Hulst bekijkt locatie zorgloket andere behandelin§ DE WERELD VAN IN- EN ONTSPANNING HEET U WELKOM! PZC Animo voor korenmiddag Sluiskil overweldigend Eindelijk nieuwe directeur bouwvereniging RZVW Frictie tussen milieu-inspectie en Axel uit wereld De Honte ontkent zwemmers Zelzate Kunstuitleen vindt na lange zoektocht tehuis in Terneuzen Gemeente Sluis mag na plan Groenevelt niet meer uitbreiden streek Meldpunt O.-Z.-Vlaamse ouderenzorg mogelijk in Medisch Sociaal Centrum Amusementscentrum Restaurant Sportcafé -fa Grandcafé tV Partycentrum Bowling Evenementenhal Tennis Sauna Zonnecentrum Laser Q-Zar DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 z 10 van onze verlaggeefster HULST - Het centrale aanmeld- punt war Oost-Zeeuws-Vlaam- se ouderen over een jaar met al le vragen over wonen, welzijn en zorg terecht kunnen, komt waarschijnlijk in het Medisch Sociaal Centrum in Hulst. Het loket wordt via een apart tele foonnummer bereikbaar. In de toekomst zijn ook hulpvragen over de Wet Voorzieningen Ge handicapten bij het loket wel kom. Tijdens een bijeenkomst in het Hulster stadhuis legden be stuurders en initiatiefnemers woensdag uit wat zij met het 'Project één-loketfunctie Oude renzorg Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren' voor ogen hebben. Vol gens hen kan met dit project ver snippering zoals die zich nu nog vaak onnodig voordoet, worden voorkomen M. Moonen. direc teur van de Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk en voor zitter van de initiatiefgroep, noemt het voorbeeld van de we duwe die zich alvast opgeeft voor een plekje in een verzor gingstehuis omdat ze bang is dat er. wanneer zij de hulp straks echt nodig heeft, geen plaats voor haar is. „Terwijl ze eigenlijk behoefte heeft aan andere vor men van hulp Een onafhankelij ke zorgteam kan dit signaleren en daarop inspelen", voorziet hij. Hontenisse De Hulster wethouder P. Wee- maes (ouderenzorg) en sinds woensdag voorzitter van de stuurgroep die het project bege leidt. noemde het in zijn toe spraak tot het grote gezelschap belangstellenden 'bijzonder jammer' dat Hontenisse niet wil deelnemen. Moonen vindt de bezwaren van de gemeente Hontenisse niet te recht. Volgens hem levert de be handeling van vragen door een zorgcoordinator op termijn juist geld op. in plaats dat het de ge meente geld kost zoals Honte nisse vreest. De afwikkeling van zaken gaat juist sneller, ver wacht hij. omdat niet elke zorg instelling meer afzonderlijk hoeft te bekijken of een oudere voor bepaalde zorg in aanmer king komt. Ook het argument van Honte nisse dat de ouderen de betref fende instanties zelf wel weten te vinden en geen centraal meld punt nodig hebben, gaat niet op. meent Moonen. „Sommige men sen staan jaren achtereen op de wachtlijst voor een bejaarden huis terwijl ze daar helemaal van onze verslaggever TERNEUZEN - Na een jaren lange zoektocht kan de Stich ting Kunstuitleen Zeeland over enkele maanden eindelijk een uitleenvoorziening inrichten in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Ter- neuzense cultuurwethouder P. C. Hamelinck hoopt in de cember de goedkeuring van de gemeenteraad te krijgen voor vestiging van een kunstuitleen in de openbare bibliotheek in de Scheldestad. Het zoeken naar een geschikte locatie voor een kunstuitleen centrum heeft veel langer ge duurd dan aanvankelijk de be doeling was. omdt diverse plan nen op het laatste ment niet haalbaar bleken. Coördinatrice L. Sinke van de Stichting Kunst uitleen ging in februari dit jaar zelfs in Axel rondkijken, omdat ze vond dat het speurwerk van de gemeente Terneuzen wel erg lang ging duren. Maar uiteinde