Tour doet drie dagen België aan Het gelijk van coach Egil 'Drillo' Olsen Jong Oranje loopt zich stuk !ees Priem: kort en hevig VVS'92 ronde verder Bouwmans/De Vries in beeld bij Jan Raas Directeur Leblanc onder indruk van Haagse kandidatuur Schorsing Bugno naar drie maanden Zwaarste bergrit in de Pyreneeën Start op 1 juli in Bretagne LE|>tOUR v Bekerduel GSC en Velo an onze verslaggever rits Bakker ARIJS- De 82e Tour de France j jjdt drie dagen door België, is 1 ort maar hevig en kan een his- irische waarde krijgen. Mi- ucl Indurain, sinds kort ook ouder van het werelduurre- ord, maakt in 1995 jacht op zijn jjfde eindoverwinning in 's rerelds grootste en meest be- eerde etappekoers. Daarmee omt de Spaanse wielerheld in |e galerij van de allergrootsten |it de geschiedenis. Anquetil, '■jlerckx en Hinault zijn record houder met vijf eindzeges. De /our'95 (die gaat over 3550 kilo- ,ra meter) start op zaterdag 1 juli in '%retagne en eindigt drie weken later op de Champs Elysées. I(j liguel Indurain (30) stond in het alais des Congres in Parijs in e schijnwerpers bij de presen- 'l( atie van het parkoers voor 1995. De beste allrounder van dit tijd- Vi lerk liet zich niet betrappen op ei [ewaagde voorspellingen. Zijn ™enen zijn nog altijd rapper dan ijn tong. De vraagsteller, op het en mposante podium waar in de omende weken de chansonnier Iharles Aznavour optreedt: 3l, het parkoers is ge- chiïct voor een vijfde Tourover winning?" Lange stilte. „De ;anshebbers, de concurrentie, Miguel?" Ontwijkend antwoord, ontwapenende glimlach. De kampioen van het zwijgen in de rol die hij verafschuwt. Maar de insiders in Parijs (Ugrumov, Leblanc, Virengue) weten beter. Het korte, maar slopende traject naar Parijs kent geen obstakels die de anti-aanvaller Indurain tot wanhoop kunnen brengen. Zo is er de stugge aanloop vanuit Bretagne, via Mayenne (ploe gentijdrit) naar het drie dagen durende uitstapje naar België. Daar krijgt het peloton onder andere de rit van Charleroi naar Luik en de 54 kilometer lange, individuele tijdrit van Huy naar Seraing voor de wielen. Dan volgt de verplaatsing per vliegtuig naar Genève en duiken de gevreesde Alpen op. Met als klapper de rit naar l'Alpe d'Huez Nieuw clublokaal biljartvereniging MIDDELBURG - Biljartvereni ging 't Raedthuys uit Middel burg heeft een nieuw clublokaal. Met ingang van 1 oktober speelt de club in snookercentrum Cue Action in Middelburg, waar men vanaf december de beschikking krijgt over twee matchtafels (2.84 meter) en drie kleine tafels (2.30). op woensdag 12 juli. Vóór de Py reneeën krijgen de renners zon dag 17 juli nog een dag rust, maar dan brandt het gevecht goed los. De koninginnerit is die van Saint Girons naar Pont d'Espagne: een onmenselijke slijtageslag over zes zware cols. De Tourmalet is met 2115 meter de hoogste van de Tour in 1995. De Pyreneeën-reus is de voor laatste van de rit naar Pont d'Es pagne, waarin het peloton eerst al de Portet d'Aspet, de Mente, de Peyresourde en D'Aspin heeft moeten verteren. Eén dag later volgt ook nog een krachtproei over