Larsson wijst Feyenoord de weg ïPSV holt hard, maar voetbalt slecht Van Hanegem reageert niet op kritiek Libregts Koploper eredivisie maakt geen fout in bekertoernooi Dinamo Boekarest mist miljoenen Ajax laat zich bijna opnieuw verrassen 1111 sport 21 -reativiteit van invaller is Groningen in bekertoernooi te machtig mm Uitslagen DONDERDAG 6 OKTOBER 1994 on onze verslaggever lan Mennega JRONINGEN - Wim van Hane- em moet even flink in de war ijn geweest toen hij besloot ienrik Larsson geen basis- laats te geven in de bekerwed- Irijd tegen FC Groningen. De Iweed moest om tactische rede- en, zoals de coach van Feye- loord later zou verklaren, ge- loegen nemen met een plaats op Ie reservebank. lat Van Hanegem het verkeerd ad gezien, bleek toen de rasta- 8 jan na een uur de onzichtbaar 1 ebleven Arnold Scholten n wam aflossen. In zijn eentje 1 wdste hij de 'geen woorden aaar daden-club' uit Rotter- am Zuid alsnog langs de fana- 2 iek tegenstribbelende noorder- ngen: 2-1. a 'oen Larsson zijn opwachting il naakte, keek Feyenoord nog te- 2 en een 1-O-achterstand aan. En a liminatie leek nog slechts een 5 westie van tijd, want de cup- ouder had tot dan een armoe- ,1 ige indruk achtergelaten. ,i lovendien had het betere FC 4 ironingen een numerieke meer- j erheid. Henk Fraser kreeg in de 39e minuut van scheidsrechter >hn Blankenstein zijn tweede ;le kaart. De thuisclub leek, ^fcet andere woorden, op rozen te zitten, maar Henrik Larsson be zorgde de equipe van Hans Wes terhof toch nog een kater. Stiftbal De Scandinaviër tekende zelf voor de gelijkmaker met een prachtige stiftbal over de ver geefs graaiende Patrick Lode- wijks en na een waargaloze actie op de linkerflank en een dito pass stelde hij nog geen twee honderd tellen later John van Loen in staat de doelman van FC Groningen te passeren. „Wij", stelde trainer Westerhot zuur vast, „hadden moeten win nen. Wij hadden de zaak onder controle, maar Larsson heeft met twee individuele acties de wedstrijd omgebogen." Op de hem kenmerkende, inge togen wijze liet Van Hanegem weten dat Larsson 'wel aardig tot zijn recht' was gekomen. Hij had. zo legde hij uit. de Zweed buiten het elftal gelaten omdat deze drie dagen eerder in de competitiewedstrijd tegen FC Groningen niet had voldaan als middelste middenvelder. Daar had Van Hanegem gelijk in. maar waarom Larsson dan niet opgesteld in de punt van de aan val, op welke positie hij zich het prettigst zegt te voelen'? „Om dat Van Loen tot nu toe vrij rede lijk gespeeld heèft." Dat neemt niet weg dat Larsson een van de weinige Feyenoor- ders is met creativiteit en altijd in staat is een wedstrijd te beslis sen, zoals gisteravond. Zonder ^vveed Karlsson i luit Feyenoord ÜRICH (ANP) - De Zweed arlsson fungeert op 20 oktober scheidsrechter bij de wed- Jtrijd Feyenoord-Werder Bre ien voor de tweede ronde van et toernooi om de Europese be- voor bekerwinnaars. De re- etjurn, op 3 november, staat on- leiding van de Italiaan Pai- fjetto. wedstrijd Salzburg-Ajax, 19 'jfetober voor groep D van de 31 Ihampions League, heeft als ar- ':i iter de Zwitser Róthlisberger; it ij de return in Amsterdam op 2 Dvember is de Schot Mottram ctief. a ario van der Ende kreeg ayern München-Spartak Mos- ','q ou, 2 november voor groep B 5 an de Champions League, toe wezen. Zijn collega's Uilen- Bjrg en Jol leiden daags ervoor W spectievelijk de duels voor de ^jEFA-beker