Advocaat aast op Jordi Cruijff V echtend voetbaldier in een kooitje Tonnie Dirks uit atletiek-selectie Voetbalbonden: begrip tussen fans \cholten vervangt geblesseerde De Wolf in selectie Oranje Ililjc Obree valt UCI en werelduurrecord aan ïltingh in halve finale an toernooi Moskou Ongelukkig begin Schumacher FC Zwolle wint weer PDWIJK (GPD) - Dick Ad- icaat heeft Jordi Cruijff op de irrel voor het Nederlands elf- j Hij heeft weliswaar niet de zoon van de tester al op te roepen voor de te- fa Tsjechië, woensdag in de nip, maar doet dat wellicht elvoor de volgende interland naar Engeland '96, op 14 in dezelfde Rotter- arena tegen Luxemburg, pde traditionele persconferen- het Nederlandse elftal in oordwij k liet Advocaat door- jhemeren in de komende we id contact te zullen zoeken met junior. Die wordt door jn vader met toenemende fre- ingezet in het sterrenen- van Barcelona en maakt de bondscoach „een iorme ontwikkeling" door. Éruijff junior kan bovendien op ierlei posities spelen," stelde vast. Jordi Cruijff zich ooit in het ,ate erkenning oor Scholten (ANP) - Van de tijd min of meer gebrui- tlijke elf van Feyenoord 1 wa twee spelers nooit interna- janal: Heus en Scholten. On- jnksgoed spel zijn bij Heus de iren al te veel gaan tellen. De is 34. Voor (hollen (31), ooit twee keer uit- srkoren voor Jong Oranje, is der dan toch van gekomen. De verscheen in joordwijk, nadat ploeggenoot Ie Wolf met een blessure naar pis was gegaan. brak ooit door bij Den destijds geleid door de assistent-bondscoach Israel. Daarna ging hij sar Ajax, waar hij drie jaar en ijf wedstrijden speelde. On- jngs in de Feyenoord-krant ver jaarde hij het niet doorbreken nog steeds als een de grootste minpunten in loopbaan te zien. bij Feyenoord, waar hij is aan zijn zesde seizoen, (ordt „Arnie" gezien als een van steunpilaren binnen het elf- li,zowel door zijn ploeggenoten technische staf. Bij de eer- interland dit seizoen, Lu- uit, circuleerde zijn al nadrukkelijk als ver- anger van de destijds ook ge- esseerde Van Gobbel. oranjeshirt zal hullen, is overi gens nog zeer de vraag. „Je zit met hem," legde Advocaat uit, „met twee punten. Eén: heeft hij de bereidheid om voor het Ne derlands elftal uit te komen? En twee: als hij die bereidheid heeft, dan moet hij ook spelen. Cruijff junior staat voor een moeilijke Dat staat de jonge Cruijff inder daad als Advocaat bij hem aan klopt. Zodra hij zijn opwachting maakt in het Nederlands elftal, geldt hij in de Spaanse competi tie direct als buitenlander. Voor zijn vader wordt het dan een stuk lastiger zoonlief op te stel len, want reglementair mogen in de Primera Division maar drie buitenlanders per club opdra ven. En met Ronald Koeman, Hristo Stoichkov, Romario en Gheorghe Hagi heeft Barcelona al vier topbuitenlanders in huis. Omdat hij als jeugdspeler al in Spanje actief was, geldt Jordi Cruijff nu niet als buitenlander. Met Patrick Kluivert riep Advo caat voor de krachtmeting met de Tsjechen toch een debutant op. De 18-jarige Ajacied zal zich vooralsnog tevreden moeten stellen met een plaatsje op de re servebank. „Maar in geval van nood komt hij er, als pinchhitter, misschien nog wel in," liet de bondscoach weten. „En dat hij goed kan invallen," voegde hij eraan toe, „heeft hij afgelopen woensdag nog bewezen tegen FC Groningen, toen hij er twee inschopte." Dat Patrick Kluivert tegen de Tsjechen nog geen basisplaats zou krijgen, lag in de lijn der ver