Heeren tevreden: achttiende Eerste puntverlies voor Tovaal PZC ïockeyers Middelburg errassend langs HSD John Vermeule elfde in Tilburg Oostkapelle zet zegereeks voort sport MAANDAG 28 NOVEMBER 1994 Jskoude golven voorkomen hogere klassering op WK kwart-triathlon Groen licht voor topvolleyballers Jean Paul de Bruyn raakt zijn titel kwijt Jeugd haalt routiniers onderuit op NK judo ELLINGTON - Met een heer- k gevoel en een gelukzalige imlach op de lippen stapte Ir- Heeren vanochtend in euw Zeeland op het vliegtuig rhting Amsterdam. Een moei- k jaar kreeg voor de allround lete uit Middelburg 'down un- r' namelijk een onverwachte ismijter. „Het klinkt gek aan t einde van het seizoen, maar t voelt alsof ik hier een euwe start heb gemaakt." it de stilletjes gehoopte top 10- assering tijdens het WK athlon over de olympische af- ind (1500 m zwemmen. 40 km tsen, 10 km hardlopen) er niet jat. kon de pret nauwelijks ukken. ..Na de wereldtitel run- ie-run in Tasmanië kon deze p natuurlijk niet meer stuk", :hte de volledig uitgetelde, aar o zo tevreden Middelburg gisteren aan de finish van het K triathlon in het Nieuwzee- ïdse Wellington, waar ze als httiende eindigde. Het doel, n plaats bij de top twintig, was haald. De indrukwekkende jze waarop Heeren terug kam na een desastreuze start, aakte het succes alleen maar joier. [et zwemmen ging heel ;cht", vertelde de 27-jarige atlete. In het water voelde ze ih duidelijk niet op haar ge- ak. In de ijskoude golven van stormachtige haven van Wel- igton kregen de mindere emgoden bovendien een ex- zware opgave voor de kiezen. Iet was zelfs zo ruig dat ik de ïëntatie op een bepaald mo- int helemaal kwijt was", zei leren, die daardoor een onge- ■nste bocht maakte die haar istbare minuten kostte, jna gelijktijdig met de andere •derlandse deelneemster Ja- ïeline van Vliet kwam de euwse pas als 56ste uit het iter. „Toen ik vervolgens op de ook niet echt veel winst ekte, heb ik zelfs even overwo- n om af te stappen." nmaal uit het zadel heront- kte de Nederlandse kampioen Ive marathon haar ware acht. Vanuit een 43ste plaats gon ze een indrukwekkende haalrace die resulteerde in de eiste looptijd van het gehele K-veld. „Het lopen ging echt ter dan ik ooit had durven ho- aldus Heeren die in de tien n onze medewerker kilometer door de straten van Wellington 23 concurrentes voorbij stoof. Toen Heeren aan de finish hoor de dat haar krachtsinspanning inderdaad tot het beoogde doel had geleid ging ze compleet uit haar dak. „Ik ben hier ont-zet- tend blij mee. Deze reis had geen mooier slot kunnen krijgen. Meer zat er gewoon niet in. Twee keer pieken binnen zeven dagen is gewoonweg niet mogelijk. Van de meisjes die voor mij geëin digd zijn had niemand dat WK run-bike-run in de benen. En ge loof mij. dat is een wereld van verschil. Een top tien klassering op de triathlon is een mooi doel voor volgend jaar. Wie kan er bo vendien ontevreden zijn met een wereldtitel op zak?" Wanneer ze begint te vertellen over de succesvolle WK in Ho- bart van vorige week verschijnt een brede lach op haar gezicht. Ze geniet er nog steeds zichtbaar van. „Het begint nu eigenlijk pas door te dringen. Als je alleen met de ploeg op stap bent realiseer je je niet echt wat het inhoudt. Na de wedstrijd schijnt er in Neder land heel wat losgekomen te zijn. Bij mijn ouders thuis zijn ze helemaal platgebeld en ik heb hier de laatste dagen van allerlei mensen faxen gekregen. Van mijn werk. mijn sponsor en zelfs van minister Terpstra en de ko ningin. Ja. als je een fax van de konigin krijgt, realiseer je je pas dat je wat heel bijzonders ge presteerd hebt", aldus de kers verse wereldkampioene die gis teren na de wedstrijd ook nog persoonlijk gefelicteerd werd door de Nederlandse ambassa deur in Wellington. „Heel knap gehold...