Animo ligt nog steeds op schema Volleyballers Hulst blijven titelkandidaat PZC Tafeltennissters van 't Zand doen stap terug Vrouwenteam MZ naar vierde divisie Savok komt met de schrik vrij Hooreweghe in zetel naar overwinning Goede tweede ronde van Zeeuwse korfbalploegen Swift kan geen steken meer laten vallen SpOrt MAANDAG 28 NOVEMBER 1994 16 van onze korfbalrnedewerker VLISSINGEN - De Zeeuwse zaalkorfbalploegen speelden zaterdag een goede tweede ron de. Winst was er voor Animo, Tjoba en de drie coachende broers Aarnout, Peter en Ko Crucq (respectievelijk van On- do, Zuidwesters en Togo). Swift, TOP en Luctor verloren. Eerste klasse: Animo-Albatros 13-10: Coach Ad Vos weet het na twee wedstrijden zeker: „Animo doet dit seizoen bovenin mee." Maar na de zege op Albatros plaatste hij toch een paai' kant tekeningen: „De ploeg moet tac tisch nog groeien en aan het sco rend vermogen mankeert nog wel wat." Vos doelde daarmee op de over enthousiaste start van zijn acht tal dat daardoor de looppatro nen verwaarloosde en op de - te - lange worsteling in het tweede part om na de 5-4-ruststand los te komen van de tegenstander. Pas na 8-7 had Animo het ineens te pakken en leidden de tem poversnellingen naar 13-8. Gelet op het overwicht vond hij 13-10 ook te mager. 'Afwerken op de korf wordt deze week het be langrijkste trainings-onderdeel. Animo-score: Sjaak Baas 3, Jack de Waal 2, Leonard Debbaut 2, Wander Koole 2, Ellen Kort, Marieke Pouwer, Chantal van de Ketterij en Wilma de Visser. Vriendenschaar-TOP 19-11: Zo lang TOP met invallers binnen de lijnen komt is de ploeg een 'zekere' verliezer. De eerste klap pen van de thuisploeg kwamen hard aan (5-1), daarna had TOP een sterke periode (10-7), maar ging door een paar verdedigende blunders net voor de rust toch weer onderuit: 13-7. Het tweede part werd niet meer dan een ver plicht nummer. TOP-score: Ramon van de Gruiter 4, Paul Bezemer 3, Rita Meulmeester 2, Neel van Belzen en Ad Bezemer. Tweede klasse: Tjoba-HKC 14- 13: Na de nederlaag op de ope ningsdag heeft Tjoba zich goed hersteld. Na 0-3 achter gooide de thuisploeg alle remmen los en scoorde prompt een zevenklap per: 3-7. In het middenstuk van de partij hield Tjoba met een voorbeeldige inzet de marge vast (9-5 bij de rust), maar con stateerde coach Erik Buizer toch ook dat de ploeg mank gaat aan schotvaardigheid. Dat kost te in de slotfase, toen HKC ging achterverdedigen - en alle re bounds pakte - nog bijna een punt. Tjoba-score: Wilco Fokke 6. Wilfred van de Meer 5, Jolande Kole, Arnold Glaser en Mark de Schipper. Derde klasse: Maassluis-Togo 12-13: De tweede overwinning Degradatie naar tweede divisie onontkoombaar van onze verslaggeefster VELDHOVEN - De tafeltennis sters van 't Zand stonden zater dag voor een bijna onmogelijke opgave. Astrid Ruiter, Mariska Goormachtig, Janneke Slok kers en trainer Ronald Jobse wisten het, maar leken dat voor elkaar geheim te houden. Ze hadden zich al neergelegd bij een degradatie naar de tweede divisie. „Tegen Shot hadden we meer punten moeten halen. Nu moeten we nota bene tegen de kampioen Cosmos/TTVV stun ten. Dat is niet reëel", zie Ro nald Jobse. De drie van 't Zand kwamen te kort, zodra de speelsters van de club uit Veldhoven zich kwaad maakten Met 8-2 won de ploeg uit Veldhoven die zich niet kon veroorloven cadeautjes aan 't Zand te geven. „Bij 't Zand heb ben we met 9-1 gewonnen. We zijn al kampioen en we zouden nu dus kunnen denken: laat 't Zand maar winnen. Maar dat is competitievervalsing en dat kunnen we tegenover de andere