Jasper se en de gemiste kansen PZC Puijpe sponsort eigen vereniging Scheldesport wint in districtsfinale Sandy den Exter in selectie Hans Horn Topbezetting in Dam tot Dam-loop sport 14 Knieproblemen betekenen einde carrière van keeper VC Vlissingen Henk Vogels naar ploeg Jan Raas Lichte acht op weg naar verrassing Eerste menwedstrijd om open Zeeuwse tite DINSDAG 13 SEPTEMBER 1994 van onze verslaggever Taco van den Velde VLISSINGEN - Hij was ooit voorbe stemd voor de top. John Jasperse had alles om een goede keeper te worden. Hij was gek van voetbal, had het li chaam van een jonge god en barstte van het talent. „Ik had alles, behalve één ding: mentaliteit", beseft de Vlis- singer. De keeper mislukte bij PSV om dat hij liever ging stappen dan trainen en ging in het Zeeuwse amateurvoet bal ook bijna ten onder aan zijn losban dige leefwijze. Op het moment dat John Jasperse weer voor zijn sport ging leven, stonden de profclubs in de rij voor het natuurtalent, maar sloeg het noodlot keihard toe. Door een knie blessure raakte hij in de vergetelheid en na vier operaties is hij gedwongen te stoppen. Jasperse „Ik mag niet meer voetballen en voor mijn werk word ik ook afge keurd Daar sta je dan. Ik ben dertig jaar en heb twee jaar LTS." Het was wel even slikken. Orthope disch chirurg Klop. die enkele weken geleden een kijkoperatie verrichtte in de rechterknie, wond er bepaald geen doekjes om. „Als je blijft voetballen, zit je over vijfjaar in een rolstoel, vertelde hij me. Toen ben ik toch even stil gewor den. Voetbal is alles voor me, dat is al tijd al zo geweest. Er stortte een wereld voor me in", vertelt Jasperse. Jasperse zegt het alsof hij boodschap pen bestelt bij de groenteboer. Hij steekt nog eens een sigaret op. glim lacht en vervolgt zijn verhaal. Ogen schijnlijk doet het hem allemaal maar weinig. „Ach. ik heb me er bij neerge legd- Wat moet ik anders", verklaart hij. ..Klop heeft me röntgenfoto's laten zien van mijn knie. Dat was even schrikken. Ik heb geen voorste kruisband meer. ik mis een stuk van mijn meniscus en ver der zijn een hoop dingen versleten. Mijn knieschijf schijnt er uit te zien als een maanlandschap Omdat er zoveel slij tage is, durft Klop ook eigenlijk niet meer operatief in te grijpen. Dat zou waarschijnlijk de situatie alleen maar verergeren." Door de operatie heeft hij één wedstrijd gemist van het eerste elftal van Vlissin gen. Zondag was Jasperse weer present langs de zijlijn bij de derby tegen Patrij zen. De wetenschap dat hij nooit meer kan voetballen kon hem daar niet van weerhouden. „We hebben een echte vriendenploeg. Je wordt niet buitenge sloten omdat je toevallig geblesseerd bent. Ik zou trouwens ook niet weten wat ik anders zou moeten doen op zon dag." Bokser Het- leven van John Jasperse stond dan ook altijd in het teken van voetbal. Van af zijn zesde jaar stond Jasperse al on- John Jasperse: „Ik had alles, behalve een ding: mentaliteit." der de lat bij het Souburgse RCS. Zijn vader, een bokser, had hem ook graag in de ring gezien, maar zelf zag hij dat niet zo zitten. „Daar heb ik te weinig zelfbeheersing voor. Als ik een klap krijg, word ik wild. Een bokser moet juist blijven kijken." Zijn aanleg voor het voetbal bleek ech ter al snel. Jasperse had al vroeg een flink postuur en bleek onder de lat een natuurtalent. Op 17-jarige leeftijd werd hij gescout door PSV dat besloot de Zeeuwse doelman in te lijven. Niets leek een carrière in het betaalde voetbal nog in de weg te staan. Het liep echter anders. Reeds vroeg bleek