Boon redt Rapide op de valreep Eerste zege dammers 's-Gravenpolder PZC Eenvoudige zege vrouwen 't Zand sport MAANDAG 3 OKTOBER 1994 16 Hulster hockeyploeg deelt de leiding na gelijkspel tegen Goirle Blessuregolf teistert handbaldames EMM Hulst scherprechter in Middelkamp-klassement Eerste plaats Jopie Daane Gelijkspel niet genoeg poloërs Stormvogel Oemoemenoe te sterk voor koploper RCC van onze hockeymedewerker TERNEÜZEN - De mannen van Rapide moeten na de 1-1 tegen Goirle de eerste plaats in de hockeycompetitie delen met Li berty. Mario Boon voorkwam door een laat doelpunt een knock out van de Hulster ploeg. Een met vijf invallers spelend Goes verloor verrassend met 1-0 van hekkesluiter Prinsenbeek. De wedstrijden Vlissingen-HSD en HCGO-Middelburg eindig den in een remise. Door een 1-0 overwinning op Prinsenbeek, klommen de hoc- keysters van Vlissingen op naar een gedeelde derde plaats. Hek kesluiter Goes (vierde klasse) pakte z'n eerste punt in de thuis wedstrijd tegen koploper Shot 0- 0. Rapide won - dankzij drie doelpunten van Marjan Dorse- laer - met 3-2 van Oudenbosch, na een 0-2 achterstand. HSD en Olympia deelden de punten 1-1. Mannen derde klasse Prinsenbeek-Goes 1-0. Een ge- lijkopgaande wedstrijd waarin de gelukkigste ploeg won De Zeeuwen begonnen met vijf in vallers aan het duel, dat weinig hoogtepunten kende. „We zijn niet weggespeeld en dat vind ik erg positief aldus Goes aan voerder Ralf van den Berg. Diep in de tweede helft kwam de thuisploeg uit een strafcorner op winst. Rapide-Goirle 1-1. In een gelijk- opgaande wedstrijd hebben Ra pide en Goirle de punten broe- derlijk gedeeld. De thuisploeg, die in de beginfase veel moeite had met het wissellende positie spel van de bezoekers, kreeg naarmate de wedstrijd vorderde steeds minder greep op de wed strijd. Met nog vijf minuten te spelen kwamen de bezoekers verdiend op 0-1. Twee minuten voor tijd kwam Rapide - uit een strafcorner die werd benut door Mario Boon - alsnog naast de Goirle. Zevenbergen-Olympia 3-0. „We creeeren simpelweg te weinig kansen", vond aanvoerder Eric Rikken na de 3-0 nederlaag. De Terneuzense sluitpost, die na de pauze met drie hechtingen in de kin verder keepte, kon niet voor komen dat de thuisploeg uitein delijk met 3-0 won. Vierde klasse HCGO-Middelburg 3-3. De ploe gen waren aan elkaar gewaagd. Middelburg nam een voor sprong van 1-2, door doelpunten van Bart en Joost Castenmiller. Vlak voor verstrijken van de eer ste helft kwamen de Zeeuwen zelfs op een riante 1-3, door Ar- nout Schoerer. In de slotfase, bij een 3-3 stand, kregen de Zeeu wen het nog knap benauwd, maar konden met kunst en vliegwerk de remise vasthou den. Vlissingen-HSD 0-0. Naarmate de wedstrijd vorderde ebde de offensieve dadendrang van beide ploegen weg. Martijn Bij de Vaate (HSD) en Bas Kessel (Vlisssingen) hadden de score een ander aanzien kunnen ge ven. Beide spelers zagen hun schot echter via de paal naast gaan. Vrouwen derde klasse Vlissingen-Prinsenbeek 1-0. „Er was nauwelijks sprake van een wedstrijd", vond Femke de Kei zer van Vlissingen „Het was de hele wedstrijd eenrichtingsver keer. waardoor het overvol werd in de cirkel. Prinsenbeek stelden daar weinig tegenover. Ik geloof dat ze hooguit twee corners