clubs niet maken", zei Corinne Marsman van Cosmos/TTVV. Wel had de Brabantse ploeg haar beste speelster niet opge steld. Vanja Santic, een tafelten nisster uit Bosnië, die ruim een jaar in Nederland woont, zat met een lichte blessure aan de kant. Als Cosmos een ruime zege voor de titel nodig had gehad, zou Santic hebben gespeeld. De drie speelsters die zaterdag speel den, zijn aan elkaar gewaagd, maar Vanja is een klasse beter. Zij leeft voor tafeltennis en traint naast haar opleiding aan de academie voor lichamelijke opvoeding, elke avond enkele uren. Cosmos/TTVV had Santic, die deze competitie een score van honderd procent haalde, niet no dig. Maar ook 't Zand had zater dag met een superstunt toch nog bedrogen uit kunnen komen. Mede-degradatiekandidaat Shot mocht twee punten minder halen dan 't Zand, wat inhield dat Shot alleen met een 10-0-ver- lies zou degraderen. „Na afloop hoorden we dat Shot al drie pun ten tegen Amstelveen (eind stand 4-6) had gehaald. Wij wis ten toen zeker dat we het vol gend seizoen in de tweede divisie moesten proberen", reageerde Jobse. Er heerste ondanks de degrada tie geen mineurstemming. „We hebben de tijd gekregen om aan het idee van de tweede divisie te wennen. Het is voor ons op een heel ongelukkig moment geko men dat de tafeltennisbond met een versterkte degradatie-rege ling is gekomen. De bond maakt van de twee eerste divisies één eerste divisie. Daarom moeten er uit onze groep van de zes ploe gen drie teams direct degrade ren. In elk ander seizoen was een vierde plaats genoeg geweest voor nog een jaar eerste divisie. Het is heel jammer, maai- ik denk dat er volgend seizoen een kampioenschap in zit", reageer de Jobse. Binnenkort zullen hoofdtrainer Peter Boon, trainer Ronald Job se en de drie speelsters van de eerste selectie samenkomen om over de tactiek van volgend sei zoen te spreken. „Er zijn enkele dingen die beter moeten. Het is een nadeel dat Astrid (Ruiter) en Janneke (Slokkers) nooit bij 't Zand kunnen trainen. Zij trai nen bij Belcrum, Astrid komt uit Breda, en Hotak, Janneke woont in Bergen op Zoom. Het is logisch dat ze in hun eigen woon plaats trainen, maar voor het so ciale aspect en de samenwer king in het dubbelspel heel jam mer." Uitslagen Cosmos TTVV-'t Zand: 8- 2. Gedetailleerd: Astrid Ruiter-Ellen Ras,3-21, 24-22, 21-15 Mariska Goor- machtig-Corinne Marsman 21-18, 16- 21, 9-21. Janneke Slokkers-Marian Timmermans 18-21, 21-16, 14-21. Ma riska Goormachtig/Astrid Ruiter- Corinne Marsman/Marian Timmer mans 14-21, 21-19, 14-21. Astrid Rui- ter-Marsman 19-21, 19-21. Janneke Slokkers-Ellen Ras opgave Slokkers wegens armblessure Mariska Goor machtig -Manan Timmermans 21-19. 9-21, 13-21. Slokkers-Marsman opga ve Slokkers, Ruiter-Timmermans 11- 21.13 21 Goormachtig - Ras 21 -18.21- 23. 24-22 van Togo, waar coach Ko Crucq nog een loodzware start ver wachtte. „Maar de ploeg deed het ook nu weer fantastisch. We waren bij vlagen oppermach tig." Togo kon het opbrengen om de rust te bewaren, haalde daarmee de tegenstander uit zijn spel en liep met een regelma tige score (via 2-3 en 4-7 bij de rust) naar een 13-8-voorsprong. Pas toen de thuisploeg ging ach terverdedigen kwam Togo in problemen. Vriendenschaar-Zuidwesters 6- 10: Een knap resultaat van Zuid westers dat meteen het initiatief pakte en vooral verdedigend een sterke wedstrijd speelde. Hoe wel het aanvallend minder was, kwamen de bezoekers vroeg los van hun tegenstander (0-3 en 2-5 bij de rust). Een tegenspartelend Vriendenschaar kwam nog even terug naar 4-6. maar