Covra vreest sluiting 'Borssele' PZC Het blijft een zeldzaam doek Het is vooral de ver-van-mijn-bed-show Energie-specialist AOV: we zijn tot op het bot verdeeld Dow-topman: alle partijen betrekken bij stroomplanning Fotostudio Jl tainni MP pi®»® provincie 13 {elft aanbod radio-actief afval afkomstig uit kerncentrales Ludieke aanpak afval levert prijs op voor recreatiecentrum VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 in onze verslaggever LlSSINGEN - De Centrale Or- inisatie voor Radioactief Af- il (Covra) deelt de bezorgd- ;id van de Elektriciteits Pro- iktiemaatschappij Zuid-Ne tland (EPZ) over de toekomst m de kernenergiecentrale arssele. Sluiting van de cen- alc zal ongetwijfeld gevolgen ibben voor het een kilometer irderop gelegen opslagcen- um voor radioactief afval. 'rovincie krijgt uim 25 miljoen lit Europese kas RUSSEL (ANP) - Zeeland ■ijgt, evenals de provincies roningen, Drenthe en Overijs- ll, steun uit de Europese fond- in voor plattelandsontwikke- ng. De Europese Commissie jeft haar fiat gegeven aan bij ragen van in totaal 133,7 mil- «11 gulden voor projecten die pen tot 1999, zo is donderdag i Brussel bekendgemaakt, eeland krijgt de hulp voor her- irming van de landbouw, ver- ieuwing van de economische ructuur en verbetering van de ibeidsmarkt in twee regio's in eeuwsch-Vlaanderen. Brussel raagt ongeveer een kwart van t benodigde 105,75 miljoen jlden bij. De rest komt voor re ming van Nederlandse over men. e bedoeling is akkerbouwers m te moedigen op nieuwe pro nkten over te schakelen en de roduktie en infrastructuur in e landbouw te moderniseren, iet Zeeuws-Vlaamse economi se leven moet een impuls krij- cn door versterking van het lerisme en de verbetering van e voorwaarden voor bedrijfs- tstigingen. yerijssel mag 33,32 miljoen gul- en van de benodigde 150,93 mil- en tegemoet zien. Het zuidwes- mvan Drenthe en noordwesten an Groningen kunnen rekenen p ongeveer 75,04 miljoen gul- en uit de Europese kas voor een rogramma om werkloosheid en e leegloop van het platteland igen te gaan. iverigens wacht de Europese bmmissie nog op het advies an twee Europese comités Dordat ze definitief het licht op toen zal zetten. Deze week zag het er nog naar uit dat een uiterst geringe meer derheid van de Tweede Kamer in zal stemmen met modernise ring van de kerncentrale en uit breiding van de bedrijfsduur tot 2007. Interim-directeur dr H. D. K. Codee van Covra durft er nog niet van uit te gaan dat die meerderheid volgende week, wanneer het op een stemming over de toekomst van de cen trale aankomt, nog bestaat. Een negatief besluit over Borssele zal ongetwijfeld ook de sluiting van de oudere en veel kleinere kerncentrale in Dodewaard in luiden. Dan zit Covra (48 werknemers) met een probleem. De helft van het volume dat het afvalcen- trum krijgt te verwerken en op te slaan, is afkomstig uit beide kerncentrales. Ook de helft van de omzet van het bedrijf vloeit voort uit de beide nucleaire stroomfabrieken. Covra heeft al te maken met management- en financiële problemen. Codee: „Tja, in financieel opzicht zal het er dan zeker niet makkelijker op worden." Directie en werknemers van Co vra hebben zich al eerder gerea liseerd dat aan de aanvoer van radioactief afval uit de kerncen trales van Borssele en Dode waard ooit een einde zal komen. Ook de grote terughoudendheid die in Nederland bestaat om in de eerste decennia van de vol gende eeuw gebruik te maken van kernenergie voor de opwek king van elektriciteit, is bij Co vra terdege bekend. Niet voor niets worden de plannen voor de bouw van een opslaggebouw voor opgewerkte brandstofsta ven uit de kerncentrales bijge steld. Naar het zich nu laat aan zien hoeft niet op grote hoeveel heden van dit hoogradioactieve afval te worden gerekend. Codee: „Hoe dan ook: Covra blijft