Werf stapt naar Raad van State Leger goede klant van haven Dansz naar internationaal festival Veredelaars zijn naarstig op zoek naar het beste vlas Vlaams verzet tegen plannen voor laten verzanden Zwingeul Tienduizendste bezoeker nieuw museum Domburg provincie 10 Schelde wil vernietiging verbod Rijkswaterstaat op toelaten beschadigd schip lezers schrijven VRIJDAG 21 OKTOBER 1994 van een medewerker DEN HAAGWLISSINGEN - De Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen heeft Rijkswater staat voor de Raad van State ge daagd. De reparatiewerf Schel- depoort liep in 1992 een grote Chinese reparatie-order mis omdat Rijkswaterstaat van de rederij van het kapotte schip een garantstelling van tien mil joen gulden eiste om de territo riale wateren op te mogen. Het Bouwbedrijf kan na faillissement mogelijk verder van onze verslaggever GOES - Een deel van de activi teiten van de failliete Bouw maatschappij Schrijver bv in Goes wordt mogelijk voortge zet. Een aantal onbekende par tijen is daarin geïnteresseerd. Curator mr M. L. Huisman acht de kans echter niet groot dat daarmee alle 63 arbeidsplaat sen behouden kunnen blijven. Binnen een week moet duide lijkheid bestaan over een moge lijke voortzetting. De bouw maatschappij draait tot die tijd gewoon door. De curator acht de kans redelijk groot dat deelactiviteiten gered worden. „Maar hoeveel werkne mers op die manier aan de slag kunnen blijven, is op dit mo ment volstrekt onduidelijk." Volgens Huisman is het vrijwel uitgesloten dat de bouwmaat schappij volledig kan blijven voortbestaan. Met instemming van de bank mag de onderne ming doordraaien in afwachting van een antwoord van de be langstellende partijen. De klok tikt echter door. Huisman: „Bin nen nu en een week moeten we uitsluitsel hebben." Samen met het stukadoorsbe- drijf Schrijver-Goes bv werd de bouwmaatschappij onlangs fail liet verklaard. De Goese onder nemingen hadden ten tijde van het faillissement een schulden last van zeven miljoen gulden terwijl aan inkomsten nog zeven ton te verwachten was. Zoals be kend behouden de 23 werkne mers van het stukadoorsbedrijf hun baan. De bedrijfsleider zet de onderneming voort en richt daartoe zelf een nieuwe vennoot schap op. Chinese schip Long Lin was op 4 maart 1992 26 mijl ten oosten van Ramsgate, even buiten de territoriale wateren van Neder land. ernstig beschadigd door een botsing met een schip uit de Bahama's. De Long Lin had een gat in de zijkant van het schip, verloor een deel van de lading (vaten met hars) en de brandstoftanks stroomden gedeeltelijk leeg. De Chinese rederij Guangzhou Ocean Shipping Company sloot onmiddellijk contracten af met de bergingsmaatschappij Smit Tak. De Schelde Groep kreeg de opdracht het schip in een dok van de werf Scheldepoort te re pareren. Rijkswaterstaat kwam toen echter met de eis dat de re derij in eerste instantie voor 20 miljoen gulden, later 10 miljoen, garant moest staan voor de dek king van kosten van de afwikke ling, het begeleiden naar de ha ven. de bestrijding van de gelek te olie en ter dekking van het ri sico dat het schip zou kunnen zinken. Voorwaarde De rederij ging wel met de ga rantstelling akkoord, maar wil de het recht behouden op aan- sprakelijksbeperking onder dat bedrag. Daarop weigerde Rijks waterstaat de Long Lin toe te la ten in de territoriale wateren. Het schip is enkele dagen later naar Frankrijk uitgeweken, dat het schip na een onderzoek zon der verdere voorwaarden toe stemming gaf de Franse wateren binnen te varen. De reparatie is vervolgens uitgevoerd op een werf in Duinkerken. De Koninklijke Scheldegroep is naar de Raad van State in Den Haag gegaan in een poging in de toekomst dergelijke gevallen te voorkomen. Zij vraagt de Raad van State het verbod van Rijks waterstaat aan de Long Lin, de territoriale wateren binnen te varen, te vernietigen. Ook de re derij Guangzhou is bij de Raad van State in beroep gegaan om dat zij de eisen van Rijkswater staat te ver vond gaan. Volgens Rijkswaterstaat is het heel ge bruikelijk een garantstelling te vragen in dit soort gevallen. Rijkswaterstaat erkent dat er daarbij geen sprake is van coör dinatie met andere landen. De Raad van State hoopt over on geveer zes weken een uitspraak te doen. De bewaking van het materieel in de haven van Vlissingen is in handen van de nationale reserve. