Kritiek op selectiebeleid Advocaat Heeft de voetbaljeugd de toekomst? PZC Milan wil schande wegwissen Champions League Aanval Wiersma op Vainer is afgeslagen Koploper sterker dan Goese zaalvoetballers sport 19 ïwente-talent Bruggink niet tegen NAC maar tegen Zweden Hoek praat met KNVB over Gijsel DINSDAG 22 NOVEMBER 1994 AMSTERDAM (GPD) - Louis van Gaal vond het niet nodig om zondag een spion naar de Milanese derby tussen AC Mi lan en Inter Milan te sturen. In plaats daarvan gaf hij alle spe lers van Ajax de opdracht om televisie te kijken, want het duel werd door het commer ciële station FilmNet recht streeks uitgezonden. FilmNet js een sponsor van Ajax en alle Ajacieden hebben een gratis abonnement van de geldschie ter gekregen. Louis van Gaal nestelde zich thuis in Avenhorn uiteraard ook voor de buis. Dat was geen tijdverspilling. Want hoewel de oefenmeester het spel en de spelers van AC Milan door en door kent, constateerde hij wel dat de Italiaanse kampioen langzaam maar zeker uit het diepe sportieve dal van de laat ste weken begint te klauteren. Daarom gaat Van Gaal er van uit dat Ajax morgenavond in Triest een loodzware klus in de Champions League staat te wachten. De Amsterdammers hebben overigens aan één punt genoeg om zich te plaatsen voor de kwartfinales. „Ik hoop dat mijn spelers ook goed hebben opgelet. Milan maakte tegen Inter een erg sterke indruk op mij. De ploeg zag er fysiek goed uit en speel de bovendien erg gedreven. Ik verwacht ook dat AC Milan zeer gemotiveerd tegen ons zal zijn. Van verschillende Ita liaanse journalisten heb ik be grepen dat AC Milan die 2-0 ne derlaag hier in Amsterdam als erg vernederend heeft ervaren. Ze zijn echt uit op revanche." Bij Ajax bestaan er alleen vraagtekens over de fysieke ge steldheid van middenvelder Edgar Davids. Hij kampt nog steeds met een onwillige lies. Desondanks is Ajax gistermid dag slechts met een selectie van zestien man naar Italië ge vlogen. In geval van nood wordt Martijn Reuser door Van Gaal nog opgeroepen als ver vanger van Davids. Ronald de Boer en Mare Over- mars hebben volgens Van Gaal probleemloos hun invalbeurt tegen FC Utrecht overleefd. De rug van De Boer voelde gister morgen wel enigszins stijf aan. maar hij kan zeker in actie ko men tegen AC Milan. Over- mars ondervond op zijn beurt geen last meer van zijn lies en trainde voluit met de groep mee. Selectie Ajax: Van der Sar, Gnm, Frank de Boer, Rijkaard, Van den Brom, Seedorf, Blind. Reiziger, Da vids, Litmanen, Ronald de Boer, Fi- nidi George, Kanu, Overmars. Van Vossen, Kluivert ML :ri; ■j JODEN (GPD) - Dat Issy ten )r lonkelaar zondag de belangen an FC Twente verdedigde, aarvoor had Dick Advocaat al begrip. Dat de Enschedese iach daarbij nogal emotioneel fo an zich afbeet, was voor hem raj nok nog wel te verteren. Maar sijjat de eerstejaars hoofdtrainer J, ran de Tukkers de opstelling ran de bondscoach in de zaak- jrnold Bruggink in relatie iracht met diens onderhande ld ingen met PSV, schoot Advo- 'Iai jaat in het verkeerde keelgat, ven net zo fris, noemde Ten Donke- n bar het na de daverende 5-1 g oi [verwinning van FC Twente op Zïi ëyenoord. „Ik vind het onvol- end (assen als je dit soort uitlatin- Bti jen doet en ook een hele slechte -riiiaak," reageerde Advocaat gis- i na lermiddag. ■gs [ij deed dat op een persconfe- eai entie in