dat Jasperse een vreemde eend in de bijt was. Rene Wolfs, toen ploegge noot van Jasperse en ex-prof van PSV en Willem II, verklaarde nog niet zo lang geleden in het weekblad Voetbal International dat PSV in die periode nog een club waar de jongens vooral ook geselecteerd werden op hun 'keu rige' achtergrond. De aanblik van een jeugdige speler in de kleedkamer met flinke tatouages op de armen, zorgde bij de leiding van de club ten minste voor gefronste wenkbrauwen, meende Wolfs. Die jeugdige speler was John Jasperse „Ik heb dat later ook gelezen. Die ta touages had ik al twee jaar. Ik was sa men met twee andere vrienden naar Rotterdam gegaan om ze er op te laten zetten. Dat vond ik mooi. Ach. ik denk niet dat zoiets de doorslag zal hebben gegeven om me te laten gaan. Op een gegeven moment kreeg ik ook ruzie met trainer Jan Reker. Ik had een bere-par- tij gekeept tegen Brabantia, maar om- foto Ruben Oreel dat de rest van de ploeg zo slecht was, hield hij op zondag een straftraining. Ik kwam daar niet naar toe, omdat ik vond dat zoiets nooit voor mijn kon gelden." Nachtleven „Ik dacht er in die periode gewoon te makkelijk over. Ik ontdekte het nacht leven, ging lekker stappen en dacht dat de rest wel vanzelf zou gaan. Alles was me tot dan toe ook komen aanwaaien. Toen Kees Ploegsma (manager) me plotseling aan het eind van het seizoen meedeelde dat ik kon vertrekken, was ik stomverbaasd. Daar had ik nooit op gerekend." Jasperse keerde terug naar Zeeland en ging keepen voor Arnemuiden. Hij stond er vele seizoenen onder de lat bij de vissersclub en was vaste keus voor het Zeeuws amateurelftal, maar Jas perse ontspoorde uiteindelijk. „Ik leef de op een gegeven moment in de kroeg. Ik verloor mijn baan. mijn vrouw liep weg. Nee, op het veld was het ook niet veel meer. Ik ging naar VC Vlissingen maar hield het maar een half jaar uit. Bij RCS heb ik het nog even gepro beerd, maar ik ben daar ook maar ge stopt. Ik heb zeker een jaar niets meer gedaan." Het was Vlissingen-trainer Jan Kapelle die uiteindelijk besloot de toen 26-ja- rige Jasperse nog een kans te geven. „Ik heb veel aan hem te danken. Gilles So- hier (oud-voetballer van Vlissingen) en Jan Kapelle hebben me een beetje op gepakt". meent Jasperse. de nieuwe kans met beide handen aangreep. Een jaar later lijfde Jan Poortvliet hem zelfs in voor de profs van VCV Zeeland. Daar keepte John Jasperse plotseling de sterren van de hemel. „Ik woog 104 kilo toen ik stopte, maar dat jaar zat ik op 87 kilo. Ik trainde vier keer in de week, werkte daarnaast ook en verder leefde ik voor mijn sport. Nee, door de week dronk ik geen druppel. Toen besefte ik plotseling ook wat ik allemaal had weg gegooid bij PSV." Kruisband NAC en RBC informeerden naar de diensten van Jasperse, die op dat mo ment op amateurbasis speelde voor VCV Zeeland. De Zeeuwse profploeg wilde Jasperse een contract aanbieden, maar voordat alles op papier kwam te staan, verdraaide Jasperse zijn knie in de uitwedstrijd tegen TOP. Zijn voorste kruisband was afgescheurd en alle kan sen op een sportieve carrière waren ver keken. „In Enschede heeft dokter Vierhout er toen een kunstkruisband in gezet, maar dat bleek geen succes. Het is de bedoe ling datje lichaam die band accepteert en dat er weefsel omheen groeit. In mijn geval is dat niet gebeurd. Ik heb daarna nog twee seizoenen gekeept bij de ama teurs van Vlissingen met een brace om mijn knie, maar door een botsing is die band uiteindelijk helemaal afge scheurd. Vorig seizoen werd die knie steeds