heb ben gehad." In de slotminuut was het Christian Glerum die - uit een lange corner van Carletta Pusch - met een tip-in de win nende treffer scoorde. Stand: Pelikaan 4-8, Oude Maas 3-5. Hoekse Waard 3-4, Vlissingen 3-4. DDHC 4-4, Zevenbergen 3-3. Made 3- 2, Tempo'34 4-4, Pollux 4-3, Om moord 4-1. Prinsenbeek 3-0. Vierde klasse Goes-Shot 0-0. Een terechte uit slag na een aantrekkelijk duel waarin Goes z'n eerste punt pak te. Voor de pauze had Goes het betere van spel, creéerde enkele goede kansen maar de aanval- sters vonden steeds een uitste kend op dreef zijnde Tilburgse keepster op hun weg. Na de doel- wisseling hield Goes dankzij Li- senka Impens de nul vast. van onze medewerker HULST - Het Zeeuwse wieier- seizoen nadert het einde. Mor gen, dinsdag, worden in Hulst de laatste pedaalslagen van dit wielerjaar door zowel de ama teurs als de trimmers gegeven. In beide categorieën staan nog grote belangen op het spel. De laatste punten in de verschil lende klassementen beslissen over de winnaars. Bij de amateurs-A zal het onge twijfeld gaan uitdraaien op een strijd tussen FranQois Franse en Peter Mol. Dit Bevelandse duo leidt het Middelkamp-klasse mentmet 112 punten, terwijl Pe ter Hoondert met 106 punten nog niet kansloos is en de la chende derde zou kunnen wor den. De strijd om de eerste plaats in het klassement kan de koers aanwakkeren maar kan ook hem ook lamleggen. Het is te ho pen dat de renners die geen be langen meer hebben zich van het gekrakeel om de eerste plaats niets aantrekken. Coureurs als Patrick van Passel, Vital Tim mermans. Wilfried Bastiaanse, Davy Dubbeldam, Johan van Schaik en Niels van Elzakker kunnen voor een fraaie wed strijd zorgen, terwijl Eric Vereec- ken in zijn slotwedstrijd voor ei gen publiek ook nog een keer zal willen vlammen. De amateurs-A gaan om 15.00 uur van start voor een race over 80 kilometer. Trimmers Ook de trimmers van de WTB staan in Hulst voor de laatste krachtmeting van het seizoen, en ook in deze categorie komt nog een aantal renners in aan merking voor de klassements overwinning. Temeer omdat er in Hulst dubbele punten zijn te verdienen. Ronald Smits uit Clinge voerde lange tijd het klassement aan. maar moest uiteindelijk toch buigen voor het collectief van de Capello-formatie waarvan Ro bert de Jonge momenteel de lei ding heeft met 180 punten. Smits staat tweede met 170 pun ten. Johnny van de Klooster is derde met 166 punten. Gelet op de kracht van de ploeg rondom Robert de Jonge, mag niet ver wacht worden dat nog een ver rassende wending zal plaatsvin den. De wedstrijd voor de trim mers gaat om 13.30 uur van start. Stand in het WTB-klassement: A/B- categone. 1 Robert de Jonge 180; 2 Ronald Smits 170; 3 Johnny van de Klooster 166. 4 Jaap Wests tra te 155; 5 Leon Weststrate 91. 6 Hans Moens en Peter Heeren 90, 8 Sjaak Rom- mers 77; 9 Cor Verplanke en Jaak Beun 69. C-categorie. 