lijk ziet het er toch naar uit dat de Stichting Kunstuitleen in de openbare bibliotheek in Terneu zen aan de slag kan gaan. „In december komt het college met een voorstel naar de ge meenteraad voor de vestiging van een kunstuitleencentrum in de bibliotheek", verklaarde wet houder Hamelinck dinsdag des gevraagd. „Die nieuwe taak kunnen we niet budgettair neu traal uitvoeren omdat we in de bibliotheek een ruimt moeten inrichten als kunstuitencen- trum. Dat bedrag zal niet al te hoog zijn Het gebouw staat er immers al. De kosten zitten vooral in het leggen van vloerbe dekking en het inrichten van een bergruimte. Verder moeten we structureel geld uittrekken voor een reguliere kracht in het uit leencentrum. Maar omdat het een parttime betrekking betreft, gaat het hooguit om een jaar lijks bedrag van tussen de 30 000 en 35.000 gulden." Kunstuitleen-coördinatrice Sin ke liet weten dat het nieuwe cen trum waarschijnlijk begin vol gend jaar kan worden ingericht. Ze verklaarde dat het de bedoe ling is om een wisselende collec tie met enkele honderden kunst werken uit het hele land in de bi bliotheek onder te brengen. Onder grote publieke belangstelling toonden zes Zeeuws-Vlaamse ouderenkoren woensdag hun kun nen in Sluiskil. foto Charles Strijd niet thuishoren. Ze weten bij voorbeeld niet dat ze met thuis zorg, met Tafeltje Dekje of met de klussendienst misschien nog wel tien jaar zelfstandig kunnen blijven wonen." Voor de stuurgroep wacht het komend jaar de taak om ervoor te waken dat de oudere in het project centraal blijft staan en dat deze niet onverhoopt ver zuipt in een complexe organisa tie waarin elke instelling blijft vasthouden aan haar zelfstan digheid. Op verzoek van het Zeeuws- Vlaams Zorg Overleg (ZVZO) dient het project als een proef project voor de rest van Zeeuwsch-Vlaanderen. Gedu rende het project wordt bekeken of ook andere gemeenten kun nen aanhaken. MIDDELBURG Open huis - De Middelburgse aquariumvereniging Barbus Conchonius houdt zaterdag 29 oktober open huis in het club huis aan de Herengracht. Op die dag houden aquariumverenigin gen die aangesloten zijn bij de Nederlandse Bond Aqua Terra diverse activiteiten. Tussen 1 november en 31 december vindt bijvoorbeeld een ledenwerfactie plaats. Aangemelde leden en jeugdleden krijgen dan gratis drie boekjes over hun hobby. In het clubhuis van de Middelburg se vereniging is tussen 10 en 18 uur een aantal ingerichte aqua ria te zien en wordt informatie verstrekt over het houden van aquaria en vijvers. Meegebracht aquariumwater kan worden ge test. SLUISKIL - Welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil puilde woensdag bijna uit zijn voegen. De organisatie van de koren middag voor ouderen had 250 stoelen in de zaal klaargezet, maar moest er bij nader inzien nog eens dertig bij zetten om al le zangers en toehoorders van een plaatsje te voorzien. Zes Zeeuws-Vlaamse ouderenkoren toonden die middag hun zang kwaliteiten aan elkaar. Het Vestekoor uit Terneuzen, Zanglust uit Breskens, Zang vreugd uit Oostburg, De Jeugd van Vroeger uit Zaamslag, 't Trefpuntkoor uit Axel en De Nachtegalen uit Sluiskil brach ten christelijke, maar ook 'ge woon gezellige' liederen ten ge hore. Tot de pauze kregen de ko ren de gelegenheid om drie zelf gekozen liedjes voor het publiek te zingen. Na de pauze werden er zes liederen - die vantevoren door de groepen waren ingestu deerd - gezamenlijk gezongen, zoals 'M'n schat heeft ja gezegd', 'het Huzarenlied' en 'Naasten liefde'. „In totaal zijn er wel 210 koorle den. Deze mensen kunnen na tuurlijk nooit allemaal tegelijk op het podium. Daarom blijven ze tijdens de