Israël grendelt bezette gebieden af PZCNSS* Nieuwe tl-lamp van Philips: meer licht en minder kwik Sorgdrager heeft geen geld voor extra agenten De haat van Harnas binnen- en buitenland O: Nieuw schandaal in ploeg Major Oud-AOV'er: asielzoekers met mooi schip wegbrengen lamas geeft videoband met vermoedelijke dader aanslag vrij Zeer goed bewaarde deuren in 4300 jaar Hide grafkamers Procés tegen Serviër verdaagd Vrouw van 62 brengt baby ter wereld VRIJDAG 21 OKTOBER 1994 3 m het vredesproces in het Midden-Oosten over- 'eind te houden heeft Israël gisteren de totale oorlog verklaard aan Harnas, de radicale islamiti sche beweging die de zelfmoordactie van de afschu welijke bomaanslag in het centrum van Tel Aviv heeft opgeëist. Harnas houdt de onderhandelingem over een vredesregeling van Israël met de Palestijnen die zich scharen achter het vaandel van PLO-leider Arafat, in gijzeling en voert de terreur daarbij steeds hoger op. De beweging, tot furie gewekt na het begin van de Palestijnse volksopstand Intifadah in 1987, heeft veel aanhangers onder de arme en gedemoraliseerde bevolking van de vluchtelingenkampen in de Gazastrook. Ze hanteert een militante ideologie, predikt diepe haat tegen Israël, is overmatig bewapend en heeft ge zworen dat er geen sprake kan zijn van een situatie waarin Palestijnen en Israëliërs in vrede met elkaar leven. Zeker nu er toch flinke stappen vooruit worden gezet en doorbraken worden bereikt op de route naar normale betrekkingen tus sen vroegere aartsvijanden, laat een beweging als Harnas geen enkel middel onbenut. De gijzeling, vorige week, van een Israëlische militair en het bloedbad eergisteren in Tel Aviv zijn daarvan de bewijzen. De prijs van de vrede wordt met de dag hoger. Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M P. Dieleman, algemeen hoofdredacteur, C. van der Maas. hoofdredacteur commentaar: A L. Oosthoek, adjunct-hoofdredacteur. Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. 01184-84000 Servicepunt: Boekhandel Bikker, Walstraat 94. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg, Tel 01180-81000. Goes: Grote Markt 2, 4461 AJ Goes. Tel. 01100-31800. Terneuzen: Axelsestraat 16. 4537 AK Terneuzen. Tel. 01150-94457 Hulst: Servicepunt Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel. 01140-14058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. 01155-68000 Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee. Tel. 01110-15380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur. Openingstijd Zierikzee 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel. 01184-84000: Redactiefax: 01184-70102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur, in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden: zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- t/m vrijdagavond van 20,30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. 01184-84000 Fax 01184-70100, Abonnementsprijzen: per kwartaal 84,50, automatische afschrijving 83.75, franco per post 107.50: per maand 29.60. automatische afschrij ving 29.00; jaarabonnement 326.50. auto matische afschrijving 325,00; jaarabonnement franco per post 415,00; losse nummers maan dag t/m vrijdag 1,50, zaterdag 2.00 p.st. (alle bedragen inclu sief 6 pet btw) Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 165 cent per mm; minimumprijs per advertentie 24,75; ingezonden mededelingen 2.5 x tarief Voor brieven bureau van dit blad 6,25 meer Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet. btw). Giro: 35 93 00. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen. foto EPA van onze correspondent LONDEN - Een Britse staatsse cretaris heeft donderdag ont slag genomen, nadat een dag blad hem ervan had beticht smeergeld te hebben aangeno men van de eigenaar van Har- rods. Tim Smith, de staatssecre taris voor Noord-Ierland, er kende zijn fout. Een tweede staatssecretaris, die van het zelfde delict was beschuldigd, ontkende de aantijging echter. Neil Hamilton klaagde de krant, The Guardian, aan we gens smaad. De zaak bracht premier Major, wiens Conservatieve Partij bij steeds meer corruptiezaken be trokken raakt, in grote verlegen heid. Major zei in het Lagerhuis dat hij al drie weken geleden een intern onderzoek naar de zaak had gelast. Maar de algemene in druk was dat Tim Smith nooit was afgetreden, als The Guar dian niet met de onthulling was gekomen. De steekpenningen zouden tus sen 1987 en 1989 aan de beide po litici, die toen nog gewone La gerhuisleden waren, zijn be taald. Mohamed al-Fayed, de Egyptische eigenaar van het wa renhuis. gaf tegen de krant toe de beide politici tweeduizend pond (zesduizend gulden» per parlementaire vraag te hebben betaald. Hamilton zou hij bo vendien een gratis vakantie in zijn Parijse Hotel, de Ritz, heb ben gegeven. Tussen 1987 en 1989 was al- Fayed in een hevige strijd gewik keld met Tiny Rowland, destijds eigenaar van onder meer het zondagsblad The Observer, over de overname van het mil jardenbedrijf. Al-Fayed leek die strijd te verliezen, toen hij werd benaderd door de parlementaire lobbyist Ian Greer ..Greer zei te gen me: u moet gewoon een La gerhuislid huren, zoals je een ta xi huurt", aldus al-Fayed tegen The Guardian. „Ik kon niet gelo ven datje in Engeland, waar het parlement zo'n goede reputatie heeft, parlementariërs moest be talen. Ik was er kapot van. Ik vroeg hoe veel. en hij zei dat het tweeduizend pond per i parle mentaire! vraag was". Hamilton en Neil begonnen de regering, die een onderzoek had gelast naar al-Faveds zakelijk verleden, met vragen te besto ken. Via Greer. die voor zijn diensten ook nog eens 50.000 pond kreeg, begonnen bij al- Fayed 'parlementaire rekenin gen' binnen te komen van 8.000 tot 10.000 pond per maand. Het grootste probleem voor de Israëlische regering-Rabin is op het ogenblik de veiligheidssituatie in eigen land. De Hamas-beweging is ver doorgedrongen in de samenleving van de joodse staat en dicteert daar sinds de jongste terreur daden grote angst. De oppositie in Israël legt de schuld van het snel toegenomen geweld bij het kabinet-Rabin, dat met zijn vredesduiven-politiek vitale belangen zou verkwanselen en het land in een zwakke positie zou manoeuvreren. Maar de regering had kritiek van deze soort niet nodig om zelf te be sluiten tot harde tegenmaatregelen. De Gazastrook en de Westoever worden voor onbepaalde tijd volledig van Israël afgesloten; veiligheidsdiensten krijgen grotere bevoegdhe den om op te treden tegen aanhangers van Harnas; er zal een internationale campagne op touw worden gezet om Harnas financieel te isoleren. Er is Rabins kabinet veel aan gelegen om het gevoel van onveiligheid onder de Israëlische bevol king over de ernstigste en brutaalste bomaanslag in zestien jaar tijd. weg te werken. De harde aanpak wordt in elk geval breed gesteund. Maar sluiting van de grenzen heeft ook ver gaande consequenties van andere aard. zoals de afgelopen jaren bij soortgelijke incidentele acties al eerder is gebleken. Tienduizenden Palestijnen uit de bezette gebieden kunnen niet naar hun werk in Israël en dat wakkert de ontevreden heid daar alleen maar verder aan. Zo werkt het Hamas-ge- weld naar twee kanten ontregelend. De laatste dagen hebben nog eens laten zien dat de voort gang van het Arabisch-Israëlische vredesproces welis waar onomkeerbaar is. maar dat voor de toekomst veel af hangt van de vraag hoe terreur-bestendig het zal blijken te zijn. In december 1992, na de moord op