AZVY maakt koppositie waar wr Dressuur scoort laag in concours Axel PZC BKC boekte zege in korfbaltreffen Eerste selectie HWP troeft tweede team af i w fff 1 1 31 V; "-A;.-, Zaalvoetballers schieten er op los Veel dubbele cijfers in het zaalvoetbal Smash 2000 geeft De Sterre geen kan! Boeiend begin van volleybalcompetitie sport B Twee spelers met rood bestraft in duel met Bevelanders (3-1) iSÉélÉÉ^fflSK 2. mm-/ MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 van onze sportmedewerker AXEL -Het verrassend sterke AZVV is na de 3-1-verwinning tegen Bevelanders nog altijd zonder puntverlies. De debu tant in de derde klasse deelt na drie wedstrijden de koppositie niet Oostkapelle. Ook trainer Paul van Kouteren bekent dat hij zo'n sterke competitiestart niet heeft verwacht. „Door stu die en wisselende diensten had ik donderdag maar vier spelers van het eerste elftal op de trai ning. maar in de wedstrijd staat iedereen er. Daar gaat het om." De uiterlijk onbewogen AZW- trainer leek zich na afloop wel zorgen te maken over de rode kaart voor spitsspeler Jaap den Doelder. Van Kouteren voelde zich benadeeld door de scheids rechter, die een incidentje in de niet onvriendelijke wedstrijd niet op zijn juiste waarde schat te. Leon de Bruine van Bevelan ders had in een duel de aanvaller van AZVV een duw gegeven, het geen scheidsrechter Van Die- men bestrafte met een rode kaart voor de speler uit Kamper land. Vervolgens trok de 26-jarige ar biter, na tussenkomst van trai ner Joost Folmer van Bevelan ders. een tweede gele kaart (dus rood) voor Den Doelder. De aan valler van AZW besefte nauwe lijks wat hem overkwam. Van Kouteren ging na afloop verhaal halen bij de scheidsrechter. De Haagse politieagent, die behal ve twee rode kaarten nog drie keer geel trok. legde uit dat Den Doelder het slachtoffer was ge worden van een opeenstapeling van feiten. ..Ik had daarvoor al enkele spe lers gewaarschuwd, maar ze wil den maar niet luisteren. De Be- velandse speler gaf niet zomaar een duw. Er moest dus iets ge beurd zijn, wat ik overigens niet heb gezien. Maar ik zag Den Doelder wel weglopen." De gele kaarten hebben geen di recte gevolgen, maar het gemis van Den Doelder zou een be hoorlijke aderlating betekenen voor AZW Dat beseft Van Kouteren als geen ander, want in het duel met Bevelanders be hoorde Den Doelder samen met Theo Hanny tot de beste spelers van zijn team. Meer flair AZVV kon op het goed bespeel bare veld, ondanks de voortdu rende regen, beter uit de voeten dan zijn tegenstander. De thuis club speelde met meer flair en overleg dan Bevelanders, dat veelal met lange ballen de 'on zichtbare' spitsen Jan Leendert- se en John de Vries probeerde te bereiken. AZVV had vanaf het begin een overwicht. Dat resul teerde al snel in enkele kansjes voor Den Doelder (kopbal) en de veel opkomende Michel d'Olie- slagers. die zijn inzet van de lijn zag gehaald. Na een goed kwartier kwam AZVV verdiend op een voor sprong. Een mislukt schot van Eric Wieland viel plotseling voor de voeten van Den Doelder, die zich geen moment bedacht. Doelman Remco Duerink was kansloos: 1-0. De Zeeuws-Vlamingen konden niet lang genieten van deze op steker, want drie