Rallyduo viert debuut met titel Franker: Goede voorbereiding onmogelijk PZC Australian Open: boycot uitgesloten Alco van de Ketterij vierde in Oldebroek Harm Wiersma dreigt WK de rug toe te keren sport Hannewijk/Henkemans direct in Europese finale WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 sb„ 1 6 Van onze verslaggever Johan Vogelzang KAPELLE - David Ilannewijk en Remi Henkemans, twee eer stejaars rallycoureurs, zijn met nog één rally te gaan al zeker van de overwinning in de dit jaar gestarte Fiat Cinquecento Trofeo. Daarom zijn ze uitgeno digd om mee te doen aan de Eu ropese finale voor auto's van dat merk, eind november in het Zuiditaliaanse Melfi. En wan neer ze in het zestig teams tel lende deelnemersveld bij de eerste drie eindigen, mogen ze in januari meedoen aan de rally van Monte Carlo. Na acht rally's heeft het Zeeuw se tweetal in het Nederlandse klassement van de Trofeo een voorsprong van zeven punten opgebouwd op de nummer twee, Sandra van der Sloot en Susan van leperen. Zij komen uit Al phen aan de Rijn en Haarlem Omdat de winnaar van een rally zes punten krijgt, is het verschil niet meer te overbruggen in de laatste rally van het jaar. op 30 oktober in Rotterdam. „Het was een absolute verras sing voor ons", vertelt David Hannewijk uit Kapelle. „Remi had nog nooit in wedstrijdver band aan sport gedaan, maar hij heeft zich snel aangepast." Remi Henkemans uit Goes is de navi gator en Hannewijk moet de wa gen zo snel mogelijk vooruit zien te krijgen in de rallyproeven. „Je moet een team zijn. Bij anderen hoor je nog wel eens woorden vallen als iemand een fout maakt, maar bij ons is nog nooit ruzie geweest. Niet dat wij geen fouten maken, maar wij accepte ren het van elkaar." Pace-notes .Het rijden is gewoon een kwes tie van durf. Ook moetje blinde lings kunnen vertrouwen op je navigator. Vooral bij het nacht werk. De route wordt één a twee keer verkend en dan moeten zijn pace-notes (korte aantekenin gen over het parcours) goed zijn. Dan ga ik volledig af op de gege vens die Remi voorleest. Ook de samenwerking met de service- ploeg moet geolied lopen. Zij verplaatsen zich tussen de klas sementsproeven naar een afge sproken plaats, waar meestal niet meer dan vijf minuten tijd is om reparaties te verrichten." Twee vrijwilligers uit de familie van David Hannewijk verzorgen dit jaar de servicewerkzaamhe den. Oom Tonnie Hannewijk, die een garagebedrijf in Vrou wenpolder heeft, en neef Jos Boone zetten koffie voor het duo en gaan dan snel de eventuele re paraties uitvoeren. Zoals vorige week in de Nacht van Achtmaal, toen in vijf minuten een krom stuur hersteld werd. Het scheelt voor Hannewijk in elk geval veel geld. „Sommigen huren zo'n ploeg. Dan ben je op jaarbasis al snel een paar duizend gulden kwijt." Rechts-1 „Bij de eerste wedstrijd van dit seizoen, de rallysprint in Rotter dam. betekende onze derde plaats meteen de eerste prijs die Remi in welke sport dan ook be haalde. Zijn kaartlezen gaat vanaf het begin al goed. De pace- notes die hij maakt zijn bijna foutloos. Als hij zegt dat er een rechts-1 komt. weet ik dat ik vol gas door kan rijden. Rechts-1 be tekent namelijk een flauwe bocht naar rechts." Het is voor beiden het eerste ral lyjaar, maar voor de 29-jarige Hannewijk zeker niet het eerste jaar als coureur. Hij deed drie jaar lang ervaring op in de rally cross. Die twee disciplines zijn volgens Hannewijk duidelijk verschillend. „Bij de rallycross rijd