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - De veranderende militaire strategiën in de we reld zorgen voor een aardige bron van inkomsten voor de NV Haven van Vlissingen. Al geruime tijd fungeert deze haven als doorvoerpost voor mili tair materieel Onder meer voor transporten in Navo-verband naar het voormalig Joegoslavië. Momenteel is een onderdeel van het terrein van de NV Haven van Vlissingen afgeschermd ten be hoeve van het Britse leger. Dat leger is zich aan het terugtrekken uit Duitsland. In verband daarmee wordt via het Duitse en Ne derlandse spoorlijnnet materieel aangevoerd voor verscheping naar Engeland. Het gaat onder meer om flinke hoeveelheden mu nitie en rollend materieel. In totaal zal een twintigtal transpor ten in de Vlissingse haven arriveren. De helft daarvan is het afge lopen jaar afgewikkeld. van onze verslaggeefster GOES - Het Zeeuwse amateur gezelschap Stichting Dansz ver tegenwoordigt Nederland tij dens de derde Internationale Dansontmoeting op zaterdag 22 oktober in Zwolle. Deze bijeen komst vindt afwisselend plaats in zes Europese landen. Dit jaar treffen de internationale cho reografische gezelschappen el kaar in Nederland tijdens de Dansontmoeting Zwolle die duurt van 22 tot 30 oktober. Dansz heeft al vaker opgetreden op dit festival in Overijssel, maar mag nu voor het eerst mee doen aan de internationale voor stelling. Elk jaar valt slechts één gezelschap deze eer te beurt. Het Landelijk Centrum voor Ama- teurdans koos voor de Zeeuwse groep omdat het zo enthousiast was over 'Mijn 12.305e nacht' van Lia Sorber. Het stuk van de ze aan Dansz verbonden choreo grafe zal ook in Zwolle worden vertoond. Volgens een woordvoerder van Stichting Dansz levert de Inter nationale Dansontmoeting geen prijs op. „De gezelschappen uit de verschillende landen beoor delen elkaar wel, maar dan met de bedoeling er iets van te le ren." Stichting Dansz is blij met de erkenning. „Ik heb wel eens het idee datje als Zeeuwse dans groep dubbel zo hard aan de weg moet timmeren, wil je een beetje publiciteit krijgen." Dansz treedt sporadisch buiten de provincie op. maar hoopt dat daar nu verandering in komt. „Maandag 24 oktober komen verschillende theaterdirecteu ren en programmeurs naar Zwolle. We hopen dat we als Ne derlandse vertegenwoordiger nu een streepje voor hebben", aldus de woordvoerder. van onze verslaggever KNOKKE-HEIST - Conserva tor G. Burggraeve van het Bel gische deel van natuurreser vaat Het Zwin blijft zich verzet ten tegen de Nederlandse plan nen om de Zwingeul te laten verzanden. Hij weet zich ge steund door de Vlaamse (over heidsinstanties. Ze zijn tegen de natuurlijke verzanding, om dat dit proces ten koste gaat van de dagelijkse getijdenwer king en daarmee van de 'weten schappelijke waarden van dit unieke natuurgebied", zo merkt Burggraeve op in zijn perio dieke nieuwsbrief. De monding van de slufter wordt nu nog afgeschermd door een zandvang (in 1990 aangelegd), die regelmatig moet worden on derhouden. De herstelwerk zaamheden zijn momenteel aan de gang. Nederlandse instanties overwe gen het onderhoud te staken, zo dat de natuur haar loop kan ne men. Volgens de natuurbescher mers ontstaat er zo weer een nieuw interessant gebied. De Vlamingen gaan er echter van uit dat de verzanding een bedrei ging vormt voor de bestaande bijzondere dier- en