wachting. Met tien doelpunten mag Amsterdamse Patje dan wel de topscorerslijst aanvoe ren, hij debuteerde pas tweeë- neenhalve maand geleden op het hoogste vaderlandse voet balplatform en heeft nog maar 533 minuten eredivisie-ervaring. Bovendien geeft Louis van Gaal, zijn coach bij Ajax, nog regelma tig aan Ronald de Boer de voor keur als diepste spits. „Omdat Dennis Bergkamp en Mare Overmars met blessures zijn af gevallen, heb ik de gelegenheid te baat genomen een talentvolle speler te selecteren," verklaarde Advocaat zijn keuze voor Klui vert boven bijvoorbeeld de veel meer ervaren John Bosman van Anderlecht of Pierre van Hooij- donk van NAC, die regelmatig als potentiële Oranjekandidaat naar voren wordt geschoven. Daar denkt de bondscoach evenwel anders over. „Van Hooijdonk," oordeelde hij, „is voor NAC van enorm veel waar de, maar ik zie nog geen interna tional in hem." Voorhoede Hoe de voorhoede van het Ne derlands elftal er na het afhaken van Dennis Bergkamp woens dagavond uit zal zien, wilde Ad vocaat zoals te doen gebruike lijk niet prijs geven. Het enige dat hij daarover wilde zeggen, was dat Bryan Roy, hoewel bij Nottingham Forest als scha duwspits acterend en op die po sitie in Engeland geldend als een sensatie, opnieuw 'gewoon' met rugnummer 11 zal spelen. Advo caat: „Ik krijg regelmatig aller lei voorzetjes over Bryan Roy, maar in het Nederlands elftal functioneert hij het best als linksbuiten. Zou ik hem op een andere positie zetten, dan moet ik het concept veranderen en daar voel ik niks voor." Bryan Roy is dus weer linksbui ten en Gaston Taument, of schoon hinder ondervindend van een enkelblessure en de ko mende dagen een aangepast trainingsschema volgend, is naar alle waarschijnlijkheid de plaatsvervanger van Mare Over mars als rechtsbuiten. Maar wie staat er in de spits? Ronald de Boer, ook niet helemaal fit Een komende en een gaande man. Patrick Kluivert (links) maakt voor het eerst zijn opwachting in de selectie van het Nederlands elftal. John de Wolf (rechts) vertrok gisteren al snel weer uit het trainingskamp van Oranje. De enkelblessure van de Feyenoorder is te ernstig. Clubgenoot Arnold Scholten vervangt De Wolf. foto ANP (rugklachten) en eveneens tot maandag een aangepast trai ningsschema volgend, of Peter van Vossen? En wie is schaduw spits nu Bergkamp ontbreekt? Ronald de Boer wellicht? Of speelt Oranje woensdag zonder schaduwspits? Een andere vraag is nog of Advo caat drie of toch vier verdedigers tegen de Tsjechen het veld in stuurt. De coach gaat er overi gens van uit dat het Tsjechische team met twee spitsen zal aan treden: Thomas Skuhravy en Pavel Kuka. „Woensdag zul je zien wat we doen," aldus de bondscoach. Op de vraag wie de vervanger van John de Wolf zou worden, gaf hij gistermiddag al ant woord. Het boegbeeld van Feye noord, dat het trainingskamp van Oranje verliet met een en kelblessure, wordt afgelost door diens clubgenoot Arnold Schol ten. Voor de 31-jarige midden velder is het de eerste keer dat hij wordt opgeroepen. Oefenwedstrijd tegen Frankrijk NOORDWIJK (ANP) - Het Ne derlands elftal speelt de vriend schappelijke interland tegen Frankrijk in januari te Utrecht. Dit is gisteren bekendgemaakt door de KNVB. Oranje speelt alle kwalificatie wedstrijden voor de Europese ti telstrijd in Rotterdam. Zo ook woensdag tegen Tsjechië. De KNVB liet gisteren weten dat dit duel nog niet geheel is uitver kocht. Bij de kassa's van de Kuip