minuten later was de balans weer in even wicht. De beste Bevelandse spe ler. Kees de Haze, mocht van twintig meter van het AZVV- doel een vrije trap nemen. Ter wijl de Axelaars zich nog bezig hielden met het zetten van de muur. plofte de bal achter de verraste doelman Johnny Diele- man in de bovenhoek: 1-1. In de tweede helft bleef AZW de betere ploeg, hoewel de combi naties soms te veel door het mid den liepen. In die strook bevon den zich de meeste Bevelandse spelers. Een solo van Jacco Koekkoek lag aan de basis van de tweede treffer. De aanvaller forceerde een penalty: hij ging tussen de verdedigers Theo de Visser en Leon de Bruine in het strafschopgebied nogal gretig neer D'Olieslagers zette de strafschop koelbloedig om: 2-1. Bevelanders kreeg via een af standsschot van De Haze nog eén keer de kans om terug te ko men. maar de bal raakte het houtwerk. In de slotfase profi teerde Theo Hanny bij een snelle tegenaanval van de ruimte, waarna de 36-jarige middenvel der zijn goede wedstrijd met een doelpunt (3-1) bekroonde. AZW-Bevelanders 3-1 (1-1). 17. Jaap den Doelder 1-0.20 Kees de Haze 1-1. 60 Michel d'Olieslagers 2-1 (straf schop). 82. Theo Hanny 3-1. Scheids rechter. R.C.M. van Diemen uit Den Haag Boekingen: gele kaarten voor Eric Wieland van AZW, Patrick Stroo en Hans de Visser van Bevelan ders. Rode kaarten voor Jaap den Doelder (twee keer geel) van AZW en Leon de Bruine van Bevelanders. Toeschouwers 150. - m Theo Hanny was bij AZVV niet alleen de stuwende kracht op het middenveld. Hij scoorde ook de beslissende goal. foto Peter Nicolai van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - Met overwinningen voor de korfbalploegen van Luctor, Zaamslag en BKC werd het zaterdag een Zeeuws-Vlaam- se dag. Luctor stuntte tegen Ondo (9-7), Zaamslag en BKC bleven ook in hun derde wedstrijd ongeslagen. De korfbalploeg van BKC uit Breskens de gradeerde vorig seizoen op het veld naar de tweede klas van de afdeling. De ploeg lijkt op de weg terug: na drie gewonnen wedstrij den staat het 51-20 doelsaldo voor een enorm overwicht in die duels. De Bevelandse tegenstander werd in de eer ste helft al op 11-3 gezet, daarna ging BKC nog altijd geconcentreerd naar de 21-7 score BKC-doelpunten: Jacco Fenijn 6. Karin Ko- lijn 4, Mare Kolijn 4. Vincent Corijn 3. Jolan- da van Haneghem 2, Marielle Faas en Jerry van Haneghem. Luctor zette zich na twee nederlagen schrap tegen de ongeslagen leider Ondo. Met een goed mannenviertal en Yvonne Wisse en Na thalie Hamelink als beste vrouwen dwong de goede start de tegenstander bij 3-1 in de rol van achtervolger. Het ging Ondo aanvan kelijk nog goed af, maar na 4-5 vielen de be zoekers aanvallend helemaal stil en gaven ze de thuisploeg vrij baan om op zoek te gaan naar de eerste overwinning. Luctor deed dat met overtuiging: 9-7. Luctor-score: Ad Verschuure 3, Yvonne Wis se 2. Danny Hamelink 2. Nathalie Hamelink 1. Erik-Jan Dellebeke 1. Zaamslag speelde in de eerste helft te onsa menhangend en kon zijn tegenstander in die fase dan ook niet losgooien: 3-3. Het tweede part was stukken beter: de ploeg leed min der balverlies, verdedigde goed uit en was ook aanvallend gevaarlijker. Een hard