nodig om radioactief afval uit bedrijven, onderzoeksinstel lingen en ziekenhuizen te kun nen verwerken. We zijn er steeds vanuit gegaan dat we hier in het Sloegebied ruimte voldoende hebben voor vijftig tot honderd jaar. Wel, als Nederland geen kerncentrales meer gaat gebrui ken, dan kunnen we op ons ter rein misschien wel honderd tot honderdvijftig jaar vooruit." Covra is zich erover aan het be raden hoe de mogelijk gehal veerde afvalstroom in de toe komst kan worden verwerkt. Co dee: „Daar zijn verschillende scenario's voor. Werk zal hier al tijd blijven. De vraag is alleen hoeveel. Je kunt je bijvoorbeeld afvragen of het zinvol is een ei gen ophaaldienst in stand te houden. En is het wel zinvol om het hele jaar door kleine beetjes afval te verwerken. Misschien moeten we wel een paar keer per De meningen over de geldelijke waarde van het onlangs aan Vaarzon Morel toegeschreven schilderij lopen uiteen, maar de deskun digen zijn het er wel over eens dat het werk grote historische waarde heeft. foto Willem Mieras Meningen over waarde schilderij Vaarzon Morel verdeeld van onze verslaggever YERSEKE - Het schilderij in het voormalig gemeentehuis van Yerseke, waarvan on langs werd ontdekt dat het is gemaakt door de Veerse schil der W. Vaarzon Morel is zeker geen drie ton waard. Als het bij verkoop vijftig mille op brengt is dat veel, schat ge pensioneerd kunsthandelaar M. van Dijk uit Middelburg desgevraagd. Ook provin ciaal museumconsulent drs W. H. P. Scholten moest even de wenkbrauwen fronsen toen hij hoorde van het hoge bedrag. Neemt niet weg dat hij het werk waardevol acht. Het doek werd woensdag in de bestuursvergadering van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland gepresen teerd als ware het een schilde rij van drie ton. Museumdirecteur F. H. de Klerk houdt het op een bedrag tussen de twee- en driehon derdduizend' gulden, maar zegt dat die waardering niet stoelt op een marktwaarde. „Het is in die richting geschat gezien de historische waarde en de naam die de schilder heeft." De Klerk wijst ook op de zeldzaamheid en het grote formaat van het doek. „Maar een echte taxatie is niet uitge voerd vanwege de hoge kosten die daaraan verbonden zijn." Het uit 1913 daterende schil derij meet ongeveer zes bij twee-en-een-halve meter en hangt sinds 1915 in het voor malig gemeentehuis te Yer seke. Niemand wist wie de ma ker was, totdat museumdirec teur De Klerk dat onlangs ont dekte. Het schilderij geeft een sfeerbeeld van het vissers plaatsje Yerseke begin deze eeuw. Trekpleister Schilder W. Vaarzon Morel staat te boek als een goede Ne derlandse impressionist. Dat het pas ontdekte werk drie ton waard is, acht Van Dijk echter uitgesloten. „Zo'n bedrag heb ik nog nooit gehoord." Bedoe ling is dat het doek een trek pleister wordt in het volgend jaar te openen schelp- en schaaldiermuseum in Yer seke. Restauratie en conserva tie kost naar schatting dertig mille. Erg duur in de ogen van Van Dijk. De gemeente Rei- merswaal, eigenaar van' het werk, betaalt als het aan het dagelijks gemeentebestuur ligt de helft. De stichting Steunfonds Zeeuwse Musea is verzocht de andere vijftig pro cent aan te vullen. Het Goese museum draagt tweeduizend gulden bij. De stichting heeft het subsi dieverzoek nog niet beoor deeld. Provinciaal museum consulent en adviseur van het steunfonds Scholten verwacht dat het antwoord nog onge veer een week op zich laat wachten. Over de uitslag wil hij niet speculeren. Scholten noemt drie ton als schilderij- waarde behoorlijk fors. „Maar daarover discussiëren is heil loos. Ongeacht de prijs is het een buitengewoon waardevol doek. Het mag dan geen Mon driaan zijn. het blijft wel een echte oude Vaarzon Morel." Historisch De museumconsulent zou het betreuren als enkel de prijs van het schilderij het