Tjoba haalt fors uit tegen Juliana Atleten laten zich niet afschrikken Savok triomfeert in driekamp Axel Prima debuut Windhoek in tweede divisie Vlissingen onderuit tegen schakers DSC sport Korfballers Swift geven in slotfase winst uit handen Drietal klopt Viktor Bologan MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 1/ van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - De Zeeuwse korfbalploegen hebben zich za terdag enigszins hersteld van de zwakke competitiestart. Winst was er voor Tjoba. TOP. Togo en Luctor, Swift kwam thuis tegen TOP Sassenheim tot een gelijkspel. Animo kwam niet in aktie. Swift-TOP S 10-10: Swift is na drie ronden nog altijd ongesla gen. maar gaf ook voor de twee de keer dit seizoen onnodig een punt. weg. Eerder gebeurde dat in de openingswedstrijd tegen Albatros en ook tegen TOP kon de thuisploeg nooit echt losko men. Het veldspel haalde een ruime voldoende en er ook kwa men ook genoeg kansen, maar de afwerking bleef de hele wed strijd ondermaats. Door dat ge mis aan scherpte in de aanval konden de bezoekers bij blijven en - na een gemiste stxr.fworp van Ralph Gillissen - na 5-4 zelfs even de leiding nemen (5-6». In het tweede part bleef Swift de beste ploeg, maar verzuimde om het beslissende gat te maken en kon tenslotte ook 10-9 niet vast houden. Trainer Floor Schreu- ders moest wéér constateren dat zijn ploeg ..een punt verloren" had. Swift-score: Leo Langebeeke 4. Sjoerd Sanderse 2. Ralph Gillis sen 2. Regien Riemens 1. Clau dia Fritz 1. Tweede klasse TOP-ESDO 10-8: Met een nog al tijd gehavende selectie - nu haakte ook Conny Poortvliet af- was de opdracht van trainer Erik Maljers simpel: de mouwen opstropen. Die boodschap werd begrepen, want na een gelijkop- gaande eerste helft trok TOP op basis van inzet en agressie de wedstrijd in het tweede part naar zich toe. Twee demarrages brachten de ploeg bij 9-6 in een kansrijke positie naar de streep. Waarna de thuisploeg de reser ves aansprak om - bij 9-8 - het slotoffensief van de gasten op te vangen. TOP-score: Ramon van de Grui- ter 5. Ria de Ridder 2. Paul Beze- mer 2. Neel van Belzen 1 Tjoba-Juliana 14-3: Het meerja renplan van het Tjoba-trainers- duo Erik Buizer/Han Verbeke moet van Tjoba een eersteklas ser maken. De competitie is nog te jong om nu al in die richting te denken, maar de eerste scher mutselingen geven zeker het no dige vertrouwen. Tegen Juliana werd dat verder opgekrikt. In een erg goede wedstrijd liep de thuisploeg de Brabantse gasten volledig onder de voet. Ruim op gezette aanvallen leverden ook het gewenste rendement waar door Tjoba zich na één helft al zeker wist van de overwinning. Na de 5-1-ruststand ging de ploeg, met gemakkelijk schie tende vrouwen, in het tweede part met succes op zoek naar een grote score. Tjoba-score: Jolanda Kole 3, Wilco Fokke 3. Mark de Schip per 3, Karin Blommaard 2. Mar got Jansen 2. Ilse Boogaard 1. Derde klasse Atlas-Togo 6-8: Geen beste wed strijd. maar daar kon winnende coach Ko Crucq na afloop niet mee zitten: „Geen van beide ploegen kon zich een derde ne derlaag permitteren. Wij kwa men verdiend als winnaar uit het modderballet tevoorschijn", zei Crucq in zijn nabeschouwing. Togo legde de basis voor de zege in de eerste helft, waarin Atlas nog wel uit de allereerste aanval scoorde, maar daarna volkomen droog stond en met 1-4 ging rus ten. Bij de thuisploeg verzaakte één vak ook in het tweede part. Bovendien had Atlas nooit een oplossing voor het achterverde- digen van zijn tegenstander. To go stak de punten dan ook ge makkelijk op zak Luctor-Ondo 9-7: Een goede wedstrijd van Luctor. dat tegen de nog ongeslagen leiders uitste kend startte, maar de 3-1 voor sprong door een paar slordighe den in zijn verdediging ook inle verde. 