je in je eentje vier rondjes op een vaststaand parcours, meest al in Valkenswaard, tegen nog vier coureurs. Maar bij de rally heb je een navigator naast je en rijd je 's nachts en overdag klas sementsproeven van soms in to taal 130 kilometer. Het is niet te vergelijken." Rallycrossen gaf Hannewijk in 1993 op. „Ik moest het allemaal zelf bekostigen. Elke hobby kost natuurlijk geld, maar in 1992 reed ik drie keer mijn auto total loss en dat was toch teveel van het goede. Daarom ben ik ge stopt. Als je het zelf moet beta len is het niet te doen Hij re kent voor dat het inschrijfgeld al snel achthonderd gulden is. Zo nu en dan moet de auto nieuwe banden hebben, gerepareerd worden en dan heeft hij het nog niet eens gehad over de grootste kostenpost: de aanschaf van de auto. Eind vorig jaar kwam de nu 28- jarige Remi Henkemans naar Hannewijk toe met het idee om mee te doen aan de Cinquecento Trofeo. De werkgever van beide heren, vader Henkemans, toon de zich bereid de twee te sponso ren, waardoor er voor Hanne wijk geen financiéle belemme ringen waren. De eindzege in de Trofeo betekent dat de twee de eersten zijn die het kampioen schap in Nederland winnen. Gesjoemel „Zoals ik er nu tegenaan kijk, verwacht ik alleen Italianen bij de eerste tien", blikt Hannewijk vooruit op de Europese finale in Melfi. „De importeur van Fiat in Nederland zei ook al dat de an dere Europese teams weinig kans maken. Dat komt door de voor niet-Italiaanse rijders on bekende wegen met veel gravel. Maar waarschijnlijk ook omdat de tijdwaarneming alleen door Italianen gebeurt", denkt Han newijk. De dertig in actie komende rij ders van het thuisland zijn in ie der geval beter bekend met het wegdek. Toch wil Hannewijk de eigen mogelijkheden niet hele maal wegvlakken. „Het is toch drie dagen lang achter het stuur zitten. Ik weet het niet. Er is van alles mogelijk." De drie snelste Cinquecento- teams worden in de rally van Monte Carlo waarschijnlijk in de A5-klasse ingedeeld, voor auto's met motoren met minder dan 1300cc vermogen. Het zal een bijrol worden voor de kleine Ita liaanse wagens. De Cinquecento heeft momenteel een maximaal vermogen van 900cc. Misschien beschikt de fabrikant in Monte Carlo over een HOOcc motor, maar de wagen zal sowieso op de rechte stukken tekort komen te gen de auto's die net onder het 1300cc vermogen zitten, „We gaan zeker volgend jaar door", weet Hannewijk. „Alleen is nog niet zeker hoe of wat. „In principe hadden we afgesproken om twee jaar in deze klasse te rij den. Maar ik vind dat als je kam pioen wordt, je naar een hogere klasse moet. Dat betekent wel hogere kosten. Er gaat sneller iets kapot en de banden slijten bijvoorbeeld sneller door de ho gere snelheden. Daarom maken we eerst een prijsplaatje van die andere klasse. Misschien dat Fiat iets voor ons regelt, want een hogere klasse betekent uit komen in de Renault Clio Cup." Dat de plannen nog niet uitge kristalliseerd zijn, blijkt ook wel uit het volgende: „Misschien gaat Renn volgend jaar wel rij den en doe ik de navigatie. Of hij daar talent voor heeft zal dan blijken. We gaan eerst op een af gezet terrein trainen, want hij heeft nog nooit zelf een rally ge reden. In Italië nemen we in ie der geval de beslissing voor het volgend jaar. Misschien zijn we door onze prestaties van dit jaar wel bij andere automerken opge vallen en worden we gevraagd om voor hen te gaan rijden. Het zal afhangen van het voorstel dat Fiat ons doet", besluit