verstrek ken van een restauratiesubsi die moet rechtvaardigen. Hij wijst onder meer op de histori sche waarde van het werk. „Van groot belang voor de Yersekse gemeenschap. Het doek kan een hele mooie func tie hebben in het schelp- en schaaldiermuseum." Scholten noemt het ook uniek dat het schilderij geen vrij werk is. maar dat het gemaakt werd speciaal voor een ten toonstelling in Middelburg. Een ander soortgelijk werk van Vaarzon Morel is nog zoek, weet hij. Het betreft een dio rama van Philippine. Euregio blijkt niet erg bekend te zijn bij de burger Euregio Scheldemond, het samenwerkingsverband tussen de provincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland, ver deelde de afgelopen driejaar miljoenen guldens aan subsi die voor alle mogelijke grensoverschrijdende activiteiten. De Europese Commissie in Brussel heeft de Euregio voor de komende zes jaar opnieuw enkele tientallen miljoenen in het vooruitzicht gesteld. Maar dan moeten de zaken, vin den de bestuurders, wel beter worden aangepakt dan in die eerste drie jaar. De bevolking moet veel meer wordeii be trokken bij al die grensoverschrijdende activiteiten. De ge meenten kunnen daarbij een belangrijke rol spélen. Maar eerst: weet 'het volk' eigenlijk wel wat die Euregio is en welke ongekende mogelijkheden ze biedt? van onze verslaggever Wout Bareman TERNEUZEN - De vrouw in Nieuw-Namen schuurt haar Nederlandse stoep. Om het bochtje begint België. Of ze ooit van de Euregio Schelde mond heeft gehoord? Ze zet de handen in de zij, de bezem te gen de buik en zegt: „Ja, ligt dat niet ergens bij Antwer pen?" De reacties elders in het grensgebied zijn vergelijk baar. In Clinge bijvoorbeeld reageert een cafébezoeker grinnikend: „Ik geloof dat on ze burgervader, die Kessen, daar veel geld mee verdient..." In Zelzate haalt de fritesver- koper op de Markt de schou ders op. ,,'t Zal wel weer van onze centen zain." En in Asse nede verzekert een keurige heer dat hij een andere verze keringsmaatschappij heeft. Kortom, het grensoverschrij dende samenwerkingsverband dat de provincies Oost- en West- Vlaanderen en Zeeland in 1991 met elkaar aangingen, mag zich niet bepaald verheugen in een grote bekendheid, laat staan populariteit. De bestuurders weten wel wat die samenwerking inhoudt, de vertegenwoordigers van alle mogelijke instanties ook, maar 'de gewone man'... Het is dan ook logisch dat het secretariaat van Euregio Scheldemond afgelopen zomer zeven pr-bureau's uitnodigde een offerte op te stellen voor een omvangrijk 'communica tieplan'. Onderzoekers hadden in het voorjaar al vastgesteld dat 'de man in de straat' hele maal niet wist wat die Euregio nu helemaal voorstelde. En or ganisaties die een plannetje hadden voor een leuk grens overschrijdend project, wisten absoluut niet waar ze moesten aankloppen voor een leuke Eu- regio-subsidie. Dat gaat nu ver anderen. Er komt alle mogelij ke informatiemateriaal dat naar zoveel mogelijk instellin gen, organisaties en clubs wordt gestuurd. Bovendien worden er voorlichtingsbijeen komsten belegd. De Euregio moet, kortom, de komende zes jaar veel beter worden ver kocht. Naar het volk Het nieuwe motto is: terug naar 'de basis'; het volk moet bij de Euregio-activiteiten wor den betrokken. Voorzitter G. van Daele van Sluis Promo tion: „Ik ken het fenomeen Eu regio wel, maar het blijft toch vooral de ver-van-mijn-bed show. Die projecten zijn op zich heel simpel van opzet. Fiets routes, autoroutes, kreken- Maar de procedures om er via de Euregio subsidie voor te krijgen zijn afschuwelijk inge wikkeld. Ik kan zo een paar leuke suggesties op tafel leg gen. Omdat wij hier in West- Zeeuwsch-Vla anderen niet zo veel cultureel aanbod hebben, kijk je automatisch richting Brugge. Maar wil je weten wat er te doen is, dan moet je eerst in de auto