Aston Villa-Tranb- inspor en Deportivo la Coruna- Tirol. inskens scoort winnende treffer in verlenging ie: 7 Feyenoorder Henryk Larsson verschalkt met een boogbal doelman Patrick Lodewijks. foto Cor Mulder/ANP Larsson zou Feyenoord uit het KNVB-bekertoernooi zijn geke geld. De Rotterdammers keken al na drie minuten tegen een 1-O-ach terstand aan nadat, Harris Hui- zingh van elf meter (Ulrich van Gobbel had Romano Sion on deruit gehaald) via de handen van Ed de Goey doel had getrof fen. FC Groningen, met de uit stekende Huizingh als motor van de ploeg, kreeg daarna nog een aantal mogelijkheden de te genstander de nek om te draai en. maar sprong onzorgvuldig met de kansen om. Het armoe dig voetballende Feyenoord, waarbij John van Loen in de tang zat bij Jan Veenhof. Gaston Taument Marcel Boudesteyn niet voorbij kon komen en Regi Blinker het moeilijk had tegen Claus Boekweg, was pas in staat kansen te scheppen nadat Hen- rik Larsson was komen opdra ven. Evenals drie dagen eerder bij de met 1-1 afgesloten competitie krachtmeting tussen beide ploe gen. regende het ook gister avond weer gele en rode kaarten. Behalve Henk Fraser werd ook de Groninger Joop Gall uit het veld gestuurd en kregen de Feyenoorders Ulrich van Gob bel en John de Wolf, toch tijdig hersteld van de enkelblessure die hij drie dagen eerder opliep in hetzelfde theater, en de FC Groningers Dick Schreuder en Claus Boekweg de gele kaart. FC' Groningen - Feyenoord 1-2 1-0). 4. Huizingh 1-0 (strafschop). 65. Lars son 1-1, 68 Van Loen 1-2. Scheids rechter Blankenstein Toeschou wers: 10 000. Rode kaart (2x geeli: 46 Fraser (Feyenoord). 80. Gall (FC Gro ningen). Gele kaart Boekweg, Schreuder (FC Groningen), Van Gobbel, De Wolf (Feyenoord). GRONINGEN (ANP) - De tweestrijd tussen Thijs Li bregts en Wim van Hanegem neemt grovere vormen aan. In de editie van 5 oktober van Hand in Hand, het lijfblad van de supportersvereniging Feyenoord, uit de directeur forse kritiek op de trainer. De pittige uit spraken zouden bij Van Hanegem verkeerd zijn ge vallen. Na de bekerwedstrijd tegen FC Groningen weigerde Van Hanegem in te gaan op het conflict met Libregts. „Voor commentaar moet je niet bij mij zijn, maar bij het bestuur." Na het geruchtmakende verhaal in het tijdschrift Voetbal International, twee weken geleden, pakt Libregts zijn trainer in Hand in Hand voor de tweede keer aan. Het supportersorgaan noteert uit de mond van de di recteur onder meer: „Van Hanegem is een vrije jongen die tussen de spelers staat en moeite heeft de harde trainer uit te hangen. Hij is misschien niet anti-gezag. maar een trainer heeft meer nodig dan alleen verstand van het spelletje." Libregts verder: „De trainer is er niet alleen voor het technische gedeelte, maar heeft ook een voorbeeldfunctie. Van Hanegem was niet ge motiveerd voor de Supercup (3-0-verlies tegen Ajax) met als het gevolg dat de spelers inspiratie misten. Er was verband tussen de slechte voorbereiding, de slechte wedstrijd en de frustaties na afloop", zegt de in mei aangestelde directeur. Libregts was niet bereik baar voor commentaar. INDHOVEN (GPDI - Ronaldo aakte er in anderhalf uur drie gen Leverkusen; PSV verloor 5 >ch. Hij maakte er gisteravond 3 i anderhalf uur twee tegen Ro- het was weer niet genoeg, al- 3 lans niet in 90 minuten. In de 5 erlenging frommelde PSV zich 3 ia een goal van Linskens als- og in de volgende ronde: 3-2. et werd dus ondanks Ronaldo in nor PSV een overwinning die 5- et hangen en wurgen tot stand En met werkvoetbal. 