plantesoor- ten in het grensoverschrijdende reservaat. Een definitief besluit over de toekomst van Het Zwin laat voorlopig nog op zich wach ten. zo werd onlangs duidelijk. Vogels Burggraeve wijst onder meer op de bijzondere vogels die rond de ze tijd van het jaar in Het Zwin neerstrijken. De vijvers zijn mo menteel favoriet bij een twintig tal 'gewone' futen, zo'n vijftien dodaarsjes, kuifduikers, geoor de futen en roodhalsfuten. Het reservaat geniet ook een 'inva sie' van kleine zilverreigers, al dus de conservator. In augustus werden zestien exemplaren ge teld ('wellicht een recordaantal voor ons land), waarvan er deze maand nog acht zijn achterge bleven. Verschillende vogelsoorten uit het hoge noorden zijn inmiddels in Het Zwin aangekomen voor overwintering. Begin oktober werden al 150 zilverplevieren waargenomen. Deze vogels broeden doorgaans in Noord oost-Europa en Siberië. Niet al ledaags is ook het bezoek van acht ijsgorzen en twee brildui- kers. Lichte stijging faillissementen De familie Van der Beek uit Gouda werd donderdag verrast met bloemen en de catalogus 'Reünie op het duin' omdat zij het aantal van 10.000 bezoekers aan het Marie Tak van Poortvliet-museum volmaakte. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster DOMBURG - Het bezoek van het gezin Van der Beek uit Gouda aan het Marie Tak van Poortvliet-museum in Dom burg kreeg een feestelijk tintje. Voorzitter mr T. L. van de Poel van het museum overrompelde de familie donderdag met de mededeling dat zij de tiendui zendste bezoekers waren. Van de Poel bood bloemen en de ca talogus 'Reünie op het duin' van het museum aan. Vader en moeder, Maartje i7> en Stephan (5) van der Beek zijn de ze week in Kamperland op vakantie. De publiciteit over het Marie Tak Van Poortvliet Mu seum en de tentoonstellingen van Toorop en Mondriaan in Zeeland heeft invloed gehad op de keuze van hun vakantiebe stemming. „We zijn zeifin kunst geïnteresseerd. Toen we op vakantie gingen, hebben onze buren ons op het hart gedrukt dat we dit museum moesten be zoeken. Zo kunnen de kinderen ook een stukje cultuur meekrij gen tijdens de vakantie", vertel de moeder Van der Beek Op het programma van de familie staat nog een bezoek aan de tentoon stelling van Mondriaan en Toor op in het Zeeuws museum in Middelburg. van onze Haagse redactrice DEN HAAG - Het aantal faillis sementen in Zeeland is in een jaar gestegen van 81 naar 93. Dit staat in een overzicht van faillissementen dat het Cen traal Bureau voor de Statistiek heeft gemaakt. In september 1993 noteerde het CBS 81 bedrij ven die failliet gingen. Een jaar later waren dat er 93. Landelijk is een licht dalende tendens van het aantal faillisse menten te zien. Zeeland is overi gens één van de provincies met het minste aantal bedrijven dat een faillissement heeft aange vraagd. Opmerkelijk zijn de regionale verschillen. In Zuid-Holland werd in de eerste maanden van dit jaar het grootste aantal fail lissementen uitgesproken 11222), gevolgd door Noord-Hol land met 865. Het kleinste aan tal werd geregistreerd in Flevo land (87). gevolgd door Zeeland met 93. Seniorenorkest - Het Se niorenorkest Zeeland geeft woensdag 26 oktober een uitvoe ring in Vlissingen. Het 55 muzi kanten tellende orkest speelt die dag in Open Hof in Paauwen- burg. Het concert begint om 14.30 uur. van onze verslaggever SINT JANSTEEN - De ge middelde wandelaar, fletser of andere passant die in de zo mermaanden bij een tochtje door Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren oog heeft voor de vlas velden, beseft waarschijnlijk niet dat er talloze verschil lende vlassoorten zijn. Ir Pe ter Keijzer uit Sint Jansteen weet dat wel. Hij heeft van het kruisen van verschillen de vlasrassen zijn beroep ge maakt en hoopt lijnen te ont wikkelen die kwalitatief be ter zijn dan bestaande soor ten. Keijzer trad