Oemoemenoe met lege handen Rapide vindt ritme in de tweede helft PZC Bruggeman lang in spoor Jongeneel Astrid Adriaanse schiet raak voor Oostkapelle: 1-0 Dennis van Tuyl komt als winnaar uit tenniscircuit Polosters Schelde maken korte metten met de Dokkelaers Tafeltennissters 't Zand nog niet op dreef in dubbelspel sport Tovaal na langzame start naar ruime overwinning Middelburg en Goes sterk uit startblokken Meziane sneller J MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 1 g van onze rugbymedewerker VLISSINGEN - Oemoemenoe leed in de tweede competitie ronde opnieuw een kleine ne derlaag. In Hilversum verloren de .Middelburger met 12-5 van RCH 2. Een stand die al bij rust op het scorebord stond. De Goese Rugbyclub Tovaal had moeite om de score te openen in de topper tegen Gouda, maar na de O-O-ruststand kwam Tovaal echt op toeren om vervolgens met 30-0 te winnen. Tovaal gaat met vier punten uit twee wed strijden aan de leiding in de der de klasse. RCH 2 - Oemoemenoe 12-5: De Middelburgers hadden in Hil versum een matige start. Door twee zwakke momenten in de Middelburgse defensie kwam RCH 2, door deze winst me dekoploper in de eerste klasse, op een 12-0-voorsprong. Na 20 minuten kreeg Oemoemenoe meer greep op de wedstrijd. Jan Albregtse en Herbert-Jan van der Waal slaagden er niet in om via penalty-kicks aansluiting te bewerkstelligen. Pas vlak voor rust kwam Oe moemenoe via een fraaie actie van Ramses Jongewaard terug tot 12-5. Oemoemenoe nam het initiatief, maar had pech dat Edo Jansen geblesseerd uit moest vallen en dat Thomas Fransen met een handblessure op halve kracht verder moest. Daardoor had Oemoemenoe geen kans meer op een beter re sultaat. Tovaal Gouda 30-0: De Goese Rugbyclub Tovaal was opnieuw goed op dreef. Gouda, dat vorige week Breda met 46-5 verpletter de, wist tot diep in de tweede helft stand te houden, maar moest zich toen toch gewonnen geven. In de eerste helft was To vaal al oppermachtig, maar de thuisploeg slaagde er niet in één van de vele kansen te verzilve ren. Jacco Korstanje en Jans Joost Wiebrens waren dicht bij de openingstry. Na rust bezweek de verdediging van de felle Zuidhollanders. Na dat Jan Moelker de score in de 17e minuut via een penalty-kick opende, drukte Tovaal direct door Binnen vijf minuten brach ten Hans Houmes en Bart Spaas de voorsprong met twe welge mikte conversions van Jan Moelker op 17-0. Gouda spartel de nog wel wat tegen, maar kwam te kort tegen de ontketen de Goesenaren. Eerst rondde Hans Houmes een snelle aanval van Aryan Moel ker en Tonnis van der Tuin per fect af en drie minuten latei- stond Houmes aan de basis van en try van aanvoerder Thierry Beheregaray: 27-0. Vlak voor het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Hans van Dijk bepaalde Jan Moelker de eindstand met een penalty kick op 30-0. van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN - De waterpolos- Iers van de Schelde hebben ook hun tweede wedstrijd voor de districtsbeker overtuigend ge wonnen. De Dokkelaers werd met 23-3 naar huis gestuurd. De Schel de-heren zijn uitgescha keld. eerst werd nog wel van Breda gewonnen (5-6) maar in de laatste poule-wedstrijd was TRB/RES met 12-8 te sterk. Schelde-Dokkelaers 23-3: In de tweede wedstrijd van de Schelde kon Dokkelaers een periode re delijk tegenstand bieden (3-li. Daarna waren de vrouwen van de Schelde een klasse apart en werd Dokkelaers snel naar een 11 -2-ach terstand gespeeld Coach