Vlissingen loopt vast bij Breskens Vogelwaarde te gemakzuchtig tegen Steen Bisschop pakt titel driebanden Trimkoersen niet meer in trek Schoondijke steviger aan kop tweede klas Tennisser Ferreira moet haast maken Bescheiden succesjes Nederlandse ruiters i tactische aanpassingen Pentury leiden tot winnende treffer Buitendijk an onze medewerker ws - a"i|RESKENS - Vlissingen ver- limde in de derby tegen Bres- ns in de eerste helft de kansen verzilveren en kreeg daar- oor na rust het deksel op de eus. Waar een gelijkspel het pelbeeld beter had weergege- nen, pakte Breskens in de twee- |e helft de volle winst door een 0,1 [hitterend afstandsschot van obin Buitendijk. Niet onver- ifiui, maar ook Vlissingen kon anspraken op de winst niet nlzegd worden, 'i [en onnodige nederlaag", lopperde Vlissingen-trainer an Kapelle mistroostig na af- ;op „We hebben het aan on- al aelf te wijten." Een ge- te' chtvaardigde conclusie, want e eerste helft waren de kansen uidelijk voor zijn team. Ie aanvallers van Vlissingen toefden hun tegenstanders re- elmatig af. Vooral Pascal Cau- lertin was een kwelgeest voor verdediging van Breskens. kwam enkele malen alleen oor doelman Nico Knol, maar lalde in de afwerking. De be- eeglijke Renato Dijkstra toon- t eveneens aan kwalitatief veel i huis te hebben, maar zorgde loek krijgt veel in de erby tegen Spui ERNEUZEN - De derby in de reede klas van het damesvoet- al tussen Spui en Hoek eindig- in een 1-1-gelijkspel. Eer- eklasser Terneuzense Boys :Yerseke met 3-0 kansloos. ipui-Hoek 1-1: In een aantrek- elijk duel toonde Spui zich de lelere ploeg. Al na vijf minuten sulteerde dat in een doelpunt Christian Kouwijzer na een ambinatie met Mariska Geel- aedt. Daarna een pittige, maar ire wedstrijd waarin Spui het van het spel hield. rust toonde Hoek zich aan- |d snkelijk wat sterker, maar een j' ampleet Spui voerde daarna de boventoon. De kansen aren echter niet aan hen be st leed, mede dankzij uitstekend eperswerk van Claudia Jonk- In de laatste minuut kreeg oek wat het niet verdiende: de illjkmaker. Bianca de Meijer hoot op de lat en Marcia Bos- schoot de terugspringende 1 binnen. voor te weinig rendement door te ver doorgevoerde individuele acties. Breskens speelde te veel voor de bal, waardoor de omschakeling van aanval naar verdediging stroef verliep. Bovendien waren de tegenvallende Mark Boek hout en de felle Cisko Osma- novski nauwelijks in staat de Vlissingse verdediging, waar Marciano Seedo een ijzersterke wedstrijd speelde, te verontrus ten. En de onorthodoxe aanpak van invaller-doelman Van Óm- bergen mocht dan op de lach spieren werken, zijn ingrijpen was wel effectief. Vlak voor rust was het eindelijk prijs voor Vlissingen. Geert Bouwman, hardwerkend maar te vaak zonder steun, liet de bal over de verdedigers zeilen en de ijverige Marco Keim was er als de kippen bij om geheel vrij staand de bal achter Knol te koppen. Een ruststand van 0-1 die zondermeer verdiend was. Aanwijzingen Breskens-trainer Bert Pentury had in de rust de nodige tacti sche aanwijzingen voor zijn spe lers. „Ons middenveld speelde te ver vooruit. Daardoor ont stond er te weinig ruimte voor de spitsen en konden de verdedi gers onmogelijk buitenlangs op komen", wist Pentury. Pentury's raad werd opgevolgd. Al na twee minuten in de tweede helft sprintte rechterverdediger Johnny Jacobse buitenom, zorg de voor een afgemeten voorzet op de kleine Osmanovski en de ze kopte ongehinderd fraai bin nen: 1-1. Daarna hield Breskens het betere van het spel en