aan het eind van deze zomer in dienst van het veredelingsbedrijf Procotex Breeding in Sint Jansteen. Eerder werkte hij onder meer als onderzoeker Nieuwe Ge wassen bij de Stichting voor Plantenverdeling in Wagenin- .gen. Bij Procotex Breeding springt Keijzer in op lopende vlasveredelingsprogramma's. Door goede eigenschappen van bestaande rassen te com bineren hoopt hij vlaslijnen te ontwikkelen die kwalitatief beter zijn dan bestaande. „Dat betekent dat zo'n nieuw ras beter tegen ziekten be stand moet zijn, meer moet opbrengen dan bestaande rassen en ook een goede op brengstzekerheid moet heb ben". aldus Keijzer. „Vooral aan dat laatste aspect hecht ik veel belang. Voor de telers is het immers een vereiste dat vlas het ook goed doet in de praktijk en niet alleen op de proefvelden." Twaalf jaar Keijzer geeft aan dat het ont wikkelen van een nieuw ras tien tot twaalf jaar in beslag neemt. In het eerste jaar wor den vijftig populaties uitge zaaid en aan het eind van het derdejaar zijn er zo'n tiendui zend lijnen. „Daarna gaan we de beste lijnen testen onder verschillende praktijkom standigheden. Het wegstre pen van de beste lijnen duurt ongeveer vijf jaar en aan het eind van die periode hopen we een nieuw ras te hebben dat beter is dan alle bestaande soorten." Als een vlasveredelaar een nieuw ras heeft ontwikkeld is het nog een hele klus om deze geregistreerd te krijgen. „Het registreren van een ras is te vergelijken met het aanvra- Ir Peter Keijzer (links) en André Dobbelaar, directeur van Pro cotex Breeding: ...nieuwe rassen vaak nauwelijks meer te on derscheiden van bestaande- gen van de auteursrechten voor een nieuw boek", zegt Keijzer. „De nieuwe rassen zijn vaak nauwelijks meer te onderscheiden van bestaan de, omdat ze slechts getoetst worden aan de hand van een lijst met drie kenmerken. De veredelaars hebben daarom al gepleit voor het uitbreiden van die lijst. Maar voordat het zover is zijn we waarschijnlijk jaren verder. De ambtelijke molen werkt immers niet zo snel en bovendien moet de in ternationale organisatie van verdelaars zijn goedkeuring geven aan dat voorstel." De nieuwe lijnen moeten ook een plekje krijgen op de ras- senlijst. Daar komen alleen rassen op voor waarvan de cultuurwaarde bekend is. Daardoor weten agrariërs die met een bepaalde teelt willen gaan werken waar ze aan toe zijn. Keijzer houdt zich naast het foto Charles Strijd ontwikkelen van nieuwe vlas soorten ook bezig met het ver edelen van aardappelen en zo merbloemen. Op het gebied van het ontwikkelen van nieuwe sierplanten vervult Keijzer in Zeeuwsch-Vlaande ren een pioniersrol, want bij zijn weten is er in de regio geen andere veredelaar die zich met dat werk bezighoudt. „De concurrentie tussen vere delaars van zomerbloemen is sowieso niet zo groot", aldus Keizer. „En daardoor is het voor een nieuwkomer wellicht niet zo moeilijk om zich een plaatsje te verwerven op de markt. Bovendien kan het een voordeel zijn dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen toch al redelijk veel belangstelling is voor het telen van zomerbloe men. Je krijgt daardoor waar schijnlijk sneller praktijkge- gevens door nieuw, leuk ma teriaal uit te zetten bij telers in de buurt." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogvp niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Illll T. TT I Ambtenaren Op luxe draaistoelen zitten hon derden provinciale neuspeute rende ambtenaren zich vooral bezig te houden met stof van de stapels papier te blazen en naar buiten te kijken. Als ze al werken (bijna ondenkbaar) dan werken ze elkaar tégen. En dat allemaal van uw centen! Wat een makkelijk en schimmig zaterdagartikel! Suggesties en halve waarheden worden op een onzinnige manier en soms zelfs insinuerend aan elkaar gebreid. Wie zijn eigenlijk die informan ten van Cats? Wat is er dan echt