dikker en dikker, er kwam steeds meer vocht in. Op den duur kon ik niks meer. Als ik een winkelwagen duwde, ging ik door mijn knie." Het voetbal heeft Jasperse inmiddels opgegeven, wat nu telt is zijn maat schappelijke carrière. „Ik zit nu al vier maanden in de ziektewet. Ik werk in de steigerbouw en met zo'n zwalkende knie is het natuurlijk levensgevaarlijk om op grote hoogte te werken. Verder kan ik ook nauwelijks bukken of door mijn knieèn gaan. De kans is dan ook groot dat ik word afgekeurd. En dan? Ik weet het niet, ik heb in ieder geval ook geen zin om thuis te gaan zitten." VLISSINGEN (GPDi - Henk Vo gels rijdt volgend seizoen voor de wielerploeg van Jan Raas. De jonge Australische amateur, die medio mei winnaar werd van Olympia's Ronde, is door de Zeeuw voor twee jaar vastge legd. Vogels baarde op het open WK tijdrijden, eind vorige maand in Catania, opzien door beslag te leggen op de achtste plaats. Hij was daarmee na de Duitser Jan Ulrich de tweede beste amateur. Momenteel is Vogels bezig aan een sterke Tour de l'Avenir. Ook de Belg Alain VandenBos- sche rijdt volgend seizoen voor de ploeg-Raas. De Belgisch prof kampioen van 1993 heeft twee ongelukkige jaren achter de rug bij de TVM-ploeg van Cees Priem. Door een aantal valpar tijen met botbreuken in de ar men kwam hij nooit helemaal uit de verf. Raas is voorts nog in onderhan deling met de Oezbeekse top- sprinter Djamolidine Abdoesja- parov. De partijen zijn de laatste weken steeds dichter bij elkaar gekomen over de prijs. Abdoe, jaarlijks goed voor ruim tien overwinningen en publiciteit in de grote ronden, heeft inmiddels heel wat van zijn vraagprijs van 1,8 miljoen per jaar laten zak ken. Raas hoopt voor Parijs- Brussel (donderdag) met Ab- doesjaparov tot een akkoord te komen. Agassi weer in top tien NEW YORK (AFP) - De over winning in de US Open heeft André Agassi in de top tien van de wereldranglijst gebracht. De Amerikaan, die zondag in drie sets de finale van de Duitser Mi chael Stich won, steeg van de twintigste naar de negende plaats op de ladder. Beste Ne derlander is Paul Haarhuis als 27e. Op de wereldranglijst dub belspel bezetten Haarhuis en Jacco Eltingh, die eerste wer den op de US Open, de leiders positie. Mannen: 1 Sampras VSt 4884 pun ten, 2. Stich iDui' 3272, 3 Ivanisevic <Kro) 3182. 4. Bruguera iSpai 2880. 5 Edberg iZwei 2767. 6 Martin iVSti 2492. 7 Becker tDui) 2374. 8 Chang VSt) 2364. 9 Agassi VSt) 2132. 10. Berasategui (Spa) 2068, 27 Haarhuis 1067.32. Krajicek 969.39 Eltingh 862, 104 Siemerink 451 Vrouwen: 1. Graf iDun 351.50 pun ten. 2. Sanchez iSpai 294,60. 3. Marti nez «Spat 214.22, 4 Navratilova (VSt) 155.88.5. Pierce tFra) 142.11.6 Novol- na (Tsj) 140,50. 7. Date (Jap) 128,23, 8. Davenport (VSt) 125,05. 9. Sabatini (Arg) 115,79, 10. Zvereva (WRu) 111.80, 24. schuit'/. 61,05, 54. Rottier 28,40, 59. Boogert 26,90, 64. Oremans 24,76,103. Muns-Jagerman 15.00.110. Bollegraf 13,88. 126. Vis 12.08, 144. Kamstra 9,79, 170 Niemantsverdriet 7.70, 194 Wegink 6.04 foto Lex de Meester Het reclame-bord van de nieuwe sponsor: trainer Piet Puijpe. Trainer zet reclamebord neer op hoofdveld van Veere van onze verslaggever VLISSINGEN - Het reclame bord stond zaterdag nog be scheiden bij het clubhuis. Maar over enkele weken zal het voetbalveld van VV Veere worden opgeluisterd met het reclamebord van een nieuwe opvallende sponsor. Piet Puij pe, trainer van de eerste selec tie. heeft besloten zijn club fi nancieel te ondersteunen. „Een spontane actie", zo ver klaart de Vlissingse