Middelburg kansloos tegen HSD Valse start rugby team Oemoemenoe Schaakjeugd strijdt om de Zeeuwse titel Sanders wint toernooi Souburg Stormvogel zwak op eigen toernooi Fraaie come-back van Rokus Overheid Nederlaag Goese zaalvoetbalploeg Zeelenberg tiende in GP Verenigde Staten sport 16 Hockeyers Goes starten competitie met 2-0-zege op Shot DINSDAG 13 SEPTEMBER 1994 van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De hockeyers van Rapide en Goes begonnen de competitie voortreffelijk. Rapide won in Terneuzen met 0- 2 van Olympia, terwijl Goes de volle winst pakte tegen Shot 2- 0. HSD opende - op het nieuwe kunstgras - met een 5-1-over- winningop Middelburg. De hoc- keysters van Vlissingen (derde klasse) verspeelden een punt te gen Ommoord: 0-0. Een stapje lager won HSD verrassend met 2-4 van Oudenbosch. Olympia was kansloos tegen een met vijf invalsters spelend Rapide 0-4, terw ijl Goes, op een door de re gen onbespeelbaar veld. met 2-0 in Gilze Rijen kopje onder ging. Mannen derde klasse Goes-Shot 2-0: Een keihard werkend Goes heeft in z'n eerste competitietreffen tegen Shot de volle winst gepakt. Goes viel constant aan. maar was onzorg vuldig in de afwerking. Halver wege de eerste helft opende Bar ry van den Berg na een prachtige Sgravo wint toernooi Ardito voor derde keer VLISSINGEN - De mannen van Mytilus en de vrouwen van Sgravo schreven zaterdag het volleybaltoernooi van Ardito op hun naam. Mytilus totali seerde één punt meer dan de or ganiserende vereniging. Sgravo won voor de derde keer op rij en kwam daardoor definitief in het bezit van de wisselbeker. De vrouwenploeg uit 's Graven polder was in een halve competi tie oppermachtig en won alle wedstrijden. Ook Ardito. dat op de tweede plaats eindigde, werd overtuigend verslagen. De man nen van Mytilus stuitten in hun eerste wedstrijd op de meeste te genstand. De Kikkers uit Aar denburg hield de latere toer- nooiwinnaar op een gelijkspel. Daarna won Mytilus drie keer op rij. De eindstand in de heren topklasse: 1 Mytilus, 7 pnt2 Ardito. 6.3 De Kik kers. 4: 4 Mytilus 2. 3: 5 Ardito 2. 0. Heren tweede/derde klasse 1 Ardito 3. 6: 2 Ardios 2. 5: 3 Ardios 1. 5: 4 De Kikkers 2. 3: 5 Delta. 1 Dames eerste klasse: 1 Sgravo. 8; 2 Ardito. 5: 3 WR. 3.5. 4 Delta. 2: 5 Ar dito 2,0.5. Dames tweede'derde klas se 1 Cerestar. 7. 2 Ardito. 5. 3 Nieuw- dorp, 0. actie de score: 1-0. Pas diep in de tweede helft besliste Jelle Bu.v- tendijck het eenzijdige duel. Olympia-Rapide 0-2: rust 0-0. Joep Fassaert 0-1. Riep Benenga 0-2. Vierde klasse HSD-Middelburg 5-1: In de be ginfase kon de Middelburg het nog bijbenen. Halverwege de eerste helft kwam HSD op toe ren en liep het vlot uit naar een 3- 0-voorsprong door doelpunten van Wouter Bakx en Martijn Bij de Vaate (twee keer). Bij deze confortabele stand nam de Petro Kools wint eerste Ranking GOES - Petro Kools in goed ge start in het toernooi om de Zeeuwse Ranking. In de zaal van SBZ te Goes versloeg de Ar- nemuidenaar in de finale Peter Dingemanse uit Vlissingen. De Goesenaren Van de Broek en Janssen eindigden op de gedeel de derde en vierde plaats. Er kwamen in de eerste wed strijd van de Ranking meer dan dertig spelers opdagen. Johan van Oorschot uit Middelburg schreef de verliezersronde op zijn naam. De hoogste break werd gescoord door Cor van de Broek: 31 punten. De stand na een ronde: 1 Petro Kools 7 2 Peter Dingemanse 6. 