Niemantsverdriet wil oogsten AC Milan krijgt geen strafvermindering Volley halsters onzeker over toekomst Kees Opsteegh gaat naar Swifi Nieuw goksfel is impuls drafsoort Top verdiener Arrigo Sacchi schokt Italië Ambassadeur klot koploper De Tufcer sport n Mannenploeg EMM begint vol vertrouwen aan karwei in derde divisie EK volleybal vrouwen toch in Nederland Meulenberg en Hartg naar Leimonias DONDERDAG 27 OKTOBER "S94 van onze handbalmedewerker VLISSINGEN - Zeven handbal- teams houden de Zeeuwse eer hoog in de landelijke competi tie. die het komend weekeinde van start gaat. Eigenlijk had ook het vrouwenteam van Hon- tenisse het recht om op natio naal niveau te spelen, maar we gens gebrek aan speelsters haakte deze club af. De meeste Zeeuwse handbalverenigingen starten zonder al te hoge ver wachtingen. Alleen de mannen- teams van ZHV/Delta Sport en EMM denken een rol van bete kenis te kunnen spelen. Delta Sport Mannen, tweede divisie: Er is de laatste tijd veel gebeurd bij de Schouwse club. die anderhalf jaar geleden in de erdivisie speelde, maar na twee degrada ties opnieuw moet beginnen in de tweede divisie. De Belgische trainer Frank Verborg nam het roer over van John Jansen. Bo vendien veranderde de selectie nogal. Matthee Pipping. Peter Bos en Ricky Evertse hielden het voor gezien. Pieter Doggen keerde terug naar Heerle, terwijl Delta Sport uitgeschakeld van onze handbalmedewerker VLISSINGEN - Het bekeravon- tuur van Vires et Celeritas kan voorlopig kan niet meer stuk. De derde-divsionist uit Gouda maakte in eigen huis gister avond korte metten met Delta Sport: 22-20. Bijna het hele duel zat de ploeg van Frank Verborg aan de goede kant van de score. Dat Delta Sport uiteindelijk toch de reke ning kreeg gepresenteerd voor het zwakke optreden kwam hard aan. Verborg: „Dit is een complete verrassing, excuses helpen niet. We misten scherpte en vertrouwen." Zonder Tou- biana (geblessseerd) en Lijbers (werk) was de ploeg vooral ver dedigend ondermaats. „De fou ten die gemaakt zijn in de dek king druisten tegen de gemaak te afspraken in, foeterde Ver borg. Scores: Lefevre (12), Ver west en Verrijzer (beiden 2), Schaalje, Lars van Zwieten, De Vos en Flipse. Sjoerd Jongepier en Ronny On- wijn hun oude club EMM weer opzochten. Nieuw in de selectie zijn Bert de Vos, Ron Flipse (bei den gekomen van Olympus). Jan Groenendijk. Piet Bos en Jaco Vleeshouwer kwamen over uit het tweede team. In de korte dat de Antwerpse oe- fenmeester zich op Zeeuwse bo dem begeeft, heeft de groep al heel wat vertrouwen gewonnen. Fysiek heeft iedereen een flinke stap vooruit gemaakt, en dat is iets wat Verborg graag mag zien. „Daarom heb ik heel veel ver trouwen in een goede afloop. Ik schat onze in bij de eerste drie." Selectie: Doel: Mulder, Bos. veld: Vleeshouwer. Schaalje, Verrijzer. Le fevre. Flipse, Toubiana, Lijbers. De Vos en Groenendijk. Vrouwen, tweede divisie: Bles sures achtervolgen de vrouwen- ploeg van EMM „Daarom is een voorspelling in dit stadium ge waagd. Ik moet eerst maar eens kijken hoe alle blessures zich ontwikkelen", aldus trainer John Roelofs. Dekker is drie maanden uit de roulatie, terwijl Wohrmann, Baan en Gutteling de training nog moeten hervat ten. De Terneuzenaar raakte sluitposten Markusse en Roelofs kwijt. Daarnaast vertrok ook Cindy den Beer. Uit het tweede team werden Wohrmann, Van de Hoek en Izeboud aan de selectie toegevoegd. „We gaan dit sei zoen niet voor de bovenste plek ken", aldus Roelofs. Selectie: Doel: Van de Hoek, veld: Felius, Izeboud, Hendrikse. Min- naert. Wohrmann, Baan. Davidse. De Kok en Dekker. Mannen, derde divisie: Train- ster Diana Niemantsverdriet hoopt dit seizoen te- kunnen oog sten. De