een Israëlische grens wacht. liet Rabin 400 militante moslims naar Libanon depor teren. Dat waren bijna allemaal Hamas-leden. Vorig jaar kwamen de laatste van deze bannelingen terug in Israël, ver bitterd en tegelijk getraind om met handwapens en auto bommen om te gaan. Wraak roept tegen-wraak op. In de lan ge periode van grote problemen die Israël achter de rug heeft met zijn Arabische buurlanden heeft het harde beginsel 'oog om oog, tand om tand' steeds de strijd tegen het terrorisme beheerst. Het heeft er niet toe geleid dat het geweld afnam. Net zoals in Zuid-Afrika moordpartijen en aanslagen steeds opnieuw onderhandelingen over vrede dwarsboomden, loert nu in Israël onder elke stap vooruit het mijnengevaar. Alleen de wetenschap bij de goedwillende partijen dat de weg terug slechts naar de totale chaos leidt is. het enige stille wapen tegen de blinde haat van het terrorisme. vdM. DEN HAAG (GPD) - Afgewezen asielzoekers die niet meer wor den opgenomen door hun vader land, moeten door de Neder landse overheid worden terug gebracht. Dat moet gebeuren met „mooie schepen". Neder land levert dan ook, net als vroeger „een hele goede presta tie als zeevarende natie". Dat voorstel is gisteren gedaan door het Tweede-Kamerlid Hen driks, die twee weken geleden uit de fractie van het Algemeen Ouderenverbond is gezet, om dat hij te veel in zijn eentje ope reerde. Mochten de betrokken landen de asielzoekers desondanks niet willen terugnemen, dan moeten de schepen volgens Hendriks doorstomen naar „protecto- raatsgebieden". waar ze alsnog afgezet kunnen worden. Zelf heeft Hendriks ook lange bootreizen gemaakt, en die be vielen hem goed. Op de vraag van het GroenLinks-kamerlid Rabbae of Hendriks een grapje maakte, antwoorde hij: „Dit voorstel is niet alleen serieus, het is ook hoogst gemeend". J JRUZALEM (GPD/RTR/DPA/ FP) - De islamitische verzets- ■weging Harnas heeft bekend waakt dat de bomaanslag op stadsbus in Tel Aviv is uit- j ivoerd door een 27-jarige zelf- jj oord-commando. Salah Ab- tlrachim Nasal, afkomstig uit f( alkilya op de Westelijke Jor- janoever. Bij de explosie kwa- a tn 21 mensen om het leven, e ider wie de Nederlandse stu- [f ent fysiotherapie Reinier Ver iest (25) uit Overveen. amas heeft gisteravond een vi- iocassete overhandigd aan Pa- stijnse journalisten, waarop asal is te zien met een Galil-wa- eji van Israëlische makelij. Hij •rtelt. op de video dat hij op het unt staat een zelfmoordmissie it te voeren en hij leest een ver jaring voor waarin Harnas laat eten dat ze het hele joodse volk il gijzelen, tot alle gevangenen ijj zijn. Het Israëlische leger eeft gisteravond in Kalkilya een uitgaansverbod afgekon digd. De familie Nasal kreeg te horen dat hun huis zal worden opgeblazen. De afgrendeling van de Gaza strook en de bezette Westelijke Jordaanoever. waartoe Israël meteen na de zware Hamas-aan- slag in Tel Aviv woensdag be sloot, is voor onbepaalde tijd verlengd, zo heeft de Israëlische regering donderdag in spoedzit ting bepaald. De afgrendeling van de Gaza strook en de bezette Westelijke Jordaanoever betekent dat 70.000 Palestijnen die in Israël werken, voorlopig thuis moeten blijven. Een woordvoerder van PLO-leider Yasser Arafat noem de het besluit „een economische en sociale oorlogsverklaring te gen de Palestijnen". Israël wil 15.000 werkvergunnin gen aan buitenlanders verstrek ken om de Palestijnen te vervan gen. Sommige politici in Israël hebben het al over een „strategi sche afgrendeling" die tot een scheiding tussen de Israëlische en de Palestijnse economieën moet leiden. Huiszoeking Naar aanleiding van de aanslag op een Israëlische bus, waarbij volgens de laatste cijfers 22 do den en een veertigtal gewonden vielen, besloot