werkend collectief moest nog wel 5-5 toe staan, maar haalde daarna de tegenstander overtuigend onderuit: 10-6. Zaamslag-score: Sjaak Westerbeke 3. Sand ra van de Berge 2. Pieter Hamelink 2, Matty van Doorn 1, Petro van Doorn 1 en Werner de Rooy 1. Theo Perdaen krijgt als enige winstpunt in klasse Z van onze paardesportmedewerker AXEL - Het afscheid van het ju rylid Cees Oudesluis uit Bra bant. wegens het bereiken van de leeftijdsgrens, zal de dres suurruiters in de klasse zwaar nog wel zw aar op de maag lig gen. Niet vanwege de afscheids receptie op de bovenverdieping van het clubhuis van de Axelse Oranjeruiters, want die was slechts toegankelijk voor een select gezelschap. Maar veel meer, omdat het jurylid zater dag in Axel strooide met uiterst negatieve beoordelingen. De toch ervaren Oudesluis 'kwam met zijn beoordelingen niet zelden veel lager uit dan zijn mede-jurylid en provinciege- noot J Moerings. De score van de proeven, onder slechte om standigheden gereden, viel dan ook laag uit. Het verweer van Oudesluis was. dat hij gewend is om landelijk te jureren en „niets weggeeft." De prestatie winnaar Theo Per daen in de klasse Z mag niette min als goed worden be schouwd. De ruiter uit de Zand straat reed zijn vos Leval, dank zij een proef met mooie appuye- menten en een goed verzamelde draf, naar de overwinning. Zijn eindscore van 180 bleek maar net voldoende voor een winst punt. Later bleek dat Perdaen enige van de dertien Z-combina- ties was met een winstpunt. In de klasse Z2 ging de overwin ning met een score van 172 pun ten naar Marina Quaak met Est- wind. Eenzelfde score leverde de amazone uit IJzendijke in de middag-proef, die een tweede plaats opleverde. Carla Haak eiste nu de eerste plaats voor zich op. De amazone uit Hoek zag haar prestatie met de Roe mer-dochter beloond met 188 punten. In de klasse M reed Petra de Fey- ter Vamp naar 131 punten, wat het hoogste dagtotaal beteken de. In de klasse L. die vanwege het groot aantal deelnemers in twee groepen was gesplitst, ging in ring A de hoofdprijs naar Bram Cambier met Itasche. In- grid Faes haalde met Diana in ring B 127 punten, goed voor de overwinning. Marion Tollenaar toonde zich met haar nieuwe aanwinst Imqagianttion de bes te in B. Springen In de springrubrieken was Jan Noordhoek in Axel de grootver diener In de klasse L wist hij zelfs met drie paarden de bar rage te bereiken. Met Ferine mocht Noordhoek zich bij de prijsuitreiking als eerste opstel len. Net voor Ilyo de Loos, die met Fuji Yama ook een tweede nul-ronde liet optekenen. Ook in de klasse B ging de overwinning naar Noordhoek. In de middenklasse vierde Gino van Bunder na een blessure zijn heroptreden met een overwin ning. Met Denise bleef de ruiter van de rijvereniging Hulst als enige het houtwerk de baas. Zeeuws kampioene Anouschka Bevin was in de klasse Z/ZZ met Tarranee ook in Axel te sterk voor de concurrentie. De uitslagen: Springen paarden Z/ ZZ: 1 Anouschka Be vin/Terranee, Zwinr.. 8 78 0.2 Ilyo de Loos/Factice. Oranjer8.25/104.2; 3 Jan Noord- hoek/Edwin. Zwinr 12/76.0 M: 1 Gi no van Bunder. Denise. Hulst. 0.5/ 84.0. 