an Vossen gangmaker bij Ajax )efensieve wanorde breekt Hoek danig op BIJ RUTTCHEN SPREEKT DE KILOMETERTELLER DE WAARHEID. Feyenoord krijgt stadion weer vol Rüttchen WBÊÊÊÊKKÊÊË maandag i november 1994 WêêêêêêêêêêèêêêêêKÊBê I ■«■■■■HffiHHi 'rillige aanvaller leidt Ajax naar winst op Willem II: 1-4 PZC sport ,BURG (GPD) - Grilligheid altijd de speelstijl en de ibaan van Peter van Vossen tenmerkt. De man van alles iniets zat een maand geleden weg te kwijnen op de Ajax- [ik. Een transfer leek een estie van tijd. America, de xicaanse club van Leo Been- ker, werd genoemd als uwe werkgever. Vier weken :r is alles anders. De linker- profiteert volop van het dat Mare Overmars gebles- rd is en presteert elke week er. Zondag was hij wéér de te animator in de wedstrijd :n Willem II, die door de Am- •dammers heel gemakkelijk 4-1 werd gewonnen. miskoop werd-ie genoemd: ter van Vossen. De duurste tx-speler aller tijden (naar atting 6 miljoen gulden) zou tinhetsyteem passen, hij zou :hts als breekijzer te gebrui- zijn en ook nog eens regel- tig met blessures sukkelen, vorig seizoen rechtvaardig- al die stellingen. Een reeks ssures, slechts zes keer een sisplaats en een veelvoud aan albeurten: zie daar het sei- van Peter van Vossen in .notedop. ie jaargang leek een ge- uwe kopie tw worden. Trainer lis van Gaal gaf z'n vertrou- aan Finidi George, Patrick livert en Mare Overmars. Pe- van Vossen zou niet slagen in sterdam, daar was bijna ie- een van overtuigd. Behalve 'lijdend voorwerp' zelf. De in- national maakte niemand verwijt. Hij bleef altijd posi- ook naar de trainer toe, en likte zich in z'n lot van 'super- 1'. Heimelijk wachtend op z'n is. p kwam half oktober, in de uit strijd voor de Champions gue tegen Austria Salzburg, irge was geschorst, Over- s verhuisde naar rechts en linkerflank lag open voor Pe ter van Vossen. In de Weense vrieskou gaf de 26-jarige aanval ler z'n eerste visitekaartje af. An derhalve week later bracht hij de PSV-defensie, en met name Geoffrey Prommayon, tot wan hoop. Met als bekroning de schitterende goal die de wed strijd definitief besliste. Fantastisch „Peter speelt de laatste tijd fan tastisch", liet Louis van Gaal zich gisteren ontvallen. „Een prettige bijkomstigheid, nu de liesblessure van Overmars meer tijd nodig heeft om te helen. Kijk, Peter zal nooit een Ajax- voetballer worden, maar hij heeft intussen aangetoond dat hij toch mee kan in ons sys teem." Dat vindt de oud-speler van An- derlecht zelf ook. „In het begin wilde ik me geforceerd aanpas sen aan het Ajax-systeem. Ik werd zelfs bang om m'n directe tegenstander op te zoeken. Dat werkte dus niet. M'n sterkste kant is nog steeds het uitspelen van een man, het benutten van de ruimte. Dan ben ik op muhn best. Ik weet dat ik het kan. Mocht m'n Ajax-avontuur nu nog mislukken, dan kan nie mand mij daarvan de schuld ge-' ven." Het zal nog een probleem wor den voor Van Gaal wie hij straks een basisplaats gunt. Overmars of Van Vossen. De laatste heeft momenteel de betere kaarten. Gisteren bezorgde hij Leon Meijs, toch niet de slechtste ver dediger die op de Nederlandse velden rondloopt, een heel ver velende middag. Meijs werd aan alle kanten voorbij gelopen door de ontketende Zeeuw, die aan de basis stond van bijna alle Ajax- aanvallen. Een bal op Van Vos sen betekende gevaar voor Wil lem n. in de twaalfde minuut was het al raak. Meijs was in de voorgaan de minuten al zo onder de indruk geraakt van zijn directe tegen stander dat hij, in z'n angst om uitgespeeld te worden, de aan- Danny Blind viert met Edgar Davids de vierde treffer van Ajax. valler