Steenen Beer wordt luxe èn sober College Hulst: bij herindeling moet provincie leiden Buurtspreekuur Oudelandse Hoeve wacht op klachten Dorpsraad woedend over bericht sluiting bad in Schoondijke Fracties Axel willen duidelijker plan voor ambtelijk apparaat Tholen praat over vakantieproject bij Pluimpot-gebied Gemeenten bekijken rijtijd ambulances in Zws-Vlaanderen Ambitieus project Terneuzen mag omgeving niet overheersen Auto vernield, chauffeur ongedeerd van onze verslaggever TERNEUZEN - De nieuwe win kels en appartementen die het Terneuzense centrum nieuwe allure moeten geven, passen bij het bestaande historische stadsdeel. De gebouwen die voor het project Steenen Beer verrijzen, dienen 'zich te voegen vóór ze iets toevoegen'. „Stee nen Beer moet eerst op een na tuurlijke manier deel uitmaken van de omgeving alvorens het zijn eigen gezicht mag laten zien", zei architect M. Min maandag tijdens de presentatie van de bouwplannen voor het Terneuzense stadshart. Tussen het nieuw te bouwen stadskantoor en het kantonge recht worden van begin volgend jaar tot maart 1996 zo'n 25 win kels en 40 appartementen ge bouwd. Een forse uitbreiding die aansluit bij de Terneuzense sfeer en tegelijkertijd uitgaat boven de huidige schaal van de stad, verklaarde de architect. Ge vraagd hoe die sfeer van Terneu zen (geïnspireerd door de van onze verslaggever HULST - Het zelf initiatieven ontplooien om in Zeeuwsch- Vlaanderen tot een herindeling van (drie) gemeenten te komen, is 'trekken aan een dood paard', vinden b en w van Hulst. Het college stemt van harte in met de, in de algemene beschouwin gen neergelegde, wens van de meerheid van de gemeenteraad GRAAUW Concert - De Graauwse mu ziekvereniging Nooit Gedacht houdt zaterdagavond 26 novem ber open huis in het gemeen schapshuis van Graauw. Onder leiding van Joop de Pooter ge ven de muzikanten vanaf 20.00 uur een gevarieerd concert, waarin onder meer werk van Stevie Wonder en Ennio Morri- cone wordt gespeeld. OOSTBURG Sint/kerstmarkt - in het hervormd kerkcentrum in Oost- burg houdt de vrouwengroep Samen Sterk zaterdag een sin terklaas/kerstmarkt. Tussen 10 en 17 uur worden er verschillen de handwerkdemonstraties ge geven, zoals kantklossen, perga- mo en schilderen. Op de markt zijn diverse zelfgemaakte spul len te koop. om tot herindeling over te gaan. Maar, vinden b en w, als ge meenten zelf geen initiatief ne men om vrijwillig tot fusie over te gaan, moet de provincie het voortouw nemen. De gemeente kan. zo lang ver schillende kleine gemeenten 'hun zelfstandigheid blijven koesteren', volgend jaar slechts afwachten, schrijven b en w van de Reynaertstad in hun beant woording van de algemene be schouwingen. Het dagelijks be stuur van Hulst tempert ook het enthousiasme van verschillende fracties om de algemene reser ves te beperken. Over de reservegelden moet wel structureel kunnen worden be schikt en daarnaast krijgt de ge meente de komende jaren nog wel wat kosten voor de kiezen. Zo moet het Oranjebolwerk na de sanering weer worden gere construeerd en herstel van de vest en de stadswallen eisen een investering waar nog niet over is nagedacht. Na de Grote Markt dienen meer straten en pleinen (onder meer Hout- en Paarde- markt. Lange Bellingstraat, Kleine Bagijnestraat en Dobbe- le Poort) op de schop te worden genomen. Ook voor de aanleg van kleinere woonwagencentra zal in de toekomst - door het wegvallen van rijksgelden voor sociale woningbouw - meer geld van de gemeente nodig zijn. Vliegende Hollander en de slui zen) eruit ziet, antwoordde Min: „Sober, krachtig, baksteenach tig." Om die kenmerken tot uiting te laten komen, koos Min voor een luxe bouwstijl zonder veel over bodige franje. Tegenover het volgend jaar te bouwen nieuwe stadskantoor aan weerszijden van de Nieuwe Havenstraat - de 'werktitel' van de vroegere Ha venstraat - komen twee hoge, witte appartementengebouwen waaraan een mast is bevestigd om de associatie met de scheep vaart extra uit te laten