2. Bart Bomeré-Lucky Son. Zwinr 4/75 2. L in.b.i: 1 Jan Noord- hoek/Ferini, 0/42 2 B (n.b i: 1 Jan N oordhoe k/Hurby, 8/46 Pony's Z: 1 Anthony v/d Ven/Dizzy Girl, Hulst, 0/71.8; 2 Chantal Fru- meau/Beauty Kleppertjes. 9 5/93.0. Progressief: 1 Anthony v/d Ven/Diz zy Girl, 41/50 2. 2 Chantal Frumeau/ Beauty. 36/50 2 M 1. José de Vetter/ Viona.Hulst, 0/70.0; 2. Colinda Corne- lissens/Honny. Hulst, 3/78.0 Progres sief: 1 José de Vetter/Viona, 44/44.8. L. cat. C in b i 1 Diana Rohde/Nan- cy. Graeve Jan, 4/35.8. Progressief: 1 Esther de Vetter/Donia. Hulst. 36/ 43.8. L. cat. DE (n.b.): 1. Stieven van Bunder/Diamanta. Hulst, 0/31.2. Pro gressief (n.b.): 1. Kim de Loos/Star- light. 28/30.5 B 1 José de Vetter/Bo lero, 0/41. Progressief (n.b.) 1 José de Vetter/Bolero. 28/36.2 Dressuur paarden Z2: 1 Marina Quaak/Eastwind. Haringr.. 179. 2 Ni cole Vaes/Bagatelle. Oranjer170.5. Tweede proef: 1. Carla Haak/Zsuza. 188; 2. Marina Quaak/Eastwind. 179 Z: 1. Theo Perdaen/Leval. 180.2. Mar leen de Vnend/Oranjer 176 M2 1 Christian van Dorsselaer/Harvy. Hulst, 122: 2 Germa Heykoop/Evita, Haringr. 118 Tweede proef 1 Jolan- da Lootens/Glorga. Oranjer120; 2 Chantal Smollenaars/Dearly. Ha ringr.. 120 M. 1 Petra de Feyter' Vamp, Oranjer.. 131; 2 Chantal Smollenaar/Dearly. 127 L2 1 Anne- marie de Zeeuw/Eduard/Zwinr 124; 2. Suzan Malcorps/Houston zwinr 123. Tweede proef, nng a 1 Suzan Malcorps'Houston Ring b 1 Woute- rine van NoordenneBatly. Oranjer 120. L (ring ai. 1 Bram Cambierlta- sche. Oranjer 127 L tring bi 1 In- grid Faes/Diana, 127. B 1 Roeli Lu- teyn/Behonnest, Oranjer, 125 Twee de proef: 1. Marion Tollenaar/Imga- giantion, Oranjer126 Pony's M2: 1 Petra Kopp/Roxanne, Graeve Jan. 112. M 1 Jeroen Dees/ Pompidou, Luctor et Emergo. 116. L2: 1. Esther Goossen/Flash. Klep pertjes, 111 Tweede proef: 1 Esther Meijers/Sunny Boy. Zwinr.. 126. L 1. Nathalie Tarant/Debora, Zwinr. 13. B 1. Hans Vinke/Jaromir, Klepper tjes. 124 Tweede proef: 1 Cmdy Pei- daen/Mick, 127. Theo Perdaen behoorde in Axel met de hengst Leval in de klasse Z tot de uitblinkers, foto Peter Nicolai Opening was meer dan gewone competitiewedstrijd van onze medewerker SAS VAN GENT - Voor de spelers van HWP 1 en 2 is de schaakcompetitie on wennig begonnen. Beide teams spelen in de eerste klasse van de landelijke com petitie en troffen elkaar op de eerste speeldag om competitievervalsing later in het seizoen te voorkomen. Zo stonden het team met de hoogste (2214) en laag ste (2086) elo-rating uit de eerste klas B al vroeg tegenover elkaar. Hoewel hier en daar een prestigestrijd werd gele verd. was het wel duidelijk dat de stan- daardploeg moest winnen. Dat gebeur de ook: 6,5-3,5. Het was niet hun leukste wedstrijd, zo bleek uit de reacties van velen. „Dit zijn wedstrijden die ik niet zo graag speel", gaf Kees Nieuwelink - die blunderde maar niet zonder fortuin remise afdwong- eerlijk toe. ..Ik denk dat dat voor de meesten geldt Als je tegen mensen speelt die je goed kent. wordt het krachtsverschil minder", wist hij. „Dat klinkt paradoxaal. Maar iemand die je absoluut niet kent en van dezelfde sterk te is als de tegenstander van vandaag, maak je gewoon in. Als je tegen een scha ker uit de Randstad speelt, ben je alleen maar met de partij bezig. Ik ben