(!)" „En nu? Eerst een lange vakan tie en daarna gaan beslissen wat ik volgend jaar ga doen", aldus de atlete die voor haar veelzij digheid zichzelf een dilemma heeft bezorgd. „Ik wil namelijk heel graag de triathlon en de duathlon blijven doen, maar ik wil me ook graag kwalificeren voor de olympische marathon in Atlanta in 1996. Dat zou ik mis schien kunnen doen op de mara thon van Rotterdam op 23 april. van onze rugbymedewerker VLISSINGEN - De rugbyers van Oemoemenoe haalden op de Nadorst flink uit tegen hek- kesluiter USRS uit Utrecht. Na een 22-0-voorsprong bij rust zegevierden de Middel burgers met 37-0. De Goese rugbyclub Tovaal verspeelde in het Limburgse Born het eer ste punt in deze competitie. Een snel opgelopen 7-0-achter- stand werd in de tweede helft moeizaam weggewerkt. On danks het puntverlies groeide de kloof met de concurrent met een punt: Wallaby's ging thuis met 12-18 onderuit tegen Gouda. Oemoemenoe USRS - De thuisclub kwam sterk uit de startblokken. Al na vijf minu ten brachten Thomas Fransen en Jan Albregtse Oemoeme noe op een 7-0-voorsprong. Halverwege de eerste helft rondde Herbert-Jan van der Waal een aanval over veel schijven af en tilde Jan Al bregtse zijn team met een con version op een 14-0 voor sprong. Sander de Looff voerde de score op tot 19-0 en zeven minuten voor rust zette J an Al bregtse Oemoemenoe met een welgemikte penalty-kick op een 22-0 voorsprong. In de tweede helft nam Oemoe menoe gas terug en werd het door de Utrechtse studenten vastgezet op de eigen helft. On danks het overwicht van USRS wist Marlon Zandber gen in de vijfde minuut na een snelle uitval te scoren: 27-0. In het laatste gedeelte van de tweede helft trok Oemoeme noe het spel weer naar zich toe Jan Albregtse bracht de voor sprong direct op 32-0. Vlak voor het eindsignaal bepaalde Marlon Zandbergen de eind stand, op 37-0. Het was meteen de grootste overwinning in de competitie. Born Tovaal - Tovaaltrainer Jean-Louis Legrand miste een groot aantal spelers Vooral de afwezigheid van fly-half Aryan Boris van Hoek (links) en Thomas Fransen (bukkend) van Oemoemenoe zijn op jacht naar de bal. foto Lex de Meester Moelker deed zich voelen. Mar tin Schaarman debuteerde in de voorwaartsen. Daan van Gorp speelde zijn honderdste competitiewedstrijd voor To vaal I. In de beginfase pakte Tovaal de zaken te slap aan. hetgeen na tien minuten resul teerde in de eerste tegentry voor de Goesenaren in deze competitie. Ook de conversion ging via de paal binnen, zodat de Goesenaren tegen een 7-0 achterstand aankeken. Dat schudde Tovaal wakker, maar in aanvallend opzicht ging werkelijk alles mis. Een aantal kansrijke situaties werd om zeep geholpen en toen de bal voor het eerst bij winger Peter Uitterhoeve kwam. kon deze direct naar het ziekenhuis om een snee bij zijn wenk brauw met zeven hechtingen te laten dichten. Na rust kreeg Tovaal meer greep op de wed strijd. In de tiende minuut vond Arthur