de regering te vens de politie met 1500 agenten uit te breiden. Premier Rabin trok zijn voorstel in de politie meer bevoegdheden te geven in de strijd tegen Harnas en andere radicale islamitische verzetsbe wegingen. Rabin wilde onder meer soepe lere regels voor het verrichten van huiszoekingen en het arres teren en verhoren van verdachte Palestijnen. Zijn adviseurs over tuigden hem er echter van dat de huidige wet voldoende mogelijk heden biedt. Shin Beth, de Israë lische binnenlandse veiligheids dienst, kan nu al verdachten zes maanden opsluiten zonder tus senkomst van een rechter of een advocaat. „Het antwoord op het terroris me zal van de veiligheidsdien sten en het leger komen. Zij hoe ven niet van begin af aan te ver tellen wat ze van plan zijn. Zij moeten de middelen krijgen, dan zullen zij hun taak vervul len", zei minister David Libai van justitie. Verder wil Israël op internationaal vlak proberen Harnas af te snijden van zijn fi nanciële hulpbronnen in Iran en de VS. Harnas verspreidde donderdag een videoband waarop een man die zichzelf „levende martelaar" noemt, afscheid neemt van zijn familie en vrienden en met hen een afspraak maakt in het para dijs. Hij kondigt een zelf moordactie aan. omdat zijn broer tijdens de intifada, de Pa lestijnse opstand in bezet ge bied. door het Israëlische leger is doodgeschoten. Tijdstip Het is niet zeker of deze 27-jarige Salah Abdel Rahim al-Souwi de dader is van de aanslag van woensdag. Maar het tijdstip van publikatie doet dat wel vermoe den. De Hamas-strijder uit Qal- qilya, op de Westelijke Jordaan oever. waarschuwde op de vi deoband voor verdere zelf moordaanslagen die zullen wor den uitgevoerd als Israël niet on middellijk meer dan 5000 Pale stijnse gevangenen vrijlaat. Kort na de publikatie van de vi deoband verdreef het Israëli sche leger de familie van Souwi uit haar huis. Het trof voorberei dingen om het huis op te blazen. Jonge Palestijnen bekogelden de Israëlische soldaten met ste nen. Het Israëlische leger is al vaak op deze manier tegen Pale stijnen opgetreden. Vijftien slachtoffers van de aan slag op de bus zijn al begraven, In een straal van vijftig meter rond de plaats van de terreur daad zijn op gezag van een rab bijn alle bomen gekapt. Daarin hingen na twintig uur schoon- maakwerkzaamheden nog steeds stukken van ledematen. De joodse godsdienst verbiedt het menselijke resten in de open lucht achter te laten. AIRO (RTR/AFP) - Archeolo- tn hebben in de buurt van airo drie 4300 jaar oude graf- amers met zeer goed bewaarde luurschilderingen ontdekt. De kleuren zijn supergoed ge- onserveerd. Vooral het tur- oise op de muren en het rood pde valse deurstijlen springen ruit", aldus een expert. Valse furen dienden om grafrovers [misleiden. let gaat om tombes van een ho- ipriester, een priesteres en een Miwmeester. Hun namen zijn olkomen nieuw voor de onder- oekers. Ie priester, Ka Aper geheten, inschrijft, zichzelf als „de welbe- ende van de farao, de erfelijke lins, het hoofd van de archie- tnvan de farao en opperopzich- trvan alle werk bij de pyramide anfarao Teti". Volgens deskun- igen leefde hij tijdens de zesde vnastie van het Oude Konink- jk. Dat is rond 2300 voor Chris- ïs. Uit historisch oogpunt is de ondst van zijn grafwerk het be- ingrijkst. Ka Apers functie (ram neer op die van „dorps- oofd". Die was tot dusverre on- ■Pu bekend. De conterfeitsels op de muren bieden een rijk inzicht in het politieke, sociale en reli gieuze leven van zijn tijd. Zijn laatste verblijfplaats kreeg al in oude tijden bezoek van rovers. „Maar zaterdag gaan wij verder graven. De sarcofaag van Ka Aper ligt misschien op een la ger niveau", aldus een specialist. De tombe van de priesteres. Na- jad Pet. is