 6-8: Stekelinck 7-8; Sunset Boulevard 6-7; Groosman/Paco- jeans 6-7; Bon-Ami 6-6; De Rode Leeuw 7-6, Delta Nuts 5-5; Meeusen 6-4; Gemeente Oostburg 7-4; De Zwart 6-2. Poule C: De Wielewaal 8- 13; Valentine 6-12: JJ Opties 7-10; Wolf 7-8; Van de Sande 6-7; Tele- post 6-6, Van Looy 7-5; Riemens7-5; WOD/Saint Pierre 7-5; Jopie Sluis 7- 3; Chez Rene 6-1 Door een nipte 4-3-overwin- ning tegen staartploeg De Zee meeuw heeft De Dikke van Da- Ie de leiding genomen in het West Zeeuws-Vlaams KNVB- zaalvoetbal, Verduin, dat in een doelpuntrijk duel met 6-4 van directe concurrent De Ruysscher won. blijft eveneens in de race voor de eerste plaats. Stand: De Dikke van Dale 6-9: De Frietstal 6-8; Verduin 5-7; De Ruys scher 6-7; Leenhouts 5-5: Bron 5-4; Maitre Jean 6-4, 't Populierenhof 5- 3; De Zeemeeuw 6-3. TERNEUZEN - De Zeeuwse derby in de eerste klas van het landelijk damesvoetbal leverde Terneuzense Boys een 3-0-winst op tegen Kloe tinge. Tweedeklasser Spui reisde naar het onderaan staande Sliedrecht en moest daar een 3-1-nederlaag in casseren, waarmee Spui in de gevarenzone blijft. Kloetinge-Terneuzense Boys 0-2: De bereidheid van de dames van Terneuzense Boys om samen te knokken werd in het duel tegen Kloe tinge beloond. Al in de vijfde minuut opende Wanda Ze- gers met een doeltreffende halve omhaal de score. Een fel Kloetinge bood goed weerwerk, raakte zelfs een keer de paal, maar zorgde verder zelden voor veront rustende acties. Kort voor rust maakte, na een spervuur van kansen, In ge van Houten met een af standsschot 0-2. In de twee de helft een beter Kloetinge, j dat Terneuzense Boys terug drong. Echte kansen kwa- i men er echter niet, mede door het knappe spel van Ni- coline Wiersma. In de slotfa se ontdeed Debbie Bakker zich van enkele tegenstand sters en zorgde met een be keken doelpunt voor de 0-3- eindstand. Sliedrecht-Spui 3-1: Het eer ste kwartier had een ver zwakt Spui een licht over wicht. Met een afstands schot kwam Sliedrecht ech ter op een 1-0-voorsprong. De thuisclub was de betere ploeg. Vlak voor rust werd het 2-0. In de tweede helft bracht Ca- rolien Louwers met een af standsschot Spui terug tot 1- j 2, maar enkele minuten latei- wist Sliedrecht de marge op nieuw tot twee doelpunten uit te breiden. Spui ging daarna vooral mentaal on- I deruit en moest Sliedrecht het betere van het spel laten. van onze medewerker HULST - In de eerste klasse he ren van de bedrijfsvolleybal- competitie in Hulst liep het ge makkelijk bovenaanstaande Broomehemie 1 deze week te gen een verliespunt op. De supe rieure koploper - die zich wel een misstap(je) kan veroorlo ven - verloor tegen vv Rhodos de tweede set. Na de eerste set met 15-4 gewonnen te hebben, verslikte het zich in de tweede set (14-15). De derde set was met 15-12 voor Broomehemie. Smash 2000, dat tegen het on- deraanstaande De Troubadour moest aantreden, kreeg zodoen de de kans om de achterstand van zeven punten terug te bren gen tot