SAR op drempel kampioenschap Biljartfederatie al twintig jaar een begrip Lierse speelt topper tegen Standard Luik Moeizame winst leider volleybal André Wissel voelt zich al thuis bij Scheldesport Loodzware opgaven voor kwakkelende tweedeklasser HVV Tafeltennissers uit Kloosterzande hebben nog drie punten nodig |ygn onze medewerker KLOOSTERZANDE - Eigenlijk lag het vooraf al een beetje voor de hand en was het alleen de vraag waar en wanneer de tafel tennissers van SAR hun feestje zouden kunnen vieren. De man- nenploeg uit Kloosterzande spon garen met de terugkeer van Pascal Neve en wordt mor gen (zaterdag) normaal gespro ken kampioen van de vierde di visie. Het staat voor Wim 't Hooft, de voormalige nummer één van SAR, wel vast dat de g die titel niet meer kan ontgaan. En ook daarna liggen nog vele mooie jaren in het ver schiet. Mare Maas, Johan en Wim 't Hooft en Pascal Neve begonnen hun tafeltennisloopbaan allen bij de club uit Kloosterzande en trokken zich in het verleden aan eikaars prestatie op. De hoeveel heid trainingsarbeid die ze in hun jeugd verrichtten, is inmid dels drastisch afgenomen, maar dat wil niet zeggen dat de ambi tie om te presteren minder is ver minderd. Per slot van rekening wacht voor ieder van hen de uit daging van de derde divisie. Wim 't Hooft, die profiteerde van de terugkeer van Pascal Neve en een ijzersterk seizoen achter de rug heeft, illustreert dat met een simpel verzoek. Hij heeft liever niet dat er tijdens de training een foto van hem wordt geno men. „Dan word ik niet graag ge stoord", licht hij toe. „Je zit tij dens een training in een bepaald ritme. Daarna werkje niet meer geconcentreerd. We trainen e vier met honderd procent in zet. Kijk, dat kampioenschap zit natuurlijk in de tas, maar we moeten er in januari wel weer staan. Anders red je het niet in de derde divisie." Hoge score SAR begon de najaarscompeti tie in de vaste overtuiging, dat een kampioenschap tot de mo gelijkheden behoorde. Pascal Neve was na omzwervingen in Middelburg en België terugge keerd op het oude nest en werd vooraf ingeschaald voor een zeer score. Neve heeft die ver wachtingen niet beschaamd. Wim 't Hooft, in voorgaande ja ren eerste man van SAR, profi teerde van Neve's aanwezigheid. ,We begonnen ontzettend ge motiveerd aan de competitie, omdat we wisten dat we met Pascal er bij kampioen konden worden. Hij heeft absoluut geen last van druk om te presteren en ik ben door zijn komst veel meer vrijuit gaan spelen. Vroeger, toen ik kopman was, had ik nog wel eens zoiets van: ik mag niet verliezen. Nu speel ik gewoon lekker. Ik ben bezig aan één van mijn beste seizoenen. Je speelt zonder druk, gaat veel ruimer winnen en wint zelfs van spelers, van wie je normaal ook wel zou kunnen verliezen. Mijn zelfver trouwen is daardoor veel groter geworden." Het leidde voor SAR tot een voorspoedig verlopen competi tie, waarin zelfs uit vah het sterk ingeschatte Dordrecht, de te genstander van zaterdag. met 10- 0 werd gewonnen. Wim 't Hooft: „Het is een combinatie van fac toren, waardoor het zo goed gaat. Allereerst is er natuurlijk de extra kwaliteit van Pascal, Maar daarnaast is er een fantas tische teamgeest. We tafelten nissen niet alleen samen, maar we gaan ook samen stappen en eten. Bovendien behoren Mare, Johan en ik tot de trainersgroep van SAR. Pascal heeft daar door zijn werk geen tijd voor." Wim 't Hooft, dit seizoen maar één keer afgetroefd, begon pas van onze medewerker TERNEUZEN - De ontmoeting Dees-CIS, de nummers 1 en 3 in de hoofdklasse