Cursus kennis van Vlaanderen Verloskunde is een levensstijl PZC KvK waarschuwt voor valse aanmaningen Opgeven van onjuist adres kost Vlissinger boete van 190 gulden streek Zeeuws initiatief introduceert bedrijven in Vlaamse cultuur in detail Eervolle vermelding voor artikel over bomen Ondernemend Goes: het'*'van ContactafSA Veerse Meer naar winterpeil recept III I 111 i i i M i i 111 i i li I I I i li i lareribs uit de oven Bezuiniging van ruim 4,5 ton treft de bejaardenzorg DONDERDAG 6 OKTOBER 1994 15 MIDDELBURG - Een cursus Kennis van Vlaanderen pre senteerde commissaris van de koningin drs W. T. van Gelder woensdag in Middelburg. De cursus is een project van de Zeeuwse afdeling van de Bel gisch Nederlandse Vereniging, de Kamers van Koophandel en de Hogeschool Zeeland. Aan leiding voor de cursus is het gebrek aan begrip in het Ne derlandse bedrijfsleven voor de gang van zaken in Vlaande- „Wanneer een ondernemer za ken wil doen in Arabië of Japan is het vanzelfsprekend dat hij zich verdiept in de lokale cul tuur en verhoudingen. Maar voor Vlaanderen gebeurt dat niet. We spreken dezelfde taal, dus zullen de culturen ook niet verschillen." Mis. meent Van Gelder. „Te veel fusiebespre kingen zijn stukgelopen op het vooringenomen oordeel dat Nederlanders hebben over Vlaanderen." Hij baseerde die stelling op informatie die hij kreeg uit het bank- en verzeke ringswezen. Gemiste kansen, vindt Van Gelder. Immers: „Zuid-Europa begint bij de Schelde." I I I I I I M I I I I De Vlissingse wijnmaker Jan van Schaik heeft de elfde druk van zijn in 1981 uitgebrachte Groot Zelf Wijnmaakboek her zien. De opzet van het boek is vernieuwd en de schrijver heeft de informatie over de diverse aspecten van de wijnmakerij uitgebreid. Het boek kent twee delen, waarbij in het eerste deel de be reiding van wijn uiteen wordt gezet. In deel twee worden de gebruikte termen, technieken, gereedschappen en relevante literatuur nader geduid en staan de adressen van ciderap- pelboomkwekers tot leveran ciers van benodigdheden en de Nederlandse wijngilden. Als Zeeuws auteur zal de schrijver bij die laatste informatie een erratum willen inleggen: het Zeeuwse wijngilde werd bij de Utrechtse Kosmos-Z&K uitge vers tot Luiter et Fermento verhaspeld waar het Luctor et Fermento had moeten heten. Groothandel voor bouw en industrie Van der Schoot Til burg bv verkreeg recentelijk ISO 9002 kwaliteitscertifi Het certificaat geldt niet voor de diensten van de Tilburg, maar ook voor de zeven vestigingen in Brabant. Limburg, Gelder land en de twee Zeeuwse vesti gingen in Terneuzen en Vlissin- gen. De 125 jaar oude handel in ijzerwaren en gereedschappen is tevens hofleverancier. Het Postkantoor in Ovezan- de is per deze week gevestigd in de winkel van H. C. Goense aan de Hoofdstraat. Het voorma lige postkantoor aan demrdr Messtraat was de laatste tijd slechts halve dagen open. Nu Goense en zijn medewerkers het mini-agentschap beman nen zijn de postdiensten be schikbaar tijdens de openings uren van de supermarkt. De cursus beslaat zes bijeen komsten tussen donderdag 27 oktober en woensdag 7 decem ber die gehouden worden bij de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen. De docenten zijn uitge zocht met hulp van het kabinet van de eerste minister van de Vlaamse deelregering, Luc van den Brande. Van den Brande zelf doceert tijdens de laatste bijeenkomst in de cursus, waarbij hij het onderwerp 'De toekomst van Vlaanderen' be handelt aan de hand van het rapport 'Vlaanderen op weg naar 2002'. Docenten Hoe Vlaanderen politiek, geo grafisch, demografisch en eco nomisch in elkaar steekt, hoe de nationale overheid en de Vlaamse