Terneuzen voert rioolbelasting in PZC Interesse waterschap voor pand belastingen Oostburg Terneuzen sluit afstoten van buitenbaden niet uit Toneelvereniging brengt mirakel naar Westdorpe Twee weken vooi rijden zonder een rijbewijs Oostburg houdt vast aan voorschriften voor mini-campings Nieuwe seniorenwoningen binnen de wallen van Hulst Te hard rijden mei 500 gulden beboet Terneuzen beloont langdurig werklozen die een baan vinden streek Opbrengst geschat op 1,1 miljoen gulden per jaar DONDERDAG 6 OKTOBER 1994 2 14 van onze verslaggever TERNEUZEN - Voor elke drup pel water die het gemeentelijk rioleringsstelsel in vloeit moe ten de Terneuzenaren in 1995 gaan betalen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen wil len volgend jaar een rioolbelas ting invoeren die, zo rekenen ze, pakweg 1,1 miljoen gulden op brengt. Ongeveer een derde van de opbrengst wil het dagelijks bestuur jaarlijks achter de hand houden om investeringen in het rioolstelsel in de nabije van onze verslaggever OOSTBURG - Kampeerboer en CDA-raadslid J. J. Quist uit IJ- zendijke heeft woensdagavond tijdens een hoorzitting in het gemeentehuis van Oostburg ge pleit voor een versoepeling van de algemene voorschriften voor het kamperen bij de boer. Wet houder C. Bolijn-Hertzberger verklaarde echter dat de ge meente Oostburg wil vasthou den aan de verplichting dat ca ravans op een mini-camping moeten voldoen aan het ver keersreglement. Volgens Bolijn kan op die manier worden voor komen dat er stacaravans wor den geplaatst op mini-cam pings. Quist had bij de gemeente Oost burg beroep aangetekend om dat hij het onzin vindt dat er al leen mobiele kampeermiddelen mogen worden geplaatst op mi ni-campings. De kampeerboer uit IJzendijke vreest dat mensen GOES Herfst/Doe-week - Het Ambachtencentrum in Goes zet op 18.19.20 en 21 oktober, in het kader van de jaarlijkse Herfst/' Doe-week, de poorten open voor iedereen die creatief bezig wil zijn. Deelnemers kunnen op die dagen tussen 13.00 en 17.00 uur aan de slag met activiteiten als boetseren met klei, met maken van brooddeegfiguren, droog bloemstukjes, glazen lepeltjes, kaarsen en oorbellen, figuurza gen, verven, tekenen en poppen theater. Bij alle activiteiten wor den de creatievelingen door des kundigen begeleid. die normaal gesproken nooit met hun caravan op pad gaan, daardoor onnodig op kosten worden gejaagd. Verder liet Quist weten het vreemd te vin den dat de gemeente Oostburg deze passage uit de landelijke kampeerwetgeving dit jaar op eens in de gemeentelijke voor schriften heeft opgenomen. „Over niet al te lange tijd komt er immers een nieuwe Kampeer- wet waarin die verplichting voor caravans op mini-campings niet voorkomt", aldus Quist. Volgens Bolijn kan het echter nog wel vijfjaar duren voordat er een nieuwe Kampeerwet komt. En bovendien is de gemeente Oostburg niet verplicht de lan delijke wetgeving op dit punt te volgen. Afvalstoffen Quist verklaarde verder dat mi ni-campinghouders zelf moeten kunnen beslissen met wie ze een ophaalcontract voor afvalstof fen afsluiten. Bolijn zei dat de ge meente Oostburg uit milieu overwegingen wil vasthouden aan het vervoer door de firma Bron. Dit bedrijf is volgens de Oostburgse wethouder goed geoutilleerd en in Zeeuwsch- Vlaanderen een van de weinige bedrijven die een vergunning heeft voor dat werk. Mede op verzoek van Quist heeft de gemeente Oostburg wel in de algemene voorschriften voor kampeerboeren een passsage opgenomen, waarin staat dat bedrijven - en dus ook mini- campings - hun afval zelf naar een stortplaats mogen brengen. Deze bedrijven moeten wel aan de hand van weegbewijzen kun nen aantonen dat ze hun afval op de goede plek hebben achter gelaten. toekomst te kunnen bekostigen. De meeste huishoudens zullen tussen de 50 en 100 gulden per jaar aan rioolrecht moeten be talen. Ook de tarieven voor het afhalen en verwerken van huisvuil gaan omhoog. Dit jaar