Roden, waar het UEFA- eam zich voorbereidt op de EK- walificatiewedstrijd tegen Iweden, vanavond in Assen, op iet veld van de zondagamateur- ilub Achilles'94. Het nationale lftal onder achttien jaar moet vinnen om door te dringen tot iet eindtoernooi, van volgend juli in Griekenland wordt ehouden. Zweden, dat de leef- ijdsgenoten van Oranje in eigen nPi and met 2-0 versloeg, heeft vol- 'r'! joende aan een gelijkspel, nr. w lat de KNVB en Advocaat in de ruciale wedstrijd een beroep eloen op de beste spelers, is dan )l 1 tok begrijpelijk. Zoals het ook lleszins verklaarbaar is dat FC \vente vanavond graag een be- oep hadden gedaan op Arnold Jjj Iruggink voor het ingelaste ompetitieduel tegen NAC. De liarige aanvaller scoorde te rn ;en Feyenoord nog twee keer en Dick Advoi ak Bruggink heeft niets te maken met onderhandelingen met PSV." foto ANP kan in Het Diekman kennelijk moeilijk worden gemist. Knarse tandend moest Ten Donkelaar Bruggink niettemin vrijgeven. Wijzend op artikel 3, lid P van het algemeen reglement betaald voetbal en met het FIFA-regle- ment in de hand, eiste de KNVB de jonge aanvaller op. Was FC Twentedwars blijven liggen, dan had de bond Bruggink een speelverbod kunnen opleggen. Standpunt Advocaat, die alle vragen over PSV afhield: „Het standpunt dat de KNVB inneemt., heb ik niet bedacht en dateert ook niet van vandaag of gisteren. Dat geldt al tien of vijftien jaar. Dat weet Ten Donkelaar ook. Ik heb me als bondscoach aan het standpunt van de KNVB gecon formeerd. Zou ik dat niet doen, dan komt een volgende keer misschien Ajax en zegt: die en die speler kunnen we niet mis sen. Dan is het hek helemaal van de dam. In Nederland maken spelers op steeds jongere leeftijd hun opwachting in het eerste elf tal. In andere landen heb je die problemen niet." De bondscoach ligt de laatste tijd flink onder vuur. Niet alleen Ten Donkelaar schoot giftige pijlen op hem af, ook Wim van Hanegem spuidde onlangs ste vige kritiek op zijn functioneren als bondscoach. De Feyenoord- trainer verweet Advocaat te wei nig rekening te houden met zijn spelers en zijn oor vooral te luis ter te leggen bij Ajax-collega Louis van Gaal. Zo was de bondscoach volgens de Krom me nogal slordig omgesprongen met John de Wolf, toen deze zich geblesseerd meldde voor de in terland tegen Tsjechië in het Oranje-trainingskamp in Noord- wijk. De verdediger kon weer snel vertrekken, terwijl de even eens geblesseerde Ronald de Boer een soort van VIP-behan- deling zou hebben gekregen. Advocaat zei zich te hebben ver baasd over de uitlatingen van Van Hanegem. „Het blijkt dat hij beter communiceert met de pers dan met zijn spelers, anders was hij niet met deze kritiek ge komen. De Wolf gaf zelf aan waarschijnlijk niet te kunnen spelen. Hij had er alle begrip voor dat ik iemand anders op riep. Ik vind dit stemmingmake rij en ik vind niet dat ik dat ten aanzien van Feyenoord verdien. Het enige waar Van Hanegem gelijk in had, was dat ik hem heb gezegd een keer langs te zullen komen. Daar is het tot nu toe niet van gekomen. In een per soonlijk gesprek zal ik hem uit leggen waarom." Om de tafel Aan het eind van deze maand gaat Advocaat, als zijn overgang naar PSV dan tenminste nog niet rond is, weer rond de tafel zitten met vertegenwoordigers van Ajax, PSV en FC Twente, de hofleveranciers van het Neder lands