alle ruimte gaf om uit te halen. Met een prachtige boog schoof Van Vossen de bal langs Roland Jansen. Vier minuten la ter was het al 0-2. Nu was Finidi George de 'wegbereider'. Z'n voorzet caramboleerde via het lichaam van Arno Hofstede te gen de paal, waarna het voor Ja- ri Litmanen een koud kunstje was om te scoren. Reuzendoder De reuzendoder uit Tilburg, eer der te sterk voor Feyenoord en PSV, werd vanaf dat moment behandeld als Klein Duimpje. Ajax wentelde zich gerieflijk in het najaarszonnetje en leefde zich uit in allerlei aanvalsvor- men. De defensie van Willem II werd bij vlagen aan gort ge speeld, maar tot een goal kwam het lange tijd niet. Gelegen- heidsspits Ronald de Boer. die de voorkeur had gekregen boven Patrick Kluivert, miste de scherpte, Jari Litmanen verkoos te vaak de 'oneindige combina tie' boven een schot op goal. Vlak na rust viel het doek defini tief voor de thuisclub. Peter van Vossen, uiteraard hij, slalomde weer eens naar hartelust door het vijandige strafschopgebied waar hij bekneld raakte in de sandwich Meijs/Smits. De toege kende strafschop werd door Fi nidi George in de rebound be nut. Een dubbele wissel (Kluivert voor Ronald de Boer en Nwan- kwo Kanu voor Jari Litmanen) luidde vervolgens bij de lands kampioen een periode van licht zinnig gedrag in. Maar verder dan een prachtige vrije trap van Jean-Paul van Gastel kwam de thuisploeg niet. Daar stond een treffer van Edgar Davids, tien minuten voor tijd, tegenover. Willem II-Ajax 1-4 (0-2). 13. Van Vos sen 1-0,18. Litmanen 0-2,49. Finidi 0- 3 (strafschop), 59. Van Gastel 1-3, 80. Davids 1-4. Scheidsrechter: Blanken- stein Toeschouwers: 13.500. Hoek oefent met nieuwe spitsspeler HOEK - Zaterdag eer steklasser Hoek speelt morgenavond (dinsdag) een oefenwedstrijd te gen Aalter met een nieu we spits. De 22-jarige Belg Dave Gijsel heeft zich aange meld en wordt door trai ner Buitelaar uitgepro beerd tegen de Belgi sche tegenstander. De KNVB heeft inmid dels overschrijving ver leend voor Gijsel, die vol gens de clubleiding is verhuisd naar Hoek. Gijsel stond tot voor kort onder contract bij Deinze, dat uitkomt in de tweede klas nationaal in België. Met die club heeft hij problemen. Remco van Keeken wees Hoek zaterdag de weg naar succes, maar zijn twee treffers in de wedstrijd tegen DOVO leverden geen punten op. Hier scoort Van Keeken kort na de rust de tweede treffer. Van Keeken vangt de bal uit een prachtige voorzet van Franky Standaert op de borst op, hij legt de bal klaar voor zijn rechter voet, schiet hard en laag in en loopt vervolgens juichend weg. foto's Charles Strijd erdediging faalt jammerlijk in ontmoeting met DOVO: 2-3 onze verslaggever rk Caldenhoven EK-Hoek lijkt hard op weg kind van zijn eigen rekening worden. Weggespeeld wor de elf van trainer Dick Bui- »ar vrijwel nooit, maar Hoek irhandigt zijn opponenten kelijks wel zeer gemakkelijk spreekwoordelijke stok. armee sloeg DOVO de oppo- it zaterdag flink om de oren. ,r de derde keer op rij - na S'33 en Rozenburg - kreeg nog immer trotse eersteklas- de gepeperde nota gepresen- rd: 2-3. frieer oefenmeester Dick Waar denkt de technische tactische puntjes op de i te 'ben gezet, wordt hij steevast 'angenaam verrast door iwe fenomenen. Leek het ge- k aan een portie gezonde essiviteit de ene week uitge- men, dan moest Buitelaar week later diep het hoofd 8en bij een aantal indivi- ile flaters. Tegen DOVO - re- kampioen van de eerste sse B - verzaakte Hoek niet ividueel of collectief. Nu 'utterde de achterhoede van [thuisploeg als een beginne- |^aar heeft zich op zijn ge melijke