Hogesteger Hans Markusse in de line-out. Via Thierry Beheregaray kwam de bal bij Sjoerd van Benthem. die tussen de palen scoorde: 7- 5. Jan Moelker bracht Tovaal naast Born en vijf minuten voor het einde kreeg Tovaal een penalty recht voor de pa len. Een peuleschilletje voor de trefzekere Jan Moelker, ware het niet dat Jacco Korstanje even voor eigen rechter speel de en scheidsrechter Pistorius de penalty aan Bom toekende. Eindstand 7-7. lannen van Rapide laten kostbaar punt liggen n onze ickeymedewerker IRNEUZEN - De mannen van ipide leden onverwacht punt- rlies in het treffen met mid- nmoter Prinsenbeek. Goes elde zich na de verloren wed- ijd tegen Souburg genekt de warrig leidende heidsrechters. Drie doelpun- van de Middelburg-speler ost Castenmiller waren goed or de volle winst op HSD. topper in de derde klasse tus- Vlissingen en Pelikaan ein de in een bloedeloze 0-0. In de rde klasse stonden de hoc- rsters van Olympia en HSD enover elkaar, met als inzet ïsluiting met de top. De wed- ijd eindigde in een onver- chte, maar verdiende 1-2 irwinning voor HSD. innen derde klasse - Rapide- nsenbeek 1-1. Rapide en nsenbeek deelden na een annend duel de punten. De ilstenaren begonnen feller de bezoekers, maar moesten ichten tot na de doelwisseling ordat dit vruchten afwierp, rk Jan de Jonge speelde zich ap vrij en scoorde beheerst 1- Uadat een treffer van Maxim artsen, door de goed leidende leidsrechters Jan van Rijs en enne de Schepper, was afge- ïrd kwamen de Brabanders in slotfase verdiend naast Ra- Ie. ot-Olympia 4-2. Olympia am moeizaam uit de start- ikken en keek al na tien minu- spelen tegen een 2-0-achter- nd aan. Hans Dieleman icht de Zeeuwen terug in de Istrijd, maar door twee ver- ugby weer ympisch RDIFF (RTRt - IOC-voorzit- Juan-Antonio Samaranch rugby herintroduceren in olympisch programma. De anjaard zei dat zaterdag in rdiff. De rugbyers moeten ten minste tien jaar wach- in 2004 wordt het een de- nstratiesport. gby was voor het laatst in !4 onderdeel van de Olympi- ie Spelen. In Los Angeles nnen de Amerikanen in de fi le van Frankrijk. „Rugby ïft alles in zich om terug te ke- in het Olympisch program- zei Samaranch in Wales, it is de eerste stap op weg ar de terugkeer. We hopen in toekomst meer stappen te nnen nemen." dedigingsfouten stond het half weg 4-1. In het tweede bedrijf bracht Olympia Christian Swie- ringa in het veld. Onder zijn aan vallende impulsen kwamen de bezoekers beter in de wedstrijd. Hans Dieleman tekende toen ook voor de tweede Olympia- treffer. Souburgh-Goes 3-2. „We zijn in deze wedstrijd duidelijk genekt door de warrig leidende club- scheidsrechters". aldus coach Van den Broek. Uit een dubieuze strafbal kon Goes halverwege door Wouter Gerris tot 1-2 terug komen. Nadat in het begin van de tweede helft Michiel Visser (wegens fysiek geweld) met rood kon gaan douchen, dreigde de Goese ploeg te worden wegge speeld. Dankzij goed spel van Olaf Teulings bleef de schade tot éën doelpunt beperkt." In de slotfase was Steven Naieimo voor Goes succesvol. Vierde klasse HSD-Middelburg 1-4. Een verrassende maar te rechte overwinning voor de Mid delburgers. HSD kwam goed uit de startblokken door een vroeg doelpunt van Martijn Bij de Vaate. Middelburg herstelde zich knap en kreeg - dankzij het goede spel van Ramses de Beer - meer greep op het middenveld. De Middelburgers beslisten