de Soulor, de Aubisque en de Marie-Blanque. Via Bor deaux (voor de 70e keer in de Tour) gaat het peloton met een individuele tijdrit van Lac de Vassivière naar Limousin naar de slotetappe, die traditoneel eindigt op de Champs Elysées. Tour-directeur Jean-Marie Le blanc rekende voor, dat de kilo meters ten opzichte van voor gaande jaren zijn teruggebracht. Het parkoers is korter dan dat van vorig jaar: 3550 nu tegen 3900 toen. Er zijn weer twee indi viduele tijdritten met een totale lengte van 100 kilometer. De ren ners moeten achttien cols be klimmen, waarvan er twee bo ven de tweeduizend meter zijn. Vier etappes eindigen bergop. De startplaats Saint Brieuc was voor het laatst etappeplaats in 1979, toen de Belg Jacobs won. De etappe van Charleroi naar Luik (zaterdag 8 juli) gaat voor een groot deel over het parkoers van de klassieker Luik-Bastena- ken-Luik. De Belgische plaats was in 1980 de laatste keer in de Tour opgenomen. Toen won Henk Lubberding. Het peloton van de Tour'95 be staat uit twintig ploegen van ne gen renners. Vijftien ploegen worden aangewezen na de eerste rittenkoersen van het seizoen: op 15 mei. De andere vijf worden na de Ronde van Italië, de Midi Libre en de Dauphiné Liberé (op 12 juni) aan het deelnemersveld toegevoegd. Etappeschema 1995: 2 juli: eerste etappe Dinan - Lan- nion (228 km) 3 juli: tweede etappe Perros Gui- rec - Vitré (241 km) 4 juli: derde etappe Mayenne - Alencon (ploegentijdrit 64 km) 5 juli: vierde etappe Alencon - Le Havre (154 km) 6 juli: vijfde etappe Fecamp - Duinkerken (264 kmi 7 juli: zesde etappe Duinkerken - Charleroi (191 km) 8 juli: zevende etappe Charleroi - Luik (200 km) 9 juli: achtste etappe Huy - Se raing (tijdrit 54 km) 10 juli: rustdag 11 juli: negende etappe Le Grand Bornand - la Plagne (166 km) 12 juli: tiende etappe Aime - l'Alpe d'Huez 1159 km) 13 juli: elfde etappe Bourg d'Oisans - St. Etienne (198 km) 14 juli: twaalfde etappe St. Etienne- Mende (223 km) 15 juli: dertiende etappe Mende - Revel (231 km) 16 juli: veertiende etappe St Orens de Gameville - Guzet Neige 159 km) 17 juli: rustdag 18 juli: vijftiende etappe St. Girons- Cauterets (207 km) 19 juli: zestiende etappe Tarbes - Pau (229 km) 20 juli: zeventiende etappe Pau - Bordeaux (210 km) 21 juli: achttiende etappe Montpon Menesterol - Limoges (154 km) 22 juli: negentiende etappe Lac de Vassivière (tijdrit 46 km) 23 juli: twintigste etappe St. Gene- viève des Bois - Parijs (150 km). oorzichtige interesse in Breukink jl, fan onze verslaggever PARIJS - Cees Priem lachte geheimzinnig. „Ik in- ra Icresse in Erik Breukink We hebben al even met elkaar gesproken, maar hij heeft nog een optie bij Once. Hij gaat zijn ontslag aanvechten." TVM iijkt belangstellend mee in de komende weken. ,-iZoals ook gistermiddag bij de presentatie van de Tour'95 in Parijs. De reactie van Priem op het parkoers: „Deze Tour kort en hevig. Minder kilometers, maar wel kor- ,j| te. explosieve etappes in de bergen. Dat kan aardig 1( ajn voor het kijkspel. Voor Indurain wordt het moeilijker dan vorig jaar. Je ziet