1 N. van de Bossche 52; 2 J Brandt 33; 3 H. van Landeghem 32; 4 R Lammens 30; 4 C. de Coster en H. Boeren 29. Amstelland uit Amstelveen met 12-8 teruggewezen Een moment uit de wedstrijd tussen Vlissingen (donker shirt) n Prinsenbeek. Vlissingen won met 1-0. foto Ruben Oreel Rapide-Oudenbosch 3-2. De be zoekster begonnen flitsend en kwamen halverwege de eerste helft op een 0-2 voorsprong. Ra pide hervond zich en kwam op slag van rust terug tot 1-2 door Marjan van Dorselaer. Na de thee pakte een feller en agressie ver spelend Rapide door twee maal Marjan van Dorselaer de volle winst. HSD-Olympia 1-1. In een gelijk- opgaande wedstrijd met weinig hoogtepunten heeft een met vier invalsters spelend Olympia een verdienstelijk resultaat be haald. Diep in de tweede helft kwam de thuisploeg door een doelpunt van Annie Gerritsen op voorsprong. In de slotfase kwamen de Zeeuws-Vlamingen langszij door Sanne Beijma. Vijfde plaats John Vermeule BREDA De Middelburgse at leet John Vermeule haalde dit weeekeinde de vijfde plaats in de Singelloop te Breda. Ver meule legde de halve marathon af in een tijd van 1 uur 3 minu ten en 29 seconden en was daar mee de beste Nederlander. De Singelloop werd gewonnen door de Keniaan Lopuyet in een tijd van 1 uur 1 minuut en 58 se conden. Breda, Singelloop. Halve marathon: 1. Lopuyet (Ken) 1.01.58, 2. Musto (Ken) 1.02.53, 3. Beblo (Pol) 1 03.21,4. Baldyga (Pol) 1.03.24. 5. Vermeule (Dynamo '70 Middelburg) 1.03.29. 6. Nadolski (Pol) 1.03 50. 7. Dolega (Pol) 1 03.51. 8. Matchuka (Ken) 1.03.52. 9. Mnyampanda (Tan) 1.04.17,10. Dirks (AV Schuurmans Vught) 1.04.28. Vrouwen: 1. Shepchumba (Ken) 1 12 03, 2. Staicu (Roe) 1.12 31. 3. Su- lumae (Est) 1 13.04. 4. Beurskens (Scopias Tegeleni 1.13.20,5. Zatorska (Pol) 1 13.39. 6 Czuta (Pol) 1.15.31. Standen KNAU Run Classics: 1 Lo puyet 170 uit 3 wedstrijden. 2 Van der Smissen (AV Schuurmans) 104 (3), 3. Sasse (AV Haaksbergen) 94 (3). Vrouwen 1. Beurskens 140 (3). 2 Shepchumba 110 (2) 3. Staicu 99 (2). Resultaten overige Zeeuwen: Chris de Visser. Sporting Walcheren, 1 18 57; Sjaak de Kok. AV56. 1.20.40; John Guequiérre. Dynamo. 1.21.45; Harry Louwerse, Dynamo. 1.27.59; Rob Mol. Vet Ned.; 1.25.02; Kees de Winter, AV'56,1.26.16. AdriKole, Dy namo. 1.29.40; Wim Linskens. Dy namo, 1.30.05; Wilfried Dekker, Atle- tica, 1.30.50; Loek Westveer, Vet Ned, 1.32.22; Jaap Tevel, LPK. 1.34.20; Hans Pluylaar, Vet. Ned.. 1.35.20; Jaap Tevel, LPK. 1.40.00. van onze dammedewerker MIDDELBURG - In de tweede ronde van de nationale dam- competitie heeft P\VG/'s-Gra- venpolder, de Zeeuwse verte genwoordiger in de eerste klas A, de eerste overwinning be haald: 12-8 tegen Amstelland uit Amstelveen. In de tweede klas D speelde de Goese dam club met 10-10 gelijk tegen Tex- tilia/EDDV Dordrecht, en ver loor Middelburg met 8-12 van Meurs Culemborg/DEZ. PWG/'s-Gravenpolder trad za terdag in tegenstelling tot de openingswedstrijd in de sterkste opstelling aan. Tegenstander Amstelland arriveerde boven dien als gevolg van files bijna een uur te laat in de speelzaal. PWG had kortom redenen ge noeg om de wedstrijd met enig optimisme tegemoet te zien. Na een nederelaag van Erwin Ha- Middelburg Al haalt fors uit VLISSINGEN - De Middelburg se A-junioren hebben zich her steld van de eerste nederlaag van vorige week en speelden een te hard VCS met 6-0 van de mat. Middelburg speelt weer mee in de top, omdat Longa en RVC elkaar op 2-2 hielden. Middelburg speelde het betere voetbal, met meer techniek en benutte bovendien de kansen beter. Al na vier minuten scoor de Dominique Diroux en tien minuten later