overheid naast elkaar functioneren en de bevoeghe- den van de gemeenten en pro vincieraden, de rol en plaats van de media en de verschillen tussen Nederland en Belgisch onderwijs en diploma's wordt door sprekers met diverse ach tergronden uiteengezet. Enig Nederlands docent is prof dr Flip Droste, hoogleraar taal wetenschap in Leuven. Hij legt uit hoe Vlamingen en Hollan ders cultureel verschillen. De docenten werden verder ge vonden bij de Vlaamse dag bladpers, Vlaamse Sociaal Economische Raad. de Univer siteit van Leuven, het Vlaams Ekonomisch Verbond, het Pro vinciaal Hoger Instituut voor Communicatiewetenschappen in Antwerpen, het ministerie van de Vlaamse Gemeenschap en de Vlaamse Confederatie van Ouders en Oudervereni gingen. De eerste minister van de Vlaamse deelregering Luc van den Brande is één van de do centen van de cursus Kennis van Vlaanderen, foto FSO Press redactie: Claudia Sondervan ROTTERDAM - Bedrijven die een aan maning krijgen voor het voldoen van de 'jaarlijkse bijdrage' voor registratie bij de 'Europese Kamer van Koop handel' te Rotterdam, hoeven hier geen gevolg aan te geven. Dat waarschuwt de Rotterdamse Kamer van Koophan del in een schrijven aan ondernemers. De aanmaning wordt op grote schaal rondgestuurd aan bedrijven door G Partners Bedrijfsjuristen in Amster dam. Het bureau zegt op te treden na mens de 'Europese Kamer van Koop handel, gevestigd en kantoorhoudende te Rotterdam'. Maar zo'n instituut be staat niet in Rotterdam, stelt mr C. W. Vrijdag van de Rotterdamse KvK. Vol gens Vrijdag is hier sprake van oplich ting. „G Partners bedrijfsjuristen mislei den de aangeschreven ondernemer met een redelijk juridisch ogend verhaal dat bij eerste lezing geloofwaardig over komt. De claim mist echter iedere rechtsgrond." stelt Vrijdag. De KvK Rotterdam overweegt, samen met an dere Kamers in Nederland, juridische stappen te ondernemen. Het optreden van G Partners is aangemeld bij de Economische Controle Dienst. Aanmaning De Kamer van Koophandel in Middel burg kon woensdag geen uitsluitsel ge ven of er in Midden- en Noord-Zeeland bedrijven een aanmaning van G Part ners hebben gehad. In Terneuzen meldt C. de Rijke van de Zeeuws-Vlaamse Ka mer dat er zich nog geen bedrijven had den gemeld. „Maar dat wil niet zeggen dat er in Zeeland geen aanmaningen be zorgd zijn of worden." voegt hij er aan toe. Vrijdag benadrukt dat de brief lan delijk is verspreid. In de aanmaning stelt G Partners Bedrijfsjuristen dat de aangeschrevene geregistreerd staat bij de Europese Kamer van Koophan del, 'ingevolge art 16 sub A en 16 sub K (A.V.)'. Het bureau stelt vervolgens dat de aangeschrevene verplicht is om 129 gulden te betalen en geeft daartoe nog vijf dagen de tijd. Bij uitblijven van be taling wordt gedreigd met dagvaarding. Opmerkelijk is dat het bureau onderte kent met volledig adres, bank en kvk- gegevens. Wat ontbreekt is de naam van de persoon die uit hoofde van zijn func tie bij het juristenbureau de brief opstel de. Dat blijkt de 21-jarige Amsterdam mer Iwan Geelen te zijn, vertelt mr Vrij dag. Volgens Vrijdag heeft Geelen in middels per fax geprobeerd 'zich eruit te draaien'. G Partners Bedrijfsjuristen is een vennootschap volgens de wet van de Amerikaanse staat Delaware. Daar is oprichting van een rechtspersoon aan zienlijk makkelijker dan in Nederland. Zo kost een rechtspersoon in Delaware geen 40.000 gulden maar slechts 2000 gulden en hoeft de oprichter zijn straf blad niet te laten natrekken, hetgeen het Ministerie van justitie in Nederland wel doet. De Rotterdamse Kamer van Koophandel ontdekte dat de betreffen de man nog twee vennootschappen be zit onder