PZC kunst cultuur VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 30 uit inn Vrijdag Intercultureel In buurthuis De Paraplu in Vlissingen wordt vandaag (vrijdag) een intercultu rele avond gehouden met verschillende artiesten (19.30 uur). Gijs de Winter zingt Caraïbische liedjes, er zijn Hindoestaanse en Molukse dansen, theatergroep Amazone treedt op en men kan luisteren naar de band September '80. Zwei Herzen De Goese Operette Vereniging (GOV) voert vanavond (vrijdag) de operette Zwei Herzen im Dreivierteltakt van Ro bert Stolz uit in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Het verhaal draait om een componist die naarstig op zoek is naar een walsmotief voor een nieuwe operette, maar pas geïn spireerd raakt door de komst van het lief tallige zusje van de beide tekstschrijvers. Op het podium worden de leden van de GOV terzijde gestaan door de beroeps krachten Saskia Gerritsen (sopraan) en Ivan Goossens (tenor). Belangrijke rollen zijn ook weggelegd voor de sopraan Mar jolein van Zonneveld en de tenoren Leo van Loenhout en Ben van Trirum, terwijl de meer theatrale creaties van Jac Hop, Ineke van Huut en Jaap Struyk eveneens in het oog springen. Hugo Segers deed de regie en het orkest staat onder leiding van Hans Swinnen. Popdagen In jongerencentrum Midgard in Middel burg beginnen vanavond (vrijdag) de Zeeuwse Popdagen (20.00 uur). Op initiatief van de Stichting Popmuziek Zeeland krijgen beginnende Zeeuwse bands vandaag en morgen de gelegenheid podiumervaring op te doen. Voor van avond staan onder meer Drown, No Idea, Rusty Pawn en Doppelgangers op het pro gramma. Just Guitars In de Kloveniersdoelen in Middelburg zijn vanavond (vrijdag) uitsluitend gita risten te beluisteren: Just Guitars, onder leiding van Fred Frith (20.30 uur). Frith, Nick Didkovsky. Mark Howell en René Lussier vormen wellicht één van de meest markante bands van de eigentijdse muziek. Frith behoort met zijn eigenzin nige stijl tot de meest vernieuwende muzi kanten. Edelman De Zeeuwse Komedie geeft vanavond (vrijdag) een voorstelling van De Burger Edelman in het Vestzaktheater in Vlis singen (20.30 uur). Willem Huijbreghs regisseerde dit stuk van de Franse komedieschrijver Molière over een burgerman die alles in het werk stelt zich een plekje te veroveren in de kringen van de adel. Zijn pogingen om zijn dochter in die hogere kringen aan de man te brengen, worden echter gedwars boomd. De thematiek van het 'erbij willen horen'die ruim driehonderd jaar nadat het stuk voor het eerst werd gespeeld nog steeds niet achterhaald is, wordt op de planken gezet door dertien leden van de Zeeuwse Komedie. New Age Coen Bais geeft vanavond (vrijdag) een New Age Concert in het Arsenaaltheater in Vlissingen (20.30 uur). Bais. die vleugel en keyboards speelt, wordt bijgestaan door een toetsenist en een slagwerker/percussionist. Er wordt af wisselend materiaal gebracht, variërend van zacht swingend tot heel ingetogen. Valstrik De Hollandse Comedie speelt de to- neelthriller Valstrik voor een man alleen vanavond (vrijdag) in de Prins van Oran je in Goes (20.00 uur). In dit stuk van de Fransman Robert Tho mas, dat zich afspeelt in een chalet in de Franse Alpen, gaat de (rijke) vrouw van een pas getrouwd stel er na een woorden wisseling vandoor. Als ze na een paar da gen nog niet is teruggekeerd, wordt de po litie ingeschakeld. André van den Heuvel regisseerde Eddy Brugman, Marielle Fio- let, Will van Seist, Peter Hoekstra, Jaap