benutte Alexan der Bom een strafschop: 2-0 Na dien viel er weinig te genieten. Het spel was te hard en te ruw en toen bovendien na rust VCS een handvol kansen miste en met tien man kwam te staan was het spel gespeeld. Jacco de Looff scoorde 3-0 en het werd door een schitterende lob van Diroux 4-0. via Suren Baghola en de paal 5-0 en ook nog 6-0 door Roel Ha- rinck. ZWIJNDRECHT - Jopie Daane van Atletica heeft in het Belgi sche Zwijndrecht bij Antwerpen een eerste plaats behaald op een vijf kilometer lange wegwed strijd. Jopie Daane finishte in 18 minuten en 27 seconden Club genote Huguette Declerq pas seerde als zesde de meet in 20 mi nuten en 49 seconden. Sam Pol derman van Atletica liep in Zwijndrecht een tien kilometer in 35 minuten en 37 seconden voor teamgenoot Ron Dellebeke in 36 minuten en 5 seconden. mers. bogen Daaf Kasse en Piet Karregat via uitstekende winst partijen de achterstand om in een voorsprong van twee pun ten. Door een kloknederlaag van Johnny de Leeuw werd het weer gelijk, maar toen nieuwkomer Dominique de Rooij zijn eerste overwinning van het seizoen liet aantekenen, was de strijd vrij wel gestreden. Chiel Hamers vergrootte de marge tot vier punten, waarna remises van Ar- jo Kousemaker en Peter Schelle- kens de eindstand op 12-8 voor de thuisclub bepaalden. Gedetaillerd: PWG/'s-Gravenpolder- Amstelland 12-8 J de Leeuw-W. Drost 0-2. D Kasse-G van Willigen 2- 0; P Karregat-C. Simons 2-0, P Schellekens-A. Vlam 1-1, J v.d. Beek- T Stobbe 1-1, E. Hamers-J P Drost 0- 2, C Hamers-A. Godthelp 2-0, A Kousemaker-B.N. van Nieuwkerk 1- 1. J. Gahadjar-P. Day 1-1; D, de Rooij- P. Lohuls 2-0. De overige uitslagenin de eerste klas A: PSV Dammen-Bennekom 14-6; Heijmans Excelsior-Ons Genoegen Utrecht 13-7. Bloemendorp Lent- Schiedam 10-10; Schaesberg-CEMA /De Vaste Zet 8-12; CAB Holland/ DEZ-Damlust 5-15 De stand na de tweede ronde: 1 CE- MA/De Vaste Zet en Damlust 4 27-13; 3. PSV Dammen 3 24-16; 4 Bloemen dorp Lent en Schiedam 3 22-18. 6 Heijmans Excelsior 2 21-19; 7 Ons Genoegen Utrecht 2 18-22; 8. PWG/'s- Gravenpolder 2 17-23; 9 CAB Hol- land/DEZ 1 15-25, 10 Amstelland en Schaesberg 0 16-24, 12 Bennekom 0 15-25. De Goese damclub kan terug zien op een goede start van de competitie. Na de verrassende overwinning op Meurs Culem- borg, behaalde de ploeg zater dag een verdiend gelijkspel te gen Trextilia/EDDV uit Dor drecht. Er vielen in De Pit slechts twee beslissingen: aan het eerste bord moest Pim Filius zijn meerdere erkennen in zijn tegenstander, terwijl voorzitter Cees Rijk via een leuke eindspel finesse voor de enige Goese over winning zorgde. Arie en Jan van de Weteringh, twee gevreesde spelers van de Dordtse ploeg, werden respectievelijk door Ro nald de Pijper en Daniëlla de Vos bekwaam op een punt, ge houden. Gedetailleerd: GDC Goes-Textilia/ EDDV10-10. P Filius-P Wapperom 0- 2; J Sinke-M. v d Most 1-1R de Pij per-A v.d Weteringh 1-1. D de Vos-J v.d Weteringh 1-1; C Rijk-A de Bruyn 2-0, A. v.d. Berge- A de Bruin 1- 1. A v.d. Schraaf-J de Hei 1-1; F. De- nissen-A de Bruijn 1-1. J Honig-W Verschoor 1-1. J de Wild-B Baars 1- 1. De Middelburgse damclub speelde zaterdag een goede wed strijd. maar kwam tegen het sterke Meurs Culemborg'DEZ uiteindelijk toch iets