daardoor de wedstrijd. Joost Castenmiller werd matchwin naar met drie treffers. Vrouwen derde klasse: Vlissin- gen-Pelikaan 0-0. Vlissingen moest dit duel winnen om de achterstand van vier punten te reduceren. De thuisclub zocht dan ook in de eerste helft na drukkelijk de aanval, maar be schikte over te weinig stoot kracht om de Brabantse verde digers te verontrusten. Na de pauze een meer evenwichtige wedstrijd met in de slotfase de beste doelkans voor Pelikaan. Laatste vrouw Stefanie Laros kon toen de bal op de doellijn ke ren. Stand op kop: Pelikaan 10-17, Oude Maas 9-14, Vlissingen 10- 13. Pollux 10-11. Vierde klasse: Olympia-HSD 1- 2. HSD boekte een verrassende zege tegen een sterk acterend Olympia. Binnen vijf minuten kwam de ploeg uit Zierikzee op voorsprong door Femke Clerx. Na deze tegenvaller trok Olym pia onstuimig ten aanval. Doel pogingen van Hester van de Ros, Maartje Kuijpens en Sanne van Beijma gingen voorlangs of wer den onschadelijk gemaakt door de uitstekend op dreef zijnde Wilma Koomen (HSD). De be slissende treffer werd gescoord uit een strafcorner en kwam van de stick van Annie Gerretsen. Sanne van Beijma tekende kort voor tijd voor 1-2 (na goed door zetten van Maartje Kuijpens). Oudenbosch-Rapide 0-2. Rapide begon goed. Saskia Haayer speelde de Brabantse verdedi ging uit, zag dat de Brabantse keepster een voorzet verwacht te, behield overzicht en gaf de Oudenbosch goalie het nakij ken. De eindstand werd na een misverstand in de verdediging van de thuisploeg vastgelegd door Marjan van Dorselaer. Shot-Goes 5-0. Opnieuw een zwaar verlies voor Goes, dat op het natuurgras van Shot geen ogenblik kon imponeren. De koploper, die ook niet in z'n bes te doen was, won na een romme lig duel uiteindelijk met 5-0. Stand: Shot 11-19, Teteringen 11- 17. HSD 10-12. Rapide 11-12, Olympia 11-11, Oudenbosch 11- 10. Gilze Rijen 11-6, Goes 11-1. Een moment uit de wedstrijd HSD-Middelburg. foto Willem Mieras TILBURG - John Vermeule van Dynamo '70 is in de Waranda cross in Tilburg als elfde geëin digd. De Middelburger liep het tien kilometer lange parcours in 30.30. De race kende een bijzonder snelle start, waardoor Vermeule niet kon aanhaken. Van een 25e klom hij langzaam maar zeker naar een elfde plaats. Winnaar werd Ondiecki uit Kenia in 29.49. Zijn landgenoot Legat volgde op tien seconden. Eerste Orhan Delibas beste militair TUNIS (ANP) - Bokser Orhan Delibas is in Tunesië wereld kampioen bij de militairen ge worden. Delibas versloeg zater dag in de finale van het zwaar- weltergewicht (tot 71 kilogram) de Russische kampioen Dimitri Streltsjoeinin op punten. In de eerste ronde liep de Neder landse Turk een kleine achter stand op, in de tweede gingen beide boksers gelijk op. In de laatste ronde bleek Delibas over veel meer inhoud dan zijn tegen stander te beschikken. „In die ronde stelde hij de wereldtitel veilig. De Rus kwam er niet meer aan te pas", verklaarde Delibas' begeleider Van Bemmel het suc ces. Nederlander was Tonny Dirks. Hij werd vierde in 30.13. Edwin de Leeuw van AV'56 ver overde met een uitstekende ne gende plaats in 24 minuten en 46 seconden het recht om volgend jaar in de prominentenrace te starten. In het klassement voor lopers onder de 23 jaar plaatste De Leeuw zich als tweede. Jopie Daane van Atletica finish te na vijf kilometer bij de vrou wen-veteranen op de derde