komen. De overige gebouwen worden vrij rechttoe, rechtaan gebouwd om het idee van een sluis vorm te geven. De Markt moet vervolgens in een latere fase aangekleed wor den en krijgt de functie van een open ruimte om tot rust te ko men. Een 'rustplaats' bij uitstek, is voorzien in het gebouw van het kantongerecht. Daar komt een grand café waar van de vroe ge morgen tot de late avond van alles te doen zal zijn. Momenteel wordt onderhandeld met enkele horeca-ondernemers over de de finitieve invulling van het meest beeldbepalende pand van de Markt. Hoe het centrumplein er precies komt uit te zien, staat nog niet vast. Maar wel is duidelijk dat de parkeermogelijkheden dras tisch worden ingeperkt. Alleen zo'n veertig kortparkeerders kunnen midden in het centrum terecht. De automobilisten die langer willen blijven, moeten hun toevlucht zoeken tot par keerplaatsen aan de Scheldeka- de (achter het nieuwe stadskan toor) en in de parkeergarage. Parkeertarief Om het gewenste effect te ver krijgen, zullen de tarieven in de parkeergarage onder de Oost- kolk lager liggen dan die van de parkeerplaatsen aan de Schel- dekade. En stalling aan de Scheldekade zal weer goedko per zijn dan parkeren op de Markt, verklaarde wethouder J. van Rooijen. De wethouder was niet bang voor een trek van de Noordstraat naar de nieuwe win kelgebieden vanwege een aan trekkelijker huurprijs van de nog te bouwen panden. Tot nu toe heeft de Noordstraat haast een monopoliepositie en dat heeft de prijzen opgedreven. Door de nieuwe concurrentie zullen de eigenaars van Noord- straatpanden vanzelf gedwon gen worden om hun prijzen naar beneden aan te passen om zich zelf niet uit de markt te prijzen, verwacht Van Rooijen. Een ge varieerd winkelaanbod ver sterkt de uitstraling naar het grote publiek slechts. Een warenhuis op het huidige Schoolplein moet de 'trekker' van het nieuwe winkelcentrum worden. Er wordt met verschil lende (binnen- èn buitenlandse) kandidaten onderhandeld, maar namen wilde verhuurma- nager F. Gerritsen van Johan Matser projectontwikkeling niet prijs geven. V en D is te hoog ge grepen, maar ei" zijn 'toponder nemers' in de markt, meldde hij. Voor de 25 verkooplocaties ('het kunnen er ook 26 of'27 worden') hebben zich al zo'n negentig geïnteresseerde ondernemers gemeld. Verhuur De projectontwikkelaar heeft dus alle vertrouwen in het sla gen van Steenen Beer en neemt daarom het risico om zowel de winkel- als de woonpanden eerst zelf te verhuren. Pas als het com plex zijn waarde heeft bewezen, zal Matser het van de hand doen. Projectleider P. Palm wil niet kwijt wat de herinrichting van het noord-oostelijke stadsdeel kost. Wethouder Van Rooijen maakt het niet uit. De gemeente heeft bedongen dat alles 'bud gettair neutraal' wordt uitge voerd. „Wat de gemeente ont vangt aan baten door de bouw activiteiten wordt gespendeerd aan voorzieningen als bijvoor beeld infrastructuur. Maar de fa ce-lift kost de gemeente geen geld." Dat gunstige vooruitzicht is tegelijkertijd één van de be langrijkste argumenten om de Terneuzense gemeenteraad in december over de streep te trek ken. Het werk aan de parkeergarage onder de Oostkolk ligt op schema, verwachting in de lente de eerste auto's gestald kunnen worden. e tegenvallers van de afgelopen maanden, zodat daar naar foto Charles Strijd van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De bomenrij aan de Peter van Anrooylaan in Terneuzen is veel flatbewoners een doorn in het oog. De wortels dringen door in het rioolstelsel en daardoor ontstaan regelma tig verstoppingen of waterover last in de flat. De stoeptegels ko men omhoog en bovendien zor gen de bomen voor nogal wat rotzooi op de auto's. Eigenlijk moeten ze worden gekapt. Maar dan ben je bij de overige bewo ners aan het verkeerde adres. De afweging kappen of laten staan, hoeven de medewerkers van het buurtspreekuur Oude landse Hoeve niet te maken. Zij spelen de klacht over de bomen rij slechts door aan de verschil lende