met Jo- han Maes (zijn tegenstander zaterdag) opgegroeid. Ik heb altijd met hem in jeugdteams gezeten. Dan spelen er ook persoonlijke aspecten mee." Het was zaterdag dus meer dan een ge wone competitiewedstrijd. Dat gold met name voor Cees en Johan de Wolf. die vo rig seizoen in het eerste speelden, maar door Wim Maes en Marc Lacrosse ver drongen zijn. De twee debutanten in de eerste ploeg moesten zich uitgerekend tegen de spelers die ze naar het tweede HULST - Op de eerste speel dag van de zaalvoetbalcom petitie in Hulst werd met een met scherp geschoten. Zeven wedstrijden lever den zeventig doelpunten op. Het leeuwedeel kwam op naam van nieuwkomer Wentzler. I)e debutant trof in zijn eerste competitie- treffen een incompleet Den Dullaert, dat vorig seizoen laag in de middenmoot ein digde. Met een man minder was Den Dullaert een vogel tje voor de poes. Dat leverde Wentzler een monsterscore op: 22-1. Ook de ploegen van DLC en De Meerpaal waren goed op dreef. Beide teams wonnen met 9-2. Het op papier ver sterkte ING-bank verloor in een enerverend duel verras send van Neckermann/ Stuntmarkt: 2-3. I)e uitslagen: ING-NeekermannJ 'Stuntmarkt 2-3. Wentzler Den Dullaert 22-1; IZV-Van der Poel Ros Beyaart 2-3. FBH-1 Anker Schelfout 4-2; De Reizende Man DLC 2-9. Meerpaal-De Kroon 9 2; The Corner-De Ruijter 3-6 I Dames Na het vertrek van Biezen- trappers/Gerka lijkt de zaal voetbalcompetitie voor da- mesteams meer dan ooit in evenwicht. Engelhard en Heyndrickx zijn van de zes I ingeschreven teams de be langrijkste kandidaten voor de titel. OZ, het vroegere AZWZ, bewees in een com pleet nieuwe outfit in de eer ste ontmoeting echter even- eens nog altijd over een ster ke ploeg te beschikken. De uitslagen: Engelhard-De Bruintjes 7-2; Peters Cleaning- OZ 1-6; Boidin-Disco Love 2-0. van onze medewerker TERNEUZEN - In het zaalvoet balrayon Terneuzen werd deze week zowel voor de competitie als voor de beker gespeeld. Wat vooral opviel was het groot aan tal treffers: alleen al in de vijf competitiewedstrijden werd zeven-en-vijftig keer ge scoord. Uitschieter was het duel in de derde klasse tussen Dow 2 en Dow 3. dat in 14-4 eindigde. Maar ook De Groote Slock - Melk Bier (2-12) en Qutility 1 - Smit Sportprijzen (10-0) eindigden in dubbele cijfers. In de tweede rondè van de beker kwamen in totaal twaalf teams in actie. Of beter: elf. omdat Wit te Boussen-de Bruin zonder op gave van redenen verstek liet gaan. In vier poules van drie teams werd een halve competi tie afgewerkt, waarbij de vier poulewinnaars zich zouden kwa lificeren voor de halve finales, die voor maandag 27 februari op het programma staan. In poule B was de spanning het grootste. Maas Afbouw 1 was uiteindelijk de gelukkigste ploeg dankzij een beter doelsaldo. Ook plaatsten zich: Video Kiss, Gemeente 1 en Qutility 1. Dc uitslagen: Competitie: Derde klasse: De Groote Slock - Melt Bier 2-12. Qutility - Smit Sport| zen 10-0. Dow 2 - Dow 3 14-4 Crunchtime - ABN/Amro 7-1 Vierde klasse: Terneuzen 2 - Qui: 2 1-6. De standen: Derde klasse: 1 MtS Bier 1-2 2 Dow 2 1-2 3 Qutility 1 Crunchtime 1-2 5 Witte Boussci Bruin 1-2 6 Dow 4 1-0 7. ABN/Aik 0 8. Smit Sportprijzen 1-0 9 Do»! en 