3/4. Wout Janssen en Cor van de Broek 5.5t'm8 Giel Minheere. Abel van de Sande. Erwin Maas en Remco Appel 4. thuisploeg gas terug. De bezoe kers kwamen via een strafeor- ner. benut door Joost Casten- miller, terug 3-1 Door doelpun ten van Jeroen Kroezeman en Martijn Bij de Vaate kwam de 5- 1-eindstand op het scorebord. Vrouwen derde klasse: Ommoord-Vlissingen 0-0: De thuiclub was het meest tevreden met de puntendeling. De wed strijd kwam moeizaam op gang met enkele kansjes over en weer. Na de pauze kozen de bezoek sters voor de aanval maar Om moord kon ondanks een tiental strafcorners de nul vasthouden. Vierde klasse: Gilze Rijen-Goes 2-0: Een for tuinlijke overwinning van de thuisploeg, die voor rust op een spekglad veld een 2-0-voor- sprong nam. Na de thee trok Goes het initiatief naar zich toe. had veel balbezit maar kon op het moeilijk bespeelbare veld niet tot scoren komen. Oudenbosch-HSD 2-4: De thuis ploeg was voor de rust de betere ploeg, maar kreeg een lesje van de Schouwse ploeg in het benut ten van kansen. Femke Klerkx. Vivian Bij de Vaate en nieuwko mer Annie Gerritsen zorgden voor een confortabele 1-3-rust- stand. In de slotfase, van een mindere tweede helft, was het Annie Gerritsen die de zege (2-4) veilig stelde. Olympia-Rapide 0-4: rust 0-0. Audry van Ham 0-1. Saskia Haayer 0-2. Lenny Koppers 0-3, Marinka Kaevsen 0-4. Een speler van HSD (links) wint een duel om de bal. foto Pieter Honhoff van onze rugbymedewerker VLISSINGEN - Het Middelburgse Oemoemenoe ging slecht van start in de eerste klasse. Tegen Bassets uit Sassenheim leden de Middelburgers de kleinst mogelij ke nederlaag: 0-3. De Goese rugbyclub Tovaal kwam tegen Octopus sterk uit de startblokken. Na een 3-11- voorsprong bij rust werden de Brabanders in de tweede helft overspeeld door de ontketende Goesenaren. Zelfs de scheidsrechter raakte in de slotfase de tel kwijt. Vol gens iedereen stokte de scoringsdrang van Tovaal bij 3- 32. maar scheidsrechter Ruud van de Velden hield vast aan zijn eigen waarneming: 3-38. Oemoemenoe-Bassets 0-3: Het zat de formatie van Hen- ny Zandbergen niet mee in het eerste thuisduel. Scrum- half Boris van Hoek was geblesseerd en zijn positie werd ingenomen door Jan Albregtse. In de eerste helft had Oemoemenoe ondanks de felle tegenwind het beste van het spel. Scheidsrechter Van Vliet, met Bassets meege reisd in de bus. trad te weinig op tegen off-side staande Bassetspelers, waardoor de aanvallende acties van de thuisploeg niet uit de verf kwamen. In de dertigste minuut kwamen de gasten via een penal ty-kick op een nauwelijks verdiende 0-3 voorsprong. In de tweede helft had Oemoemenoe het beste van het