Toerisme wil meer erkenning PZC Raadsleden vaag over bijbanen Zeeland proeftuin roor nieuwe opzet )penbaar vervoer Ventevogel: recreatie langs assen Staatssecretaris kan zelf grenzen provincie bepalen Regiopolitie was zich niet bewust van taken op het water Klein links bekvecht over zaak wachtgeld provincie 13 Sector goed voor 9 pet werkgelegenheid Stimulerend beleid eis 3a DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 an onze verslaggever JSSINGEN - De sector toe- sme en recreatie in Zeeland il nu echt voor vol worden ingezien. De bedrijfstak is op moment goed voor 9 procent an de werkgelegenheid in de rovincie en meent zelfbewust Dg meer te kunnen betekenen oor de Zeeuwse economie, oorwaarde daarvoor is een sti- ulerend beleid vanuit het pro- nciaal bestuur en voldoende uimte voor bedrijven om hun eugels uit te slaan, irecteur R. H. ter Heide van de rovinciale VW onderstreepte oensdag in Vlissingen tijdens presentatie van het activitei- nplan van zijn organisatie dat sector reislust en verpozing in eeland met betrekkelijk weinig ispanning een grotere markt nnen bereik heeft. Een markt, e zich in ruimte en tijd laat II 160 miljoen jestoken in modernisering erncentrale IEN HAAG (ANP) - De Tweede amer debatteert volgende ïaand over de modernisering de kerncentrale Borssele in wetenschap dat de elektrici- eitssector al 160 miljoen van de totaal benodigde 500 miljoen ulden heeft uitgegeven aan dit roject. inister Wijers van economi se zaken schrijft in antwoord kamervragen van Crone 'vdA) dat de benodigde ver- anning is verleend en dat goed- euring is gegeven aan het elek- iciteitsplan. waarin de modifi- •tie is opgenomen. Het staat de veede Kamer niettemin vrij de iodemisering. die de levens uur van Borssele met tien jaar loet verlengen, af te wijzen. rone stelde zijn vragen naar anleiding van uitlatingen van irecteur Ketting van de Sa- enwerkende Elektriciteitspro- uktiebedrijven (SEP). Die is an mening dat als het beleid an de overheid gaat afwijken an het elektriciteitsplan. dat grond van een gerechtelijke tspraak gepaard moet gaan iet compensatie van gemaakte os ten. spreiden. Dit betekent dat nog heel wat extra arbeidsplaatsen kunnen worden geschapen, juist ook voor werkzoekenden met een geringe opleiding. Wérk De VW presenteerde niet alleen het activiteitenplan voor 1995, Ter Heide hield ook een bro chure ten doop met de dwingen de titel 'Toerismewerk'. Daarin wordt geschetst hoe toe risme en recreatie in Zeeland er nu voorstaan en wat de ontwik kelingsmogelijkheden zijn. Ook maakt de brochure duidelijk welke bedragen campings, bun galowparken, hotels en dagat tracties de afgelopen jaren heb ben geïnvesteerd en hoe groot de daardoor ontstane werkgele genheid is. Kansen volop voor toerisme en recreatie in Zeeland, maar er is ook reden voor bezorgdheid. Als vakantiebestemming voor Ne derlanders die in eigen lang blij ven, is Zeeland van de vijfde naar de zesde plaats gedaald. Daarbij moet dan worden be dacht dat de groei van het toeris me in Nederland als geheel ach ter blijft bij de wasdom in deze branche wereldwijd. De nadruk die de Provinciale VW op de economische beteke nis van de toeristisch-recrea- tieve sector legt, heeft ook te ma ken met het feit dat de de organi satie binnenkort, met de provin cie moet gaan praten over de fi nanciële bijdrage voor de ko mende jaren. Mat .Ter Heide daarom het aandeel van toeris me en recreatie in de Zeeuwse welvaart breed uit, gedeputeer de G. L. C. M. de Kok liet zich ook verleiden tot enige verken nende schermutselingen. Zo nam hij de tijd om te gewagen van geluiden, onder meer vanuit provinciale staten, die erop neerkomen dat het wel wat min der kan met de Provinciale VW en dat. de provincie inhoudelijk en in financieel opzicht meer af stand moet houden. Hij verze kerde dat hij er niet op uit is om belang