evrijdingsfeesten verregend De kracht van de herinnering ampinghouders holen boycotten tropende duikers Herdenkingsplaquette onthuld Mart. van Nieulande is iedereen te snel op vlucht Limoges \ctiviteiten in Zeeuws-Vlaamse kernen werden slecht bezocht Roosters? m onze verslaggever ILST/KOEWACHT - Onder bescherming van een para- en/of een regenjas wilde een keling nog wel de straat op maar de meeste mensen tten zaterdag de bevrijdings- liviteiten in de Zeeuws- aamse kernen aan zich voor gaan. De belangstelling voor demonstratie met oude le- Y rvoertuigen in Hulst was i ardoor minimaal en ook op bevrijdingsmarkt in Axel p het niet storm. Alleen in levvacht had de publieke be lgstelling voor de festivitei- iniet te lijden van het slechte >er. omdat men wijselijk was [geweken naar basisschool Eikelaar. Vereniging Hulst Reynaert- jdhad voor de herdenking van bevrijding zo'n veertig oude ervoertuigen naar Hulst la- i komen en deze maakten aan begin van de middag een ndje door de stad. De voertui- dwerden om 14.00 uur neerge- lop de Grote Markt in Hulst, tar slechts een enkeling trot- trde de regen om een kijkje te men bij de legerwagens. Een later reden de voertuigen aar het Smitsschorre-terrein in Jongen redt in Hulst man uit water van onze verslaggever HULST - De 15-jarige Hoefeijzers uit Hulst heeft zaterdag morgen omstreeks 10.00 uur een 29-jarige plaats genoot uit het water ge red. De man was samen met een 13-jarig meisje uit Hulst aan het vissen aan de waterkant tussen de Zoutestraat en Tivoli- en raakte zo door de kou bevangen dat hij in het water viel. Het meis je riep Bas Hoefeijzers te hulp en deze wist de man uit het water te halen. Het 13-jarige meisje hielp hem daarbij. Axel, omdat daar een vliegshow aan de gang was. Het terrein was echter in een modderpoel veranderd en daarom moesten de legerwagens weer terugkeren naar Hulst zonder dat ze een rondje over het vliegveld had den gemaakt. Burgemeester dr mr A. Kessen legde om 18.30 uur in de hal van het stadhuis een bevrijdings- krans bij een plaquette van de Poolse bevrijders van Hulst en daarna werd op de Grote Markt een taptoe gehouden. „Tijdens de taptoe werd het droog, maar ook toen was de publieke be langstelling minnetjes", aldus een woordvoerder van de Ver eniging Reynaertstad Hulst. „Die hele bevrijdingsdag was niet wat het had moeten zijn. En dat is ontzettend jammer, want de organisatie was dik in orde." Axel Ook op de bevrijdingsmarkt in Axel hep het zaterdag niet storm. Veel bezoekers kropen weg voor de regen in de cafes in de Noordstraat, waar verschil lende muziekgroepen speelden. Verder was er redelijk wat be langstelling voor de bevrijdings tentoonstellingen in café De Graanbeurs en cultureel cen trum De Halle. De buurtvereniging Plan Oude Molen in Koewacht was met de rommelmarkt en kinderactivi teiten uitgeweken naar basis school De Eikelaar. Vooral 's morgens was het druk. De gym zaal die toen nog vol met spul letjes stond, was aan het eind Honderdste aflevering van Nehalennia MIDDELBURG - In huis 's-Her- togenbosch in Middelburg is za terdag de honderdste aflevering van het historisch tijdschrift Ne halennia gepresenteerd. Eindre dacteur J. J. B. Kuipers over handigde het eerste exemplaar aan ir J. A. Trimpe Burger, oud provinciaal archeoloog van Zee land. Nehalennia is een uitgave van de Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonder zoek. van de middag voor driekwart leeg. „We moeten nog uitreke nen hoeveel geld we hebben op gehaald met de rommelmarkt en spelletjes", verklaarde Anne- lies de Schepper van de Koe- wachtse