Afvalbak past niet in bovenwoning grondverkoop 9x13 cm Uitvoering plannen uit nota ouderen Borsele vergt 4 ton Dealen bij De bank? Oostburg-Colthof loe krijgt de fabrikant méér dealers in de crant met minder moeite? Raad eist vrijliggend fietspad bij ingang park Zeeland Village Ba F Maatschap vecht weigeren vergunning varkensstallen aan streek 14 Bewoners Middelburgse Prinses Marijkeplein sjouwen zich een breukVerWBITing OVCF Bezoek De beleggersbeurs op ons kantoor. VI ABN AMR0 VLEESCENTER MAGERE RUNDER BRAADLAPPEN 1 KILO 9,98 VRIJDAG 18 NOVEMBER 1994 van onze verslaggever MIDDELBURG - De GFT-afval- container blijft voor veel Zeeu wen een grote bron van ergenis. De nieuwste gedupeerden zijn de - voornamelijk bejaarde - bewoners van het Prinses Ma rijkeplein in de wijk Nieuw- Middelburg. Vooral de ouderen van de bovenwoningen zijn boos. Zij ontvingen dinsdag de grote 140 liter container in plaats van het beloofde 25 liter emmertje. „Foutje", zegt hoofd J. J. Hubregtse van de Middel burgse stadsreiniging. „Het is schandalig van de ge meente. We sjouwen ons een breuk met die gigantische bak ken", legt bewoner J. Harmsen uit. De gedupeerde vat de pro blematiek samen: „We kunnen die bak niet op straat laten staan, dat betekent dat we hem in onze kleine bovenwoning moeten neer zetten. Op de woon kamer na, is er geen plek. En om nou een GFT-bak in je huiska mer te zetten?" Resultaat: om de twee weken moeten de be jaarden de container van 140 li ter de trap op- en afsjouwen. Harmsen: „Er wonen hier men sen van tachtig jaar of ouder, die hebben al moeite genoeg om zélf de trap op te komen." De bewoners van het Marijke plein hebben niets tegen het ge scheiden inzamelen van afval, sterker nog: „Het is een prima idee en het is goed voor het mi lieu. Maar met zo'n grote bak is het niet te doen." Harmsen ziet liever een kleine 25 liter emmer. „Uiteraard heb ik direct de GFT-lijn gebeld, maar daar ver telden ze mij dat het emmertje voorlopig niet meer leverbaar is." Misverstand Volgens de gemeente Middel burg berust het voorval op een groot misverstand. Hubregtse: „Het indelingsplan is destijds door een ingenieursbedrijf uitge- van onze verslaggever SCHARENDIJKE - Over de aanleg van recreatiepark De Bout is iedereen het na ruim tien jaar wel eens. De bijbeho rende verkeersmaatregelen die het college voor de Boutlaan in petto heeft, doen echter ook het nodige stof opwaaien in de raad van Middenschouwen. Alle fracties steunden donderdag avond een door het CDA inge diend wijzigingsvoorstel dat moet voorzien in een 'deugde lijk vrijliggend fiets- en voet pad' in plaats van een 'deugde lijk fiets- en voetpad'. P. W. Berrevoets-Ringelberg (cda) kon zich geen voorstelling maken van de Boutlaan die b en w voor ogen hebben. „Het is ja- zeggen tegen 'iets'. Ik heb geen enkel idee hoe het eruit gaat zien." Wethouder L. C. Hart ver klaarde dat de hoofdingang van het park, dat officieel 'Zeeland Village' heet. geen apart voet- en fietspad krijgt. Dit in tegenstel ling tot het oorspronkelijke plan weekend diensten TT TTT 19 en 20 november 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: F. A. van den Berg, Giessenburg 12 (Bossenburg), tel. 65253. zon. 0.00-24.00 uur: R. M. Thia- dens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. J Buijtendijk, Noordweg 353, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: R. R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn. Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. 