tekort. Arie Kammeraat en Peter Schunselaar. over het algemeen de meest productieve spelers van de club, leden beiden een on nodige nederlaag. Deze klap kwam Middelburg niet meer te boven. Gerard Krijger zorgde via een goede aanvalspartij voor de enige Middelburgse overwin ning, terwijl de derde Middel burgse nederlaag op naam kwam van Jaap de Jonge. Aan de laatste vier borden hadden al le Middelburgers voordelige eindspelen, maar meer dan vier gelijke spelen zaten er niet in. Gedetailleerd Middelburg-Meurs Culemborg/DEZ 8-12 A Kammeraat- J. v.d, Borst -02: P. Schunselaar-J.P PatistO-2;C de Jonge-J. v.d. Akker 1- 1C. de Wolf-H. Meurs 1-1, J. de Jonge- R Haszing 0-2: G. Krijger-L. Nagels 2- 0; R. van Eenenaam-B. van Velzen 1- 1. F. Berkholst-J Meesters 1-1. A. Trapman-J. Riesthuis 1-1. D. David- se-A Janssen 1-1. De overige uitslagen in de tweede klas D: CEMA/De Vaste Zet H-Heij- mans Excelsior n 10-10: IDV-EAD 11- 9; PSV Dammen Ü-Gorinchem 12-8; van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN - De Stormvo gel-heren konden in de eerste ronde van de bondsbeker te gen De Meer de kansen niet benutten. Ze zijn na een 5-5 ge lijkspel uitgeschakeld. In het eerste weekend van de dis trictscompetitie behaalden de Zeeuwse damesploegen de eerste punten. Schelde won van Njord met 9-5, terwijl Stormvogel in Kerkrade ZON eenvoudig versloeg met 2-8. De Ganze-heren konden in hun eerste wedstrijd niet im poneren. In Goes werd met 4-8 van Glana verloren. Stormvogel/SGSEcocare-de Meer 5-5 De Vlissingers hadden een goede start via een 1-0 voor sprong in de eerste periode. Ook in de tweede periode ble ven de Vlissingers goed spelen maar aanvallend was men machteloos. De Meer speelde daar goed op in en wist door snelle uitvallen een 1-3 voor sprong te nemen. In het derde kwart kwam de ploeg van coach Van Ginneken terug tot 4-4. In een spannende laatste periode scoorde de Meer 4-5.45 seconden voor tijd kwam Stormvogel op 5-5. Door het gelijke spel zijn de Vlissingers uitgeschakeld: een thuisspe- lend team moet winnen om door te gaan. Voor Stormvogel scoorden: Jan Kees Mol (3), Loek van 't Westende (1) en Frank Leijnse (1). Schelde-Njord 2 9-5 Zonder de geschorste Martine Koster en de geblesseerden Rowena Witkamp en Sophie Hooymaayers. miste coach Rijnhout het belangrijkste deel van de ploeg. Met routi nier Margriet Mulder en de jeugdspeelsters Jolanda Jan sen en Heike Schouwvliege speelde Schelde toch een goede wedstrijd Na een gelijk- opgaande eerste periode, wist Schelde in het tweede kwart orde op zaken te stellen: 5-2. Stormvogel-speler Jeroen van de Broeke (rechts) gaat in duel met een speler van de Meer. foto Ruben Oreel Dat verschil bleef in de derde periode in stand: 6-3. In de laatste periode kwam Njord nog even terug tot 6-5 maar de winst kwam niet in gevaar. Na enige omzettingen wisten de Tereneuzense dames verdiend met 9-5 te winnen. Voor Schel de scoorden: Marouska Wijf fels (3). Ria van der Hooft (2). Margriet Mulder (2). Heike Schouwvliege (1) en Colinda Keesom 1 ZON/S&S-Stormvogel 2-8. De Stormvogel-dames speel den een goede en felle wed strijd waarin bijna geen kan sen werden weggegeven. Al in de derde periode was duidelijk dat Stormvogel gemakkelijk ging winnen