steeds meer jonge coureurs opkomen, die de oudere garde gaan ver drijven." Daarin moeten de Nederlanders ook een "Tvoorlopig nog bescheiden rol kunnen spelen. Cees Priem: „Het oordeel over onze wielrenners is aard en soms onrechtvaardig. Ik durf te zeggen dat er eindelijk goeie renners op komst zijn. Maarten den Bakker heeft geweldig gereden in de Tour de l'Avenir, Tristan Hoffman won er de groene trui en Bart Voskamp was winnaar van een etappe in rg van onze verslaggever )fi Ype Minkema Spanje. Dat zijn successen die in het internatio nale peloton meetellen." Meer dan ooit gokt Priem volgend jaar op zijn jon ge talenten. De oudgedienden Theunisse, Capiot, Lauritzen en Millar hebben TVM verlaten. Daar voor in de plaats komt nog meer jong bloed, hoewel de ploeg is ingekrompen tot zestien renners. TVM heeft als sponsor inmiddels bijgetekend voor een jaar met een optie van nog twee jaar. De sub-spon sor Bison lijmen heeft het contract nog niet ver lengd. Cees Priem blijft attent op de markt. Met het ver dwijnen van de PosLploeg zijn er nog meer renners vrijgekomen. „Maar ik heb mijn ploeg zo goed als rond", zegt Priem. „Misschien is er nog plaats voor hooguit één of twee jonge renners." En voor Breu kink? „Dat moeten we afwachten." De Zeeuwse amateurrenner Johnny van Cadsand staat ook in de belangstelling bij Priem. „Ik heb nog een gesprek met hem als ik terug ben van mijn vakantie. Het zou wel goed zijn voor de wielersport in Zeeland als we weer een prof zouden hebben. Ik zou het alleen daar al voor doen." Doelman Thorstvedt: twee jaar geleden verdiende Oranje meer OSLO - Egil Olsen zat ergens halverwege in een onnavolg baar betoog. Plotseling stopte de waaier van woorden, ineens stond hij op en een moment la ter was hij verdwenen. Hij keer de niet meer terug. „Hij is een - anti-rookfanaat", probeerde de perschef zijn baas nog te be schermen. Er werd absoluut niet gerookt in de grote zaal van het Ullevaal-stadion. Het was de bondscoach van Noorwegen ten voeten uit. Een mysterie, niet van deze wereld. Een bron van ergernis, soms. Niemand die er hardop ook maar iets van 2( zegt. Egil 'Drillo' Olsen is name lijk een winnende coach. Olsen, de 52-jarige voetbal- professor, hobbelt met zijn 'fl roestbakkie achter de glimmen- b VL1SSINGEN - Donderdag (morgen) wordt in Goes het da- mesbekerhandbalduel gespeeld lussen GSC en Velo. Het duel in de tweede landelijke bekerron de wordt afgewerkt in Sport- punt Zeeland te Goes, aanvang 19.45 uur. Ook op donderdag wordt het oe- fenduel gehouden tussen de he ren van ZHV/Delta Sport en EMM. De wedstrijd wordt afge werkt in sporthal Onderdak te 'Zierikzee, aanvang 20.15 uur. Middelburg en RCS in evenwicht MIDDELBURG - Het oefenduel tussen Middelburg en RCS is Slsteren in een gelijkspel (1-1) geëindigd. Mark Roose bracht de ploeg uit Souburg tien minu ten voor rust op een 1-0-voor- sprong. Vijf minuten voor tijd taakte Jan de Rijke de gelijk maker in de matige voetbalwed strijd. de spelersbus aan. Hij loopt op lieslaarzen tussen zijn spelers. Hij laat tijdens de