elftal onder twintig jaar. dat zich heeft geplaatst voor het WK-toernooi dat van 11 tot en met 26 maart in Nigeria wordt gehouden. Tot de selectie beho ren onder andere de Ajacieden Patrick Kluivert, Clarence See dorf, Nordin Wooter en Mendel Witzenhausen, de PSV'ers Jür- gen Dirkx, Björn van der Doe len, Tom van der Leegte, Patrick Pauwe en Boudewijn Zenden en de Twentenaren Arnold Brug gink en Rik Platvoet. De drie clubs voelen er echter niks voor hun spelers drie tot vier weken aan de KNVB af te staan. Vorige maand nam Advocaat op Schiphol de problematiek ook al met de clubvertegenwoordigers door. ,,Ik heb begrip voor de standpunten van de clubs, maar er is ook het belang van de KNVB. Een oplossing is er eigen lijk niet. Ik snap ook niet waar om er uitgerekend in maart een WK voor junioren moet worden gehouden. In een periode dat de vele nationale competities nog volop draaien. Toch hoop ik dat we met de clubs tot een oplos sing komen." Zeulen met jerrycans limonade als alternatieve straf tj> Door Mark Caldenhoven Het ruime profiel van zijn 'nei- kies' is vrijwel verdwenen onder flinke kluiten met klei en grassprie ten. Ralph Boer zeult op de zompige grond met twee jerrycans gevuld met oranje limonade en een stapel plastic bekertjes. De puber is de tel kwijtge raakt. Nu moet-ie naar kleedkamer 2. De wenkbrauwen zijn gefronst, de lippen stijf op elkaar. Regendruppels dwarrelen naar beneden. Echt leuk is het niet. „Maar het is beter dan een schorsing." De deur van de bewuste kleedkamer zit potdicht. „Wil je hem even voor me opendoen Naakte bo venlichamen van pupillen en bezorg de ouders. „Doe die deur dicht. Ze hebben zo een verkoudheidje te pak ken." Ralph Boer, B-junior bij voet balvereniging Dauwendaele, zet zijn vrachtje op een tafel. Nog één uur en drie kwartier, dan zit zijn straf erop. Ralph Boer vindt het meer dan te recht dat zijn club hem een alterna tieve straf oplegde. Enkele weken ge leden priemde hij een middelvinger naar een jeugdscheidsrechter. „Ik was boos. Het was een te harde wedstrijd... Dus." Nee, de arbiter had hem op het bewuste moment niet bestraft. Ie mand van Dauwendaele had het ge zien, toevallig. Ralph Boer: „Hij vroeg of ik erover wilde praten. Mensen van het jeugdbestuur vonden dat ik dat niet had mogen doen. Toen zeiden ze: ga maar een zaterdagochtend limo nade rondbrengen bij de kleintjes. Ja, natuurlijk is het terecht en veel beter dan een paar wedstrijden niet voet ballen. Maar leuk? Nee, dat is het niet." De verloedering in de voetbalsport neemt groteske vormen aan. Zowel bij de profs, die wekelijks op tv te bewon deren zijn, als bij de amateurs loopt het de spuigaten uit. Volwassenen zouden een voorbeeldfunctie voor jeugdspelertjes moeten vervullen, maar gaan zelf telkenmale over de schreef. Scheidsrechters haken af, la ten zich niet meer vernederen en moe ten worden gevonden als een speld in een hooiberg. Het eind- en aanbevelingsrapport "Be grip Onbegrip', dat op de najaars vergadering van de afdeling Zeeland door een werkgroep wereldkundig werd gemaakt, zou een leidraad moe ten vormen voor voetbalclubs in Zee land. Om het probleem stevig bij de horens te vatten, moet de basis - de jeugd - worden bespeeld. Het senio renvoetbal, met racistische uitlatin gen en molestaties van arbiters aan de orde van de dag, lijkt een doodzieke