3-4 Ondo had aanvallend echter een off-day, ging daar door met een achterstand (5-4) de rust in. liet bovendien - bij 6-4- na een gemiste strafworp ook de aansluittreffer liggen en scoorde in het tweede part pas na 22 mi nuten. Toen was de thuisploeg al naar 8-4 weggelopen. Het bleek een te grote marge, na 8-6 bracht Erik-Jan Dellebeke zijn ploeg in veilige haven. Ad Verschuure (Luctor) en het duo Ina Wattel/ Robin Wisse (Ondo) waren de topscorers. hij rustig de partijen opzetten, zodat de achtentwintig tegen standers de kans kregen iets te ondernemen. Als iemand een blunder beging wees hij hierop en liet een andere zet doen. Als het tempo te hoog lag voor een speler, liet hij deze rustig nog een ronde nadenken. Gevolg hiervan was wel. dat hij behoor lijk wat punten weggaf. Onder het. genot van een broodje en een drankje wisten Jacky Bron. Aijo Arendse en Zeeuws kampioen Hans Groffen hun partij te win nen en wist een zestal spelers re mise te behalen Met tweeënder tig punten uit achtentwintig wedstrijden behaalde hij een percentage van ongeveer 79. la ger dan men van te voren ver wacht had. van onze schaakmedewerker OOSTBURG Door de knock- out-formule. die gehanteerd wordt in het Interpolistoernooi in Tilburg, worden er ronde na ronde spelers naar huis ge stuurd. Voor grootmeesters uit het buitenland, die al in de eer ste ronde uitgeschakeld wer den. was dit extra vervelend. Een sponsor (Rabobankl maak te hier gebruik van en contrac teerde spelers om simultaan te spelen. Eén van deze spelers was Inter nationaal Grootmeester Viktor Bologan. die in Oostburg te recht kwam. Bologan is een spe ler van 22 jaar, afkomstig uit. Moldavië, die evenals veel colle ga's sinds het uiteenvallen van de Sovjet-Unie een enorme op mars heeft gemaakt. Door het opdelen van de Sovjet-Unie kreeg ook hij de kans om deel te nemen aan buitenlandse toer nooien. een kans. die hij gegre pen heeft.. Met zijn 2600 Elopun- ten zit hij in de buurt van spelers als Jan Timman (2635) en Yasser Seirawan (2585). Ondanks zijn kracht voelde hij vrijdagavond in Oostburg goed aan wat van hem verwacht werd. In laag tem po liep hij langs de borden, waar Uilslagen: wit Viktor Bologan. zwart P v Linde 0. H. Oosterhout 0. K. de Smet 0, D Luteijn 0. H. Goldschmidt-s 0. R Schroevers 0. A. Arendse 1. M de Bruijne 0. V Leen- houts 0, H Nieuwenhout 0, J Ande- weg Va. C Boogaard R Verstrae- ten 0, A. Boidin 0. M Marteijn 0. K Leenhouts 1 s. T Riemens 0. J Holle- brands 0, J Hollebrands 0, H. Dijk- sterhuis 0, B. Leenhouts 0. A de Bruijne 0. G. de Winter \'i, H. Groffen 1. C Barting Va, P. Kalisvaart Vï. M v. Hij te 0. J de Meester 0, J Bron 1. To taal: 22-6. Ondanks regen en wind vier baanrecords in Vlissingen van onze verslaggeefster Edith Ramakers VLISSINGEN - Het leek zater dag wel herfst tijdens de Ford Joosse recordwedstrijden van atletiekvereniging