kreeg bij 4-9 de genadeklap. „Aanvallend moeten we scherper worden", zei coach Peter Crucq. Ondo-DES 18-10: Met veel bewe ging en een vrij goed schot haal de Ondo de tegenstander al in het eerste part onderuit. DES bleek in de tweede helft niet in staat het tij te keren, gaf de thuisploeg nog altijd een zee van ruimte en werd bij 12-6 al defini tief afgeschoten. Bij Ondo scoor de iedereen, Ronald Coppoolse en - uitblinker - Arjen Hoefkens waren de topscorers. Good Luck-Luctor 11-10: Een onverdiende nederlaag voor een sterker Luctor dat zich door de arbiter 'gepakt' voelde. Aan voerder Carlo Hamelink: „Deze man was een pure thuisfluiter, de zes strafworpen die All Ready kreeg (Luctor niet één) deden ons de das om." Mede daardoor zagen de bezoekers een 3-1 en - in het tweede part - 7-5-voorsprong verloren gaan. Korfbalstanden Ov.kl. D.: Achilles 2-3; Overkanters 2- 3; Ready 2-3; SDO 2-2; All Weerbaar 2- 2; BEP 2-2; Swift 2-1. PSV 2-0. 1G: Animo S 2-4; Oranje Wit 2-4; Avanti 2-4; Pernix 2-2; Vr schaar 2-2, VEO 2-0; Albatros 2-0; TOP A 2-0 2G: Olympia S 2-3: Vent Sport 2-3; Kinderdijk 1-2; Tjoba 2-2, HKC 2-2: ADO 2-2, Sagitta 1-0; Or.Nassau 2-.0 3M: ONDO M 2-4; Merwede 2-4; Bol nes 2-2; DES D 2-2: Zuidwesters 2-2; RWA 2-0; Vr.schaar B 2-0; SEV 2-0. 3N: TOGO 2-4; DVS '69 2-4; Maas sluis 2-2; De Kapellen 2-2; Vitesse B 2- 2: Good Luck 2-2, Valto 2-0; Luctor 2- 0. WS'92 komt tegen Hands Up langzaam op gang van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - In de derde di visie F van de landelijke volley- baicompetitie werpen de man nen van Morres/Hulst zich steeds meer op als een belang rijke titelkandidaat. De forma- V olley balstanden 2e div. C heren: Delta 6-18; Schovo- comca 8-18, Hands Up 8-15; Bouw markt/DOS 8-14; WS'92 8-13; WC 2 7-11; VTC Woerden 2 8-11; Tonegido/ Voorburg 6-9; Alcom/Capelle 2 8-9, Mikro Elektro/SR 8-9; Rijnmond 2 7- 5; MVC 8-3. 3e div. F dames: Voko 7-21; Jeans Centre/ER 8-19; Spivo 8-19; Morres/ Hulst 8-17; Mikro Elektro/SR 2 8-15; Ovoco 8-13, Odulphus 2 8-9, Foranto 7-7; WC 3 8-6; AKS 7-5, TDK/Brevok 3 8-5; WS'92 7-2 3e div. F heren: Jeans Centre/ER 8- 22; Morres/Hulst 8-21. TDK/Brevok 2 8-18; Mikro Elektra 2 8-16: Van Tart- wijk/VCH 8-14; Wea/Mevo'80 8-14; Set Up 8-10; Atak'55 8-10; Rijnmond 4 8-7; WS'92 2 8-7; Odulphus 8-3; IJVC 8-2. tie van Jan Schut rekende in ei gen huis af met het eveneens hoog geklasseerde Symmachia 2 uit Roosendaal: 3-0. VVS'92 kreeg een punt te weinig tegen Hands Up (2-3). Wea/Mevo'80 en VVS'92 2 boekten een overwin ning, terwijl IJVC opnieuw ver loor. De vrouwen van Morres/ Hulst verspeelden een punt aan AKS. VVS'92-Hands Up 2-3: Een be hoorlijk spelende thuisploeg werd karig beloond. Hands Up, de nummer drie van de tweede divisie C, kwam tegen een te scherp serverend VVS'92 het best uit startblokken en verze kerde zich van winst in de eerst set (12-15). Daarna raakte WS'92 beter op dreef. De Vlïs- singers staken de handen uit de mouwen en beschikten boven dien in de tweede en derde set over een beter blok. Dat leidde tot winst: 15-9,15-10. Inde slotfa se trok Hands Up door twee nip te overwinningen (14-16, 14-16) alsnog aan het langste eind. Wea/Mevo'80-Set Up 3-0: In een aantrekkelijk duel vatte Mevo'80 de draad weer op. Voor eigen publiek was de Schouwse ploeg van het begin tot het eind bij de les en dat resulteerde in een 3-0-zege. Met een goede service werd Set Up onder druk gezet. Bovendien was de thuisploeg diverse keren door het midden succesvol. In de derde set werd een 6-11-achter- stand bijtijds