Han newijk. MELBOURNE (RTR) - De orga nisatoren van het eerste Grand- Slamloernooi van 1995, de Au stralian Open in Melbourne, ge loven niet in een op handen zijn de boycot van de spelers. Het af gelopen weekeinde uitte Boris Becker in Sydney ernstige kri tiek op de maatregel om de pau zes tussen de slagenwisselingen bij Grand-Slamevenementen terug te brengen van 25 naar 20 seconden. De Duitser, die liet doorschemeren niet naar Mel bourne te willen komen onder dergelijke omstandigheden, kreeg een dag later bijval van de Australiërs Woodforde en Rafter. „Het is uitgesloten dat we pro blemen met de spelers gaan krij gen". reageerde Paul McNamee. directeur van de Australian Open, gisteren. „Er komt geen boycot." Het toernooi heeft plaats in de tweede helft van ja nuari. Volgens McNamee hoeft Becker zich geen zorgen te ma ken. „Hij sprak de vrees uit voor een strenge interpretatie van de nieuwe regel. Maar er is voldoen de ruimte voor soepelheid. Er zal Damjeugd niet in NK-finale DRUTEN - Het pupillenteam van damvereniging PWG 's- Gravenpolder is er in Druten niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van het Neder landse kampioenschap. Christian Jacobusse, Emiel Nijs- se, Ludo Nijsse en Michelle Schot verloren op de tweede dag van de halve finale drie keer, speelden één keer gelijk en won nen alleen van Druten. De ploeg eindigde daardoor op de achtste plaats in de eindrangschikking. Topscorer bij de PWG-pupillen werd Ludo Nijsse die uit elf par tijen veertien punten vergaarde. Winnaar van het toernooi werd RDC Rijnsburg. De eindstand: 1 RDC Rijnsburg 20 punten: 2 Mo lenaarsgraaf 19: 3 Nieuwegei en VELO Wateringen 16: 5 Jaarlen en VOS Kerkrade 14; 7 TDV Til burg 10: 8 PWG 's-Gravenpolder 9; 9 Druten 7: 10 Lent en Delden 5; 12 DV Soest-Baarn 2. De eer ste vier teams plaatsten zich voor de landelijke finale. zeker geen dwang worden t geoefend. We willen dat ze ons toernooi zo goed mogel spelen, zonder restricties i buitenaf." McNamee kondig aan dat er binnenkort over; plaats heeft met het bestuur v de Associatie van Tennis Profi sionals (ATP) om tot goede: spraken te komen over one meer de pauzeregel. Vierde plaats Peter Hoondert VLISSINGEN - Peter Hoondi behaalde in één van de laats Belgische wedstrijden, in Kii drecht, een vierde plaats. amateur uit Goes was daarni de best geklasseerde Zeeoj Davy Dubbeldam uit Sluii werd zesde en Peter Kant i Goes elfde. In het Belgische Deerlijk eind de Marcel Remijn uit Wilheli nadorp op de vijftiende plaats daar won de Franse amatt Jean-Louis Barot. In de B-veldrit van Zonhovi Termolen bewees Eric Veres ken alweer vroeg in goede vo« te verkeren. De coureur i Hulst eindigde op de vier plaats. De Belg Mario Lamme won de wedstrijd. Nationale rugbytitel voor cubsteam APELDOORN - Het cubstea van district Zuid is op het d: trictentoernooi in Apeldoo nationaal kampioen gewordf Voor de Zeeuwse inbreng zot den Benjamin Mast en Martj Boogaard van Oemoemenoet Middelburg en Caesar Luit naar en Staf Leemans van Goese rugbyclub Tovaal. Zuid startte het toernooi n een 0-5-nederlaag tegen We Vervolgens werden het distr Oost (12-0). Midden (22-0) Noordwest (34-0) ver, waarna in de finale opniei moest worden aangetreden gen district West. De spelers; trainer Arthur Hogesteger liet/ zich deze keer niet verrassen* haalden met een 12-0-oversl ning de titel binnen. Remi Henkemans en David Hannewijk (rechts): het was een absolute verrassing voor ons. foto