betalen de Ter neuzenaren - ongeacht de sa menstelling van de huishoudens - 206,40 gulden; volgend jaar wordt dat beduidend anders. Een- en tweepersoonshuishou dens betalen in 1995 respectieve lijk 214,20 en 244,80 gulden. Meerpersoonshuishoudens moeten ruim 274 gulden neertel len. De stijging van de afvalstoffen heffing - noodzakelijk om de in voering van het gescheiden inza melen van afval te kunnen be kostigen - valt in Terneuzen nog ènigszins mee. Volgens het colle ge komt dit, omdat in de tarief stelling over dit jaar - onterecht - rekening gehouden werd met een rijksbelasting op te storten afval. Door met deze belasting rekening te houden betalen de Terneuzenaren dit jaar 428.000 gulden teveel aan lasten. Het be drag dat dit jaar teveel betaald wordt, zal verrekend worden in de tarieven voor volgend jaar, zodat die wat lager zullen uit pakken dan in eerste instantie gedacht werd. Alle overige belastingen in Ter neuzen. variërend van de onroe- rendzaakbelasting tot de toeris tenbelasting, gaan met vier pro cent omhoog in 1995. Problemen Het Terneuzense college van b en w erkent dat de steeds hoger wordende gemeentelijke lasten bepaalde bevolkingsgroepen in de problemen kan brengen. In plaats van alle lasten op een in één keer te vereffenen aanslag te vermelden, biedt het college de burgers volgend jaar de moge lijkheid om in twee tot maxi maal tien termijnen te betalen. De commissie financien buigt zich donderdag 13 oktober over de herziening van de belasting tarieven. De commissie spreekt zich verder uit over een b en w- voorstel om ruim 1,4 miljoen gul den die Elsta bv heeft betaald voor bedrijfsgronden bij Boeren- gat toe te voegen aan het amo- veringsfonds voor de drie buurt schappen die in het kader van het Plan van Aanpak Kanaalzo ne van de landkaart dienen te verdwijnen. Ook komt er nog een voorstel aan de orde waarin het college de raad vraagt om 90 mille uit te trekken voor het plaatsen van meer lichtmasten aan de Bella- mystraat en Zeldenrustlaan. De commissievergadering wordt donderdag 13 oktober ge houden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. van onze verslaggever OOSTBURG - Waterschap Het Vrije van Sluis heeft zijn oog la ten vallen op het huidige onder komen van de Rijksbelasting dienst aan het Ledelplein in Oostburg. Het kantoor komt naar alle waarschijnlijkheid vanaf januari volgend jaar leeg door centralisatie van de dienst in Terneuzen. Een eerder plan voor nieuwbouw is door de laat ste ontwikkelingen niet langer serieus in beeld, aldus het dage lijks bestuurslid T. W. A. We- maer dinsdag tijdens de alge mene vergadering in Oostburg. Over de mogelijke kosten van aankoop en verbouwing van het pand liet het dagelijks bestuur zich niet uit. Wemaer gaf even wel aan dat de huisvestingscom missie definitief heeft afgezien van aankoop van een bankge bouw aan de Brouwerijstraat, omdat de prijs (375.000 gulden en nog een ton te verbouwen) te duur was. De huisvestingscommissie heeft de Rijksgebouwendienst inmid dels laten weten 'bijzonder geïn teresseerd te zijn' in het belas- tinekantoor. „We willen zo snel mogelijk verder onderhande len". zei Wemaer Het Vrije van Sluis is al geruime tijd op zoek naar uitbreidingsmogelijkhe den. Het kantoor aan de Brou werijstraat wordt te klein en is bovendien aan een grondige op knapbeurt toe. Na de aankoop van het naburig bankgebouw is vervolgens ook het alternatief nieuwbouw afge blazen, zo maakte Wemaer be kend. In beeld was de huidige lo catie. een stek op het Oostburg se bedrijventerrein of een ruim vijfhonderd vierkante meter groot perceel in het buitenge bied van IJzendijke. Door de de finitieve verhuizing van de Oost burgse belastingdienst, worden de plannen wederom bijgesteld. Het kantongerecht vertrok eer der al naar Terneuzen. Basketbal - Jongens en meis jes van 8 tot en met 13 jaar kun nen woensdag 19 oktober mee doen aan een basketbal-instuif in 