oefen- meester. Wellicht een spontane, maar zeker ook unieke actie. Een voetbaltrainer is op papier im mers een werknemer van de club. die op ledenvergaderin gen in de regel niet eens wel kom is. Een werknemer die zijn eigen vereniging sponsort, dat moet haast uniek zijn in Nederland. „Maar dat wil niet zeggen dat het belachelijk is", benadrukt Veere-sponsor Paul Hermsen. „Een trainer is ook een pro- dukt. Waarom zou hij geen re clame mogen maken voor zichzelf Het is toch mooi als er dadelijk een winnend elftal staat en de toeschouwers kun nen lezen wie de trainer is. Ik vraag me af waarom bijvoor beeld Dick Buitelaar niet het zelfde doet bij Hoek of Ron Schrier bij Goes. In feite zou een voetballer het ook kunnen doen." Het idee werd enkele weken Piet Puijpe. voetbal in zeeland m geleden geboren tijdens een gezellig onderhoud tussen Puijpe. wat sponsors en enkele voetballers. Het begon als een geintje, waarbij Puijpe de sponsors uitdaagde om voor een bord te zorgen. Nu het re clame-bord er daadwerkelijk is. moet Puijpe wel over de brug komen. „Wie A zegt, zal ook B moeten zeggen", beseft Puijpe. En Hermsen, lachend: „En hij zal het betalen ook, an ders houden we het gewoon van zijn salaris af." Het is natuurlijk onzeker hoe lang het bord te bewonderen zal zijn aan het sportpark aan de Bieweg. Volgens Paul Hermsen is dat afhankelijk van het contract van Puijpe met Veere. „Piet Puijpe werkt natuurlijk niet eeuwig voor Veere. Als hij naar een andere club gaat, moet hij maar zien wat hij met het bord doet. Mis schien kan hij het dan over la ten schilderen en neerzetten bij zijn nieuwe club." Zeeuws topscorer Arno Wauters is de competitie voortvarend gestart. Na zijn drie treffers van vorige week tegen Sluiskil scoorde de aan valler van Vogelwaarde we derom drie keer tegen Walche ren. De produktieve spits heeft daardoor afstand geno men van de concurrentie. Mar cel Astroh van Dauwendaele deelt, dankzij zijn drie treffers tegen Zaamslag, samen met Robin Vrij (SKNWKi de twee de plaats. Harm Rietjens van HW'24 bevestigde door zijn drie doelpunten tegen MOC'17 zijn reputatie als veel scoren de spits. Stand: 1 Arno Wauters (Vogel waarde" 6, 2 Marcel Astroh (Dau wendaele». Robin Vrij (SKNWK). beiden 4. 3 Harm Rietjens (HW'24). Haro Hazelaar lOostka- pellei, John Herselman (Kapelle), John Nieuwkoop (Tholense Boys), Jacob van de Berge (Bruse Boys), Leo Zuidweg (NOAD'67), Serge de Ruijsscher (Hoofdplaat), Serge Berrevoets (Zierikzee). Barry Schouten (Zierikzee), allen 3. 4. 28 spelers scoorden twee keer Uitslagen van onze atletiekmedewerker VLAARDINGEN - Het mannen- team van atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen heelt in de Vlaardingen de dis trictsfinale (tweede klasse) ge wonnen. AV'56 kwam niet ver der dan de vierde plaats. Roel van Lare scoorde voor Scheldesport punten als in zijn beste dagen. Vooral zijn 6.34 me ter bij het verspringen was meer dan behoorlijk. Hans van der Griendt liep een sterke vijf kilo meter in 15.05, voor Edwin de Leeuw in 15.28. Zouhaiu Ban- nani, gastloper van Schelde sport, verraste aangenaam met 10.90 seconden op de 100 meter Een verzwakt team van Atletica uit Vlissingen kwam in de finale eerste klasse in Vlaai-dingen niet verder dan de achtste plaats. Die matige klassering was mede te wijten aan de vier ongeldige discusworpen van Ivan Beck en het vanwege noodweer verval len polstokhoogspringen en hoogspringen. Op die laatste discipline is Emiel Roodenburg normaal goed voor de nodige punten. Pascal Meerman liep een prima 1500 meter in 4.03.10. Theo Rabout was met 15.27.60 goed op dreef op de vijf kilome ter. Resultaten mannen 2e klasse. |j meter: Ronald Munnikhof. AF 4 21.10; Anné van Duyvendijk.S» desport. 