Stobbe en Hetty Verhoogt. Riilandia De muziekvereniging Riilandia geeft vanavond (vrijdag) de jaarlijkse uitvoe ring in dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland (20.00 uur). De fanfare speelt filmmuziek en ander licht werk. Ook treden het leerlingenor kest, de drumband en de drumbandleer lingen op. Tenslotte zorgt de groep Het Pakt voor dansmuziek. Cabaret Arno van der Heyden en Bart Stultiens zorgen vandaag (vrijdag) voor een 'dub bele' cabaret-avond in De Vossenkuil in Oud-Vossemeer (20.15 uur). Van der Heyden brengt, muzikaal bijge staan door zijn zuster Margreet, zijn pro gramma Het Duet. De rode draad hierin is romantiek in vele vormen. Stultiens treedt voor het voetlicht met Stultiens in Wonderland, waarin gesproken wordt over Alice en Erik, over insekten, Puk en of Muk, reuzen en een appeltje in de knap zak waarmee we op avontuur gaan... Jan Rot Rot is Liefde heet de voorstelling die de zanger Jan Rot vanavond (vrijdag) brengt in het Zuidlandtheater in Terneu- zen (20.00 uur). Uit de ondertitel 'een zanger thuis' blijkt al dat Rot, de rocker die zijn weg in het theater vond, het publiek als het ware bij zich thuis uitnodigt, waar hij het in zijn huiskamer deelgenoot maakt van zijn angsten en passies. Hij heeft daarvoor on der meer de beschikking over een ontroe rende zangstem, sfeervolle liedjes en ver halen. gevoel voor humor, zijn gitaar en accordeon. Van het Groenewoud De Vlaamse zanger Raymond van het Groenewoud brengt zijn theatershow De Minister van Ruimtelijke Ordening van avond (vrijdag) in Den Dullaert in Hulst (20.15 uur). In dit liedjesprogramma wordt hij muzi kaal bijgestaan door Bertus Borgers (sa xen), Cesar Jansens (drums en percussie) en Vincent Pierins (bassen). Kamjehaar De Goese popgroep Kamjehaar is van avond (vrijdag) te beluisteren in disco theek El Toro in Goes (22.00 uur). Tijdens dit optreden zullen nummers wor den gespeeld van de cd Pog in You, maar ook nieuw werk, zoals een komende single. Zaterdag Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus geeft zaterdag middag weer een voorstelling van Wat 'n Schat! in het eigen minitlieater in het Ambachtscentrum in Goes (14.30 uur). De voorstelling, een vrije bewerking van het boek Vooruit we gaan schatgraven van Janosch, is geschikt voor kinderen en volwassenen vanaf 5 jaar. Zangavond De afdeling Zeeland van de Koninklijke Christelijke Zangersbond houdt zater dag een zangavond in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg (19.30 uur). Aan deze avond werken achtereenvolgens mee de koren Soli Deo Gloria uit Middel burg, Halleluja uit Grijpskerke, Looft den Heere uit Westkapelle, Nieuwlands Da meskoor uit Nieuw- en St. Joosland, Eén in geest en streven uit Serooskerke, Ka- pelle-Biezelinge, Canticum uit Tholen, Musica Choralis uit Kruiningen en De Lof- stem uit St. Laurens. Papa Bue's De al bijna veertig jaar geleden door Ar- ne 'Papa' Bue Jensen opgerichte Deense Papa Bue's Viking Jazzband laat het za terdagavond swingen in de Stads schouwburg in Middelburg (20.00 uur). De band is met name gespecialiseerd in de New Orleans- en Dixieland-sound, met populaire tunes als In the Mood en Oh, when the Saints. Kamerkoor Het Middelburgs Kamerkoor geeft zater dagavond een jubileumconcert in de Koorkerk in Middelburg (20.00 uur). Het koor viert het veertigjarig bestaan, welke tijd, als enige, ook werd volgemaakt door de bas Janus Mondeel. Op het pro gramma staan werken van Heinrich