patiënt. Een medicijn is er niet. De jeugd moet redding brengen en Fair Play is het toverwoord. Ko Noordhoek, jeugdsecretaris van de Middelburgse voetbalvereniging Dauwendaele, heeft het rapport 'glo baal bekeken'. Hij is ervan overtuigd dat de clubs in Zeeland er iets mee Ouders kijken gespannen toe bij het pupillenwedstrijdje tussen Dauwendaele FC en Nieuwdorp FA. foto Lex de Meester 'lijn. Aanmoedigingen zijn geen pro bleem. Bij ons gaat het redelijk, maar het is niet perfect. Daarom moeten we wat doen met het rapport 'Begrip Onbegrip'." Arthur Schotanus, leider van de B2- junioren, af en toe scheidsrechter en vaste vlaggenist van het tweede van Dauwendaele, is het met Noordhoek eens. „Ik denk dat ouders langs de kant de boel opnaaien. Pas werden er bij Dauwendaele Cl-Vlissingen Cl drie spelers uitgestuurd. Dan hoor ik tot mijn verbazing dat mensen roe pen: pak die scheids. Je moet jeugd opleiden volgens juiste waarden en normen, ze geen slechte dingen leren. Als een scheidsrechter zich dan in de discussie gaat mengen, ben je al op het verkeerde pad." Dauwendaele, zo zegt men van alle kanten, heeft zijn zaakjes voor elkaar. Zo draven diverse spelers van het standaardteam van de Middelburgse zaterdag-vierdeklasser op om 's mor gens een pupillenwedstrijdje in goede banen te leiden. Marcel Astroh, aan voerder en topscorer van het vlagge- schip, vervult een voorbeeldfunctie. „Ik weet nog goed dat ik zelf in Dl zat en er een speler van een het eerste kwam kijken. Daar keek je tegen op." Astroh noemt zichzelf absoluut geen lieverdje. Door het fluiten van jeugd- wedstrijdjes heeft hij wel meer waar dering gekregen voor scheidsrechters. Het geweld binnen en langs de lijnen van de voetbalvelden neemt ernstige vormen aan. Spelers hebben geen res pect voor tegenstanders en arbiters en ook toeschonivers nemen het niet zo nauw met de KNVB-slogan 'Fair Play'. Een commissie deed namens de afdeling Zeeland van de KNVB onder zoek en concludeerde dat de voetbal bond harde maatregelen moet nemen om het gedrag van voetballers en fans te verbeteren en de uittocht van scheidsrechters tegen te gaan. Het is al lang twaalf uur geiveest", zegt afde lingsvoorzitter Kees Blomaard. De sportredactie van de PZC ging op on derzoek en doet verslag. moeten doen, zo ook Dauwendaele. „Binnenkort zullen we met een aantal mensen uit het jeugd- en hoofdbe stuur een discussie opzetten. Het rap port wordt gekopieerd." Om een begin te maken de agressie in te dammen, geeft Dauwendaele jeugdspelers die zich hebben misdra gen een alternatieve straf. Ralph Boer moet een ochtend rondzeulen met thee en limonade. Noordhoek: „Nee, de scheidsrechter had er niets aan ge daan. Maar we konden het niet zo maar over onze kant laten gaan. Met gele en rode kaarten smijten, heeft vaak geen zin. Laat ze het maar voe len." De schreeuwende ouders en leiders langs de lijn jutten spelertjes vaak al in een vroeg stadium op. „Dat moeten we controleerbaar houden." Iedereen bemoeit zich met de spelleider. „Dan is het logisch dat jongetjes dat overne men", zegt Noordhoek. „Ze gaan zich dan ook beklagen bij een scheidsrech ter. Ik fluit regelmatig, alleen omdat we geen scheidsrechters kunnen krij gen. Pas nog werd elke beslissing die ik nam, aangevochten. Binnen en bui ten het veld Ik zie het te vaak langs de „Dan zie je bij bepaalde