en nut van de Provinciale VW te ontkennen, maar hij vond dat er in elk geval een dui delijkere afbakening van verant woordelijkheden moet komen. Basistaken De Kok liet weten aan dat de provincie niet van plan is het ge hele brede werkterrein van de VVV te blijven subsidiëren. Ba sistaken als promotie, dienst- in onze verslaggever IDDELBURG - De NS gaat eeland gebruiken als proef- lin voor een nieuw concept an openbaar vervoer, waarin ein, streekbus en bel-taxi laadloos op elkaar moeten aan- uiten. De vraag bepaalt welk ervoermiddel wordt ingezet, evolg is dat de stoptrein per 1 eptember 1995 in Arnemuiden, apelle, Krabbendijke en Ril- md-Bath wordt vervangen oor een frequenter rijdende us. Het nieuwe concept moet olgens de NS resulteren in een leter openbaar vervoer. at de treinen niet meer op de ler kleine Zeeuwse stations zul- stoppen, is slechts één on- erdeel van het plan. De snel- Roosendaal-Vlissingen aat vaker heen en weer rijden, rie keer per uur. De intercity lissingen-Amsterdam vervalt. NS maakt die keuze, omdat de treinen dan doelmatiger an inzetten en toch 70 procent an de reizigers in Zeeland blijft. nieuwe sneltreinverbinding rijgt op de overblijvende sta- tons rechtstreeks aansluiting buslijnen door heel Zeeland, an Renesse tot Hulst. De NS oudt dit bussysteem in eigen and. Het streekvervoerbedrijf WN Groep gaat het uitvoeren, oor trein en bus komt één kaar- |e. Dat is nieuw. anaf de kleine stations Arne- luiden. Kapelle. Krabbendijke n Rilland-Bath blijven de be- taande busverbindingen ge- andhaafd, maar de frequentie fordt opgevoerd naar twee keer er uur. De bel-taxi komt erbij. Je Zeeuwse NS-routemanager de Jong wist woensdag nog liet welk tarief voor de bel-taxi aat gelden. Computerdieven 5'ot van pagina 11 n telefoons te kunnen kopen, andaag (donderdag) al buigt eraad zich over dit voorstel, 'verigens is de school niet be- eiligd. Dat zou te duur zijn. Een tobleem. dat volgens Lohn- fein na de gemeentelijke herin- eling op Noord-Beveland zal ttrden opgelost. „Onze collega- i'hool in Wissenkerke is wel be- e%d. Worden we één gemeen- e. dan zal er toch één lijn moe- *n worden getrokken." „Het doel is de reiziger van deur tot doel te vervoeren om de con currentie met de auto aan te kunnen", aldus De Jong. „We willen de snelheid en betrouw baarheid van het openbaar ver voer verbeteren. Tegelijk rich ten we ons op aparte doelgroe pen. Zo komt er een studenten- corner in de trein." De Jong ver wacht met het nieuwe concept tien procent meer reizigers te trekken. Het plan moet nog worden uitge werkt, vandaar dat invoerings datum is verschoven van 1 juni naar 1 september 1995. Die tijd heeft de NS ook hard nodig voor overleg met de vervoerregio Zee land, waarin Rijkswaterstaat, provincie, gemeenten en ver voerders zitten. De vervoerregio is woensdag ingelicht. Voorzitter van de vervoerregio en gedeputeerde J. I. Hennekeij wilde na afloop geen eindoordeel vellen. Hij zag positieve kanten aan het concept, maar 'sluiting van stations ligt heel emotio neel'. „Wij hebben de NS ge vraagd de stations aan te blijven doen op bijvoorbeeld de drukste uren. Zo blijft de verbinding be houden, want de angst leeft dat bij een te geringe groei van het aantal passagiers de bus ook verdwijnt." De vervoerregio zit in haar maag met de opheffing van de directe verbinding met de Randstad. Hennekeij vindt dat de NS moet proberen die lijn te behouden, omdat reizigers anders afhaken. NS-manager De Jong beloofde al die punten te bestuderen. De vervoerregio brengt tezijnertijd advies uit aan minister A. Jor- ritsma-Lebbink van Verkeer en Waterstaat. Jorritsma heeft CDA-senator drs H, Eversdijk woensdag toegezegd dat advies zwaar te laten wegen bij een be sluit. Voor de gemeente Kapelle blijft het plan van de NS onverteer baar. „Het is keurig verpakt, maar per saldo betekent het