instanties die er verder mee aan de slag gaan. In een lo kaaltje van de voormalige Prins Willem-Alexanderschool aan de Edvard Grieghof zitten K. Dob belaar en E. Folkersma maan dagmiddag tussen één en twee uur te wachten op buurtbewo ners met klachten, vragen, op merkingen en suggesties. Het blijft de eerste dag dat het buurtspreekuur wordt gehou den, bij die ene klacht over de opgelichte stoeptegels. Meer buurtbewoners laten zich niet zien. Wel komen wethouder A. Stahl-Hemelsoet. gemeente ambtenaren C. Verlinde en L. Jansen en secretaris van de buurtvereniging, M. Willems, een kijkje nemen. Bosschages Verlinde en Jansen grijpen de gelegenheid aan om met Dobbe laar de groenvoorziening in de wijk aan een inspectie te onder wérpen. Sommige bosschages zijn te dicht en hoog begroeid. Dat geeft bij de mensen een ge voel van onveiligheid. Ook gaan ze even langs het trapveldje aan het Wagnerhof. Het blijkt dat veel voetballen bij de omwonen den in tuintjes terechtkomen en op het dak van geparkeerde au to's belanden. Verlinde: „Niet dat we hier nu di rect een oplossing voor hebben, maar de zaak ter plekke gaan be kijken, werkt in ieder geval snel ler. Als iemand eerst een brief stuurt en deze komt vervolgens bij de verkeerde persoon te recht, dan kan het weken duren voordat de briefschrijver ant woord krijgt." Folkersma en Dobbelaar zijn beiden lid van het, wijkteam en de omwonendencommissie van van een medewerkster SCHOONDIJKE - De dorpsraad van Schoondijke is furieus op het gemeentebestuur van Oost burg omdat de raad uit de krant moest vernemen dat het plaat selijke zwembad De Molen kreek volgend jaar niet meer open gaat. „We voelen ons aan alle kanten gepasseerd", klaagt vice-voorzitter Roger van de Voorde. De dorpsraad had de gemeente al eens gevraagd of de Europese richtlijnen waaraan de zwemba den moeten voldoen op papier konden worden gekregen. Ook naar de financiën die daarmee gemoeid zijn, is de dorpsraad nieuwsgierig. „We hebben de richtlijnen nooit gehad", aldus een boze Van de Voorde. Hij vindt dat het gemeentebestuur het budget anders moet verde len. De 6 miljoen die nu aan het nieu we sportcomplex in Oostburg wordt gespendeerd, moet in zijn ogen 'eerlijker' worden verdeeld. „Als ze eens 4 miljoen aan het sportcomplex De Veerhoek had den vertimmerd, 1,5 miljoen aan het bad in Breskens (dat ook dicht moet) en een half miljoen aan het bad in Schoondijke, dan waren er drie kernen tevreden geweest. Maai- nee, het gaat alle maal naar Oostburg." Op de fiets Hij noemt het onverantwoord in verband met de verkeers(on)vei ligheid dat kinderen uit Schoon dijke in de toekomst op de fiets naar het zwembad in Oostburg moeten. De dorpsraad rept nog niet van actieplannen. „Laat ze het ook maar via de krant verne men", zegt Van de Voorde. Het voorstel om de baden in Schoondijke en Breskens te slui ten komt morgen, woensdag, aan de orde in de vergadering van de gemeentelijke advies commissie voor openbare werken, bouwbeleid, milieu en verkeer. het Roosevelthotel. Ook is Dob belaar lid van de bewonerscom missie en de bewonersraad van de woningbouwvereniging en het woonkonsumentenburo. Vanuit die functies weten ze pre cies naai- wie ze de klachten van welke aard ook, kunnen door sluizen. De buurtbewoners krij gen zo snel mogelijk bericht wat er met hun klacht of opmerking gebeurt. De stille maandagmiddag heeft het tweetal duidelijk gemaakt dat ze hun buurtspreekuur in het vervolg nadrukkelijker moe ten aankondigen. Wellicht heb ben medewerkers van het spreekuur in de binnenstad nog aanplakbiljetten over? oppert wethouder Stahl. Duo betrapt bij stelen dieselolie SINT-JANSTEEN - Een 26-jari- ge man en een 29-jarige vrouw uit Kapellebrug zijn zondag avond omstreeks tien uur be trapt door een politieman in bur ger bij het stelen van 50 liter die selolie. Het duo was dieselolie aan het tappen uit een vrachtau to die aan de Badhuisstraat in Sint-Jansteen geparkeerd stond en eigendom is van een trans portbedrijf