Reijnhout zette vervol gens meerdere speelsters uit het tweede team in wat overigens geen problemen gaf. Schelde speelde een sterke partij en won dik verdiend met 23-3. Voor Schelde scoorden: Rowena Wit kamp 9 maal. Sophie Hooy- maayers 5 maal. Ria van der Hooft 4 maal. Martine Koster en Colinda Keesom beiden 2 maal en Margriet Mulder 1 maal Breda-SchelÖe 5-6: De Schelde speelde een redelijke wedstrijd tegen Breda. Zonder Hans Mur- re was Schelde beter op dreef dan in de eerste wedstrijd tegen Aegir. De Schelde won verdiend met 5-6 en behield kans op de tweede ronde van de districtsbe ker. TRB/RES-Schelde 12-8: De he ren van de Schelde kenden in de laatste poule-wedstrijd een goede start tegen de ploeg uit Tilburg 3-3 eind eerste periode. Maar de tweede periode verliep dramatisch en TRB/RES liep uit naar 6-3. De derde periode gaf weer perspectief want het ging weer gelijk op en Schelde toonde veerkracht 9-6. Maar in de laatste periode wis ten de mannen uit Terneuzen niet te imponeren en zij kwamen net iets te kort. waardoor uit schakeling een feit was. Voor Schelde scoorden: Cees van Houwelingen 4 maal en Willy de Blaey, Maarten de Pooter. Tijl Vercauteren en Jose de Pooter allen 1 maal. Hans Markusse van Tovaal wordt zwaar op de huid gezeten door twee spelers van Gouda. Rechts Michel Hoogendoorn. foto Willem Mieras In wegwedstrijd over 25 kilometer van Dynamo van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - In een koud en regenach tig Middelburg heeft Ron Jongeneel (36) uit Alblasserdam de 25 kilometer van Dynamo op zijn naam geschreven. Rini Bruggeman van AV'56 kon tot twintig kilometer bijblij ven om zich vervolgens gewonnen te geven. „Ik was al blij dat ik Jongeneel kon vol gen", zei Bruggeman. Bruggeman en Jongeneel namen direct na het startschot de kop. Na 5 kilometer in 16 minuten en 47 seconden hadden de twee lei ders al twintig seconden voorsprong op Ju- lien Rayee van DJA en Jaap van Ast van Flakkee. Hans van Vliet van Flakkee volgde solo op 27 seconden als eerste veteraan. Liesbeth van Ast passeerde het 5-kilometer- punt als eerste vrouw in 19 minuten en 42 seconden. Deze volgorde bleef nauwelijks ongewijzigd, alleen werden de verschillen onderling al maar groter. Na twintig kilometer maakte Ron Jongeneel zich los van Rini Bruggeman om in 1 uur 27 minuten en 43 seconden de natte finish in de Sportlaan te passeren. Hans van Vliet bleef de sterkste veteraan in 1.30.18. Liesbeth van Ast finishte met een voorsprong van ruim drie minuten op club genote Tony Versaevel. Uitslagen 25 kilometer: Mannen: 1. Ron Jonge neel, AAA. 1.27.43: 2. Rini Bruggeman. AV'56,1.28.45; 3 Julien Rayee, DJA, 1.29.43; 4. Jaap van Ast, Flakkee, 1.30.00; 5. Peter van Waes, Wie lingen, 1.35.23; 6. Harry Louwerse, Dynamo, 1 37.31, 7. Wil Zweemer, AV'56, 1.38.59; 8. Edwin van Alphen, Sporting Walcheren, 1.42 32. 9. Jan Korevaar. AV'56, 1.42.50; 10. Kees de Winter. AV'56. 1.42.54. Veteranen 40-49: 1 Hans van Vliet. Flakkee. 1 30 18; 2 Arie van Dijk, Flakkee. 1.31 18: 3 Freek Pliester. RRA. 1.32.10: 4 Ad Tierie. Atletica. 1.35.17; 5. Theo Verhagen. RAA, 1.35.37. Veteranen 50-59: 1 Hans Vugts, AAV'36: 2 Leo Dam. Vet.Ned.. 1.36.06; 3. Hugo Poortvliet, Dy namo. 1 47.28 Veteranen 60 jaar en ouder: 1. Bram de Rijke. Dy namo. 2.00.41. Vrouwen: 1 Liesbeth van Ast, Flakkee. 1.44.25; 2. Tony Versaevel, Flakkee, 1.48.00, Mientje de Jon ge, Dynamo. 1 58.57; 4. Brigitte Philippa, Dynamo. 