Willem Mieras Nederland loot in eerste ronde Davis Cup uitwedstrijd tegen Zwitserland DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Nederlands tennisteam speelt in de eerste ronde van de strijd om de Davis Cup tegen Zwitser land. Het team van bondscoach Stanley Franker, dat als achtste is geplaatst is, moet het duel volgend jaar op 3,4 en 5 februari in Zwitserland afwerken. Stanley Franker toonde zich gis- Ton Sij brands en Piet Roozenburg sparringpartners APELDOORN (GPD) - Twee Ne derlandse ex-wereldkampioe nen dammen spelen van 18 tot en met 25 oktober in Klaren- beek een oefenmatch tegen twee Senegalese grootmeesters, die in november meedoen aan het WK in Den Haag. Ton Sij- brands en Piet Roozenburg ko men in zes partijen uit tegen respectievelijk Macodou N'Diaye en Bassirou Ba. N'Diaye is Senegalees titelhou der en Afrikaans kampioen. Het tweetal ziet de tweekampen als een goede WK-voorbereiding. Het initiatief tot de matches is genomen door Sijbrands. De in ternationaal grootmeester uit Voorst is hoofdredacteur van het maandblad Dammen, dat 1 oktober tien jaar bestond. In de cember van dit jaar komt het honderdste nummer van 'Dam men' uit. reden waarom de twee kampen worden betiteld als ju- bileummatches. Sijbrands zette vorig jaar na het NK in Apeldoorn een punt ach ter zijn deelname aan het circuit van persoonlijke wedstrijden. Geluidsoverlast in het - pas op geleverde - stadhuis irriteerde hem zo. dat hij zich nog tijdens het toernooi terugtrok. Lijmpo gingen van onder anderen Harm Wiersma haalden niets uit. Sij brands hield voet bij stuk en be perkte zich sindsdien tot het spelen van vrijblijvende partijen en de nationale competitie voor eersteklasser Amersfoort. Sijbrands, vijfvoudig Europees kampioen en in 1972 en '73 win naar van de wereldtitel, staat nog steeds tweede op de wereld ranglijst. Hij moet alleen de Rus Alexei Tsjizjov voor zich dulden. Tijdens de jongste editie van het Nieland-toernooi voor ex-NK- deelnemers. merkte KNDB- voorzitter Anton Schotanus op het toe te juichen wanneer Sij brands weer zou deelnemen aan persoonlijke wedstrijden als het NK. Daar wringt echter de schoen. De 44-jarige grootmees ter is van mening dat de dam- bond het initiatief moet nemen hem uit te nodigen voor de na tionale titelstrijd. teren redelijk tevreden met de loting. „Zwitserland is geen ge makkelijke tegenstander, maar zeker niet onoverkomelijk", zei de bondscoach. „We zijn nu in het stadium dat we voor geen en kel land uit de weg hoeven te gaan." Aanzienlijk meer zorgen maakt Franker zich over de voorberei ding op het duel. dat in het week einde na de Australian Open plaats heeft. „Toen was er tenminste van een degelijke voorbereiding sprake. Dat is nu zo goed als onmogelijk. Zeker als een of meer van onze spelers iq Melbourne in enkel- of dubbelspel lang mee blijven draaien. Dan kunnen ze pas de maandag voor de Davis-Cup- wedstrijd uit Australië vertrek ken om met een behoorlijke jet lag in Nederland te arriveren." „Wie bedenkt nu zoiets? Het moet wel haast de spelersbond ATP zijn. Dat zal ik bij Paul Haarhuis navragen, want die zit in het bestuur. Als het zo is, valt me dat heel erg tegen. Want het toernooi om de Davis Cup is in de tenniswereld een grote cultu rele gebeurtenis." In het voorjaar van 1992 verloor Nederland zonder de geblesseer de Richard Krajicek in Den Haag teleurstellend met 1-4 van de Zwitsers. Haarhuis redde de eer op de slotdag tegen Mare