buurtvereniging aan het eind van de middag. „Maar in ieder geval is wel duidelijk dat onze verslaggeefster ÜMERSWAAL - De Thoolse mpinghouders hebben de oor- verklaard aan duikers die h schuldig maken aan strope- Als bekend wordt dat cam- fflggasten zich met stroperij iighouden, moeten ze van de imping vertrekken. De stroper dan ook niet meer welkom op dfre Thoolse campings. Niet een individuele campinggas- lopen het risico te worden loycot, maar ook duikvereni- igen waaraan standplaatsen trhuurd zijn. tiatiefhemer H. Hirdes, eige- Janny van der Lee leekselderij net gesmoorde «maten ponen) groenteschotel combineert goed met lamsvlees en ge- &en aardappeltjes of aardap- part Eventueel kunt u met {Uisnippers ook nog een teen- poflook meesmoren, pik bleekselderij P|kippe- of kruidenbouillon Mepels olijfolie Pgram tomaten f theelepel gemengde Ita- ptose keukenkruiden zout Wing: de bleekselderij schoon en elke stengel in drie of Kook de stukken selderij in kippe- of krui- "lillon beetgaar, tertussen de ui en snipper -in. Kruis de tomaten aan widerzijde kruislings in en kort in heet water. Ontvel en snijd ze in stuk- Hl de olijfolie en fruit hierin mnippers zacht. Voeg de tomaat toe en smoor ze samen met de gedroog- mhaanse kruiden. De toma- r°ffen niet tot puree koken. Pde bleekselderij uit het i/Oc/if ibewaar de bouillon poep of saust en leg de stuk- V-ueen schaal. Schep de ge- rrde tomaten over de bleek- PV en bestrooi het geheel r&sgemalen peper naar van camping Gorishoek te Sint Maartensdijk, kan het eer ste streepje al zetten. Leden van een Belgische duikvereniging waarmee Hirdes een contract had voor drie jaar, bleken zich met stroperij bezig te houden. Hirdes wil het contract ontbin den. „Alleen door gezamenlijk op te treden en zelf ook maatre gelen te nemen, kunnen we de stroperij tegengaan", benadrukt Hirdes. „Het zou toch zonde zijn als een prachtig natuurgebied als de Oosterschelde gesloten moet worden voor de duiksport omdat een klein aantal duikers zich niet aan de regels houdt." De Thoolse campinghouders zullen alle duikverenigingen aanschrijven om hen van de maatregel in kennis te stellen. „Het is ernst. Hier moet een eind aan komen", zegt Hirdes. Hij roept ook andere campinghou ders rond de Oosterschelde op om het Thoolse voorbeeld te vol gen. „Er wordt tenslotte niet al leen tussen Gorishoek en Stijen- ham gestroopt. Het gebeurt overal", verklaart de camping houder. De politie te water is blij met de nieuwe bondgenoot. Brigadier T. van der Linde van de eenheid Reimerswaal: „Wij kunnen dit als politie niet alleen oplossen. De samenwerking gaat echter niet zover dat wij campinghou ders voortaan op de hoogte stel len van gevallen van stroperij. Er zijn strikte regels ter bescher ming van de privacy die dat on mogelijk maken. De heer Hirdes heeft wel gevraagd om gegeven suitwisseling, maar dat verzoek kunnen we niet honoreren. Ze moeten er zelf achter komen, bij voorbeeld door publicaties in de pers of door eigen waarneming." Volgens Van der Linde hoeven sportvissers die argeloos een vis je op de barbecue leggen, niet bang te zijn voor verwijdering van de camping. De maatregel van de campinghouders is ge richt tegen de echte stropers, die vistuig van de beroepsvissers leeghalen en vernielen. Hoewel de actie van de camping houders volgens Van der Linde gewoon uit een goed hart komt, zijn er ook zakelijke redenen te bedenken voor de boycot. Er zijn ongeveer 32.000 duikers met een vergunning van de provincie, die regelmatig gebruik maken van campings rond de Oosterschel de. Mocht de stroperij zoveel schade