Bestemmingsplan tegen varkens PZC Plan de Vossekaai lijkt eindelijk van de grond te komen Sport- en speluitleen in Terneuzen opent deuren Bevrijdingsfeest in het luchtruim Ondernemers wijzen kritiek van kerken op zondagsluiting af CDA'er T.J.L. Tas treedt terug vanwege onverkiesbare plaats Rijkssubsidie voor uitbreiding Steelant Dirigent Heikantse muziekvereniging draagt zijn stok ove Eerste baantjes benefiet-zwemmen Ziekenhuis De Honti krijgt reanimatiepop PvdA Hulst vraagt herziening OV-kaarl Protest tegen loods Breskens is 'te laat' streek Hontenisse houdt hoorzitting over aanpassing plan buitengebied DINSDAG 13 SEPTEMBER 1994 1 van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het ge meentebestuur van Hontenisse houdt woensdag 21 september een hoorzitting over een gedeel telijke herziening van het gel dende Bestemmingsplan Bui tengebied. Om ongewenste vee houderijvestigingen te voorko men heeft de gemeenteraad van Hontenisse vorig jaar - net als de andere Zeeuws-Vlaamse ge meenten - een voorbereidings- besluit genomen. Burgemeester en wethouders zijn er niet in geslaagd om bin nen een jaar een integrale be stemmingsplanherziening voor het Hontenisser buitengebied rond te breien. Het college wil de vrije vestiging van intensieve veehouderijen echter wel tegen gaan en houdt daarom via een achtste herziening van het be stemmingsplan de bouw van meststallen, voorlopig, buiten de deur. „Met deze herziening houden we de voorbereidingsbe scherming na half oktober vast. In de loop van volgend jaar ko men we dan met een ontwerp plan voor een integrale herzie ning van het hele buitengebied Rijverbod voor drankrijder CLINGE/OOSTBURG - Een 40- jarige inwoner van Clinge werd in de nacht van zondag op maan dag kort na middernacht aange houden bij een alcoholcontrole op de Woestijnestraat in Nieuw- Namen. De man had twee keer zoveel alcohol gedronken als wettelijk is toegestaan en kreeg daarom een rijverbod van twee uur opgelegd. Diezelfde nacht hield de politie op Rijksweg 58 in Oostburg een 31-jarige automo bilist uit het Belgische Knesse- lare aan die met een promillage van circa 0.7 achter het stuur zat. De man kreeg een boete van 320 gulden. in Hontenisse". verklaarde bur gemeester T. Steenkamp maan dag. De gedeeltelijke herziening moet ervoor zorgen dat Honte nisse in de toekomst beschikt over een 'adequaat toetsings- en beleidskader voor de beoorde ling van aanvragen voor de ves tiging of ontwikkeling van in- .tensieve veehouderij in het bij zonder'. schrijft het college in een toelichting bij het herzie- ningsvoorstel. In de algehele herziening moeten de wetten op het gebied van milieu en ruimte- van onze verslaggever TERNEUZEN - Secretaris A. Meeusen van de ondernemings vereniging City Terneuzen vindt dat de Gereformeerde en Hervormde Kerken in Terneu zen zich niet moeten mengen in de discussies over het openstel len van de winkels op zondag. Volgens Meeusen zullen de kerkgangers niet of nauwelijks overlast ondervinden van het kooptoerisme op zondag omdat de winkels hun deuren alleen 's middags willen openen, tussen 13.30 en 17.30 uur. Meeusen geeft aan verbaasd te zijn over de verzoeken uit kerke lijke kring aan het Terneuzense college van b en w om de moge lijkheden voor de zondagopen stelling niet te verruimen. „Dat zelfs een scriba uit Zaamslag zich gaat bemoeien met de de openingstijden van de winkels in Terneuzense binnenstad, vind ik wel erg ver gaan", stelt Meeusen. ..Zeker omdat we de kerkbezoekers al tegemoet zijn gekomen door de openingstij den te beperken tot de zondag middagen. Bovendien hebben we binnen de winkeliersvereni ging afgesproken dat we het zul len respecteren als ondernemers uit principe hun deuren dicht houden op de zondagen." Klokgelui Volgens Meeusen zorgen vele kerkgangers zelf voor overlast. Uit eigen ervaring weet hij dat de parkeerplaatsen aan onder meer de Vlooswijkstraat en Schoolweg