Atletica in Vlissingen. Regen en wind ge selden die atleten, die zich niet lieten afschrikken door de spel brekers. De doordouwers die van geen wijken wisten, grepen een van de laatste mogelijkhe den aan om het buitenseizoen nog glans te geven. Het doorzet tingsvermogen van vier Zeeuw se atleten werd in elk geval ge honoreerd met baanrecords. Pascal Meerman. Erwin Mor tier. Erwin Simpelaar en Mi chel Schrier zetten zonnige re sultaten neer. Pascal Meerman ging voor het baanrecord op de 800 meter bij de A-junioren en brak het. Uit de wind gehouden door Peter Oele legde hij de eerste ronde af in 56 seconden. Hij trok door en fi nishte in 1.54.7. Tweetiende se conde sneller dan Corné Peters van Spado die in 1983, op de toen nog nieuwe baan van Atletica, de klokken op 1.54.9 stil had la ten staan. Het baanrecord bleef elf jaar in handen van de Westbrabander. Direct na de race dacht Meer man (19) dat hij Peters niet ont troond had. „Het was zo zwaar. Ik geloof nooit dat ik het record heb. Het water kletste tegen mijn benen omhoog en in de bocht had ik het idee dat de wind me terugwierp." De vreugde was des te groter toen hij zijn handgeklokte tijd hoorde: 1.54.7. „Niet te geloven. Is het echt waar? Ik ben in vorm. maar ik had me vooraf toch wei nig kans van slagen gegeven." Tevreden Meerman gunt zichzelf de tijd. Als hij elk jaar maar iets van zijn persoonlijke records (pri af snoept. is hij tevreden. „Aan dit seizoen ben ik begonnen met een pr van 1.55.6. In Oordegem een paar weken geleden liep ik al 1 54.87 en nu deze tijd. Ik ben geen natuurtalent. Ik moet er heel hard voor trainen om mezelf te verbeteren. Maai' als dat dan ook gebeurt, weet ik waarvoor ik het allemaal doe. Als ik 25 jaar ben. moet ik nog met plezier trai nen en pas dan ben ik in de kracht van mijn leven. Wat stelt een junior uit Nederland nu in ternationaal gezien voor? Vol gend jaar ben ik senior en dan begint het pas", reageerde de At- letica-atleet. Zo denkt ook Erwin Mortier (18) van RKHAV uit Hulst er over. Het gastlid van Atletica concen treerde zich zaterdag op de 100 meter, die 'zijn' sprint moest worden. Anderhalf uur voor de sprint liep hij zijn rondjes in een zaamheid. Hij sloot zich af voor de buitenwereld, merkte amper dat het regende, maar voelde wel dat de wind in zijn voordeel zou zijn. „Ik heb een vreselijk seizoen achter de rug. Ik ben begonnen met een tijd van 11.6. In april raakte ik overtraind, presteerde niets meer. Op het NK kwam ik wel weer tot 111maar dat is ook beneden mijn niveau. Ik wilde vandaag mijn seizoen waardig afsluiten. Vandaar dat ik net deed of het een topwedstrijd was. Ik kwam voor 10.8 gekomen en het is 10.6 geworden. Einde lijk heb ik wind mee gehad", zei de A-junior die zowel het junio renbaanrecord van Paul van Dorst 10.9) uit 1986 en het senio renrecord van Peter van de Hey- den (10.7) uit 1983 uit de boeken liep. Enkele dagen voor de record wedstrijd merkte Mortier, die een opleiding aan het Delta Col lege in Middelburg volgt, al dat hij een snelle tijd in zijn benen had. Tijdens de training reikte hij met èen vliegende start, ge- Pascal Meerman bezig aan zijn recordtijd op de 800 meter. foto Lex de Meester volgd door een elektronisch oog, tot een tijd over 30 meter van 2.98 seconden. „Ik was nooit sneller geweest dan 