toebrengen dat de pro vincie besluit duiken in delen van de Oosterschelde niet meer toe te staan, dan zullen de cam pinghouders dat zeker in het aantal boekingen merken. De kranslegging bij het bord dat uitleg geeft over het kruis op een van de duintoppen bij Klein-Valkenisse. foto Ruben Oreel van onze verslaggever BIGGEKERKE - Met het op zij schuiven van een Neder landse en een Belgische vlag is zaterdag het bord onthuld dat uitleg geeft over het kruis op een van de duintoppen bij Klein-Valkenisse. Het kruis staat vlakbij de plaats waar op 11 september 1944 zes ver zetsstrijders door een Duits vuurpeloton werden geëxecu teerd. Na de onthulling van het bord werd met een krans legging en een interkerkelijke dienst het bombardement op Biggekerke herdacht, zater dag precies vijftig jaar gele den. Bij de aanval kwamen 45 burgers en zeven Duitse mili tairen om het leven. Zes dagen voor het bombarde ment werden A. de Colvenaer, Y. de Colvenaer, A. Pierets - alle drie uit het Belgische Zei- zate -. W. Niesthoven uit Mid delburg. A. P. Dieleman uit Wissenkerke en J. van der Weij uit Middelburg in de duinen terechtgesteld. De plaats waar zij begraven lagen bleef lange tijd onbekend, totdat in janua ri 1946 de Pool Jan Rybicki zich meldde. Rybicki was in september 1944 op Walcheren gelegerd en bevond zich op het moment van de fusillade in een nabijgelegen bunker. Op zijn aanwijzingen konden de zes worden opgegraven. Rybicki was zaterdag, evenals een delegatie van oud-strij ders van het verzet in Zelzate. aanwezig bij de onthulling van het bord. dat staat op de hoek van de Klaassesweg en de Val- kenisseweg. Vanaf die plaats is het betonnen kruis te zien dat in 1979 als gedenkteken is aangebracht. J. Kodde sprak bij de onthulling van een eer betoon aan 'de zes mannen die op hun eigen manier hebben gevochten voor hun ideaal, de vrijheid'. Bij de plechtigheid werden ook twee gedichten voorgelezen, waaronder het bekende 'De achttien dooden' van Jan Campert, De prijswinnaars van de bevrijdingsverhalen-wedstrijd van de PZC. die zaterdag met hun partners of begeleiders een excursie maakten naar Bastogne in de Ardennen. foto Peter Nicolai Prijswinnaars PZC-verhalenwedstrijd naar Bastogne van onze verslaggever VLISSINGEN/BASTENA- KEN - Het zou, wist iedereen, een directe confrontatie wor den met een donkere periode, die onuitwisbare sporen heeft achtergelaten. Oog in oog met als Duitse soldaten uitgedos te etalagepoppen, zijn de reacties soms onverwacht heftig. „Daar heb je ze weer, die rotzakken", zegt een van de uit Oostkapelle afkomstige reisgenoten. Om er even later verontschuldigend op te laten volgen: „Ik kan er niks aan doen, maar als ik die unifor men zie, komt dat gevoel weer helemaal terug." Zaterdagmiddag. Bastogne - Bastenaken voor de Flamin ganten - in het hart van de Ar dennen. De twintig prijswin naars van de bevrijdingsver- halen-wedstrijd, die de PZC eerder dit jaar uitschreef, lo pen rond het indrukwekkende Memorial, dat de Amerikanen bouwden voor hun in de slag om Bastogne gesneuvelde sol daten. Tijdens het laatste wanhoopsoffensief van Hitier. eind 1944-begin 1945. kwamen bijna 8.500 Amerikanen om het leven. Aan Duitse zijde vie len ruim 12.500 slachtoffers. De Fuhrer dacht de geallieer de opmars te kunnen stoppen als zijn troepen met een ver rassingsaanval dwars door de Ardennen naar Antwerpen zouden doorstoten. Na enkele succesjes liep zijn aanval vast op het taaie Amerikaanse ver zet in en rond Bastogne. In het bij het Memorial gele gen historisch centrum kun nen de Zeeuwse reizigers hun jeugdherinneringen