een zeldzaam voor beeld van een grafwerk dat in de tijd van het Oude Rijk alleen voor een vrouw verrees. Najad Pet betekent geschenk van de goden. „Zij was priesteres van de godin Hathor, haar even knie Neith van de Delta en de god Wepwawet. de jakhals die de weg voor de doden opent". De bouwmeester heet Amon Em Emt. Zijn crypte omvat niet minder dan vijf rijk beschilderde kamers. Alle tombes bevinden zich in de necropolis Saqqara bij Cairo, waar farao's uit Memphis wer den begraven. Memphis was vol gens de legende de eerste hoofd stad van het verenigde Egypte. De 27-jarige Salah Abdel Rahim al-Souwi spreekt zijn videoboodschap in. DEN HAAG (ANP) - Er is geen leid voor extra agenten. Alleen lis de regiokorpsen de tekorten iphun begrotingen kunnen be- ferken, kan er meer blauw op traaf komen. Anders zal het Mijven bij aanstellingen die be- aald kunnen worden uit de 37 Biljoen gulden, die het kabinet 'oor '95 voor de politie heeft be- Kemd. Daarmee kan slechts een K?in worden gemaakt met de lilbreiding, die in 1998 3000 igenten of surveillanten grrot loet zijn. Dat bleek donderdag uit het be oog van minister Sorgdrager ian justitie tijdens de behande- ing van de begroting van haar spartement. CDA en PvdA adden eerder deze week te ken- sn gegeven het ontoelaatbaar «vinden dat van de 150 miljoen lulden, die in 1995 extra be- chikbaar is voor de bestrijding an de criminaliteit, „nauwe- Iks meer blauw op straat omt". Sorgdrager stelde echter lat zij geen middelen voor extra genten heeft. 'e zorg over het cellentekort, ie dinsdag door alle fracties erd geuit, wordt door Sorgdra- ergedeeld. Maar zij hoopt door et ontwikkelen van meer alter- atieve straffen de druk op de «vangeniscapaciteit te vermin- eren. Om het straffenarsenaal It te breiden heeft zij deze week e commissie Korthals- Altes eïnstalleerd. orgdrager zei bij de uitbreiding Jnie55+ wil ubsidie voor «de boeren EN'HAAG (ANP) - Landbouw- inister Van Aartsen is in de *eede Kamer in aanvaring ge- 'men met de ouderenpartij Bie55-r. De eenmansfractie rschuldigt de bewindsman w leeftijdsdiscriminatie. «72-jarige Bertus Leerkes van nie55+ stoort zich aan een ibsidieregeling voor boeren die Uien overschakelen op de bio- gische land- en tuinbouw. De 'bsidieregeling is uitsluitend stemd voor boeren en tuin- •rs die jonger zijn dan 65 jaar. eigens Leerkes is hier sprake ,.een schoolvoorbeeld van «ft(jdsdiscriminatie". inister Van Aartsen heeft Leer 's laten weten niet van plan te de regeling te veranderen, «subsidie is bestemd voor be- ijven met toekomst, aldus de VD-bewindsman. ROOSENDAAL (GPD) - Phi lips Roosendaal heeft een nieuwe generatie tl-lamp ont wikkeld, die langer optimaal licht geeft en daardoor ook lan ger bruikbaar blijft. In de nieuwe lamp, die komende maand op de markt komt, zit slechts twintig procent van de thans gangbare hoeveelheid kwik. De onderzoekers van Philips Lighting in Roosendaal, de moe dervestiging van alle Philips ti en plispaarlampi-fabrieken in de wereld, zijn opgetogen over de resultaten van hun onderzoeks- en ontwikkelingswerk. Ze spre ken van een 'kostenbesparende doorbraak' in tl-lampen. De kos tenbesparing zit hem volgens de onderzoekers in de langere le vensduur. Product-manager J. Rooijmans van de tl-sector in Roosendaal verwacht dat Philips met. de nieuwe lamp een behoorlijke voorsprong op de concurrentie heeft genomen. „Hoewel we geen patent op deze tld 80 heb ben gevraagd, is ze toch moeilijk te kopiëren. We denken zeker enige tijd de voordelen van de lamp in de markt te kunnen uit spelen. temeer omdat ze in aan schaf slechts één procent duur der is dan de vergelijkbare tl's. die op dit moment in omloop zijn". Generatie Philips gaat de gehele produktie van