kuipje naast de dug- f vermoedelijk groen en geel |r8erd aan zoveel verdedigen- lonbeholpenheid. De defen- p chaos nam bij tijd en wijle vormen aan. Dek maakte het het bontst. De linksback van Hoek, die door zijn directe tegenstan der Freek Wittenrood met enige regelmaat werd meegezogen over de breedte van het veld, lukte vrijwel niets. Geen nor male pass vertrok van zijn schoen. Steun van zijn mede-verdedi gers hoefde Dek niet te verwach ten. Zij hadden het vooral te druk met zichzelf. Vrije verdedi ger Danny Magito en voorstop per Leo Kayser liepen elkaar eerder in de weg, dan dat het centrale duo elkaar- aanvulde. Van de opbouw van achteruit kwam niets terecht. Hoek ont beerde vooral een rustpunt. Voor doel verdediger Jaap Pij nenburg restte voortdurend de lange trap in plaats van één van zijn verdedigers de bal toe te werpen. De basis voor de hevige onrust in de achterhoede van Hoek werd reeds in de ouverture gelegd. Binnen 250 tellen na het begin- signaal hield sluitpost Pijnen burg zijn ploeg tot twee keer toe in de race. Paul Hartog en Peter van den Top doken, kort na el kaar, frank en vrij op voor de goalie van Hoek. Pijnenburg redde beide keren knap. In de achtste minuut moest zelfs hij het antwoord schuldig blijven, toen opnieuw DOVO-spits Van den Top voor hem opdook. Repliek Vreemd genoeg gooide Hoek na de snelle achterstand alle schroom van zich af. De gast heer, die weer een beroep kon doen op Geert de Poorter, dien de de flitsende opening van DO VO met knap spel van repliek. Bij vlagen hervond Hoek de of fensieve glans van het voorbije seizoen, met Remco van Keeken en Franky Standaert in een hoofdrol. Vijf minuten na de Vee- nendaalse openingstreffer kwam het op gelijke hoogte. Van Keeken liet zijn eerste competi tietreffer van het seizoen aante kenen. Het bleef bij één treffer, ondanks mogelijkheden voor Van Kee ken, Mike But, Mart van de Guchte en Standaert. Met het verstrijken van de eerste helft, verslapten ook de offensieve be doelingen. In de achterhoede bleef paniekvoetbal echter sche ring en inslag. Ballen werden lukraak weggetrapt, knullig ver speeld of zonder omkijken in de voeten van een tegenstander ge schoven. Jason Pattiasina, bij Goes een sterke rechtervleugel verdediger, zat zich te verbijten op de bank. DOVO profiteerde niet van de defensieve malaise bij Hoek. De ploeg van ex-Aja- cied Peter Boeve was de matige start van het seizoen eveneens duidelijk aan te zien. Hoek. gestart met het wellicht te offensief ingestelde en daarom instabiele middenveld Van de Guchte-De Poorter-Standaert, wisselde evenals DOVO hoogte met dieptepunten af. De pupil len van Buitelaar kenden vooral direct na de rust weer een sterke fase. Na 42 tellen had Van Kee ken de bal voor de tweede keer achter de nerveuze DOVO-doel- man Julian de Vries geprikt. Een steekpassje van De Poorter werd door Standaert aan de lin kerkant op juiste waarde ge schat. De linkermiddenvelder van Hoek, die met linksbuiten Geertj an de Smet nogal eens van positie wisselde, zwiepte de bal met precisie voor het doel van de bezoekers. Van Keeken controleerde knap en tikte sim pel binnen. Henryk Larsson komt net niet bij de bal in een duel met NAC-verde- diger Dick van Burik. foto ANP Van Hanegem geniet van legioen zakte naar de voorlaatste plaats, zal puntjes moeten sprokkelen. De doelstelling van de gewezen titelkandidaat uit Zeeuwsch- Vlaanderen is allang bijgesteld. Hoek - DOVO 2-3 (1-1). 8. Peter van den Top 0-1.13. Remco van Keeken 1- 1 46. Remco van Keeken 2-1. 54. Jo- han Leidekker 2-2. 