op de zondagen zo vol staan, dat de buurtbewoners daar soms zelf hun auto niet meer kunnen neerzetten. „En dan heb ik het nog niet gehad over het klokgelui om negen 's morgens, waarvan ik elke zon dag wakker wordt. Toch wil ik niet klagen, want ik gun de men sen hun kerk en hopelijk gunnen zij ons het werk." van onze verslaggever SLUIS-AARDENBURG - De CDA-afdeling Sluis-Aarden- burg acht het zittende Sluisse raadslid T. J. L. Tas niet zwaar genoeg voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. Tas kreeg op de concept-kandida tenlijst een onverkiesbare plaats toebedeeld. Hij heeft zich daarop teruggetrokken als kan didaat. Afdelingsvoorzitter J. Parridaen wilde maandag niet inhoudelijk ingaan op de motivatie van de CD A-vertrouwenscommissie om het ervaren raadslid te pas seren. „Het vaststellen van de concepHijst is een zeer zorgvul dige interne discussie geweest. Het waarom zul je van mij dus niet horen. Dat Tas zich niet kon verenigen met de kiesplaats die de commissie hem op de advies- lijst dacht toe te bedelen, zou best kunnen. Tegenover ons heeft hij zich niet nader gemoti veerd over zijn terugtreden", al dus Paridaen. Tas was gisteren zelf niet bereikbaar voor com mentaar. Naast het zittende (en momen teel enige) Sluisse CD A-raadslid keert ook zijn Aardenburgse partijgenote G. L. van Westrie- nen-Dijs na 1 januari 1994 niet meer terug in de actieve plaatse lijke politiek. Van Westrienen houdt het voor gezien in ver- Lijsttrekker van onze verslaggever OOSTBURG - De laatste hob bels op weg naar de lang be vochten bouw van een bunga lowpark in de Vossekaai bij Hoofdplaat, staan op het punt te worden genomen. Burgemees ter en wethouders van Oost burg hebben een exploitatie- overeenkomst opgesteld voor overdracht en bebouwing van de inlaag. Het college is bereid de twaalf hectare voor een symbolisch be drag van één gulden van de hand te doen aan de planontwik kelaar. Het terrein werd destijds door Rijkswaterstaat geschon ken aan de gemeente, als com pensatie voor het verdwenen ha ventje van Hoofdplaat. Als voorwaarde voor de eigen domsoverdracht geldt dat eige naar René Colthof Beheer de aanlegkosten van de riolering voor de 130 recreatiewoningen voor zijn rekening neemt. Daar bij gaat het om een bedrag van ongeveer veertigduizend gulden per aansluiting. Ook is het de be doeling dat de planontwikke laar zelf zorgt voor het bouw- en woonri.jp maken van het gebied. Bij wijze van tegemoetkoming in de verwachte kosten voor het gemeentelijk toezicht op de planuitvoering, betaalt Colthof twintigduizend gulden. De pro jectontwikkelaar neemt tevens het risico van eventuele plan schadeclaims over. Het college is er alles aan gele gen het meer dan twintig jaar oude plan Vossekaai onder de nieuwe naam Village Scaldia nu eindelijk van de grond te krij gen. Reden waarom b en w in dit geval financieel niet het onder ste uit de kan proberen te halen. Zo wordt afgezien van een hef fing voor de pot 'bovenwijkse voorzieningen', die bij de bouw van dit soort projecten gebrui kelijk is. Deze bruidsschat van de gemeente aan Colthof be draagt bijna een half miljoen gulden. De heffing blijft achter wege om de uiteindelijke ver koopprijs van de huizen in Villa- ge Scaldia niet op te drijven, wat uitvoering van het plan zou kun nen blokkeren. In de concept-overeenkomst wordt nadrukkelijk bepaald dat het Scheldedorp alleen voor vakantiedoeleinden mag wor den bestemd. Pertinente bewo ning van de bungalows is uit den boze. Colthof heeft al met de ontwerp tekst van het contract inge stemd. Burgemeester en wet houders vragen de gemeente raad het zelfde te doen. De ex ploitatie-overeenkomst wordt woensdag 14 september voorbe- sproken in de commissie open bare werken, bouwbeleid, milieu en verkeer. De openbare verga dering in het gemeentehuis be gint om 9.00 uur. Bij een defini tieve goedkeuring een dag later in de raadsvergadering (aan