Rosset. Eerder verloor hij van Jakob Hlasek. die tevens van Jacco Eltingh won. De Heerde- naar was ingevallen voor de ge blesseerde Jan Siemerink, die op de openingsdag van Rosset verloor. In het dubbelspel gin gen Haarhuis en Mark Koever mans onderuit tegen Rosseb Hlasek. De Zwitsers bereikten dat jaar de finale, waarin de Ver enigde Staten te sterk bleken. „Sinds die wedstrijd is ons dub bel Haarhuis/Eltingh doorge drongen tot de absolute wereld top". aldus Franker. „Wat dat betreft zie ik het duel met ver trouwen tegemoet. Daar komt bij dat Hlasek minder is gaan presteren. Maar met Rosset heeft Zwitserland natuurlijk nog wel een speler in de t,op-20 staan." Op de laatste wereldranglijst staat Rosset zestiende, drie plaatsen hoger dan Krajicek. Hlasek is 61e. Bij winst speelt Nederland van 31 maart tot en met 2 april tegen de winnaar van de wedstrijd Duitsland - Kroa tië. De halve finales staan van 22 tot en met 24 september op het programma. Er nemen in totaal 115 landen deel aan het toernooi. De loting voor de eerste ronde van de wereldgroep had gisteren in Lon den het volgende resultaat: Verenig de Staten i2) - Frankrijk. Italië - Tsje chië (7). Denemarken - Zweden (4). Oostenrijk - Spanje (6i. Zuid-Afnka - Australië (5), Belgie - Rusland (3), Zwitserland - Nederland (8). Duits land 111 - Kroatië. Bondscoach Stanley Franker omhelst Richard Krajicek na de zege op Peter Sampras in de Davis Cup. foto Paul Vreeker/ANP DEN HAAG (ANP) - Er tikt een bommetje onder het damtoernooi om de wereldtitel dat van 6 tot en met 27 november in Den Haag wordt gehouden. Harm Wiersma, tien jaar geleden de laatste Nederlandse wereldkampioen, behoudt zich het recht voor zich op het laatste moment terug te trekken. De 41-jarige Fries heeft zich voorgenomen die rigou reuze stap te nemen als het congres van de wereld- dambond daags voor het toernooi niet besluit de in zijn ogen onzalige plannen om de cyclus voor de we reldtitel na 1996 te wijzigen, bevredigend aan te pas sen. Wiersma, met de Nederlanders Rob Clerc, Hans Jan sen en Wieger Wesselink bij de twintig deelnemers, is van plan op dat congres zijn mondje te roeren. „Er is mij een spreekbeurt toegezegd", zei hij gisteren in de statige speelzaal van het oude Haagse raadhuis. „De heren moeten maar eens luisteren naar iemand uit de praktijk. Want ik. en ik niet alleen, ben radicaal tegen de plannen." De bondscoach, want dat is Wiersma ook al jaren, wil de nog niet al te veel op de zaken vooruitlopen. „Men wil de WK-cyclus van twee jaar naar vier jaar brengen en daar meer spelers bij betrekken. Dat lijkt me niet in het belang van de damsport. Ik wil voorstellen toer nooien als nu in Den Haag te blijven houden, maar dan de beste acht door te laten strijden om de wereldtitel. Zo'n match als ik rond de jaarwisseling had tegen Tsjizjov duurde ook veel te lang. Daar is niemand bij gebaat. Ik denk aan tweekampen van hooguit 14 par tijen." Als Wiersma geen positieve reacties krijgt van de af gevaardigden op het congres sluit hij niet uit het toer nooi te verlaten nog voordat hij een schijf heeft aange raakt. „Die kans is veel minder dan 50 procent, begrijp me goed. Maar het is wel een mogelijkheid waar ik ern stig rekening mee houd." De organisatie maakt zich voorlopig geen zorgen over de dreigementen van Wiersma. „Het zal zo'n vaart niet lopen", zei toernooidirecteur Theo Dijkstra, tevens bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond. „Ik maak me