van het Terneuzense bedrijfsvolleybal, ein digde in een 2-1 overwinning voor Dees. Op het eerste gezicht een normale uit slag, maar als er 0-3 op het wedstrijdfor mulier was gekomen, had niemand daar iets tegenin kunnen brengen. Want de lei ders wankelden, stonden de hele speel tijd (50 minuten) met de rug tegen de muur en coach André Dees met het zweet in zijn handen. Na een flitsende start (5-2) en via 9-6 ging CIS bij 13-10 kansrijk de finale van de eer ste set in. De ploeg raakte het spoor echter volkomen bijster en verloor met 15-17. En ook na 7-3 en 11-5 in de tweede set ging het weer fout 11-15) en werd duidelijk dat CIS iemand mist die de ploeg in 'gewonnen' positie over de streep trekt. Eenmaal de druk van de ketel werd de derde set nog wel gewonnen, maar nog lang daarna werd de verloren 1-2 'weggever' van com mentaar voorzien. Van de overige wedstrijden in de hoofd klasse eindigde Foaks-Stuntmarkt in een blamage voor Stuntmarkt, dat in iets meer dan een half uur met 15-5, 15-0, 15-2 van de vloer werd gespeeld. De Pooter pakte een belangrijk punt bij DOW (1-2), in de eindafrekening beslist dat mogelijk over lijfsbehoud. Uitslagen: Stuntarkt-Foaks 0-3. Foto Neele- mans-Echo Audio 3-0: PSV-Beldo 0-3; Deltan 2- Visser Smit Hanab 1-2, Peugeot Dees-CIS 2-1, Scheldesport-Foaks 2 0-3; Del tan-De Hoop 3-0; NHI-Rabobank 2-1; De Pooter-DOW 1-2, V.& V.- VC Notabene 0-3, Havenschap-DOW 3 1-1; VC Schelde-TeVoRe 0-3; Artland Artland 2- Foaks 4 1-2; Foaks 3-Philips 0-3; URS-Gemeen- te 2 0-3; WM-B.& S. 0-3. Standen: IA: Peugeot Dees 8-23; Foaks 8-21; CIS 9-18; Stuntmarkt 8-11; DOW 8-8; De Pooter 9-3; Artland Artland 8-2 1B: ING-Bank 8-18; VC Notabene 8-18; Foaks 2 9- 16; Foto Neelemens 8-14; V.& V. 9-13; Echo A?jio 8-6; Scheldesport 8-2. 2A: Aster 8-22; Deltan 8-15, Beldo 9-15; PSV 8-10, De Hoop 9-9; DOW 2 8-8; Toyota Vervaet 8-8. 2B: NHI-opleidingen 8-21; Rabobank 9-18; Peu geot Dees 2 8-14, Gemeente 8-13; PSV 2 8-12; Deltan 2 9-7; Visser Smit Hanab 8-3. 3A: Artland Artland 2 8-19, Foaks 4 8-13; Ha venschap 8-13; VoorwaartsAVim de Waal 8-13, Philips 9-13; Foaks 3 8-8; DOW 3 9-6. 3B: TeVoRe 8-24; Gemeente 2 9-15; Wabeko 7- 13: B.& S. 8-12; VC Schelde 8-12; WM 9-5, URS 7- op zijn veertiende te tafeltennis sen. „Ik ging altijd met mijn ou dere broers Johan en Theo mee en zo rolde ik erin", weet hij nog. „Het ging eigenlijk vanaf het be gin wel lekker. Het klinkt eigen lijk een beetje gek, maar ik had één idool: Pascal Neve. Toen ik ging trainen, bleek dat ik wel een beetje aanleg had. Dan kom je gauw in een cirkeltje. Op den duur was ik elke dag met tafel tennissen bezig. Vier, vijf keer in de week trainen, 's zaterdags spelen en 's zondags naar een toernooi. Je moet er een beetje bezeten van zijn, maar als je kei hard werkt, gfaat je niveau na tuurlijk met sprongen omhoog. Totdat er op een gegeven mo ment een beetje verzadiging op treedt." Wim 't Hooft gaf toe aan andere verlangens en draaide de trai ningsarbeid terug. „Je kunt het niet blijven volhouden om zo vaak te trainen. Toen ik een jaar of negentien was, kreeg ik an dere interesses. Het was niet zo dat ik niet meer ging trainen, maar het werd tot twee keer in de week beperkt. We zijn een keer derde geworden bij de lan delijke A-jeugd. Achter L en T uit Eindhoven en Bartok uit Bom, het huidige Sloun Inte rieur. Die gasten spelen nu bijna allemaal in de eredivisie, Dat geeft toch wel aan op welk ni veau wij op een gegeven mo ment speelden. Ik moet er wel bij zeggen, dat we dat met name te danken hadden