spel, maar opnieuw faalden de Middelburgers in de afwer king. John Wen tink strandde op vijf meter van de try-lijn en een bijna succesvolle combinatie tussen Edwin van Helsland en Thomas Fransen werd onreglementair ge stuit. Een penalty-try was in de ogen van Henny Zand bergen op zijn plaats geweest, maar scheidsrechter Van Vliet dacht daar anders over. Het bleef 0-3. Octopus-Totaal 3-38: De Goesenaren haden nog wat recht te zeten in Uden en slaagden daarin volledig. Vorig seizoen verloor Tovaal met twaalf spelers van Octopus i50-3) en die nederlaag zat de Goesenaren nog behoorlijk dwars. Tovaal zette de thuisclub vanaf het eerste fluit signaal van scheidsrechter Ruud van de Velden onder druk. Jan Moelker, die zijn honderdste competitieduel speelde, verzilverde na vier minuten al een penalty-kick en vijf minuten later was hij opnieuw succesvol: 0-6. Oc topus kwam terug tot 3-6, maar in de dertigste minuut zette Jan Moelker zijn team na een goede actie van Mi- chiel Sinke en Jan-Joost Wiebrens op een 3-12-voor- sprong. Na rust stribbelde Octopus nog even tegen, maar Jan Moelker voerde de score met twee penalty-kicks op tot 3- 17. Een kwartier voor het einde strafte aanvoerder Thier ry Beheregaray een fout van zijn directe tegenstander tussen de palen af en Jan Moelker benutte de conver sion: 3-24. Octopus was gesloopt en werd in de slotfase volledig on der de voet gelopen. Ronald Muller en Aryan Moelker werden nog met veel moeite gestuit, maar tegen de af ronding van Michiel Sinke hadden de Brabanders geen enkel verweer. Jan Moelker schoot nog een vijfde penal ty-kick tussen de palen, waarmee Tovaal een 3-32 over winning dacht binnen te slepen. De scheidsrechter be sliste echter anders. Hij 'schonk' Tovaal vijf punten ex tra: 3-38. Eerste ronden zonder veel verrassingen van onze schaakmedewerker OOSTBURG - Het Zeeuws kampioenschap schaken voor de jeugd wordt dit seizoen in ge wijzigde vorm gespeeld. Nadat dit enkele jaren geleden al in de laagste leeftijdsgroepen werd ingevoerd, worden nu ook in de hogere klassen meerdere ron den per dag gespeeld. Zaterdag kwamen de spelers voor het eerst achter de borden. In de A-groep komen zeven spe lers uit. waarvan Collin Boel houwer als favoriet startte. Het grootste gevaar moet afkomen van Bernard Meulenbroek en Bart Leenhouts In de eerste ronde moest Boelhouwer met een uitkomen tegen Meulen broek. Deze partij eindigde zon der al te veel spanning in een re mise. Meulenbroek speelde zeer rustig spel en Boelhouwer gaf aan dat hij momenteel niet de vorm heeft om een gevaarlijke aanval te durven opzetten. Dat deze vorm inderdaad ont breekt. bleek in de tweede ronde die 's middags gespeeld werd. Boelhouwer werd met zwart kansloos gelaten door clubge noot Jeroen Hollebrands. die echter met een grote fout de par tij alsnog weggaf. Meulenbroek wist Roeland Alders af te troe ven en voert nu samen met Boel houwer en Leenhouts de rang lijst aan. De laatste moet echter nog een partij inhalen. Huizenhoog favoriet in de B- groep is