3.07. Het verschil lijkt misschien te ver waarlozen, maar op zo'n korte afstand gelden natuurlijk an dere wetten." Noodzaak Vooral voor atleten die gespecia liseerd zijn in een technisch on derdeel zijn zomerse omstandig heden bittere noodzaak. Erwin Simpelaar van AV'56 uit Goes stootte echter de kogel tot zijn eigen verbazing naar een nieuw baanrecord. Over de afstand van 16.16 meter kon de B-junior niet tevreden te zijn. omdat hij al meerdere keren verder stootte. Simpelaars resultaat kwam puur op techniek tot stand. Met drie centimeter verbeterde hij de afstand die Ivan Beck in zijn juniorentijd overbrugde. Michel Schrier van Atletica be sloot zijn toch al succesvolle sei zoen, waarin hij bij de C-junioren Nederlands kampioen op de 800 en 1500 meter werd. met een per soonlijk record op de 800 meter in 2.01.6. Schrier ontnam Reve- lino Rijk een baanrecord, dat de Vlissinger in 1984 op 2.04.6 had gebracht. Voor Anjolie Wisse kwam er een zeer bruusk einde aan het baan- seizoen. Deze week moest ze met koorts en opgezette klieren het bed houden. Uit een bloedonder zoek bleek dat de getalenteerde middenlange afstandsloopster uit 's-Heer Hendrikskinderen de ziekte van Pfeiffer onder de le den had. Uitslagen, recordwedstrijden Atle tica: 100 meter Jongens A/heren: le serie 1 William de Block RKHAV 11.4. 2e serie: 1. Erwin Mortier RKHAV 10 6. 2. Stefaan Vanzieleg- hem 113 Peter Oele AV'56 11.4, Jon gens B: le serie: 1 Gunther Dekie AVMO 113. 2. Erwin Simpelaar AV'56 11 4 2e serie' 1. Edwin van Leenen Spirit 116 3e serie 1 Tristan de Groot Spirit 11 9 Meisjes A/B 1 Kim Deboodt. 13.3 2 Cmdy de Leeuw 13.4. 3. Catnneke Stoutjesdijk Delta Sport 13 4 Kogelstoten: Heren 1 Emiel Roodenburg Atletica 12.34 Jongens A: 1. Robbert op 't Hof Atle tica 9.58. Jongens B: 1. Erwim Simpe laar AV'56 16.16.2. Edwin van Leenen Spirit 12.64. 200 meter: Heren/jon gens A: le serie. 1 Erwin Mortier RKHAV 22.5. 2 Stefaan Vanzieleg- hem 22.9 3 Peter Oele AV'56 23.1. 2e serie: 1 William de Block RKHAV 23.9. Jongens B: 1. Edwin van Leenen Spirit 24.2. Pepijn Witkam AV'56 25.6.2e serie: 1. Tristan de Groot 25.6 2. Mattis Decorte AV"56 25.6. Meisjes A/B: 1. Kim Deboodt 27.8.2. Cindy de Leeuw AV'56 283. 3. Catrineke Stoutjesdijk Delta Sport 28.3. 800 meter: Jongens A/Heren' l. Pascal Meerman Atletica 1.54.7. 2. Roland Munnikhof AV'56 2.01.7. Jongens B: 1. Ab Flipse Dynamo'70 2.09 7. Da mes 1. Monique Berrevoets Groot Stelle 2.23 9. Jongens C: 1. Michel Schrier Atletica 2.01.6. 2. Ivor Rho des AAC 2 03.8 Speerwerpen. Heren: 1. Emiel Roodenburg Atletica 50.98. Jongens A 1. Robbert van de Hof At letica 30 23. Jongens B 1. Evert Hor den AAA 48.76 2. Manno Maes AV MO 47 96 3. Michael Burm RKHAV 46.86 Meisjes A: 1. Nele Baum 36.63 Meisjes B 1. Sara Verbeke 29 10. 2. Marieke Nooy AV'56 26.23. Versprin gen: Meisjes A: 1 Catnneke Stoutjes dijk Delta Sport 4.74 Hoogspringen: Heren: 1. Serge Schot Delta Sport 1 70 Jongens B: Alexander Olden- menger Spirit 1 85 3000 meter He ren: 1. Theo Rabout Atletica 9.09.8.2. Jan Guiljam AV'56 9.25. VLISSINGEN - Dit weekeinde is de landelijke schaakcompeti tie begonnen. In de eerste klasse B speelden de teams van HWP een onderonsje. Het eerste versloeg het tweede met 6.5-3.5. In de derde klasse E kenden de Zeeuse vertegenwoordigers een moeilijke