komst van een aantal sterke spelers en ee n goede voor bereiding stemmen de Vlis- singse postief. „Als je kijkt naar de kwaliteiten, dan, mag je ver wachten dat we een gooi naar een hoge eindnote-ring doen." Onwijn, Jongepier (beiden Delta Sport) en Engels (O lympus) zijn de nieuwe krachten. Ook Dinge- manse keerde na een rugbles sure weer terug. Visser stopte en De Best speelt het komend sei zoen in het tweede team. Selectie: Doel: Van Güikel, Potter, veld: Davidse. Jongepier. Engels, Onwijn. Dingemanse. Van der Melj- den. Houtepen, Pasman, Hoelkens en Guillet. Vrouwen derde divisie: Voor EMM 2 wordt het door de blessu rereeks in het eerste team niet eenvoudig, want coach Eric Dingemanse moest nogal wat speelsters afstaan aan het vlag- geschip. Dingemanse: „Vorig jaar was die tweede plek fantas tisch. Nu moeten we gewoon reeel blijven. Er zal hard ge knokt moeten worden voor handhaving." Selectie: Doel: Henning, Gutteling, veld: Canninga, Tax, Uitterhoeve. Ramsteijn, De Jager, Belfroid, Van Ouwerkerk en Niemantsverdriet. GSC Mannen, derde divisie: Trainer Jos Aertssen verwacht van zijn team, dat debuteert in de derde divisie, niet al teveel wonderen. Het moet een leerjaar worden, waarin handhaving centraal staat. „Weinig ervaring, fysiek komen we gewoon tekort, alle maal factoren die meespelen. Olympus Diana Niemantsverdriet: „Als je kijkt naar de kwaliteiten, dan mag je verwachten dat we een gooii naar een hoge eindnotering doen." foto Ruben Oreel Beroepscommissie UEFA handhaaft oordeel tuchtcommissie ZURICH (Rtr) - De straf van twee punten in mindering voor AC Milan in de Champions Lea gue blijft gehandhaafd. Dat heeft de beroepscommissie van de Europese voetbalbond UEFA gisteren in Zurich beslo ten. Ook dient Milan zijn reste rende twee thuisduels op ten minste 300 kilometer van San Sïro af te werken, zoals de UEFA eerder bepaalde. AC Mi- lan-Ajax op 23 november vindt plaats in Triest, vlakbij de Slo veense grens. De bekerhouder kreeg de straf opgelegd nadat de Oostenrijkse doelman Otto Konrad tijdens het duel AC Milan-Austria Salz burg een plastic flesje mineraal water tegen het hoofd kreeg. Dat gebeurde nadat Milan 1-0 maak te en Konrad de bal uit het net haalde. De doelman viel na 2-0 uit. Milan won met 3-0, De Italia nen beschuldigden de doelman later van komedie. Ook een beroep van Salzburg is afgewezen. De Oostenrijkse kampioen wilde het liefst de twee punten van Milan aan het eigen totaal toevoegen, des noods opnieuw spelen of in ieder geval de negatieve invloed op het doelsaldo wegwerken. De UEFA liet 3-0 namelijk staan in het doelsaldo. club moest echter bewijzen dat het wedstrijdverloop was beïn vloed door het incident en dat bleek als verwacht onmogelijk. „Ik ben teleurgesteld dat de commissie niet op zijn minst de uitslag heeft veranderd in 0-0, maar ik respecteer de beslis sing". aldus voorzitter Quehen- berger van Salzburg. „We speel den veertig minuten uitstekend voetbal, tót het moment van Konrads blessure. Daarna W£is het over. Het incident had zeker psychologische gevolgen." Salzburg protesteerde ook te vergeefs tegen de verbanning van Milan uit het eigen stadion, omdat in feite Ajax en AEK daarvan profiteren. De Oosten- Onmogelijk Austria is bang dat bij de afreke ning na de poule-wedstrijden de doelcijfers zullen beslissen. De WOERDEN (ANP) - De Neder landse Volleybal Bond NeVoBo houdt de organisatie van het Europees kampioenschap vrou wen in 1995. Door de aanwezig heid van marketingbureau Dor- na kan de NeVoBo niet verant woordelijk worden gesteld bij een tekort op de begroting. Dorna is sinds februari 1994 con tractpartner van de NeVoBo. en aldus verantwoordelijk voor de commerciële exploitatie