't Sportuus in Axel. Onder lei ding van trainers en seniorleden van de Axelse basketbalvereni ging Vooruit kan iedereen van 14.00 tot 16.00 uur komen bas ketballen. De ontwikkeling rond de ver huisplannen werd door de alge mene vergadering met instem ming begroet. Alleen zette hoofdingeland J. B. M. de Rech ter (vertegenwoordiger namens de ingezetenen) een kantteke ning bij de manier waarop de huisvestingscommissie te werk gaat. Hij vindt het vreemd dat de commissie op voorhand al heeft besloten alle voorgaande ideeën te torpederen, terwijl de commissie officieel alleen maar adviesrecht heeft. De uiteinde lijke beslissing hoort aan de al gemene vergadering, zo bracht De Rechter voor het voetlicht. Als gekozen is uit oogpunt van snel handelen, dan had volgens hem altijd nog een extra beraad kunnen worden uitgeroepen. Wemaer verwacht uiterlijk in ja nuari duidelijkheid te kunnen geven over de haalbaarheid van de aankoop. Gaat dat plan door, dan wordt het huidige onderko men van het waterschap ver kocht. De gemeente Oostburg heeft ook belangstelling voor het belastingkantoor. Een woordvoerder wilde gisteren niet zeggen welke invulling de gemeente voor ogen heeft. van onze verslaggever TERNEUZEN - Zwemmen in Terneuzense buitenbaden? Het zou best weieens kunnen gebeu ren dat dat er in de nabije toe komst niet meer inzit. Wethouder P. C. Hamelinck (re creatie) van Terneuzen sloot woensdagavond tijdens een commissievergadering niet uit dat de buitenbaden, waar de ge meente jaarlijks zo'n 300.000 gulden in moet stoppen om ze open te houden, worden afge stoten. De bezoekersaantallen blijven jaar na jaar achter bij de ver wachtingen. „Een goede zomer verandert daar niets aan. Dat hebben we ook dit jaar weer ge merkt". zuchtte hij. „We moeten ons stilaan eens realiseren dat Axel een prachtig buitenbad heeft en Terneuzen een schouw burg. Het lijkt mij dat we in de toekomst nog eens goed moeten kijken naar de spreiding van voorzieningen in de hele regio De CDA-er J. Schrier meende dat ook de bevolking - mocht het tot sluiting van de baden in Zaamslag en 't Penantje in Ter neuzen komen - het een en an der verweten kan worden. „En kelejaren geleden kwamen er bij de gemeente 8000 handtekenin gen binnen van mensen die van mening waren dat er in Terneu zen een buitenbad moest blij ven. Het valt nu op dat die men sen het hebben laten afweten." „Ja," reageerde GroenLinks'er G. Piscaer „die mensen vroegen ook om een goed buitenbad in Terneuzen en dat is er nog steeds niet." Theater Zorgen had Hamelinck ook over de exploitatie van het Zuidland- theater Zorgen die gedeeld wer den door CDA en D66. Volgens Hamelinck blijven de opbreng sten uit de verhuur van ruimten en uit de horeca-sector fors ach ter. Jaarlijks kosten deze posten de gemeente 150.000 gulden. De wethouder zei in samenspraak met de schowuburgcommissie te zullen zoeken naar oplossin gen voor de exploitatie-perike len. Op de vraag van W. de Zeeuw (VVD) of privatiseren van de horeca-afdeling ook als moge lijke oplossing gezien wordt, wil de Hamelinck niet ingaan. „Ik Leden van Siesa tijdens de repetitie van de klucht 'Het mirakel van het polderken.' foto P< Nicolai van onze verslaggever SAS VAN GENT - De Sasse toneelvereniging Siesa be staat tien jaar en daarom is aan de voorbereiding van de toneelvoorstelling nog meer aandacht besteed dan andere jaren. 'Het mirakel van het polderken' van Roger Pieters duurt 2,5 uur en bovendien zijn er voor deze volksklucht twee verschillende decors ge maakt. Siesa-woordvoerder Ronald Möring legt uit dat 'Het mira kel van het polderken' een be staand stuk is, dat oorspron kelijk in Diksmuide speelt. Leden van de Sasse toneelver eniging hebben het stuk aan gepast en het in Westdorpe gesitueerd. „Het stuk is daar door veel herkenbaarder ge worden voor de toeschou wers", zegt Möring. „Zeker omdat we een aantal actuele gebeurtenissen in de volks klucht hebben verwerkt. Zo komt ook de varkensinvasie aan de orde." 