2 04.10 Trimmers: 1 Rino van Oosten, Driewegen, 1.35.31; 2, J Marteijn, Westkapelle, 1.39.10, 3. Arjan Burg graaf, Vlissingen, 1.39.29. Hockeyers uit Hulst pakken volle winst tegen Goes van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De hockeyers van Rapide pakten in de Zeeuw se derby tegen Goes de volle winst na een matig gespeelde eerste helft. De ploeg uit Hulst maakt jacht op de titel, die zij vorig seizoen nipt miste. Voor Olympia pakken zich nu al don kere wolken samen. Vorig sei zoen kwam de ploeg ook al moeilijk tot scoren, en dit week einde verloor Olympia in Don gen met 2-0 van Liberty en slaat na twee wedstrijden trooste loos onderaan. De vrouwen van HSD uit Zierik- zee wonnen - door een doelpunt van Saskia van Veldhoven - met 1-0 van Gilze Rijen. Rapide ging thuis pijnlijk onderuit tegen het Tilburgse Shot 1-4. Shot en HSD delen samen de eerste plaats in de vierde klasse met vier punten uit twee wedstrijden. Mannen derde klasse Rapide-Goes 2-0: Bij rust was de de 0-0 een terechte afspiegeling van de krachtsverhouding in het veld. Het spel van Rapide was in de eertse helft te rommelig en ge haast. om de Goese verdedigers in de problemen te brengen. Na de pauze had Rapide de organi satie beter voor elkaar en binnen tien minuten kwamen de Hul stenaren op een verdiende 2-0- voorsprong. ..We hebben deze overwinning als team behaald. Vooral in de tweede helft hebben we gedisciplineerd gespeeld en verdedigend weinig kansen weg gegeven". aldus Rapide coach d'Hondt. In de slotfase moest de Hulster-doelman Martijn Locke- feer, die evenals z'n Goese col lega Olaf Teulings. een prima partij keepte tweemaal ingrij pen toen Jelle Buijtendijk en Barry van den Berg waren door gebroken. De Rapide-doelpunten kwamen op naam van Maxim Haartsen, na goed voorbereidend werk van Joep Fassaert en Mark Jan de Jonge. Liberty-Olympia 2-0: Een beter spelend Olympia heeft geen loon naar werken gekregen. Een counterend Liberty kon door twee zwakke momenten in de Vlissingen-dames winnen: 5-1 VLISSINGEN - De dames van Oostkapelle lijken zich goed aan te passen aan het landelijk voetbal en bezetten na een 0-1 overwinning in Nijmegen tegen NEC de eerste plaats. Vlissin gen won met 5-1 van Ter Leede 2. Terneuzense Boys blijft kans rijk na de 3-0 winst op Yerseke. NEC-Oostkapelle 0-1 (0-1) - De Zeeuwse topploeg kwam niet echt in het spel. Het ging wat moeizaam, maar gezien de indi viduele klasse en het veldover- wicht is de winst dikverdiend. Na 20 minuten kwam Miranda Cijvat goed op en uit haar voor zet scoorde Astrid Adriaanse 0- 1 Oostkapelle had na rust meer balbezit, kreeg ook meer kansen en consolideerde tegen het einde met sober voetbal de 0-1 voor sprong. Vlissingen-Ter Leede 2 5-1 (2-1) - Een beter Vlissingen moest vooral in de eerste helft oppas sen voor de snelle counters van Ter Leede. Maringe Vogel scoor de al snel tweemaal: 2-0. Bij rust was het 2-1. maar toen al waren de betere kansen voor Vlissin gen. De Zeeuwse dames liepen na de rust gemakkelijk uit. Via Maringe Vogel. Jose Verhage en Ilona Stouthamer werd het ver diend 5-1. Terneuzense Boys-Yerseke 3-0 - Een verdedigend Yerseke (spe lend met slechts een spits) ver weerde zich fel tegen een sterker Terneuzense Boys. Na een vroeg doelpunt van Wanda Zegers viel het spel bij "de Boys' terug, Pas een kwartier voor tijd gaven doelpunten van Inge Suy en In ge van Houten de verhoudingen beter weer. Zeeuwse verdediging een 2-0- voorsprong nemen. Na de rust