stappen en het daar gaan vragen. Wat dat betreft is die grens nog een hele dikke streep. Het ophalen en de ver werking van huisvuil is ook zoiets. Ons afval moet hele maal naar Moerdijk om daar verbrand te worden. Terwijl in de buurt van Brugge ook een prima installatie staat." Voorzitter H. Vercauteren van de dorpsraad Nieuw-Namen weet er alles van. „Om daaruit wijs te worden zul je te rade moeten gaan bij deskundigen. En bij de gemeente natuurlijk, want alleen kun je dat niet. Maar ik heb niet de indruk dat het leeft. Logisch ergens, als je weet dat wij zijn gedupeerd door het Euregio-project om de 'Breda-bus' te vervangen door een snellere lijn tussen Hulst en Breda met een tussenstop in Antwerpen. Die bus stopt nu wel in Antwerpen, maar niet meer in Nieuw-Namen." Vercauteren is beter te spreken over de plaatselijke succesjes. Het dorp ontvangt tv en radio via de Belgische kabel uit Kiel- drecht, er zijn goeie afspraken gemaakt over grensoverschrij- Hulst knikt. Dat grensover schrijdende contact op lager niveau propageert hij al jaren. „Juist op gemeentelijk niveau kun je succes boeken, omdat je EUREGIO SCHELDEMOND dend gebruik van de biblio theek en straks volgt ook het zwembad nog. Burgemeester mr dr A, A. L. G. M. Kessen van dan veel dichter bij de mensen staat en de bevolking zich er veel meer bij betrokken voelt. Daarom ook hamer ik er steeds weer op vooral de gemeenten toch bij die Euregio te betrek ken. Dat kan heel goed via de Scheldemondraad. die be stuurlijk inhoud moet geven aan de samenwerking tussen de drie provincies, maar die na de installatie in december '93 nog steeds geen handen en voe ten heeft. De stuurgroep be paalt nog steeds waai- de subsi dies naar toe gaan, terwijl de raad er maar zo'n beetje bij- hangt. Ik vind dat een beetje triest. Terwijl het toch hèt be stuurlijk orgaan zou moeten zijn, dat straks zelfs helemaal de dienst zou kunnen gaan uit maken in de Euregio." J. G. van Zwieten, VVD-fractie- voorzitter in provinciale staten van Zeeland, is lid van de Scheldemondraad. Hij beaamt volmondig dat hij er niet be paald z'n handen aan vol heeft. „Aan de eerste vergadering, vlak voor de zomervakantie, heb ik helemaal niet zo'n slech te smaak overgehouden. Je gaat er naar toe met in je ach terhoofd de wetenschap dat de vergaderculturen in Vlaande ren en bij ons anders zijn. Maar we zijn toch vrij constructief bezig geweest. En... onze wens om voortaan in het openbaar te vergaderen, is door de Vlamin gen ingewilligd. Voor de Schel demondraad is een belangrijke taak weggelegd. Nu is het nog zo dat de stuurgroep de subsi dies verdeelt. Dat moet veran deren. Uiteindelijk moet die raad toch de dienst uitmaken, temeer daar die een breder de mocratisch draagvlak heeft." Brok ervaring En de instanties die met een Euro-subsidie aan de slag gin gen? T. Maenhout van het Toe ristisch Bureau Zeeuwsch- Vlaanderen: „Aanvankelijk waren wij helemaal niet zo en thousiast over de gang van za ken. Er was een hoop onduide lijkheid, vooral ook over de fi nanciering; daarbij waren zó veel mensen betrokken. In die beginperiode is er wel een enorm brok ervaring opgedaan en daarvan kunnen we nu de vruchten plukken. En als nu ook de communicatie nog ver betert, ben ik persoonlijk heel tevreden over de geboekte re sultaten." Zij heeft haar plannen voor de komende zes jaar al op papier staan: verbetering van de grensoverschrijdende beweg wijzering, uitbouw van de fiets routestructuur. uitbouwen van de samenwerking tussen de WV's en Gidsenteams, ont wikkelen van wandelroutes. Resultaat tot nu toe: de fiets routes zijn er bijna en er wordt ook gewerkt aan een ruiternet- werk. De streekvervoersmaatschap- pijen ZWN en De Lijn zijn te vreden over de nieuwe halte in Antwerpen voor de bus Hulst- Breda en (onverwacht) ook over