training vaak even de hond uit. Hij is niet het type dat het programma van het concert des levens componeert. Toch is dat het beeld van de bondscoach. De man die elke se conde beredeneert, elke meter berekent. Het leven mag geen enkele verrassing kennen. Olsen is ook de ontwerper van het ver foeide Noorse voetbalsysteem met niet meer dan één spits. Nie mand vindt het leuk, maar nie mand doetz'n mond open. Ja, de pers. Dan speelt Olsen het onbe grepen genie. „Willen jullie dan terug naar de jaren '45-'90?", dreigt hij altijd als de kritiek op borrelt. Terug naar de jaren toen de Noren nog elke wedstrijd wer den vermorzeld? Nee, dat wil ook niemand. Sinds 1990, toen de professor voor de voetbalklas verscheen, verloor Noorwegen maar negen van de 44 wedstrij den. Er waren wel 22 overwinnin gen. Olsen wint dus. Voorlopig. „Het is misschien niet leuk voor de voetballiefhebber", zegt Ru ne Bratseth, wellicht de beste voetballer die Noorwegen ooit Feyenoord koopt jonge Braziliaan ROTTERDAM (GPD) - Feye noord heeft een Braziliaan ge contracteerd. Gisteren bereik ten voorzitter Jorien van den Herik en hoofd scouting Frans Bouwmeester overeenstem ming met de 18-jarige midden velder Clausio, speler van Por- tuguesa in Sao Paulo. Clausio tekende bij Feyenoord een con tract voor vijfeneenhalf jaar. Bouwmeester heeft de Brazi liaanse jeugdinternational, die over twee weken in Rotterdam wordt verwacht, onlangs een paar keer aan het werk gezien en was laaiend enthousiast. Clau sio speelde in de ploeg van Jong Brazilië samen met onder ande ren de recente PSV-aanwinst Ronaldo. heeft gekend. De grote verdedi ger zette na het WK een punt achter zijn loopbaan. Hij is nu manager bij kampioen Rosen borg. „Maar we hebben er wel succes mee. Als wij aanvallendei zouden spelen, verliezen we. Er zijn veel ploegen die dat nu een maal veel beter kunnen." Kritiek Ergens klinkt er toch voorzich tig kritiek door als Bratseth zijn hart als voetballer laat spreken. „Het is voor Noorwegen inder daad belangrijker om niet te ver liezen dan om te winnen", zegt hij zacht. „Nee, dit is niet de speelwijze van de toekomst. Dat geloof ik niet. Misschien dat we ooit met twee of drie spitsen kunnen spelen. Misschien. Want de stijl van Nederland, daar hou den ze hier ook erg van." Kjetil Rekdal, na een ruzie bij Lierse een jaar terug naar zijn oude semiprofclub Molde, wil niet verder gaan. „Er mag best kritiek zijn, de mensen mogen na het WK ook wel een beetje te leurgesteld zijn. Maar wij zijn na tuurlijk wel meer dan hardlo pers alleen. Er zijn ook andere kwaliteiten nodig om een wed strijd te winnen. Tactiek, kracht, techniek. Die kwalitei ten hebben we." Ook Rekdal leest de kranten en weet van de kritiek. „De mensen zitten te wachten op een omslag. Er was hier euforie toen we ons voor het WK plaatsten. Na de overwinning op Mexico werden er opeens wonderen verwacht. Het viel tegen, inderdaad. De be langstelling en de vreugde zijn wat weggezakt. We zitten eigen lijk te wachten op een prestatie die het allemaal weer terug brengt." Dat zou dan