situaties dat hij niet alles kan zien. Je krijgt meer begrip voor de man die 's middags voor zijn lol staat te fluiten. Je leert zelf dat het helemaal niet zo gemakke lijk is." Vennetje Het houdt op met zachtjes regenen. Het trainingsveld van Dauwendaele, als je dat nog zo mag noemen, kan de vergelijking met een schitterend ven netje simpel doorstaan. Op een veldje draven pupillen als een kudde achter een bal, zoals het hoort. Een man met een baseball-cap, doorgaand voor lei der van één van Kloetinges jeugd- teams, geeft luidruchtig aanwijzin gen. „Je staat rechtsback." Ver dwaasd kijkt het jochie, twee turfles hoog, op. Bij het duel Dauwendaele FC-Nieuw- dorp FA - de jongste pupillen-catego rie - beweegt Jorrit Schuurman zich geruisloos tussen het kroost. Het fluitje ligt in zijn hand, nauwelijks in de mond. Ook hij moest op het matje komen van het jeugdbestuur, na her haaldelijk wangedrag. Hij was er bij een wedstrijd van de BI enkele keren voor vijf minuten uitgestuurd. „Ik zou geschorst worden", zegt de zestienja rige ploegmakker van Ralph Boer, „maar kreeg een alternatieve straf door wedstrijdjes bij de F'jes te flui ten." Met bewondering had Ko Noordhoek gezien dat Jorrit Schuurman zich zeer positief door zijn straf had heengewor- steld. „Ze vonden dat ik het goed had gedaan", zegt Jorrit Schuurman. „Ik vond het ook leuk. Later wil ik naar het Cios. Om vast te wennen aan de omgang met kleintjes ben ik trainin gen gaan verzorgen. Dat fluiten doe ik nu voor de lol. Nee. ik ga er niet mee door. Scheidsrechters krijgen van al les te horen. Ze doen nooit iets goed. Als ze het bij ons goed doen, doen ze het bij de tegenpartij niet goed. Nee. ik vind het niet gek dat er nauwelijks nog scheidsrechters zijn. Alternatieve straffen? Prima. Met twee wedstrijden schorsing schiet je helemaal niets op." Jeugdsecretaris Ko Noordhoek: „Ik hoop dat de alternatieve straffen pre ventief werken. Nee, je kunt niets ga randeren. Dat moet je afwachten. Maar je moet ergens een start maken. Het is terecht dat Kees Blomaard zegt dat het aantal scheidsrechters terug loopt door allerlei toestanden op de velden. Met de excessen, zoals je het wel eens hoort, valt het wel mee. Voor al het tekort aan arbiters wordt nij pend. Het is frustrerend datje op vrij dagavond wordt gebeld dat er zich weer één afmeldt voor een wedstrijdje van C2 of B3. Wij zijn met negentien jeugdelftallen een grote vereniging, dan wordt het steeds moeilijker alle wedstrijden te bemensen Misschien dat het rapport 'Begrip Onbegrip' een goede aanzet is." Groep A: IFK Göteborg (Zwe(-Manches ter United (Eng). Galatasaray (Tun-Barcelona (Spa) Stand: IFK Göteborg 4 3 0 1 6 6-5 Barcelona 4 2 1 1 5 9-5 Manchester Un 4 12 14 6-8 Galatasaray 4 0 1 Groep C: Benlica (Pori-Hajduk Split (Krol, Steaua Boekarest (Roel- Anderlecht (Bel). Stand: Benfica 4 2 2 0 6 6-3 Hiyduk Split 4 2 2 0 6 4-2 St. Boekarest 4 0 2 2 2 2-4 1-? Anderlecht 4 0 2 2 2 2-5 Groep D: AEK Athene (Grn-Austria Salz burg (Oos), AC Milan (Itai-Ajax (Ned) Stand: Ajax 4 2 2 0 6 5-2 AC Milan 4 2 1 1 3 5-3 Austria Salzburg 4 0 3 1 3 1-4 AEK Athene 4 0 2 2 2 2-6 Groep B: Spartak Moskou (Rus)-Dynamo Kiev (Oek), Bayern München (Duit-Paris St. Germain (Frai. Stand; Paris St.Germ. 4 4 0 0 8 7-2 Bayem Münch. 