ophalen. De uitgebreide collectie uni formen. wapens en voertuigen brengt de oorlog voor de mees ten erg dichtbij. Zeker als op een Duitse tank de tekst ont dekt wordt: 'Trotzdem gewin nen wir'. De bezoekers, die in hun voor de prijsvraag inge zonden verhalen al hadden la ten merken, dat bezetting en bevrijding veel indruk op hen hadden gemaakt, morren. „De kracht van de herinnering werkt voor u". zegt reisleider A. L. Oosthoek. adjunct- hoofdredacteur van de PZC. als het gezelschap weer terug in de bus zit richting Zeeland. Die gezamenlijke herinnering blijkt tijdens de trip verbroe dering in de hand te werken. De excursie naar de Arden nen, die de winnaars van de verhalenwedstrijd als 'prijs' voor hun inzending aangebo den kregen, wordt een dag waarop vriendschappen wor den gesloten. Dat is na een hal ve eeuw. wordt er geconclu deerd, toch een mooie erfenis van een wereldoorlog die her innerd moet worden om nieu we fatale vergissingen te voor komen, Zeeland College Middelburg - Aan de sector Mid delbaar Beroepsonderwijs van het Zeeland College, richting Motorvoertuigentechniek (CBO), slaagden voor het exa men: Monteur personenautomobielen TI: J. Boone. G T C van de Bunder. C.H Dorrepaal, G H van Dijke. A J van Gilst, J.J. van Houten. P L. Jobse. E Kerkhove. A.J. Klink, A.J van Kou teren, J, van Kouteren, G.P Meeuw- se. R C Mulder. Z B van Norden. E.W de Putter. M. Schilders. E.H. Slotboom, A C. Sturm, J de Visser. D J de Wolff Monteur bedrijfsautomobielen Tl: S de Bruine. P I Houterman. S.J.C. Kole, S.L. Matthijsse. M. Sentse. Monteur personenautomobielen T2: B. van den Berg, G T C. van de Bun der, A.J. van Gilst, D.M. Glerum, S. de Jager, G J B van de Kamer, R. Klap, R. Knuit, M P.J de Kramer, S. Lavieren, J A Mol, Z.B. van Norden. A W. Peene, M. Soebhan, R Stoutjes- dijk, J Vasseur. G.J de Waard, S.C. van der Wekken. G A Gessels Monteur bedrijfsautomobielen T2: I. van Dijke Monteur dieselmotoren Tl: J T J Franssens. M. van der Meulen, C F Westslrate Monteur dieselmotoren T2: J.P. Berting. J.T J Franssens. J Goovers, J. de Koeijer, J.P Lous, R. Meier, M van der Meulen. J. Westpla- te, C F WesLstrate Eerste monteur personenautomo bielen VI: C.B Noordhoek. M. Abid. M.C Ale- man. V. Blokpoel, M A Boot. P J T de Fouw. R F van Gessel. C.M. Krij ger. E Maljaars. M Oggel. A. Rae- man. H.J Slabbekoorn. R Smalheer. G GJ Stevense. W H M Tijhuis. C C J. Zandee. M P. Marijs, E D de Laat. R Soekhal, Eerste monteur personenautomo bielen V2: J.J. Dekker, N.A. Donselaar, S. Ing- hels, R.A.P.F. Schouw, B H J van der Steen. Eerste monteur personenautomo bielen V3-motoren: C A. van As. A.I. Berrevoets. R.J van der Bok. S van den Bos, L van Dijk. R van Hoorn. RCP Keijmel. E Koole. R JA. van de Laak, P.L. Lmd- hout. D.J. Marijs. R. Ram. E Roose, M de Schipper. M. de Smit, C. Sper ling Eerste monteur bedrijfsautomobie len VI: P L Verburg. Eerste monteur bedrijfsautomobie len V2-onderstellen W.J Brouwer, K J de Jonge. R.B.F. Kalmetjer, B Lambert, D M.F Re- moortere. J. Riemens. M B Rijk. R J R de Schepper, I J D. de Visser. P.J Walhout, J.A.A. Wille. Eerste auto-elektricien Tl: D.J Hubregtse. E M. Christiaansen, W B Karelse, R.J. de Mol, C.A. Murk, A W Niamat, E.H, de Poorter. P B Rentmeester, M. J. van der Weele. Eerste auto-elektricien T2: L.W de Bruijn. E Elshout. K H.W Hoek. P C de Koster. A P Pieterse. J J de Voogd, E C.P. de Vos. L.J. van de Vreede. W A. Wouters. Leermeester: J.F Boogaart, J A Cornelis, M.C. Hoogesteeger. M A. Meijers, P J Moerland. D J.H Quist. J A. Schou- wenaar, A Toutenhoofd, B.J. Vla ming, W.J. de