vanavond tegen Oranje moeten gebeuren. „Ze zullen", kijkt de boomlange doelman Erik Thorstvedt voor uit, „niet meer verrast worden. Ze kennen ons nu." Had het Ne derlands elftal de Noren twee jaar geleden onderschat? De doelman: „Nee, dat geloof ik niet. Ze zullen misschien met een andere instelling aan de wedstrijd zijn begonnen. Maar ook dat zal niet meer gebeuren." Dus? „Niets wat wij doen zal Ne derland nog kunnen verrassen. Als ik eerlijk ben, hadden wij Egil Olsen, de ontwerper van het Noorse voetbalsvsteem met niet meer dan één spits. ANP foto Cor Mulder/ PRINSENBEEK - Door een overwinning op derde divisionist Set JP verzekerden de volleyballers van VVS'92 zich van een plaats in w tweede ronde van het landelijk bekertoernooi. De Vlissingers ,j ersloegen de Brabanders in Prinsenbeek met 1-3, nadat beide v ttjnis elkaar in de eerste twee sets in evenwicht hadden gehouden. VS 92 was vooral door een sterke opslag en een goed blok de meer de van de thuisploeg. Dat leidde na een ruime overwinning in de fste set (7-15) ook tot een voorsprong in de tweede set. Die kon hp? r niet worden verzilverd. Van 8-10 werd het 16-14. Daarna was 5? ln'tiatief weer volledig aan WS'92. Dat leverde twee afgeteken de set- overwinningen op: 3-15 en 6-15. BERGEN (ANP) - De Noren genoten met volle teugen. Coach Semb van de Noorse selectie onder de 21 jaar belde zijn vriend en baas Egil Olsen met de mededeling dat Oranje nog geen antwoord heeft gevon den op de uitgedachte strategie. Jong Noorwegen won gisteravond in Bergen met 1-0 van de selectie van Rinus Israel. En Semb was er zeker van dat het van daag weer zo zou lopen. De beste kansen waren gisteren, ondanks de constante belegering van het Noorse doel. voor de jonge Noren. Tore André Flo, neef van A-international Jostein Flo, was twee keer dichtbij een treffer. Oranje was machteloos. De uitblinkers van de eerste wedstrijd tegen Luxemburg (4-0-winst). de geblesseerde Hoekstra en de naar de A- ploeg gepromoveerde Reiziger, werden gemist. EK Kwalificatie, onder 21 Groep 5. Bergen. EK kwalificatie onder 21 jaar. Noorwe gen - Nederland 1-0 (1-0). 19. Klem 1-0. Scheids rechter: Wojcich (Pol) Toeschouwers: 4502, Ro de kaart: 79 Ooyer (Ned. 2xgeel). Gele kaart: Heiland (Noo), Davids, Van Wissen (Ned) Malta- Tsjechië 0-7 (0-3). Wit-Rusland - Luxemburg 3-0 (2-0). Stand: 1 Tsjechië en Noorwegen 2-6, 3. Neder land en Wit-Rusland 2-3,5. Luxemburg en Malta 2-0. Groep 1: Polen - Azerbeidzjan 5-0 (3-0), Israël - Slowakije 2-0 (0-0). Groep 2: Macedonië - Span je 0-1 (0-11. Groep 3: Turkije-IJsland 3-0 (3-0), Zwitserland - Zweden 0-5 (0-11. Groep 4: Oe kraïne - Slovenië 1-0 (0-0) Groep 6: Oostenrijk - Engeland 1-3 1-2). Groep 7: Moldavië - Wales 1-0 (1-0), Bulgarije - Georgië 1-0 1-0). Groep 8: Grie kenland - Finland 3-4 (1-1). Rusland - San Ma rino 3-0 (3-0). van onze verslaggever PARIJS - Ploegleider Jan Raas onderhandelt deze week met twee renners, die in beeld zijn voor zijn nieuwe ploeg. Gerrit de Vries en Eddie Bouwmans zijn met Raas in onderhande ling voor een contract bij Word