want de Limbur gers konden weinig tegenstan der bieden: 0-5. In de laatste periode werd er van Stormvo gel-zijde iets te slordig ge speeld waardoor alsnog tegen treffers geïncasseerd werden: 2-8. Voor Stormvogel scoor den. Isabelle Mol (3), Nicole van Kempen (2), Angelique Lok (2) en Marjolein Kik 11 Ganze-Glana 4-8. De Ganze-ploeg kon het pas gepromoveerde Glana in de eerste periode goed tegen stand bieden. De Limburgers namen wel een 1-2 voorsprong, maar echt imponeren konden zij niet. Dat deden ze wel in de tweede periode, toen het 1-4 werd. Daarna speelde de ploeg uit Geleen te gehaast en de Ganze strafte de fouten goed af: 3-4 eind tweede periode. Het werd zelfs nog 4-4 maar daarna had Ganze het kruid verschoten. Een beter Glana gaf weinig meer weg, waardoor het 4-8 werd. Voor Ganze scoorden: Marten Wiebrant (2), Rene Kiel (1) en Jean Paul Lancee (1). van onze handbalmedewerker MIDDELBURG - De voorberei dingen op het nieuwe handbal seizoen verlopen niet voor alle Zeeuwse ploegen even floris sant. Zeker niet voor de EMM-dames. Blessures vor men een serieus obstakel om vo luit te gaan in de oefenduels. Gisteren reisde de equipe van John Roelofs af naar Limburg voor twee wedstrijden. Vroeger waren EMM en de reser ves van V&L aan elkaar ge waagd, maar gisteren was van een gelijke strijd geen sprake. De Limburgers, met ondermeer Carla Kleintjes (oud internatio nal) in de gelederen, boekten een moeiteloze 25-12 zege. Tegen Marsna ging het allemaal wat soepeler bij de Middelburgers. De derdedivsionist sputterde lang tegen, maar trok met 16-18 aan het kortste eind. De vrou wen van Olympus namen een sportieve revanche voor de be keruitschakeling tegen GSC. De Goese coach Peter Eeman zette een 'fantasie dekking' neer, maar moest dat bekopen. In te genstelling tot twee weken te rug, speelde de formatie van Ron de Waal met volle overtui ging, waardoor de zege terecht bij de Vlissingers belandde (8- 12). Saturnus'72 bleek zaterdag avond in Goes een maatje te groot voor Olympus (9-12). GSC bleef in de eigen driekamp met lege handen achter. Er werd tweemaal verloren. Van Olym pus en Saturnus'72 (9-12). De dames van EMM 2 beleefden zaterdag een avondje eenrich tingsverkeer. Het werd tegen EHV maarliefst 17-6. Ook de mannen van EMM zochten hun heil in Limburg. Een pittig trai ningsweekend werd besloten met een duel tegen VIOS. Het werd net als twee geleden een overwinning voor EMM: 18-22. Een zege waar trainster Diana Niemandsverdriet niet al te veel conclusies aan wilde verbinden. De mannen van ZHV/Delta Sport en GSC bleven dit week einde aan de kant. mmmmmmmmgfflSfflÈStsm van onze rugbymedewerker VLISSINGEN - De Zeeuwse rugbyclubs deden het afgelopen weekeinde goede zaken. Het Middelburgse Oemoemenoe versloeg in Rotterdam koplo per RRC met 0-6. De Goese Rug byclub Tovaal lijkt voorlopig onklopbaar in de derde klasse D. Na de 69-0 thuiswinst op Vets uit Valkenswaard gaan de Goe- senaren met een doelsaldo van 164-6 aan de leiding. RRC-Oemoemenoe 0-6 Oemoemenoe kroop in de begin fase van het duel met koploper RRC door het oog van de naald toen de thuisclub een simpele penalty-kick niet wist te verzil veren. Vervolgens bleven de Middelburgers op techniek over eind. De fysiek sterkere