4 12 14 4-5 Spartak Moskou 4 0 2 2 2 6-8 Dynamo Kiev 4 1 0 3 2 2-6 UEFA Cup Dinsdag: GKS Katowice (Pol )-Bayer Leverkusen (Dui) Deportivo La Coruna Spat-Borussia Dortmund Dui) Trabzonspor Tur)-Lazio Roma I ta Odense BK (Deni-Real Madrid (Spa) Athletico Bilbao (Spai-Parma Ita Donderdag: Eintracht Frankfurt (Dui )-Napoli (Ita) Wacker Innsbruck Oos)-J uventus (Ita) Nantes Fra )-Sion Zwi i DEN HAAG (ANP) - Onverzette lijk koos Harm Wiersma giste ren bij het wereldkampioen schap dammen de aanval. Kop loper Guntis Valneris bezweek echter niet en hield zijn voorde lige marge van vier punten op de Nederlander vast. Naaste concurrent Baljakin kon niet profiteren van de remise. Ook hij deelde de punten, met Galas- jov, waardoor zijn achterstand op de Letse klassementsleider na veertien ronden drie punten blijft. Spannend was de opening tus sen Wiersma en Valneris niet. Pas in het late middenspel nam de druk van de Friese oud-we reldkampioen toe. Wiersma had echter een nadeel; in zijn aanval op de leider nam hij ruim de tijd om zijn offensieve stelling te ont plooien. Valneris kon daardoor in het beslissende partijdeel de klok gebruiken om de beste ver dediging te zoeken. Met beide vlaggen op vallen, vond de num mer één van de ranglijst de juis te weerlegging, voorkwam hij een mogelijke nederlaag. De HOEK - De voetbalclub Hoek gaat niet in beroep tegen de be slissing van de KNVB om de overschrijving van de Belgi sche speler Davy Gijsel in te trekken. Wel reist deze week een delegatie naar Zeist. Voor zitter Eddy Dobbeleir en be stuurslid John Bravenboer zul len de belangen van Hoek be hartigen. Het gesprek met de KNVB vindt mogelijk vandaag (dinsdag) al plaats. Eddy Dobbeleir: „Er is geen sprake van een beroep tegen de beslissing, maar wij willen graag weten waarom de overschrijving is ingetrokken. Daarover gaan we praten." Zoals bekend kreeg Davy Gijsel, die dit jaar zou spelen bij Deinze (Belgié), twee weken geleden overschrijving van Maldegem naar Hoek. De aanvaller speelde mee in de bekerwedstrijd tegen Axel en scoorde twee keer. De KNVB besliste na die wed strijd om de overschrijving in te trekken op grond van geruch ten. Volgens de KNVB waren er twijfels gerezen over de werkelij ke woonplaats van Gijsel. tweede meevaller voor de koplo per was de remise van Baljakin tegen Galasjov. Achter de titelkandidaten schoof de middengroep in el kaar. Schwarzman voegde zich door zijn overwinning in veertig zetten bij de Witrus Gantwarg en de zieke Senegalees Ba op de vierde plaats. Gantwarg zette zijn partij tegen de Nederlander Clerc scherp op, kreeg voordeel, maar zag zijn aanval afgeslagen worden. Clerc verdedigde zich kundig en bereikte net binnen de vier uur een puntendeling. Bij titelverdediger Alexei Tsjiz- jov verscheen er eindelijk een glimlach op het gezicht. „Einde lijk is het gelukt", stelde de Rus na zijn tweede zege in dit voor hem teleurstellend verlopen toernooi. De Fransman Cissé werd volledig opgerold. Den Haag. Wereldkampioenschap, veertiende ronde: Galasjov (Rus) - Baljakin (WRu) 1-1, Wiersma (Ned) - Valneris (Let) 1-1, Jansen (Ned) - Me- rins (Dun 1-1, Burleson (Sur) - Milsjin (Oek) 0-2, Clerc (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1WessellnkiNed) - Ba (Sen) 1-1. Schwarzman (Rus) - Alias iNAni 2-0. Tsji^jov (Rus) - Cissé (Fra) 2-0, Durdyev (Toel - N Diaye (Sen) 0-2, Koeperman (VSt) - Aman (Ivo) 2-0 Stand: 1 Valneris 22,2. Baljakin 19,3. Wiersma 18, 4 Ba, Gantwarg en Schwarzman 17. 