10. De Groote Slock 1-0 Vierde klasse: 1 Qutility 2 24 Maas afbouw 2 1-23. Terneuzen: 4 Atoom Boys 1-1 5 Feyter 1-16 meente 2 0-0 7. Plantenmarkl IN Dow 5 1-0 9. Instuif 1-0 en 10. Zwaantjes 4 1-0. Uitslagen bekereonipetitie: Poule A: Video Kiss - TerneuzenB ded Stores 6-1. Terneuzen Boa Stores - Witte Boussen 3-0 iregl Witte Boussen - Video Kiss 0-3 irs Poule B: Maas Afbouw 1 - De Gra Slock 2-0, De Groote Slock - Do; 0 en Dow 3 - Maas Afbouw 1 2-1. Poule C: Gemeente 1 AZWZ! AZWZ - Dow 2 0-2. en Dow 2 meente 1-1. Poule D: Sporting'88 1 - Qutilityi; Qutility 1 - Qutility 2 4-1 en Qutilü; Sporting'88 1 0-3. Eindstanden: Poule A: 1. Videol 2-4 2. Terneuzen Bonded Stores en 3 Witte Boussen 2-0. Poule B: 1. Maas Afbouw 1 2-2(1! De Groote Slock 2-2 (2-2) en 3 Do; 2(2-3). Poule C: 1. Gemeente 1 2-3 (5-i Dow 2 2-3 (3-1) en 3. AZWZ 2-0 Poule D: 1. Qutility 1 24 Sporting'88 1 2-2 en 3. Qutility22 van onze medewerker HULST - In de eerste klasse he ren van de bedrijfsvolleybal- competitie in Hulst kenden Broomchemie 1 en Smash 2000 deze week de voortvarendste start. Broomchemie 1 won met 3- 0 van De Troubadour (via 15-4, 15-6 en 15-12) en Smash 2000 was De Sterre de baas met 15-13,15-4 en 15-12. CVC/Doolaege en vv Rhodos wonnen óók. maar morsten beide een punt: CVC tegen Luc tor Banden en Rhodos tegen Broomchemie 2. In de eerst klasse dames is na twee speeldagen alleen Zaman Sport (het vroegere Benetton) nog zonder verliespunt. De ove rige teams lieten alle al één of meer punten liggen. Zo moest vv Rhodos deze week een punt af staan aan Jong Morres 1 (2-1) en kon Ferket de Maat ook tegen A Markt niet tot de volle winst van drie punten komen: 2-1. Op vallend was overigens het gerin ge krachtsverschil in de eerste klasse dames: van de zeven wed strijden eindigden er slechts twee in 3-0. De uitslagen: Eerste klasse heren: Broomchemie 1- De Troubadour 3-0, Smash 2000 - De Sterre 3-0, Luctor Banden 1 - CVC Doolaege 1-2 en Broomchemie 2 - vv Rhodos 1-2. Tweede klasse heren: Ambulo Westen 1-2, Brandax - De Vos Es mont 2-1 en Jong Morres - Lm Banden 2 1-2. Eerste klasse dames: Ferket Maat - SC Morres 1 2-1. A Markt Morres 2 2-1, vv Rhodos 1 waarts 3-0, Jong Morres 2 - Lvfe Verstraeten 1-2. Zaman Sport-CE 3-0. A Markt - Ferket en de Maal en Jong Morres 1 - vv Rhodos 111 Tweede klasse dames: Fonobaf lemans - Ivens Sport 3-0. JongMï 3 - 't Hoeksken 0-3. Wentzler Paw De Sterre 3-0. Broomchemie - CE 2-1. SC Morres 3 - Jansenius3t Van Wesemael - Rabobank 3-0 De standen: Eerste klasse heren: 1 Broomclu 11-3 2. Smash 2000 1-3 3 vv Rhod» 2 4. CVC/Doolaege 1-2 5 Broom mie 2 1-1 6 Luctor Banden 1 Mi Sterre 1-0 en 8 De Troubadour H Tweede klasse heren: 1 Branda 2. Van Westen 1-2 3 Luctor Bató 1-2 4. Jong Morres 1-1 5. De Vcsi germont 1-16 Ambulo 1-1 Amro 0-0 8. 't Jagertje 0-0 9 Rijk* 0 en 10. Jansenius 0-0. Eerste klasse dames: 1 vvRhodiï! 5 2 A Markt 2-4 3. Zamsn Sporti Ferket Maat 1-2 5. Ly beert straeten 1-1 6. SC Morres 11-17 i Morres 1 1-1 8. SC Morres 21-19 Morres 2 1-1 10. Van Waterschoot 11. Foto van Damme 0-0 12. waarts 0-0 en 13 CVC 1 0-0 Tweede klasse dames: 1 Van mael 1-3 2. SC Morres 3 1-33 Wer.: Pauwels 1-3 4. Fonobar Nelemaw 5. 