kon Vlissingen nauwelijks meer een vuist maken. Pascal Caumertin schold en kletste zichzelf uit de wedstrijd en Dijkstra liep zich steeds va ker onnodig vast op de Breskens- verdediging, die in John Alle man en Willy de Jaeger (liep weer maar eens tegen een gele kaart op) over een ijzersterk cen traal duo beschikt. Bovendien kreeg Breskens steeds meer greep op het middenveld. Ondanks hard werken kwamen er aan beide zijden nauwelijks kansen, waardoor het duel een matte indruk maakte en er nooit een derby-sfeer ontstond. Tot zo'n twintig minuten voor tijd Robin Buitendijk, bij gebrek aan afspeelmogelijkheden. van ruim 25 meter uithaalde. Zijn schot verdween onhoudbaar voor Van Ombergen in de boven hoek: 2-1. De kopjes bij de Vlissingers gin gen omlaag. Breskens, waar drie spelers een dreigende schorsing nog moeten binnenkrijgen, con troleerde de wedstrijd en kwam alleen in de slotminuut nog in gevaar toen invaller Nasser Gas- hi venijnig net naast het doel van Knol mikte. Luchtduel in de slotfase van de wedstrijd Breskens-Vlissingen (gestreepte shirts). foto Peter Nicolai CLINGE - Aloys Bisschop is kampioen tweede klas driebanden klein van het district Zeeuwsch-Vlaanderen gewor den. In het eindtoernooi in café De Smid se in Clinge moest Bisschop slechts één remise toestaan. Alle overige partijen schreef de speler van GBC op zijn naam. Bisschop hield zich in de slotfase van het toernooi niet in. Hij speelde louter en al leen voor de titel. In de slotpartij haalde hij nog eens alles uit de kast en klopte hij Harold Pluym. Pas op dat moment was hij zeker van de titel, maar door zijn drift om te scoren, kwam Bisschop met een alge meen moyenne van 0.609 uit de bus. Dat was te hoog om uitgezonden te worden naar het gewestelijk kampioenschap van 28 tot en met 30 oktober in het district Schouwen-Duiveland. Dat reisje is voor Eddy Aerts die uiteindelijk als tweede ein digde in dit toernooi. Achteraf bleek dat Heijens ook bij verlies tegen Pluym zeker van de titel was geweest, omdat Eddy Aerts zijn slotpartij verloor van Wim van Brink. Aloys Bisschop kreeg ook de prijs voor de kortste partij (zestien beurteni terwijl Ed dy Aerts de hoogste serie van het toernooi realiseerde: zeven. Eindstand: 1 Aloys Bisschop (GBC) 13-0.609-6; 2 Eddy Aerts (HBCTroubadouri 10-0.566-7. 3 Wim van Brink (CBCi 9-0.486-5. 4 Harold Pluym iCBC) 8-0 595-5:5 Florent Heijens (DOW) 5-0.425- 4. 6 Charles Reijns iSteense Carambolei 4-0 441 - 4.7 Nico Kalden Bierwinkeltje) 4-0 396-3: 8 Pier re Levrier (De Smickel) 3-0 460-6 untendeling in derby vierde klasse in onze medewerker OGELWAARDE - Was het on- rschatting van de tegenstan- of is het heilige vuur bij Vo lwaarde al gedoofd na de aaie competitie-opening laarin vier punten werden be- aald uit de eerste twee wed- rijden. Feit was wel dat er in thuisduel tegen Steen veel gemakzuchtig werd gespeeld dat de bezoekers veel meer «t toonden. Steen vocht na lee nederlagen op rij voor wat el waard was en kon zonder leer aanspraak maken op de untendeling (2-2) die nu tot land kwam. Drige week verloor Steen kans los op eigen terrein van Zierik- (0-5). Vooral in verdedigend leer nieuwe alve finalist n zaalvoetbal OSTBURG - In de bekerstrijd an het KNVB-zaalvoetbal aatste De Frietstal zich - na 'erduin en Leenhouts - door Mile-winst voor de halve fi- ile. Met 3-0 werd Maitre Jean 'klopt, waarna de 5-4-winst te- "i De Ruysscher voldoende as voor een plaats bij de laat- 'vier. Maitre Jean won met 4- van De Ruysscher. In de regu- «e competitie