Schütz, Hugo Distier, John Rutter. Peter Hurford en Banjamin Britten. Medewer king verlenen de organist Leen de Broe- kert, de sopraan Mariëlle Maaswinkel, de alt Marja de Waard, de tenor Jacques Her mans, de bas Janus Mondeel en leerlingen van de CSW, onder leiding van Angelica Kirst. Popdagen De Zeeuwse Popdagen in jongerencen trum Midgard in Middelburg worden za terdagavond voortgezet (21.00 uur). Er zijn optredens te verwachten van onder meer Shaved Fish, Shit My Peanut (SMP) en Planet Grove. Los zand Het Middelburgs Theater speelt zater dagavond de tragi-komedie Los zand van Annie M. G. Schmidt in het Minitlieater aan de Verwerijstraat in Middelburg (20.30 uur). In een klein zaaltje van een congresge bouw wordt, hoofdzakelijk door familiele den, gewacht op een man die gehuldigd gaat worden. Het wordt echter steeds la ter en de man komt maar niet opdagen. Geruchten doen de ronde... Tilly Meijeren regisseerde. Accordeola Accordeola viert zateradagavond het 35- jarig bestaan met een jubileumuitvoe ring in het Arsenaaltheater in Vlissingen (19.30 uur). De drie orkesten die de ongeveer vijftig le den van de vereniging vormen, treden op voor de pauze, waarna er een muzikale western-show op het programma staat, met medewerking van de square-dans groep Delta Swingers. Edelman De Zeeuwse Komedie speelt ook zater dagavond de komedie De Burger Edel man van Molière in het Vestzaktheater in Vlissingen (20.30 uur). STEC Het Souburgs Toneel en Cabaret (STEC) geeft zaterdagavond de laatste uitvoe ring van het blijspel Drie is teveel van Jo- han Blaaser sr en jr in De Zwaan in Oost- Souburg (20.00 uur). Een Nederlands meisje heeft een pen vriend in Amerika, maar als die met zijn ouders naar Nederland komt, heeft zij, af gaande op een vroegere foto, er weinig be hoefte aan hem te ontmoeten. In de ver wikkelingen in het huis van het Neder landse gezin speelt de huisknecht Drie (een fraaie creatie van Frans Walhout) een belangrijke rol. Burt van der Waals deed de regie. Marcel Worms Mondriaan en de (jazz)muziek luidt de ti tel van het programma dat pianist Mar cel Worms zaterdagavond speelt in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Uitgevoerd worden composities van on der anderen George Antheil, Guus Jans sen. Jimmy Yancy, George Gershwin en Willem Breuker. I Razzmatazz Het Engelse duo Keith Hancock en Lee Collinson legt zaterdagavond beslag op het folkpodium van Razzmatazz in Oost- Souburg (21.00 uur). Hancock genoot aanvankelijk bekend heid als harmonikaspeler, maar heeft zich inmiddels ook bewezen als tekstschrijver. Collinson voegt met zijn heldere gitaar spel en zang daar een meerwaarde aan toe. Prowizorka Het Poolse jazzquintet Prowizorka is za terdagavond te beluisteren in de foyer van de Stadsschouwburg in Middelburg (21.30 uur). Dit dixielandorkest is geformeerd rond het ongewone instrument gobophone, een bierglas met een kazoo. Europa's enige gobophonespeler, Thomasz Sacha, be heerst dit instrument niet alleen in zijn improvisaties, maar ook bij imitaties van trombone en trompet. De band bestaat verder uit Ryszard Kwasnieuwski (klari net en sopraansax). Pawel Tartanus (ban jo). Stanislav Piotrowski (bas) en Jacek Korohoda (gitaar). Oratorium De Christelijke Oratorium Vereniging Goes geeft zaterdagavond in verband met het 75-jarig bestaan een jubileum concert in de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes (20.00 uur). Op het programma staat de Elias van