De Kneet heeft hekel aan lopen Tante Sien gaat genieten van oude dag I De Vlieger/Weststrate verovert kopppositie Nijsse en Meppers aan elkaar gewaagd Ex-wielrenner start voor laatste keer in marathon New York Titelkandidaten slaan gat met concurrentie Kt zit Al KROMMENIE (GPD) - Wat heeft de marathon van New York wat andere marathons niet hebben? Je moet de klassie ker in de Big Apple hebben gelo pen om het antwoord te kunnen geven. Is het dat aanstekelijke enthousiasme van de Amerika nen. die zelfs voor de grootste 'slak' nog positieve reacties over hebben? Is het de metro pool zelf met de indrukwekken de torenhoge gebouw en; de rijk dom, de armoede, de glitter? Is er iets mooiers dan lopen op de First Avenue, over de Verra- zano Narrows Bridge, door Har lem of Brooklyn, finishen in Central Park? De New York marathon, de klas sieker onder de klassiekers. Po pulair bij de Oranjegezinde hardlopers en vooral populair bij de bekende Nederlanders. Dus ook bij Gerrie Knetemann. Niet dat hij zo verzot is op het hardlopen. Integendeel zelfs. Knetemann heeft er een gloeien de hekel aan. Maar ja, hoe gaat het. Je hebt er vier uur pijn lijden voor over om het geestelijke ge not te kunnen ondergaan van het halen van de finishstreep. Het is de uitdaging, een soort survival of the fittest. Een avon tuur. „Eerlijk, ik vind hardlopen vre selijk. Een kwelling. Een vorm van lichamelijke zelfkastijding. Aan de andere kant. je wordt na zo'n inspanning geestelijk her boren. Dat is een gevoel dat je niet wilt missen." Gerrie Knetemann heeft het hardlopen vijf jaar geleden ont dekt Een dag na zijn afscheid als wielrenner trok hij de hard loopschoenen aan en ging. Vijf minuten, tien minuten, een half uur en na zes weken een uur. „En waarom? Omdat je wat wilt blij ven doen. Niet fietsen. Als ik ga fietsen, dan wil ik winnen. Zo ben ik nu eenmaal. Met hardlo pen is dat niet zo. Ik ben geen hardloper, ik hoef ook niet de eerste te zijn. Mijn atletisch ver mogen is ook maar beperkt. Ik ga niet hard. voor mij hoeft dat ook niet. Aan de andere kant. het is ook af en toe ook een be hoorlijke geestelijke kwelling. Neem Etten Leur, vorige week. Een halve marathon. Ik kwam niet meer vooruit. Overal spier pijn, je wordt alleen maar ingelo pen. En dat doet, kan ik je wel vertellen, pijn." „Ik weet nog dat in 1983 na mijn beenbreuk de chirurg nog als een geintje tegen me zei, 'lopen, dat gaat niet meer. laat staan dat je ooit deelneemt aan een marathon'. En nu? Zondag loop ik in New York al weer mijn der de marathon." Bloedhekel Gerrie Knetemann heeft een bloedhekel aan hardlopen, maai toch doet hij het. Hij is, zegt de Kneet, niet verslaafd aan het lo pen. Maar nu al weet hij dat vol gend jaar de marathon van Am sterdam aan de beurt is. Lopen in de Jan van Galenstraat, in de buurt waar hij is opgegroeid. Want dat is iets wat hij nog altijd van plan is. En lopen in Peking of Londen. Berlijn. Parijs. Lijkt hem fantastisch. Meteen een vakantie er aan vastkoppelen, samen met Greet, die meer ple zier aan het lopen beleeft dan Gerrie zelf. „Ze doet er veel min der voor. maar zij hoeft ook niet zo hard. Ik ook niet. maar als ie mand voor mij loopt wil ik hem niet uit het oog verliezen. Zo ben ik nu ook weer. Weet je wat het is? Als ik fiets wil ik winnen, want ik heb een schurftige hekel aan verliezen. Bij het hardlopen