zijn nog enkele duizenden kaarten verkrijgbaar. Twee boetes voor Winter NOORDWIJK (ANP) - Voor de tweede opeenvolgende keer meldde Aron Winter zich te laat inliet trainingskamp van Oran je. Dit keer in gezelschap van oud-ploeggenoot Rob Witschge. Het tweetal was op de snelweg aangehouden voor te hard rijden en aan de verkeerde kant inha len. In Noordwijk, waar de selec tie zich verzamelde, volgde ui teraard de traditionele boete. Winter reageerde gelaten. „Die andere boete was aanmerkelijk hoger." iljonair Wim Jonk lijdt onder sportieve armoede KOORDWIJK (GPD) - Daar wa ll ze. Dennis Bergkamp had plfs een colbertje in de lubkleuren op de kop getikt, lim Jonk droomde al in het lauw-zwart van Internazio- ale. In het vroege voorjaar van schoven twee knapen met in die blozende Hollandse tangen achter de tafel. Met lomgeroffel en klaroengeschal erd de grote transfer naar In- irbekend gemaakt. Ze hadden jote plannen, vertelden ze, soóie plannen. Inter Milan had )t plechtig beloofd een nieuw ïtal om deze Ajax-zonen te ouwen. Het zouden mooie ja- !n worden. aar zijn ze, bijna twee jaar la- Bergkamp bleef in Milaan liter, lichamelijk en geestelijk »ond. En Wim Jonk zit in het ainingskamp van Oranje stil- in een hoekje. Waar zijn de DUandse jongens toch geble- m? demaal alleen draalde Wim lak (28) zijn rondjes op het trai ningsveld van Inter. Hij was ge blesseerd, zijn rug speelde op. Dat was vervelend. Maar er was meer. Hij merkte dat hij zijn oude niveau niet meer haalde. Al voor Oranjes tweede EK-duel, tegen de Noren. Jonk: „Op een gegeven moment voel je aan je zelf dat je minder bent, minder speelt dan normaal. Dat is heel moeilijk te accepteren." Fru strerend, noemt hij het zelfs. Ver weg van de dagelijkse druk te, de pers en de spanningen van de wedstrijden kwamen de mo menten van overpeinzing als vanzelf. En begon Jonk, die niet houdt van omkijken of vooruit blikken, te graven. Hij kwam na tuurlijk bij Inter Milan terecht. Bij de beloftes die nooit nageko men konden worden. Honderd jaar catennaccio laat zich niet door zoiets vluchtigs als een voetbalcarrière uitwissen. Jonk en Bergkamp hebben de hoop opgegeven daar in de korte duur van hun contract nog verande ring in te kunnen brengen. Daar om zoekt de Volendammer niet langer naar oorzaken binnen de club. Jonk kijkt liever in de spie gel, naar zichzelf. „Ik wil mezelf later nooit kunnen verwijten dat ik er niet genoeg aan heb gedaan." De ambities blijven, alleen zijn de accenten verschoven. Over de scudetto, de titel, en de Europacup wordt niet meer gesproken. Alleen nog over eigenwaarde. „Ik wil recht op over straat kunnen blijven wandelen." Bedelaar Hij schrok van zijn spiegelbeeld. Wim Jonk was een bedelaar ge worden. Hij zag de sportieve ar moede van een miljonair. Lang zaam maai- zeker raakt hij het gevoel van de voetballer kwijt. Het gevoel dat je krijgt als je goed traint, als je je lekker voelt. Als alles in het leven goed valt. De basis van alles, noemt hij dat. Jonk: „Je hebt plezier nodig in het topvoetbal." Hij heeft er, zegt hij nu, nuances in moeten aanbrengen. Héél veel nuances. BORDEAUX (RTR) - De Schotse wielrenner Graeme Obree heeft gisteren aangekondigd dat hij van plan is gerechtelijke stappen te onderne men tegen de wereldwielrenunie UCI. De UCI dis kwalificeerde hem tijdens de wereldtitelstrijd, in augustus gehouden in Palermo. „Ik heb een advocaat geraadpleegd. Als er ook maar enige kans van