aan Octaaf Eg- germont, die op een heel seizoen vijf of zes potjes verloor." Vertrouwen Voor SAR brak daarna een pe riode aan, waarin het standaard team veelal in de vierde divisie uitkwam. Drie punten uit de res terende twee ontmoetingen zijn voldoende om de ploeg voor de vierde keer in de historie naar de derde divisie te loodsen. „Daar doe je het uiteindelijk toch voor", mijmert Wim 't Hooft. „Het is geen grootspraak hoor, maar als je elk jaar minimaal 'tachtig procent' speelt, dan ben je eraan toe om hoger te spelen. Natuurlijk: je moet er altijd voorzichtig mee zijn, maar ik heb er een groot vertrouwen in dat we na een aanpassingspe riode mee kunnen draaien in de middenmoot van de derde divi- Record aantal deelnemers voor de spelsoorten libre en driebanden van onze medewerker TERNEUZEN - De Biljart Fede ratie Terneuzen Stad (BFTS) ïoudt al twintig jaar het Ter- ïeuzense biljartkampioen- ichap. Vóór het ontstaan van de overkoepelende organisatie werden er in Terneuzen al kam- lioenschappeit gehouden voor de betere spelers van de plaat- elijke verenigingen. Er heerste n die tijd een ontevreden ge voel bij de minder begaafde bil- arters. Vanuit die grote groep iiljartliefhebbers kwam het verzoek om ook voor hen een dergelijke titelstrijd te houden, let werd meteen de aanzet tot iet oprichten van de BFTS. Sen van de initiatiefnemers Jan ranTiel pleitte in die dagen voor (en betere organisatie, gekop- leld aan goede reglementen. In iet najaar van 1974 werd de iverkoepelende vereniging op- ericht. Het eerste bestuur be tond uit Cor Dirven, Louis van er Hooft, Willem Dieleman en an van Tiel. Cor van Eek was de edenker van de verenigings aam. )e BFTS is inmiddels uitge- Toeid tot een hechte organisa- -ie. Cor Dirven en secretaris fluis van der Hooft zijn ver- 311 rouwde gezichten en de leiders- lub wordt gecompleteerd door ie wee vrouwen: Joke Deij en An- eke de Kraker. oor Cor Dirven zijn de verschil- er (n tussen nu en de beginperiode enmerkend voor het kam- re ioenschap. „Vroeger werden de 'edstrijden op een kladje papier n' ijgehouden. Daardoor werden r nogal eens fouten gemaakt, oi'u hebben we een computerbe- and van alle spelers met de ■e loyennes, promotie- en degra- atieregelingen", zegt de BFTS- aorzitter. ouis van der Hooft bedient de fc'jomputer. Hij is behalve secre- iris ook verantwoordelijk voor e wedstrijden. Hij weet zich aarbij uitstekend geholpen 1 oor zijn vrouw Anneke van der looft. „Het is een kwestie van ^ijhouden. Je mag geen dag ver- iken. Aan de andere kant is er 6 voldoening om geen j anklank van de deelnemers te y >ren. Ze kunnen gerust met 4 agen komen, ze worden meest- direct beantwoord", meent an der Hooft, it jaar heeft de BFTS een re- >rd aantal (184) deelnemers in- A (schreven voor de spelsoorten bre en driebanden. Zij spelen in kampioenschap op de loka- ïs van de zeven aangesloten renigingen. „We kunnen dit ■zoen tien individuele kam- ■enschappen houden. Daar- Bast hebben we ook nog de ■mkampioenschappen. En jin het slot is er een handicap- toernooi voor alle kampioenen. We zijn al gestart met de laagste klassen: vijfde en zesde klas li bre. Daarin bevinden zich ook de meeste deelnemers", zegt Van der Hooft, hoewel er door promo ties momenteel veel doorstro ming is. De eerste klas drieban den wordt volgend jaar opge splitst in een hoofdkïas en een eerste klas. De belangstelling voor de bil- jartsport neemt volgens de BFTS nog steeds toe. Het café 't Keldertje wordt door velen als het Mekka van de Terneuzense biljartsport