achteruitgang", reageerde wet houder A. C. van Overbeeke. Zijn collega A. P. Bruinooge van de gemeente Reimerswaal is niet zo negatief. „Ik heb ook vraagtekens. Wat gebeurt er bij voorbeeld als de proef niet slaagt Maar we moeten de moed hebben om het te probe ren." Het NS-experiment in Zeeland wordt een halfjaar na invoering geëvalueerd, maakte routema nager De Jong nog bekend. Als het concept werkt, kan het naar zijn mening elders worden geko- pieërd. verlening/dienstencoördinatie, produktontwikkeling en marke ting kunnen op steun blijven re kenen. Voor het overige zal de Provinciale VW zichzelf moe ten zien te bedruipen. In het voorbijgaan kondigde De Kok ook een nieuwe provinciale nota over toerisme en recreatie aan. Hij vond dat het nieuwe be leidsplan voor dit terrein, dat -eind 1992 is vastgesteld en vorig Vice-voorzitter mevrouw J. L. Niemansverdriet-Leenheer schonk scheidend voorzitter Ventevogel bij zijn afscheid de VW-stern. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - Bij de verdere ontwikkeling van toerisme en recreatie in Zeeland moet worden gedacht aan een noord-zuid as in het oosten van de provincie en een oost-west as rondom de Oosterschelde. J. B. Ventevogel deed deze suggestie woensdag in Vlissingen bij zijn afscheid als voorzitter van de Provinciale VVV. Volgens Ventevogel is op deze manier de Zeeuwse kust te ont zien. Hij erkende dat zijn idee niet nieuw is. Het is in het begin van de jaren tachtig al eens geopperd, maar hij meende dat er thans bestuurlijk-politiek draagvlak voor is te vinden. Gedeputeerde G L C. M. de Kok stelde vast dat zijn voor-voor ganger een duidelijk stempel heeft gedrukt op het beleidsterrein toerisme en recreatie. Hij maakt Ventevogel complimenten om dat hij de sector uit de sfeer van 'leuke dingen voor de mensen' heeft gehaald en heeft onderstreept dat het om een economische bedrijfstak gaat. De Goese burgemeester drs D. J. van der Zaag volgt Ventevogel op als voorzitter van de Provinciale VW. Gemeentewet verplicht tot openbaarmaking nevenfuncties van onze verslaggever Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Begin dit jaar was het zover dat de nieuwe Gemeentewet in werking kon treden. De hedendaagse va riant op Thorbeckes 19de- eeuwse schepping bracht de gemeentelijke bestuursorga nen in den lande grotere vrij heden, meer mogelijkheden om verstarde procedures te doorbreken, de kans om bu reaucratische werkmethoden opzij te zetten en de mogelijk heden om een gemeentebe stuur op poten te zetten dat herkenbaar is voor de kiezers. Juist met het oog op dit laat ste. de herkenbaarheid, werd een nieuw artikel aan de wet toegevoegd. Artikel 12, waarin raadsleden verplicht worden al hun functies en nevenbe trekkingen openbaar te ma ken. Het artikel werd aan de Gemeentewet toegevoegd om de burgers te laten weten wat voor vlees ze in de bestuurlijke kuip aantreffen. De wet is nu tien maanden van kracht. De nieuwe raden werden een half jaar geleden geïnstalleerd. Tijd om eens na te gaan wie wie is in de Zeeuwse gemeen teraden èn wie wat erbij doet. Rondje Een rondje langs een aantal stadhuizen in de provincie wijst alras uit dat raadsleden in Zeeland niet echt staan te trappelen om hun functies en bijbaantjes publiek te maken. Dagelijks bestuurders die hun raadsleden de laatste maan den wezen op hun plicht om maatschappelijk activiteiten openbaar te maken hebben al heel wat wegwerpende geba ren moeten aanzien. Burgemeester mr J. Assel- bergs van Zierikzee bijvoor beeld. Hij probeert al maan den de Zierikzeese raadsleden zover te krijgen dat zij hun functies en bijbaantjes aan het papier toevertrouwen. Weini gen voelden zich tot nu toe ge roepen. Gemeentevoorlichter Th. Richter: „Wat wel is bin nengekomen ligt ter inzage, maar eerlijk is eerlijk, de lijst is verre van compleet. Waarom men nu zo terughoudend