meervoudig kampioen Ralf Gommers uit Terneuzen. Na winst in de eerste ronde te gen Arjo van Dommelen volgde in de tweede ronde de eerste se rieuze test. Gommers moest met zwart aantreden tegen Cathalij- ne Kouwijzer Uiteindelijk wist hij deze test te doorstaan en staat nu samen met Paul Ver- hey. die Arjan de Waal en Hen drik Westerweele versloeg een half punt voor op een drietal spe lers. Van deze spelers kan Peter Kalisvaart of Rien Cosijn zich nog bij de leiders voegen als in hun uitgestelde partij een beslis sing valt. In de C-groep heeft een kwartet spelers zich met twee punten aan kop genesteld, te weten To by Hofman. Peter van de Linde. Edwin van Oosten en Michael Kars. De D-groep kent na drie ronden drie leiders, die nog een honderd procent score hebben. Dit zijn Andy de Bruyne. Koen Leenhouts en Matthieu Freeke. Uitslagen: A-groep: ronde i: Eph- raim-Leenhouts 0-1: Boelhouwer- Meulenbroek '.-'ï, Alders-Holle- brands 1-0; Boidin bye. Ronde 2 Leenhouts-Boudin uitgMeulen- broek-Alders 1-0: Hoilebrands-Boel- houwer 0-1Ephraim bye. B-groep: ronde 1: Verhev-De Waal 1- 0. R Gommers-Van Dommelen 1-0. O Gommers-Leenhouts 1 Schroevers-Kalisvaart 0-1. Hekhuis- Westerweele 0-1. v d Heuden-Cevaal 1 Ronde 2 Kalisvaart-Cosijn uitg Kouwijzer-R Gommers 0-1: Westerweele-Verhey 0-1. Cevaal-O Gommers 12-' 2. Leenhouts-v. d. Heu- den 1-0; De Waal-Schroevers 1-0; Van Dommelen-Hekhuis 1-0 C-groep: ronde 1: Souïsa-Tange V*>; Uytdewilligen-Kars 0-1: Holle- brands-Hijman 1-0; Flos-De Blauw 1- 0; Hofman-Van Raalten 1-0. Wouters- v Oosten 0-1, Lensen-De Ridder 1-0. v.d. Linde-Stroo 1-0. Ronde 2. Kars- Nagelkerke 1-0; v Oosten-Holle- van onze medewerker MIDDELBURG - Rokus Over heid van de vereniging ALM uit Goes maakte zondag een fraaie come-back in de biljartsport. De zestiger trok enkele jaren ge leden voor een langdurige vakantie met zijn boot naar de Middellandse Zee. maar nam bij terugkeer zijn favoriete sport weer op. En na zich voor de finale te heb ben geplaatst, liet hij zondag in de eindstrijd tweede klas drie banden-klein ln Middelburg niets over van het gezelschap dat ook voor de hoofdprijs ging. Ongeslagen en met een 1 promo tie imoyenne van 0.568 werd de ALM-speler kampioen. Hij moest er overigens wel tot de laatste stoot voor gaan. In de driedaagse finale in 't Centrum had een aantal concurrenten weliswaar vroegtijdig moeten lossen, maar Jaap Beenakker was vóór de slotronde alleen door Overheids clubmaat Thom Peeman naar een nederlaag ge voerd. Overheid had dus aan een remise genoeg om de titel bin nen te halen. Dat móest ook minstens gebeuren omdat Bee nakker de eerdere ronden met een net iets beter moyenne had afgesloten en bij de kleinst mo gelijke winst zou worden gehul digd In de spannende slotpartij liet Rokus Overheid het echter niet zover komen, zijn 25-19 overwin ning (in 31 beurten, een gemid delde van 0.8061 was. naast titel en promotie, goed voor een schitterende come-back. Wedstrijdleider Arthur Priem «af de volgende eindstand door: 1 Rokus Overheid, ALM 