4.33.90 Ver Roel vanL; Scheldesport, 6.34. Etienne Sc!? Scheldesport, 5 71, Bram Hooge« gei, AV'56, 5 28 Kogel DennisCi pielers. Scheldesport, 9 61 D«| Henk van de Berg, AV56, 3623. gelo Postma, Scheldesport. jk •Speer Henk van de Berg, 29.55. Dennis Coppieters, Scteü sport, 21 46. 110m h Roel vanl< Scheldesport. 16.16, Kees Houu» AV'56. 18 60, George Valckx, Scli desport, 20.70. 400 meter PeierO, AV'56. 51.90: Patrick Quekelber^ Scheldesport, 55 70; George Valcfc Scheldesport, 58.90 5000 Hans van de Griendt, Scheldespu 15 05; Edwin de Leeuw, AV'56, Ijj 100 meter: Zouhaiu Bannani. Scii desport, 10 90; Peter Oele, Ai 11.60; Han de Jager, Scheldt 12.00 4 x 100 meter estaffette desport. 45.00, AV'56, 45.50 Resultaten Atletica mannen 2tkj se. 1500 meter: Pascal Meer: 4 03 10. Sebastiaan Francke, 4a 5000 meter Theo Rabout. 47. Rian vandeBroeke, 16 09.70 Verf lix van de Meer. 6.40. Walter ger, 5.67 Kogel Ivan Beck, I4.6J lix van de Meer, 11.41 lOOmeterj mar Hofman, 12.30. Martin Kc$ jan. 12.50. Hinkstapspringen Wd Houtzager. 1135. Speerwerpen velino Rijk. 33.42 110 m h Ei Roodenburg, 16.30; Ingmar Hofcj 18.90.400 meter: Revelino Rijk.öJI Martin Koppejan, 60.00.4 x IOOik estaffette' 45.70 INDIANAPOLIS (ANP) - Te leurgesteld en trots. Mark Em- ke was gisteren in Indianapolis bij de WK roeien onderhevig aan tegengestelde gevoelens. In de serie lichte acht moest Ne derland met een halve seconde verschil de rechtstreekse finale plaats aan de Verenigde Staten laten. De 35-jarige slagroeier be wees tegelijkertijd zichzelf nog mee te kunnen komen met de wereldtop. Emke was zielsgeluk kig weer op en top gezond te zijn na een hernia-operatie. Daartegenover stond de gemiste kans op rechtstreekse kwalifica tie. „Met zo'n klein verschil", verzuchtte de Amsterdammer, „dat ik dacht dat de Amerika nen verder weg waren." De Nederlandse lichte acht. een nog maar kort geleden samenge stelde ploeg, bouwde hoop op een verrassing in het verder ver loop van het toernooi op. Oranje voer op glad water en bij 30 gra den in de serie de vierde tijd van alle ploegen: 5.55,80. De Verenigde Staten en Groot- Brittannië gingen direct over naar de finale. Nederland en nog zeven landen werden naar de herkansingen, met nog vier te verdienen finaleplaatsen, verwe zen. „De volgende stap is het be reiken van de finale. Daarna gaat het om een medaille", vond de oudste van de ploeg. Routine en ervaring konden de vrouwen dubbel twee in de lichte klasse niet door de series helpen. De 31-jarige Ellen Meliesie en de 22-jarige Annette Bogstra wer den in de serie vijfde, een povere prestatie vergeleken bij de zilve ren medaille in juli in de Rotsee Regatta in Luzern. waar vrijwel de gehele wereldtop startte. van onze paardesportmedewerker KORTGENE - Sandy den Exter is door bondscoach Hans Hom van de Nederlandse springrui ters-equipe opgenomen in de se lectie voor de Benelux-ontmoe- ting van 29 september tot en met 2 oktober in Lanaken. De 24- jarige amazone uit Kortgene heeft deze eervolle uitnodiging te danken aan haar optreden tij dens een keuringswedstrijd voor vier- en vijfjarige heng sten in Utrecht. Den Exter reed met de vijfjarige hengst Head line. De Zeeuwse topamazone scoor de met- de consul-zoon voor tech niek en het gaan tussen de hin demissen vier maal een acht. Een score die slechts door één