dezelfde Delaware-construc- tie: Kokosnoot Beheer en Palmboom Beheer. VLISSINGEN - De jury van de Heemschut Pers prijs heeft een eervolle vermelding toegekend voor het artikel 'Waar devolle bomen in Zee land' dat is verschenen in het tijdschrift 'Zee land' van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. De eer gaat naar de twee au teurs van het artikel, Luciën Calle en Foort Minnaard. Minnaard is coördinator van de Stichting Land schapsverzorging Zee land. Calle is ook bij deze stichting werkzaam. Hij is tevens contactpersoon van de Bomenstichting en actief betrokken bij de inventarisatie van monumentale bomen in Zeeland. De eigenlijke persprijs is toegekend aan Theo van Gogh en Max Pam voor hun televisieserie 'De woestijn leeft', in 1993 uitgezonden door de Amsterdamse omroep AT5. De persprijs, een initiatief van de Konink lijke Vereniging Monu menten Bescherming Heemschut, wordt vrij dag 7 oktober uitgereikt in het Filmmuseum in Amsterdam. Advertentie 1 nog' VLISSINGEN - Maandag 24 ok tober wordt een begin gemaakt met het afspuien van het Veerse Meer naar het winterpeil van NAP -0,70 meter. Deze water stand zal naar verwachting van Rijkswaterstaat op 31 oktober zijn bereikt. De doorgaande scheepvaart moet in die periode bij de schut sluis in de Zandkreekdam rond het tijdstip van laag water reke ning houden met wachttijden van maximaal drie uur. De pe rioden van het afsluien zijn me de afhankelijk van de getijbewe ging op de Oosterschelde. Huurderscomité - Het huurderscomité Basco/Mein- dert Hobbemalaan vergadert woensdag 12 oktober vanaf 20 uur in het gebouw van de Joego slavische Vereniging Edvard Kardelj. Aan de orde komt on der meer het onderzoek dat wo ningbouwvereniging Basco heeft laten verrichten naar de te vredenheid van bewoners van de Meindert Hobbemalaan met hun huis en woonomgeving. Uit het onderzoek is naar voren ge komen dat de bewoners vinden dat er te weinig verlichting in en om schuren, portieken en brand gangen is. Bovendien voelen ze zich onveilig in hun eigen stra ten en in de cafés. Bewoners heb ben geklaagd dat ze in cafés bij voorbeeld niet meer komen. Janny van der Lee personen) pareribs (vroeger gewoon frabbetjes geheten) hoeven uitsluitend aan de barbecue blijven, sterker ze zijn zelfs lekkerder wan- de oven worden bereid. Ispareribs "epels mosterd 'lepels sojasaus 'lepels rum "lepels bruine basterdsui- eetlepel geraspte (goed Wngeboende) sinaasappel- mosterd, soja, rum, bas terdsuiker en geraspte sinaas appelschil dooreen tot een pap je. Bestrijk de sparerïbs met dit papje. Leg de spareribs in een grote braadslede en schuif deze in een op 160° C voorverwarmde oven op het rooster iets onder het midden. De spareribs zijn na ongeveer 2 uur gaar. Een tweede methode is om de spareribs eerst tien minuten tot een kwartier in een oven van 200 °C te roosteren en vervolgens de oventemperatuur terug te draaien naar 175-180 °C. Na nogmaals een uur zijn ze dan gaar. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Verloskundi ge is geen beroep, maar een le vensstijl. Niet alleen de ver loskundige zelf, ook haar om geving moet rekening houden met het feit dat ze ieder mo ment kan worden opgeroe pen. Naast een werkweek van gemiddeld vijftig uur moet ze ook nog eens 118 uur klaar staan voor acute hulp. En als een cliënt 's nachts bevalt, moet de verloskundige de vol gende ochtend weer goedge humeurd beginnen met haar gewone dagtaak. De Nederlandse Organisatie van Verloskundigen iNOVi trok deze week weer aan de bel over de veel te hoge werkdruk voor zelfstandige verloskundi gen. „De enige manier om nog een leven voor jezelf te hebben is een trio-praktijk. Ik