de nieuwe snelle verbin dingen Breskens-Brugge en Draaibrug-Maldegem. Vooral Breskens-Brugge begon eind mei met de nodige kinderziek ten. Die zijn voorbij. En er zijn ook op ander vlak leuke resul taten geboekt. In de praktijk is het dus niet alles kommer en kwel. Morgen: De Euregiobestuur- ders. Fouten gemaakt, maar toch goed bezig. jaar met een campagne gaan werken. Ja, netzoals de suikerfa brieken doen." van onze verslaggever DEN HAAG - Hij is de afgelo pen dagen zwaar onder druk ge zet om zich bij de meerderheid van de AOV-fractie aan te slui ten. Maar principes wegen zwaar voor de 67-jarige gepen sioneerde DSM-directeur Cees van Wingerden. En dus is de AOV-fractie sterk verdeeld over de toekomst van de kern centrale Borssele. „Verdeeld tot op het bot", zegt Van Wingerden er zelf van. Bin nen het Ouderenverbond is hij vooralsnog de enige die zich voorstander toont van aanpas sing van de kerncentrale aan de eisen des tijds. De tegenstanders binnen de fractie hebben ge tracht hem nog voor hun stand punt te winnen. Tevergeefs. „Dit is voor mij zo principieel, ik kan die draai niet maken." Van Wingerden wil niet praten over de wijze waarop hij onder druk is gezet. „Dat vertel ik lie ver niet. Maar ik geef zelf meer de voorkeur aan de formulering 'onder druk gezet', dan aan 'pro beren over te halen'. Als je onder druk wordt gezet, gebeurt dat met oneigenlijke argumenten. Bovendien werkt het averechts, dan zet je de hakken in het zand", merkt hij met iets van triomf op. Hij ontkent dat het onder druk zetten illustratief zou zijn voor het verdeelde huis van het AOV, waar eerder ka merlid Hendriks werd wegge werkt toen hij zich niet naai- de fractiediscipline wilde schikken. Niet trots In de Tweede Kamer zei Van Wingerden dinsdag 'er niet trots op te zijn' dat zijn fractie ver deeld is. In zijn kamer in de AOV- burelen herhaalt hij het nog eens. „Verdeeld stemmen, dat doe je bij zaken als euthanasie en abortus, maar toch niet bij zoiets als de kerncentrale van Borssele? We zijn een jonge par tij, dan is dit geen sterk begin. Ik vind datje moet proberen op één lijn te komen." Zijn grootste opponent binnen de fractie is Liesbeth Aiking- Van Wageningen. „Dat is ook be grijpelijk. Zij heeft op het minis terie van VROM gewerkt, dan kom je tot heel andere overwe gingen. Ze wordt wel eens het zesde GroenLinks-fractielid ge noemd. Ik kom zelf uit de ener- giehoek. Ik respecteer haar op vattingen, maar ik heb wel eens het gevoel dat het omgekeerde niet altijd het geval is." Fractieleidster Jet Nijpels heeft zelf ook alles geprobeerd om de fractie op één lijn te krijgen, ver telt Van Wingerdèn. „Mevrouw Nijpels heeft tot op het laatst ge twijfeld. Ik heb heel lang ge dacht dat ze mijn standpunt deelde, maar tijdens de fractie vergadering sloot ze zich toch aan bij de andere kant." Dat heeft Van Wingerden verbaasd. „Er zijn meer lobbykrachten buiten dan in de Kamer actief', stelt hij. „Ze heeft met Ed Nij pels (zwager van Jet, oud-minis ter milieubeheer, red) gepraat." Is ze daarom nu tégen de op knapbeurt? „Het kan", meent de AOV'er. Toch voelt de energie-specialist van het Algemeen Ouderen Ver bond geen rancune. „Het is al weer voorbij. Ik ga zo even met Liesbeth praten, op haar ver zoek. Vermoedelijk toch om wat wrijfpunten weg te nemen." DEN HAAG (ANP) - Terwijl po litiek en maatschappij heftig discussiëren over de noodzaak van het langer openhouden van de kerncentrale in Borssele, spreken de energiebedrijven van een overcapaciteit in de produktie van elektriciteit. Door de invoering van warmte krachtkoppeling stijgt het ren dement van de eigen energie-in stallaties van grote concerns zo als Shell, Akzo, DSM en Dow Chemical zodanig dat zij de overtollige elektriciteit aan het openbare net kunnen leveren. Om het probleem van de