'Het mirakel van het polder- ken' speelt zich af in een dorpscafé in de jaren zestig, waar Wies cafébaas is. De schoolmeester, koster, veld wachter en andere bekende dorpsfiguren praten dagelijks over de ontvolking van het dorp. De koster komt op het idee een verschijning te laten gebeuren, zoals in Lourdes. De dochter van Wies speelt deze verschijning en het ge volg is dat hele volksstam men naar Westdorpe komen om de verschijning te zien. Moring geeft aan dat de to neelspelers onder leiding van regisseur Henk van den Bran den al sinds april aan het re peteren zijn en dat het een he le klus was om het stuk onder de knie te krijgen. „Het is heel inspannend om een toneel stuk te spelen dat meer dan 2.5 uur duurt", zegt Möring. „Bovendien komt er in de klucht behoorlijk wat ruige taal voor en die leer je niet zo maar van buiten." 'Het mirakel van het polder ken' is op 14,15, 22 en 29 okto ber te zien in cultureel cen trum De Speye in Sas van Gent en op 11 en 12 november in cultureel centrum De Halle in Axel. Kaarten zijn verkrijg baar bij de bekende voorver koopadressen. wil geen onnodige onrust onder het personeel veroorzaken", stelde hij. Hamelinck liet verder weten dat hij volgende week overleg voert met een vertegenwoordiger van de Nederlandse Bond voor Aan gepaste Sporten (NEBAS). On derwerp van gesprek is de verbe tering van de warmteregeling in het binnenbad De Honte. De bond is bereid om een deel van de kosten van de verbetering van de klimaatbeheersing in het bad voor rekening te nemen. Tot nu toe heeft de gemeente ingrij pende aanpassingen aan het bad van de hand gewezen, om dat de kosten te hoog waren. Ha melinck stelde gisteren dat er gunstige perspectieven waren om het bad toch geschikt te ma ken voor invalide zwemmers en bejaarden. „Als NEBAS een substantieel deel van de kosten voor reke ning neemt en wij aan het eind van dit jaar nog wat in het fonds Wet Voorzieningen Gehandi capten hebben zit - en het lijkt daarop uit te draaien - dan be staat de mogelijkheid dat we de aanpassingen in één keer kun nen bekostigen", voerde hij aan. Burgemeester Kessen van Hulst slaat de eerste paal voor de bouw van 43 seniorenwoningen in de Baudeloobuurt. foto Charles Strijd van onze verslaggever HULST - De Hulster burge meester dr A. Kessen heeft de af gelopen jaren gemerkt dat zijn verhuizing naar de Baudeloob uurt achter het stadskantoor niet direct een 'uitstraling' heeft gehad naar andere kandi daat-kopers. Er staan nog steeds enkele duurdere appar tementen leeg in de straat waar hij woont. De burgemeester was daarom woensdag blij dat het lege veld aan de Lange Bellings- traat komende zomer zal zijn volgebouwd met 43 senioren woningen. „Samen met het nieuwe stads kantoor en het prachtig tot mu ziekschool omgebouwde Baude- loo-refugium zullen de huizen een fraaie invulling aan de bin nenstad geven", verwacht Kes sen. Plannen om een hele woon wijk met huizen voor de gegoede burgerij in te richten, zijn dan door verschillende projectont wikkelaars al jaren terug in de prullenbak gegooid. De markt voor duurdere huizen in de bin nenstad - waar mogelijkheden om een grote lap grond er bij te kopen beperkt en kostbaar zijn - bleek te klein. De Hulster Woningbouwvereni ging zat al jaren te vlassen op de mogelijkheid goede apparte menten voor ouderen binnen de wallen te bouwen. De vijftien flatjes aan de Van de Maelstede- weg, net buiten de wallen, waren begin dit jaar al een groot suc ces. Nu hoopt de corporatie ook mensen van dienst te kunnen zijn. die echt midden in de Rey- naertstad willen wonen. Net als raadslid W. de Brouwer wil het verenigingsbestuur de huurprijs redelijk houden: meer dan 750 gulden per maand (exclusief ser vicekosten) mag een woning niet kosten. Dat plaatst de Hulster Woning bouwvereniging overigens wél voor problemen Omdat de rente de laatste tijd fiks is