Zwart. Technisch kaderfunctionaris: C.J. van Leeuwe. we een mooi bedrag beschikbaar kunnen stellen voor de oorlog slachtoffers in Ruanda." LIMOGES - De duivenliefheb- bers die op de overnachtvluch- ten spelen klagen niet over los singen bij slecht weer. Vanwege de storm was het op de geplande vrijdag onmogelijk de dieren in Limoges (650 kilometer) de vrij heid te geven. Zaterdagmiddag om 13.30 uur waagde men het er op de duiven te lossen. Tijdens de vlucht en de nacht van zater dag op zondag troffen de duiven in Noord-Frankrijk. Belgie en Nederland archi slecht weer. En toch komen de duiven van de fondlïefhebbers erdoor, sommi ge zelfs met hoge snelheden. Op deze vlucht blijkt dat de oude duiven geroutineerder zijn dan de jonge vogels. Dit komt voor al tot uiting in de snelheid. De duif van Martin van Nieulan de. Nieuw- en St. Joosland vliegt bij de oude duiven bijna drie kwartier los vooruit. Gijs Baan. Middelburg en Max de Rijke Nieuw en St. Joosland benade ren hem het dichtst. Meldingen Vroegste meldingen Limoges iover- nachtvluchti Mart. van Nieulande. Nieuw en St. Joosland. 8.15u/1304m; Gijs Baan. Middelburg, 8.56-9.54U/ 1217-1098m, Max de Rijke. Nieuw en St. Joosland. AZC in Goes weer doelwit van vandalen van onze verslaggever GOES - Bij het asielzoekerscen trum Bergzicht in Goes zijn in de nacht van donderdag op vrij dag achttien ruiten ingegooid. Van dat aantal sneuvelden de meeste in het souterain. De schade bedraagt bijna tweedui zend gulden. Het is de tweede keer in twaalf dagen dat het AZC doelwit is van vandalisme. In de nacht van 5 op 6 september werd brand ge sticht in een ruimte van de tech nische dienst. Dankzij rookmel ders konden bewakers toen het vuur snel doven. Er zijn in beide gevallen geen aanwijzingen dat racisme het motief is. De onderzoek van de politie loopt nog steeds, maar heeft tot nu toe weinig opgele verd. Brommer weg HULST - Uit de Steenstraat in Hulst is zaterdagmiddag een bromfiets van het merk Honda Camino gestolen. De bromfiets was paars met witte spatborden en een wit zadel en had het fra menummer 1228021. 9 25-9.40u 1152-1122m. S. Boerman. Waterlandkerkje.9.45u/1076m, M Hengsdijk. Kapelle, 10.13u/ 1071m.Gebr. de Nooyer. Arnemui- den, 10.'20u/1053m. Jac. Elegeert, Koewacht, 10.15u/1026m: R Piluet. Clinge, 10.25u/1020m; J Geelhoedt, Terneuzen, 10 30u 10l2m: Chr Aerts. Kruiningen. 10.44U 1018m G van de Voorde. Nieuw en St Joosland. 10 45u l009m. Flipse-de Witte. West- kapellc. I0.49u 1004m. Cas van de GraaffZn.. Arnemuiden. 10 50 10.53u 1005-lüü0m J Sponselee. Domburg. 10 15ul002m. Vroegste duiven per regio/centra met minder dan 1000 meter. P Laban, Tholen, 11.1 lu'996m.J. van Popering. Brulnisse, 11.38u/973m; H. Vermeu len. Schore.ll 15u/972m; Jac. van de Klooster. Nieusvdorp, 11.10u/972m; P de Poorter, Axel. 10 56u'965tn. J van Spaandonck. St. Jansteen. 1103u.960m. Jan Hinderks, Vogel waarde. Il.l2u/956m. Pair. Vasseur. Cadzand. 1106u'952m Jas Haak. Hoek. 11.06u951m; G. de Boevore. IJzendijke, 1106u950m. J Harnis, Sluiskil llllu945m; Rogiers-de Bruin. Philippine. 11.Hu/ 942m Jonge duiven Bij de jonge duiven gaat de overwin ning naar H. van Koeveringe, Kapel le. 10.32U/1036m. Fr. van Geel. West- dorpe, klokte drie duiven boven de 1000m, 10 09-10.12-10.23U/1034-1029- 1011m: Boven de 900 meter klokten J van Spaandonck. St. Jansteen, 10 48u/982m J Voois, Krui ningen. 11.35-11 51u.'943-922m: J van Popering. Bruinisse. 12.05u'937m. J de Mey. Cadzand. 11.25u 926m, Ant. Thijs. St Jansteen. 11.27u/925m: M van Iwaarden, Kruiningen. 