overca paciteit op te lossen is er naar de mening van P. Berner, voorzitter van de raad van bestuur van Dow Benelux in Terneuzen, maar één uitweg: alle partijen, zowel de elektriciteits- als distri butiebedrijven en het bedrijfsle ven, bij de plannen en de ontwik kelingen ten aanzien van de pro duktie van elektriciteit betrek ken. De elektriciteitsvoorzie ning mag niet alleen het alleen recht van de openbare nutsbe drijven zijn. zo meent de be stuurder van Dow Benelux. Juist woensdag maakten de vakbonden bekend te vrezen voor verlies aan arbeidsplaatsen in de sector. Berner sprak donderdag over deze kwestie op een bijeenkomst in Den Haag, waar minister M. de Boer van milieubeheer de Dow Chemical Energieprijs 1994 aan ir A. ten Busschen uitreikte. De jury kende de directeur tech nische ontwikkeling van de elek triciteitsmaatschappij EPON in Oost- en Noord-Nederland de prijs ter grootte van 30.000 gul den toe vanwege zijn prestaties bij de bouw van elektriciteits centrales. Milieu De topman van Dow Benelux vindt dat de politiek en het be drijfsleven samen de verant woordelijkheid hebben te stre ven naar een voortdurende ver betering van het energie-rende ment. Dit komt niet alleen de concurrentiepositie van de Ne derlandse industrie ten goede, maar ook het milieu. „Als de Europese Unie het aan deel van warmtekrachtkoppe ling zou verhogen tot 15 procent van de totale elektriciteitsbe hoefte, zou de uitstoot van stik- stofoxyden met 800.000 ton per jaar verminderen", aldus Ber ner. De uitworp van zwaveldio- xyde zou jaarlijks met twee mil joen ton teruglopen. Hetzelfde geldt voor de emissie van kool- dioxyde. Tenslotte pleitte de Dow Bene- lux-bestuurder voor een vrije markt van aardgas. „De lagere gasprijs die daarvan het gevolg is, zal niet alleen een positief ef fect hebben op de uitbreiding van warmtekrachtkoppeling, maar zal ook de winsten van de gasbedrijven doen stijgen door grotere omzetten. Tevens zal de burger kunnen profiteren van de goedkopere energie", aldus Ber ner. van onze verslaggever MIDDELBURG - Recreatiecen trum De Pannenschuur in Nieuwvliet heeft donderdag de Zilveren Bezem 1994 gewonnen. Voorzitter A. Hoek van de Stichting Nederland Schoon reikte de prijs uit in het provin ciehuis in Middelburg. De prijs wordt elk jaar toegekend aan een recreatie-ondernemer met het meest ludieke idee of initia tief ter bestrijding van zwerfaf val. Met de uitreiking van de Zilve ren Bezem werd de actie 'Zee land aan kant, dat heb je mooi zelf in de hand' officieel afgeslo ten. Volgens milieu-gedeputeer de A. M. Dek was de anti-zwerf- vuilcampagne een groot succes. „De bedoeling van de actie is bij recreanten en Zeeuwen duide lijk overgekomen: Iedereen moet zijn verantwoordelijkheid kennen, anders steekt zwerfvuil steeds weer de kop op." Recreanten werden de afgelo pen zomer op een speelse manier geconfronteerd met het zwerf- vuilprobleem. Het thema werd opgenomen in de recreatiepro gramma's van 60 campings in Zeeland. „Zij hadden speciale zwerfafval-spelletjes en kinder programma's", zei directeur drs E. de Jongh van Nederland Schoon. Daarnaast was er Ne derland Schoon Cleanteam. waarbij een 'bungee-run lucht kussen' de hoofdrol speelde. Volgens Hoek sprong recreatie centrum De Pannenschuur er duidelijk uit. „Het bedrijf is de afgelopen zomer zeer intensief te werk gegaan. Door middel van tekeningen, posters en een ten toonstelling werden de recrean ten bewust gemaakt van de pro blematiek." Naast de Zilveren Bezem ontving het recreatiecen trum 1500 gulden. (Advertentie) De Vakfotograaf maakt er iets unieks van. JüL, L- Kaai 23 - Veere - O) 01181 -1990 De plechtige installatie van de Scheldemondraad in de aula van de universiteit te Gent, in decem ber vorig jaar. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 35