67. Peter van den Top 2-3. Scheidsrechter: A. Nagte- gaal uit Schoonhoven. Toeschou wers: 850. ROTTERDAM (GPD) - Het sneeuwbaleffect van het Eu ropa Cup-succes in Bremen zou dit seizoen bij Feyenoord, als het in de competitie een beetje redelijk blijft presteren, wel eens ongekend grote vormen kunnen gaan aannemen. De Kuip stroomde gisteren, drie dagen na het feest in het Weser- stadion, voor driekwart vol voor de competitiewedstrijd te gen NAC (1-0). Bij 37.000 stop te de teller bij de kassa's pas. Het is twintig jaar geleden dat Feyenoord voor het laatst der gelijke toeschouwersaantallen kon noteren. Willem van Hanegem, die in Bre men al van trots glom toen hij de duizenden rood-witte fans op de Ostkurve zag staan, genoot gis teren andermaal van het en thousiaste legioen op de tribu nes van de verbouwde Kuip. Voor het eerst moest de directie van het stadion besluiten alle vakken open te gooien. Alleen de business-tribune met 1680 lu xe stoelen en de 'balkonnetjes' op de lange zijde bleven gesloten omdat die nog niet zijn voltooid. Van Hanegem: „Als speler moet het je goed doen om voor zoveel mensen te spelen." Een radio verslaggever legde de Kromme de vraag voor hoe het aanvoelt om weer terug te zijn in de top, maar na een landstitel in zijn eerste seizoen en een KNVB-be- ker in zijn tweede jaar bij Feye noord vond Van Hanegem die opmerking niet zo gepast. „Vol gens mij zijn we nooit wegge weest uit de top. Wat het aantal punten betreft had het aan het begin dit seizoen wat beter ge kund. Maar we staan nu waar we horen." Het legioen hoopte tegen NAC opnieuw een show van Feye noord te zien. Henryk Larsson en de zijnen sloofden zich wel uit om het publiek op zijn wenken te bedienen, maar na een prima eerste helft werd duidelijk dat het sensationele optreden tegen de Duitsers wel degelijk zijn tol eiste. Feyenoord liep in het tweede bedrijf harder achter NAC aan dan andersom. Dolgedraaid De Rotterdammers hadden zich die moeite kunnen besparen als zij voor de pauze wat slimmer hadden omgesprongen met de vele kansen. Regi Blinker en Henryk Larsson kwamen diver se keren oog in oog met NAC- doelman John Karelse, maar faalden in de afronding. Karelse zag in die periode hoe zijn verde digers werden dolgedraaid dooi de aanvalslinie van Feyenoord. Blinkers directe tegenstander Jan Gaasbeek werd door Ro nald Spelbos al na een half uur uit zijn lijden verlost. Ook Taument vloog op de rech terflank voortdurend over zijn bewaker Fabian Wilnis heen. Spelbos: „De buitenspelers van Feyenoord zijn gevaarlijk en in middels zo ervaren, dat je in de grootste problemen komt als zij de ruimte krijgen om hun acties te maken." Via Arnold Scholten kreeg Feye noord kort voor de rust toch de beloning voor zijn tomeloze in zet. De middenvelder schoof na een lobje van Peter Bosz de bal vanaf de hoek van het straf schopgebied tussen de benen van Karelse door: 1-0. Willem van Hanegem: „In de. tweede helft ontbrak het de meeste spelers aan kracht. Dat is normaals als je een paar dagen eerder zoveel hebt moeten ge ven. Maar ik heb geen moment angst gehad voor een verkeerde afloop. Want tegenover de kan sen die NAC kreeg, stonden nog vele mogelijkheden van Feye noord." Feyenoord-NAC i-0 (1-0). 