7 Koeperman. N'Diaye en Tsjizjov 16. 10. Aman 15. 11. Clerc, Jansen en Wesselink 14, 14. Merins 13. 15. Cissé en Milsjin 10, 17 Galasjov 9, 18. Burleson en Durdyev 8. 20 Alias 7 Piet Schrijvers stapt op bij AZ ALKMAAR (ANP) - Piet Schrij vers heeft gisteren zijn functie als trainer van eerste-divisie- club AZ neergelegd. De oud-in ternational kon zich niet ver enigen met de technische plan nen van het bestuur. Hij ont brak al bij de middagtraining, die door Martin Haar werd ge leid. Schrijvers, die tot het einde van dit seizoen zijn salaris krijgt doorbetaald, was anderhalf sei-j zoen werkzaam bij AZ. De resul taten blijven dit jaar achter bij de verwachtingen Het bestuur heeft een drieman schap aangesteld dat tijdelijk de taken van Schrijvers waar neemt. Het gaat om de oud-spe lers Jan Fransz, Martin Haar en Hugo Hovenkamp. Het trio werkt onder de verantwoorde lijkheid van technisch manager Theo Vonk. van onze medewerker GOES - Het zaalvoetbalteam van El Toro heeft niet kunnen stunten tegen koploper Depa. In Wijchen verloren de Goesena- ren met 7-2 het duel in de eerste divisie. El Toro keek na acht minuten al tegen een 3-0-achterstand aan. Depa - een paar jaar geleden nog kampioen van Nederland en de Benelux - zette de Goesenaren vanaf het begin onder zware druk. Halverwege de eerste helft kwam El Toro beter in de wed strijd. Op slag van rust scoorde Pearl Doesburg het meer dan verdiende doelpunt: 4-1. Even leek het herstel zich in de tweede helft voort te zetten, maar een ffommeldoelpunt be tekende 5-1. Uit de vele kansen die volgden maakte Doesburg zijn tweede doelpunt: 5-2. Ver volgens werd een overtreding van de tegenpartij niet bestraft, waarna de frustaties bij de Zeeu wen toenamen. Twee spelers van El Toro kregen twee strafmi- nuten, waarvan Depa nog twee keer profiteerde: 7-2. Tweede divisie Het Bonte Hert maakte zich vooraf weinig illusies tegen kop loper BZC/Gouwesleutel. Ach teraf mag de 6-3-nederlaag geen gek resultaat worden genoemd voor de hekkesluiter. De ploeg uit Hulst startte niet alleen zon der wissels, maar moest daar naast ook nog spelers uit lagere teams opstellen. Zelfs coach Henk Maas moest aan de bak. De Brabanders kwamen op voorsprong, maar door .een tref fer van Arno Zwegers was de stand weer in evenwicht: 1-1. Daarna liep de thuisclub uit naar 3-1 bij de rust. In de tweede helft vochten de Hulstenaren zich terug in de wedstrijd. Henk Maas en uitblin ker Zwegers tekenden voor 3-2 en 3-3. Daarna kwamen kansen over en weer, maai- uiteindelijk moest Het Bonte Hert moege streden de winst aan Gouwe sleutel laten. Sportprijsvragen Lotto 46: Eerste prijs: 2 winnaars, elk bruto 1 444.439.20; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto 40.426,40; derde prijs: 238 winnaars, elk 878,80; vierde prijs: 5.478 winnaars, elk 22,10; vijfde prijs: 70 129 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 46: Zes cijfers goed: 3 win naars. vijf cijfers goed: 1 winnaar, vier cijfers goed '26 winnaars; drie cij fers goed: 274 winnaars; twee cijfers goed: 2.532 winnaars Lucky 10 van maandag 21 november. 9-10-17-18-20-21-24-28-33-35-39- 45-49-51 -61 -64-66-74-75-80. (onder voorbehoud) Voetbal Engeland, competitie: Everton-Li- verpool 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 19