3 at is, sinds Aad de Mos in indhoven werkt, de speciali st van PSV. Zelfs de stilist Ni- liep zich gisteren de benen ader zijn rug vandaan. 'het nieuwe PSV' holt ieder- n, ook een technisch duo als ahlplatz-Hoekstra, zich een on- tluk. Alleen spits Ronaldo lijkt el vrijgesteld van werk; de Bra ziliaan deed ook tegen Roda JC weer niet mee als er verdedigd moest worden. Hoekstra hoefde zich gisteravond overigens ook niet moe te maken; hij was ge blesseerd, net als Van Mol. Ze werden vervangen door de youngsters Fuchs en Zenden. Aad de Mos had het logischer wijze in zijn nabeschouwing ook meer over hard werken dan goed voetballen. „Ik heb de ploeg een groot compliment gemaakt. De jongens zijn weerbaar, willen voor elkaar werken. Hieruit moeten we moed putten voor de wedstrijden tegen Heerenveen en Ajax." Collega Huub Stevens meende dat zijn ploeg 'niets te verwijten viel en dat PSV op individuele klasse had gewonnen'. De oud- PSV'er bedoelde natuurlijk de individuele klasse van Ronaldo en Wouters, want meer PSV'ers kwamen voor complimenten aangaande hun individuele kwaliteiten niet in aanmerking. Het is en blijft schraal voetbal wat PSV vooralsnog speelt. Een indicatie daarvoor was al het aantal toeschouwers: 7.250. Een tegenvaller voor PSV. Wouters Een meevaller voor PSV was de speelwijze van Roda JC: zonder libero. Dat noopte PSV ook zo te spelen, met als gunstige conse quentie dat Jan Wouters op het middenveld terecht kwam. Nog niet helemaal in de rol die hem het beste ligt, maar in elk geval zonder de verplichting alles in zijn eentje te moeten doen. Wouters speelde bij PSV op nieuw een voortreffelijke partij. Voor rust schakelde hij de Lim burgse spelbepaler Eric van der Luer uit, na rust nam hij de Pool Iwan, een uitstekende voetbal ler. voor zijn rekening. En pas sant had Wouters nog tijd voor enkele prachtige passes. De belangrijkste assist van Wou ters was ongetwijfeld het bal letje op Linskens. zes minuten in de eerste verlenging. De eeuwige invaller, voor rust al in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Vink. scoorde in de ver re hoek, keeper Hesp dank zeg gend voor zijn fijne medewer king: 3-2. Het was de derde, tevens laatste keer dat PSV op voorsprong kwam. In de reguliere speeltijd was PSV twee keer eerder aan de winnende hand geweest. Twee keer leek een wonderschone ac tie van Ronaldo beslissend. Al na negen minuten maakte hij zijn eerste. De slappe Van Hoog- dalem liet zich in de maling ne men door Nilis, collega De Koek was vervolgens kansloos tegen een briljante ingeving van de Braziliaan. Die legde de bal iets naar rechts en krulde deze daar na meteen in de verre hoek. Ook Hesp kon niks meer doen: 1-0. Maurice Graef. bracht de span ning nog betrekkelijk snel terug, met een schitterende kopgoal, maar PSV leek zich in die eerste helft toch eigenlijk weinig zor gen te hoeven maken. De goal zou wel vallen, was het gevoel. Dat was logisch, want tegenover een enkele kans voor Roda ston den er wel vijf voor PSV. De eerste de beste na rust werd DEN HAAG (ANP) - De eredivisie is met twaalf clubs ruim vertegenwoordigd in de achtste finales van het nationale bekertoer nooi. De concurrentie voor de clubs uit de hoogste klasse in de strijd om de Nederlandse beker komt van drie