zes. Die mogelijkheid werd met beide handen aange grepen door de nummer twee van de ranglijst: 15-2.15-3 en 15- 4. Het duel om de derde plaats tus sen CVC/Doolaege en Broom ehemie 2 eindigde in het voor deel van eerstgenoemde met 15- 6,15-13 en 15-9. Luctor Banden 1 verstevigde zijn positie in de middenmoot via een 2-1-zege op De Sterre. Vrouwen In de eerste klasse was Zaman Sport opnieuw goed voor een 3-0- overwinning. De lijstaanvoerder kwam tegen Foto van Damme achtereenvolgens tot 15-1. 15-13 en 15-10. Bovendien speelde vv Rhodos 1 de vrouwen van Za man Sport in de kaart door te gen Ferket en de Maat een punt te morsen: 2-1 (via 15-9,12-15 en 15-5). Van Waterschoot verraste Jong Morres met 3-0 en SC Morres 2 verschafte zich in de onderste re gionen wat meer lucht door Jong Morres 2 met 3-0 terug te wijzen. Uitslagen: Eerste klasse heren: vv Rhodos - Broomehemie 1 1-2, Broom ehemie 2 - CVC/Doolaege 0-3, Luctor Banden 1 - De Sterre 2-1 en Smash 2000 - De Troubadour 3-0. Tweede klasse heren: ABN/Amro - Van Wes ten 3-0. ABN/Amro - 't Jagertje 0-3, ABN/Amro - Ambulo 3-0, Jong Mor res - Rijk bv 3-0 en Van Westen - Luc tor Banden 2 2-1. Eerste klasse vrou wen: Voorwaarts - Lybeert Verstrae- len 1-2, Foto van Damme - Zaman Sport 0-3, Van Waterschoot - Jong Morres 2 3-0. Ferket de Maat - vv Rhodos 1 1-2 en Jong Morres 2 - SC Morres 2 0-3 Tweede klasse dames: vv Rhodos 2 - Wentzler Pauwels 3-0, Jansenius - Rabobank 3-0. Ivens sport - Van Wesemael 0-3, Fonobar Neelemans - SC Morres 3 2-1 en Jong Morres 3 - Broomehemie 0-3 Stand: Eerste klasse heren: 1. Broomehemie 1 11-30 2. Smash 2000 11-24 3. CVC/Doolaege 11-19 4. Broomehemie 2 11-18 5. Luctor Ban den 1 11-15 6. vv Rhodos 11-14 7. De Sterre 11-8 en 8. De Troubadour 11-4. Tweede klasse heren: 1. 't Jagertje 8- 20 2. Brandax 7-19 3. Jansenius 8-18 4 Jong Morres 3 9-17 5. ABN/Amro 9-15 6. De Vos Eggermont 8-10 7. Van Wes ten 9-9 8. Ambulo 7-8 9. Luctor Ban den 2 9-4 en 10. Rijk bv 8-2. Eerste klasse vrouwen: 1. Zaman Sport 8-23 2. vv Rhodos 1 9-21 3. A Markt 9-19 4. Lybeert Verstraeten 9-19 5. Jong Morres 10-19 6. Van Waterschoot 9-16 7 SC Morres 2 9-12 8. Foto van Dam me 9-10 9. SC Morres 1 9-10 10. Ferket De Maat 9-9 11. Voorwaarts 8-8 12. Jong Morres 2 10-5 en 13. CVC 1 8-3. Tweede klasse dames: 1 Fonob Neelemans 10-27 2. vv Rhodos 2 9-! 3. Wenztler Pauwels 10-21 4. Brooj chemie 9-20 5. Van Wesemael 9-19 SC Morres 3 9-17 7. Jansenius 8-11 CVC 2 8-10 9. 'tHoeksken 9-9 10 Ivei Sport 9-6 11. De Sterre 7-4 12. Joi Morres 3 9-3 en 13. Rabobank 8-0 Sas van Gent In de eerste klasse van de recre tieve vrouwenvolleybalcompei tie in Sas van Gent zorgde h team van Cerestar 2 voor een p sitieve verrassing. De in versu keling geraakte regerende kar pioen wees Gilderakkers ove tuigend met 3-0 terug. De sta daardteams van Savok boekti in de hoogste klasse bij de g mengde teams en de manni eveneens een afgetekende zegi Het gemengde team van Savt won met 3-0 van