beschouwd. Hier ze telen de twee biljartverenigin gen Concordia en 't Keldertje. Zij kunnen op twee wedstrijdta fels aan de slag. „Er wordt hier dagelijks gespeeld. Behalve 't Keldertje beschikken ook het Racketcentrum en het ontspan ningscentrum van DOW over twee biljarttafels. Het is eigen lijk te weinig voor een stad als Terneuzen", vindt Dirven, die ook nog districtsvoorzitter en voorzitter van de biljartclub Concordia is. Hij zegt deze func ties te kunnen scheiden. De BFTS heeft ook een moeilij ke periode gekend. In de begin jaren tachtig dreef de organisa tie nog op twee bestuursleden: Gerrit Krijger en Kees van der Kooi. Zij trokken toen gelukkig de kar, want anders was de BFTS ten dode opgeschreven geweest. Om persoonlijke rede nen bedankten Louis van der Hooft en Cor Dirven toen tijde lijk voor de eer, maar zij zagen bijtijds in dat ze de BFTS nieuw leven moesten inblazen. Die in spanningen zijn anno 1994 be loond met een perfecte organisa tie van de Terneuzense kam pioenschappen. De Grand Prix van Terneuzen moet straks een extra tintje ge ven aan het jubileum van de BFTS. Vanaf de derde klas wor den deelnemers hierin verplicht gesteld om aan driebanden mee te doen, in de laagste klassen mogen de deelnemers kiezen tussen de spelsoorten libre en driebanden. In januari wordt ge start met de eerste partijen. „We verwachten zo'n tachtig in schrijvingen. Het élitair ver schijnsel in de biljartsport is ver dwenen", constateert Van der Hooft tot zijn volle tevreden heid. André Wissel. van onze basketbalmedewerker HULST - De komst van André Wissel naar Scheldesport was door de Ter neuzense basketbal vereniging al maanden van tevoren aangekondigd. De verhuizing van Middelburg naar Hulst, waar zijn vriendin al woonde, was voor de 26-jarige basketballer ei genlijk al doorslaggevend. Toen hij ook nog werk vond bij het Terneuzens bouwbedrijf Broere stond niets meer een overgang van Dynamo'70 naar Scheldesport in de weg. Bij Schelde sport was men p de hoogte van de kwa liteiten van de ervaren speler die ne gen jaar voor Dynamo'70 uitkwam en bekend is in Zeeuwse basketbalkrin gen. Wissel loste de verwachtingen bij zijn nieuwe vereniging in. Onlangs zei zijn coach Peter Vaal over zijn nieuwste aanwinst: „Het is een voorbeeldig teamspeler, die behalve een goed spe linzicht ook fysiek sterk is. Daarnaast beschikt hij over een prima sprong kracht." André Wissel schrok tijdens zijn eerste competitiewedstrijd tegen de reserves van Vlissingen. De debutant over de valse start. „Het team hing toen nog als los zand aan elkaar. We waren totaal niet op elkaar ingespeeld. Ik was goed chagrijnig over het verlies. Ik denk ach teraf dat de jongere spelers te licht over de overgang van de junioren naar de se nioren hebben gedacht." Volgens Wissel heeft dit de ploeg aan het denken gezet. Daarna volgde im mers al snel de kentering. Scheldesport won vervolgens alle wedstrijden. „Vaak afgetekend. Ik geloof dat het verschil nooit minder is geweest dan twintig punten. Als we zo blijven spelen, dan gaan we garandeerd meedoen om het kampioenschap", blikt Wissel optimis tisch vooruit. Fastbreak Twee keer per week volgt de Hulste naar de trainingen bij Peter Vaal. „Het is een goede trainer. Och ik heb eigen lijk geen aanpassing nodig gehad. De speelstijl van Dynamo valt te vergelij ken met die van Scheldesport. Er wordt bij beide clubs veel op de fastbreak ge speeld. Dat zie je ook terug op de trai ning. Alleen met dat verschil, dat Vaal meer aandacht schenkt aan de