42. Schol- ten 1-0. Scheidsrechter: Van der En- de Toeschouwers: 36.948. Gele kaart: Heus, Witschge (Feyenoord). Lokhof (NAC). Stevens en Spelbos kandidaat bij PSV UTRECHT (GPD) - Huub Ste vens en Ronald Spelbos zijn voor de spelers de belangrijkste kandidaten om hoofdtrainer van PSV te worden. Het bestuur van PSV heeft van de selectie een lijstje met voorkeurnamen gekregen. Onder Stevens en Spelbos staan ook bondscoach Dick Advocaat en Eric Gerets op die lijst. Vanavond (maandag) vergadert het bestuur van PSV over de op volging van Aad de Mos. De pro fielschets en het lijstje met de vier namen dat de spelersgroep samenstelde, zal dan ook onder werp van discussie zijn. „Maar de mening van de spelers is niet beslissend. Het kan best zijn dat we alsnog tot de conclusie ko men dat Guus Hiddink de beste kandidaat is", zo verzekerde een zegsman van het bestuur. Hid dink is de meest opvallende af wezige op het lijstje van de spe lers. Donderdag mochten de spelers van manager Frank Arnesen hun mening geven over de nieuwe trainer. Alom werd ge meend dat de nieuwe man in elk geval een Nederlander moet zijn. „Dat is belangrijk in de opbouw fase waarin PSV zit. De nieuwe man moet de problematiek van PSV toch een beetje kennen. Bo vendien hebben we twee Brazi lianen, het zou nog verwarren der worden als er dan ook nog eens een buitenlandse trainer komt." Eric Gerets wordt in Eindhoven niet als buitenlander be schouwd. De kans dat de voor malige aanvoerder van PSV trai ner-coach wordt, is echter klein. Gerets heeft geen diploma en wil bovendien zijn nog anderhalf jaar lopend contract bij Lierse SK vol te maken, Ook de kandi datuur van Dick Advocaat is om die reden voornamelijk theore tisch. De bondscoach heeft een doorlopend contact bij de KNVB. Vrij spel (Advertentie) Foreman (45) wereldkampioen LAS VEGAS (RTR/DPA) - George Foreman is de nieuwe we reldkampioen zwaargewicht boksen. Hij won de titels van de Wereld Boks Federatie (WBA) en van de Internationale Boks Federatie (IBF). Twintig jaar nadat Foreman de titel in Zaïre tegen Mohammed Ali verloor, versloeg de 45-jarige Amerikaanse bokser gisteren in Las Vegas zijn landgenoot en wereldkampioen Michael Moorer door knock-out. Dat gebeurde na twee minuten en drie seconden in de tiende ronde. Hij strekte zich na het gevecht uit en hief de handen ten he mel. Zyn gebed was verhoord: „Nu wil ik niemand meer ho ren over die verloren partij tegen Muhammad Ali." In één klap werd Foreman de oudste wereldkampioen ooit. „Vanaf nu weet deze hele planeet dat dé atleet onder de atleten tus sen de 45 en 55 jaar oud is. Ik ben het achtste wereldwonder." In goede doen zou Hoek de voor sprong nimmer meer uit handen hebben gegeven. Het zou DO VO, als ware zittend in een fau teuil, hebben laten komen en counterend op zoek zijn gegaan naar de voortijdige beslissing. Het mocht niet zo zijn. De defen sie van Hoek gaf DOVO vrij spel. Schoten van Johan Leidekker - de bal belandde met enig geluk via het been van Van de Guchte achter de kansloze Pijnenburg - en opnieuw Van den Top bezorg den de bezoekers de vierde zeee van het seizoen. Bijna greep Hoek in blessuretijd nog een ver diend puntje, maar uit een vrije trap van De Poorter scheerde de bal de lat. Het betekende op de eerste za terdag van november de vijfde verliesbeurt in acht competitie wedstrijden. Het aantal van vijf nederlagen bereikte Hoek in het afgelopen seizoen pas na de achttiende ontmoeting, op 26 maart in Veenendaal tegen DO- VO's buurman GVW. Hoek. dat Mercedes Benz dealer Rüttchen is zuinig op zijn goeie naam. Alle gebruikte Ster- garants die Rüttchen aanbiedt, zijn geregistreerd via de Nationale Auto Pas. Waardoor u verzekerd bent van eerlijke informatie. De kilometerstand komt daardoor aardig overeen met de werkelijk gereden kilometers. Het is maar dat u het weet. Rüttchen-Breda Personenwagens, Zorgvlietstraat 1,4834 NA Breda, tel. 076-653950, fax 076-600231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 11