slagen is dat ik win. zal ik de UCI zonder twijfel aanklagen", aldus Obree tijdens de Zesdaagse van Bordeaux. De UCI sloot Obree uit voor de achtervolging, waarop hij titelhouder was, omdat hij een niet toegestane houding op de flets zou hebben aangenomen. Obree, die komend seizoen zijn profdebuut maakt bij de Franse ploeg Le Groupement, kondigde te vens aan dat hij een nieuwe aanval zal doen op het vorige week gereden werelduurrecord van Tony Rominger. De Zwitser legde in een uur 55 kilome ter en 291 meter af. „Ik zal volgend jaar of het jaar daarna een poging wagen", zei Obree, die in april kortstondig wereldrecordhouder was met 52 kilo meter en 713 meter. „Het nieuwe record staat onge looflijk scherp, maar Rominger heeft net als ik maar twee benen. Momenteel voel ik me in staat 53 kilometer te rijden. Om de 55 te passeren, zal ik nog veel werk moeten verrichten." OSKOU (ANP) - MOSKOU INP) - Jacco Eltingh is gisteren torgedrongen tot de halve fi- iles van het met 1,8 miljoen ilden gedoteerde tennistoer- 'oi van Moskou. De Heerde- larwon in twee sets van de als vende geplaatste Tsjech Petr orda: 7-6 (7-1) 6-4. De Zwitser- hardhitter Mare Rosset haarde zich ook bij de beste ier door een zege op de Russi- !he favoriet Jevgeni Kafelni- IV. fens landgenoot Aleksander olkov was door het het opge- n van zijn Tsjechische oppo- Jit Daniel Vacek al zeker van in plaats in de halve eindstrijd, ij is de volgende tegenstander h Eltingh. Olympisch kam- oen Rosset treedt vandaag h tegen de Amerikaan Chuck dams. Die won van de links- ündige Duitser Carl-Uwe Steeb idrie sets: 3-6 7-5 6-3. inda Schultz bereikte de 'tflnales van het tennistoer- )i in Philadelphia. De onge- itste Nederlandse schakelde als derde geplaatste Lindsay ivenport uit met 2-6 6-2 6-4. ite Sampras had gisteravond hAntwerpen haast om de halve Piale te bereiken. De Ameri- Ranse titelverdediger, nummer van de wereldranglijst, pond nog geen uur op de baan tegen de Zimbabwaan Byroh Black, die op een wild-card het Sportpaleis was binnengeko men: 6-1 6-3. Met Sampras gin gen Delaitre, Larsson en Palmer naar de halve finales. Het meedoen van Steffi Graf aan het Virginia Slims kampioen schap, het afsluitende vrouwen toernooi in New York volgende week, is nog steeds twijfelachtig. De Duitse aanvoerster van de wereldranglijst heeft weer last van een rugblessure. Graf moet in de eerste ronde aantreden te gen Brenda Schultz. Moskou (Rus). Mannen, 1,8 miljoen gulden, kwartfinales: Eltingh (Ned) - Korda (Tsj/7) 7-6 6-4, Rosset (Zwi/6) - Kafelnikov (Rus/3) 6-7 6-4 6-3. Philadelphia (VSt). Vrouwen, 1,2 miljoen gulden, tweede ronde: Schultz (Ned) - Davenport (VSt/3) 2-6 6-2 6-4, Po (VSt) - Tauziat (Fra) 6-3 2-6 7-5. Pierce (Fra/2) - Fendick (VSt) 6-3 6-1, Sabatini (Arg/4) - Kruger (ZAf) 6-4 6-0, Tu (VSt) - Katerina Maleeva (Bul) 6-4 6-3, Zvereva (WRu/5) - Halard (Fra) 6-1 6-4, Huber (Dui/6) - Ray mond (VSt) 5-7 6-3 7-6 Antwerpen (Bel). Mannen, 1,8 mil joen gulden, kwartfinales: Delaitre (Fra) - Björkman (Zwe) 6-3 6-3, Lars son (Zwe/7) - Lareau (Can) 7-6 6-7 7-6, Sampras (VSt/1) - Black (Zim) 6-1 6-3, Palmer (VSt) - Rafter Aus) 6-4 6-4. Buenos Aires (Arg). Mannen, 517.687 gulden, kwartfinales: Corretja (Spa 3) - Mattar (Bra) 6-1 6-3. Novacek (Tsj 15) - Dosedel (Tsj/4) 6-1 6-3, Frana (Arg) - Viloca (Spa) 6-4 6-4. Michael Schumacher raakte in de Senna-bocht op het circuit van Adelaide van alles kwijt. Zijn gezondheid behield hij