gestegen, moet de corporatie nog maar af wachten hoeveel subsidie ze kan binnenslepen. Burgemeester en wethouders van Hulst beloofden woensdag voorzichtig dat de ge meente 'in de sfeer van de infra structuur' een extra bijdrage zouden leveren en de bouwver eniging hoopt ook op een bedrag uit de stads- en dorpsvernieu wingspot van de provincie. van een medewerker TERNEUZEN - Had een 31-jari- ge man uit Terneuzen op 22 mei van dit jaar nu wel of niet met een auto over de Tractaatweg nabij Westdorpe gereden? De Terneuzense kantonrechter mr A. L. R. Melens twijfelde er dinsdag (afgaande op het pro ces-verbaal) geen moment aan dat de Terneuzenaar wel dege lijk zonder rijbewijs achter het stuur had gezeten. De verdachte hield gisteren op de zitting van het kantongerecht in Terneuzen bij hoog en bij laag vol dat een ander had gereden. Volgens het proces-verbaal zou de man hebben gezegd, dat hij zijn rijbewijs was vergeten. Dat was voor de kantonrechter vol doende bewijs dat de verdachte wel achter het stuur had geze ten, zodat hij hem conform de eis tot twee weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf veroor deelde. Officier van Justitie mr H. van Nooijen had in haar eis la ten meewegen, dat de man zich de laatste jaren drie keer schul dig had gemaakt aan een over treding. Daarbij was hij al eens eerder gepakt voor het rijden zonder rijbewijs. Bij de aanhouding op de Trac taatweg werd tevens zijn pas poort ingenomen, omdat hij nog een 'oude' schuld van 250 gulden moest betalen. Later werd door de politie bevestigd dat de man geen rijbewijs had. „Dat is mij ook te duur", zei de verdachte. die volhield dat hij niet ac het stuur had gezeten. Een nis kon dit noch bevestigen i ontkennen, omdat hij als g ge niet aanwezig was. De dachte legde zich niet bij vonnis neer, maar riep uit: in hoger beroep, ik laat me zomaar voor twee weker vakantie sturen." Verzekering Een aanvullend proces-ver van de politie werkte voor 25-jarige man uit Terneuzer eindelijk in zijn voordeel. Ir ste instantie repte het pr< verbaal er alleen van dat de neuzenaar op 6 november jaar in Axel door de politie staande gehouden. De auto de verdachte zou daarbij gens de verbalisanten niet v kerd zijn geweest. De man kende op die datum te het gereden. Hij zou niet eens aangehouden. Later corrigeerde de politi een aanvullend proces-ver de toedracht. De man zou tot stoppen zijn gedwonger procedurefout was voor de cier aanleiding om vrijspras eisen, hoewel ze er zelf van c tuigd was dat de auto onvi kerd was. „Maar het is niet b zen, dat hij heeft gereden.' verdachte kwam met de sc vrij, want er hing hem ook een tenuitvoerlegging van rijontzegging van vier maai boven zijn hoofd. Die to eveneens, dankzij de vrijspr te vervallen. TERNEUZEN - Een 45-jarige inwoner uit Kapelle werd dins dag op de zitting van het kan tongerecht in Terneuzen voor een snelheidsovertreding van 34 km p/u op 4 mei van dit jaar in Westdorpe veroordeeld tot het betalen van een geldboete van 500 gulden. Hij reed 104 km, waar 70 km is toegestaan. De 45-jarige man, een Schot van ge boorte, slaakte bij het horen van de straf een zucht van ver lichting. De verdachte moest zich voor de tweede keer binnen twee jaar verantwoorden voor een snelheidsovertreding. Volgens de landelijke richtlijnen eiste officier van justitie mr H. van Nooijen naast een geldboete van 410 gulden ook nog eens een voorwaardelijke rij-ontzegging van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar. Dat ste kon de man niet gebrui want hij vertelde gisteren zijn werk zo'n 100.000 kilon per jaar te rijden. „Ik heb nooit iets aan de hand geha rijd al 24 jaar schadevrij. Ik alleen twee overtredingen maakt, maar als je zoveel o weg zit...", probeerde de zich te verontschuldigen. 