ligt dat anders. Ik weet toch wel dat ik nooit kan winnen." „De sfeer bij het lopen is ook heel anders dan bij het wielrennen. Het is een meer sociaal gebeu ren, gemoedelijker, vriend- schappelijker. Natuurlijk, wiel rennen doet pijn. hardlopen ook. Het is echter toch anders. Als wielrenner moest je. Wil je pres teren. dan moetje pijn lijden. Bij het hardlopen kun je zelf je grens bepalen. Ik weet nog goed hoe het in mijn eerste marathon van New York verging. Ik kwam uit gewrongen over de finish. Kapot was ik. Maar het was toch een prachtige ervaring. Amerikanen die je aanmoedigen. Moet je in Nederland hebben. Wat krijg je dan voor reacties? 'Zeg Gerrie. dit is toch wat anders dan fiet sen, he'.' 'Je kunt beter gaan fiet sen, Gerrie.' Waarom nou, denk ik dan. Waarom kunnen som mige mensen geen waardering opbrengen voor watje doet. Die Amerikanen zijn wat dat betreft een stuk positiever 'Je gaat er voor. man, you can do it'. Het maakt niet uit tegen wie ze dat roepen, maar ze doen het. Jong en oud. arm en rijk." Stijve nek New York", vervolgt Knete mann, „New York is een fantas tische ervaring. Ik was nog nooit in Amerika geweest. Zo indruk wekkend. Ik kreeg een stijve nek van het omhoog kijken. Ik kreeg er geen genoeg van. Ik ben er nu drie keer geweest. Twee keer heb ik hem gelopen, behal -e in 1991. Een enkelblessure wei hield mij van starten. Straks lot p ik weer in New York, maar hel, wordt de laatste keer. Lopen vind ik hele maal niet leuk, het is een ver schrikking. De trainingen: alle maal puur een vorm van zelfkas tijding. Maar ja, het is en blijft een uitdaging. Die fun after the race, dat is het." „Ik zoek ook niet echt de ellende op. Maar ik veronderstel dat ie dereen die loopt dat doet om zich min of meer onbewust zich zelf tegen te komen. Om dichter bij jezelf te komen staan, zeg maar. Ik weet nog goed toen ik voor de eerste keer over de finish kwam in New York. Ik had kip- pevel. overal. Van de emoties, het was een gevoel van 'dat heb ben we samen, met z'n allen, ge daan. Je voelt de saamhorigheid op dat moment. Dat zijn dan de hoogtepunten in je leven. Je moet het zo zien, als je geen diep tepunten kent. kom je die hoog tepunten ook niet tegen. Ik heb medelijden met al die mensen die na hun veertigste maar wat voortdobberen. Een leven heb ben zonder hoogte- of diepte- Gerrie Knetemann: „Hardlopen is een kwelling." punten. Dat lijkt mij toch het ergste wat er is." „En toch, lopen is niet belang rijk voor mij. Volledig onbelang rijk zelfs. Ik ben er niet aan ver slaafd. Ik doe het doelgericht, voor die marathon. Ik zou me ook kunnen voorstellen dat ik naar de Himalaya ga, bergen be klimmen, bezig zijn. Bewegen. Iets doen. Nu is het New York, de marathon. Lopen daar geeft een geweldige voldoening in het kwadraat. Hardlopen is voor mij een soort vervanging van het fietsen." Gerrie Knetemann heeft een rijk leven. Vindt'ie zelf. Het zwarte gat is aan hem voorbij gegaan. Zijn babbel doet het altijd goed. „Alleen al aan de spreekbeurten die ik voor bedrijven houd, kan ik een riant schoorsteentje laten roken", grinnikt hij in zijn fraaie bungalow in Krommenie. „En sinds kort ben ik mede-eigenaar van een aantal horecazaken." Gerrie Knetemann in de ho reca? „Ja, ik doe in pannekoe ken." Dat vraagt om uitleg. „In april liep ik met een stel maats bij de Lage Vuursche en na af loop gingen we bij de Vuursche Boer pannekoeken eten. Per fect. Komt een man, netjes ge kleed, naar ons tafeltje en vraagt of het mij smaakt. 