samenzang op hun stoelen zitten", vertelt organisa trice F. Robbroeckx-Tigchelaar van De Nachtegalen. Zij noemt de optredens een groot succes. In maart wil Sluiskilse zang groep opnieuw een korenmid dag organiseren, nu ook voor an dere koren. Het ouderenkoor uit Eeklo heeft al belangstelling ge toond. ZAAMSLAG Reformatie-herdenking - In de christelijk-gereformeerde kerk te Zaamslag wordt maan dag 31 oktober de jaarlijkse Re formatie-herdenking gehouden. Medewerking verlenen de zang vereniging Met Hart en Stem uit Terneuzen onder leiding van Jo- han de Rijke en organist Bram van Wijck. De samenzang wordt begeleid door Hans Murre. Pre dikant ds A. van Ek spreekt over het onderwerp 'Luther en de vrije wil'. De avond begint om 19.30 uur. van onze verslaggeefster TERNEUZEN/ZELZATE - De badmeesters in het gemeente lijk zwembad De Honte maken bij het schoolzwemmen onte recht onderscheid tussen kinde ren die hun zwemlessen in het Eurobad in Zelzate krijgen en de zwemmertjes die in De Honte de vaardigheid wordt bijge bracht. Dat ervaren enkele Ter- neuzense ouders en particuliere zwemleraren. De ouders zijn vanwege de lange wachtlijst in De Honte uitgeweken naar Zel zate. „Onze Leon van zes zwemt al een jaar in Zelzate. Bij het school zwemmen in De Honte moet hij toch in het pierenbad, terwijl hij in Zelzate al lang zonder kurkjes in het diepe mag. Dat vind ik be hoorlijk kinderachtig", vertelt D, Wagter. „Het steekt me dat ze in De Honte zo weinig flexibel zijn. Hoe leg ik dat bovendien aan mijn zoontje uit? Ik heb hem maar verteld dat hij strakjes twee diploma's krijgt", vult zijn vrouw aan. Ook R. Bart. zweminstructeur in Zelzate. hekelt de extra kriti sche en weinig soepele houding van Terneuzense badmeesters tegenover kinderen die in Zel zate zwemmen. Volgens hem heeft die houding te maken met jaloezie. „Ze kunnen niet verdra gen dat veel kinderen uit Ter neuzen naar Zelzate gaan omdat ze anders een jaar niet kunnen zwemmen. Het is gewoon een stukje haat en nijd waar de kin deren de dupe van worden. Voor hen is het een trieste zaak." Diploma De woordvoerder van De Honte. F. Tanghe. ontkent nadrukke lijk dat de Zelzaatse zwemmers anders worden behandeld of dat de badmeesters de kinderen uit het water vissen om ze terug te zetten in het instructiebad. Vol gens hem bestaat bij veel ouders de indruk dat De Honte het tij ploma dat is behaald in het Eu robad. niet erkent. „Daarvan i absoluut geen sprake." Dat een kind in Terneuzen in he instructiebad moet. terwijl hij a Zelzate al in het diepe mag. heej volgens Tanghe 'gewoon' te mj ken met de grootte van het ie structiebad en van de groepei tijdens het schoolzwemmen. He instructiebad in Terneuzen is 2 procent groter dan in Zelzati De kinderen gaan in Zelzate du 'noodgedwongen' sneller naa het diepere water. „Maar datbe tekent niet dat ze eerder kunne, zwemmen. Dat is de fout. Ze bli; ven boven. Daar is alles mee g( zegd." Daarnaast zijn de groepen b; schoolzwemmen groter dan b. de reguliere zwemlessen. Dez lessen duren bovendien kortq voert Tanghe aan. „Met indiy duele verschillen tussen de leei lingen is daardoor lastiger reki ning te houden." Wachtlijst Tanghe verwerpt de suggesti dat de medewerkers van D Honte het niet kunnen hebbe dat veel mensen naar Zelzai gaan. „Er bestaat helemaal ge« concurrentie tussen de bade! Wij zijn er juist bij gebaat datd wachtlijst kleiner wordt." Om 'het gat' tussen het pupp; zwemmen voor driejarigen t het leszwemmen voor vijfjarige te dichten, begint zwembad D Honte naar verwachting in ji nuari met puppy plus-zwemmt voor kinderen van vier jaar. Hi puppy plus-zwemmen is h doeld