wonder boven wonder. Morgen (zondag) verdedigt de Duitser in de laat ste race om het WK-formule I één puntje voorsprong op Damon Hill uit Engeland. foto EPA ADELAIDE (SID/DPA) - De voorbereiding van Michael Schumacher op de laatste en be slissende WK Formule-I-raee, morgen in de Australische stad Adelaide, verloopt alles be halve soepel. De 25-jarige Duitser, die één punt, voorsprong op de Brit Damon Hill heeft, verloor gisteren in de laatste minuten van de eerste tijdstraining aan het einde van een chicane de controle over zijn Benetton en reed met grote snelheid tegen een stapel banden. De Duitser bleef ongedeerd, wel raakte zijn bolide ernstig beschadigd. De wedstrijdleiding brak de training meteen af. De 41-jarige Nigel Mansell zette op het 3,78 ki lometer lange circuit met 1,16,179 de beste ron detijd neer. Schumacher volgde ondanks zijn ongeluk met 1.16,197. Zijn grote concurrent Hill liet bij de eerste training de derde tijd note ren, 1.16,830. ZEELAND (ANP) - Tonnie Dirks hoeft het komende sei zoen niet te rekenen op een plaats in de nationale atletiek- selectie. Volgende week maakt de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) bekend dat Dirks en een aantal andere atle ten voortaan de financiële steun van de bond moeten mis sen. Het gaat om een bijdrage van enkele duizenden guldens. Bert Paauw, technisch-direc- teur van de KNAU: „We hebben na de EK in Helsinki al gezegd dat we met een kleinere selectie gaan werken. Dat is ook ge beurd, Dirks is een van de atle ten voor wie geen plaats meer is." De 33-jarige Brabantse veldlo- per is boos over de beslissing. „Als ik op basis van mijn leeftijd uit de selectie ben gezet, kan ik daar vrede mee hebben, maar dat geloof ik niet. Er spelen an dere motieven mee. Ik heb aan alle limieten voldaan, na Bert van Vlaanderen heb ik van de Nederlanders de snelste tijd op de marathon neergezet. Ik ben zeven jaar achtereen Neder lands kampioen veldlopen ge worden. Toch word ik uit de se lectie gezet. Marcel Versteeg daarentegen boekte het afgelo pen jaar geen progressie, maar zit wel in de selectie. Bonds coach Has van Cuyk is ook de persoonlijke trainer van Ver steeg. Dat zal wel meespelen, ik voel me gediscrimineerd", aldus Dirks. Op 10 december heeft het EK veldlopen plaats. Dirks wil daar graag aan meedoen, maar zon der financiële steun van de bond is dat vrijwel onmogelijk. „Dus het zal er wel op neerkomen dat ik hier in Nederland een wed strijd loop", aldus Dirks. „Daar mee kan ik tenminste nog wat verdienen." De KNAU betreurt dat het nieuws over de selectie is uitge lekt. „De atleten krijgen het pas volgende week officieel te ho ren", zegt Paauw. Aan het woord is niet langer de prediker van het pure voetbal. „Ik heb best wel dingen ge leerd", houdt hij zich eerst nog aan de oppervlakte. Hij leerde de cultuur kennen, de andere denkwijze van het Italiaanse voetbal. Maar waar is Wim Jonk, de liefhebber? „Ik kan inder daad mijn ei niet kwijt in deze speelwijze." Even, aan het begin van dit seizoen, leek het alle maal anders te worden. Er kwa men een nieuwe trainer, nieuwe spelers en zelfs een nieuw elan. Er werd zowaar een beetje pres sie gespeeld. De twee Hollanders leefden direct op. Jonk: „Het werd weer leuk. Echt leuk. Je kreeg het gevoel dat je ergens aan wérkte, aan iets concreets. Dat was ook lekker werken. Maar na een paar nederlagen merkte je dat het toch weer weg glipte." Jonk en Bergkamp zagen die