in Kloosterzande. Het tweetal werd overgebracht naar het politiebureau in Hulst. Volksmuziek en caféspellen in Den Dullaert HULST - De volksmuziekgroe pen 't Kliekske en Ambras ver zorgen zaterdag 26 november in het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst een volksmu ziekprogramma met caféspel len. De Belgische groep 't Kliekske brengt meer dan der tig oude caféspellen mee vvaarj mee het publiek in de loop van de avond kan kennismaken. In hun programma 't Estaminet brengen deze muzikanten voor al caféliederen met cafébeleve nissen en achtergrondverhalen ten gehore. De muziek klinkt uit authentieke instrumenten. De Zeeuws-Vlaamse volksmuziek groep Ambras vertolkt oude streekliederen in een wat mo dern jasje. Het publiek kan tij dens de voorstelling ook proe ven van Zeeuwse en Vlaamse bieren. De avond begint om kwart over acht. VLISSINGEN - Een automobilist uit Breskens is er maandag met wat blauwe plekken vanaf geko men bij een kop-staart-botsing op het Vlissingse Veerhavenplein. De bestelbus van de 46-jarige man werd echter totaal vernield en moest worden weggesleept. Bij het ongeval was verder een vrachtwagen met oplegger betrokken, bestuurd door een 25-jarige Belg. De twee bestuurders reden in de richting van de veerboot, toen de vrachtwagen vaart minderde omdat het verkeerslicht op rood sprong. van onze verslaggever HULST - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten bekijken samen met de regionale ziekenhuisgroep op welke manier in heel Bromfietsers geverbaliseerd MIDDELBURG - Bij een brom fietscontrole op de Noordweg in Sint-Laurens heeft de politie Walcheren tien bekeuringen uitgedeeld. Tussen 7 en 9 uur controleerde de politie in totaal 29 brommers. Er werden pro cessen-verbaal uitgedeeld voor te veel vermogen, ondeugdelij ke rem, kapotte uitlaten en te veel lawaai. Op de rijksweg A58 ter hoogte van Vlissingen controleerde de politie maandagochtend vracht wagens. Drie chauffeurs kregen een bekeuring wegens overbela- ding. Zeeuwsch-Vlaanderen een am bulance binnen een kwartier aanwezig kan zijn. Burgemees ter M. Everaers van Sluis en wethouder P. Weemaes van Hulst zoeken samen met verte genwoordigers van de zieken huisgroep naar mogelijkheden die op 8 december besproken zullen worden. Uitgangspunt blijft echter dat de '15-minuten-eis' voor het ver voer per ambulance door ieder een moet worden gerespecteerd, schrijven b en w van Hulst in hun beantwoording op de alge mene beschouwingen van de po litieke partijen. De bereikbaar- heidseis gaat de gemeenten in de regio naar alle waarschijnlijk heid geld kosten, voorspellen b en w in voorzichtige bewoordin gen. Dagverpleging Over de huisvesting van de in Hulst gestationeerde ambulan ces hoeft de politiek zich geen van onze verslaggever AXEL - De V VD-fractie in de ge meenteraad van Axel wil geen 500.000 gulden reserveren voor het verbeteren van de doelma tigheid van het ambtelijke ap paraat, zolang het college geen concreet stappenplan heeft uit gewerkt. Ook D66 wil meer dui delijkheid over de uitvoering van een aantal onderdelen uit het doelmatigheidsonderzoek en is vooral benieuwd of het personeel voldoende inspraak heeft. Het college van b en w van Axel wil de algemene reserve in 1995 voor één keer voeden met 500.000 gulden uit de reserve winst grondverkopen, Het colle ge wil die vijf ton reserveren voor de kosten die gemaakt moeten worden voor de uitwerking van het doelmatigheidsrapport, dat vorig jaar door een extern bu reau werd opgesteld. In haar algemene beschouwin gen op de begroting 1995 stelt de VVD zeer benieuwd te zijn naar de maatregelen die b en w willen nemen om het functioneren van het ambtelijke apparaat te ver beteren. „Thans moeten we het doen met een onduidelijk, op vaagheden gebaseerd ad-hoc be leid en een grenzeloos vertrou wen in Uw college", stellen de li beralen. „En dat is toch net iets teveel van het goede!" De VVD wil daarom pas vijf ton reserve ren voor de uitwerking van het