vang 19.30 uur), kan de bouw daadwerkelijk beginnen. Het CDA gaat de gemeente raadsverkiezingen (30 novem ber) in de nieuw te vormen ge meente Sluis-Aardenburg in met de Eedenaar R. van de Wijnckel. De huidige wethouder in Aardenburg werd door een ruime meerderheid van de afde ling gekozen tot lijsttrekker van de christen-democraten. Hij stelt zich opnieuw beschikbaar voor een wethouderspost. Van de Wijnckel weet zich in ge zelschap van nieuwkomer L. Kamphuis iSluis) en het zitten de Aardenburgse raadslid E. Wijffels. Paridaen gaat ervan uit dat het CDA beslag weet te leg gen op minstens drie zetels. Wor den het er meer, dan staan S. Quaak (Heille), E. Ferket (Sint Kruis). W. Paridaen (Sint Kruisi en P. Basting (Retranchement) ter beschikking. Graauw heeft weer speeltuin van een medewerker GRAAUW - Met het doorknip pen van een lint opende wet- houde P. Weemaes van Hulst za terdagmiddag: in Graauw het nieuwe speeltuintje. De plaat selijke dorpsraad heeft in het in juni 1992 gerealiseerde dorps plan geijverd voor een snelle aanleg van een nieuwe speelge- legenheid voor de jeugd. Het oude speeltuintje op het Ja- cintaplein voldeed niet meer aan de gestelde veiligheidseisen. Bovendien stonden hier de speelwerktuigen volledig op een achteraf-terrein en was er gere geld sprake van vernielingen. Bij het huidige speeltuintje aan de Tulpstraat wonen meer jonge gezinnen met kleine kinderen en kan er sprake zijn van sociale controle. Voor de officiële opening bekeek Weemaes op de basisschool eerst de tekeningen en maquet tes die de kinderen van hun speeltuintje hadden gemaakt. De kinderen kunnen zich nu ver maken met een groot combina tietoestel dat bestaat uit een klimrek, een schommel en een glijbaan. Ook staan er twee ver ende wiptoestellen en is er een zandbak De speelgelegenheid kost zo'n twintigduieend gul den. De toestellen op het oude terrein zijn inmiddels afgebro ken en de gemeente heeft hier een parkje aangelegd. lijke ordening goed op elkaar worden afgestemd. Via een inte graal plan is die doelstelling te verwezenlijken, denken b en w. Nevenactiviteit De vrije vestiging van intensieve veehouderijen kan worden te gengegaan door slechts 'grond gebonden agrarische bedrijven' toe te laten. Reeds in de gemeen te aanwezige intensieve veehou derijen kunnen hun bedrijf voortzetten en ook andere agra rische bedrijven mogen een meststal beginnen als 'neven tak' van hun akkerbouwbedrijf. De stal mag in principe niet meer ruimte in beslag nemen dan duizend vierkante meter (met een vrijstellingsmogelijk heid tot ten hoogste het dubbele om de rentabiliteit mogelijk te maken). Burgemeester T. Steenkamp denkt overigens niet dat de ge meentelijke agrariërs genoegen nemen met die in de achtste her ziening opgenomen concessie. Tijdens een inspraakbijeen komst in Hulst stemden een kleine tweehonderd boeren te- band met haar leeftijd. Ze staat nog wel als lijstduwer onder aan het stembiljet. De Terneuzense wethouder P. Hamelinck (r) en enkele vertegenwoordigers van de Zeeuwse Sportraad gaven maandag de aftrap voor het nieuwe Sport- en Speluitleencentrum. foto Charles Strijd van onze verslaggever TERNEUZEN - Met een rondje met een grote opblaasbare bal door sporthal 't Zwaantje open den de Terneuzense wethouder P. Hamelinck en enkele verte genwoordigers van de Zeeuwse Sportraad maandag het nieuwe Sport- en Speluitleencentrum aan de Alvarezlaan. Het uit leencentrum is gespecialiseerd in grote sport- en spelmateria len en is bestemd voor sportver enigingen, onderwijsinstellin gen, bedrijven en andere be langstellenden. Woordvoerder Th. Struijs van de Zeeuwse Sportraad verklaart dat het uitleencentrum over twintig grote sport- en spelmate rialen als luchtkussens, zes kamp-materialen en kruiptun- nels beschikt. „We hadden al eerder een uitleencentrum in Middelburg geopend en dat loopt prima", zegt Struijs. ..Vo- Kraan vernield SLUISKIL - Een 