opende 't Popu- "enhof sterk met 4-3-winst te- 'n Leenhouts. irevo het recreatieve zaalvoetbal widen de laatste wedstrijden de eerste ronde van de beker- mpetitie op het programma. zorgde Wolf (C-poule) Br een enorme stunt door het de hoogste poule uitkomende BN-Amro met 13-4 te verplet en. lelhouder Oud Sluis opende normale competitie in poule s'erk met een 5-2-winst tegen "current Edah/Mijnders. ancke Sport liet ABN/Amro psloos en Veteranen vloerde fcrt Heijn. Traas deelde pun- "net La Porte d'Or. Het duo emerang en Omnisport. tot seizoen een team. begonnen •den goed in poule B met "st op respectievelijk Steke- cken De Rode Leeuw. A: Oud Sluis-Edah/Mijnders 5- ABN/Amro-Francke Sport 1-5; jas-La Porte d'Or 2-2: Albert Heijn- «anen 3-6. B'e De Rode Leeuw-Omnisport OBS'Erasmus-Texaco/'t Krikje 6- «Boemerang-Stekelinck 6-2 Riemens-JJ Opties 1-4 verste ronde: VVolf-ABN Amro van de Sande-Sunset Boule- te De Wielewaal-Riemens 2-9. ^en-De Boemerang 1-2. opzicht leek die afstraffing zijn sporen achter gelaten te hebben. Met name in de beginfase werd er uitermate zwak verdedigd waardoor de bezoekende ploeg al snel kansjes weg gaf. Daardoor kwam Vogelwaarde spoedig aan de leiding. Rudie Raas mocht zomaar langs twee, drie verdedigers glijden waarna Arno Wauters ongehinderd bin nen kon koppen: 1-0. Die snelle voorsprong gaf de thuisclub geen vleugels. Inte gendeel zelfs, er werd steeds krampachtiger gespeeld en me de daardoor kon Steen achterin orde op zaken stellen (met Ed win Hofman als absolute uitblin ker). De thuisclub moest daarna het initiatief aan de bezoekers laten, maar de spelers van Steen wisten met de geboden ruimte weinig of geen raad. Natuurlijk kon trainer Norbert Samson als excuus aanvoeren dat een paar belangrijke pion nen niet van de partij waren. Een aanvaller van Steen (zwarte broek) maakt het de ver dedigingvan Vogel waarde moeilijk. foto Peter Nicolai van onze wielermedewerker GRAAUW - De Zeeuws-Vlaamse trim koersen worden de laatste tijd meer en meer beheerst door de Brabantse prijsrij- ders. De Bevrijdingsklassieker, die de Wieier Trimbond zaterdag in Graauw hield, was daarop geen uitzondering. Ex- prof en amateur Peter Heeren was op nieuw één van de smaakmakers en werd bovendien ook spurtwinnaar van een kopgroep met onder meer nationaal kam pioen Johan Peemen, Johnny van de Klooster en Robert de Jonge. Opnieuw lieten de regionale coureurs het in groten getale afweten. Slechts drie Zeeuws-Vlamingen namen de moeite om een startnummer af te komen halen. Als daarin geen verandering komt, ziet het er somber uit voor de regionale trimkoersen. Johnny van de Klooster bijvoorbeeld liet een paar weken geleden, in Cadzand. ook al weten volgend jaar meer de nadruk op de koersen van de TMZ (de trimorganisa- tie boven de Westerschelde) te leggen. De wedstrijd had niettemin een aantrek kelijk verloop met een kopgroep die er mocht zijn: Peter Heeren, Johan Peemen en de Zeeuwen Johnny van de Klooster en Robert de Jonge. Alleen het duo Ronald Smits en Kees Beenhakker probeerde de koplopers nog dwars te zitten, maar zij kregen geen voet aan de grond. Peter Hee ren won op eenvoudige wijze de spurt In de C-categorie bepaalden Ko Tolhoek en Kees van de Dries het wedstrijdbeeld. Het duo reed kilometers lang aan de lei ding en mocht in een onderling duel om de bloemen spurten. Tolhoek was de rapste. Slechts zeven renners reden de wedstrijd uit. Uitslagen A/B-categorie. 1 Peter Heeren, Sprundel, 2 Mar- tijn Simons, Wouw, 3 Johan Peemen. Rijsber- gen, 4 Johnny van de Klooster. 