heb zelf bijna vier weken een praktijk in mijn eentje waargenomen. Het is geen doen. Overdag het spreekuur en 's nachts beval lingen. Je kunt niet binnenhol len en even later weer vertrek ken. Voor ieder mens is de be valling een unieke gebeurte nis. Een verloskundige moet daar steeds de nodige aan dacht aan schenken. Het mag geen routinewerk worden.", zegt Hilda Hament. verlos kundige in Vlissingen. Hament heeft nog enige vrije tijd. omdat ze samen met Sas- kia van der Kaaden en Hen- riëtte Klompen een groeps- praktijk heeft. In principe heb ben altijd twee verloskundi gen dienst, omdat er ook wel eens twee bevallingen tegelij kertijd plaatsvinden. Een duo-praktijk is volgens hen dan ook geen ideale positie. „Met z'n tweeën of alleen is de belasting altijd groot. Het maakt niet uit hoe groot je praktijk is, je moet wel vieren twintig uur klaarstaan", ver klaart Van der Kaaden. „Dat we in een groepspraktijk min der verdienen vinden we niet erg. De vrije tijd vinden we veel belangrijker." Norm Gemiddeld begeleiden de Vlis singse verloskundigen 127 be vallingen per persoon per jaar. Dat wil zeggen dat er dagelijks een cliënt van hun praktijk be valt. De norm voor een prak- Verloskundige Hilda Hament: „Een bevalling van twee a drie uur is voor ons vlug." foto DirkJan Gjeltema tijk is door de regering vastge steld op 155 bevallingen. Hier op baseren de verloskundigen hun tarieven. De NOV strijdt al jaren voor een norm van 127 bevallingen. Ook vindt de or ganisatie dat er een toeslag moet komen voor de bereik baarheidsuren. Het enige dat de NOV tot nu toe heeft be reikt is dat de norm binnen kort wordt teruggebracht tot 150 bevallingen. Bij bevallingen komt meer kij ken dan alleen een kind op de wereld helpen brengen. Meest al worden de verloskundigen er al ruim van tevoren bijge haald. „De meeste mensen bellen te vroeg. Dat is ook be grijpelijk omdat de weeën worden overschat. Meestal kunnen we met één blik zien hoe ver ze zijn. Dan maken we even een praatje en zijn weer weg. Alleen als de ontsluiting halverwege is, blijven we. Een bevalling van twee a drie uur is voor ons vlug. Soms zijn we anderhalve dag bezig", vertelt Hament. Het beroep van een verloskun dige is de afgelopen jaren nog al veranderd. Met name het so ciale aspect is steeds belang rijker geworden. De aanstaan de moeders bevallen 'bewust'. Ze zijn goed geïnformeerd. De verloskundige is niet alleen meer een vroedvrouw, ook een medische vraagbak. „Vroeger kregen vrouwen vijf of zes kin deren. Na twee bevallingen wisten ze wel hoe het moest. Tegenwoordig kiezen vrou wen voor een of twee kinderen. Vijftig procent van onze clièn- ten bevalt voor de eerste keer. Dat vraagt om extra aandacht en begeleiding." Zowel Hament als Van der Kaaden wil het gerucht uit de wereld helpen dat thuisbeval lingen minder tijd kosten. In de verloskamer van het zie kenhuis ligt alles klaar. Thuis moet er nog van alles worden geregeld. Daarnaast moeten de zwangere vrouw en haar partner worden gerustgesteld. „Bij thuisbevallingen gaat het er gemoedelijker aan toe. Na afloop wordt er thee gedron ken met een beschuit met muisjes. Ik persoonlijk geef er de voorkeur aan", zegt Van der Kaaden. Omdat het beroep een groot beslag legt op het leven van een verloskundige is het ver loop groot. Vreemd genoeg is het nog steeds een vrouwenbe roep. Vaak houdt de carrière op bij het eerste kind. Een op pas vinden met net zulke flexi bele werktijden is onmogelijk. Over hoe lang ze het zelf zullen volhouden durven Hament en Van der Kaaden geen voor spellingen te doen. Hament: „Het is een beroep waar je je met hart en ziel aan moet wij den. Anders