is, weet ik niet," Ook in Vlissingen ligt nog geen lijst ter inzage, maar van onwil is in die gemeente geen sprake. „Jaarlijks laten wij een inventarisatie maken van de functies van de raadsleden. Dit jaar zijn we er met de wis seling van de wacht nog niet aan toegekomen een nieuwe Raadsleden in Zeeland - maar ook in andere provincies - zijn er niet happig op om hun bijbaan tjes publiek te maken. foto Ruden Riemens lijst te maken. In november gaan echter de formulieren de deur uit. We hopen dan ook een nieuwe lijst toe te kunnen voegen aan de stukken voor de raadsvergadering in januari", laat gemeentewoordvoerder B Smulders weten. In Goes wil men de werkmethode van Vlissingen volgen, maar b en w zijn er nog niet aan toegeko men om de raadsleden aan te schrijven. Dit gebeurt binnen kort. Bezuiden de Westerschelde is in enkele gemeenten het nieuwe artikel volstrekt onbe kend. Gemeentesecretaris H. J. van Geesbergen van Hulst weet van het bestaan niet af. „Maai-ja", zegt hij, „als de raadsleden wettelijk ver plicht zijn om hun bijbaantjes publiek te maken, dan neem ik aan dat zij - als het college hen daartoe beweegt - dat zullen doen." In kanaalgemeente Sas van Gent is het wetsartikel wel be kend. maar is men nog niet tot uitvoering gekomen. „We heb ben andere prioriteiten", meent gemeentesecretaris W Zwartelé. „Bovendien", voegt hij er aan toe. „stelt de wet niet wanneer we die lijsten moeten maken. We hebben dan ook nog tijd zat." Alleen in Terneuzen ligt een volledige lijst met functies en bijbanen (al dan niet bezol digd) van raadsleden en wet houders ter inzage. Geen schokkende onthullingen. De meeste raadsleden hebben een vaste betrekking in het be drijfsleven. het onderwijs of zijn zelfstandig actief Sommi gen hebben nevenfuncties, maar vaak gaat het dan om be stuursfuncties binnen vereni gingen en instellingen. Verrassing Alleen het lijstje van Groen- Links-raadslid A. van Himme bevatte voor het college van b en w van Terneuzen een ver rassing. Van Himme voerde als nevenfunctie op: het optre den als gemachtigde voor par ticulieren bij het indienen en verdedigen van bezwaren en beroepen in het kader van ad ministratief procesrecht. „Bingo!" dachten de Temeu- zense collegeleden. „Dit kan niet." Ze hebben gelijk. Vol gens artikel 15 van de nieuwe Gemeentewet is het een raads lid verboden om als gemach tigde op te treden in zaken te gen de gemeente. Een en an der heeft tot gevolg gehad dat het college van b en w het mi nisterie van binnenlandse za ken inschakelde om te weten te komen wat voor stappen te gen Van Himme ondernomen konden worden. Dat overleg resulteerde er in dat burge meester drs R Barbé van Ter neuzen Van Himme op het matje riep en hem te verstaan gaf dat hij niet meer als ge machtigde, maar wel als advi seur. betrokken mag zijn bij beroepszaken. Van Himme legt zich hier niet bij neer. Hij ziet de maatregel als een beknotting van wat hij ombudswerk noemt. Hij vindt het bovendien opmerkelijk dat hij - ook al omdat hij nim mer een geheim gemaakt heeft van zijn nevenactiviteiten - als enig raadslid in Zeeland ten gevolge van nieuwe regel geving in zijn activiteiten be perkt wordt. „Dit geeft ge woon te denken", stelt hij. Het heeft er alle schijn van dat er in Zeeland nog een zeker ta boe rust op betrekkingen en nevenfuncties van politiek ac tieven. De provincie is overi gens geen uitzondering. Ook elders in den lande - met uit zondering van de Randstad - wordt artikel 12 niet conse quent nageleefd. Opmerkelijk is overigens wel dat de be stuurlijk incidentrijke Zuid- Limburgse gemeenten wel lij sten hebben laten opmaken. jaar herijkt, al aan een nabe trachting toe is. Nog dit jaar wil De Kok de resultaten tot nu toe tegen het licht houden. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De regiopoli tie in Zeeland heeft meer taken dan waarvan het regionale col lege zich tot nu toe bewust was en waarop de verdeling van de sterkte is gebaseerd. De recrea tie op het water valt, voorzover die niet de hoofdroutes van de beroepsvaart kruist, onder de verantwoordelijkheid van de regiopolitie en niet - zoals alge meen werd aangenomen - onder die van de waterpolitie. De af deling Delta van de divisie Mo biliteit van het Korps Landelij ke Politiediensten (KLPD), de instantie die kortweg met wa terpolitie wordt aangeduid, kwam woensdag het regionaal college uitleggen wat tot de wa terpolitietaken moet worden gerekend. Uit de woorden van L. J. Bout bleek dat recrëatleverkeer op het water niet tot de kerntaken van de waterpolitie wordt gere kend. De waterpolitie wil het wel als een neventaak beschouwen op voorwaarde dat de regiopoli tie, overheden of overheidsdien sten de hulp van de waterpolitie aanvragen. Het is nadrukkelijk niet de bedoeling dat de water politie de capaciteitsproblemen bij de regiopolitie gaat invullen. Wanneer specifieke kennis of middelen nodig zijn om aspec ten van veiligheid, milieu, mobi liteit en criminaliteit in relatie met het recreatieverkeer op het water te waarborgen of tegen te gaan, wil de waterpolitie wel bij springen. anders niet. Het regionaal college keek daar van op De burgemeesters wis ten niet beter of de waterpolitie had zich bezig te houden met het verkeer op het water, ongeacht of het om pleziervaart of om be roepsvaart gaat. Voorzitter C. Rutten bekende zich aanvanke lijk ook sterk te hebben ver baasd over het onderscheid. Maar hem was duidelijk gewor den. uit de kleine lettertjes in de talrijke notities de de reorgani satie van de politie hebben bege leid. dat het vanaf het begin de bedoeling is geweest de taak toe te schrijven aan de regiopolitie. Alle partijen waren het erover eens dat er een goed convenant moet komen waarbinnen de za ken optimaal kunnen worden geregeld. Sterkte Wat betreft de verdeling van de sterkte stelde korpschef A. A. Smeels voor de evaluatie, die na twee jaar reorganisatie zou wor den gehouden, geen doorgang te laten vinden. Smeels zag liever dat eventuele extra politiemen sen. door de regering in het voor uitzicht gesteld, in goed overleg over de districten worden ver deeld. Vooruitlopend op de be groting en de meerjarenplan ning van de regiopolitie, stelde Smeels ook dat de de decentrali satie verder zou moeten worden doorgevoerd. Een consequentie van dat beleid is de afschaffing van de gegarandeerde nood hulp. De districten zouden, meer dan tot nu toe, zoveel mogelijk hun eigen boontjes moeten dop pen. van onze verslaggever MIDDELBURG - De kleine linkse fracties in provinciale staten van Zeeland ruziën over de affaire rond oud-CDA-gede- puteerde Ventevogel, die te veel wachtgeld zou hebben geïncas seerd. Aanleiding voor de woor denwisseling tussen Delta An ders en GroenLinks vormen schriftelijke vragen die F. H. van Kollem (GroenLinks) aan gedeputeerde staten heeft ge steld. Fractievoorzitter P. M. Woudstra van Delta Anders noemt in een brief aan Van Kol lem die vragen ongeloofwaar dig. Woudstra wijst er in zijn brief op dat alleen zijn fractie en de WD in het verleden in een commis sievergadering hebben gepleit voor een gedegen onderzoek naar ten onrechte uitgekeerde wachtgelden. Als wachtgelden ten onrechte zijn uitgekeerd moeten die met terugwerkende kracht worden terugbetaald, vinden Delta Anders en VVD. Van Kollem noemde dat toen een 'storm in een glas water' en 'overdreven". Woudstra: „Als er derhalve één fractie in de provinciale staten is. die na het bekend worden van de bovengenoemde praktijken van een ex-bestuurder wel erg hard geconfronteerd is met haar ongelijk, dan is het wel Groen Links. U past daarom een schaamtevol zwijgen, of - als u over deze zaak toch de puiblici- teit wenst te zoeken - een pu blieke schuldbekentenis. Uw