'Man', zeg ik, 'het was heerlijk. Ik koop deze zaak.' Geintje natuurlijk, maar die man ging er serieus op in en belde mij een paar dagen later op. Van het één kwam het ander. Hij bleek vijf horecazaken te be zitten. Pannekoeken, poffertjes, hamburgers. Enfin, uiteindelijk liep het zo af dat ik samen met Wim Verhoorn, oud bondscoach marathon en onze trainer, erin ben gestapt. Bleek later dat we de beste pannekoekzaken van Nederland hadden overgeno men." Geen ploegleider Gerrie Knetemann: trimmer, za kenman, spreker, bondscoach van de Nederlandse profrenners. Geen ploegleider. En waar schijnlijk, als je hem goed beluis tert, zal hij dat ook nooit wor den. „Twee. drie jaar geleden zou het wel hebben gekund. Maai' nu, ik heb zoveel interesses en belangen erbij gekregen, dat ik niet denk ooit nog ploegleider te worden. Ik vraag het mij af of ik nog een heel seizoen weg kan zijn van huis, van mijn kinderen. Want daar komt het dan wel op neer. En dat wil ik eerlijk gezegd niet meer." Beheerster spelershome Ajax gaat drentenieren MUIDEN (GPD) - De herfst zucht, de bladeren waaien over de Amsterdamse Middenweg. Het Ajax-stadion en het natte trainingsveld ademen de sfeer van weemoed. Straks is het alle maal echt voorbij en is Ajax weg van de goeie ouwe tijd. Een nieuw stadion, op een nieuwe lokatie, roltrappen, galerijen, een ondergrondse parkeerga rage en een schuifdak boven het veld. De moderne tijd, net wat je zegt. En Tante Sien is ook al weg. Maandag was haar laatste werk dag als beheerster van het spe lershome. Een bolwerkje van ty pische Amsterdamse gezellig heid binnen het harde, professio nele bedrijf dat Ajax heet. Tante Sien: kopje koffie, bordje soep, broodje haring en krantje lezen aan de bar. Bij Ajax liep iedereen weg met Sien van Spellen. Bijna twintig jaar zwaaide ze met de pollepel in De Meer. De naam roept asso ciaties op met Jordaanse, volkse sferen. Maar Tante Sien (58) is niets eens Amsterdamse. Woont al meer dan dertig jaar in een mooi wit huis in Muiden, waar haar man Joop brugwachter was. Beiden zijn nu met pen sioen. En ze gaan, zoals ze het zelf noemen, 'drentenieren' in Roden. Plakboeken De plakboeken gaan mee. Alles is zorgvuldig bewaard. Krantek nipsels, de kerstkaarten van Real Madrid met de vriendelijke groeten van Leo Beenhakker, de foto's van Ajax' nieuwe aanwin sten op hun eerste dag in De Meer. „Het is een mooie tijd ge weest, maar ik neem zonder moeite afscheid. Ik ben nogal nuchter In die dingen." Het begon allemaal in 1974. Re- né Notten, toenmalig Ajax-spe- ler. werd haar buurman in Mui den. Spelershomes bestonden nog niet. De voetballers gingen nog tussen de middag thuis een boterhammetje eten. Maar toen de Ajacieden met het idee kwa men om een eigen honk in De Meer te creëren, werd Sien van Spellen als ideale gastvrouw ge zien. „Ze hadden er heel even een jon gen achter de bar. maar die keek nergens naar om. Die stond veel liever aan het biljart. Toen ben ik dus beheerster geworden. Ruud Krol en Piet Schrijvers ga ven me dan wat geld. zodat ik een kratje bier en wat flesjes fris kon kopen Het stelde niet zo veel voor. Ik deed 's morgens boodschappen in Muiden. kocht wat. kadetjes en een paar pakken melk. En dan ging ik met de bus naar Ajax." Tante Sien verdiende er niks mee. hooguit kreeg ze af en toe een fooitje van de heren voetbal lers. In de periode van het Grote Ajax ging het er in feite nog zo amateuristisch aan toe. „De vrouw van Barry Hulshoff maak te de boel schoon. Het was toen echt nog iets van de spelers zelf. Het bestuur bemoeide zich er niet zo mee." Op advies van haar echtgenoot, die gaandeweg ook steeds meer bij Ajax betrokken raakte, eiste Tante Sien bij de Ajax-leiding een ordentelijke plaats op de loonlijst. En sindsdien werd het spelershome ook een waardig onderdeel binnen het Ajax-be- drijf. Auto „Ik kreeg een auto van Ajax. want ik moest steeds meer mee slepen uit Muiden. Ik haalde da gelijks gemiddeld honderd verse broodjes, beleg, groenten voor in de eigengemaakte soep en na tuurlijk een aantal broodjes ha ring. een aantal. Ik denk dat de middenstand in Muiden me met lede ogen ziet vertrekken." 's Middags serveerde Tante Sien haar broodjes, haar befaamde ballen gehakt en haar bij insi ders even beroemde soep. Op wedstrijddagen was er natuur lijk biefstuk of kip. ,Het is altijd goed gegaan, de jongens hebben nooit met buikloop moeten voetballen omdat er iets was be dorven. Dat gebeurde alleen in het buitenland, haha." Sentiment Veel spelers vertrokken vroeg of laat naar het buitenland. Je kon geen interview lezen met een Ajacied in Italië, Frankrijk of Spanje, of er werd wel met licht sentiment gesproken over die typisch Amsterdamse sfeer en de koffie en broodjes van Tante Sien. „Dat was altijd fijn om te lezen, maar zelf heb ik nooit echt een voorkeur gehad voor spe lers. Ze waren me allemaal even lief." Maar echtgenoot Joop verklapt dan dat Sören Lerby en Frank Rijkaard toch een speciaal plek je in haar hart hebben verwor ven. Tante Sien: .Sóren was al tijd vrolijk, als hij binnenkwam begon de zon te schijnen. En Frank, ach dat is toch zo'n lieve jongen." Sien van Spellen: „Ik neem zon der moeite afscheid." foto GPD „Die jonge spelers van tegen woordig zijn toch wel een beetje anders," voegt Joop er an toe. „Als er eentje jarig is, vragen ze Sien om gebak te kopen. En dan willen ze het wisselgeld tot op het kwartje nauwkeurig terug. Een fooi kan er niet af. Het is al lemaal zakelijk geworden." van onze bridgemedewerkster KOUDEKERKE - In hotel 't Hof van Walcheren te Koudekerke is de tweede zitting gespeeld van de vrouwenparen-competitie. Het paar De Vlieger/ Weststrate veroverde in de hoofdklasse de eerste plaats. In de eerste klasse legden de dames Kips-van Nieu- wenhuyze beslag op de eerste plaats en in de tweede klasse werden de dames Polderman-Westveer eerste. Uitslag hoofdklasse: 1 dames De Vlieger-Weststrate 57.080,2. dames Terwisscha-van Wingerden 55.420. 3 dames Van Dijk- Frijlink 55 000. 4 dames Groen-Morsheim 54.170, 5. dames Aerssens-Minet 52 500, 6. dames Bezemer-Verstoep 51 670. 7 dames Parent-Schoolmeesler 48.750. 8. dames Kramer-Vos 45 000.9 dames Van Boven-Mulder41.250.10. dames Van Mal- degem-Wisse 39.170 procent. Gemiddeld percentage na twee zittingen: 1. Aerssens-Minet 56.040. 2. Groen-Morsheim 54.375, 3 Kramer-Vos 53 960. 4. De Vlieger-Weststrate 50.625. 5 Van Dijk-Frijlink 50.210, 6. Pa ren t-Schoolmeester 49.790.7 Bezemer-Verstoep 48.960,8 Ter- wisscha-van Wingerden 47 920. 9 Van Boven-Mulder 46.040. 