geen zorgen. Het zal hem niet in dank worden afgenomen als het zover komt. Dat weet hij zelf ook wel. Bovendien komt Wiersma wel erg laat met zijn plannen. Twee jaar geleden had hij die op het congres van Toulon ook al aan kunnen kaarten." Wiersma op zijn beurt: „We hebben er met enkele spe lers lang en breed over gepraat. Iemand moet het nu maar eens zeggen. Laat ik dat dan maar zijn. Ik heb de illusie dat de hoge heren misschien naar me willen luisteren. Dat is namelijk ook in het belang van de Ne derlandse dammers, die dan langer bij een cyclus om de wereldtitel betrokken kunnen zijn. Luisteren ze niet. pech gehad. Maar dan ben ik wel weg." De grote favoriet voor de eerste plaats is andermhal de Russische wereldkampioen Alexej Tsjizjov. Naast Wiersma. die de laatste tweekamp met 18-22 verloor, bestaat de voornaamste concurrentie uit de Witrus- sen Baljakin en Gantwarg, de Rus Schwarzman en de Let Valneris. Belangrijkste outsider is de Afrikaan N'Diaye. die zich in een tweekamp met Ton Sijbrands op het toernooi voorbereidt. De Nederlandse oud-wereldkampioen ontbreekt om dat hij het nationale titeltoernooi van 1993 wegens ge luidsoverlast verliet en zich derhalve niet formeel kon plaatsen. Dank zij hoofdsponsor VSB bank, een bijdrage van de Stichting Promotie Den Haag en een subsidie van de overheid kan de begroting van circa 250.000 gulden worden gedekt. Het prijzengeld voor zo'n evenement waarin de wereldtitel op het spel staat, is mager: 50.000 gulden. De winnaar kan rekenen op 15.000 gul den. nummer twee krijgt 10.000 gulden en nummer drie 5.000 gulden. Afhankelijk van het puntentotaal mogen de overige 17 deelnemers de resterende „krui mels" opmaken De deelnemers zijn: Tsjizjov. Schwarzman, Galasjov (Rus- landi. Baljakin. Gantwarg iWit-Rusland). Wiersma. Clerc. Jansen. Wesselink iNederland». Valneris (Letland). Koeper- man (Verenigde Staten). N'Diaye. Ba (Senegal). Milsjin (Oe kraïne). Burleson (Suriname) Merins (Duitsland), Lourival iBrazilië>, Cissë iFrankrijk). Aman (Ivoorkust) en Doerdjev (Turkmenistan) OLDEBROEK - Alco van de Ketterij blijft het goed bij de na tionale zijspanklasse. Tijdens de inhaalwedstrijd voor het Ne derlandse kampioenschap be haalde de Zeeuwse bakkenist van Bruinhorst uit Scherpen- zeel een vierde plaats bij de ge combineerde wedstrijd voor se nioren en nationalen. Scherpenzeel/Van de Ketterij, die voor het eerste seizoen sa men rijden, hebben slechts twee punten achterstand op de kop! pers en met nog één wedstrijd gaan heeft het duo nog zicht! de Nederlandse titel in de nap nale zijspanklasse. Dat ze li ook bij de senioren goed zoud doen, bewezen zij zondag, do een zevende plaats algemeen scoren. Voor het duo Ovaa/Bi horst zat er zondag geen tc klassering in. De Souburg werd tot twee keer slachtoi van een vroege opstopping in wedstrijd. Schietingen In 's-Heerenhoek hielden de verenig de sociëteiten een schieting op de staande wippen. Er waren 49 schut ters. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvo gel; H. v. d Dries, Eensgezindheid, 's- Heerenhoek; tweede hoofdvogel: P. Doense, Victoria, Kwadendamme, eerste zijvogel: Jac. de Baar, Willem Teil, Ovezande; tweede zijvogel: P. de Visser, Zorgvlied, Ellewoutsdijk; derde zijvogel: J. Vermeule, Edele Handboog, Oudelande: vierde zijvo gel C. Jeremiasse, Zorgvlied. Elle woutsdijk; eerste kal: M.J. Verdonk, Concordia, 's-Heerenhoek. tweede kal: Jac. Platschorre, Zorgvlied. Elle woutsdijk; derde kal: Jan Doene. Wil lem Teil. Ovezande. vierde kal: J. Vermeule. Edele Handboog. Oude lande; de extra vogel was voor Jac de Baar, Willem Teil, Ovezande: meeste kleine vogels (6): J. v. d. Dries. Eens gezindheid. 