dicteerde Olympia het spel. Tot tweemaal toe waren de Zeeuwen dicht bij een doelpunt. Met enig geluk kon de Brabantse doel man schoten van d'Angremont en Swieringa onschadelijk ma ken. Stand: Souburg 2-4, Liberty 2-4, Ra pide 2-4. Goïrle 2-2. Goes 2-2, Hoekse Waard 2-2. Waalwijk 2-2, Zevenber gen 1-0, Shot 1-0. Prinsenbeek 1-0. DDHC 1-0. Olympia 2-0 Vrouwen vierde klasse Rapide-Shol 1-4: Het matte Ra pide leed een terechte neder laag. De Brabantse ploeg was feller en beter in de combinatie en nam binnen een kwartie een verdiende 0-2-voorsprong. Ra pide kwam na een half uur spe len terug in de wedstrijd, door een doelpunt van Martine Ma terna. Na de thee verhoogde Shot het tempo en bouwde, on danks goed keeperswerk van Marion Goossen, de score uit tot 1-4. HSD-Gilze Rijen 1-0: HSD sloeg vier minuten voor tijd toe, in een gelijkopgaande duel met voor de pauze kansen over en weer. De HSD-voorwaartsen zagen - in de slotfase van de eqrste helft- tot viermaal toe een inzet gestopt door de attente Brabantse keep- ster. In de slotfase kwam de thuisploeg onverwacht op de volle winst. Uitblinkster Annie Gerritsen speelde haar directe tegenstandster knap uit en stel de Saskia van Veldhoven in de gelegenheid de winnende treffer te scoren. Stand: Shot 2-4. HSD 2-4. Rapide 2-2, Gilze Rijen 2-2, Teteringen 2-2. Goes 1-0. Olympia 1-0, Oudenbosch 2-0 Maandag 05.45-06.0u Did 1: Morgenmagazine sport. 08.30-01.30 EURO: Diverse takken van sport. 13.07-15.17 Ned 2: Studio Sport 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute 18.39-18.47 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL -Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal 23.30-00.00 RTL 4: Sport Nathalie van Wolffelaar van SAR. foto Peter Nicolai van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - In de ope ningswedstrijd van de eerste divisie heeft het vernieuwde damestafeltennisteam van 't Zand geen zege kunnen boe ken. De Middelburgse vrou wen verloren de uitwedstrijd tegen Shot Wageningen 2 met 6-4. De heren van Qutility/MZ 1 kwamen in de derde divisie niet in actie. Wegens vakan tie van kopman Peter Slagter werd het duel tegen Combat uitgesteld. Ondanks het uiteindelijk ne gatieve resultaat leken de da mes van 't Zand in Wagenin gen lange tijd op weg naar de winst. De bezoekers startten goed met een zege van nieuw komer Astrid de Ruiter, ge volgd door winst van Janneke Slokkers op Juliet van Veen. Mariska Goormachtig ver grootte de voorsprong nog tot 3-0 door in een spannend duel Hoogeveen met gering ver schil te kloppen. In het dub belspel werd de produktie een halt toegeroepen. Het koppel De Ruiter Goormachtig zag zich na een hoopvolle start in de derde game verslagen door Demon en Van Veen. Shot kwam definitief terug in de wedstrijd toen Van Veen ver volgens via De Ruiter 3-2 liet aantekenen. Mariska Goor machtig vergrootte de marge nog met een zege op Demon. maar daarna zakte het goed begonnen Zand verder in. Shot egaliseerde de stand op 4- 4. en hoewel Astrid de Ruiter in de negende partij meer dan goede kansen had tegen Hoo geveen kwam de thuisclub toch op een voorsprong. Hoo geveen trok met 23-21 in de beslissende game aan het langste eind, waarna Demon het karwei in de afsluitende partij tegen Slokkers af kon maken. Shot (W) 2 - 't Zand 1 6-4: Demon- De Ruiter 1.4-21 15-210-1 Van Veen- Slokkers 14-21 21-23 0-2 Hooge- veen-Goormaehtig 14-21 23-21 19- 21 0-3 Demon/Van Veen-De Ruiter /Goormachtig 15-21 