verdedi- gingsvormen. Ik vind het prima, want ik zie veranderingen ook als een uitda ging voor mezelf', concludeert Wissel die op zijn achtste jaar van zijn geboor teplaats Terneuzen naai- Middelburg verhuisde. André Wissel speelde een aantal jaren op het niveau van de overgangsklasse. Nu komt hij met Scheldesport uit in de nieuwe eerste klasse rayon Brabant/ Zeeland. Ook zijn 'oude' club Dynamo behoort dit seizoen tot de tegenstan ders. Het weerzien met zijn oude team genoten liep goed af, want Schelde sport won in Terneuzen met een ver schil van twintig punten. Bij Dynamo heeft Wissel, die jarenlang tot de be langrijkste pionnen bij de Middelbur gers hoorde, op alle plaatsen gespeeld. Is hij dan een allrounder? „Ik was met mijn lengte van 1.90 meter een van de langste spelers bij Dynamo. Daardoor heb ik vaak op de centerpositie ge speeld, maar voor mezelf geef ik de voorkeur aan het spelen als forward. Ik speelde in het belang van het team ook wel op andere plaatsen." Over de toekomst is de vaste basisspe ler van Scheldesport optimistisch. „Er zit progressie in dit team. De jongere spelers moeten zoveel mogelijk wed strijdervaring opdoen. Ze zijn nu nog weieens te gretig, ze willen bijvoorbeeld nog te snel het afstandsschot lossen in plaats van de bal rond te spelen. Als we hard blijven werken, ook op de trainin gen. én geconcentreerd blijven spelen, dan zijn we een kampioensteam. Een vereiste om het niveau van de over gangsklasse aan te kunnen is dat de groep daarna bij elkaar blijft. Het zou ook goed zijn voor het Zeeuwse basket bal, want het gat tussen BC Vlissingen en de overige Zeeuwse clubs is nu wel erg groot geworden", verzekert Wissel. van onze medewerker TERNEUZEN - Voor Eric Ge- rets staat er zaterdagavond on getwijfeld een bijzondere wed strijd op de agenda. De huidige oefenmeester van Lierse nemt het met zijn ploeg op tegen zijn oude club Standard Luik. Met een is dit de topper van deze competitieronde. Immers. Standard deelt momenteel de eerste plaats met Anderlecht terwijl Lierse derde staat ge klasseerd met slechts twee pun ten achterstand op het leidende duo. Na zijn lange spelersloopbaan startte Eric Gerets als trainer bij Club Luik om na twee seizoenen over te stappen naar Lierse. Dit seizoen draait Lierse zeer ver dienstelijk. De ploeg kende een sterke start, kwam daarna in een dalletje terecht maar heeft in middels weer de draad opge pakt. Terwijl de topploegen Standard Luik en Anderlecht punten verloren, slaagde Lierse er wel in te winnen, waardoor de hoge positie op de ranglijst ver klaard is. Volgens de 40-jarige oefenmees ter is de wederopstanding van zijn ploeg voor een belangrijk deel te danken aan de terugkeer van Kjetil Rekdal. De Noor be sloot aan het eind van het vorige seizoen bij Lierse te vertrekken, kon in zijn geboorteland geen werkkring vinden en keerde uit eindelijk in Lier terug. „Rekdal kan de ploeg naar een hoger ni veau tillen. Vooral de laatste we ken was dat belangrijk omdat een aantal spelers problemen met de vorm had", aldus Gerets over de terugkeer van Rekdal, die op verschillende plaatsen in zetbaar is. Stand Anderlecht 11 Stand Luik 11 Lierse 11 KV Mechelen 11 Club Brugge 11 Seraing 11 RWDM 11 AA Gent 11 Eendr. Aalst 11 Beveren 11 Antwerp 11 Cercle Brugge 11 Sint Truiden 11 Germ.Ekeren 11 Charleroi 11 Lommei 11 KV Oostende 11 Club Luik 11 2 16 2 16 3 14 3 14 3 13 3 13 6 10 5 10 5 10 4 10 4 6 6 25-15 18- 9 24-16 15-11 23-12 18-12 13-13 16-19 21-24 16-22 19-19 10-14 12-16 20-16 9-15 11-18 12-22 16-25 