de huidige generatie tld- lampen door de nieuwe vervan gen. Daarbij gaat het wereldwijd om vijf fabrieken. Alleen al in Roosendaal produceert Philips jaarlijks ongeveer 14 miljoen stuks van dit type lampen, veer tig procent van de totale tl-pro- duktie. In Nederland heeft Phi lips in tl-verlichting een markt aandeel van meer dan vijftig procent. De achteruitgang in lichtop brengst is bij de huidige tl-lam- pen na achtduizend branduren vijftien procent. Dat betekent in feite dat de lampen dan aan ver vanging toe zijn. Philips zegt er nu in geslaagd te zijn die achter uitgang terug te brengen tot vijf procent. „De nieuwe lampen le veren waar voor hun geld. Om dat ze. bijvoorbeeld in kantoor tuinen, meer licht leveren kun je volstaan met minder armaturen en minder lampen. Dat betekent vanzelf ook een lager energiever bruik". aldus woordvoerder H. Rotman van Philips. Door hun 'langdurig hoge licht stroom en goede kleurweergave' zijn ze volgens hem ook aange namer voor de gebruiker. „Het belang van beter licht op het werk wordt tegenwoordig alge meen erkend. Het kan de pro duktie ten goede komen" Grens De nieuwe lampen bevatten per stuk 3 mg kwik. waar in de thans gebruikte lampen nog 15 mg zit. Philips denkt hier overigens wel een grens mee bereikt te hebben. „We kunnen niet naar nul, om dat er dan geen licht meer uit komt. En alternatieven zijn mi- lieubelastender dan kwik, al was het maar omdat die veel energie verbruik met zich brengen", meent Rooijmans. Tegelijk met de nieuwe tl intro duceert Philips Roosendaal bin nenkort een nieuwe, veel zuini ger. industrieverpakking. De be sparing op karton beloopt onge veer vijftig procent. Voor de best verkochte zes typen tl levert dat volgens Rotman een besparing aan verpakkingsafval op van achthonderd ton per jaar. SALZBURG (DPA/AFP) - Het eerste volkenmoordproces buiten het voormalige Joegoslavië is donderdag in Oostenrijk verdaagd naar 5 december. De extra tijd is nodig om meer bewijs te verzame len tegen de van oorlogsmisdaden verdachte Serviër Dusko Cvjet- kovic. De 26-jarige Servische vluchteling Cvjetkovic staat in Salzburg te recht wegens moord, ontvoering, plundering en brandstichting in juli 1992 in het moslim-dorpje Kucice. in Centraal-Bosnië. De open bare aanklager baseert zich op een getuigenverklaring van een 50-ja- rige voormalige buurman van de verdachte, die Cvjetkovic in Oos tenrijk herkende. Deze ontkent elke betrokkenheid. In verschillende landen in Europa zitten Joegoslaven vast in ver band met oorlogsmisdaden. Tot een proces was het echter nog ner gens gekomen. De chaotische situatie in Bosnië, de grote verwoes tingen en de dood van slachtoffers en ooggetuigen maken bewijsvoe ring bijzonder moeilijk. te denken aan forse financiële straffen voor vermogenden, meer taakstraffen en scholing voor jonge deliquenten en op vang in de gezondheidszorg voor verslaafde gedetineerden. „Ik denk niet dat het succes van een minister afgemeten moet wor den aan de cellencomplexen die hij achterlaat", stelde zij. CDA-kamerlid Koekkoek is er niet gerust op dat het cellente kort op korte termijn wordt op geheven en eiste dat Sorgdrager bij de voorjaarsnota een stand van-zaken-rapport voegt. Sorgdrager zei toe dat zij bij haar collega-ministers voor meer geld zal aankloppen als ge durende deze kabinetsperiode blijkt dat er eenvoudig geen goede alternatieven voor gevan genisstraf blijken te zijn. VICENZA - Maria Munaretto heeft in het ziekenhuis van de Italiaanse plaats Vicenza een zoon ter wereld gebracht. De 62-jarige vrouw werd zwanger nadat een bevruchte eicel bij haar werd ingeplant. Rechts kust vader Paolo Vincentini zoon Giampietro's handje. foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 3