mis? Wie doen het fout? Ik heb vergeefs gezocht naar feiten of namen. De provinciale organisatie is in doorsnee niet beter of slechter dan een andere. In een relatief klein apparaat werken veel goed gemotiveerde mensen die pro- dukten leveren die zeker niet on derdoen voor die van andere provincies. Ik ken heel wat colle ga's die daarbij wekelijks be hoorlijk wat meer uren draaien dan waarvoor ze betaald wor den. Natuurlijk valt er het no dige te verbeteren. Zowel op or ganisatorisch als op personeel gebied. Het evaluatierapport over de reorganisatie geeft dit helder aan. Ik ontzeg niet het recht van een journalist om op een makkelijke manier en op het niveau van rod del- en borrelpraat een pagina vol te krijgen. Wat ik. kwalijk vind is dat daarbij een willekeu rige groep vrouwen en mannen volstrekt onterecht en op een be ledigende wijze wordt weggezet! Kortom: onder het niveau van de PZC, onder de maat van Cats, en onder de gordel van een paar honderd mensen die gewoon hun werk (meestal goed) doen. Thom van Riet H. Schaftstraat 9 Middelburg met een gangetje van 80-1001 lometer per uur voorbijkome Dat is pas sleuren en slingen op je fietsje met als topprestat je fietsje onder de auto en a nog heel op het fietspad. Wie v telt het na? ROVZ. ENFB, W onderwijs, gemeente en polit ga toch fietsen en geef die g nu eens echt de ruimte en veil heid. Het gaat immers gewa over woon- en werkverkeer t dan nog wel milieulief. P. J. Landegi Burghseweg Haai7istt Pensioenen Kabinet krikt koopkracht b jaarden op. Onder deze kop v< scheen op 14 oktober een beric in de PZC. Bij lezing blijkt d men opnieuw diegenen m AOW en pensioen wil treffen boven de 30.000,- per jaar u komen. Deze zelfde maatstaf ook gehanteerd bij de ziekteki tenverzekering (ƒ30.500,-). H gaat mij niet om de hoogte v het bedrag, maar om het feitd er alleen een maximum voor pensioenen. Voor alle a dere inkomsten bestaat er ga maximum; denk bijvoorbeo aan rente, inkomsten uit onrt rend goed, lijfrente en noo maar op. Alles mag maar alle pensioen is taboe. Al is 100.000,- of meer. Die mag het veel goedkopere ziekenfoi en krijgt misschien ook i 475.- belastingvoordeel. Ma iemand die jarenlang gedw gen is geweest een hoge p; sioenpremie te betalen en w minder inkomen heeft, niet. kan mij uitleggen dat zo'n rechtvaardig is en hoe het mo; lijk is dat die tot stand komt' C. Matjan M. Hobbemalaw V lis sim Kreeften Ambtenaren II stropen U wist het al; en meneer J. Cats heeft het in de zaterdag-PZC weer bevestigd: ambtenaren zijn lui en brengen hun tijd voorna melijk slapend door. Dit ver schijnsel doet zich vooral voor ten provinciehuize. De goege meente knikt instemmend bij deze clichés en onze 'Telegraaf van het zuidwesten' heeft zijn functie als bevestiger van voor oordelen weer eens op goedkope wijze vervuld. Aanleiding was een rapport over het provinciaal apparaat. Het rapport constateert dat er orga nisatorische verbeteringen no dig zijn. De conclusies worden overigens door veel ambtenaren onderschreven. Uit het rapport blijkt niet dat provinciale amb tenaren hun tijd doorbrengen met nietsdoen. Als Cats de moeite had genomen dit rapport echt te bestuderen had hij kun nen lezen dat er in de provinciale organisatie ook sprake is van een hoge werkdruk. En er zijn meer onderzoeken die aantonen dat de werkdruk, ook in verhou ding tot andere provincies, in het Zeeuwse zeer hoog is. Er zijn blijkbaar nog ambtenaren die zich, ten behoeve van de burger, dagelijks inspannen. Het resul taat in de PZC-reportage is dan ook een tendentieus verhaal met een hoog 'Story en Privé'-gehal- te dat zelfs in de huidige provin ciale organisatie de eerste para graaf nog niet zou halen. Wat ambtenarengrappen be treft: we hebben ze al beter ge hoord. Datzelfde boertje dat al prevelend stilstaat op het Abdij plein bij 500 rustende