's-Heer Arends- kerke. 5 Robert de Jonge. Middelburg; 6 Kees Beenhakker. Heinkenszand; 7 Ronald Smits, Clinge. 8 Jack Broeren. 9P Broeren; lOJosJere- miasse. Wemeldinge C-calegorie. 1 Ko Tolhoek. Yerseke. 2 Kees van de Dries. Heinkenszand van onze voetbalmedewerker TERNEUZEN - Schoondijke heeft na de 1-3 winst bij Noor mannen de leiderspositie in de tweede klas van het afdelings voetbal verstevigd. Terhole en Biervliet hielden elkaar in evenwicht (1-1), terwijl Groede zijn eerste competitiepunt pak te in de doelpuntrijke wedstrijd (4-4) tegen Volharding. SDO tegen Sluis werd 22 minu ten voor tijd bij een 4-3-stand in het voordeel van SDO gestaakt door scheidsrechter Rozema uit Souburg. De zaterdagclubs Spui en Cad zand doen het uitstekend. Spui won in een rechtstreeks duel om de eerste plaats met 3-2 van Borssele. Cadzand veroverde een punt (3-3) in de uitwedstrijd tegen ZSC. Noormannen-Schoondijke 1-3: De Zeeuws-Vlamingen legden na rust de basis voor de winst. Na een gelijkwaardige eerste helft nam Schoondijke vlak na rust door een doelpunt van Guus de Smit de leiding (0-11. Halverwege de tweede helft scoorde Claude Cornelis 0-2 en de wedstrijd was gespeeld. In de slotminuut vielen nog twee doel punten: Frank Steijaert voor Schoondijke en Tonno Wonder- gem voor Noormannen. Terhole-Biervliet 1-1: Een te rechte eindstand Voor de rust werd er aan beide kanten veel balverlies geleden. Toch wist Wim Verdoorn Biervliet op een 0- 1-voorsprong te zetten. In de tweede helft drong Terhole meer aan. waardoor Frank Mangnus verdiend zijn ploeg langszij 11-1) bracht. Groede-Volharding 4-4: De doel puntrijke wedstrijd werd terecht met een gelijkspel afgesloten. Volharding kwam voor de rust op een 0-1-voorsprong via John ny Moison. In de tweede helft vergrootte André Traas de mar ge tot 0-2, maar Jan van Belois (hij scoorde een zuivere hattrick) en Luc van de Velde brachten Groede terug in de wedstrijd 2- 2. Daarna nam Volharding tel kens een voorsprong via treffers van Leo Remijn en Kees van Huizen, maar twee vrije trappen van Jan van Belois bezorgden Groede het eerste punt" 4-4 SDO-Sluis 4-3 (gestaakt): De thuisclub was in de beginfase niet bij de les. Sluis liep door doelpunten van Peter Slits (2) en Sjaak Canniere uit naar een 0-3- voorsprong. Toen schrok SDO wakker en voor de rust viel nog de aansluitingstreffer (2-3) door doelpunten van Mark Staal en Theo Eïjsackers. Toen Ronnie Jonkheim met een afstands schot gelijk (3-3) maakte, was SDO ontketend. Donald Roels zorgde met een fraaie kopbal voor 4-3 en niets leek een zege van SDO meer in de weg te staan Tot het moment waarop scheidsrechter Rozema 22 minu ten voor tijd overging tot het sta ken van de wedstrijd omdat Sluis-doelman Serge Janssens was geveld door een wespen- steek. Spui-Borssele 3-2: Een prima start van Spui dat op een 1-0- voorsprong kwam door Edwin Coone. Even later scoorde Mols de gelijkmaker 1-1). In de twee de helft had Borssele meer bal bezit. maar uit een tegenaanval scoorde Henk Koekkoek 2-1De zelfde speler maakte er 3-1 van. De wedstrijd leek gespeeld. In de slotfase verkleinde Borssele de marge tot 3-2, maar daar bleel het bij. ZSC-Cadzand 3-3: Cadzand kwam na een slechte start op een 1-0-achterstand door een doelpunt van Eric Jan Elenbaas. Toen schrok Cadzand wakker. Op aangeven van Moktar Abid maakte Jean-Paul Martelé ge lijk: 1-1. Na rust werd een sterker Cadzand beloond met een twee de treffer van Angelo Martelé. Daarna profiteerde Van de