10. Van Maldegem-Wisse 42.085 procent. Uitslag eerste klasse: 1 dames Kips-Nieuwenhuijze 61 000. 2 dames Fonteijne-Puis 58.330, 3 dames Hurkmans-Schliekel- mann 57.000.4 dames Meijer-Sarneel 54.330. 5 dames Fanoy- olyslager 53.330.6. dames Van de Laan-Visser 52.330,7. dames Den Engelsman-Roovers51.330,8. dames Noordhoek-Ruissen 48 330,9 dames Dees-De Jonge 46 670.10. dames Kole-Pieters 42.670. 11 dames Dekker-Kuzee 38 670. 12. dames Blok-Ke- metmuller 36.000 procent Gemiddeld percentage na twee zittingen: 1 Fonteijne-Puis 59.453, 2. Kips-van Nieuwenhuijze 57.273. 3. Van de Laan-Vis ser 55.998, 4. Hurkmans-Schliekelmann 53.818, 5. Fanoy-Oly- slager 53 089.6 Meijer-Sarneel 51.271,7 Den Engelsman-Roo- vers 50.725. 8 Noordhoek-Ruissen 47.635. 9 Dees-de Jonge 44 911, 10. Blok-Kemetmuller 43.818. 11. Kole-Pieters 42.729, 12 Dekker-Kuzee 39.275 procent. Uitslag tweede klasse: 1. dames Polderman-Westveer 63.750, 2. dames Bos-Harmsen 55 830, 3 Faas-Vos 52.920, 4. dames Bruijnzeel-Passieux en Bolderheij-Van Loo 52 500, 6 Van de Weele-van de Weele50.830,7. dames Koster-Rijnberg 48 330.8 dames Devos-de Groene47.500.9 dames Prins-de Regt42.500. 10. dames Van Galen-Klouth 33.330 procent Gemiddeld percentage na twee zittingen: 1, Polderman- Westveer 60.625, 2. Faas-Vos 56.670, 3 Devos-de Groene 53.335, 4. Van de Weele-van de Weele 50.625, 5. Bos-Harmsen 50.624, 6 Prins-de Regt 49.585. 7. Koster-Rijnberg 49.165, 8. Bruijnzeel-Passieux 45.415. 9 Bolderheij-van Loo 45.210. 10. Van Galen-Klouth 38 750 procent. In Koudekerke vond eveneens de tweede en derde zit ting van de open parencompetitie van district Zee land van de NBB plaats. Duidelijk is dat mevrouw Mi- net en de heer Van Geel in de eerste klasse en me vrouw Hurkmans en de heer Schliekelmann in de tweede klasse de weg naar promotie hebben gevon den. Uitslag tweede zitting: 1 mevrouw Minet-van Geel 61.310. 2 De Kort-van de Perk 57 140. 3. dames Boldereij-Roovers. 4 mevrouw De Jager-van de Borgt 52.380,5 Schoof-Wondergcrn 48.210, 6 en 7 mevrouw Ter Weele-Marijt en dames Dinge manse-Wijnen 44.050. 8, echtpaar Van Galen 38 690 procent Gemiddeld percentage na twee zittingen: 1 mevrouw Minet- van Geel 60 120.2 De Kort-van de Perk 56 250.3. mevrouw De Jager-van de Borgt 50.590,4. dames Boldereij-Roovers 50.000, 5. dames Dingemanse-Wijnen 48 810. 6 Schoof-Wondergem 48.210, 7. mevrouw Ter Weele-Marijt 45.240, 8. echtpaar Van Galen 40.775 procent. Uitslag derde zitting: 1 mevrouw Minet-van Geel 57.730. 2. Schoof-Wondergem 56.360,3 mevrouw De Jager-Van de Borgt 55,360, 4 dames Dingemanse-Wijnen 53.570, 5. mevrouw Ter Weele-Marijt 52.380,6 De Kort-van de Perk 46.430,7. echtpaar Van Galen 40.480,8. dames Boldereij-Roovers 37.500 procent. Gemiddeld percentage na drie zittingen: 1 mevrouw Minet- van Geel 59.323.2. De Kort-van de Perk 52.977,3 mevrouw De Jager-Van de Borgt 52 180,4 Schoof-Wondergem 50 990.5. da mes Dingemanse-Wijnen 50.397.6. mevrouw Ter Weele-Marijt 47.620.7 dames Boldereij-Roovers 45.833.8. echtpaar Van Ga len 40 677 procent, In Ons Dorpshuis te Kruiningen is de tweede zitting gespeeld van de seniorencompetitie Zuid-Beveland. Er is een flinke strijd geleverd en de eerste vier paren verschillen onderling maar net twee procent. De da mes Dees-de Jonge veroverden met 62.08 procent de eerste plaats, op de voet gevolgd door de dames Bolde- reij-Dees met 61.67 procent. Uitslag tweede zitting: 1 dames Dees-De Jonge 62.08, 2. da mes Boldereij-Dees 61 67. 