11.50a' 923m. Stroosnijder, Kruiningen 11 51u'922m J Verwijs, St Philips- land 12.25u'920m. W Kwist, Middel burg. 11.49u/917m (Advertentie) WINKELINRICHTING INTERIEURBOUW Klooslerweg 2 - 4421 PV Kapelle Postbus 69 - 4420 AC Kapelle Tel 01102-44151 Fax 01102-44152 agenda 1111111 ii m= I I I II I I I ITf Evenemen ten AXEL - RK Kerk, 19.30 uur: Herdenkingsconcert door het Gregoriuskoor Axel; MIDDELBURG Concertzaal. 20 uur: Jubileumconcert leerlin gen SSGM; RITTHEM Fort Rammekens. 13-17 uur: Bezichtiging Fort; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: I love trouble en The house of the spirits; Cinemactueel, 20 uur: Four weddings and a fune ral. Clear and present danger: 20.15 uur: Trois couleurs Blue: GOES Grand, 20 uur: Beverly Hills Cop III; HULST De Koning van Enge land. 20 uur: Clear and present danger. Speed. Wolf. I love trou ble en The Client, MIDDELBURG - Cinema, 20 uur: Romeo's bleeding; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Clear and present danger, I love trouble, Speed en Four wed dings and a funeral; Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum, 13.30-17.30 uur: Het dagelijkse leven in Sluis van de 14e tot de 18e eeuw it/m 30/9); Gale Richel. 14-17 uur: Wopje v.d. Kamp, aquarellen en Marij ke Kok. poppen rt/m 2/10): AXEL Bibliotheek. 13.30- 17.30 uur: 'Rassen, werkelijk heid en waan' (t/m 29/9); BRESKENS Visserijmuseum. 10-12 en 14-17 uur: Thematen toonstelling Schelpen (t/m 15/ 11): BROUWERSHAVEN - Ge meentehuis. 9-12 en 13.30-16 uur: Werken Dies de Jonge (t/m 25/ 10); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole. 13.30-16.30 uur: Werken Seakle Bos (t/m 24/9): HEINKENSZAND - Gemeen tehuis, 9-12 en 13-16.30 uur: Werken amateurkunstenaars (t/m 22/9); HULST Stadhuis, 9-17 uur: Stillevens en olieverf van Tonnie Hermans (t/m 25/9); KAPELLE Gemeentehuis. 8.30-12 en 13-16 uur: Werken schildersclub Wemeldinge (t/m 23/91: KRUININGEN - Gemeente huis. 9-16 uur: Aquarellen Bep van Hoorn (t/m 30/9); MIDDELBURG - Bibliotheek. 10-21 uur: Fragment van het Zeeuws verleden, tekeningen van Aernout en Frangoise van Lynden (t/m 15/10); Dorpen op Schouwen-Duiveland (t/m 8/10); 'De Zeusen Beesem' Zeeuwse en niet-Zeeuwse pamfletten i t/m 22/10); Abdijcomplex. 10-12.30 en 13.30-16.30 uur: D-day Remem bered. foto's (t/m 1/11); Zeeuws Museum. 13.30-17 uur: Mondriaan en Toorop temidden van hun tijdgenoten in Dom burg (t/m 15/1/95); SLUIS - De Raadskelder, 13-17 uur: Werken studenten Konink lijke Academie voor Beeldende Kunsten (afd. fotografie en vormgeving) t/m 2/10; TERNEUZEN - Bibliotheek. 12-20.15 uur: Geboortekaartjes van mevrouw Verdoorn (t/m 29/ 9);expositïe Dagblad Trouw (t/m 29/9): Stadhuis. 9-12 en 13-16 uur: Olie verfschilderijen van Frank Leenhouts (t/m 30/9): VEERE Stadhuis, 12-17 uur: H.W. van Loon, een Nederlandse Amerikaan (t/m 30/9); Grote kerk, 10-17 uur: Zeeuwse landschappen van Antoine Mes (t/m 30/10); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: Middeleeuwse beelden uit het Utrechts Catha- rijnenconvent (t/m 9/10); Bellamy 19. 10-17 uur- 'Eigen tijds Mensbeeld', werken zes kunstenaars; Stadhuis, 9-17 uur: 'Een stem ming', ^historisch overzicht van 75 jaar vrouwenkiesrecht in Ne derland en hedendaagse compo nent van 64 kunstenaars (t/m 5/ 10); WOUW Museum Ter Zijde, 9- 17 uur: Zijden quilt- en patch work (t/m 29/10); ZIERIKZEE - Stadhuis, 10-17 uur: Geschiedenis van de Zierik- zeesche Nieuwsbode it/m 30/91. Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-14.00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland. tel 06-0432 i gratis i. dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 9