14-0.568-5 tprom.); 2. Jaap Beenakker. De Sportvisser 10.0 569-8 tprom.): 3. Jan Menheere. LBV 8-0.453-5; 4. Chris Coomans, BVM 7-0.586-8 tprom.1: 5. Thom Pee man. ALM 7-0.551-6 tprom 1; 6. Henk Meijvis, Delta 6-0.407-4: 7. Bram de Waard. Scheldezicht 2-0447-5; 8. Mark van der Hage. De Smidse 2- 0 435-9 (prijs hoogste senei. brands 1-0: v.d Linde-Flos 1-0. Len- sen-Hofman 0-1: Hijman-Souisa 0-1. De Blauw-Uvtdewilligen 1-0: v. Raal- ten-Wouters 1-0. Stroo-De Ridder 0- 1. D-groep: ronde 1: v. d Bosch-Weeze- poel 0-1; Keyer-Che Hung Wan 0-1. Hekhuis-Vogelezang 1-0; Pleyte- Tange 0-1. Porte-Louws 1-0. Repkes- Flos 0-1, Freeke-Stapper 1-0. Nipius- Nagelkerke 1-0, De Clerck-Goldsch- midt 0-1. De Bruyne-Prot 1-0; P Wil- deboer-Leenhouts 0-1; Bron-Wen- sink 1-0, Andeweg-E. Wildeboer 1-0. Ronde 2: Weezepoel-Porte 0-1; Che Hun Wan-Freeke 0-1Tange-Nipius 0- 1; Flos-Andeweg 0-1. Goldschmidt,- De Bruyne 0-1; Leenhouts-Bron 1-0. Meulenbroek-Hekhuis 0-1. Vogele- zang-v d. Bosch 1-0: Louws-Kuyer 0- 1. Stapper Pleyte 1-0: Nageklerke- Repkes 0-1. E. Wildeboer-De Clerk 0- 1. Prot-P Wildeboer 0-1. Ronde 3 Andeweg-Leenhouts 0-1; Hekhuis- De Bruyne 0-1: Porte-Nipius Freeke De Clerck 1-0. Kuyer-Flos - Repkes-Goldschmidt 0-1, Wen- sink-Che Hung Wan 0-1. Bron-P Wil deboer 1-0; Weezepoel-Stapper 1-0. Vogelezang-Tange 0-1. Pleyte-Meu- lenbroek 0-1. Louws-Prot 0-1. Nagel- kerke-v d. Bosch 1-0. Standen: A-groep: lVa punt: Meulen broek, Boidin tl uit). Leenhouts tl uit). Boelhouwer; 1. Ephraim. Alders; Op: Hollebrands B-groep. 2 p: Verhey. Gommers: 112 Cosijn (1 uit). Leenhouts. Kalisvaart tl uit), 1: Gommers, Kouwijzer, Wes terweele. Van Drommelen. De Waal, Cevaal v. d Heuden, Op: Schroe- vers, Hekhuis. C'-groep: 2: Hofman, v d. Linde, Van Oosten. Kars; I's Tange Souisa 1; Flos. Lensen. Nagelkerke. Hars kamp. Hollebrands, V Raalten. De Ridder. De Blauw. Op Uytdewilli- een. Wouters D-groep: 3 p: De Bruyne. Leenhouts. Freeke. 2' j Nipius. Porte: 2: Hek huis, Goldschmidt. Che Hung Wan. Andeweg. Bron. Tange. Weezepoel; 1' Flos, Meulenbroek. Kuyer; 1 P Wildeboer. De Clerck, Stapper, Rep- kes, Wensink, Prol. Vogelezang. E Wildeboer. Nagelkerke, V.d Wouw. Blok. V.Alten; Op: Louws, Pleyte, v.d. Bosch. van onze schaakmedewerker SOUBURG - Schaakclub Souburg hield voor de derde keer het 1800-toernooi. waaraan 31 club- en huisschakers deelna men. Het toernooi voor spelers met een Elo-rating van minder dan 1800. werd ge wonnen door Simon Sanders. Aanvankelijk leek Marcel Boelhouwer het toernooi op zijn naam te schrijven. Hij startte met vijf punten uit vijf wedstrijden en stond met een punt voorsprong op de rest van het veld eenzaam aan kop Bo vendien had hij de naaste concurrenten Pim Uytdewilhgen. Martin de Bock en Alex Jonkheer al uitgeschakeld. In de zes de ronde gaf hij zijn ongedeelde leiderspo sitie echter uit handen door in een goede stelling tegen Simon Sanders de verkeer de voortzetting te kiezen en het punt in te leveren. Drie spelers met vijf punten, Boelhouwer. Sanders en Toetenel voer den