F. Mendelssohn. Medewerking verlenen de sopraan Jitske Steendam, de alt Rachel Ann Morgan, de tenor Ludwig van Gijse- gem, de bas Josef Baert, de jongensso praan Govert Molhoek (van de Zeeuwse Koorschool), het Randstedelijk Begelei dingsorkest en organiste Janny Diele- man. Het geheel staat onder leiding van dirigent Izaak Ruissen. Kunstvrienden De toneelvereniging Kunstvrienden speelt zaterdagavond Een bruid in de morgen van Hugo Claus in de Prins van Oranje in Goes (20.00 uur). Hoofdpersonen in dit toneelstuk, dat ruim veertig jaar geleden werd geschreven, zijn een componist die, tegen beter weten in, blijft volhouden dat er ooit een groot en belangrijk muziekstuk van zijn hand zal verschijnen, zijn vrouw, die zich al lang ge leden een houding van onaantastbaar heid heeft aangemeten, de zoon die niet de verstandelijke vermogens heeft een zelf standig leven te leiden, en de dochter die heel goed inziet hoe de dingen in elkaar steken, maar niet bij machte is er iets aan te veranderen. Frans Priester regisseerde deze toneelklassieker met Sjef van Hese, Joke van Mil, Andi van Leeuwen, Jeannet- te Tierie en Marian Goossens. Bevrijding In de Reimerswaallial in Kruiningen wordt zaterdag een bevrijdingsconcert gegeven (20.00 uur). Medewerking aan dit concert verlenen The Deep River Quartet en het Goese bar- bershopkoor The Gaggling Ganders Gang. Tevens is er een expositie die de oorlog tot onderwerp heeft. Zondag Or Tamim De Zeeuws-Vlaamse gospelgroep Or Ta mim is zondagmorgen te horen in de her vormde kerk in Sluiskil (10.00 uur). Hortus Musicus Rond de feestdag van Caecilia, patrones van allen die zich met kerkmuziek bezig houden, verzorgt Hortus Musicus Reli- giosus zondag in vokaal-instrumentale bezetting de Eucharistieviering in de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom (10.00 uur). Uitgevoerd worden de Missa brevis Sancti Joannis de Deo van Haydn en motetten vah onder anderen Orlando di Lasso en Henri Jacques de Croes. Sint Caecilia Ter ere van Sint Caecilia geven docenten en leerlingen van de regio Walcheren van de Muziekschool zondag een concert in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg (11.00 uur). Voor het voetlicht treden een gitaarduo onder leiding van Rein Kooien, een blok fluit-ensemble onder leiding van Marja Smet en een klarinet-ensemble onder lei ding van Rinus Hillebrand. Los zand Het Middelburgs Theater speelt zondag middag wederom de tragi-komedie Los zand van Annie M. G. Schmidt in het Mi nitlieater aan de Verwerijstraat in Mid delburg (14.30 uur). Mannenkoor Het Zeeuws Mannenkoor zingt zondag middag in de Basiliek in Hulst (14.30 uur). Het concert, waaraan medewerking wordt verleend door de Belgische bariton Peter de Smet, de pianist Getaeine Pegurim en het Hans Memling Trio, staat in het teken van de Duitse romantische muziek. Rosetta Quartet In de kamermuziekserie van talentvolle musici van het Brabants Conservato rium treedt zondagmiddag het Rosetta Quartet op in de Trouwzaal van het Stad huis in Goes (15.00 uur). Het kwartet, bestaande uit Kinga Cserjesi (zang), Midori Suzuki (zang), Sarah Wal- der (cello) en Fran<;oise Oberli (clavecim- bel), brengt werken ten gehore van Monte verdi, Carissimi, Frescobaldi, Fiocco en Lotti, Dansz Het jubileumprogramma Geen tijd... alle tijd van de 10-jarige Zeeuwse Stichting Dansz is zondagmiddag te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg (15.30 uur). Outsiders Bar American in Middelburg heeft