plaats in 19 minuten en 5 secon den Leo de Leeuw van AV'56 liep in het tweehonderd man sterke veld naar een knappe vijf de plaats bij de mannen vetera nen M40. Ramses Bekkenk van Sporting Walcheren behaalde op de 5800 meter voor A-junio ren een vierde plaats. Michel Schrier van Atletica won de 3600 meter bij de B-junioren. Zijn broer Stefan Schrier bleef steken op een nette tweede plaats bij de jongens D. Middel burger Rob Mol eindigde als vijf de bij de veteranen M50. Mol liep het het 7829 meter lange par cours in 29.25. Resultaten Zeeuwen: Senioren 7800 meter: 9 Edwin de Leeuw, AV56, 24 46.19 Miquel van Tongeren. Spor ting Walcheren. 25 20. 48. Theo Ra- bout. Atletica. 26 01. Kees de Kraker. Sporting Walcheren. 26 58: Martin Pruyssers. Dynamo. 28.10. Manfred Meulmeester. Dynamo. 28.28 Vete ranen M40 5 Leo de Leeuw. AV56. 25 59. 24 Pieter van Horssen. Dy namo. 28 35: 32 John Guequièrre. Dynamo. 29 14; Joop Scheybeler. Dy namo, 34.10. Korte cross: 9 Sebastien Schletter. Sporting Walcheren. 7 30; 16. Pascal Meerman. Atletica. Vrouwen veteranen: 3 Jopie Daane. Atletica. 19.05. Rita Ohlenroth. Spor ting Walcheren. 20 40: Nellie van Horssen. Dynamo, 20 57; Wil de Nooyer, Sporting Walcheren, 22.20. Jolanda de Kraker. Sporting Walche ren. 23.00 ZEIST (ANP) - De bondsraad van de NeVoBo is zaterdag tijdens de najaarsvergadering in Zeist unaniem akkoord gegaan met de oprich ting van het Bedrijf Top Sport (BTS), ofwel de Stichting Top Volleybal Nederland. De nieuwe stichting krijgt een klein toezicht houdend bestuur, drie tot zeven leden. Zij gaat zich bezighouden met de vertegenwoordigen de teams, de nationale en internationale eve nementen. de exploitatie van de eredivisie en het zoeken van sponsors. Het gedetailleerde bedrijfsplan is eind februari klaar. Het besluit van de districtsafgevaardigden zet topvolleybal 'apart' van de rest binnen de Ne VoBo. Volgens de deskundigen, onder wie de succesvolle bondscoach Joop Alberda, was het de enige manier om de topsport te laten overle ven. Alberda werkte een vergelijkbaar plan en kele jaren geleden al eens uit Voor 1995 rekent de BTS op een werkkapitaal van tenminste 2.5 miljoen gulden, het bedrag nodig voor de uitvoering van een minimum programma. Twee miljoen daarvan is binnen. Meer armslag moet komen uit sponsoring. Al berda denkt voor de mannen alleen al 1,75 mil joen per jaar nodig te hebben om in Atlanta (en Sydney) kans te maken op een medaille. maar eën week later is het EK duathlon in Zwitserland. Het probleem is dat ik een grote twij felaar ben en eigenlijk alles wil doen." Wellington iNZe). WK olympische afstand (1500 m zwemmen. 40 km fietsen. 10 km lopeni. mannen 1 Smith iGBri 1.51.04. 2 Beven lAusi 1.5149. 3 Eggert iDun 1.52 40. 6 Looze (Ned) 1 53.04. 37. Venderbosch 1.56.45.45 Barel 1 57 40 Vrouwen: 1 Carney iAusi 2.03 18. 2 Pedersen (Den) 2.05.31. 3. Harrow (NZei 2 06.52, 19 Heeren 2.12.20. 