start. HWP III verloor van SO'81 en Vlissingen moest het afleggen tegen DSC. Eerste klasse B HWP 1- HWP II 6.5-3.5 Een wedstrijd tegen het eigen tweede is altijd een beetje vreemd, 6.5-3.5 is geen gekke uit slag. Het eerste wil met een goed bordpuntenaantal beginnen aan de strijd om de bovenste plaatsen. Het tweede wil ook wat bordpuntjes scoren, want in deze klasse die zelfs nog wat sterker is geworden dan vorig jaar kan het in de strijd tegen de gradatie alles gebruiken. Na twee vooruit gespeelde partijen was de tussenstand 1-1. Zater dag vielen er eerst een paar remi ses voordat De Bruicker en Van Rij de zaak beslisten. Kindt, ver- uimde de marge nog enigszins. Gedetailleerd: Cardon-H. Provoost 1-0; Groffen-Jansen 0-1; Goormach- tig-De Waal remise, Van der Stricht- Riemens remise; Lacrosse-J de Wolf remise; Maes-C. de Wolf remise; De Bruicker-Van de Vreede 1-0; Nieuwe- link-Maas remise. Van Rij-C. Pro voost 1-0. Uitslagen: VHS-Utrecht 3-6 (progno se 3.5-6.5); Caissa-Phil Leiden 7 5-2.5; DD-SMB II 4.5-5.5. ASV-LSG 4-6; HWP I-HWP II 6.5-3.5 Derde klasse E Vlissingen-DSC 2.5-5.5 Vlissingen heeft zijn team dit jaar flink verjongd. Rudi de Smit vond een andere club. Michael Wise en Wout Punt deden eens tapje terug. Omdat zaterdag ook Rene Tiggelman en Paul van Rooijen afwezig waren, zat er een weinig ervaren team achter de borden. DSC uit Delft daaren tegen is de absolute favoriet ach ter de borden. DSV uit Delft daarentegen is de absolute favo riet in deze klasse. Eric van Driel en Hans Weiten wonnen nog wel namens Vlissin gen. „Dit verlies is helemaal niet zo erg", reageerde teamleider Michael Wise. „DSC is gewoon sterk. Vorig jaar werd het zelfs 6-2. We zien dit als een mooie op warm wedstrijd, als strakgs Tig gelman er bij is, gaan we onge twijfeld scoren". Gedetailleerd: Van Hecke-Van der Meer 0-1, Lammers-Barendse remi se; Kouwijzer-Bosma 0-1; Naayer- Van Beek 0-1; Burgerhoff-Vercauten 0-1; Van Driel-Beltz 1-0: Wise-Hoff- man 0-1; Wel ten-Pauw 1-0 HWP II-SO'81 3.5-4.5: Een teleurstellende nederlaag voor de Sassenaren, die er vast op hadden gerekend de competi tie met een overwinning te be ginnen. Het team van SO'81 is op papier zwakker en HWP kwam zelfs sterker dan normaal aan de start door het meespelen van Van Beers en Van de Wijnc- kele. Lange tijd zag het er ook goed uit. De Ridder en Van Beers zetten HWP op sprong. De stand aan de ove borden leek positief voor H maar tussen het vierde en zesde speeluur ging er veel I Een drietal stellingen was ri se. maar het werden uiteindt nederlagen voor HWP. „Al| de uitslag telt, en dus moetei maar eens goed gaan bekij hoe dit voortaan beter moet dus teamleider Provoost. Gedetailleerd: Krijgelmans-Vre borg 0-1; Van Veers-Engelberts Den Hamer-Van der Horst 14); der Zalm-Sturm remise: Galle-G lever 0-1: De Ridder-Dries 1-0; Bruyne-Nieuwlaat remise: Van Wijckele-Rongen 0-1. Uitslagen: Sliedrecht-Rijswyk 4.5; Vlissingen-DSC '2 5-5.5; V schoten-Krimpen a'd IJssel Charlois Europoort-LSG IV 25 HWP III-SO'81 3 5-4.5 Jeugdcom petitie Souburg A is de landelijkeci petitie goed begonnen met overwinning op DSC uit Dt Terneuzen A speelde in een dere poule 2-2 gelijk tegen uit Oosterhoul. Uitslagen: Souburg A-DSC A25 Terneuzen A-D4 A 2-2, Middelt B-De Weerlegging B 1 5-2.5. Ko; kerke C-Krimpen a/d