Programma. Vrijdag: Antwerp-Se- raing Zaterdag: Sint Truiden-An- derlecht, Charleroi-Eendracht Aalst, Standard Luik-Lierse, RWDM-Lom- mel, AA Gent-Cercle Brugge, KV Me- chelen-Beveren. Zondag: KV Oos- tende-Germinal Ekeren, Club Brug- ge-Club Luik van onze voetbalmedewerker TERNEUZEN - Na een kort stondige onderbreking van de competitie voor een aantal in haal- en bekerwedstrijden, wacht dit weekeinde alweer de tiende speeldag. Met op het pro gramma onder meer: HVV'24 - Terheijden, AZVV - Yerseke, Patrijzen - Terneuzen, Dosko - Breskens en Koewacht - Axel. HVV '24 HVV'24 behaalde uit de laatste zes wedstrijden niet meer dan drie punten en düs moet de con clusie luiden dat het niet écht goed met de zondag-tweedeklas ser gaat. De ware oorzaak? Ligt het aan de spelersgroep, de trai ner, de tegenstanders? Niemand die het weet en daarom houdt voorstopper Jurjen Swiers het er maar op „dat het ene jaar het an dere niet is. Kijk naar Goes. En kijk naar Hoek. Die speelden vo rig jaar ook goed en staan nu ook ergens onderin." Zó gaat dat ook in de voetballe rij: twee jaar lang heb je nauwe lijks met schorsingen en blessu res te maken en vervolgens gaat het mis. „Wat dat betreft", geeft Jurjen Swiers aan, „zit dit jaar alles tegen: Angelo Verbraeken die zwaar geblesseerd is. spelers die nooit geschorst werden en die nu al een aantal keren tegen een gele kaart zijn aangelopen.... Zó blijven we bezig." Hoe dan ook is HVV in een situa tie verzeild geraakt, waarin een overwinning bittere noodzaak is. „Zondag wordt het tegen Ter- heijden-thuis ontzettend be langrijk", weet Swiers. „Want als we wéér verliezen komen de laatste plaatsen wel erg dicht bij." Hoe sterk de tegenstander van zondag is, valt moeilijk in te schatten. Wat wel zeker is, is dat Terheijden niet onderschat mag worden. „Ze hebben zondag toch ook met 3-0 van DESK ge wonnen", waarschuwt Jurjen Swiers. Voor het duel van zon dag mist HVV alleen de van een enkel-operatie herstellende An gelo Verbraeken en de geschor ste Dennis Rietjens nog. AZVV .Bijna halverwege de competitie gaat AZVV in de derde klasse van het zaterdagvoetbal nog al tijd alleen aan de leiding. Welis waar zag de Axelse koploper de laatste twee wedstrijden in een gelijkspel eindigen, maar ook de concurrentie liet punten liggen en bleef dus op afstand. Of daar om de doelstelling inmiddels is bijgesteld? Jacco Koekkoek zegt van niet. De aanvaller: „Na tuurlijk kijken we wel eens ver der. maar voorlopig telt alleen de volgende wedstrijd. We besef fen maar al te goed dat we heus nog wel eens zullen verliezen." Vooralsnog concentreert AZVV zich dan ook op het duel van morgen, thuis tegen Yerseke, dat door Jacco Koekkoek om schreven wordt als „een ploeg die ons niet ligt." Yerseke is fy siek sterk, weet Koekkoek, en hanteert bovendien nogal eens de lange bal op de spitsen. „Voetballend hebben we het er altijd lastig tegen." Voor het duel van morgen kan trainer Paul van Kouteren uit een nagenoeg complete selectie putten. De enige die ontbreekt in de geblesseerde middenvel der Gerben Steijaert. Terneuzen Evenals bij AZW kan de pret ook bij Terneuzen op dit mo ment niet op. Negen wedstrij den, veertien punten; niemand die dat vooraf verwacht had. Maar ook bij Terneuzen leeft het besef dat een kampioenschap nog ver weg is. „Het is een rare klasse, met rare uitslagen", weet bijvoorbeeld trainer Henk Ot- tens. Niettemin is het zelfver trouwen bij Terneuzen inmid dels wel zó groot dat ervan uitge gaan wordt dat Patrijzen-uit „normaal gesproken geen punt