Moe zel tot twee keer toe van een ver- dedigingsfout: 3-2. Toch haalde Cadzand alsnog zijn gram via een treffer van Agim Cenala. Marc Strijdonck is lange tijd ge schorst en Marco Ottjes was ge blesseerd. Daarnaast stond Theo de Bot weer op doel omdat de nieuwe keeper. Yvan Pau wels, geschorst is. Toch kwam Steen langszij. Laat ste man Guido Gelderland van Vogelwaarde (samen met doel man Patrick Vonk een onzekere indruk makend) werd eenvoudig uitgespeeld door Gino Vink. De voorzet van Vink werd door doelman Vonk in de voeten van Davy van Overmeeren geslagen: 1-1. Dat moment was amper voorbij of de toeschouwers beleefden de emotioneelste minuut van de ge hele wedstrijd. Binnen 60 secon den werd er twee maal gescoord. Eerst dolde Rudie Raas weer een paar tegenstanders waarna Robin de la Ruelle voor 2-1 zorg de en meteen daarop ging doel man Patrick Vonk verschrikke lijk in de fout. Hij schoof over een verre bal heen waarna het voor Eric Merckx eenvoudig was om Steen opnieuw langszij te bren gen (2-2). Vanaf dat moment verwaterde het duel volledig. Vogelwaarde had meer moeite met zich zelf dan met de tegenstander. Steen wilde wel. toonde vooral veel in zet maar kon nimmer echt ge vaarlijk worden. Beide keepers moesten alleen nog in actie ko men voor een paar afstands schoten. Gescoord werd er niet meer; het duel verdiende geen winnaar ook. Afgedankte roeiboten naar Afrika INDIANAPOLIS (ANP) - De we- reldroeibond FISA heeft in Eu ropa tachtig afgedankte wed- strijdboten opgehaald en deze bestemd voor de ontwikke lingshulp in Afrika. Dit is zater dag bekendgemaakt bij de we reldtitelstrijd roeien in India napolis. De pogingen het roeien univer seler te maken, gaan overigens gepaard met veel ongemakken. De Amerikaanse Matt Smith, binnen de FISA directeur voor ontwikkelingssamenwerking die inmiddels zestig landen be zocht, werd in Nigeria binnen een tijdsbestek van zes uur ge dwongen ambtenaren om te ko pen. opgelicht door taxichauf feurs (200 dollar voor een rit van een minuuti. ontvoerd en be roofd. Smith: ..Het had erger ge kund. Een week voor ik in Lagos kwam. werd een Amerikaan op het vliegveld gekidnapt en ver moord." BORDEAUX (ANP/RTR) - De Zuidafrikaanse tennisser Wayne Ferreira heeft moeten doorwerken om het door de re gen geteisterde toernooi in Bor deaux op z'n erelijst te kunnen bijschrijven. Hij moest in twee dagen vier keer de baan op en verkoos daar zo weinig moge lijk tijd door te brengen. De haast ging niet ten koste van zijn spel. Integendeel. In de eindstrijd was hij binnen het uur klaar met de Californièr Jefi'Tarango: 6-0 7-5. In de ochtenduren stond de 23- jarige speler uit Johannesburg, die donderdag jarig was. tegen over Guy Forget. De favoriet van de Fransen hield de als tweede geplaatste Zuidafrikaan drie sets bezig. Hij won de twee de in de tiebreak en investeerde daarin zoveel energie, dat de vol gende set voor Ferreira een for maliteit was. Zaterdag speelde de nummer veertien van de wereldranglijst ook al twee keer. In de tweede ronde bleefhij na een zwak begin de Zweedse routinier Mats Wi- lander de baas. in de kwartfina les de Fransman Olivier Delai- tre. Met zijn eindzege, de derde dit jaar, verdiende Ferreira, in Rotterdam dit jaar finalist, on geveer 90.000 gulden. De Argentijn Franco Da vin boekte in Boekarest het groot ste succes uit zijn nu vier-jarige loopbaan als professional. De 24- jarige tennisser uit Buenos Aires had in de finale van het met een miljoen gulden gedoteerde eve nement opvallend weinig te stel