schriftelijke vragen aan het col lege van gs over bovengenoem de zaak. waarin u zich nu ineens verontwaardigd toont en op snel en adequaat optreden aan dringt, zijn derhalve zeer onge loofwaardig. En dat terwijl u het in uw vragen presteert de geloof waardigheid van de Zeeuwse po litiek in het geding te brengen." Van Kollem van GroenLinks vindt de brief van Delta Anders 'dom'. Het schrijven is er volgens hem duidelijk op gericht Groen Links in een kwaad daglicht te stellen, terwijl daar geen enkele reden toe is. „Ik kan best begrij pen dat Delta Anders, na drieë neenhalf jaar niets doen in de staten, opnieuw een affaire no dig heeft om zich in de kijker te spelen. Maar ik en de rest van de Zeeuwse bevolking zitten daar niet op te wachten." Van Kollem vindt het maar vreemd dat hij een brief van zijn collega Woud stra krijgt. „Ik heb nog nooit een brief gestuurd aan een ander sta tenlid. Dat vind ik belachelijk." Van Kollem wijst er op dat hij met zijn opmerkingen in de be wuste commissievergadering al leen maar heeft willen vaststel len dat er volgens gedeputeerde D J. P. Bruinooge (PvdA. finan ciën) en de accountant van de provincie geen aanwijzingen zijn dat er iets niet klopt. Van Kol lem: „Verder kan ik alleen maar constateren dat GroenLinks als het gaat om openheid en open baarheid ver vooruitloopt op Delta Anders." Gerechtelijk vooronderzoek fraude Cerestar van onze verslaggever SAS VAN GENT - Er komt een dat er een gerechtelijk vooron derzoek naar de handelwijze van een ex-medewerker van het Sasse maïsverwerkende bedrijf Cerestar. Het Openbaar Minis terie heeft dat woensdag be kend gemaakt. Volgens de lei ding van Cerestar zou de man zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal. De man werkte als administra teur bij Cerestar en zou zich in die functie over een langere pe riode schuldig hebben gemaakt aan diefstal. De man zou gesjoe meld hebben met leveranties en op die manier enkele tonnen aan bedrijfsgeld in eigen zak - en die van leveranciers - hebben gesto ken. De administrateur is inmid dels ontslagen. Het Openbaar Ministerie hoopt aan het eind van het jaar duidelijkheid te hebben over de omvang van de fraude. van onze Haagse redactrice DEN HAAG - Staatssecretaris Van der Vondervoort van Bin nenlandse Zaken sluit niet uit dat zij ingrijpt als provincies zelf niet uit de vraag komen wat hun nieuwe grenzen moeten zijn. Dit bleek gisteren in de Tweede Kamer tijdens de be handeling van de begroting van het ministerie van Binnenland se Zaken. Zoals gemeld zullen de komende jaren stadsprovincies (BON-ge- bieden) rond de grote steden ontstaan. Daardoor krijgen ook de overgebleven gebieden nieuwe grenzen. Zo is nu een dis cussie gaande over de vraag of Goeree-Overflakkee zich bij Zeeland of Zuid-Holland moet aansluiten. Zuid-Holland doet er alles voor om het eiland te be houden. De gemeenteraden op het eiland zullen zich binnen kort uitspreken over hun voor keur. De bewindsvrouw van Binnen landse Zaken zei gisteren in de Tweede Kamer dat de provin cies een zekere vrijheid hebben bij het vaststellen van hun gren zen. Maar zij liet duidelijk blij ken dat. als de provincies er zelf niet uit komen, er van bovenaf ingegrepen kan worden. Voor Goeree-Overflakkee wil dat zeg gen dat er een duidelijke lijn zal moeten zijn. Als de discussie tus sen de gemeenten en de beide provincies niet onderling kan worden beslecht, dan zal Bin nenlandse Zaken de knoop door hakken. Tot nu toe is het kabi net altijd voor samenvoeging van het eiland met Zeeland ge weest. Goeree-Overflakkee komt per 1 januari 1995 'los* van de provin cie Zuid-Holland. Op die datum wordt rond Rotterdam een nieuwe stadsprovincie gevormd. De Rijnmond, waarmee het ei land tot nu toe samenwerkte, zal dan opgaan in de nieuwe stads provincie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 13