omgebogen. De setstanden: 15-12,15-5,17-15. Morres/Hulst-Mikro Elektro/ SR 2 3-0: In een rechtstreeks duel met het op de derde plaats gerangschikte Symmachia 2 be wees Morres/Hulst de hoge klas sering op de ranglijst waard te zijn. De Hulst-ploeg zag de be zoekers vooraf imponeren, maar was in de wedstrijd heer en meester. Met een hechte eenheid beschikte Morres/Hulst over een surplus aan aanvalskracht. Bo vendien waren de Zeeuws-Vla mingen ook in verdedigend op zicht goed op dreef: 15-10, 15-5, 15-6. IJVC-Atak'55 1-3: Een wedstrijd om snel te vergeten. IJVC erger de zich aan het irritante gedrag van de tegenstander en wond op over discutabele beslissingen van de scheidsrechter. Dat had zijn weerslag op het spel van de thuisploeg. In een onvriendelijk sfeer verzekerde Atak'55 zich van een 0-2-voorsprong (5-15, 7- 15). voordat IJVC kon profiteren van concentratieverlies: 15-12. In een rumoerige vierde set leg de IJVC opnieuw het loodje (4- 15). VVS'92 2-Odulphus 3-1: Odul phus nam in deze zespunten- wedstrijd in elke set een voor sprong, maar werd uiteindelijk op vechtlust afgetroefd. De Vlis- singers, met Joop Dees als coach op de bank, vormden een goed collectief en namen daardoor het initiatief. Dat leverde na winst (15-10) en verlies (8-15) in de derde en vierde set tot twee krappe overwinningen op rij: 15- 12,15-13. Vrouwen Morres/Hulst-AKS 3-2: Morres/ Hulst, dat de eerste set won (15- Scheldesport overtreft zichzelf in bekertoernooi van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - De volleybal- sters van Savok kwamen zater dag in het bekertoernooi met de schrik vrij. De nummer twee van de Zeeuwse promotieklas stuitte in Terneuzen tegen het één klasse lager spelende Schel desport op onverwacht sterke tegenstand en kroop in de slot fase van het duel door het oog van de naald. Scheldesport, dat de tweede plaats inneemt in de eerste klas, overtrof min of meer zichzelf. De Terneuzense ploeg speelde vrij en onbevangen en werd na af loop door de tegenstander met recht gecomplimenteerd voor het uitstekende spel. Na verlies in de eerste set (8-15) verzette de thuisploeg de bakens. Met een voorbeeldige inzet werd Savok onder druk gezet en dat resul teerde in twee overwinningen met 15-10. Toen Scheldesport in de vierde set naar een 13-9-voor- sprong uitliep, leek uitschake ling van Savok slechts een kwes tie van tijd. De Sasse ploeg ont snapte echter wonderbaarlijk (15-17) en kwam ook in een zin derende vijfde set maar net met de hakken over de sloot: 15-17 Ook de dames van Voorwaarts en BOK vochten een boeiende vijfsetter uit. Beide teams waren volledig aan elkaar gewaagd, maar een degelijk spelend Voor waarts trok uiteindelijk aan het langste eind: 3-2. Voor eigen pu bliek moest Voorwaarts een 1-2 achterstand wegwerken. Dat lukte met name dank zij een goede blokkering. De setstan den: 15-12,10-15,7-15,15-10 en 16- 14. In de overige ontmoetingen de den zich weinig verrassingen voor Morres/Hulst 2. Sgravo, de eerste twee teams van Dynamo'70 en Mytilus schaar den zich als promotieklassers eveneens bij de laatste acht. CVC, dat Delta met 3-1 versloeg, is de enige eersteklasser die de tweede ronde overleefde. Mannen De mannen van De Kikkers troefden Dynamo'70 in een spec taculaire wedstrijd af. In het kleine zaaltje van Aardenburg vochten beide teams een vijfset ter uit, die tot het laatste mo ment spannend bleef (3-2). Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat er vijf sets moesten worden gespeeld. De Kikkers won welis waar de eerste set (15-12), maar zag daarna de tegenstander zon der problemen van tactiek wijzi gen. Met twee setzeges op zak (7- 15 en 3-15) en een ruime voor sprong in de vierde set (6-14) stond Dynamo'70 met één been in de derde ronde. Aangespoord door het publiek werkte De Kik kers vele matchpoints weg, om met 16-14 te zegevieren. Die stand kwam ook in de vijfde set op de bordjes. Scheldesport profiteerde tegen Savok van de erg slordige op slag, waarover de tegenstander beschikte. Desondanks kwam Savok in de eerste 1-5) en derde set (2-8) het best uit de startblok ken. De Terneuzenaren raakten echter bijtijds bij de les en slaag den erin om het intitatief te ne men. De setstanden: 15-12, 15-7, 15-12. De Sterre stuitte tegen BOK op afnemende tegenstand, nadat BOK in de eerste set vooral suc ces had gehad met plaatsballen: 14-16, 10-15, 6-15. VVS'92 3, voor één keer in de samenstelling van het vierde team, riep VVR een halt toe. De Kruiningers lieten niettemin een goede indruk ach ter Na twee nipte nederlagen (16- 17, 15-17) brak het touwtje bij WR in het derde bedrijf: 7-15. Mytilus (met de eerste drie teams) en Ardito (zonder te spe len, omdat Voorwaarts geen team op de been kon brengen) verzekerden zich met gemak van een plaats in de derde ronde. Timco Lokerse springt hoog op om een aanval va Swartjes zijn alert. i VVS'92 af te ronden. Marcel Caljouw (20) en Jan foto Ruben Oreel PURMEREND - Swift heeft welgeteld eén punt uit twee wedstrijden overgehouden. Na het 14-14- gelijke spel thuis tegen De Overkanters en de 22- 18-nederlaag zaterdag tegen BEP is dat voor de Middelburgse korfbalploeg even slikken. En wordt snel terug gegrepen naar de uitspraken die bij de voorstelling van de ploeg anders deden ver wachten. Die stelden een snelle terugkeer naar de nationale top toch in het vooruitzicht Hoe hard dit puntverlies in de Zeeuwse topforma- tie ook aan zal komen, echt reden om te wanhopen is er nog niet. Want na een vrijwel gelijkwaardige eerste helft had Swift zijn tegenstander in het tweede part bijna in de houdgreep. Na een sterke hervatting (het eerste bedrijf was op 9-9 afgesloten) leidden de bezoekers met 13-10 en dat gat bleef een kwartier lang 'hangen' 13-16). Op dat moment schakelde BEP over op achterverde digen. Op slag stortte het aanvalsspel van de be zoekers als een kaartenhuis in elkaar en werd de wedstrijd in een kwartier tijd volledig op zijn kop gezet, van 13-16 achter daverde de thuisploeg naar 21-16. Tot overmaat van ramp vocht in die turbulente fa se - en met een irritant fluitende arbiter - Rob San- derse een 'ongelukkig' duel uit met zijn tegenstan der. Het leverde beide spelers 'geel' op. Het had op het wedstrijdverloop geen enkele invloed meer, BEP had zich op dat moment immers al in gewon nen positie weten te manoeuvreren. Swift, met de neus op de harde realiteit gedrukt, weet dat het geen steken meer mag laten vallen. De inhaalrace kan beginnen. Swift-score: Sjoerd Sanderse 7. Rob Sanderse 3, Leo Lan- gebeeke 3, Regien Riemens 2, Mirjam Kloet en Leon Kloet van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - Dit weekein de zijn in de landelijke tafelten- niscompetitie de laatste beslis singen gevallen. Na de reeds vo rige week behaalde kampioen schappen voor het mannen- en vrouwenteam van SAR uit Kloosterzande greep ook 't Zand bij de mannen zaterdag de titel. De Middelburgers behaal den dit resultaat door een 9-1- zege op Hotak 2 uit Hooger- heide. Degradatie werd een feit voor de vrouwen van Qutility/ MZ, dat met 9-1 werd geklopt door Amstelveen 2. Voor Qutility/MZ kwam de de gradatie van het vrouwenteam uit de derde divisie als een on aangename verrassing. In de uit wedstrijd tegen Amstelveen 2, thuis met 6-4 verslagen, had de ploeg genoeg aan een gelijkspel om op de veilige vierde plaats te eindigen. Om dit resultaat zeker te stellen werd door de Middelburgse club naast Suzanna Huibregtse en Il se Burgs bovendien oudgedien de Ingrid van Osselaer opge steld. Daarmee leek de handha ving een formaliteit, maar in de praktijk pakte het anders uit. Het duo Huibregtse en Burgs, in de eerste wedstrijd nog samen goed voor vijf punten, kwam niet uit de verf en slaagde er niet in een partij te winnen. Het enige tegenpunt moest zodoende ko men van de ongetrainde en elk wedstrijdritme ontberende Van Osselaer. Via winst op Sylvia Laseroms redde Van Osselaer de twijfel achtige eer, maar dat was voor Qutility/MZ bij lange na niet vol doende om de degradatie te voorkomen. Vanuit de vierde di visie mogen de Middelburgse vrouwen nu proberen de terug keer te bewerkstelligen. Sar, kampioen van de vierde di visie, schaarde zich in de ster kere groep voor de loting voor de beslissingswedstrijden. Volgen de week zondag wordt er ge speeld voor promotie naar de derde divisie. Het trio Naomi Schelfhout. Ga- bine Fokkens en Nathalie van Wolffelaar vijzelde het zelfver trouwen verder op door Vice Versa in Oudenbosch moeite loos met 10-0 te kloppen. De mannen van Qutility/MZ slo ten het bestaan in de derde divi sie af met een niet onverwachte 9- 1-nederlaag tegen de ongenaak bare kampioen AA Drink/SVE. In Utrecht kwam alleen Peter Slagter tot winst tegen invaller Mike van Herk. De gebroeders Steyn kwamen tegen Van Herk tot een derde game, maar kon den de winst daarin niet afdwin gen. Anton Steyn kwam met 19- 21 dicht in de buurt. Toch nog makkelijker dan ver wacht haalde 't Zand zaterdag het kampioenschap in de vierde divisie binnen. De Middelburgse heren hadden tegen Hotak 2 geen last van de druk en lieten alleen de zege in het dubbelspel liggen. Na de overtuigende 9-1- zege moesten Jan Henk Bomhof, Leo Zuidweg en Jeroen Louws nog even wachten op het resul taat van concurrent Korenbeurs tegen Scylla. maar toen daar het tweede tegenpunt voor Koren beurs een feit werd was het kam pioenschap binnen. Samen met SAR promoveert 't Zand naar de derde divisie, waardoor het Zeeuwse tafeltennis ondanks de degradatie van Qutility/MZ toch op een aanvaardbaar niveau vertegenwoordigd blijft. Na het vorige week reeds behaal de kampioenschap sloot SAR de competitie met een overwinning af. De ploeg uit Kloosterzande, spelend zonder kopman Pascal Neve, versloeg FVT 4 in Rotter dam met 6-4. Johan 't Hooft bleef voor SAR ongeslagen, terwijl Wim 't Hooft onverwacht onder uit ging tegen Dennis Wijers. Mark Maas bleef steken bij een zege op Buyk. Voor Qutility/MZ 2 stond er te gen Treffers 3 in Roelofarends- veen weinig meer op het spel. De Middelburgers waren al zeker van handhaving in de vierde di visie, zodat het 5-5-gelijkspel te gen de hekkesluiter geen conse quenties had. Lennard Roden burg sloot een goed seizoen af met driemaal winst. Ronald van Roo was tegen de Zuidhollan ders tweemaal succesvol. 