3 De Jonge-Westveer 55.83, 4 da mes Mei-Wagemans 55 00. 5 echtpaar Meester 53.33. 6 me vrouw De Jager-Van de Borgt 47.50. 7. dames Meijer-Sarneel 46.67. 8. mevrouw Van Leeuwen-Bout en mevrouw Pieters- Nuijten 46.25,10. dames Polderman-Westveer 45.42,11. dames Bout-van Loo 41.25,12. echtpaar Dekker 38 75 procent. Stand na twee zittingen: 1 dames Dees-de Jonge 56.875,2 De Jonge-Westveer 56.250, 3 dames Boldereij-Dees 55 420, 4. echtpaar Meester 54.580, 5. echtpaar Verhaart i na eert zitting 52.915). 6. dames De Jager-van de Borgt 50.835,7. dames Mei- Wagemans 48.540. 8 mevrouw Van Leeuwen-Bout 47.915, 9. dames Polderman-Westveer 46.46,10. echtpaar Dekker 45 000, 11dames Meijer-Sarneel en mevrouw Pieters-Nuijten 46.250, 13 dames Bout-van Loo 42 085 procent. van onze medewerker TERNEUZEN/HULST - Aan de top van de eerste klas zaalvoet bal regio Zeeuwsch-Vlaanderen beginnen de kanshebbers voor de titel zich langzaam maar ze ker los te weken van de rest. De Zwaantjes/Video Kiss laat voorlopig met vijf gewonnen duels de sterkste indruk achter. Ook nu weer werd met een van de concurrenten Het Bonte Hert 2 vernietigend afgerekend. De 11-2 overwinning van de on geslagen koploper uit Terneu- zen spreekt boekdelen. In de sporthal Den Dullaert van Hulst liep De Zwaantjes bij de rust uit naar een vlotte 0-4 voor sprong. Topschutter Mike van Rossem, momenteel één van de beste Zeeuws-Vlaamse zaalvoet ballers, nam zeven doelpunten voor zijn rekening. Paul Tjan- Asem (3) en Bert Wilting zorgden voor de overige treffers. Barry du Puy scoorde beide doelpunten voor Het Bonte Hert. ABAB moet na de 7-3 overwin ning tegen Kees Mechielsen tot de voornaamste concurrenten van de Terneuzenaren worden gerekend. Aanvankelijk liepen de combinaties stroef maar daarna liep de ploeg uit Oost burg binnen de kortste keren uit naar een 5-1 voorsprong. Jacky Canniere, Mark en Werner Co- rijn scoorden elk twee keer, ter wijl Henk Ottens voor de andere treffer tekende. Bij Kees Me chielsen kwamen Dennis Hame link. John de Ritter en Ad van Hoeve tot scoren. Een andere ti telkandidaat Terneuzen stoeide met Maas Afbouw: 12-1. Terneuzen-Maas Afbouw 12-1: Alles lukte bij Terneuzen, dat ouderwets doorstoomde naar een monsterscore. Bij de rust was de stand al 6-0. Uitblinker Patrick Baumgarte scoorde vier maal. Michel de Ridder. Peter Vermast en Michel de Vries pro duceerden twee doelpunten, ter wijl Johnny de Lijzer en Stefan van den Ameel het totaal op twaalf doelpunten brachten. Theo Roels redde voor Maas de eer: 12-1. BVS-Gemeente 3-5: De thuis club nam bij de rust een 2-1 voor sprong, maar een tactisch sterk spelend Gemeente sloeg in de tweede helft hard terug. Routi nier George Gernaert was twee keer succesvol, terwijl de overi ge Gemeente-doelpunten naam kwamen van Piet deU Blaeij, Alex Dehulsters en Erik Roose. Voor B VS scoorden Mark j Triest (2) en Peter Bouwman. AZWZ-Philippine/Ploegaert 2-Ms 23 Philippine legde de basis (1-4) voor de overwinning voor de rust. In de tweede helft nam de ploeg wat gas terug, hetgeen AZWZ de gelegenheid bood gelijkwaardiger partij te geven De Terneuzense ploeg speeli zonder wissels en dat werd al snel afgestraft. Danny de Clerq en Frank Buijze zorgden voor de AZWZ-treffers. terwijl bij Philip, pine Huub Duijvetter (2), Ham Vermeire, Marnix Schieman en Tonnie Goossens de doelpun tenmakers waren. Van der Gucht-Vervaet 6-5: Een spannende strijd met veel doel punten. Vervaet mocht bij een i 4 voorsprong bij de rust lange tijd hoop koesteren op een goec resultaat. Bij Van der Gucht was Jan de Visser goed bij schot en voor Vervaet stond Danny Pad wels op de goede plaats om af Ie ronden. Beide spelers scoorden vier keer. Ronnie Goossens i2i voor Van der Gucht en Jeroen Vervaet (1) voor Vervaet comple teerden het doelpuntenfestival. Stand in de eerste klas regio: 1 De Zwaantjes/Video Kiss 5-10 (42-9), 2 ABAB acc. 5-8 (37-21), 3. Van de: Gucht 5-7 (31-31). 4. Terneuzen 5-6 27), 5 Het Bonte Hert 2 5-6 (24-29),i Vervaet 5-5 (25-22), 7 Philippine Ploegaert 5-5 (23-29), 8. BVS 5-4 (21 20), 9. Gemeente Tern. 5-4 (19-27), lO.j Maas Afbouw 5-3 (16-27), 11. Kees Me chielsen 5-1 (15-28), 12 AZWZ 5-1 (13- 36). Lo! ruR Nooi Fran men gens Burf men: Op ïoori iriere den Iet z Natuurloop CADZAND - De atletiekvereni|'roeg 'oorr den 11 iiektc artsei )eee: «aei [re-se 'erlie: ipreki iet. ve ging De Wielingen houdt mor gen (zondag) haar tweede Na- tuurloop van het winterseizoen a In Cadzand-Bad kan op ver-P' schillende afstanden worden^ deelgenomen. Inschrijven voor de Natuurloo;11 is mogelijk vanaf 9.30 uur i; h strandpaviljoen De Zeemeeut j*^ op het strand van Cadzand-Bac! nabij de parking van het inforr matiec.entrum Het Zwin. De jeugd bijt om 10.15 uur het spit)1C af met een wedstrijd over 150' meter Om 10.30 uur wordt he 'P1 startschot gegeven voor de 5 e:^ersp' 10 kilometer. nedeci iet ha sprak lemoc en vo m de aneei en van onze medewerker HOEK - In de tenniscompetitïe in De Braakman won Erpelkap- pers bij de mixed-teams met 7-5 van ROB. De grootste overwin ning kwam op naam van het koppel Dierickx/Hoogwijk, dat met 11-6 de baas bleef over Van Hurck/Pieters. De combinaties Van Hurck/ d'Hert en Schreurs/Hoogwijk deelden met 7-7 de punten. SGZ I kreeg bij de mannen goede uit zichten op poulewinst door Wa- beko met 10-2 te verslaan. Eric Neve, Bert van Broekhoven en Ed Bommelijn zetten hun partij en in winst om. De enige tegen- punten kwamen op naam van Frank Dhaens. Ook de winst in de dubbels ging met groot ver schil naar SGZ. In de vrouwencompetitie waren Nijsse en Meppers volkomen aan elkaar gewaagd. Het duo Jette Clement/Janet de Bock won met 9-6 van Emmy Assel- man/Jannie Michielsen. Met de zelfde cijfers klopten Rineke van de Hemel en Ada de Milliano de combinatie Anneke Wisse/Cor- rie IJsebaert. Uitslagen. Mixedcompetitie. Poule D: ROB-Erpelkappers 5-7; Akba- Stropielekkers 2-10. E: Rammelaars- Team '91 6-6; Wijland/Neels-Ver- schelling 6-6. F: Gravelmixers-Sjans k een tanen AJzhei ïebbe Cadzandse vrouwentennis wi ren erg gering. Zo hielden d! e et;' combinaties Trees NeuhausH- jjj" lian Heyens en Koos Vermeule: /Ellen Berckmoes elkaar keur.. an he' in evenwicht: 10-10. Eenzelfó ™e. uitslag bereikte het Sluisse dtw. Vera Smits/Elsie Polderman If ne gen het koppel Netty de Wintfl .a ae v Janny Hamelink. wan eorgan Uitslagen, poule B: Dekker/PietK-^Q mp Maas/Wisse 12-3. D: Neuhaus/Heyes* Vermeulen/Berckmoes 10-10; Dei. \«|Ï4. le/Zoeteweij-Gijsel/Uyttenhove 9' "Uil Van Wanrooy/Carels-Van Bec.elaeoC. Standaert 9-8. E: Mabelis/De Maife-VUUf Louws/Niezing 6-9; Van Noord/St£j i daert-Jansen van RosendailRV3l