nu de ranglijst aan Als Boelhouwer de laatste ronde zou winnen, zou hij op grond van weerstandspunten alsnog de ti tel in ontvangst mogen nemen Op zijn weg vond hij echter Tom van Gemert. die een zeer sterk toernooi speelde en verras send Boelhouwer geen kans gaf. Simon Sanders won. dankzij zijn winst op Max Toetenel De tweede plaats was voor Martin de Bock. die zich in de laatste drie ronden te rug naar de top van het klassement had gevochten. Derde werd Tom van Gemert. die tevens de prijs in de klasse tot 1600 ra- tingpunten in ontvangst mocht nemen. Kampioen van de huisschakers werd Jo han Breel. Eindstand: S Sanders 6 punten; M de Bock en T v. Gemert 5 12, M Boelhouwer. A Jonkheer. M Toetenel. P Uytdewilhgen 5, F v. Boven 4/12; A Vermue. F. Heemskerk. S Steijn. R. Berg- sma.J. de Decker, P v Dijke 4, K. Koolhoven. N Buurman, M. Koolhoven 3 1/2: B. Rouw. M. Roelse. C. Rouw, L, Schipper. C. Frederiks 3; J. v. Klooster, M. v. Broekhoven. B Mulder. T Meulmeester 2 1/2 J. Breel, A. Lous- 2; B v. Velt- hoven 1. E. Frederiks 0 van onze medewerker WAALWIJK - De vooruitgespeelde competitiewedstrijd in de tweede divisie van het landelijk zaalvoetbal tussen Par- bo/KC Groenendijk en TSC-groep is in een 6-4-nederlaag voor de Goese ploeg geëindigd. De nederlaag was volgens Parbo-coach Angelo Geelhoed grotendeels te wijten aan het ontbreken van een aantal basisspelers, want de tegenstan der stelde volgens hem niet veel voor. Hoewel Geelhoed vooraf optimistisch gestemd was over de breedte van zijn selectie, moest hij in Waalwijk toch weer zelf aan de bak. De coach gaf in de beginfase meteen het goede voorbeeld door 0-1 aan te tekenen, maar in dezelfde minuut werd een fout afgestraft in de Goese verdediging. Geelhoed zorgde vervolgens voor 1-2, maar nog voor de pauze nam de thuisclub een 3-2-voorsprong. In de tweede helft drong Parbo meer aan. maar TSC won ten slotte met 6-4. Imro de Meza, speler van het vierde team. en Guliano Walter scoorden nog voor Parbo. Programma voor deze week: eerste divisie, maandag Dousberg Pare- El Toro. tweede divisie, maandag in het Goese sportcentrum Parbo Groenendijk-BZC'Gouwesleutel. aanvang 20 20; woensdag in sport hal Baskenburg in Vlissingen. Windhoek-TSC groep, aanvang 20 20 woensdag in de sporthal Den Dullaert van Hulst. Het Bonte Hen-Van Zandvoorl. aanvang 20 00 uur van onze waterpolomedewerker VLISSINGEN - De mannen- ploeg van Stormvogel kon op het eigen tournooi niet impone ren. Er werd verloren van Aqua- Novio 1 (6-9)en van het zwakke Aqua-Novio 2 (4-5). Tegen Neun- kirchen werd het eerste punt behaald en in de laatste wed strijd werd Donk met 8-2 versla gen. Tweedeklasser Aqua-No vio won het toernooi. Ook bij de vrouwen ging de ploeg van Aqua-Novio met de ze ge naar huis. Het team won alle wedstrijd overtuigend. De Stormvogel werd tweede. Van Aqua-Novio werd met 8-0 verlo ren. tegen Zuidwesthoek werd gelijk gespeeld (4-4). Neunkir- chen (6-4) en WZV (6-3) werden verslagen. Uitslagen: mannen 1 toernooi: Neun- kirchen-Aqua-Novio 1 4-5; Aqua-No- vio 2-Donk 3-9; Aqua-Novio l-Stöj vogel 9-6, Neunkirchen-Donk u Aqua-Novio 2-Stormvogel 5-4 fe kirchen-Aqua-Novio 2 5-9, AquaSs vio-Donk 6-5; Neunkirchen-Stóa vogel 4-4. Aqua-Novio 1-Aqua-N;- 2 6-3. Donk-Stormvogel 2-8 stand: 1. Aqua-Novio 1. 