21-11 '21-15 1-3 Van Veen-De Ruiter 19-21 21-12 21- 19 2-3 Demon-Goormachtig 8-21 20-22 2-4 Hoogeveen-Slokkers 21- 12 21-12 3-4 Van Veen-Goormach- tig 21-17 21-13 4-4 Hoogeveen-De Rui ter 20-22 21 -15 23-215-4 Demon- Slokkers 22-20 21-14 6-4 De dames van MZ verloren eveneens. De derdedivisionist stuitte in Oegstgeest op Pe cos (8-2). Suzanna Huibregtse redde met twee winstpartijen de eer voor MZ. waar Ilse Burgs en Sonja Barentsen zonder zege bleven. Debutant SAR 1 greep in de vierde divisie direct de koppo sitie. De ploeg uit. Klooster- zande was met 9-1 veel te sterk voor Het Markiezaat uit Bergen op Zoom. dat alleen ten koste van Nathalie van Wolffelaar aan een winstpunt kon komen. Naomi Schelf hout en Gabine Fokkens kwa men tegen de Brabantse vrou wen niet in gevaar. Bij de heren zetten 't Zand en SAR alvast een goede stap in de richting van het kampioen- schapin de vierde divisie, 't Zand had in de Zandkuil geen enkele moeite met het zwak ke Papendrecht 2. Jan Henk Bomhof, Leo Zuidweg en Je roen Louws versloegen de be zoekers in snel tempo met 10- 0 zonder een game af te staan. SAR 1 nam in Kloosterzande met 8-2 ruim afstand van de vooraf gevreesde kampioens concurrent NOAD uit Schie dam. Wim 't Hooft en de te ruggekeerde Pascal Neve ble ven soepel ongeslagen. Alleen Mark Maas had de vorm nog niet geheel te pakken, wat hem op twee nederlagen kwam te staan. Desondanks was de 8-2 voor SAR een uit stekend resultaat. Het op handhaving mikkende MZ 2 kwam eveneens tot winst. Met een ongeslagen Willem Jan Duininck waren de Mid delburgers met 7-3 beter dan het thuisspelende Papen drecht 1. Ronald van Roo en Lennard Rodenburg wonnen elk tweemaal voor MZ 2. Enige dissonant bij de heren was MZ 3. dat het zonder kop man Peter van Iren in Delft opnam tegen DHC 1. Het werd een forse 9-1-nederlaag voor de voormalige afdelings kampioen. waarbij alleen Alex Krappen tegen Sergei Choulepov de eer kon redden. van onze dammedewerker MIDDELBURG - Zaterdag is de nationale damcompctitie weer van start gegaan. GDC Goes en Middelburg, de twee Zeeuwse vertegenwoordigers in de twee de klas D, deden het uitstekend: GDC Goes won in Culemborg met 9-11 van het ambitieuze Meurs Culemborg/DEZ en Mid delburg won in een thuiswed strijd met 12-8 van EAD uit As ten. Een klas hoger leed PWG 's-Gra- venpolder in Geleen een zware nederlaag tegen CEMA/De Vas te Zet: 15-5. PWG 's-Gravenpol- der zag de topspelers Eddy Budé en Toby Hage dit seizoen ver trekken naar verenigingen die in de hoofdklas uitkomen en moest bovendien zaterdag met twee in vallers aantreden tegen titel kandidaat CEMA/De Vaste Zet, een ploeg die voor het grootste deel uit buitenlandse spelers be staat. De start was op zich niet slecht: via gelijke spelen van Arjo Kou semaker, Daaf Kasse, Jan van de Beek en Peter Schellekens stond er na zo'n drie en een half uur spelen een 4-4-tussenstand op het scorebord. Daarna ging het snel bergafwaarts met de Zeeuwen: Chiel Hamers bereik te nog een puntendeling. maai de overige vijf PWG-spelers moesten allen de vlag strijken. De uitslagen: CEMA/De Vaste Zet I- PWG 's-Gravenpolder: 1G. Hujbner- D Kasse 1-1; 2. A. Presman-J de Leeuw 2-0; 3 B. Lemmens-P Schelle kens 1-1; 4, J de Heer-A. Kousema ker 1-1; 5. O. Verdel-D. de Rooij 2-0, 6. D. Verschueren- J. v.d. Beek 1-1; 7. S. Michiels-C. Hamers 1-1. 