43-jarige mede werker van een aannemersbe drijf uit Sluiskil ontdekte maan dagmorgen dat onbekenden in het weekeinde een kraan had den vernield die aan de Rijks weg N60 bij Hulst stond. De ruit van de cabine van de kraan was gebroken en verder waren er in de cabine verschillende dingen kapotgemaakt. De schade be draagt ongeveer 1500 gulden. rig jaar leenden we daar 110 keer spulletjes uit en dit jaar zitten we al op circa 200 uitleningen, terwijl het seizoen nog niet eens is afgelopen." Struijs heeft goede hoop dat ook het Zeeuws-Vlaamse uitleencen trum goed gaat lopen. „In een klein uitleencentrum dat we tot voor kort in Axel hadden kregen we heel vaak vragen van vereni gingen en particulieren die gro ter materiaal wilden gaan ge bruiken". zegt Struijs. „En nu zijn we eindelijk zover dat we aan hun wensen kunnen vol doen." van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Ook als de fusie tussen de algemeen christelijke scholengemeenschap voor ma vo, havo en vwo Zeldenrustcol- lege en de rooms-katholieke vbo/mavo De Steelant in Ter neuzen niet doorgaat, kan De Steelant rekenen op een extra bijdrage van het Rijk. De Stee lant heeft van het ministerie van Onderwijs toestemming ge kregen om het huidige te kleine pand aan de Katspolderlaan volgend jaar uit te breiden. De Steelant mag zich verheugen op een groeiend aantal leerlin gen, vertelt directeur C. D. A. Vermeulen. Dit jaar stroomden er honderd nieuwe leerlingen in de brugklas. Het totale leerlin genaantal nam met dertig scho lieren toe. Daarmee ontstond het ruimtegebrek. Voor De Stee lant reden om uit te kijken naar andere huisvesting. De voormalige Willem Alexan- derschool aan de Edvard Grieg- hof stond al enige tijd leeg. Sinds het begin van dit schooljaar huurt De Steelant daarom twee leslokalen van deze oude school. De overige zes lokalen zijn niet in gebruik. „De voorziening is niet ideaal en daarom zeer tijdelijkverzekert Vermeulen. „Het. ligt niet in de lijn van de toekomst om dit ge bouw na de fusie te gaan gebrui ken als dépendance voor het Zeldenrustcollege om zo dichter bij Zeldenrust te zitten." Hij ver wacht dat de leerlingen alleen dit schooljaar voor hun lessen naar de Willem Alexanderschool moeten fietsen. Daarna is be kend of de fusie doorgaat of wan neer de mavo kan uitbreiden. gen de voorgestelde bestem- mingsplanwijzïging De agra riërs voelden zich te veel be perkt in hun bedrijfsvoering. Steenkamp: „Die discussie zal ook in ons gemeentehuis wel worden aangezwengeld. Laten we hopen dat we er het komende jaar in goed overleg uitkomen. Maar zekerheid daarover heb ben we niet. Tenslotte is de poli tiek ook in '88 al eens bezig ge weest met een bestemmings planherziening. Die bleek echter op het laatste moment politiek niet haalbaar." HEIKANT - Ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum houdt de muziekvereniging Heikant vrijdag 23 september een jubi leumconcert in het gemeen schapscentrum 't Heike. Tij dens het concert neemt de ver eniging tevens afscheid van di rigent G. Pilaet, die 27 jaar de dirigentenstok heeft gehan teerd en een grote bijdrage heeft geleverd aan de ontwikke ling van de muziekvereniging. Dankzij zijn niet aflatende inzet spelen de Heikantse muzikan ten nu op het hoogste niveau. Opvolger van Pilaet wordt de heer E. Ferket. Laatstgenoemde is door Pilaet gevormd en opge leid. Het programma begii 19.00 uur met een opei woord door voorzitter Vries. Daarna speelt de 7 tenkapelle uit het Duits chelstadt, onder leiding y| Petersik. Vervolgens mus de slagwerkgroep Heikan der leiding van R. de Beuk hoogtepunt van het cono het optreden van de jubilej vereniging onder leiding ti Pilaet. Na het muzikale ged wordt officieel afscheid men van Pilaet. Ter afsk zal zijn opvolger E. Ferket het eerst voor het grote pu de muziekvereniging leidei het concert volgt nog eenj KLOOSTERZANDE - In het openluchtzwembad De Honte hebben maandag