Doornebos 6-8. F: De Winter/Ham link-Smits/Polderman 10-10. llCO"] 12-0; De Bart-Vooruit 8-4. Hern Poule C: TS Ador-Cerestar 0-12: Cr. flfl f son-Van Noorden 11-1. D: WabekA'"* SGZ 12-10; DeKraker-AdorSportlSffQ 3 Vrouwen, poule B: VijverboOD Js Verplanke 2-2; Sjef-Aardenburg Uij* i C: Drive-Doesburg 4-0; De Keizci 311 1 Witwitwit 4-0. D: TS Ador-Boskreel! r\ 4-0; Zeeland Supply I-Verhelst 3-11 DC? Volhouders-Bondewel 4-0; TVS-Tf genstanders 4-0. F: Nijsse-Meppers: STRAI\ 2; Jojo's-Boskreek II4-0. pignon Dubbelcompetitie. Poule A: Gussesfoet yn hoven/V erherbrugge-Thans/Thans 'h 0; Flik weert/Van de Sande-De Poote /Blackman 2-4. C: Van Leeuwen/Ft 1 kweert-Gijsen/Vantricht 0-6; Dide man/Buijsse-Haeck/Van der Linde W rr van kw De krachtsverschillen in hfecnt nann C ZATERDAG 08.30-02.00 EURO: Diverse sporten 13.15-18.15 BBC 1: Grandstand met o.a. voetbal, 14.00-16.55 Ned 3: Tennis: Parijs Open, Franse indoor kampioen schappen. 14.55-15.20 Did 2: Der Sportspiegel. 15.00-16.00 Super: Sport: Volvo PGA European Golf. 17.30-18.02 Did 1: Sportschau. 17.30-18.15 BBC 2: Tennis: recht streeks verslag van de Guardian Di rect nationale kampioenschappen, finale vrouwen enkelspel vanuit Tel ford. 18.10-18.40 RTL 5: Sport: Duits voet bal 18.40-18.48 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.10-19.50 Did 1: Sportschau: Bun- desligavoetbal. 19.30-20.00 BRT 2 Sport. 20.00-20.15 BBC 2: Sport. 20.30-21.30 Super: Go international motorsports. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.16-23.01 Ned 3: Studio sport. 22.40-23.00 BRT 1 Sport. 23.00-23.15 BRT 1 Sport op Zaterdag. 00.05-01.05 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine met o a samenvat tingen van twee wedstrijden in de FA Carling premiership waaronder Li verpool-Nottingham Forest 00.19-01.19 Ned 3: Tennis: Parijs Open. Franse indoor kampioen schappen in Bercy. 04.30-06.45 RTL 5: Autosport: GP van Japan voor Formule 1-wagens. li ve-verslag. 04,55-07.10 RTL Autosport: GP van Japan voor Formule 1-wagens, li ve-verslag. ZONDAG 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten 11.30-13.30 Ned 2: TV Sport, 12.30-13.00 BRT 1 Sportmiddag. 12.45-13.30 Did 2: Sport extra reldbeker skiën, slalom voor vroo wen, le en 2e run vanuit Saas F«- Zwitserland. 13.00-15.00 RTL 5: Sport: auto-« motorsport. 14.00-18.00 Ned 2: Tennis: Ps-'. open, Franse indoor kampi# schappen in Bercy. 15.50-18.15 Did 2: Sport extra basketbal (interland Duitslar touwen), 2e Bundesliga handbal (Vierlanden-toernooi land-Rusland). 16.50-18.15 BBC 2: Tennis: streeks verslag van de Guardian B reet nationale kampioenschappf finale mannen enkelspel vanuit Ti ford 17.45-18.00 BRT 2 Sport Extra: atf sport, formule I GP van Japan, menvatting. 18.00-18.30 Super: Paardesport. 18.08-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-18.40 RTL 5: Sport: Engfl voetbal. 18.15-19.15 BBC 2: Rugby special 18.35-20.00 Ned 1: Studio Sport 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-19.50 BRT 1 Sport. 19.30-20.00 BRT 2 Sport. 22.00-22.50 BBC 2: Autosportl menvatting van de GP van JaFT voor Formule 1-wagens 22.10-22.40 BRT 1 Sportweekend 22.15-23.04 Ned 2: Studio sport 1 liaanse en Spaanse voetbalcomp n tie Daa' 23.05-23.25 Did 2: Sport am Sonfl Bundesliga-voetbal, Borussia D mund - Werder Bremen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 60