zon dagmiddag de Engelse roek-bluesband The Outsiders over de vloer (15.30 uur). Het viertal maakt dansbare muziek en hanteert daarbij werk en stijl van mensen als Tom Waits, Pattï Smith, Rolling Sto nes, Jerry Lee Lewis en Muddy Waters. Jaap Blonk De klankdichter, stemkunstenaar en mu sicus Jaap Blonk treedt zondagmiddag op in de Kloveniersdoelen in Middelburg (16.00 uur). Dinsdag Motown Het Zuidlandtheater in Terneuzen heeft dinsdagavond de musical The Sound of Motown in huis (20.00 uur). Deze Engelstalige musical doet de jaren zestig herleven met een ode aan al die ster ren en groepen die hun eerste successen oogstten bij het platenmerk Motown, zo als Diana Ross The Supremes, Martha The Vandellas, Smokey Robinson The Miracles, Four Tops, Marvin Gaye en Ste- vie Wonder. Lustige Witwe De Hoofdstad Operette brengt dinsdag avond Die Lustige Witwe in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Deze operette van Frans Lehar wordt ge rekend tot het absolute hoogtepunt van het genre, met liederen als Da geh' ich zu Maxim, het Vilja-Lied en Komm in den kleinen Pavilion. De uitvoering is in han den van onder anderen Wilma Bierens, Bert Simhoffer, Jacco van Renesse en Jeannine Geerts. Woensdag Youp Youp van 't Hek speelt woensdagavond een try-out van zijn nieuwe show Spelen met je leven in de Stadsschouwburg in Middelburg (20.00 uur). Heldenlul De cabaretvoorstelling De Heldenlul van Erik van Muiswinkel en Margót Ros is woensdagavond te zien in de Prins van Oranje in Goes (20.00 uur). Deze voorstelling gaat over televisie en sa men herscheppen Erik en Margót de hec tische, broeierige wereld van de studio- vloer en onderzoeken hoe de buitenwereld verandert voor degene die met hoofd en al voor de buis verschijnt. Spaanse Hoer Het Haarlems Toneel speelt woensdag avond De Spaanse Hoer van Hugo Claus in de Concertzaal in Zierikzee (20.00 uur). Claus schreef een humoristisch stuk over lust en hebzucht, over gierigheid en liefde. De rijke leeghoofdige jongeman Calisto wordt verliefd op het rebelse meisje Meli- bea en schakelt de oude koppelaarster Ce- lestina in. Gedreven door haar schrape rige hebzucht tracht zij de twee gelieven tot elkaar te brengen. Frances Sanders re gisseerde onder anderen Jules Croiset, Jim Berghout, Rick Engelkes, Vastert van Aardenne en Elsje Scherjon. Motown De musical The Sound of Motown staat woensdagavond nogmaals op de planken van het Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur). Donderdag Youp Youp van 't Hek speelt ook donderdag avond een try-out van zijn nieuwe show Spelen met je leven in de Stadsschouw burg in Middelburg (20.00 uur). Meridian Hedendaagse Amerikaanse muziek door het Meridian Arts Brassquintet Ensem ble uit New York is donderdagavond te beluisteren in de Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur). Baarland Toneelvereniging Baarland speelt zater dagavond het blijspel Een beeld van 'n man in het verenigingsgebouw in Baar land (19.30 uur). Centraal staat een barones die allerlei kunstwerken verzamelt, maar haar verza meling wordt pas kompleet als Napoleon arriveert... Dansz De tien jaar bestaande Zeeuwse Stich ting Dansz brengt de jubileumproduktie Geen tijd... alle tijd zaterdagavond op de planken van de Concertzaal in Zierikzee (20.00 uur). Zes choreografen verdiepten zich in het thema 'tijd', zowel historisch als in timing en beweging. De dansen worden begeleid door live-muziek. Ook jeugdkoren verle nen medewerking. Concert