41 Van Vliet 2 18 02 van onze voetbalmedewerker VLISSINGEN - De vrouwen van Oostkapelle hebben de draad weer opgepakt. Nu werd DONK in de tweede divisie aan de zegekar gebonden (3-1). Vlissingen kan het voorlopig wel vergeten, want in Katwijk werd •met 2-1 verloren en Kloetinge zakt helemaal ver weg na de 0-3 nederlaag thuis tegen Terneu- zen§e Boys. Oostkapelle-Donk 3-1 (1-0) - Het eerste half uur was overduidelijk voor Oostkapelle en dik ver diend werd het op aangeven van Arja Boogaard 1-0 door Miranda Cijvat De voor Astrid Adriaanse ingevallen Carolien Duine bleek vijf minuten na rust scherp en scoorde 2-0. In een rommelige fa se werd het nog wel 2-1, maar in de 20e minuut was de zaak beke ken dankzij weer Carolien Duine. Katwijk-Vlissingen 2-1 (2-0) - In Vlissingen hadden de Zeeuwse dames een dikke 8-3-overwin- ning geboekt. Dat betekende een extra fel Katwijk dat een verdiende 2-0-voorsprong nam. Na de rust kwam Vlissingen fa natiek uit de startblokken. Na een kwartier werd er goed door gezet en scoorde Maringe Vogel 2-1maar vverder kwam de ploeg niet. Wit Rood Wit-Yerseke 3-0 (1-0) - De thuisclub was op alle fronten de betere ploeg. Yerseke had niets te vertellen en op de 3-0-ne- derlaag valt niets af te dingen.. Kloetinge-Tcrneuzense Boys 0- 3 - Een zich fel verwerend Kloe tinge trof een collectief sterk Terneuzense Boys. Al na vijf mi nuten zette Wanda Zegers de be zoeksters op voorsprong door de bal na een goed genomen hoek schop binnen te schieten. Ter neuzense Boys bleef sterker, maar ook Kloetinge kreeg kan sen. Vlak voor rust schoot Inge van Houten, na een spervuur van kansen. Terneuzense Boys op 0-2. De tweede helft was aanvanke lijk voor Kloetinge. maar echte kansen wist de thuisploeg zich niet te scheppen. In de slotfase werd de voorsprong van Terneu zense Boys nog uigebreid tot 0-3. Debbie Bakker ging knap alleen door, passeerde een aantal speelsters en rondde beheerst af. Hulstenaar wel naar EK GORSSEL (ANP) - Biljarter Jos Bongers heeft zondag in Gorssel de Nederlandse titel in het bandstoten veroverd. Hij eindigde samen met Jean- Paul de Bruijn uit Hulst op twaalf punten. Bongers' betere toernooigemiddelde 110.63 om 8.00) gaf de doorslag. Bongers heroverde de titel die hij vorig jaar aan de Bruyn had verloren. De nipte verliespartij tegen Volharding is kansloos tegen Virtus: 91-49 van onze basketbalmedewerker WERKENDAM - De dames-bas- ketbalploeg van Volharding kon dit weekeinde weinig eer behalen. Tegen Virtus, de top- ploeg uit Werkendam die al ja ren in de top van de vrouwen hoofdklasse speelt, verloor de ploeg met 91-49. In de eerste dertien minuten trok de bezoekende ploeg zich goed op aan het spel van Virtus. Volharding nam toen zelfs een 17- 21 voorsprong Vervolgens voer de Virtus de druk op en werd door een paar goede fast-breaks de score omgebogen in een 43-29- ruststand. In de tweede helft kon Volharding geen vuist meer maken. Virtus dicteerde de wed strijd en liep uit naar een riante 91-49 overwinning. Adrichem in de tweede ronde deed de Hulstenaar uiteindelijk de das om. In de laatste, zeven de, ronde verloor de kampioen overigens met 2-0 van De Bruijn. De derde plaats werd veroverd door Van Silfhout. Gorssel. NK baildstotcn. Derde ron de: De Bruijn - Polman 125-68/17 beurten, Bongers - Volleberg 125-35/ 12 Vierde ronde: De Bruijn - Van Beek 125-34/10, Bongers Adrichem 125-96/19. Vijfde ronde Van Sillhout - De Bruijn 83-125/27, Bongers - Ter Braak 125-51/9. Zesde ronde De Bruijn Ter Braak 125-38/8. Bongers - Van Silfhout 125-43/7 Zevende ron de Bongers - De Bruijn 37-125/6. Eindstand: 1 Bongers 7-12 punten (gemiddelde: 10.63), 2 De Bruijn 7-12 (8.00). 