2 Dori Aqua-Novio 2. 4. Stormvogel Neunkirchen Uitslagen vrouwen: Neunkirfe Zuidwesthoek 4-5. Aqua/NovioïZ 15-2: Zuidwesthoek-Stormvogel 4 Neunkirchen-WZV 7-2; Aqua/Ncn Stormvogel 8-0: Neunkirchen-Ag Novio 2-6; Zuidwesthoek-WZV 4 Neunkirchen-Stormvogel 4-6, Za westhoek-Aqua/Novio 0-10, WZi Stormvogel 3-6. Eindstand: 1. Aqua/Novio, 2 Sten vogel, 3. Zuidwesthoek, 4. NeuÉ chen. 5. WZV Uitslagen mannen 2: Kaiserslaula Stormvogel 2 4-5; Stolberg-Slornra gel 2 2-4; Stolberg-Ganze 4-5 Ki serslautern-Ganze 3-4: Kaiserö tern-Stolberg 4-2; Ganze-Stormm 2 5-5 Eindstand: 1 Stormvogel!! Stolberg. 3. Ganze, 4. KaiserslauKt MONTEREY (ANP) - Alleen Wilco Zeelenberg en Jurgen van den Goorbergh hebben tijdens de Grand Prix van de Verenigde Staten op het circuit van La- guna Seca punten gehaald. De Nederlandse 250 ec-coureurs eindigden respectievelijk als negende en veertiende. Patrick van den Goorbergh viel net bui ten de punten. Hij werd als zes tiende afgevlagd. De race in de kwartliterklasse werd gewonnen door de Italiaan Doriona Romboni. Hij had op zijn landgenoot Massimiliano Biaggi bijna anderhalve secon de voorsprong. Biaggi behield de leiding in de tussenstand om de wereldtitel. De Nederlandse deelnemers in de 125 cc- en 500 cc-categorie kwamen in het spel niet voor. Loek Bodelier kwam direct na dé start van de lichtste klasse in de eerste bocht ten val. Hij kon de machine van WK-leider Ka- zuto Sakata niet meer ontwij ken. De Japanner behield echter een voorsprong van veertig pun ten op zijn landgenoot Takeshi Tsujimura. die de race won. Hans Spaan trof drie ronden la ter hetzelfde lot. De Noordhol lander raakte met zijn stuur de motor van een andere coureur. Die bleef overeind. Spaan reed de grindbak in. De wedstrijd in de 500 cc-klasse, waarin de wereldtitel al ver overd is door de Australiër Mick Doohan, werd gewonnen door de Italiaan Luca Cadalora. Cees Doorakkers eindigde roemloos als twintigste op twee ronden. Laguna Seca. WK wegrace: 125 cc: 1. Tsujimura (Japi Honda 4521,102 (135,588 km/ui, 2. Perugini (Ita) Apri- lia 0,974.3 Oettl (Dui 1 Apriha 1.552,4. Aoki (Jap) Honda 14.715. 5. Martinez (Spa) Yamaha 17,852. 6 Nakajyo (Jap) Honda 18.070. 7 Giro (Spa) Apriha 18.744. 8 Raudies (Dui) Hon da 23.416.9 UedaUapi Honda 33,070, 10 Scalvinilila 1 Apriha45.446 Bode lier kwam in de eerste ronde ten val. Spaan viel in de vierde ronde met een kapot stuur uit Stand WK na twaalf races 1 Sakata (Japi Aprilia 208 punten. 2 Tsujimara 168.3 Ueda 164. 4 Oettl 137. 5 Raudies 127, 6 Marti nez 110. 14 Bodelier 41 250cc: 1 Romboni (Ita) Honda 46.01.397 (142,824 km/u). 2. Biaggi (Ita) Aprilia 1,433,3. Harada(Jap) Ya maha 1,631, 4. Okada (Jap) Honda 2.575, 5 Aoki (Jap) Honda 2,749, 6. D'Anlin (Spa) Honda 24,541, 7. Checa (Spai Honda 24,697, 8. Roberts jr (VSt) Yamaha 37,433. 