houd je het niet vol. Al die uren die je moet uit zitten en altijd enthousiast blijven. Zodra je een andere in teresse op de eerste plaats zet. ben je verkeerd bezig. Ik kan me best voorstellen dat het steeds moeilijker is naarmate ie ouder wordt." van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De kanton rechter in Middelburg heeft woensdag een 24-jarige Vlissin ger veroordeeld tot een boete van 190 gulden voor het opge ven van onjuiste persoonlijke gegevens toen hij door de poli tie werd bekeurd. De man reed op 20 februari van dit jaar op zijn fiets zonder licht in de Langeviele in Middelburg. De politie hield de Vlissinger staande en schreef een bekeu ring uit. Hij gaf tot twee keer toe een onjuiste geboortedatum en adres op om een boete te ontlo pen. Omdat de agenten de zaak niet vertrouwden, namen zij hem mee naar het bureau. Daar besloot hij wel de waarheid te vertellen. De man kwam naar de zitting Ruim honderd kisten van volkstuinders opengebroken MIDDELBURG - Ruim hon derd tuinders van de Volkstuin vereniging aan de Oosterse La- geweg in Middelburg hebben te maken gekregen met vandalis me. Woensdagochtend bleek dat ruim honderd houten kisten, waarin de tuinders op hun lapjes grond hun gereedschap opber gen, opengebroken waren. De politie vermoedt dat het alleen om vernielzucht gaat. Voorlopig lijkt niemand gereedschap te missen. Het complex aan de zuidgrens van de Erasmuswijk moet in de loop van dinsdag avond of in de nacht van dinsdag op woensdag door de dader(s) zijn bezocht. om de kantonrechter te laten weten dat hij de werkwijze van de politie 'geen stijl van zaken doen' vond. „Er is mij op het bu reau niet verteld dat ik 190 gul den moest betalen naast die 40 gulden voor de bekeuring", ver weerde hij zich. Officier van justitie mr T. de Jong toonde geen medelijden en eiste een boete van 190 gulden, waarbij hij nog rekening hield met de beperkte draagkracht van de Vlissinger. „De rechts gang kan het gelieg en gedraai gewoon niet tolereren." De kan tonrechter volgde de eis en stemde toe dat de man het be drag in termijnen mag betalen. van onze verslaggever MIDDELBURG - De Zeeuwse bejaardenoorden worden vol gend jaar geconfronteerd met een bezuiniging van ruim 450.000 gulden. Dat is een ge volg van een kabinetsbesluit om op de ouderenzorg 0,7 pro cent te korten. Het dagelijks provinciebestuur wil die bezuiniging realiseren via een korting op de personeelslas ten. Voordat de provincie daar over een definitieve beslissing neemt, zal eerst overleg worden gevoerd met de Zeeuwse afde ling van de Vereniging van Ne derlandse Bejaardenoorden (VNB). Evenementen BERGEN OP ZOOM - Stads schouwburg De Maagd, 20.15 uur: Komedie 'Later is te laat' met Willem Nijholt; GOES - Café de Pompe, 21.30 uur: Optreden R.L. Burnside trio, blues; HULST - Gebouw Baudeloo, 20.15 uur: Concert violist David Peijnenborgh en pianiste Anne- mie Wuyts; MIDDELBURG - Bibliotheek, aula, 19.30 uur: Film 'De dijk is dicht' van Anton Koolhaas; Stadsschouwburg. 20 uur: Cari- bean Carnaval, show met gast- zangeres Calypso Rose; Filmzaal Provincie Zeeland, 20 uur: Lezing door drs. van den Donk 'Mondriaan en Toorop te midden van hun tijdgenoten in Domburg'; Huize 's-Hertogenbosch, 20 uur: Lezing 'Duin en toren, nieuw verbeeld', Jacqueline van Paa- schen over werk van schilder Piet Mondriaan: VLISSINGEN - Vestzaktheater, 20.30 uur: Compagnie de Koe speelt 'Monoloog Geterrori seerd'. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 19.30 uur: Wyatt Earp; 20 uur: Forrest Gump;Cinemactueel, 20 uur: Clear and present danger; 20 uur: Natural born killers: 20 uur: Four weddings and a fune ral: GOES - Grand. 