IJssel 0.5. Koudekerke C-Zukertort Aim veen 3-1; Koudekerke C-De Scht maat Apeldoorn 0.5-3.5 (Koudeki C uitgeschakeld!. Souburg A-DSV A 2.5-1.5 Gedetailleerd: Boogaard-Krul re se; C Boelhouwer-Schrik 1-0, Uyi willigen-Buzing 1-0; Marks-Ht brand 1-0 Veelbelovende start van Zeeuws team driebanden groo TILBURG - In de eerste diti van de landelijke compel driebanden groot is dit sein ook een Zeeuws team actief, eerste resultaten van het te Engels/Arpa, gevormd d Martin Spoormans, Jos Min, Kriekaard, Raymond en Ji Nieodem zijn veelbelovend, de start in biljartzaal Jacob: Rilland, het thuishome van team, werd met 2-0 (8-0 over vier partijen) gewonnen i Die Haghe/Ronaveld uil I Haag. Daarna werd ook dei wedstrijd in Alkmaar tegen Moras met 2-0 (6-2 gewonm In de derde ontmoeting verl Engels/Arpa zijn thuis» strijd met 0-2 (2-6) van Reg All-in Interieur uit Sprundel Gisteren trad Engels/Arpa Tilburg aan tegen het Te Mulders. In biljartzaal Muld werden de punten gedeeld (I maar was het Zeeuwse teaml dicht bij de derde zege. Maar, Min verloor in de slot,partij i 50-49 van Ronald Uytdevvilllg In de vijfde ronde van deze tionale competitie speelt i gels/Arpa 7 oktober een thi wedstrijd tegen'Koos Rookl selzicht 2 uit Krimpen a/d Ijs Erwin Mortier. van onze volleybalmedewerker AXEL - Waartoe het zal leiden, zal pas blijken als over twee we ken de volleybalcompetitie los brandt. Maar de eerste scher mutselingen tijdens toernooien in de aanloop naar het nieuwe seizoen doen weinig goeds voor spellen. Het toernooi van Voor waarts had evenals elders met een gebrekkige belangstelling te kampen. In de hoogste klasse bij de vrouwen zegevierde uit eindelijk het tweede team van Morres/Hulst. Bij de mannen hadden slechts drie teams inge schreven. Savok beschikte in een driekamp over de sterkste ploeg. Wim Gort, belast met de toer- nooileiding, kwam er ronduit voor uit. „We hebben ontzettend veel moeite gehad om het toer nooi in alle categorieën vol te krijgen. Heel lang waren er in de verschillende klassen maar drie teams ingeschreven. Ik vermoed dat mensen andere beslomme ringen hebben, die ze belangrij ker vinden. Je hoort overal, dat men moeite heeft om de teams rond te krijgen." Met name de bezetting bij de mannen op het hoogste niveau was onder de maat. Voorwaarts, Savok en VVR bestreden elkaar noodgedwongen in een drie kamp, waarin de ploegen elkaar twee keer ontmoetten. Savok won daarin drie keer met 2-1 en één keer met 2-0. Zonder de van wege een blessure definitief afge haakte Marc Boon en ook zon der Mischa Acke (hij speelt ko mend seizoen bij IJVC) was Sa vok dus veruit het sten „Maar er valt weinig over a kracht te zeggen", beseftec« Herbert Jonkman. „Voorwal was niet compleet en WR spe niet in de promotieklas. Er: bij ons drie mensen uit het iw de bij gekomen. Er zal hier daar nog gesleuteld moeten* den en dat vergt aanpassinge Bij de vrouwen zegevierde! tweede team van Morres/Hii dat opnieuw als een serieuze telkandidaat in de proc tieklasse wordt beschouwd, ploeg uit Hulst behaalde punten. Voorwaarts en Sa* eindigden elk met drie pur& Toch was Savok-trainer Jo Gommers, die zijn ploeg aam lend meer vrijuit wil laten ij len, heel tevreden. „We wil proberen met een aantal f schillende combinaties te S len. Daar is nog maar twee Is op getraind, maar er zit goede progressie in", stelde vast. „Het enige waaraan I nog mankeert, is een goede t behandeling. Dat we hier alsd de eindigen, tel ik niet. Ik ben wezen ook helemaal niet bs voor Moires 2. Als we konii seizoen voor de tweede keer gen die meiden spelen, slaan hen van het veld. Ik denk dal in de tweede helft van de com: titie niet te kloppen zijn." De eindstand bij de mannen 'pr»1 tieklasse': 1 Savok; 2 Voorwaart WR Heren le en 2e Dynamo'70. 