verandering zich weer voltrek ken. Ze konden er niets aan doen. Jonk noemt het nu nog slechts 'jammer'. „Je probeert van alles om er toch nog wat van te maken." De kwelling zit opge sloten in de gelatenheid. „Als je eerlijk bent, gaat het hier niet goed, nee. Dat kan iedereen zien." Ze hebben de hoop opge geven, maar het gevecht nog niet. Anders dan Ruud Gullit komt een transfer niet zo maar op in het wezen van Wim Jonk. „Nee", zegt hij, „dat is me te makkelijk. Roepen dat het alle maal niks is en vervolgens ver trekken, dat is niet mijn stijl. Ik wil voor mezelf het gevoel heb ben dat ik er alles aan gedaan heb." Daarom blijft het gevecht voort duren. Een gevecht tegen zich zelf, een schijngevecht tegen de club. „Ja, het is wel heel erg veel waar je tegen vecht. Soms te veel", verzucht Wim Jonk. het voetbaldier in een kooitje. Leeds praat met Inter over Sosa MILAAN (RTR/SID) - Leeds United en Internazionale pra ten over een transfer van Ruben Sosa naar Engeland. De Uru- guayaan is ploeggenoot van Dennis Bergkamp en Wim Jonk. Een woordvoerder van Inter zei tegen het Engelse persbureau Reuters: „We onderhandelen. Een bestuurder van Leeds was deze week in Milaan. Meer kan ik nog niet zeggen." Sosa heeft in het verleden geregeld aangege ven niet graag met Bergkamp in de spits te voetballen. DEN HAAG (ANP) - De voorzit ters van de Nederlandse en de Duitse voetbalbond willen meer onderling begrip kweken tussen de fans van beide landen. Jeu Sprengers van de KNVB en Egidius Braun hebben zich dat gisteren voorgenomen in Aken. De bedoeling'is onder meer door gezamenlijke activiteiten het gedrag van de supporters posi tief te beïnvloeden. Sprengers en Braun, bijgestaan door de bondsdirecteuren Been en Schmitt, hadden al eerder tele fonisch met elkaar overlegd over de soms slechte relatie tussen Nederlandse en Duitse voetbal supporters. Na de Europese wedstrijden tussen Feyenoord en Werder Bremen, waarin het randgebeuren soms behoorlijk uit de hand liep. was een snelle bijeenkomst geboden. Woordvoerder De Leede van de KNVB: „De KNVB en DFB zijn grote bonden. Ze zijn nogal on- ZWOLLE - Eerste divisieploeg FC Zwolle heeft zijn goede serie wedstrijden gisteravond voort gezet. Zwolle versloeg in eigen huis dankzij een late treffer van Boere met 2-1 van AZ en rukte daarmee op naar de tweede plaats op de ranglijst. FC Zwolle - AZ 2-1 (1-1). 15. Mutsaers 0-1, 36. Boere 1-1. 86. Boere 2-1. Scheidsrechter: Pieterman. Toe schouwers: 3650. Herstel in enkel van Van Basten ANTWERPEN (AFP) - Dokter Marc Martens heeft na een on derzoek in de Apra-kliniek in Antwerpen tekenen van verbe tering gezien bij de enkel van Marco van Basten. „In vergelijking met het laatste onderzoek vijf maanden gele den, gaat het eindelijk beter", vertelde de Belg. De aanvaller van AC Milan, die zich lange tijd op krukken voortbewoog, kan zijn trainingsintensiteit weer op voeren. Half december moet Van Basten zich opnieuw bij Martens mel den. De Utrechter sukkelt al bij na twee jaar met zijn rechteren- kel. Sinds juli van dit jaar draagt hij een apparaat dat het ge wricht moet blootleggen en ont lasten zodat zich nieuw kraak been kan vormen. gelukkig over het feit dat de on derlinge verhouding tussen de aanhang nogal eens wordt ver pest. Meestal door een kleine minderheid van de leden, soms zijn het niet eens leden. Alsof voetbal een sport voor wilde mannen is." Tijdens het gesprek zijn geen panklare oplossingen