van het topvolleybal. De NeVoBo be perkt zich tot de volleybaltech- nische en -organisatorische as pecten van het EK De nationale volleybalbond ver keert in ernstige financiële moeilijkheden. Voorzitter Van Zwieten zette onlangs zijn vraagtekens bij de haalbaarheid van de organisatie van het WK vrouwen. Hij deed dit bij terug keer uit Athene, waar het Neder lands mannenteam de finale van het WK verloor van Italië. ROME (RTR) - De Italianen hebben ge schokt gereageerd op het exorbitant hoge salaris van bondscoach Sacchi. De in eigen land bekritiseerde voetbal trainer blijkt de best betaalde coach ter wereld te zijn. Hij verdiende het af gelopen jaar 2,9 miljoen gulden plus een bonus van 840.000 gulden voor het bereiken van de WK-fïnale. De cijfers zijn bekendgemaakt door de Corriere dello Sport, die anoniem een brief ontving van een medewerker van de Italiaanse voetbalbond. De krant zette het salaris prominent op de voor pagina. Bondsvoorzitter Matarrese be vestigde de hoogte van het loon. „We betalen hem het bedrag dat een top coach in Italië tegenwoordig verdiend." Volgens zijn vierjarige contract gaat Sacchi in de loop van het jaar meer ver dienen. Hij houdt aan het einde van 1996 1,7 miljoen gulden netto over. Daar tegenover staan „slechts" tien of twaalf EK-kwalificatiewedstrijden, veertig trainingen en elke zondag een bezoek aan een wedstrijd in de Serie A, schreef de krant La Repubblïca in zijn com mentaar. Als bondscoach kreeg Sacchi, die AC Milan naar de wereldtop leidde, veel kritiek te verduren. De Italianen verwij ten hem te veel verschillende spelers te selecteren. Bovendien zou hij ze vol stoppen met onbegrijpelijke tactische plannen. Desondanks behaalde Italië deze zomer in de Verenigde Staten de finale van het WK. waarin het na straf schoppen verloor van Brazilië. SAO PAULO (ANP) - Achter de neder laag van 1-3 tegen Zuid-Korea, waar mee de Nederlandse volleybalsters dinsdag in Sao Paulo in het WK wer den uitgeschakeld, ligt een hoogst on zekere toekomst. Na de laatste Zuidko- reaanse smash beseften de Nederland se speelsters dat het mogelijk afgelo pen kan zijn met het nationale vrou wenvolleybal. Dat er in Brazilië goed is gespeeld en er veel vooruitgang is geboekt, doet er niet meer echt toe. Coach Bert Goed koop en zijn speelsters gaan naai' huis. Het is de vraag of zij in deze samenstel ling ooit nog bij elkaar komen. „Dit is gewoon frustrerend", zei Bert Goedkoop. „Wij hebben niet echt kun nen laten zien wat we werkelijk waard zijn. Een plaats bij de beste acht had er zeker ingezeten wanneer elke speelster een topprestatie had geleverd. Dat was dus duidelijk niet het geval tegen de Koreaansen." De groep internationals, die vanaf juni bij elkaar was, valt bij terugkeer in Ne derland uit elkaar. De „buitenlandsen" gaan naar Italië (Boersma. Machovcak en De Jongi of Duitsland (Hament en Brinkmani. De rest begint op 12 novem ber aan de nationale competitie. De Ne VoBo heeft de deadline gesteld van 1 ja nuari 1995 om met een programma te komen ter voorbereiding op de Olympi sche Spelen in Atlanta. Het is de bedoe ling dat de huidige slectie vanaf mei volgend jaar tot en met de spelen van Atlanta met elkaar traint en met de be staande begeleidingsgroep." „Ik hoop dat de bord ervoor zorgt dat Bert Goedkloop blijft", zegt Marjolein de Jong. éën van de routiniers in de groep. „Hij is degene die ons heeft ge bracht naar het huidige niveau. In dit team zit heel veel toekomst. Indien wij zo kunnen doorgaan dan kwalificeren wij ons voor Atlanta De aansluiting is erg dichtbij. Je moet echter wel actie ondernemen om die aansluiting te krij gen. Bij dit WK hebben wij gezien dat dit team. met de