2 Voorwaarts; 3 Mor Hulst; 4 Delta. Vrouwen 'P^ tieklasse' 1 MorresTIulst 2,2k waarts; 3 Savok, 4 Dynamo,' Vrouwen 'le en 2e klas' 1 Mof Hulst; 2 Voorwaarts; 3 Delta;» vok; 5 WR van onze zaalvoetbalmedewerker VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Windhoek heb ben door een 6-5-overwinning tegen de TSC-groep in de landelijke tweede divisie een prima start gemaakt. Meer zorgen baarde de competitiestart van Hel Bonte Hert. dat met dramatische cijfers (1-9) verloor van Van Zandvoort. Windhoek-TSC-groep 6-5: De Vlissingers speelden een goede wedstrijd. De 6-5-winst doet weliswaar vermoeden dat Windhoek tot het uiterste heeft moeten gaan. maar het tegendeel is waar. Concentratieverlies in de slotmi nuut leidde nog tot twee Brabantse treffers. Bij rust had Windhoek een 3-1-voorsprong door treffers van Steven Seedo. Peter But en Pascal Caumartin. Dezelfde spelers namen ook de doelpunten na rust voor hun rekening In eerste instantie zorgde TSC tot twee keer 13-2 en 4-3) toe voor de aansluiting, maar vervolgens liep Windhoek met goed aanvalsspel uit naar een veilige marge: 6-3 In de laatste minuut profiteerden de Brabanders nog van de overwinningsroes bij de thuisclub, waardoor een eindstand van 6-5 werd bereikt. Het Bonte Hert-Van Zandvoort 1-9: De thuisclub speel de met veel invallers. Blessureproblemen noopten coach Henk Maas tot het opstellen van spelers uit het derde team. „Dit mag eigenlijk niet gebeuren", stelde Maas na afloop. Tot kort voor de wedstrijd hadden spelers zich nog afgemeld. Volgens Maas was dat te wijten aan de trainingen bij de veldvoetbalclubs. Bij de rust was de stand 0-4 in het voordeel van de Brabanders. In de twee de helft werden nog vijf doelpunten aan het totaal toege voegd. Pas twee minuten voor tijd scoorde Steven Oeke- loen het doelpunt dat de eer redde: 1-9. Eerste divisie: maandag (vandaag) El Toro-Sporl Peti in hel Goese sportcentrum om '20.20 uur Piet de Bruin erevoorzitter volleybalbond LUXEMBURG (ANP) - Piet de Bruin, negentien jaar voorzitter van de Nederlandse Volleybal- bond. is zaterdag in Luxemburg tijdens het congres van de Euro pese Volleybalbond benoemd tot ere-voorzitter. De 66-jarige Amsterdammer was tot vorig jaar voorzitter van de Europese bond. Korfbalstanden Tilburg Overgangsklasse A HKC 3-1 Tjoba ODO M 2-4 Animo 2-0 Quick Swift 3-4 Tempo 2-0 Juliana Sparta N 2-3 Klimop DVO 2-2 Tweede klasse G TOP O Albatros 2-1 Sagitta 2-3 Nieuwerkerk 2-1 Vrschaar 2-3 Derde klasse 0 TOPS 2-1 GKV 2-3 Pemix 1-0 Ondo G 2-2 Vitesse Bolnes 2-2 Voltreffers Eerste klasse G TOP A 3-2 Ondo M Kinderdijk 2-4 ESDO 3-2 Dijk vogels Merwede 2-4 Olympia S 2-1 ACKC Koag 3-3 Luctor Snel 1-2 Tweede klasse H Togo Venl.Sporl 1-2 NKV 3-5 Atlas foto Lex de Meester Een speler van Togo (links) wordt onder de korf aangespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14