Rotter dammers waren heer en meester in line-outs en scrum, maar alle aanvallende aspiraties van RRC werden steevast vroegtijdig in de kiem gesmoord. Na de rust kreeg de Zeeuwse verdediging het wederom zwaar te verduren, maar RRC wist niet te scoren. In de 23e minuut brak aanvoerder Herbert-Jan van der Waal de ban via een penalty-kick Zeven minuten later vergrootte Jan Al- bregtse de voorsprong tot 0-6. Tovaal-VETS 69-0 De Goese Rugbyclub Tovaal steekt er voorlopig met kop en schouders bovenuit in de derde klasse D. Ook met Vets uit Val kenswaard, vorig seizoen nog een redelijke topper in de derde klasse, werd op sportpark Het Schenge in Goes simpel afgere kend. De verzwakte Brabanders hadden vanaf het eerste fluitsig naal niets in te brengen. In de voorwaartsen waren de Goe- senaren al oppermachtig en scrum-half Thierry Beheregaray en Aryan Moelker wisten elkaar blindelings te vinden. Jan Moel ker verzilderde niet minder dan acht conversions en benutte ook nog eens een penalty-kick. Na een kwartier stond Tovaal al op een 17-0 voorsprong. Daarns waren Sjoerd van Benthem, Mi- chiel Sinke en Bart Spaas nog een keer succesvol, waardoor de Goesenaren bij rust al op een 36 0 voorsprong stonden. In de tweede helft ging Tovaal onverdroten door. Sjoerd van Benthem rondde eerst een aan val van Hein Peeters en Ronald Muller beheerst af, waarna Jan Joost Wiebrens en Aryan Moei ker hun team op een 55-0 voor sprong brachten. Vervolgens leek Tovaal de eerste tegentrj van het seizoen te moeten incas seren, maar full-back Micheie! Sinke bracht op de trylijn ted ding. Jan-Joost Wiebrens zette Tovaal hierna op een 62-0 voor sprong en in de slotfase tekende Ad van Sprang op aangeven van Arthur Hogesteger voor de eind stand: 69-0. Stand eerste klasse: 1 RCH-2 4-8; 2 Te Werve 3-6; 3 RRC 4-6; 4 Oemoeme noe 4-4; 5 't Gooi 2-2: 6 Bassets 2-2; 1 Haarlem 2-2, 8 HRC-2-2 2; 9 DIOK Ath. 4-2; 10 Dukes 3-2; 11 Alkmaar 2; 0.12 USRS 4-0. Stand derde klasse D 1 Tovaal 4-8: 2 Wasps 3-6; 3 Blue Dia monds 3-5: 4 Gouda 4-4; 5 Born 3-4; I Wallaby's 3-3; 7 Maastricht 3-3; 8 Bre da 3-2. 9 Tilburg 4-2; 10 Octopus 2-C 11 Obelix 3-0; 12 Vets 3-0. DDV Dordrecht-De Kroonschijf 9-11 De stand na de tweede ronde 1. De Kroonschijf 4 24-16; 2. IDV 4 22-18; 3. Textilia/EDDV Dordrecht 3 22-18; 4. GDC Goes 3 21-19; 5. DDV Dordrecht 2 22-18; 6. Meurs Culemborg/DEZ 221- 19; 7. Middelburg 2 20-20; 8 PSV Dammen n 2 19-21: 9. Heijmans Ex celsior n 1 18-22; 10. CEMA/De Vaste Zet II1 17-23:11. EAD en Gorinchem 0 17-23. van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - In de landelij ke tafeltenniscompetitie heeft de vrouwenploeg van 't Zand de tweede overwinning behaald. Het Middelburgse eerste-divi- sieteam versloeg in een vooruit- gespeeld duel het Tilburgse Lu- to met 7-3. Minder succes was er voor de mannen van Qutility/ MZ in de derde divisie. De wed strijd tegen De Sprint ging in Brielle met 9-1 verloren. De vrouwen van 't Zand behaal den met 7-3 een resultaat waar weinig op af te dingen viel. Na de openingswinst van de opnieuw sterk spelende Astrid Ruiter kwam Luto wel op gelijke hoog te door een zege van Van der Heijden op Mariska Goormach- tig. De winst van Janneke Slok kers op Van Kemenade bracht 't Zand op 