begeleiders, gewoon goed draait." Goedkoop gelooft niet dat al zijn in spanningen voor niets zijn geweest. Het feit dat de NeVoBo verbolgen heeft ge reageerd op zijn vertrek, verbaast hem. „Er is een afspraak gemaakt dat dit jaar er een van overgang zou zijn. Men zou niet oordelen op de prestaties, maar kij ken naar de opbouw. Als dan gezegd wordt 'Wij zien wel of geld kan worden vrijgemaakt als jullie bij de eerste acht zitten' dan klopt er iets niet. De bond wist dat mijn contract per 1 november afliep. Als je kiest voor topsport dan moetje daar ook de ruimte voor bieden. Dat wil zeggen dat een team als dit, dat ambitie heeft en mogelijkheden, op alle mogelijke manieren dient te worden on dersteund." Sao Paulo. WK volleybal, loting kwartfina les: Duitsland - Cuba, Brazilië - Japan. Chlna- Zuid-Korea, Rusland - Verenigde Staten Het wordt een heel seizoen strijd leveren", aldus Aertssen. Selectie: Doel: Jan Kees Beije, veld: Breuel, Corstanje, Geijs, Olivier, Pol- fliet. De Jonge, Broere, Vermeulen, Koens en Weyers. Vrouwen, derde divisie: Over de voorbereiding is trainer Peter Eeman niet erg enthousiast. Er werd te wisselvallig gepresteerd. Desalniettemin is de Goesenaar ervan overtuigd dat overleven in de derde divisie een realistisch doel is. „Ik ben optimistischer dan een jaar geleden. Dit GSC is geen wonderploeg, maar voor bepaalde ploegen doen wij echt niet onder." Selectie: Doel Boutens, Beije, veld: Esther van Hese, Rosalie van Hese. Toubiana, Leqluisse. Hoofman. Ei kenhout. De Gelder, Comelisse, Kerstens, De Kok. Ekkebus, Van de Plasse, Jakobussen en Kruijsse. Vrouwen, derde divisie: De Vlis- singse vrouwenploeg speelt al een paar jaar een ondergeschik te rol en dat zal nu niet anders worden. „We weten waar onze mogelijkheden liggen. Ik heb er echter wel vertrouwen in. We zullen ons handhavenn", aldus Ron de Waal. De voormalige speler volgde trainster Rita van den Velde op. Schutter Tanja Tienpond en Mireille Bergs hiel den het handbal voor gezien. Es ther Buteijn (studie) en Mariska Dingemanse (zij stond enige tijd op non-actief) keerden weer te rug. Wendy Meerman en Linda de Ruijter kwamen uit de eigen juniorenselectie; Selectie: Doel' Van der Lijcke, veld: Van Rijswijk. Jansen, Houmes. Flip se, De Waal. Dingemanse, Buteijn, Engels. Meerman en De Ruijter Indeling Tweede divisie mannen: Snel- wiek. Hellas 2. Avanti. Fides/ Westlandia, DWS, Thrifty/Aals- meer 3, Atomium, Helioform/Ta- chos 2, ZHV/Delta Sport, Nooij- ens/Internos. Tweede divisie vrouwen: Snel- wiek. Hellas 2, Van de Voort/ Quintus 2, Hermes, EMM, Her cules, Verburch, Were Di, Groene Ster, Tilburg. Derde divisie mannen: Moun tain Stars, GSC, Heerle, EMM, Witte Ster, Dongen, OSV Breda, White Demons, Tornado'70, We re Di. Derde divisie vrouwen: Moun tain Stars, GSC, Heerle, EMM 2, Olympus, Dongen, EBHV, ODI, Helioform/Tachos. HILVERSUM (GPD) - Neder land krijgt per 1 januari een nieuw spelsysteem. Het speelt zich af in de drafwereld en heet Derby-8. Het spel kan overal worden gespeeld bij wedkanto ren of bij tabakshandelaren die in het bezit zijn van een termi nal. Het spel wordt drie keer per week gespeeld en de betreffen de koers wordt, met een uur ver traging, uitgezonden op de tele visie (RTL). Aan de uitzendingen doen de drafcentra Hilversum, Wolvega en Duindigt mee. De koers die in Hilversum wordt gelopen is al tijd op dinsdag, de andere uit zendingen zijn donderdags en zaterdags of zondags. Bij iedere Derby-8 lopen zestien paarden mee. Het gaat bij het spel om het raden van het juiste getal, dat de som moet zijn van de nummers van de eerste acht aankomende paarden. Het gok- element zit hem onder meer hierin dat de paarden pas tien minuten voor