01184-61630. zon. 0.00-24.00 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. waarin voor de andere wegge bruikers ook een entree was op genomen. „Met meerdere ingan gen heeft men minder zicht op wie binnenkomt," lichtte hij toe. Ook vertelde hij dat was beslo ten voor het intact houden van het voetpad langs de Boutlaan. Op de weg zelf zouden 'sugges tiestroken' voor fietsers worden aangebracht. Bomen Dit stuitte op weerstand bij de raad. G. A. M. Cobussen (PvdA) noemde suggestiestroken een 'verarming van het plan' en pleitte voor een vrijliggend fiets pad. Nadat ook Berrevoets haar ongenoegen uitte, werd besloten een amendement in te dienen. Wethouder W. G. Renden vroeg hierop of de raad wel besefte dat het ten koste zou gaan van de rij bomen langs de weg. De conse quentie van een vrijliggend fiets pad is namelijk dat één rij bo men moet worden verplaatst. Cobussen zag hierin geen pro blemen. Domburg, Aagtekerke, Westka- pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgse straat 94, Koudekerke. tel. 01185-1231. Biggekerke en Meliskerke (art sen Bouwense en Stutterheim): vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutter heim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel.01186-1760.. Tandartsen: Walcheren: J. M. D. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, H. Hament, Biko- straat 7, tel. 79678. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180-33803. Kleine huisdieren: E. v. d. Ak ker, Kanaalstraat 3, Oost-Sou burg, tel. 01184-60860. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostka- pelle': Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle, landbouw huisdieren tel. 01188-1443, gezel schapsdieren tel. 01188-2985. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Apotheken: Middelburg: Stromenwijk -'t Zand, Maasstraat 56, tel. 35565. Vlissingen: Apotheek Singel, Singel 9, tel. 12730. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren via Alarmcentrale tel. 01184-11877. Vandaag gebracht1; Morgen klaar! vóór 16.00 uur) Koop uw Agfa, Fuji en I I Kodak film bij Fotosuper en het ontwikkelen is GRATIS! ^egeersstraat 8, 4331 JN Middelburg, tel. 01180-3997^ voerd. Zij hebben in kaart ge bracht waar de verschillende soorten bakken moesten ko men. De situatie op het Marijke plein hebben ze daarbij over het hoofd gezien." Het hoofd van de stadsreiniging ziet het als een klein incident: „De bewoners kunnen de containers gewoon omruilen." De gemeente bena drukt dat het omwisselen van bakken normaal gesproken soe pel verloopt. Hubregtse: „We Heinkenszand van 1900 tot nu HEINKENSZAND - Auteur J. de Ruiter heeft woensdagmid dag het eerste exemplaar van het boek 'Heinkenszand van 1900 tot nu' aangeboden aan de Borselse burgemeester ir J. L. M. Mandos. Hij deed dat in De Stenge in Heinkenszand. Het boek bevat ongeveer 120 fo to's die door De Ruiter van een begeleidende tekst zijn voor zien. Vooral oude ansichten en kiekjes uit familie-archieven zijn als illustratiemateriaal ge bruikt. Van Geyt Productions in Hulst heeft het boek uitgegeven. In deze serie verscheen nog niet eerder een boek over een dorp in de Zak van Zuid-Beveland. Autodiefstal VLISSINGEN - Een groene per sonenauto is in de nacht van woensdag op donderdag in de Colijnstraat in Vlissingen gesto len. Het gaat om een Renault 21 met kenteken PY-36-NH. De waarde wordt geschat op ze ven mille. VLISSINGEN Buurtcomité - Het buurtco- mité Bonedijke in Vlissingen houdt woensdag 23 november vanaf 20 uur een openbare ver gadering in wijkcentrum Het Woltershuis. De agenda ver meldt onder meer het plan van aanpak voor de buurt. Ruildag - De Kieldrechtse verzamelaarsvrienden houden zondag een nationale ruildag in basisschool De Wijzer aan de Beukenlaan in Kieldrecht. Van 9 tot 17 uur worden verschillende ruilobjecten aangeboden. hebben bij sommige Middelbur gers zelfs al kleine bakken voor grote moeten omwisselen. Zij hadden meer tuinafval dan ver wacht. Het enige probleem is dat die kleine bakken tijdelijk niet voorradig zijn." Hubregts ver wacht de kleine 25 liter emmer tjes aan het eind van de volgen de week. Harmsen blijft wantrouwend. „Ik moet het allemaal nog maar zien. Trouwens, de gemeente had toch van tevoren kunnen in zien dat bejaarden op een boven verdieping niets aan zo'n grote bak hebben. Het is een onnodige rompslomp." Een medewerker van Tafeltje-Dek-Je bezorgt een maaltijd bij een deelneemster uit 's-Heer Abtskerke. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Een tweede woonzorgcomplex, de inrichting van wijksteunpun- ten, een 55-plusser in elke dorpsraad en Tafeltje-Dek-Je naar draagkracht. Het zijn slechts enkele aanbevelingen uit de ouderennota 'Naar 2000-grijs' van de gemeente Borsele, die vandaag (vrij dag) bij belanghebbenden in de bus valt. De uitvoering van het beleidsstuk vergt een in vestering van 3,6 ton ineens en 51.000 gulden op jaarbasis. Het rapport is een vervolg op 'Ouderen doen mee' uit 1988. In december zal de gemeente de mening van betrokkenen peilen en daarna volgt een in spraakronde over de nota. Wethouder C. J. Elenbaas- Murre (cda, welzijn) hoopt dat de raad zich in maart over de nota kan uitspreken. Wil de gemeenteraad alle in het stuk omschreven plannen uitvoeren, dan kost dat Borse le ongeveer vier ton extra. Dit bedrag komt grotendeels voor rekening van een tweede woonzorgcomplex in Borsele. De raad is een voorstander van nog zo'n voorziening in de gemeente. Het tweede zorg centrum zou in Heinkenszand moeten komen; het bestaande complex staat in 's-Graven- polder. Het is de vraag of de raad zo'n bedrag uit wil geven. Borsele krijgt naar verwachting straks fors minder te besteden door een korting op de rijksbijdra ge. Is het realistisch om op dit moment met zo'n dure nota te komen? Elenbaas-Murre: „De raad kan de beleidslijnen on derschrijven, maar de finan ciële dekking zal moeilijk zijn. Er zullen keuzes moeten wor den gemaakt. Daarbij is het natuurlijk makkelijker om te bezuinigen op geld dat nog niet uitgegeven is." Rode draad De rode draad in 'Naar 2000- grijs' is integraal ouderenbe leid. Gemeente, instellingen en belangengroeperingen moeten waar mogelijk samen werken. Zo kan het beste tege moet worden gekomen aan de wensen en behoeften van de ongeveer 2800 65-plussers in Borsele (circa 13 procent van het totaal aantal inwoners). OOSTBURG - Ze hoeven in Oostburg maar de naam 'CoItoF te horen en gelijk is er sprake van opperste waakzaamheid. Onduidelijkheid over de in houd van een grondtransactie met de projectontwikkelaar van Port Scaldis (Breskens) noopte burgemeester en wet houders donderdagavond tot intrekking van de voorgestelde verkoopovereenkomst. Het college was er, naar aanlei ding van vragen van de PvdA- fractie, niet van overtuigd dat het contract waterdicht is. En het risico dat de Zeeuwse zaken man tussen de regels door iets zou vinden om de bepalingen an ders uit te leggen dan eigenlijk bedoeld, wil de gemeente na de kwestie Village Scaldia (Hoofd plaat) niet meer lopen. Wat is er precies aan de hand. Op tafel ligt het voorstel over te gaan tot aankoop van 1.99.00 hectare grond bij de jachthaven in Breskens van de Staat der Ne derlanden. Verkoopprijs: 497.500 gulden. Het perceel wordt vervolgens gelijk doorver kocht aan Port Scaldis bv van de directeuren A. Verstraten en R. Coltof. De onderhandelingen over de transactie lopen al sinds begin dit jaar. In maart kwam de ge meente met de Inspectie der Do meinen tot overeenstemming. Na een akkoordverklaring van de betrokken partijen kon op voorhand worden begonnen met de bouw van het appartemen tencomplex. De officiële