De alt Liesbeth Franken en Ellengard Jense (clavecimbel en piano) geven zater dagavond een concert in de Zeeuwse Mu ziekschool in Zierikzee (20.00 uur). Voor de pauze wordt Barokmuziek ten ge hore gebracht van Vivaldi, Bach en Han del. Na de pauze komt de Romantiek aan bod in composities van Mendelssohn, Grieg, Tsjaikowski en Brahms. Hosanna De christelijke drumfanfare Hosanna en de groep Axelerando zorgen zaterdag voor de jaarlijkse show- en revue-avond in culureel centrum De Halle in Axel (19.30 uur). Hollander Het najaarsconcert van de harmonie De Vliegende Hollander staat zaterdag avond op het programma van het Zuid landtheater in Terneuzen (20.00 uur). Naast het harmonie-orkest en de slag werkgroep treedt als gastorkest op de fan fare van de rk muziekvereniging Heikant, 't Kliekske De Vlaamse volksmuziekgroep 't Klieks ke bezorgt het publiek in het Ledelthea- ter in Oostburg zaterdagavond 'Nen toffe avond' (20.00 uur). Met behulp van een arsenaal aan klas sieke volksmuziekinstrumenten, zoals hommel, draailier, schalmei en hakke bord, worden muzikale hoogtepunten van de afgelopen 25 jaar gespeeld. Lady Clifton Spirit Op uitnodiging van de Stichting Orgel kring Aardenburg concerteert het en semble Lady Clifton Spirit zaterdag avond in de dorpskerk van Sint Kruis (20.15 uur). Het ensemble, bestaande uit de sopraan Sarah Pendlebury, Hannelore Devaere (barokharp) en Philippe Malfeyt (aart- sluit), speelt tijdens dit kaarslichtconcert werken uit de zestiende en zeventiende eeuw van onder anderen Monteverdi, Strozzi, Caccini en Frescobaldi. Rosenberg Trio Zigeunerjazz van The Rosenberg Trio klinkt zaterdagavond in schouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Beekman De Zeeuwse organist Bram Beekman be speelt zaterdagavond het orgel van de hervormde kerk in Middelharnis (20.00 uur). Het programma omvat composities van Buxtehude, Böhm, Vivaldi, Mendelssohn Bartholdy, Rheinberger en Liszt. Moonflower De Utrechtse groep Moonflower is zater dagavond te beluisteren in de Botte Hommel in Bergen op Zoom (21.30 uur). De muziek van het vijftal bestaat uit een mengeling van rock. soul en jazz. De band werd populair dankzij de singles Angel en Believer. Trafassi De Zeelandhallen in Goes staan zater dagavond in het teken van een Hot Salsa Night met de Amsterdamse formatie Tra fassi (22.00 uur). Deze groep werd onder meer bekend dooi de hit Kleine wasje, grote wasjes. Daar naast staat er ook een Slippendale-show op het programma. Juke Joints De Zeeuwse band The Juke Joints brengt zaterdagavond rhythm blues in café De Patrijs in Colijnsplaat (22.00 uur). De Piek Een Hollandse band met een Russische naam, Hot Bolshevik, staat zaterdag avond op het podium van De Piek in Vlis singen (22.00 uur). De groep werd opgericht door Konstantin Ruchadze (bas/zang) en bestaat verder uit Pieter Voogt (drums), Paul Bakker (gi taar) en Dirk Balthaus (toetsen). Sinds enige tijd is er ook een achtergrondkoor, bestaande uit twee Georgische zangeres sen. Men maakt dansbare muziek, gïnspi- reerd door r&b, soul, afro en jazz, met een funky groove als basis. Verwacht VRIJDAG 25 NOVEMBER: Youp van 't Hek in Stadsschouwburg Middelburg (20.00 uur) Musica Petropolitana in Stadhuis Middel burg (20.00 uur) Concert drie conservatoria in Concertzaal in Middelburg (20.15 uur) Danel Stringquartet in Kloveniersdoelen in Middelburg (20.30 uur) Cabaretier Tim van der Sluijs in Vestzak theater in Vlissingen (20.30 uur) Vocaal