om ouders te leren hoe: op hun beurt de kinderen ku: nen leren zwemmen, als voorl» reiding op het leszwemmen. hl- de invoering van de waterspe letjes voor kinderen en hun oi ders hoopt De Honte de wach lijsten, die momenteel zijn opg lopen tot veertien maande voor een deel terug te dringen. van onze verslaggever AXEL - De Regionale Zeeuws- Vlaamse Woningbouwvereni ging (RZVW) heeft gemeentese cretaris C. Reinhoudt van Sluis aangesteld als nieuwe direc teur. Het bestuur van de RZVW maakte woensdag bekend dat Reinhoudt op 1 januari 1995 aan de slag gaat als opvolger van M. Goedbloed, die 2.5 jaar geleden door de bestuursleden op een zijspoor werd gezet. Bestuursvoorzitter P. J. Eve- raert legde woensdag uit dat het aanstellen van een nieuwe direc teur zoveel tijd in beslag nam. omdat er aanvankelijk geen ge schikte kandidaat kon worden gevonden. „Op onze eerste per soneelsadvertentie reageerden bijna vijftig sollicitanten", aldus Everaert. „Maar het schaap met vijf poten dat we zochten zat daar niet bij We schakelden daarom de steun van een bureau in en uiteindelijk heeft dat tot de keus voor de heer Reinhoudt ge leid. Ook hij is niet het schaap met de vijf poten, want hij heeft nooit gewerkt in een commer ciële onderneming. Aan de an dere kant heeft hij als gemeente secretaris wel een heleboel ma- nagementervaring en boven dien kent hij de streek goed." Reinhoudt geeft aan dat hij al tijd bij de overheid heeft ge werkt, maar dat hij naar andere mogelijkheden was gaan uitkij ken, omdat de gemeenten Sluis en Aardenburg op 1 januari 1995 fuseren. Eén van de twee ge meentesecretarissen moet dan het veld ruimen. De vorige directeur van de RZVW. M. Goedbloed, werd ruim twee jaar geleden op een zijspoor gezet omdat hij in con flict was geraakt met het be stuur. Een rapport van het on derzoeksbureau Moret. Ernst en Young uit de zomer van 1992 wees onder meer uit dat het be stuur van de RZVW zich teveel bemoeide met de dagelijkse gang van zaken bij de corpora tie. Everaert onderschrijft die conclusie uit het rapport echter nog steeds niet. „Het bestuur heeft zich altijd al op het stand punt gesteld dat het zich uitslui tend met de grote lijnen moet bezighouden", aldus Everaert. „Ook onder de vorige directeur hebben we ons op een afstand gehouden, maar toen het op een gegeven moment fout ging moesten we wel ingrijpen. In ie der geval hoeft de nieuwe direc teur niet bang te zijn dat het be stuur hem voortdurend op de vingers kijkt." Everaert geeft aan dat andere aanbevelingen van het onder zoeksbureau wel worden overge nomen. Zo hoopt de RZVW de dienstverlening te verbeteren door een één-loketfunctie in te stellen. Cliënten die het kantoor betreden kunnen daardoor di rect geholpen of doorverwezen worden. De RZVW heeft een reserve van circa 50 miljoen gulden en daar door is de corporatie in staat de komende jaren grootscheeps on derhoud uit te voeren. Verder is het de bedoeling enkele nieuwe woningen te bouwen in onder meer Clinge en Sint Jansteen. Everaert: „En natuurlijk moet ook de renovatie van de Beton- wijk-West in Axel worden aange pakt. Binnenkort gaan we met het gemeentebestuur van Axel rond de tafel zitten om te bespre ken hoe en wanneer we die reno vatie kunnen uitvoeren." Basisschool Biervliet viert jubileum BIERVLIET - Basisschool De Komme in Biervliet viert ko mende winter en voorjaar het 25-jarig bestaan. Schoolteam, ouders en andere geledingen willen de verjaardag niet onge merkt voorbij laten gaan. De komende tijd staan er dan ook verschillende festiviteiten ge pland. Zaterdag 29 oktober staat het eerste evenement op het pro gramma: een reünie