Perfect, de profploeg van Raas die volgend seizoen onder de naam Novell in het peloton zal rijden. Raas heeft tot nu toe ze ventien renners vastgelegd. Gerrit de Vries en Eddie Bouw mans zitten zonder ploeg, om dat Post geen nieuwe sponsor heeft kunnen vinden. Jan Raas ontkende gisteren dat de onderhandelingen al tot een verbintenis hebben geleid. „Ik had mijn ploeg voor volgend sei zoen in principe al rond. maar er zijn door het wegvallen van de Post-ploeg nieuwe ontwikkelin gen. Breukink zit ook zonder ploeg. Die is niet haalbaar voor ons. De Vries en Bouwmans mis schien wel." Volgens Raas valt de beslissing in de komende da gen. Zijn ploeg voor 1995 heeft, nogal wat wijzigingen ondergaan. Bij Novell staan tot nu toe onder contract: de Nederlanders Maassen, Van Bon. Mulders. Boogerd en Dekker en verder Abdoesjaparov, Moncassin, Van Hooydonck, Van den Bossche, Wauters. Vogels, Piziks, Eki- mov, Neliubine, Runkei Ozols en Teutenberg. Vertrokken zijn bij Raas: Nij- dam, De Koning, Cordes, Dael- man. Moreels. Van Lancker. Je- mison, Kvalsvoll, Namtvedt. Le- danois en Sherwin. PARIJS (GPD) - Het is zo goed als zeker dat de Tour de France 1996 in Nederland start. De kan didatuur van Den Haag wordt door de Tour-directie zeer se rieus genomen, en ook de beno digde gelden van 4 miljoen gul den lijken geen probleem. Tour-directeur Jean-Marie Le blanc: „Binnen een paar weken valt de beslissing. We zijn onder de indruk van de inspanningen van het Haagse organisatie-co mité. Er is behalve andere bui tenlandse interesse ook nog be langstelling van de kant van Den Bosch, maar Den Haag is het verst en heeft zo'n beetje de oudste rechten." De Tour 1996 zou vier dagen in Nederland blijven, met als be ginpunt de veilingen in het Westland. Vrijdag de presenta tie, zaterdag de proloog van (bijv.) de groenteveiling in Poel dijk naar de bloemenveiling in Honselersdijk (lengte ruim 10 km). Zondag dan een etappe van 210 km over drie rondjes van 70 km door in principe de Haaglan den, maandag de start van de tweede etappe weer vanuit Den Haag. Het Haagse comité moet voor half november drie miljoen gul den kunnen garanderen aan de Tour-organisatie. Daarnaast is nog eens anderhalf miljoen no dig aan lokale organisatiekos ten. Het comité wordt, voorgezeten door de Haagse oud-wethouder Constant Martini; journalist Fred Racké is secretaris en heeft de contacten gelegd. Ook oud- FC Den Haag-praeses Pieter den Duik maakt deel uit van het co mité. nooit mogen winnen. We hebben erg veel geluk gehad; ik ben al jaren goede vriendjes met de paal. Maar toen al verdiende Oranje meer. En ik denk dat dit elftal minstens net zo sterk is als toen." Vermoedelijke opstellingen: Noor wegen: Erik Thorstvedt (Tottenham Hotspur); Pal Lydersen (Start), Tore Pedersen (San Frecce Hiroshima). Henning Berg (Blackburn Rovers), Stig Inge Björnebye (Liverpool); Si gurd Rushfeldt (Tromsó), Kjetil Rek dal (Molde), Erik Mykland (Start), Lars Bohinen (Nottingham Forest), Oyvind Leonhardsen (Rosenborg): Jan Age Fjörtoft (Swindon Town). Nederland: Ed de Goey (Feyenoord); Michael Reiziger (Ajax), Stan Valckx (Sporting Lissabon), Danny Blind (Ajax, Frank de Boer (Ajax); Aron Winter (Lazio Roma). Wim Jonk (In- ter), Rob Witschge (Feyenoord); Marc Overmars (Ajax), Dennis Berg kamp (Inter), Bryan Roy (Notting ham Forest). Scheidsrechter: McCluskey (Schot land). Veel animo voor nieuwe ATB-club GOES - Zeeland heeft er een nieuwe wielerclub bij. De op richtingsvergadering voor de mountainbike-club No Limits, een initiatief van Johan Bou- man en Noël Gys, werd bezocht door 32 belangstellenden. Za terdag houdt No Limits in het sportcentrum High Five te Goes (13.00 uur) een tweede bijeen komst. No Limits dat nauw samenwerkt met High Five, richt zich op di verse categorieën ATB-rijders. De recreatieve- en wedstrijdrij ders zullen aan hun trekken ko men. Leden kunnen bijvoor beeld meedoen aan verschillen de tochten in Zeeland. De wed strijdrijders worden aangemeld bij de KNWU, zodat zij nationale en internationale wedstrijden kunnen rijden. MILAAN (SID) - Gianni Bugno (30) kan volgend seizoen weer aan de slag in het peloton. De tuchtcommissie van de Ita liaanse Wielerbond FCI ver minderde in hoger beroep de schorsingsduur van twee jaar tot drie maanden. De tweevoudige wereldkam pioen was 17 augustus na afloop van de Coppa Agostini betrapt op het gebruik van dope. In de urinestaal van de Italiaan werd in éen milliliter 16,8 microgram cafeïne aangetroffen. De grens is 12. De FCI hanteert de straf maat van het Italiaanse Olym pisch Comité. Bugno kreeg de afgelopen we ken steun van de Nederlander Hein Verbruggen. voorzitter van de Internationale Wielren Unie UCI en Alexander Prins de Me- rode, voorzitter van de medische commissie van het IOC. Op de bewuste dag dronk Bugno een paar kopjes thee bij het ont bijt. vier of vijf espresso's voor de start en tijdens de koers, die on der snikhete weersomstandig heden werd gereden, drie liter cola. De renner, die dit jaar de Ronde van Vlaanderen op zijn naam bracht, wist vooraf dat hij na de wedstrijd gecontroleerd zou worden. Bugno. die dit jaar voor Polti reed en slechts drie overwinnin gen boekte, heeft een aanbod van de formatie MG voor twee jaar op zak. Het contract kan nu de straf van twee jaar drastisch is gereduceerd worden onderte kend. Ook Cyril Guimard van Castorama lonkte naar Bugno. Algemeen Hiroshima. Aziatische spelen: Atle tiek. Mannen: 100 m: 1. Mansoor al-Rahmin (Qat) 10,18, 2. Savin (Kaz) 10,29. 400 m hor den: 1. Karube (Jap) 49.13, 2. Saito (Jap) 49,13. Verspringen: 1 Geng (Chi) 8,34 m, 2. Baoting (Chi) 8.12. Mo derne vijfkamp: l.'Myung-Gun (ZKo) 5329 punten, 2 Parygine (Kaz) 5227. Vrouwen: 200 m 1 Huei-Chen (Tai) 23.34, 2 Jayasinghe (SLa) 23,57. 3000 m: 1. Linli (Chi) 8.52,97, 2. Hiroyama (Jap) 8.53.74. 