ploegen uit de eerste di visie en Ajax 2. Het tweede elftal van de Am sterdamse landskampioen tikte Excelsior in Rotterdam van het veld: 0-3. De zestiende-finale van het bekertoernooi tel de weinig verrassingen. De top-drie, Ajax, Feyenoord en PSV, bleef overeind. Ook de koploper van de eredivisie maakte geen fout. FC Twente schakelde in Enschede RKC uit (2- 0). Vitesse, dat hoopte dit seizoen dichter bij de nationale top te komen, gleed wel uit. Na de uitschakeling tegen Parma in het UEFA-be- kertoernooi verloor de matig presterende club gisteren in Volendam: 3-2. De Volendammers namen in eerste instantie ruim afstand: 3-0. De opleving van Arnhemmers, na een uur met tref fers van Cocu en Gillhaus (strafschop) onder streept, kwam te laat. Doelman Zoetebier hield Volendam in de slotfase overeind. NAC maakt moeilijke tijden door. De uitscha keling van het een klasse lager spelende Tel star kostte veel kracht. In de verlenging bracht lokhoff opluchting bij de Brabanders. Kraay bleek meer te kunnen dan alleen een tegen stander uitschakelen. De verdediger maakte her minuten na de eerste treffer gelijk. In de strafschoppenserie scoorde NAC vijf keer, bij Telstar miste Coordes als laatste schutter, t KNVB-Beker, 16e finale. Excelsior - Ajax 2 0-3 (0-1). '9. Van den Brom 0-1 (strafschop), 57 Kanu 0-2, 64 Heuser 0-3. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschou wers: 1500. Dordrecht'OO - MW 1-0 n.v. (0-0). 95 Breetveld 1-0 'strafschop). Scheidsrechter. Schaap. Toeschouwers na) 1100. Gele kaart Van Wissen. Joordens. Libregts gen KWi. VVV 2-0 (2-0). 27 Inia 1-0. 31. Van Dam 2-0. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 2308. Telstar - NAC 1-1 n.v. (0-0). NAC wint na strafschop pen 5-4. 93. Lokhoff 0-1,97. Kraay 1-1. Scheidsrechter Wegereef. Toeschouwers: 2037 NEC - Go Ahead Eagles 4-2 (3-1). 23 De Gier 0-1. 28 Van Wanrooy 1-1.34 Van Diemen. 39. Van Eykeren 3- 1, 69 Kooistra 4-1, 89. Valk 4-2 Scheidsrechter- Luy- ten. Toeschouwers: 1500. Rode kaart 45 De Gier (Go Ahead Eagles) Willem II - Eindhoven 5-1 (2-0). 29. Meijs 1-0, 45 Hof stede 2-0,48. Bouchlal 3-0,73. Van Hintum 4-0,81 Van Geel 5-0, 89. Danen 5-1. Scheidsrechter: Reygwart, Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Meijs (Willem II), Di- liberto, Van de Rijt (Eindhoven). Heracles - Veendam 2-1 (0-0). 57. Van der Meulen 0-1, 78. Vink 1-1, 80. Leunnk 2-1 Scheidsrechter. Van Beek. Toeschouwers: 818. Rode kaart: 38. Wiggers (Heracles. 2xgeel). 86 Ilie (Veendam. 2xgeeli Gele kaart: Waslander. Vink (Hercales). MacAndrew. Wie- kens (Veendam). De Graafschap - FC Utrecht 1-2 (1-1). 13. Victoria 1-0, 39. Hofstede 1-1.48. Smit 1-2 Scheidsrechter: Van der Ende Toeschouwers: 3000. Gele kaart Van de Brink, Vonk (De Graafschap), Hofstede (FC Utrecht) Helmond Sport - Sparta 1-4 (0-141Van der Laan 0-1 67 Vincent 1-1, 85. Jalink 1-2, 88. Groenendijk 1-3, 88. Dennis de Nooijer 1-4 (strafschop) Scheidsrechter Blom. Toeschouwers: 1500. Rode kaart: 66. Van Aerle (Helmond Sport, 2xgeel) Gele kaart: Vincent Meeuwsen, Schuman (Helmond Sport). Noorlander, Fortes) Sparta FC Den Haag - RBC 3-2 (0-0). 46. Tuhuteru 0-1.72 Hoo- gendorp 1-1.78. Hoogendorp 2-1.81 Van der Laan 3-1 90 Conrad 3-2. Scheidsrechter: De Graaf Toeschou wers: 2300 Gele kaart: Tettero (FC Den Haag). Helle- mons (RBC) Bijzonderheid wedstrijd op terrein RBC. Heerenveen - Cambuur 3-2 n.v. (2-2,1-1). 