ambtena ren durft al lang niet meer in de buurt van het PZC-kantoor te komen in verband met de na drukkelijke rioollucht die daar naar buiten komt. Nameiis enkele provinciale ambtenaren (in alfabetische volgorde): G. Bitter. L. Dekker, J. van Hees. F. M. M. van Pelt, K. H. Thoenes, B. Ventevogel, J. M. van de Vrie. J. Wiüemse, J. A. Wisse. M. C. Wolterbeek. Groenmarkt 13 Middelburg Fietsers Het gedrag van fietsers verdient inderdaad niet altijd een tien (PZC 15 oktober). Geen richting aangeven, slechte of helemaal geen verlichting kom je regelma tig tegen. Maar dit geldt niet al leen voor kinderen. Ouderen doen dit ook en niet alleen op de fiets. Ouderen hebben ook vaak een auto en die auto is toch veel sterker. Die knal je gewoon op de stoep en desnoods gewoon op de weg. De fietser stopt wel of rijdt er omheen. Moet je eens met je fiets doen. Inhalen. Onverant woord rijden op de provinciale wpg van Haamstede naar Zierik- zee is geen punt. Er zit toch geen vangrail tussen het fietspad en de autoweg, dus uitwijkmoge lijkheden genoeg. Een echte ver keersader: zwaar verkeer, snel verkeer en boerenverkeer. En die gasten maar fietsen, gewoon over de streep, naast elkaar. Je snapt het niet. Bij wind/storm tegen kun je in groepsverband elkaar trekken en dan heb je breedte nodig. Het is natuurlijk wel avontuurlijk fietsen langs zo'n racebaan, waar 40-tonners De laatste tijd staat de krant) van meldingen, dat er weer a stelletje duikers (stropers) iso gepakt, die onze mooie Oost< schelde weer eens aan het l( groven zijn. Meestal draait uit op het intrekken van de du vergunning en hun materii De politie kan niet vaak gen controleren om deze onverla op te pakken. Dit soort men zet de duiksport in een kwi daglicht; de goeden lijden al onder de slechten. Als dit d< gaat kunnen wij duikers sti nergens meer terecht in de terschelde. Eén ding moet mij echter het hart. Op 7-10-94 stond weer zo'n artikel in de krant, tabene een duikinstructeur dit flikte, iemand die het vc beeld of een rolmodel moet voor zijn leerlingen. Alléén jammmer dat hij verb den is aan een organisatie d" meer dan 25 jaar bestaat, Pro sional Association of Diving structors. Door deze naam vermelden wordt gelijk de organisatie in een kwaad d licht gesteld. Ik weet dat er e vrije persmening is, maar v om nu wél de organisatie melden, en niet als iemand v de Nelos, Befo's of NOB of we andere niet-commerciéle op! ding gepakt wordt die ook structeur is? Er heerst nog alt een vreemde antipathie tej betaald duiken of betalen v een opleiding, terwijl iedere veel geld betaalt voor een rij-( leiding. Vreemd toch! Fred Gro Buitenhove I Middelt# Dwars-Nix In de PZC van zaterdag 15 ok ber 1994 een artikel over 1 jeugd van tegenwoordig'. De genaamde 'Nix-generatie, jeugd die geen idealen en g vaste overtuigingen meer 3 hebben, maar leeft bij het gen van het moment, bij de insti bevrediging van eigen lusten pluk-de-dag' aldus de PZC. En dan de PZC van 17 oktob een uiterst badinerend vers! over de actie van Dwars afge pen zaterdag bij McDonald Een aantal jongeren dat aan vooravond van wereldvoeds dag het publiek laat nadenk over de gevolgen van onze co sumptiemaatschappij. Hoop' toch; jongeren die zich betro ken voelen bij de samenlevi en bereid zijn op hun vrije zal dag de discussie met het publi aan te gaan. En naast dat sten krijg je dan ook nog een pani koek. Misschien een aardig idee vo de redactie om naast het web hoopvolle beeld van de 'Nixi neratie' eens een reportage maken over (Zeeuwse) jongei die niet alleen maai- bezig met eigen lustbevrediging n nog idealen hebben en overt gingen. Jongeren bijvoorbe die bij McDonald's staan op terdag of activiteiten orgaiï ren tegen racisme en daart serieuze aandacht verdienen. Elvira M. Th. Ardon-Vi Noordsingel MiddelK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 10