aanvang van de wedstrijd, als het wedden is ge sloten, dou een notaris startpositielrijgen toegewe; Dit bepaal ld' het paard in eerste geluvan acht paar< start of in lt tweede gelid. Tijdens de ne, die geheel wo uitgezondei wordt na ied tweehondermeter het getal kendgemaa van de eerste a< paarden. Heninisterie van j titie heeft iiüddels aan Hip Toto laten wen dat het posit staat tegenor Derby-8. Hip Toto is eerdochter van StaatsloterijJit moederbedi zorgt voor destributie. Woordvoerder bestuurslid Verhey van d'centrum Hilvd sum noemt he,pel een 'opsta produkt'. „Ditoetdedrafspq weer in de lifjrengen. De i komsten zijn laatste jarJ drastisch gedid. Onder mej door een sterk lend aantal b zoekers en dusnzet. Dit spe waardoor Hilv:Um wekelijk op de tv komt, zeker een st mulerende werlg op de spoi hebben." van onze medewerker AXEL - De Tukker uit Westdor- pe liep in de eerste divisie van de poolbiljartcompetitie Ka naalzone tegen zijn eerste ne derlaag aan. De Ambassadeur bleef met 4-2 de baas over de lijstaanvoerder. Door deze overwinning bedraagt de ach terstand van de Terneuzenaren slechts eén punt op het nog De Tukker. In de strijd tussen de hekkesluiters De Roskam en De Gravin, trok eerstgenoemde met 4-2 aan het langste eind. In de tweede divisie speelden de leiders 's Zondags Vermaak en Les Amies tegen elkaar, 's Zon dags Vermaak toonde zich, ge tuige de 5-1 overwinning, duide lijk een maatje te groot voor zijn opponent. Doordat de Kombuis verzuimde de wedstrijdformu lieren tijdig in te zenden, verlo ren zij het duel van Jeans Bar reglementair met 6-0. Uitslagen eerste divisie: De Tukker- De Ambassadeur 2-4; De Gravin-De Roskam 2-4. Tweede divisie: De Kombuis-Jeans Bar 0-6; 's Zondags Vermaak-Les Amies 5-1. Stand eerste divisie: 1 De Tukker 3- 6. 2. De Ambassadeuö. 3, De Ros-1 kam 3-3.4 DreamteaDe Hontei2- 2; 5 PPPS 2-2.6. De Gin 3-1. Twee de divisie: 1 's Zonda'ermaak3-9. 2. Jeans Bar 3-6. 3. L^mies 3-6,4 De Kombuis 3-6. 5 Debtors 2-0.6. 't Zand 2-0. Valdano geschorst MADRID (RTR) - Trer Jorge Valdano mag een nid lang niet op de bank zittom zijn team, Real Madrid, bachen. Bovendien moet hij cpaanse voetbalbond een boetin 8900 gulden betalen. Deze maatregelen vloi voort uit Valdano's blunde;steren in het duel met- Compoa toen' Real bijna twee minq met vier buitenlanders spe?. val dano, voormalig Argens in ternational, wisselde jndag Luis Enrique in voor dewaak Dubovsky. In het veldinden toen al de Deen LaudrUe Ar gentijn Redondo en daileen Zamorano. rijkers voelen zich behoorlijk be nadeeld door de uitspraak, die hen op geen enkel gebied voor deel opleverde. Terwijl Konrad toch een nacht doorbracht in een Italiaans ziekenhuis, met een flinke bult op zijn achter hoofd. En Umberto Gandini. werkne mer van Milan: „We zijn verbijs terd dat de straf is bevestigd. Dit heeft zeker effect op onze kwali ficatiekansen, maar we zullen ons best blijven doen." In het verslag van de beroeps commissie stond: „De beroeps commissie van de UEFA heeft de twee punten in mindering be vestigd. Het stadion blijft in de ban." De uitspraak van de be roepscommissie houdt in dat Milan in groep D van de Cham pions League laatste blijft, met één punt uit drie duels. Ajax is riant eerste met vijf punten, AEK en Salzburg verzamelden er twee. Ajax kan zich volgende week, in het thuisduel tegen Salzburg, plaatsen voor de kwartfinales. Milan speelt de resterende thuis duels, tegen Ajax en AEK, in het Nereo Rocco-stadion in Triest, waai- 32.000 toeschouwers kun nen kijken. De verbanning kost Milan handenvol geld. De capa citeit van San Siro is ongeveer 80.000. „De beroepscommissie vond dat AC Milan verantwoordelijk v/as voor het incident met de