16. Meijer 1-0, 23. Van Utrecht 1-1, 50. Bruin 1-2. 60 Echteld 2-2, 96. Regtop 3-2 Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou wers: 10.000. FC Twente - RKC 2-0 (0-0). 54 Mols 1 -0.90. Ellerman 2- 0. Scheidsrechter: Van Dijk Toeschouwers: 3000. Volendam - Vitesse 3-2(1-0). 13 Vukov 1-0, 54 Smeets 2-0.56 Wasiman 3-0 (strafschop). 63 Cocu 3-1.74. Gill haus 3-2 (strafschop! Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers 1100. Gele kaart Van der Weerden (Vitesse). BOEKAREST (RTR) - Dinamo Boekarest heeft in de boek houding een zwart gat ontdekt van anderhalf miljoen dol lar. Financiële experts van de overheid stuitten op dit ont brekende bedrag, acht maanden nadat een aantal managers van de Roemeense topclub ontslag kregen op verdenking van fraude. Het Roemeense ministerie van binnenlandse zaken is eige naar van de voetbalclub uit de hoofdstad. Het departement stuurde in februari de voormalige voorzitter Vasile Ianul en zijn plaatsvervanger Augustin Deleanu de laan uit.. Beiden waren kolonel in overheidsdienst. Het tweetal kreeg gezel schap van de penningmeester. Ze zullen in staat van beschul diging worden gesteld. De affaire heeft een politieke dimensie in het Roemenië van na Ceaucescu. Dinamo Boekarest worstelde zich in januari 1991 onder de bemoeienissen van de staat uit en bleef tot eind vorig jaar een onafhankelijke organisatie. In december 1993 greep het hooggerechtshof in en gaf het ministerie van bin nenlandse zaken de controle over de club terug. Ronaldo omspeelt Johan de Koek van Roda JC en scoort. Suyk/ANP benut, door Ronaldo, en eigen lijk was het niet eens een goeie kans, want De Koek reageerde dit keer goed op de lage voorzet van Zenden. Ronaldo toch nog net iets beter. Met links zwiepte hij de bal meteen binnen: 2-1. Zijn negende goal in zeven wed strijden. Die 2-1 leek de eindstand te wor den, toen praktisch drie kwar tier alle volgende kansen - de meeste voor PSV. enkele voor Roda - niet waren benut. PSV werd echter toch nog bestraft. In blessuretijd scoorde Graef op nieuw: 2-2. Door het passje van Wouters en de goal van Linskens - 25 pas maar de oudste PSV'er in dienst jaren - bleef een nieuwe blamage uit, al zal niemand bij PSV van de daken roepen dat het lek bo ven is. Daarvoor was de overwin ning te benauwd. PSV - Roda JC 3-2 n.v. (2-2,1-11.9 Ro naldo 1-0,25. Graef 1-1.46. Ronaldo 2- 1. 90 Graef 2-2. 96 Linskens 3-2. Scheidsrechter Temmink. Toe schouwers: 7250. Gele kaart Vink. Zenden (PSV). Van Galen, Ihalauw (Roda JC). Prins stelt vernieuwde Kuip in gebruik ROTTERDAM (ANP) - Willem- Alexander, de Prins van Oranje, stelt 16 november in Rotterdam de vernieuwde „Kuip" van Sta dion Feijenoord NV officieel in gebruik. Dat meldt de Rijks voorlichtingsdienst. Bij de officiële ingebruikstelling staat de interland Nederland- Tjechië op het programma. Het is de eerste thuiswedstrijd van Nederland in een serie kwalifica tie-wedstrijden voor het EK voetbal in 1996 in Engeland. Hendrie Kruzen naar Heracles ALMELO (ANP) - Hendrie Kru zen heeft in Almelo een tweeja rig contract met een optie voor nog een jaar getekend bij de eer ste divisieclub SC Heracles'74. Hij is vanaf komende zaterdag, in de thuiswedstrijd tegen FC Zwolle, speelgerechtigd. De 29-jarige Kruzen speelde eer der in zijn loopbaan bij Heracles. Hij kwam voorts uit voor FC Den Bosch, PSV. Kortrijk en Waregem. waar hij het