12) en de tweede verloor (15-17) kreeg de rekening gepresen teerd voor heel wisselvallig spel. Bij vlagen werd zeer goed ge speeld, waarna ongelooflijke missers volgden. Zo leverde de derde set een 15-0-zege op. On danks waarschuwingen van trai ner Guido de Beule slaagde AKS er vervolgens in de vierde set in om te profiteren van on derschatting: 9-15. In de vijfde set stelde Morres/Hulst de wed strijdzege veilig: 15-7. Michel Roramers, de nummer twee. foto Lex de Meester van onze wielermedewerker VLISSINGEN - De Belgische veldrijder Antoine Hooreweg he is in zijn land in deze tak van de wielersport een autoriteit. De 42-jarige wielrenner uit het West-Vlaamse Aalter wint in de Belgische D-wedstrijden (een categorie waarin de zogenaam de cyclosportieven en vetera nen zijn ingedeeld) bijna alle crossen waar hij aan de start verschijnt. In zijn nationale kampioenstrui won Hooreweg he zaterdag de veldrit in Vlis- singen. Het was meteen de der tiende zege van dit seizoen voor de Belg. Bij afwezigheid van Eric Vereec- ken (de amateur uit Hulst ver bleef met een nationale selectie in Engeland) leek de strijd zater dag, in Vlissingen, 'open' te wor den. Daar kwam weinig of niets van terecht hoewel het met na me in de openingsfase wel die richting leek uit te gaan. Het trio Michel Rommers, John ny van Cadsand en Peter Kant had elkaar snel gevonden. An toine Hooreweghe kwam langza mer op gang, maai' slaagde er uiteindelijk toch in om de aan sluiting met de drie leiders te maken. Halverwege de wed strijd over 50 minuten waren er daardoor vier renners die de toon zetten. Vanaf dat moment werd het ver haal van de (in dit geval) vier kleine negertjes opgevoerd. Eerst moest Peter Kant zijn op ponenten laten gaan, waarna Michel Rommers afviel omdat zijn materiaal door de blubber minder soepel liep (en het te lang duurde voordat hij van fiets kon wisselen) en tenslotte maakte Johnny van Cadsand een be hoorlijke smak waardoor hij veel achterstand opliep. De strijd was meteen van alle spanning ontheven en Antoine Hooreweghe kon in een zetel naar de overwinning rijden. Van Cadsand kwam uiteindelijk te rug tot de vijfde plaats achter Rommers, Kant en Edwin Ent hoven. In de ATB-wedstrijd sloeg Peter Hoondert meteen een beslissin- de bres ondanks lang fel aan dringen van in eerste instantie, vooral Wim de Koeijer en later van Davy Dubbeldam. Hoon-, dert sloeg alle aanvallen op zijn positie af en won met een ruime voorsprong. Uitslagen: Profs/amateurs/recrean- ten. 1 Antoine Hooreweghe, België; 2i Michel Rommers. Rilland-Bath; 3, Peter Kant, Goes; 4 Edwin Entho-, ven, België; 5 Johnny van Cadsand,, Belgie; 6 Peter Picavet, Hulst, 7| Daan Verhulst, Waarde. 8 Danny1 Schaut, Sas van Gent; 9 Huib Slab- bekoom, Kapelle; 10 Jan Minnaard, Wemeldinge. Junioren 1 Renë Kuy- len, Hoogerheide; 2 Erwin de Dreu, 's- Gravenpolder. Nieuwelingen. 1 Dennis de Dreu, 's- Gravenpolder. Jeugd. 1 Richard Slabbekoorn, Ka-I pelle, 2 Danny Langenberg, Kapelle. ATB. Mannen. 1 Peter Hoondert. I Goes; 2 Davy Dubbeldam, Sluiskil; 3 Wim de Koeijer, Kapelle; 4 Nico van* de Klundert. Woensdrecht; 5 Kees, Schouwenaar, Kloetinge. Vrouwen. 1 Wilma Rijk, Kwaden-] damme. Tussenstand Zeeuwse veldritcom- petitie. Amateurs-A. 1 Michel Rommers 63; 21 Eric Vereecken 48; 3 Peter Picavet. 48; 4 Wilfried Bastiaanse 46,5 Johnny i van Cadsand 44. Amateurs-B. 1 John Akkermans 65; 2 Jornt Lauwe'reijs-| sen 55; 3 P. Lauwereijssen 32. Re creanten. 1 Huib Slabbekoorn 63; 2 Jan Minnaard 59,3 Daan Verhulst 58; 4 Edward Koets 52; 5 Jan Blok 49. Ju-! nioren. 1 Renë Kuylen 55; 2 Arjan van Haaften 52; 3 Remco de Bruin 50; 4 Eric Joosten 48, 5 Dennis Raadtge-j ver 43. Nieuwelingen. 1 Dennis de Dreu 62; 2 Camiel van den Berg 51; 3, Favlio Verswijver 41. Jeugd 1 Ri chard Slabbekoorn 68; 2 Lex Luteijn 46. Vrouwen. 1 Wilma Riik 68. Een aanval van Tjoba op de korf van HKC. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16