8 P Sjatsov- J Gajadhar 2-0; R. Schallev- A.J. Janse 2-0; 10 M de Heer- M. de Jager 2-0. Totaal 15-5 De overige uitslagen in de eerste klas A: CAB Holland/DEZ-PSV Dammen I 10-10, Damlust-Schaes- berg 12-8. Amstelland-Bloemendorp Lent 8-12. Schiedam-Heijmans Ex celsior I 12r8: Ons Genoegen Utrecht I-Bennekom 11-9. De Goese damclub zorgde zater dag voor een topprestatie. Te genstander Meurs Culemborg/ DEZ eindigde vorig seizoen als tweede en wil dit seizoen pro moveren naar de eerste klas. De spelers van Goes wensten daar vooralsnog geen medewerking aan te verlenen. Na een gelijk spel van Ronald de Pijper over troefde Andres van de Berge zijn tegenstander door een foutieve damzet af te straffen. Na een se rie gelijke spelen bracht Cees Rijk de voorsprong door winstpartij op 5-9. De Utrechtse ploeg kwam te tot 7-9 toen Jan Sïnke veri van grootmeester John van? Borst. Ondanks de voorspa waren de Goesenaren er bepa niet genist op. want de ti overblijvende standen wai niet bepaald florissant. Pim Filius en Daniella de hielden het hoofd echter koel sleepten beiden een punten ling in de wacht, zodat de een Goese overwinning een feit w De uitslagen: Meurs Culemix DEZ GDC Goes: 1 J.v.d Bor Sinke 2-0; 2. J P. Patist,-R de Pijp( 1; 3. J. v d. Akker-D de Vos 1-1;) Meesters-C. Rijk 0-2; 5. J Helmo A. v.d. Berge 0-2; 6. H Stoop-Ai Schraafl-1; 7. H Meurs-P Filius: 8. L. Nagels-F. Demssen 1-1; 9. J Riesthuis- J. de Wild 1-1, 10 B i Velzen-J. Honig 1-1. Totaal 9-11, Voor Middelburg is de start de nieuwe competitie naarwi verlopen. Evenals voor de Goi damclub is voor de Middelt gers dit jaar handhaving in tweede klas het belangrijk doel. Elke overwinning is nu meegenomen. De eerste win partij was zaterdag voor deB banders. Bram Goedhart i een niet al te moeilijke damco binatie over het hoofd. Pel Schunselaar maakte de va sprong weer ongedaan dooi een opsluitingspartij zijn teg< stander kansloos te laten. een gelijkspel van Jan Mm bracht David Davidse de thy ploeg op voorsprong. In de iry ge van twee punten kwam dsa zij een grote reeds gelijkwa dige remises lange tijd geenn andering. Arie Kammeraat g grootte uiteindelijk de va sprong door een position) overwinning aan het twa bord. Een gelijkspel van Ril van Eenennaam. die dit jaari debuut maakt in het era team. bracht de eindstand op: 8. De uitslagen: Middelburg-EAD P C. Schunselaar-A Boot 2-0:1 Kammeraat-J Martens '2-0. 3 Goedhart-H Berkers 0-2; 4 J. dej ge-H Clevis 1-1:5. C deJonge-BS kers 1-1: 6. F Berkholst-GJ li mans 1-1.7 J Moens-P. Peters 1! R. van Eenennaam-J v.d Mortói 9. A Trapman-T. Huys 1-1, 10. D3 vidse-M. Madou 2-0 Totaal 12-8 De overige uitslagen in de twa klas D: DDV Dordrecht-CEMAl Vaste Zet II 13-7: De KroonxJ PSV Dammen II 13-7; Gorincl» IDV 9-11; Textillïa/EDDV Dordred Heijmans Excelsior H 12-8. De volgende rond wordt gespeelt zaterdag 1 oktober. Jessica Bakker sterkste in Goes van onze tennismedewerker GOES - Johnny Otte, in het ten niscircuit de nummer twee van Zeeland bij de oudste jongens, slaagde er in zijn laatste optre den niet in de Masters van het Rabo-jeugdtenniscircuit op nieuw te winnen. Dennis van Tuyl nam zaterdag in het onder linge treffen de rol van favoriet over en deed in de finaleronde een geslaagde greep naar de macht. Bij de meisjes van die leeftijd ontbrak het verrassingselement volledig. Jessica Bakker zege vierde met groot machtsvertoon van Cynthia Westerweel. Een schema van acht. met vier geplaatste spelers, vormde in al le categorieën het startpunt voor de in totaal 56 deelnemers, die als sterksten uit het circuit