ensemble en harp in Grote Kerk in Zierikzee (20.15 uur) Rob de Nijs in De Stenge in Heinkenszand (21.00 uur) New Orleans Red Beans in Porgy Bess in Terneuzen (21.30 uur) Pop/rockband Gringo in De Piek in Vlis singen (22.00 uur) Painting over Picasso in café De Pompe in Goes (22.00 uur) ZATERDAG 26 NOVEMBER: Poppen theater Sim Bolus in Ambachtscentrum Goes (14.30 uur) Benefietconcert in hervormde kerk in Ka- pelle (19.30 uur) Mastreechter Staar in Sint Jacobskerk in Vlissingen (20.00 uur) INS met Mistero Buffo in Stadsschouw burg Middelburg (20.30 uur) Middelburgs Theater speelt Los zand in het Minitheater in Middelburg (20.30 uur) Pianist Gerard Bouwhuis in Kloveniers doelen in Middelburg (20.30 uur) Stichting Dansz, in Prins van Oranje in Goes (20.00 uur) Klunder en Frencken in Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur) Herfstconcert in Grote Kerk in Terneuzen (20.00 uur) Marga de Boer in Ledeltheater in Oost burg (20.00 uur) Acid-jazz-danceformatie S.O. Jazz in De Piek in Vlissingen (22.00 uur) Bintangs in de Botte Hommel in Bergen op Zoom (22.00 uur) ZONDAG 27 NOVEMBER: Scaldis Trio in Stadhuis Sluis (11.00 uur) Stichting Dansz in Prins van Oranje in Goes (14.30 uur) Ambras en Engel Reinhoudt in de Jeugd- hoeve in 's-Heerenhoek (14.30 uur) Concert brassbands in Wilhelminahuis in Wilhelminadorp (15.00 uur) Gitarist Paul Pleijsier in Porgy Bess in Terneuzen (15.00 uur) Catfish Keith in strandpaviljoen Piet Hein bij Koudekerke (20.00 uur) MAANDAG 28 NOVEMBER: Tragi-ko medie Dag Vreemde Man in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) DINSDAG 29 NOVEMBER. Welsh Cham ber Orchestra in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) WOENSDAG 30 NOVEMBER: Jeans - Music in Motion in Concertzaal Zierikzee (20.00 uur) DONDERDAG 1 DECEMBER: Cuadro Flamenco in Stadsschouwburg in Middel burg (20.00 uur) Kevin Village Friends in Arsenaal thea ter in Vlissingen (20.00 uur) Arno en Margreet van der Heyden in Vest zaktheater in Vlissingen (20.30 uur) Bevrijdingsshow On the air in Zeeland hallen in Goes (20,30 uur) Theater van de Lach in Zuidlandtheater in Terneuzen (20.00 uur) Mini en Maxi in De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur) Claw Boys Claw in de Botte Hommel in Bergen op Zoom (21.00 uur) Lezingen Op uitnodiging van het Nederlands Klas siek Verbond houdt de heer J. S. Glaser, klassiek archeoloog en fotograaf uit Sit- tard, maandag 21 november in de Stads schouwburg in Middelburg een lezing over Het schrift in taal en tal. Dit betoog over de 10.000 jaar dat de mens schrijft, wordt toegelicht met dia's en overhead- projectie en begint om 20.00 uur. De schrijfster van jeugdboeken Lieneke Dijkzeul is 21 november te gast bij Lurv op Maandag voor kinderen van 9 tot 14 jaar in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Vanaf 19.00 uur zullen haar vragen worden gesteld om meer te weten te ko men over haar manier van werken. Voor de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland (SLAZ) onderwerpt Jessica Dur- lacher dinsdag 22 november de schrijver Joost Zwagerman aan een openbaar inter view in de aula van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Het gesprek begint om 20.00 uur. In de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg wordt donderdag 24 novem ber van 20.00 tot 22.00 uur een literair café gehouden met de schrijfsters Rascha Pe per en Daphne Meijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 30