3. Van SilGiout 7-9 Overwinning A-junioren Middelburg VLISSINGEN - De Middelburg se A-junioren blijven koploper RVC volgen. In Den Haag werd met 0-3 gewonnen van Quick. Middelburg bleek een klas beter, was voortdurend in balbezit, maar zag de inzet beloond met slechts drie treffers. Na een kwartier haalde Alexander Bom in een scrimmage ineens om: 0-1. De tweede helft was iets beter, met een vlottere opbouw en na een knap uitgespeelde aanval werd het 0-2 door Jacco de Loof. Dennis Dobbelaar besliste de wedstrijd: 0-3. DEN BOSCH (ANP) - De jaren lange rangorde bij de vrouwen- judoka's bestaat sinds het NK van zaterdag niet meer. In Den Bosch stootten in de klasse tot 61 kg Nancy van Stokkum (20) en in de categorie tot 66 kg Da nielle Vriezema (17) de konin ginnen in die klassen, respectie velijk Jenny Gal en Claudia Zwiers, van de troon. Beide jon geren wonnen in een recht streekse confrontatie van de routiniers. Behalve Jenny Gal en Claudia Zwiers kon ook Monique van der Lee haar titel niet prolongeren. Zij had evenwel een excuus: door ziekte kon de Europees kampioene niet meedoen aan het NK. Dat Angelique Seriese daardoor haar vierde titel pakte bij de zwaargewichten, was geen verrassing. Tamara Meijer (-48 kg). Veronique Akkermans (-52 kg). Jessica Gal (-56 kg» en Karin Kienhuis (-72 kg) bleven in hun klasse de beste judoka van Ne derland. Den Bosch. NK vrouwen, tot 48 kg finale Meijer wint van Terheijden. yuko. Tot 52 kg finale: Akkermans wint van Meulendijks, ippon. Tot 56 kg finale Jessica Gal wint van Kunst, ippon. Tot 61 kg: finale: Van Stokkum wint van Bosch, yuko Tot 66 kg: finale Vriezema wint van Van Boxmeer, waz-ari. Tot 72 kg: finale Kienhuis wint van Bakkenhoven, ip pon. Plus 72 kg: finale: Seriese wint van Van Ultert, ippon sport op tv I I 1 i I IITf 05.45-02.00 Did 1: Morgen magazine 08.30-09.00 EURO: Diverse sporten 13.07-15.20 Ned 2: Studio Sport 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute 18.39-18.47 N'ed 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL -: Sport 19.30-20.00 RRT I: Sport 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 23.30-00.00 RTL 4; Sport Paardesport Maastricht. CSI. grote Prijs: 1 John VVhitaker (GBri 0-31.71,2. Tops (Ned) Sonora La Silla 0-32,48. 3 Rodrigo Pessoa (Bra) Lora Piana Tomboy 0- 34.32. Schaatsen Den Haag KNSB-beker marathon, zesde wedstrijd: 1. Stam iSprang- Capellei. 2 Kramer (Oudeschooti. 3 Veenhof iGieten) Stand: 51 Kleine (Kerkenveldi 139.4 punten. 2. Angenent 118.1.3. De Vries 112. Vrouwen: 1 Seinstra iSlnt Johan- nesga). 2 Zwolle iHeerenveem. 3. Grimbergen (Rijnsburg) Stand 1 Seinstra 61.1, 2 Grimbergen 60.1. 3. Zwolle 45.1. Tafeltennis Nörrkoping (Zwei. Open Zweedse, mannen, halve finales: Primorac (Kroi-Saive "Bel) 21-17 8-21 21 17 21- 14. Ding (Chi)-Kim (ZKo) 21-18 21-14 2116 Fmale: Ding-Primorac 21-14 23- 21 19-21 21-7 Vrouwen, halve finales: Yang iChii- Schopp (Duii 21 13 21-19 21 19. Wang (Chii-Liu (Chii 21-14 21-12 21-6. Fi nale Wang Yang 21 14 21-15 21-17 Tennis Aken (Duil. EK teams, vrouwen. Fi nale: Italie-Duitsland 2-1 Cap d'Agdc (Fral. Demonstrattetoer- nooi, vrouwen Halve finales: San- ehe/-Vicario (Spai Huber (Dun 6 3 6- 2. Pierce (Frai- Navratilova (VSt) 6-4 6-3. Finale Sanchez-Vicario - Pierce 7-5 6-2. Wielrennen Gieten. Veldrit. derde wedstrijd Su per Prestige: 1 Herygers (Bel) 59.31, 2. Simunek (Tsj) 0.18. 3. Junssens (Bel). Stand Super Prestige: 1 Jans- sens 41 punten. 2 Simunek 36. 3 Groenendaal 35.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 17