9. Zeelenberg (Ned) Honda 37,849, 10. Waldmann (Dui) Honda 40,927. 14 Jurgen van den Goorbergh (Ned) Aprilia 47.179. 16. Patrick van den Goorbergh (Nedi Aprilia 1 24.733 Stand WK na twaalf Ben Meziane vijftiende CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Rachid ben Meziane is in 31 mi nuten en 9 seconden op de vijf tiende plaats geëindigd op de tien kilometer lange Conmar- loop. Overige Zeeuwse resulta ten (allen Deltasport): 106. Wim Provoost. 37.49; 130. Andre Lems, 38,45; 137. Gert Jan de Glopper, 39 08. Veteranen I; 28 Koos Resoort, 46.40. Veteranen III; 5. Gerard Koorneef. 44.56. races: 1 Biaggi 189 punten, 2, Olai 176. 3. Capirossi (Ita) Honda 16t! Romboni 154, 5 Waldmann 139,! Ruggia (Fra) Aprilia 126,11 Z«tó berg 75, 15. Patrick van den Goj bergh 27. 16. Jurgen van den Goj bergh 24. 500cc: 1. Cadalora (Ita) Yairi 48.00.370 (145.759 km/u). 2 Kociti (VSt) Cagiva 7.896. 3. Doohan (.t Honda 24.875. 4. Itoh (Japi Hal 36.125. 5. Chandler (VSt) Cs 36.130. 6. Abe (Jap) Yamaha 44.13! Puig (Spa) Honda 59.116, 8. B iBrai Suzuki 1.11.026. 9. McWffla iGBri Yamaha 1.15.888, 10. Macc zie (GBr) Yamaha 1 22,91( ronden 20. Doorakkers (Neèt maha. Stand WK na twaalf ra Doohan 272. 2. Schwantz (VSt S) zuki 169. 3. Kocinski 140.4 Cadik 139.5. Puig 132.6. Itoh 128 Programma districtsbeker van onze voetbalmedewerto VLISSINGEN - Zoals eerdert» kend, wordt er voor de distrid beker een tussenronde geplu om aan de laatste 32 clubs tel» men. Zo speelt Hoek thuis lep AZVV, SSV'65 krijgt de re* ves van RBC op bezoekend der staan Divo-Baronie, Lonp TAC en UNA-Nieuw WoenseK het programma. Deze wedstrijden staan g< voor 9 oktober en misschien «tt den er in dat weekeinde <x wedstrijden uit de vierde ros gespeeld. Die loting voor (B vierde ronde is als volgt: Derö naar van Hoek-AZVV speelt k gen Axel en de winnaar van SSÏ RBC 2 heeft Vlissingen als genstander. De resterende strijden van de Zeeuwse ploeg zijn; Sportclub Gastel-SKN® en RCS-Halsteren. Amazones in ht voorste gelid van onze paardesportmedewerker OUD BEIJERLAND - Mirt» Zeeman kende een uitstek" debuut in de klasse ZZ-w'd dressuur. In haar eerste bd optreden op dit niveau stuur* de amazone uit Goes 1 NVDR-wedstrijd in Oud Bei]* land haar viervoeter Ultranfr een derde plaats. De scorej 60.34 procent leverde ooki^ een voor Zeeman het tf* winstpunt op. Monique Verschuure eind# met Rainbow in de strijd om!" algemeen kampioenschap Nederland Bestgaande RijP* tijdens de UTV in Utrecht opj« fraaie tweede plaats. Het pioenslint ging naar Jean R" Luymes met Jack. die veer® dagen geleden tijdens de na» nale KNF-kampioenschapf* als tweede eindigde achter nique Verschuure. Het bete® de overigens het laatste op® den van Monique Verscnu^ met Rainbow. De 14-jarige1 schuure uit Yerseke word' groot voor de pony. Hij 1$ kocht aan de familie Van'" rooy uit het Brabantse Son foto Ruben Oreel Ralf Gommers is de grote favoriet in de B-groep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 18