tevoorschijn waren gekomen. In Sportcentrum Schelde Interna tional viel vooral de afwezigheid van enkele kanshebbers op een hoge eindklassering op. Zo ont brak bij de t/m 12-jarigen Frank Clausing. Nathaly Vinkoert en Nathaly de Paepe waren beiden ingedeeld. Ook zij ontbraken. Op het verloop van de afvalrace bij de t/m 16-jarige jongens was van dit soort zaken niets te mer ken. Alle sub-toppers gaven acte de présence op het tapijt van de Goese hal. Johnny Otte sneuvel de daar in de halve-eindstrijd, de als tweede geplaatste Pieter Stroo haakte al bij zijn eerste op treden af. Zijn clubgenoot An- drej Miljoen speelde hem uit het toernooi, versloeg vervolgens Mischa Bernard en mocht zo doende zondagmiddag de rac kets kruisen met Dennis van Tuyl. Speltechnisch gezien was de re presentant van MLTC in deze beslissende tweekamp de betere speler, in mentaal opzicht had Van Tuyl iets meer in huis. Dat pluspunt èn zijn scorende fore hand gaven in de derde set de doorslag. Bij de meisjes had het late afmel den van de als verliezend finalis- te getaxeerde Nathalie Vinkoert tot gevolg dat Annemieke Hui bregtse nu vanuit die positie ver trok. Eén wedstrijd overleefde ze. Cynthia Westerweel was daarna echter een te zware bar rière. De speelster van 't Halve Maantje was in de hootdpartij kansloos tegen Jessica Bakker. J.E. t/m 16, halve finales: Dennis van Tuyl-Johnny Otte 9-5. Andrej Mil- joen-Mischa Bernard 14-3 Finale D van Tuyl-Andrej Miljoen 6-3.3-6,6- 4 Om derde plaats Johnny Otte- Mischa Bernard 11-6 M E Lm 16. halve finales: Jessica Bakker-Eef Vo gelaar 14-3. Cynthia Westerweel-An- nemïeke Huibregtse 6-5 Finale Jes sica Bakker-Cynthia Western*) 0,6-0. Om derde plaats. Annemi Huibregtse-Eef Vogelaar 13-3 m 14, halve finales: Raymond Bal Maarten Gideonse 7-4: Ilco vani zen-Gareth Lau 9-6 Finale 8 mond Barten-Ilco van Belzen Ml Om derde plaats: Maarten GidM Gareth Lau 13-6. M E. Lm 14, Ca Barnhard-Sylvia de Nooyer 'J Danneke Bakker-Emmy van de M we 8-7. Finale Danneke Bad Claire Barnhard 6-2,6-1 Om plaats: Emmy van de Merwe-S4 de Nooyer 9-2. J E. Lm 12. halwS les: Bram de Nijs-Johnny Quaii' 5; Chiel Maranus-Ronnie HilleM 9-3. Finale Chiel Maranus-Bra: Nijs 6-4.2-6.6-3.Om derde pa Ronnie Hillebrand-Johnny Qusi 4 M.E. Lm 12. Kim Dijkstra-ErJ Goud 14-1. Esmee HoogenóM Jantien Bruynzeel 8-7 Finale I Dijkstra-Esmee Hoogendoorn >1 1 Om derde plaats Jantien Bn| zeel-Esther Goud 8-5. J.E Lm 191 ve finales: Alexander Nonnekes' ley Goud 11-2: Thijs Slagboom thur te Boekhorst 10-5. Finale:! xander Nonnekes-Thijs Slagboa 1.6-2. Om derde plaats Arte Boekhorst-Wesley Goud 6-5 MEEUWEN - Rachid ben Meziane van DelW Sport heeft de 15 kiln meter van het dorpjf Meeuwen bij Waalwijk in 46 minuten en 50 se- eonden op zijn naam ge- schreven. Hij liet daar mee de Rus Youry Fokin en Nico Hamers van Sprint achter zich. Hij verbeterde en passanl zijn persoonlijk record en hel elubrecord van Delta Sport. Zijn trainer Jan Kloet liep bij de ve teranen II een tijd van 1.09.37. Koos Resoort van Delta Sport passeer de als veteraan 1 1.12.20 de finish. Wim Besuyen van Dy namo klokte een tijd van 56 minuten en 42 sec® den over 10 Engelse Mv in de van Dam tol Dac race van Amsterdam naar Zaandam Oven? Zeeuwse resultatf-1 Bram Theune. Sportiw Walcheren. 1.05.20. Wai ter Quatackers. SpO-' ting Walcheren. 1.32161 Marjon van der Maai 1 43 00; Jan Jansen Sporting Walcheren 1.44 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16