2-1, waarna het ditmaal beter voor de dag komende dub belspel van Goormachtig en Ruiter de score naar 3-1 tilde. De ruststand werd door Astrid Rui ter op 4-1 vastgelegd. Na de pauze hield 't Zand de marge goed in stand. Goormachtig en Ruiter bleven in de tweede helft ongeslagen. Alleen Janneke Slokkers verloor twee partijen tegen Van Deurzen en Van Ke menade, waardoor Luto het ver lies toch een draaglijk aanzien kon geven. Luto-'t Zand 3-7. Van Deurzen-Rui ter 16-21 21-17 10-21 0-1 Van der Heij- den-Goormachtig 10-21 21-17 21-12 1- 1 Van Kemenade-Slokkers 19-21 19- 211-2 Van Deurzen/Van der Heijden- Ruiter/Goormachtig 19-21 10-21 1-3 Van der Heijden-Ruiter 21-1716-2115- 21 1-4 Van Deurzen-Slokkers 21-18 21- 16 2-4 Van Kemenade-Goormachtig 15-21 14-21 2-5 Van der Heijden-Slok- kers 21-16 23-21 3-5 Van Kemenade- Ruiter 13-21 9-21 3-6 Van Deurzen- Goormachtig 20-22 22-20 15-21 3-7 Voor de vrouwen van Qutility/ MZ neemt de situatie in de derde divisie inmiddels dreigende vor men aan. Zonder Suzanna Hui- bregtse ging ook de derde wed strijd verloren. In Hoogerheide was Hotak 2 met 8-2 te sterk voor de Middelburgse formatie. Ilse Burgs was ditmaal verantwoor delijk voor de twee tegenpunten. Sonja Barentsen en Danïella Laing schoten ruim tekort tegen de Brabantse ploeg. SAR 1 vergrootte de voorsprong in de vierde divisie met een 9- zege op FVT uit Rotterdam. An ja van de Vijver bleef in haa competitiedebuut zonder vei lies. terwijl ook Gabine Fokken driemaal won. Het enige tegen punt kwam op naam van Naon Schelfhout, die zich vergiste i de tegenstand van Versteeg. Mannen Bij de mannen blijkt het vei nieuwde Qutility/MZ 1 ook in d derde divisie niet tot de toppei te behoren. De Middelburgs ploeg ging in Brielle kansloo met 9-1 ten onder tegen D Sprint en zal zich in de komend weken goed moeten herstelle om uit de degradatieprobleme te blijven. De enige treffer kwaï op naam van Anton Steyn, di bij een reeds grote achterstan Onno Trip versloeg. In de laatst partij kwam Peter Slagter nogi de buurt van een tweede pun maar Bakx bleef hem in de ve lenging net de baas. In de vierde divisie rekende koi loper SAR in Kloosterzande sni af met the Backhands 1 uit Sii Willebrord. SAR won het du( met 7-3, waarbij Pascal Neve e Wim 't Hooft zonder een game verliezen elk drie punten liete aantekenen. Mark Maas wo slechts eenmaal, terwijl ook h( dubbelspel naar de Brabandei ging. De mannen van 't Zand blijve eveneens in de race voor hi kampioenschap. De Middelbu gers hadden geen moeite oi FVT 3 met 8-2 te verslaan. De t( genpunten ontstonden in het t» gin van de wedstrijd door verlie van Leo Zuidweg tegen Glen Boedhram en de winst van d Rotterdammers in het dubbe spel. Na 2-2 kwam 't Zand nil meer in de problemen. Jan Hen Bomhof en Jeroen Louws bleve ongeslagen voor de Middelbu gers. die de achterstand op koi loper Korenbeurs verkleinde tot één punt. Qutility/MZ 2 blijft in de mi( denmoot met een ruime 8-2 zes op TOGB 1. Willem Jan Du ninck en Lennard Rodenbui wonnen beiden driemaal ven MZ. Ronald van Roo stel( daarentegen teleur door slech een partij te winnen. Qutilit MZ 3 kwam ook tegen Luto ni« in het stuk voor. De Tilburge wonnen met 8-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16