fles en de doelman van Salzburg", al dus de verklaring van de UEFA. „Na het horen van getuigenissen en onderzoek van de documen ten, heeft de commissie besloten het oordeel van de tuchtcom missie te handhaven." van onze verslaggever VLISSINGEN - Marjolein Meu lenberg en Afke Hartog hebben een nieuwe club gevonden. De Zeeuwse tennissters, die net als trainer Serge Carpentier LTC De Schelde de rug toekeerden, spelen met onmiddellijke in gang voor het Haagse Leimo nias. Ook Carpentier. die de Vlissingse vereniging verliet omdat hij niet wilde werken on der Pim Hermanïdes (die de technische eindverantwoorde lijk gaat dragen), kiest waar schijnlijk voor Leimonias. „Ik heb nog een gesprek met Frits Don", zei Serge Carpentier gisteren Carpentier kan naast zijn werk voor de tennisschool van Don trainer/speler kunnen worden van het derde team van Leimonias. In dat team (Leimo nias 3 speelt in de tweede klasse) gaan ook zijn pupillen Meulen berg en Hartog spelen. Carpen tier zou zijn eigen spelcüan' kunnen blijven begeleide' „Meulenberg en Hartog gi er op vooruit", weet Carpier. „Zij gaan vanaf heden ééeer per week onder Frits Don net vier A-speelsters in Deraag trainen en vanaf het voar wordt er twee keer per wege- traind. De voorwaarden v de speelsters zijn erg gunstZij krijgen een prima onkostier- goeding en andere secuire' zaken zijn eveneens goedre- geld. De beste van de tweeel- sters zal tevens als reservor- den aangewezen voor Leinias 2, dat in de eerste klasse elt. Er zijn dus doorgroeimojk- heden en dat motiveert." Ook Zoetermeer had in terfin de Zeeuwse tennisdelegaen bood zéér goede voorwaen. j „Het sportieve aspect hede doorslag gegeven", doellar- j pentier op de samenwaig J met Don èn het hoge nivesan I Leimonias. MIDDELBURG - Na jarenlange omzwervingen is korfballer Kees Opsteegh (3)) terug op het oude honk. Deze week trainde hij mee met de lernploeg van Swift, de Middellurgse vereni ging waar hij in de tweede helft van de jaren tachtig vertrok. Na Luctor (Terneuzen) en de Belgische clubs Neerlandia Gent en Scaldis Antwerpen meldde hij zich na een gesprek met trainer Floor Schreuders weer aan bij de Zeeuwse over- gangsklasser. Voor zijn wea ver (Polydesign uit Ternen) is Opsteegh een jaar gesti- neerd in Borssele. Dat mae het voor Opsteegh wat ger- kelijker om de contacten me oude vereniging te hernieui. Kees Opsteegh maakt bij de hele voorbereiding op de !- competitie mee en is vasti plan zich een plaats in het ee achttal te veroveren. Donderdag 05.45-06.00 Did 1: Mocenmagazine Sport. 08.30-01.30 EURO: Div>rse takken van sport 13.00-17.00 Did 1: Sport fcctra WTA- tennis in Essen 13.08-14.34 Ned 2: Studio iport 17.00-17.15 Did 2: Sport Hole 18.39-18.47 Ned 2: Sportjounaal. 18.45-19.10 RTL -: Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 22.16-22.34 Nea 3: Sportjounaal. 22.30-23.30 RTL 4: Bareno& Van Dorp. 23.30-00.00 RTL 4: Sport 00.05-00.10 Ned 2: Sportbessues Bui tenspel: informatie. Hill ongedeerd na zware crash ESTORIL RTR) - De Formu coureur Damon Hill is giste ongedeerd gebleven bij zware crash op het circuit 1 Estoril. De Brit raakte tijd testtrainingen bij hogesnelh in een slip op een nat gedee Hij verloor de controle over wagen, maakte een pirouette de grindbak, tolde over de ba om vervolgens aan de overkt hard tegen de vangrails te kk pen. „Ik schrok me te pletter. Plot^ ling was de wagen de baas o\ mij", vertelde hij licht aanges: gen. De 34-jarige rijder stap duizelig uit het wrak. Onderzo' j leerde echter dat hij geen ernst 1 letsel had opgelopen. Op deze de plek was dinsdag de Fin Mil Hakkinen op identieke wijze v< het circuit geslingerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 32