len met de favoriet Goran Ivani sevic. De Kroatische hardhitter, derde op de ATP-ranking, kon de 6000 toeschouwers nauwe lijks boeien op het Roemeense gravel en verloor kansloos: 2-6 4- 6. Davin. die in de eerste ronde al had gewonnen van de als tweede geplaatste Spanjaard Sergi Bru- guera, ontving 125.000 gulden, Ivanisevic 75 mille. De European Mixed Masters in Saarbrücken leverde een zege op voor het Duits-Franse gele genheidsduo Michael Stich/Ma- ry Pierce. In de finale versloegen zij gisteren Tsjechie met 2-1. Stich leed in het enkelspel een even pijnlijke als kansloze ne derlaag (2-6 4-6) tegen Martin Damm, die zaterdag ook al had gewonnen van de Amerikaan Ivan Lendl. Stich zei niet voluit te hebben geserveerd om zijn pijnlijke rug niet te zwaar te be lasten in zo'n pretpartij. Pierce had het Euroteam op voorsprong gezet door Jana No- votna te verslaan. De 19-jarige Frangaise, die de geblesseerde Steffi Graf verving, won aan de zijde van Stich, die ineens niet meer geblesseerd was, ook het dubbelspel. Novotna en Damm gaven zich echter niet zonder slag of stoot gewonnen: 7-6 7-5. Gorthmanns clubkampioen CADZAND - De tennisvereni ging ASOC Cadzand hield de clubkampioenschappen. Bij zo wel de dames als de heren kwa men in het enkelspel de wissel- bekers terecht bij nieuwe kam pioenen. Barth Gorthmanns won de he renfinale door Werner Rotsaert te verslaan. Margriet Buize ver sloeg in haar Finale rivale Svenja Klaver. Sari Tazelaar en Paul van Waterschoot konden hun ti tel van vorig jaar niet verdedi gen. omdat beiden verhuisd zijn. De overige uitslagen: Gemengd dub bel 1 Bart Gorlhmanns/Marjoleln Broijl: Dames dubbel 1 Svenja Kla- ver/Jeanne-Marie van Overbeeke; Heren dubbel 1 Jos de Blok/Bert Jan sen van Rosendaa! Junioren: 1 Bas- tiaan van Overbeeke MODENA (ANP/SID) - Neder landse springruiters boekten dit weekeinde in de springcon coursen van Modena en Do- nauesehingen enkele beschei den succesjes. Piet Raymakers en Bert Romp kwamen gisteren in Donaue- schingen dicht bij een zege in het hoofdnummer om de Golden Trophy. Zij eindigden respectie velijk als tweede en derde. In Modena was Lansink in de Gro te Prijs als zevende de beste Ne derlander. In de barrage van Donaueschin- gen moest het Nederlandse duo voor 10.000 toeschouwers slechts de Zweed Peter Eriksson met het paard Robin Z. een telg van de fokkerij Zangersheide, voor laten. Raymakers kwam met Amadeus Z, eveneens van de stal van miljonair Leon Mel- chior. op de door regen zware bo dem slechts 0,21 seconde tekort voor de hoofdprijs van 45.000 gulden. Romp was met Saman- tha 1.28 seconde langzamer dan Eriksson. Jos Lansink en Eric van der Vleuten kwamen in de Grote Prijs van San Marino, tijdens de Pavarotti International in Mo dena niet echt met de besten mee. In de barrage met negen combinaties was Lansink met Easy Jumper wel snel (hij maak te de derde tijd), maar twee springfouten wierpen hem terug naar de zevende plaats. Cor Dobbelaar volgt Neefs op HULST - Cor Dobbelaar is de nieuwe voorzitter van HV'V'24. Hij volgt Rudy Neefs op, die in de voorbije vier jaar de voorzit tershamer hanteerde. Tijdens de algemene ledenvergadering van HVV'24 werd eveneens af scheid genomen van secretaris Jacqueline van de Voorde en de bestuursleden Honoré Neefs en Ruud d'Hondt. Rudy Neefs blijft overigens wel bestuurslid. Alain de Block is de nieuwe secretaris en Arnold Schelfout vertegenwoordigt de jeugdcommissie in het nieuwe hoofdbestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 25