's-Heerenhoek Uitslag tweede wip eerste hoofdvo gel: Jac. Platschorre, Zorgvlied, Elle woutsdijk; tweede hoofdvogel: P. Vette. Concordia. 's-Heerenhoek; eerste zijvogel: W. J. Bek. Spes No stra. Ovezande. tweede zijvogel Sj. de Jonge, Eensgezindheid, 's-Heeren- hoek, derde zij vogel: C. Dirks. Edele handboog. Oudelande; vierde zijvo gel: J Joossens, Juliana, Oudelande; de extra vijde zijvogel was voor W J Bek. Spes Nostra. Ovezande, eerste kal W J Bek„ tweede kal H. Moi- son. VIOS. 's-Heerenhoek; derde kal: L. Verdonk, Concordia, 's-Heeren hoek, vierde kal: J v. d. Dries, Eens gezindheid, 's-Heerenhoek; de extra vijfde kal was voor J. Vermeule. Edele Handboog, Oudelande; mees te kleine vogels (6): Jac, de Baar, Wil lem Teil, Ovezande; de extra vogël was voor L. Verdonk, Concordia, 's- Heerenhoek In Kwadendamme hield de ver eniging' Diana uit Yerseke een schieting op de staande wippen. Er waren 56 deelnemers van 12 verenigingen. Uitslag eerste wip: hoofdvogel: L. de Jonge. ADLM. Kwaden damme; eerste zijvogel: L. v. Dij- ke. St.-Sebastiaan. Kloetinge: tweede zij vogel: E. Nutzman; derde zij vogel: C. Stouthamer. beiden Zorgvlied. Ellewouts dijk: eerste kal: M. C. Verdonk, Concordia. 's-Heerenhoek: twee de kal: W J. Bek. Spes Nostra. Ovezande; derde kal: M. Wisse. Concordia. 's-Heerenhoek; meeste kleine vogels (7): C. S thamer. Edele Handboog. Out lande. Uitslag tweede wip: hoofdvogel: M. v. Steenberg! Willem Teil, Ovezande; een zij vogel: A. Dekker, Doel n Hoger, Wolphaartsdijk; twee zijvogel: H. v. Leeuwen, Rave stein, Kloetinge; eerste fe J.Harinck, Diana, Yersei tweede kal: W. Voet, Sorant Heinkenszand; meeste klei vogels (7): Sj. Raas, Victoii Kwadendamme; de extra voi was voor Johan Molhoek, liana, Oudelande. Vollevbal Uitslagen recreatievolleybalco® titie te Zierikzee Poule A: boekhandel De Vnes-D Bank Zierikzee 2-1: Pav De Sri pioen-Sporth. Z'zee/PJZ 2-1; Nri poort Peugeot-Pigalle'Renesse 1 Poule B: Zeelandia 2-Taxi Lemsoc 3; Bouwman Sleepdienst-IBD Atlas'Korstanje-Geense/Kwiek Café De Vlinder-De Putters 1 Poule C: WEA/Mevo'80 5-W Mevo'80 4 1-2: ZWN-Mol Schud beurs 3-0, Zeelandia 3-PTT 21 ABN AMRO-Bouwman Waterspon 2 Poule DA: Pav. De Zandsnor-Jt selh. K. Schot,WIK Dl 2-1. Feiu Renesse-De Putters D 1-2; Brous WEA/Mevo'80 D 3-0; Dries Hei mode/WIK D2-VC Zonnemaire 5 Verboom/Cluzona D-Brinfc® Kwiek Dl 3-0. Standen: Poule A: Boekhandel Vries 4-10, Pav. De Schorpioen» Nobelpoort Peugeot 4-7: PTT ll Zeelandia 1 3-6; De Stulp 4-5; VVO: 3-4; ING Bank Zierikzee 3-4; Spd huis Z'zee/PJZ 4-3; Pigalle/Renesa 0. Poule B: Taxi Lemsom 4-10, V: boom/Cluzona 3-9; Brouw 4-9, At! Korslanje 4-9; Café De Vlinder» IBD 4-5; HCR De Kroon/Wiskai Zeelandia 2 3-4, De Putters Bouwman Sleepdienst 4-3; Geec Kwiek 5-0 Poule C: ZWN 4-9; Be: man Watersport 3-7. WEA/MevoS 3-7; ABN Amro 4-7; Zeelandia 3 5 Schouten LMB 4-6. WOZ 2 4-5,1 Schuddebeurs 4-4, PTT 2 4-4: ffï Mevo'80 5 4-4. WEA'Mevo'8i Poule DA: Verboom/Cluzona D3 Pav De Zandsnor 4-11; Strï Noordwelle 4-10; Brouw D 5-10, selh K SchofWik Dl 4-8. De Puts D 4 7; Dries Herenmode/Wik D2) JMC Kwiek D2 4-5: Brink® Kwiek Dl 4-4; Fennet-Renesse* VC Zonnemaire 5-2; WEAMevolf 5-2. 't Cafeetje/Renesse 4-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16