Super Cror heecke uit Hoek. Nadat de ee ste set nipt was gewonnen (1 15), kreeg de ploeg uit Hoek na welijks nog een voet aan grond: 15-6.15-4. Garage Bode was in dezelfde klasse de ba over Rabo, dat na de gelijkm ker in de tweede set geen krac meer over had om ook in het d< de bedrijf behoorlijk tegensta) te bieden. De vrouwenteams van Savi kwamen niet tot goede prest ties. Het in de eerste klasse u komende vlaggeschip deelde i een enerverend duel de punt met Swagemakers: 1,5-1,5. H tweede vrouwenteam van Savi had tegen C-Line geen schi van kans: 0-3. Uilslagen eerste klas vrouwen: G derakkers-Cerestar Benelux 2 0-3 16. 7-15, 9-11); Savok 2-C Line 0-3 15, 2-15, 10-15); Savok-Swagemaki 1,5-1,5 (7-15, 15-11, 10-10). Twee klas: Vv. Philippine-Caravans Ki pe/De Sterre 2-1 116-14. 9-15. 15- Place du Marché-Peters Cleaning 1 0 (15-9. 15-5. 15-13). Eerste klas mengd: Savok-Super Cromheec Hoek 3-0 17-15,15-4,15-6); C Line-( rioca 3-0 (15-1, 15-10. 15-7), GaiÊ Bode 2-Rabobank 2-1 (15-0, 11-15, 3). Tweede klas gemengd: Fabrico Gilderakkers 0-3 (11-15, 5-15. 10-! Garage Bode-Gilderakkers 2 2-1 5, 4-15, 15-11: Caravans Knape/ Sterre-Phihppine 2 2-1 16-14,8-15. 1). Heren: Savok-HAS 3-0 (H n.o.g.). Udo Lehman trainer Spui SPUI - Spui, uitkomend in landelijke tweede klasse v het vrouwenvoetbal, krijgt een inwerkperiode binnen t kele weken een nieuwe traim Nadat de huidige oefenmeesl Hans Hartman te kennen g wegens drukke werkomst£ digheden een stapje terug willen doen, werd Udo Lehm uit Sas van Gent bereid geve den tussentijds de selectie v Spui onder zijn hoede te nemi Lehman, die eerder actief was hockey, handbal en badmint en daardoor ervaring heeft in 1 werken met vrouwenteams, w trainer van Corn Boys 2. Ha man gaat zich bij Spui voorta vooral bezig houden met de c leiding van de meisjes en kri, de supervisie over de vrouwen deling. TERNEUZEN - In de afdelings- promotieklas zaalkorfbal leden zowel BKC als Zaamslag een ne derlaag. BKC thuis tegen Stormvogels (9-12), Zaamslag in Zierikzee bij All Ready (15-13). BKC-Stormvogels 9-12: De thuisploeg deed het wel stukken beter dan in de derby tegen Zaamslag, maar boekte toch de tweede nederlaag op rij. Tot 4-4 ging het gelijk op. daarna liepen de Vogels weg (4-6 en 4-8) en kon BKC de aansluiting niet meer maken. BKC-score: Karin Kolijn 3, Mare Kolijn 2, Jerry van Haneghem, Vincent Corijn, Jacco Fenijn Mathhijs Geuze. AU Ready-Zaamslag 15-13: een wedstrijd waarin be teams volkomen aan elkaar waagd waren, heeft de gelukk ste ploeg gewonnen. All Re£ sloeg kort voor de pauze een i nimaal gaatje (9-8), meteen da na liet Zaamslag een strafwi liggen en werd het 10-8 inpla van 9-9. Om en om scorend g het in het tweede part naar 13. Zaamslag-score: Pieter Har link 6, Sjaak Westerbeke 3, C ny van der Staal, Anja van Dr gelen, Werner de Rooy en W Westerbeke. foto Peter Nicolai Direct na de start van Terneuzen-Graauw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26