't Hoeksken 1-3 6 BroomcheiB 2 7. CVC 2 1-1 8 vv Rhodos20 Ivens Sport 1-0 10. Jansenius H Jong Morres 3 1-0 12. De SterreM 13 Rabobank 1-0 hadden verwezen, bewijzen. Het leverde twee puntendelingen op. Cor Jansen, die vorig seizoen verloor van Hans Groffen. haalde zijn sportieve revanche en omdat Helmut Cardon van Harry Provoost had gewonnen, hielden beide teams elkaar geruime tijd in evenwicht. Gert van Rij, die normaal teamleider van het tweede is maar zaterdag in het stan daardteam zijn opwachting maakte, zet te de eerste ploeg op voorsprong. Hij ver sloeg aan het negende bord Cor Pro voost. „Het is natuurlijk een wedstrijd met meerdere speciale aspecten", vond Van Rij. „Er waren verschillende spelers niet. We hebben een opstelling gemaakt en iedereen laten spelen voor wat-ie waard is. Maar er is duidelijk voor het eerste gekozen. Het eerste moest er rede lijk ongeschonden doorheen komen. Die eerste wedstrijd: het zij zo. We zullen met het tweede vooral tegen die andere teams punten moeten pakken." HWP-HWP 2 6,5-3,5. H. Cardon-H. Pro voost 1-0; H. Groffen-C. Jansen 0-1; J. goormachtigh-M. de Waal 0.5-0.5: G. van der Stricht-A. Riemens 0.5-0.5; M. La crosse^. de Wolf 0.5-0,5; W. Maes-C. de Wolf 0.5-0.5; B. de Bruycker-J. van de Vrecde 1-0: C. Nieuwelink-J. Maes 0,5-0.5: G van Rij- C. Provoost 1-0; M. Kindt-S, Belffoid 1-0. van onze medewerker SAS VAN GENT - Met acht pun tendelingen in twaalf wedstrij den ging de recreatieve volley- baicompetitie vorige week boeiend van start. Opvallend daarbij was dat de ploegen, die vorig seizoen hoog eindigden, reeds op de eerste speeldag een veer moesten laten. Zo moest Acke, regerend kampioen van de eerste klas gemengd, een punt afstaan aan Garage Bode 2 en kwam het damesteam van Caravans Knape/De Sterre te gen het gedegradeerde Philip pine niet verder dan een krappe 2-1-overwinning. Veel beter verging het de man nen van Citroen Wisse. De num mer twee van vorig seizoen stond in de eerste confrontatie tegenover het vorig seizoen op de derde plaats geëindigde Sa- vok. De Terneuzenaars beschik ten in dat duel over een goede opslag en een gevarieerder aan val, waarmee tot drie keer toe de basis voor setwinst werd gelegd: 3-0. Carioca en HAS, die vorig seizoen tot een bescheiden waren veroordeeld, deden' nig voor elkaar onder. Car/ trok in een spannend dueler zins verrassend aan het lanö eind: 2-1. In de eerste klas gemengd be een oude bekende ('t KlieU goed onder een nieuwe naait Line. In een eenzijdige weds- werd meuwkomer Carioca ntf 0 teruggewezen. Rabo. dat^ seizoen zo'n goede eind# kende en zich daardoor haafde op het hoogste r sloeg munt uit het eerste d Philippine werd met 2-1 gen. De uitslagen: Eerste klas dantf* ters Cleaning-Swagemakers H Line-Gilderakkers 1-2 Twer*1 dames: Peters Cleaning 2-PW Marche 0-3: Caravans KW? Sterre-Philippme 2-1 Eerste U* mengd: Carioca-C-Line 0-3. Garage Bode 2 2-1, Raboba»-' lippine 2-1 Tweede klas ge*1 Gilderakkers 2-Super Crom» Hoek 2 1-2; Gilderakkers 2-G* Bode 2-1: Fabricom-Carai aw' pe/De Sterre 0-3. Heren Citro« se-Savok 3-0; Carioca-HAS 2-1 foto Peter Nicolai Het eerste schaakteam van HWP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26