doelmatigheidsrapport wan neer er een concreet stappen plan met kostenplaatje op tafel ligt. Overleg D66 wil vooral weten op welke wijze het personeel op het stad huis bij de uitvoering van het doelmatigheidsonderzoek is be trokken. De democraten pleiten voor het instellen van een over legstructuur van hoog naar laag en andersom. Volgens D66 kun nen daardoor eventuele frustra ties over de herstructurering van het ambtelijk apparaat wor den weggenomen. Ook het GPV besteedt in zijn al gemene beschouwingen aan dacht aan de uitwerking van het doelmatigheidsonderzoek. Het college wil voor 1995 250.000 gul den vrijmaken voor zowel een tijdelijke als structurele perso neelsuitbreiding. maar het GPV vraagt zich af of dit bedrag vol doende is. Het GPV stelt dat er bij de gemeente op dit moment al twee vacatures ingevuld moe ten worden en dat er ook geld be steedt moet worden voor het verbeteren van het onderhoud aan het openbaar groen. „Voor het realiseren van een ander be leid blijft daardoor weinig over", meent het GPV. Het GPV vindt dat het onderhoud in de ver nieuwde binnenstad op dit mo ment te wensen overlaat. De fractie rept onder meer over ka potte muren, uitgerukte en afge broken bomen en slecht schoon gemaakte straten. De herinrichting van de binnen stad van Axel komt ook bij D66 aan de orde. De democraten stel len zich op het standpunt dat ook de ambulante handelaren profiteren van het opknappen van de binnenstad en dat ze daarom net als de vaste onder nemers een baatbelasting moe ten betalen. D66 vindt dat de markthandelaren éénzevende van de belasting moeten betalen en dat de vaste ondernemers een bijdrage van zeszevende dienen op te brengen. Samenwerking Het CDA laat weten content zijn met de aanpassingen en ver fraaiingen in de binnenstad. Maar om van Axel een nog aan trekkelijker koopcentrum te maken, moet volgens de chris ten-democraten de samenwer king tussen de vertegenwoord! gers van het toerisme en recrej tie. het midden- en kleinbedii en de ambulante handel worde verbeterd. Verder stelt het CDA voor o> meer vrijwilligers in te zetten bi het Gecoördineerd Ouderea werk en de bibliotheek om di kosten in de hand te houden e; toch een goede dienstverlenin te kunnen aanbieden. Het CD,i vindt bovendien dat de biblli theek ook op donderdag en u. terdagmiddag de poorten moe ten openen, zodat zoveel moge lijk mensen de leeszaal kunne: bezoeken. Sint bezoekt Sluis en Groede SLUIS/GROEDE - Sinterklai komt op 26 november in Slui en Groede aan. Om 14 uur isd Spaanse gast in Groede, was hij vanaf De Wulpenhoek voe een rondgang door het dorp vei trekt samen met de muziekvei eniging Breskens-Groedi Daarna keert het gezelschap li rug naar De Wulpenhoek, wai rond half vier het duo Mad maal voor de jeugd zal optre den. In Sluis worden Sint en de Pii ten opgewacht door de muziel vereniging Apollo. Rond 14.3 uur vertrekt de stoet vanaf ht WV-kantoor aan de Sint Aniii straat. Na een rondgang doord stad kom de Sint rond 15.15 uii bij het stadhuis aan waar ee feest plaatsvindt voor de Sluisi peuters van 1 tot en met 3 jat' Een clown vertoont daar zij: kunsten. Vrijdag 2 december I* zoekt Sinterklaas de rooms-ka tholieke basisschool en maandag 5 december is de bas school J. H. van Dale aan d beurt. Alle kinderen van 1 tot! jaar krijgen een cadeau. De cd lecte daarvoor bracht 4900 g(i den op. Nieuw-Namen en St.-Jansteen krijgen bezoek van Sinterklaas SINT-JANSTEEN-Tijdenszij rondrit door het Oost-Zeemvi Vlaamse land brengt Sit terklaas zaterdag 3 decembi een bezoek aan Sint-Jansteent Nieuw-Namen. Bij zijn intred in het grensdorp Nieuw-Namei omstreeks 14.00 uur, wordt d goedheiligman verwelkom door de fanfare De Schelde» nen. Na een rondgang ontvanj Sinterklaas de kinderen in hi gemeenschapshuis De Kauter. In Sint Jansteen wacht de plaa séiijke jeugd om 14.30 uur Si: terklaas en zijn pietermanne op nabij het Marktpleintje. een rondgang waarbij de fanfe Sint Jan met muzikale not< strooit, volgt in het gemeei