1 tonrechter mr A. L. R. Me zag een hiaat na het begaan zijn eerste snelheidsovertrec „U kreeg toen pas negen m den later een schikking aa boden, waardoor het lijkt i de tijd tussen de twee ove dingen aan de korte kant i, houd het daarom op een b en laat de voorwaardelijke ontzegging achterwege. U echter gewaarschuwd", aldv politierechter. TERNEUZEN - Langdurig werklozen die het lukt eindelijk aan de slag te raken, krijgen vanaf oktober van de gemeente Terneuzen een premie. Deze 'uitstroomincentive' vervangt de landelijke regeling dat men sen met een uitkering geduren de twee jaar maximaal 25 pro cent van hun inkomsten uit parttime-werk bovenop de uit kering mogen behouden. De premie heeft als doel de uit stroom van uitkeringsgerechtig den naar het reguliere arbeids proces te bevorderen. De oude regel bleek in de praktijk eerder een geliefd middel te zijn om het inkomen te verhogen dan om de kans op een baan te vergroten. Iemand die werk aanvaardt, kan een premie van maximaal 3.200 gulden per jaar tegemoet zien. De hoogte van de premie is af hankelijk van de categorie waar in hij of zij valt. De afstand tot de arbeidsmarkt bepaalt de cate gorie. Het gaat hierbij niet om de werkloosheidsduur, maar om de periode die nodig is om iemand terug te leiden naar de arbeids markt. Personen met een geringe af stand tot de arbeidsmarkt ko men niet in aanmerking voor de premies. „Zij zijn op redelijk kor te termijn bemiddelbaar en ver keren bovendien in de situatie dat gebrek aan motivatie ver wijtbaar en dus sanctioneerbaar is", stelt het college. Het budget dat de gemeenten van het Rijk krijgen om een eigen incentive- beleid te voeren, mogen zij ook bestemmen voor premies van maximaal 2.150 gulden per jaar voor langdurig werklozen die zich laten omscholen. Het Ter neuzense college wil daar echter niet aan. „Scholing is geen doel op zich maar slechts een middel om uitstroom te bereiken." Als het budget, dat in 1995 228.860 gulden bedraagt, niet volledig opgaat aan de indivi duele premies, wordt het reste rende deel gebruikt voor werk gelegenheidsprojecten. Afbouwregeling De mensen die nu nog gebruik maken van de oude regeling val len in een afbouwregeling. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de leden van de commissie welzijn op woens dag 12 oktober in te stemmen met zijn voornemen om voor de ze doelgroep de premie elke drie maanden met 25 procent i bouwen. Het nieuwe beleid wordt niet in een verordening vaf legd, zodat de nieuwe reg< ving een tijdje kan worden ui probeerd. „Het gaat hier teni te om een manier van wei waar nog niemand bekend J. Boogaard trekt I^dA-lijsl fusiegemeente SLUIS - De PvdA-leden Sluis en Aardenburg het woensdagavond tijdens eer sloten ledenvergadering Boogaard uit Sluis tot lijstt ker gekozen voor de sociaal mocratische lijst van de niei gemeente Sluis-Aardenburg leden weken daarmee af val bestuursvoordracht om A. t mel-Cambier uit Aardent op de eerste plaats van de i te zetten. Het Aardenburgse en het SI se raadslid (beiden de ei PvdA'ers in de respectievel gemeenteraden) wisselden d door van positie. De rest vai lijst bleef intact, meldde kr voorzitter A. Termont van PvdA-West-Zeeuwsch-Vlaan ren. Precies zestig procent de leden (33 van de 55) uil twee fusiegemeenten kwaï woensdag naar Het Zoute Ve in Sluis. Hoe de stemmen houding voor Boogaard en F mei lag, wilde kringvoorzi Termont niet kwijt, hoewel zich wel liet ontvallen dat tuurlijk ook de ledenverhouc tussen Sluis en Aardenburg' meegespeeld. Termont legde vooral de nad op het hoge aantal vrouwen de lijst (acht van de negent en de mooie verhouding tus de woonplaatsen van de kaï daten. Hij benadrukte di naast nogmaals dat de lijstö ker voor de gemeente Sluis-/ denburg nog niet automat! de wethouderskandidaat vai PvdA is. „Dat wordt pas be ken na de verkiezingen en is hankelijk van de uitslag en d vormen coalitie." Kandidal lijst: 1. J. Boogaard, Sluis: 2 Keijmel-Cambier, Aardenbi 3. A. Basting, Retranchemen! T. Goossens. Aardenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 52