100 m horden: 1. Tsjisji- gina (Kaz) 12,80, 2. Hongyang (Chi) 12,87. Zevenkamp: 1. Sheaa (Syr) 6.360 pun ten, 2. Xiaohui (Chi i 5.800 Voetbal Frankrijk. Bordeaux - Monaco 0-3. Le Havre - Nantes 0-0, Martigues - Metz 1-1. Montpellier- Lyon 2-2, Nice- Caen 0-1, Paris SG - Lille 3-0, Rennes- Auxerre 2-2, Sochaux - Cannes 2-1, St. Etienne - Bastia 1-2, Lens - Stras bourg 1-0. Napels. Italiaanse beker, derde ron de Napoli - Cremonese 3-0. Waalwijk. Oefenwedstrijd: RKC - Longa (hoofdklasse) 5-1 (2-1) Doel punten RKC: Boogers 3, Decheiver 2 Werdekker maakte come-back in eerste elftal RKC Filderstadt. Vrouwen, 720.000 gul den. Eerste ronde: Schultz (Ned) - Garrison-Jackson (VSt/6) 6-2 6-3, Hingis (Zwi) - Sukova (Tsj) 6-2 6-1, McNeil (VSt) - Jaggard Aus) 1-6 6-1 6- 1. Pierce (Fra/3) - Medvedeva (Oek) 6- 6-2, Tauziat (Fra) - McGrath (VSt) 7- 5 6-2. Singer (Dui) - Sabatini Arg/4) 3- 3 7-5 6-1. Coetzer (ZAf/7) - Fendick VSt) 3-6 6-3 6-4, Mesjki (Geo) - Po VSt) 6-1 6-2 Sportprijsvragen l-uckyTen,dinsdag: 3-4-11-13-15- 17 - 18 - 22 - 31 - 37 - 40 - 43 - 44 - 51 - 64 - 38 - 73 - 77 - 78 - 80. Toto 40: Eerste prijs: 12 winnaars, ?lk bruto 2.360,40; tweede prijs: 194 •s, elk 46.40. derde prijs: 1 672 •s. elk 13,40. Wielrennen Putte-Kapellen. Grote sluitingsprijs (profs). 1 Den Bakker (Ned) 150 km 3.54.00, 2. Van der Poel (Ned) 0 08. 3. Knaven (Ned), 4 Spaenhoven (Bel), 5. Verheyen (Bel), 6 Roes (Belt. 7. Pia- tek (Pol), 8. Primo (Bel). 9. Erik de Clerq (Bel), 10. Dauwe (Bel) 1 09, 11. Van den Akker (Ned). 12. Meys (Ned), 19. Talen (Ned), 22. Nljdam (Ned), 23. Nelissen (Ned). Tennis Tokyo. Mannen. 1.8 miljoen gulden. Eerste ronde: Black (Zim) - Weiss (VSt) 6-2 6-2. Masur (Aus) - Tebbutt Aus) 6-3 7-6, Ho (VSt) - Ortiz (Mex) 6- 3 6-3, O'Brien (VSt) - Holm (Zwe) 7-6 6- 2. Tweede ronde: Rusedski (Cam - Fromberg (Aus/15) 7-6 7-6, Martin VSt/4) - Kul tl (Zwe) 3-6 6-2 6-2, Ed- berg (Zwe/3) - Mronz (Dui) 6-1 7-5, Iva nisevic (Kro/ll - Eagle (Aus) 7-6 6-1, Woodbridge (Aus) - Wheaton (VSbll) 2-6 6-3 7-6. Woodforde Aus/13) - Polja- kov (Oek) 6-1 6-2. Ostrava. Mannen, 520.000 gulden. Eerste ronde Van Herck (Bel- Pio- line (Fra/4) 6-7 7-5 6-4, Dreekman Duil - Rikl (Tsj) 6-1 6-1, Washington VSU5) - Skoff (Oos) 6-4 opgave Skoff, Goellner (Dui) - Novacek (Tsj/8) 6-1 6- 1 Siemerink (Ned) - Krocsko (Hon) 6- 1 6-2. Tel Aviv. Mannen, 500.000 gulden. Eerste ronde: Pescosolido (Itai - Shelton (VSt) 5-7 7-6 6-4, Pozzi (Ita) - Karbacher (Dui/4) 6-2 7-5, Santoro Frari) - Kühnen (Dui) 6-3 6-1, On- iruska (ZAf) - Kafelnikov (Rus/2) 6-4 5-2, 08.30-01.30 F.URO: Diverse sporten 13.00-17.00 Did 1: Sport Extra: ten nis. WTA-toernooi van Filderstadt. 17.35-20.00 Did 2: Sport Extra: voet bal, vriendschappelijke interland wedstrijd Hongarije-Duitsland. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-21.30 RTL 5: Sport voetbal. EK- kwalificatiewedstrijd Noorwegen- Nederland. 20.00-20.25 BRT 2: Sport Extra: over zicht van de tot nu toe gespeelde wedstrijden in de Champions Lea gue 21.30-22.00 RTL 5: Sport: voetbal, na beschouwing op de EK-kwalificatie- wedstrijd Noorwegen-Nederland. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.25-00.05 BBC 1: Sportsnight: voet bal,Engeland-Roemenië. Schotland- Faroër-eilanden. Noord-Ierland-Oos- tenrijk en Wales-Moldavië) 23.00-01.00 EURO: Voetbal: EK

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 17