ver koop zou alleen nog maar een formaliteit zijn, zo was de ver wachting. Het college was van mening dat in de uiteindelijke overeen komst de belangen van de ge meente voldoende veilig waren gesteld. Die overtuiging werd donderdag met een paai- gede tailleerde vragen van PvdA- voorman L. Wille teniet gedaan. Verwarring was er onder meer over de bepaling of en zo ja wan neer de overeenkomst kan wor den ontbonden, als afspraken niet worden nagekomen. Ook had Wille uitgeplozen dat de ge meente volgens het huidige con cept zo'n tienduizend gulden rente mis kon lopen. Wethouder C. Bolijn-Hertzber- ger (D&T, bouwbeleid), noch de overige collegeleden of de aait wezige topambtenaren waren in staat de PvdA-vragen direct te beantwoorden. Hoewel in hel raadsvoorstel gewag werd ge maakt van het spoedeisende ka rakter van de verkoopovereen komst (de bouw is immers al be gonnen), besloten b en w na in tern beraad het stuk voor alle ze kerheid mee terug te nemen voor nadere bestudering. Burgemeester J. Kruize zei toe woensdag in de commissiever gadering helderheid te zullen scheppen. Om verdere vertra ging in de besluitvorming te voorkomen, is Kruize van plan een extra raadsvergadering uit te schrijven. Vogelshow - De vogelvereniJ ging Zang en Kleur uit Klooster- zande houdt zaterdag 19 en zon dag 20 november de jaarlijks? vogelshow in zaal Molenhof aan de Groenendijk. Keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebber zullen de inge brachte vogels beoordelen. Ook wordt een loterij gehouden. De expositie is zaterdag van 13 tot 22 uur geopend, zondag van 13 tot 18.30 uur. van een medewerker DEN HA AG/GOES - De Konink lijke Maatschap De Wilhelmi- napolder heeft zich donderdag bij de Raad van State sterk ge maakt om alsnog milieuvergun ningen voor intensieve var kenshouderijen te krijgen. Het grootschalige landbouwbedrijf in Wilhelminapolder wil ver gunningen voor een varkens stal aan de Kaaidijk in Wol- phaartsdijk en voor een stal aan de Slurfseweg in Wilhelmina- dorp. In beide gevallen gaat het om 4680 varkens. De gemeente Goes heeft de gevraagde ver gunningen geweigerd omdat de ammoniakuitstoot in beide ge vallen boven de toegestane norm zou uitkomen. Het landbouwbedrijf maakt er bezwaar tegen dat de gemeente bij de beoordeling van de aan vragen niet is uitgegaan van groenlabel-stallen. Dat zijn ge certificeerde emissie-arme stal- systemen. Op het moment van de aanvragen konden de groen- label-certificaten niet worden af gegeven, omdat, de criteria toen nog niet bekend waren. Volgens De Wilhelminapolder bleek ui( de aanvraag en aanvullende ge gevens duidelijk dat het groenlabel-stallen zou gaan, maar het gemeentebestuur be strijdt dat- In augustus van dit jaar is de In terimwet in werking getreden De Raad van State moet aan de" hand van die wet beoordelen of] de vergunningen wel of niet ver-i leend kunnen worden. De richt-] lijn die op het moment van de besluitvorming gold, wordtl daarbij buiten beschouwing ge-li laten. De vergunning die is aan-j gevraagd voor de Kaaidijk valt net binnen de norm van de Inte-j rimwet, zo bleek tijdens de zit-j ting. De Raad van State doet over en-,j kele weken uitspraak. C e b U C O ff/ff Bel 020-24 2316 ert informeer Vanavond. 18 november. Stadhuisplein 6 te Vlissingen, van 19.30 tot 22.30 In onze advertentie van afgelopen woensdag in de Scheldebode is de vrijdag aanbieding foutief vermeld. Dit moet zijn: VRIJDAG MARKTAANBIEDING De heer Harmsen...er wonen hier mensen van boven de tachtig, die hebben al moeite genoeg zélfde trap op de komen... foto Ruben Oreel SPUISTRAAT 28-VLISSINGEN-01184-13398 H. V. BERKUM (naast Aldimarkt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14