laatst ac tief was. Door een conflict met de technische staf van Waregem viel Kruzen daar buiten de selec tie. AMSTERDAM (ANP) - In het seizoen '87-'88 versperde Den Bosch Ajax de weg naar de der de ronde. Waarna het niet uitge schakelde Ajax 2 de plaats in het bekertoernooi moest inleve ren. Gisteren bleek het arme FC Den Bosch, zeventiende in de eerste divisie, niet tot een stunt in staat. Ook niet tegen een ar metierige landskampioen: 3-1. De Amsterdamse suppoost be keek de opstelling zorgelijk. Op de lijst ontbraken de namen van de geblesseerde Blind. Rijkaard. Kluivert en Bogarde „Ze nemen dit klusje veel te gemakkelijk op. Ajax 2 ziet er sterker uit." En hij wees naar het magere lijstje van drie reserves: doelman Claus en de jongelingen Land zaat en Musampa. De supporters klapten hun han den stuk. Voor Ajax 2 dat in Rot terdam Excelsior oprolde. Ze zongen de reserves toe om de machteloze hoofdmacht aan te sporen. Maar vooral bij Seedorf. George en Van Vossen leek de motivatie in de eerste helft spoorloos. Den Bosch startte in De Meer. voor nog geen 7000 toeschou wers, met de flair die de ploeg ooit in de eigen Vliert moeilijk te kloppen maakte. Voor de Bra banders, die afgelopen zomer noodgedwongen afscheid na men van de laatste goede voet ballers Petrovic en Nijhuis. zijn die tijden allang voorbij. Den Bosch heeft geen geld meer. een onzekere toekomst, is kortom in last. Maar Ajax had het er woensdag desondanks knap las tig mee. De gasten waren voor de pauze het dichtst bij een treffer, zoals in de vijfde minuut een vuurpijl van de voet van De Haan, die de lat testte. De losse flodders die de wel bedrijvige Litmanen er te genover stelde, vielen erbij in het niet. Trainer Van Gaal durfde het in de rust nog niet aan de bankzit ters Landzaat 18 jaar. Ajax 2) of A-junior Musampa te laten de buteren. Maar dat er wat moest veranderen, was hem wel duide lijk geworden. Ronald de Boer nam in de punt van de aanval de plek van Van Vossen over. De „redder van Oranje" verdween naar de linker vleugel, waardoor George als rechtshalf verder moest. Jari Litmanen brak in de 52e mi nuut de ban voor de thuisclub, die vervolgens stukken beter ging voetballen. De Finse scha duwspits trad twaalf minuten na de openingstreffer opnieuw uit de schaduw met een prachtige volley tegen de lat, uit een onmo gelijke hoek. Den Bosch raakte in ademnóod, Ronalde Boer zorgde voor 2-0. De Brabanders leefden nog even op toen Van Helmond 2-1 maak te, totdat Edgar Davids vlak voor tijd de eindstand op 3-1 be paalde. KNYB-beker, zestiende finale. Ajax - FC Den Bosch 3-1 (0-0). 52, Litmanen 1-0. 84 Ronald de Boer 2-0, 87 Van Helmond 2-1.89. Davids 3-1 Scheids rechter Luinge. Toeschouwers 6791 KNVB-beker. 16e finales: Volendam - Vitesse 3 - 2 Excelsior - Ajax 2 0-3 Dordr '90 -MW 1 - 0 AZ - VW 2 - 0 PSV-RodaJC 3 - 2 Telstar-NAC 1 - 1 NEC - GA Eagles 4 - 2 Willem II - Eindhoven 5 - 1 Ajax - Den Bosch 3 - 1 Heerenveen - Cambuur 3 - 2 Heracles - Veendam 2 - 1 Graafschap - FC Utrecht 1 - 2 Helmond Sp - Sparta 1 4 Groningen - Feyenoord 1 - 2 FC Twente-RKC 2 - 0 Den Haag-RBC 3 - 2 Geplaatst voor volgende ronde: Fevenoord. Ajax 2. Dordrecht'90. AZ. Volendam. PSV. NAC, NEC. Willem II, Ajax. Heerenveen. Heracles. FC Utrecht. Sparta. FC Twente. FC Den Haag sport op tv DONDERDAG 05.45-06.00 Did 1: Morgen Magazine Sport. 08.30-01.00 Eurosport: diverse spor ten 13.07-14.58 Ned 2: Studio Sport. 