20 uur: I love trouble; HEINKENSZAND - De Stenge. 20 uur: Het is een schone dag ge weest; HULST - De Koning van Enge land. 20 uur: Forrest Gump; 20 uur: Clear and present danger; 20 uur: Color of night: 20 uur. Speed; VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Forrest Gump: 20 uur: Wolf; 20 uur: Clear and present dan ger: 20 uur: The Client. Ten toonstelling SINT ANNALAND - Museum De Meestoof, 14.15-16.45 uur: Schilderijen van Willem Bruyn- zeel, keramiek van Leen Quist en kralenwerk van Nellie Ruis- sen (t/m 29/10); AXEL - Streekmuseum, 13.30- 17 uur: Olieverfschilderijen door Wilma Richter (t/m 22/10): BERGEN OP ZOOM - Markie- zenhof, 14-17 uur 'Tussen Vrij heid en Vrede, september '44- mei '45' (t/m 20/111 en Romy Fin- ke (fotografie) en Lucas Husgen (t/m 6/11): BRESKENS - Visserijmuseum, 10-12 en 14-17 uur: Thematen toonstelling Schelpen (t/m 15/ 11): BROUWERSHAVEN - Ge meentehuis, 9-12 en 13.30-16 uur: Werken Dies de Jonge (t/m 25/ 10); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Werken Gust Romijn (t/m 29/10); DOMBURG - Marie Tak van Poortvliet Museum. 10-17 uur: Schilderijen Domburg juli-au- gustus 1912 (t/m 15/1/95»; GOES - Galerie van den Berge, 13-18 uur: Werk van Rombouts Droste (t/m 9/10); HEINKENSZAND - Gemeente huis, 9-12. 13-16.30 en 18.30-20 uur: Kalligrafie van Carlo van Gestel (t/m 21/10): HULST - Galerie Rattenfanger. 13.30-17 uur: Werken Resi Kash- mann (t/m 12/11); KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Schilderijen van Kees van Burg (t/m 21/10); MIDDELBURG - Bibliotheek, 10-21 uur: Fragment van het Zeeuws verleden, tekeningen van Aernout en Franpoise van Lynden (t/m 15/10); 'Schrijven met licht', fotografietentoon stelling (t/m 15/10); 'Tussen lijn en vierkant', educatief project van de Stichting VMC (t/m 15/ 10); Dorpen op Schouwen-Dui- veland (t/m 8/10); 'De Zeusen Beesem' Zeeuwse en niet- Zeeuwse pamfletten (t/m 22/10); 'Water over Walcheren' zeewe ring, natuur en landschap vóór, tijdens en na de inundatie (t/m 5/11); Abdijcomplex, 10-12.30 en 13.30-16.30 uur: D-day Remem bered, foto's (t/m 1/11); Galerie 't Haentje te Paart. 14- 16.30 uur: Wim Zurné, grafiek (tl m 22/10); De Vleeshal. 13-17 uur: Werken Eran Schaerf (t/m 16/10): Zeeuws Museum, 10-17 uur: Mondriaan en Toorop temidden van hun tijdgenoten in Dom burg (t/m 15/1/95); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Werk in pastelkrijt van Da vid Heijgelaar (t/m 28/10); OOSTBURG - Den Hoekzak, 10-12 en 13-17 uur: Kinderboe ken van Coby Verheem (t/m 21/ 10): OOST SOUBURG - De Waterto ren. 12-17 uur: Gery De Smet (schilderijen/installatie) en Leo Copers (installatie) t/m 6/11; OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 10-17 uur: De Manteling, een verleden met toekomst (t/m 18/3/95); RENESSE - De Blikvanger, 10- 12 uur: Barbiepoppen (t/m okt.); VEERE - Grote kerk. 10-17 uur: Zeeuwse landschappen van An- toine Mes (t/m 30/10); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: Middeleeuwse beelden uit het Utrechts Catha- rijnenconvent (t/m 9/10); Bellamy 19. 10-17 uur: 'Eigen tijds Mensbeeld', werken zes kunstenaars; WOLPHAARTSDIJK - Galerie De Hoekwefde. 12-17 uur: Werken Benjamin Royaards (tl m 8/10); WOUW - Museum Ter Zijde, 9-17 uur: Zijden quilt- en patchwork en werken Cheryl Martin en Els van Baarle (okt.); IJZENDIJKE - Streekmuseum. 10-12 en 13-17 uur: 'West Zeeuws-Vlaanderen een halve eeuw bevrijd', docu menten. voorwerpen en fotoma teriaal (t/m 5/11). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 01184-12323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-14.00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 15