mag zijn." „We gaan voor de vol le winst", kondigt Ottens ook aan, „hoewel we Patrijzen na tuurlijk niet mogen onderschat ten." Bij Terneuzen zijn zondag Mi chel de Vries en Bennie van Leeuwen niet beschikbaar (bei den geschorst). Gerard Maas is er wel weer bij. Met Maas terug in de basis en Jacco de Braai als linksachter verandert er „qua opstelling in principe niets", al dus Henk Ottens. Breskens Dat de derde klasse soms rare uitslagen oplevert, ondervond zondag Breskens nog: uit tegen Unitas '30 dat eerder dit seizoen nog met 6-0 van Terneuzen ver loren had) ging de formatie van trainer Bert Pentury met niet minder dan 7-1 de boot in. „Een misverstandje", meent midden velder Willy de Jaeger, maar na tuurlijk is dat niet de juiste kwa lificering. „We kwamen al snel met 2-0 achter", verklaart De Jaeger de nederlaag. „Daarna schakelden we over op drie spit sen, maar het was natuurlijk nooit de bedoeling dat we ach terin open huis zouden houden." Met drie degradanten aan het eind van het seizoen moet Bres kens zich op dit moment dus al lerminst op zijn gemak voelen. „We zullen snel een goeie pe riode moeten hebben", aldus De Jaeger. „Anders worden de pro blemen alleen maar groter." Zondag speelt Breskens uit te gen DOSKO, een directe con current als het om de laatste plaatsen gaat tegen wie mini maal gelijk gespeeld moet wor den. De Jaeger: „We mogen zé ker niet verliezen...." Bij Breskens ontbreekt zondag alleen de geschorste Robin Bui tendijk. Vierde klasse In de vierde klasse van het zon dagvoetbal staan dit weekeinde twee toppers op het programma. Uiteraard is daar in de eerste plaats Zierikzee-Luctor'88, het treffen tussen de nummers één en twee van de ranglijst. Maar ook Koewacht-Axel, de nummer vier tegen de nummer drie, be looft veel spanning. Vooraf staat vast dat de winnaar garen spint en wellicht naai- de tweede plaars kan oprukken. Voor de verliezer dreigt een (tijdelijke) terugval naar de sub-top. Wat die sub-top betreft, is ook Philip- pine-Walcheren interessant. De overige wedstrijden staan voor al in het teken van de bezetting van de plaatsen in de onderste helft van de ranglijst. Hoofd plaat weet zich voor eigen pu bliek gewaarschuwd voor de kracht van Zeelandia, dat op de laatste volledige speeldag nog met 5-0 van Steen won. En Sluis kil-Steen was vorig jaar nog een van de wedstrijden voor de na- competitie maar is nu een vier puntenduel in de marge van de vierde klasse. In de vierde klasse van het zater dagvoetbal hoopt Zaamslag de stijgende lijn van de laatste we ken uit tegen middenmoter Krabbendijke door te trekken en moet Terneuzense Boys vre zen voor een hele moeilijke wed strijd, thuis tegen koploper Kruiningen. Het programma: Morgen (zaterdag): Eerste klasse: Capelle - Hoek. Derde klasse: AZW - Yerseke. Vierde klas se: Terneuzense Boys - Kruiningen en Krabbendijke - Zaamslag. Zondag: Tweede klasse. HW'24 - Terheijden Derde klasse: Patrijzen - Terneuzen en DOSKO - Breskens. Vierde klasse: Koewacht - Axel, Sluiskil - Steen, Philippine - Walche ren, Zeeland Sport - Vogelwaarde en Hoofdplaat - Zeelandia. Eerste klas se afdeling: Corn Boys - Ria W. IJzen- dijke - Hulsterloo, Oostburg - Robur, Renesse - Hontenisse, Graauw - Domburg en Clinge - Lewedorpse Boys. foto Charles Strijd Wim 't Hooft: „Het klinkt eigenlijk een beetje gek, maar ik had één idool: Pascal Neve. Het bestuur van de BFTS. Van links naar rechts Anneke de Kraker, Joke Deij, Louis van der Hooft en Cor Dirven. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 47