voor oud leerlingen. Schooldirecteur R. Huisman heeft in de boeken zo'n 400 leerlingen kunnen traceren die de voorbije kwart eeuw in de Biervlietse schoolbanken heb ben gezeten. Hij verwacht dat er zaterdag zo'n 300 hun opwach ting zullen maken op het feest der hernieuwde kennismaking. De reünie in de basisschool be gint zaterdag om 15.00 uur. De schoolkinderen komen later in het jaar aan de beurt. Momen teel wordt druk gewerkt aan de voorbereidingen voor een musi caluitvoering en een gezinsdag. Hobbybeurs - In het multi functioneel centrum Het Meu lengat te Sluiskil wordt zaterdag 29 oktober een grote algemene verzamel- en hobbybeurs gehou den. De beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. van onze verslaggever SLUIS - De gemeente Sluis hoeft de eerstkomende vijf tot acht jaar niet meer te denken aan uitbreiding van de woonbe bouwing. Na realisatie van het plan Groenevelt is de koek op. zo stellen gedeputeerde staten nadrukkelijk bij hun besluit tot goedkeuring van het bestem mingsplan. Het dagelijks provinciebestuur heeft het advies van de subcom missie voor stads- en dorpsver nieuwing en gemeentelijke be stemmingsplannen ongewijzigd overgenomen. De drie bezwaar makers. natuurbeschermings vereniging 't Duumpje. de Stich ting Menno van Coehoorn en de plaatselijke ondernemer T. We- maer worden in het ongelijk ge steld. Het plan behelst de bouw van maximaal zestig luxe-woningen op gronden met voormalige 1 drijfsbestemming. De gemeen wil de stap over de stadswal] ondernemen, omdat er binn de huidige woonkern geen ruil te meer is voor nieuwbouw. Sluis gaat er van uit dat nieuwe woonwijk voor de een komende vijf tot acht jaar noeg is om aan de behoefte kunnen voldoen. Dat is he maal het idee van de provinc zo laten gs duidelijk weten in e brief aan burgemeester en wi houders. „Nieuwe initiaties uwerzijds voor woningbou plannen kunnen binnen dezef riode door ons niet gehonoree worden." Tegen het besluit van gs k door bezwaarmakers nog.bero worden aangetekend bij Raad van State. Na afloop v die termijn kan met de eers bouwwerkzaamheden word begonnen. van onze verslaggever AXEL - De gemeente Axel heeft na overleg met de rijksinspec teur milieu voor Zeeland. A. H. Bussemaker, besloten enkele aanpassingen aan te brengen in het jaarverslag 1993 over de BUGM-taken (Bijdrageregeling Uitvoering Gemeentelijk Mi lieubeleid). Volgens burgemees ter YV. J. de Graaf was het een vruchtbaar gesprek, waarbij de misverstanden over de wijze waarop de gemeente Axel aan haar milieubeleid werkt uit de weg zijn geruimd. Tussen het dagelijks gemeen- tebstuur van Axel en Bussema ker was enige frictie ontstaan, omdat de milieu-inspecteur pu bliekelijk had verklaard dat de gemeente niet genoeg werk van haar milieubeleid maakte. De milieu-inspecteur toog daarom woensdag naar Axel om het pro bleem uit te praten. „We hebben een heel plezierig gesprek gehad, waarbij de mis verstanden uit de weg zijn ge ruimd". aldus De Graaf. Volgens hem is het Bussemaker tijdens het gesprek duidelijk geworden dat de gemeente Axel wel dege lijk aan haar milieutaken werkt. Bussemaker was woensdag zelf niet bereikbaar voor commen taar. De Vlaanderen is zo goed als verbouwd. Een multi-functioneel in- en ontspanningscentrum met vele mogelijkheden staat voor u klaar. U kunt er individueel of met groepen uitgaan en feestvieren, dit moet u een keer meegemaakt hebben. van 2 tot 2000 personen S^S Van G**4* opening december '94 Dagelijks geopend van 12.00 tot 24.00 uur. Vlaanderenplein 2, 4551 DZ Sas van Gent, tel.: 01158-53005, fax 01158-52233

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 30