ruim negentig vooral jeugdige deelnemers de eerste baantjes getrokken van de jaarlijkse zwemvierdaagse. Tot en met vrijdag hebben de deelnemers, die zich laten spon soren, vijf dagen de gelegenheid om de vereiste vier dagen de af stand te zwemmen. Kinderen tot en met tien jaar zwemmen dagelijks tweehonderdvijftig meter en de leeftijdscategorie vanaf elf jaar legt vjfhonderd meter af. De opbrengst van de de zwemvierdaagse is bestemd voor de straatkinderen in Co lombia. Het bijeen gezwommen geld wordt vrijdag overhandigd een vertegenwoordigster Unicef Diezelfde avond i| het zwemseizoen afgeslote.: schatduiken. Het schatdi begint voor de kinderen ti met zes jaar om 18.30 uur.! na gaat de leeftijdscategwi en met tien jaar te water.) groep tot en met veertiec duiken om 20.30 uur de k deelnemers met een zaË het zwembad in. De tent tuur van het water wordt deze gelegenheid opgevoer 30 graden Celcius. Daan klinkt er vrolijke muziek et feestverlichting. Het zws sluit de poort om 12.00 c nachts. van onze verslaggeefster TERNEUZEN - Ziekenhuis De Honte beschikt sinds vrijdag over een nieuwe reanimatie pop. Een delegatie van de Vrien den van de Nederlandse Hart stichting uit Terneuzen schonk de oefenpop die dag aan de di rectie van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen. De oude pop was door het intensieve ge bruik niet meer tot leven te wekken. „Deze pop zal er zeker toe bijdra gen dat veel mensenlevens van een vroegtijdige dood worden gered. Tijdens een hartstilstand is men direct afhankelijk van omstanders. Als er geen hulp ge boden wordt, weet men zeker dat het slachtoffer komt te over lijden. Echter, door een paar simpele handelingen die ieder een kan aanleren, geeft m mand een kans om te overie Daarom moet reanimati derwijs zo vanzelfsprekendi den als leren fietsen of au den", zegt Margaret Lafofi De Honte. Het is zaak dat zoveel mee medewerkers van een z huis op de hoogte zijn va techniek, stelt zij. De zs huisgroep is daarom sinds e: le jaren begonnen met een scholingsprogramma. Ver# kundigen krijgen in hum? ding te maken met rearing Om de techniek niet te ven moeten zij minstens eenn per jaar oefenen. Het strevs om niet alleen verpleeg!® gen, maar ook bijvoorbeelS ceptionistes en róntgenlaba ten vertrouwd te maken mei nimatie. van onze verslaggever HULST - Minister J. Ritzen van onderwijs heeft nog een protest brief ontvangen over het nadeel dat Zeeuws-Vlaamse studenten ondervinden van de nieuwe re geling voor de OV-jaarkaart. Na hun West-Zeeuws-Vlaamse col lega's dringen ook de leden van de afdeling Hulst van de Partij van de Arbeid er bij hun partij genoot Ritzen op aan om het systeem voor de openbaar-ver voerkaart te herzien. De argumenten van rechtsonge lijkheid, het 'onevenredig zwaar duperen' van de Zeeuws-Vlaam se student en het te weinig reke ning houden met de sche ligging zijn ook doord; lega-afdeling en de Zees Tweede-Kamerleden naam gebracht. De Hulster sociaii mocraten voegen daar enigszins gekscherend aan dat op maandagen of vnjdi geen colleges worden ii terd zodat de studenten! nog met een weekkaart of' eindekaart uit de voelen i nen. Die verstrekkende ra gel zal niet nodig zijn alsj nister in zijn besluitvorm^' kening houdt met de 'sp omstandigheden van uitwo de Zeeuws-Vlaamse studö betogen de leden van deafö van onze verslaggever OOSTBURG - Het gemeentebe stuur van Oostburg deelt de aversie van veel Bressiaanders tegen de bouw van een bedrijfs- loods op het havenplein in het vissersdorp. Loco-burgemees ter C. Bolijn-Hertberger gaf maandagmiddag tegenover een delegatie van het Belangenco- mité Breskens aan dat het 'zon de' is dat de bevolking niet eer der van zich heeft laten horen. Daardoor valt er weinig meer tegen te doen, aldus Bolijn. „De trein rijdt nu in volle vaart. Er is geen enkele wettelijke ba sis meer om hem stil te zetten zonder zeer zwaarwegende argu menten", stelde de