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute 17.00-22.00 RTL 5: WK volleybal in Griekenland (onder voorbehoud) 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport, 22.00-00.00 RTL 4: Barend Van Dorp schakelprogramma met de Soundmixshow 22.16-22.34 Ned 3: Sportjoumaal. 23.30-00.00 RTL 4: Sport 23.50-00.20 RTL 5: WK volleybal in Griekenland, samenvatting Basketbal Osnabruck. Europa Cup III, vrou wen. Tweede ronde, tweede wedstrijd: Os- nabrücker SC (Dui) - Grasshoppers Katwijk (Ned) 67-54 (33-23) Eerste wedstrijd: 60-48. Osnabrucker SC naar derde ronde Coceres (Spa). Eu ropa Cup III, mannen. Tweede ronde, tweede wedstrijd Co ceres (Spai - Goba (Nedi 100-85 Eer ste wedstrijd 80-80 Coceres naar derde ronde Tafeltennis Simrishamn (Zwe). Europese Super liga vrouwen: Zweden - Nederland 4-2 Marie Svensson - Hooman 21-17 21-19, Pet- tersson - Vriesekoop 4-21 18-21, Asa Svensson - Keen 22-20 16-21 21-17. Marie en Asa Svensson - Vriesekoop.' Hooman 15-21 21-13 21-13 Marie Svensson - Vriesekoop 11-21 19-21, Asa Svensson - Hooman 21-15 21-16 Algemeen Aziatische Spelen: Hiroshima. Zwemmen, Mannen: 100 m vrij 1, Matsushita (Jap) 51,09, 2 Borissenko (Kaz) 51.26. 3 Egorov (Kaz) 51,28. 200 m rug: 1. Sang-joon (ZKo) 2 00,65, 2 Ito (Jap) 2 01.34. 3 Horii (Jap) 2.01.66. Vrouwen 100 m rug 1 He Cihong >Chi) 1.00.71.2 Lu Bin •Chi) 1.00.97, 3. Nakao iJapi 1 03.12. 400 m vrij 1 Zhou Guanbin (Chil 4 08 80. 2 Yang Aihua (Chii 4.13,17. 3. Chiba (Japi 4.15,64 4x100 m Vrij-1 China 3.43.35. 2 Japan 3 46,41.3 Hongkong 3 54,36 Turnen. Mannen, meerkamp 1. Li Xiaoshuang <Chi) 57.65 punten, 2. Huang Liping (Chi) 57,00, 3. Hata- keda (Jap) 56,925. Volleybal Vrouwen, kwalificatie: Zuid-Korea - Mongolië 3-0, Japan - Thailand 3-0. China - Taiwan 3-0. Hockey Mannen, kwalificatie Pa kistan - Japan 4-0. Maletsie - Oman 7- 0. Voetbal, kwalificatie: Groep A: Chi na - Bahrein 3-2. Iran - Turkmenistan 1-1 Groep B: Oezbekistan - Hongkong 1- 0, Saudi-Arabië - Thailand 4-2. Groep C: Zuld-Korea - Oman 2-1. Groep D: V A E. - Myanmar 2-0, Ja pan - Qatar 1-1 Volleybal Sittard. Oefenwedstrijd vrouwen. Eerste van vier wedstrijden: Neder land-Oekraïne 3-2 (8-15 14-1615-1215- 5 15-8). Sportprijsvragen Lucky Ten, woensdag. 7-8-10-16-18- 21-22-26-27-28-35-39-47-50-57-58-66-72- 77-78. (onder voorbehoud). Voetbal Kwalificatie EK tot 16 jaar. Minsk. Wit-Rusland - Nederland 0-2 (0-2). 5. Vennegoor 0-1.10. Kos0-2 Stand: 1. Turkije 2-4 i4-0i. 2. Neder land 1-2 (2-0). 3 Wit-Rusland 3-0 (0-6i Programma: 19 oktober: Nederland - Wit-Rusland; 2 november: Neder land - Turkije Duitsland. 1 FC Kaiserslautern - Bayern München 1-1 Stand aan kop: Werder Bremen 6-11, Borussia Dortmund 7-11, Bayern München 8-11. Kaiserslautern 8-11. Karlsruher SC 7-10. Zwitserland. Basel - Lausanne 2-1, Luzern - Grasshoppers 1-1. Sion - Lu gano 0-3. St. Gallen - Servette 2-1. Young Boys - Neuchatel Xamax 4-0, FC Zurich - Aarau 4-0. Wielrennen Milaan - Turijn: 1 Casagrande (Itai 206 km in 5.03.11 (40,767 km/ui, 2. Gia- netti (Ita), 3. Jaskula(Pol)0 03,4 Bel li (Ita), 5 Richard (Zwi) 0 05, 6 Ro- minger(Zwi)0.06,7 Fondriest(Ita),8 Konisjev (Rus) 0 29. 9. Bobrik (Rusi. 10. Volpi (Ita) Zele. Profkoers: 1 Steels iBel> 152 km in 3 29. 2. Van der Poel <Nedi. 3 Daelman (Bel),4 Bogaert(Bel). 5 De Wilde (Bel). 6. Melis i~Ned>.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 21