aangedra gen. „Het contact was bedoeld om te bezien wat we kunnen doen. Zie het als een intentie verklaring. De bonden beloven zich in te spannen verbetering te brengen in de relaties." Nederlaag van tafeltennissers tegen Hongaren BOEDAPEST (ANP) - Het Ne derlandse mannenteam tafel tennis heeft gisteren in Boeda pest met 4-0 verloren van Hon garije. Daardoor is Oranje, ach ter Hongarije, als tweede in groep A geëindigd. In de halve finale neemt de equipe van bondscoach Engel het waar schijnlijk zaterdag 10 december op tegen Tsjechië, de winnaar van groep B. Bij Nederland ontbrak Trinko Keen, die in de vorige groeps wedstrijd tegen Griekenland goed was voor twee zeges. Hij kon door familie-omstandighe den niet afreizen naai' Hongarije. Zijn vervanger, Lindo Greve, verloor kansloos van Sandor Varga: 9-21 5-21. Boedapest. Europese liga, eerste di visie, groep A Hongarije - Nederland 4-0. Nemeth - Bakker 21-9 21-18, Harczi - Heister 14-21 21-16 21-19, Var- ga - Greve 21-9 21-5, Somosi/Harczi - Bakker/Heister 23-21 12-21 21-10. Hemelse hole in one REHOBOTH (SID) - In één vloeiende beweging sloeg de 79-jarige ama teur Emil Kijek op de golfbaan van Rehoboth in de Amerikaanse staat Massachusetts zijn eer ste „hole in one". De ve teraan raakte in opper ste staat van verrukking en zeeg vervolgens in een. De toegesnelde art sen kwamen te laat. Kij ek stierf met een geluk zalige glimlach om de lippen. uitslagen 1111111 I i Badminton Hongkong. Mannen, 200.000 gulden, kwartfinales: Arbi (Ind/1) - Hak- kyun(ZKo) 15-8 15-11, Kusuma (Ind)- Susanto ilnd) 15-8 15-0, Lauridsen (Den/3) - Sun Jun (Chi) 15-7 15-9, Wiranata(Ind/2)-Zhilan (Chi) 15-3 15- 4. Vrouwen, kwartfinales: Soo-hyung (ZKo/1) - Lianfeng (Chi) 11-0 11-4, Magnusson (Zwei - Joo-hyun (ZKoi 11-2 5-11 11-7, Audina (Indi - Martin (Den/3) 11-4 5-11 11-6, XiaoqingiZwe /2) - Santoso (Ind) 11-2 11-8. Golf Dorado Beach. World Cup, stand na tweede ronde: 1. Verenigde Staten 261 slagen (Couples 65-63, Love III 67- 66), 2. Maleisie 272 (Gunasegaran 73- 69, Ramayah66-64),3 Italië274 tRoc- ca 68-66, Grappasonni 69-71), Zwe den 274 (Haegmann 71-65, Parnevik 69-69), 16. o.a. Nederland 282 (Van der Velde 71-71, Steenkamer 73-67). Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 11 november: 4-7-8-9-13-22-23-33-34-39-41-43 -46-51 -53-61 -62-70-72 -74. (onder voorbehoud) Duitsland, competitie: Bochum - Dortmund 0-2, M'gladbach - Kaisers- lautern 4-0. Kwalificatie EK onder 21 jaar. Groep 1: Roemenië - Slowakije 0-0. Stand: 1. Roemenië 3-5, 2. Polen 2-4, 3. Frankrijk 2-4,4. Israël 2-4.5. Slowa kije 3-1,6. Azerbeidzjan 2-0. Cairo. Kwalificatie Afgrika Cup, groep D: Egypte - Ethiopië 5-0 (3-0). 24. Hossam Hassan 1-0, 30. Sari 2-0, 36 Hossam Hassan 3-0, 56. Salah 4-0, 57. Fariuk 5-0. Aantal toeschouwers: 30.000. Volleybal Tokyo (Jap). Super Four vrouwen, eerste dag: Cuba - Brazilië 3-0 (15-915- 13 15-8), Rusland - Japan 3-0(15-1315- 5 15-12). Waterpolo Istanbul (Tur). Kwalificatieronde Europa Cup landskampioenen, mannen, eerste wedstrijd: AZ&PC (Ned) - Prior Minsk iWRu) 10-7 (4-0 1-2 3-3 2-2). Wielrennen Niel (Bel). Internationale veldrit: 1 Herijgers (Bel), 2. Groenendaal (Ned) op 0.32, 3. Willemsens (Bel) 0.42, 4. Van der Poel (Ned) 0.58, 5. Van Riet (Bel, 6. Vervecken (Bel), 7. Pauwels (Bel). 8. Clarysse (Bel). 9. Moonen (Bel) 1.10. 10. De Maere (Bel) 1.35. 20. Boezewinkel (Ned) 5.31.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 39