schapscentrum De Warande ei feest met diverse optredens vi kinderen. De Zwarte Pietó brengen thuis' een bezoek as zieke kinderen. TERNEUZEN Zonnebloem - Winkelcet trum Zuidpolder opent dinsds tussen 19.00 en 21.00 uur zit deuren voor leden van De Zos nebloem. De actie is bedoeld or gehandicapten en ouderen d gelegenheid te geven stoord te winkelen in de Albe: Heijn, Blokker, Gall Galle Dingemans. Voor de Zontt bloem-leden zijn er hapjes e presentjes. De achteropkomende automobilist, die geen zicht op het verkeerslicht had, remde te laat en reed vol op de oplegger. De voorkant van zijn bestelbus werd volledig ingedeukt, waarbij de benen van de man uit Breskens bekneld raakten. De brandweer werd gealarmeerd om de man uit zijn benarde posi tie te bevrijden, maar bij aankomst bleek.dat de Belg hier met behulp van een spanband al in ge slaagd was. De Bressiaander kwam er met wat blauwe plekken vanaf. Van de oplegger was alleen de stootbalk beschadigd. foto Ruben Oreel zorgen te maken. Een nieuwe stallingsplaats wordt gelijk met de buitenpolikliniek in de loop van 1995 opgeleverd. Ook het college hoopt (met CDA en VVD) dat de polikliniek met acht dag verplegingsplaatsen wordt ver blijd. Meer dan hopen op een po sitieve beoordeling (na een eer dere afwijzing 'van hogerhand') bij invulling van het herverde lingsplan Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen kan het college echter niet doen. Ook een pijnbestrijdingsafde- ling in de kliniek is afhankelijk van de eventuele herverdeling. Een geriatrische afdeling komt toch niet naai- Zeeuwsch-Vlaan deren zo lang er geen specialist bij de Ziekenhuisgroep werkt. Wel zal het college, op verzoek van de liberale fractie, nog eens contact opnemen met de zieken huisdirectie over het opnemen van patiënten zo dicht mogelijk bij hun woonplaats (dus niet in Oostburg, maar in,Terneuzen). van onze verslaggever SINT-MAARTENSDIJK - Het Thoolse college van b en w heeft 'serieuze contacten' met een projectontwikkelaar die 225 vakantiewoningen en een 'elk- weer-voorziening' wil aanleg gen nabij natuurgebied de Pluimpot. Dit zei CDA-wetliou- der J. Versluijs maandag tij dens een vergadering van de ge meenteraad van Tholen. Het gaat om de ontwikkeling van bestemmingsplan Wulpdal. Dat plan is al acht jaar oud. B en w vroegen de raad gisteren ruim veertienduizend gulden uit te trekken om het plan weer bij de tijd te maken. Behalve de SGP. die om principiële redenen te genstemde, gingen de fracties akkoord. Wel werden kritische kanttekeningen geplaatst bij het plan, dat volgens PvdA- raadslid M. A. J. van der Linde bijvoorbeeld 'moeizaam' tot ont wikkeling komt. P. van Belzen van RPF/GPV vroeg zich op zijn beurt af of er wel toekomst is voor het idee. In het verleden zijn verschillende geïnteresseer de projectontwikkelaars afge haakt. Vooral aanleg van 'elk- weer-voorzieningen' zou duur zijn. Versluijs wist de raad te overtui gen door te wijzen op het hos serieuze gehalte van de niet OT name genoemde gesprekspar ner van het college. Burgemee ter H. A. van der Munnik zeib vendien 'zeker te denken datln plan haalbaar is' en wees ere dat de provincie positief sta: tegenover aanleg van recreati ve voorzieningen bij de Pluii pot. Muziekschool Verder werd gisteren onder iw gesproken over de rekening l?i van de Zeeuwse muziekscho! Die kampt met een tekort vi ruim drie ton. De Thoolse r besloot schoorvoetend een aa.' vullend bedrag van ruim duizend gulden beschikbaar' stellen. Schoorvoetend,- omdi de muziekschool vaker met (b ge) tekorten zou kampen en! wellicht te makkelijk op zout kenen achteraf toch wel exc geld te kunnen incasseren de gemeenten. Wethouder Versluijs wees echter op dat de school maatr gelen neemt die soortgelijke! tuaties (achteraf hogere rel: ningen presenteren) in de t" komst moeten voorkomen. 8 doeling is dat voortaan tusse: tijdse rapportages over de fin»! ciële toestand worden ing diend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 24