waarnemend burgemeester. Ze zei dat nadat ze een pakket met ruim tweedui zend handtekeningen (bijna de helft van het totaal aantal inwo ners) had ontvangen van het ac tiecomité. Volgens de comitéleden E. de Brabandere en P. Nicolai begaat de gemeente een 'planologische blunder' wanneer de bouw van de omstreden loods niet wordt stopgezet. Niet alleen omwonen den zien hun vrije uitzicht verlo ren gaan, ook de bezoekers van de promenade storen zich aan dat vooruitzicht, zo voerden ze aan bij de overhandiging van de petitie. Dat vanuit de bevolking niet eerder is gereageerd tegen het afgeven van de bouwverf ning, is het gevolg van 'ri® ding', aldus Nicolai. Hij ver* daarbij naar het feit da! bouwvergunning is afge? op basis van een foutief» „Daardoor zag niemand kwaad in en was er dus den om bezwaar te maken. B kens is op een verkeerd befl zet en dat moet worden g»1 geerd. Een gemeentel moet niet enkel uitgaan van' telijke kaders. Er is ook nog' anders waar rekening meen» worden gehouden." Bolijn erkende dat ook b moeite hebben met de bou' het havenplein. „Maar geen bouwverbod voor die" tie. Dat is het probleem. betreft is het zonde datnie® vanuit de bevolking eerdf" nalcn heeft afgeven te®3 plannen. Dan was de ge®;; raad mogelijk ook eerder®" meerd." De petitie wordt meegew de uiteindelijke beslissinfj het college over het al dar- afgeven van een milieuvö? ning voor het construct? machinebedrijf van F p daal. Wanneer dat besli' worden verwacht, kon gisteren nog niet aangeF De bouw van de loods is dels in volle gang. BedrP ring is echter alleen _ri°r met een milieuvergunning van onze verslaggever AXEL - Vliegtuigfanaten kunnen zaterdag 17 septem ber hun hart ophalen op het terrein van de Eerste Zeeuws-Vlaamse Aeroclub (EZAC) in Axel. De bevrijding van Axel vijftig jaar geleden wordt dan herdacht met de monstratievluchten over Zeeuwsch-Vlaanderen van onder meer Spitfires, Mus tangs en B-25's, paradrop pings en tal van andere activi teiten. Instructeur Henk van de Heij den van de EZAC legt uit dat het programma voor het be vrijdingsfeest op het Smit- schorre-terrein in twee 'Memo rial Flights' en een demonstra tiemiddag met parachute springers, oorlogsvliegtuigen, zweefvliegers en andere at tracties uiteenvalt. „De her denkingsdag begint rond het middaguur met een vlucht van vijf historische vliegtui gen van het Landuyt Team uit Kortrijk over heel Zeeuwsch- Vlaanderen". zegt Van de Heij den. „Deze vlucht duurt onge veer een uur en daarna kun nen de bezoekers op het Smit- schorre-terrein terecht voor het hoofdprogramma." Oldtimers Burgemeester W. J. de Graaf van Axel geeft om 14.45 uur het startsein voor het ope ningsprogramma. Daarna ver zorgt de EZAC een zweefvlieg- demonstratie en vervolgens is Met demonstraties van oorlogsvliegtuigen als deze Mitchell B-25 wordt zaterdag in Axel de be- vrijding herdacht. fotoCoert Munk het Landuyt Team uit Kort rijk aan de beurt om een show te verzorgen met een Stear- man uit 1946, een Tiger-Moth uit 1939 en diverse andere old timers uit de Tweede Wereld oorlog. Vier F-16 gevechts vliegtuigen van de Koninklij ke Luchtmacht maken van 15.15 tot 15.30 uur een forma- tievlucht en om 15.30 uur geeft Terneuzenaar Leen Jansen een demonstratie met een mo torzwever HB-23. Daarna vertonen oldtimers uit het Vliegend Museum uit Sep- pe hun kunsten en om 16.15 uur kunnen de toeschouwers getuige zijn van een een para dropping met 74 parachutis ten. „De oorlogsvliegtuigen Mitchell B-25. Mustang P-51 en Spitfire MK732 zullen het durende show afsluiten", zegt Van de Heijden. „De Victory Roll zal daarbij niet ontbre ken. Overmoedige jachtvlie- gers stonden er immers om be kend dat ze vlak voor een lan ding, vaak tegen de zin van hun commandanten, met de Victory Roll aangaven dat zij één of meerdere overwinnin gen in de lucht hadden be haald op de vijand."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 46