van de ruim honderd deelne mers met een half puntje werd overtroffen. Ook in de daarop volgende wedstrijden bleef de donkerbruine Headline in alle vier de te rijden parkoersen netjes van het houtwerk. Sandy den Exter, die zondag avond laat persoonlijk door Hans Horn van haar uitverkie zing op de hoogte werd gesteld, toonde zich blij en verrast. „We wisten dat we met Headline een superpaard op stal hadden. Maar het moet er wel eerst uiu men. Dat lukte me in Utrecht* goed. Zoals te verwachten, a de belangstelling van de la delaren enorm groot. Maari ik met Headline ook in del langstelling stond van Hï Hom, was voor mij een gen dige verrassing. Ik ben dan» bijzonder blij met de uitn» ging." Het doet Den Exter genoeg dat Jan van Meever uit M» kerk. de eigenaar van Headlia in Utrecht voor geen enkel bod gezwicht. „Van Meever is» echte liefhebber, die er aarê heid in heeft dat dit paard het goed doet. Hij denkt er nog 3 aan hem van de hand te Dat is natuurlijk erg prettig i mij. want zo'n paard krijg je a iedere dag onder het zadel Sandy den Exter heeft o prestieuze concours hippiqi van Melchior van de vermaan stal Zangerheide overigens li ijzers in het vuur. Ook met( vijfjarige hengst Heaven o Earth, van eigenaar Davidse 's Heer-Arendskerke, reed i Noord-Bevelandse zich in de ij ker van de bondscoach. I haar ook nog een uitverkies met de Ladalco-nazaat oplea de. van onze verslaggever VLISSINGEN - Het allereerste open Zeeuws kampioenschap samengesteld mennen vindt za terdag plaats op liet terrein de Wolphaartshof, tussen 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hen drikskinderen. Deze wedstrijd, voor enkel- en tweespannen met pony's of paarden, begint om negen uur 's morgens. Het betreft een basiswedstrijd, waarin de deelnemers op drie verschillende disciplines in actie komen, 's Morgens worden de dressuur en de vaardigheids- proef verreden en in de middag vindt de marathon plaats, die gedeeltelijk over de openbare wpf? zal gaan. Er wordt gestre den in de kenningsmakingsü se, de L-klasse en de Z-klas Diegene die na de drie onderf len met zijn span I minst aantal strafpuntenvani le klassen oploopt, pakt de« ste prijs van het open Zeeu kampioenschap. Vrijdagmiddag vanaf vier; kunnen de parcoursen verf worden door de deelnemers ganisator Jaap Verboom, wiens terrein wordt gestrti om de open Zeeuwse titel1 wacht tussen de 30 en 35 ded mers op de Wolphaarti „Meer moet ook niet. andefll men we ruimte te kort ai Verboom, die de wedstrijdod de vlag van de Nederlandse! tholieke Bond organiseert. Mannen. Lichte klasse: Dubbeltwee (winnaars naar halve finale): eerste serie: 1. Crispi/Esposito (Ita) 6.42.11, tweede: 1. Michael/MarkusGienZwi) 6 44,25. derde: 1. DeMarco/SaeziSpa) 6.45.71 Dubbelvier (winnaars naar fi nale) eerste serie 1 Oostenrijk 6 06.96, 5 Nederland (Van der Lin den. Vrij. Van Oppenraaij. Troosten 6 17,67. tweede: 1 Italië 6 04.98 Acht (winnaars naar finale): Eerste serie: 1 Groot-Brittannië 5 49.82. Tweede 1 Verenigde Staten 5 55.31. 2 Nederland Schouten. Wissing, Oud. Bavelaar. Van 't Riet Beens. Hitchcock. Emke. stuurman Van Oij- en) 5.55,80 Vrouwen. Lichte klasse: Dubbelt wee (winnaars naar finale): Eerste serie: 1 Miller/Wiebe (Can) 7 22.37. Tweede 1 Zhong/Ou (Chn) 7.20,01. 5. Bogstra/Meliesie (Ned) 7 31.43. Acht (winnaars in finalei: Eerste serie: 1. Duitsland 6.04,98, 3 Nederland (Meij er, Venema, Knaven, De Jong. Boe len. Van Schilfgaarde, Appeldoorn. Van den Herik stuurvrouw De Wolf) 6.08,22. Tweede serie: 1. Roemenië 6 04.21. AMSTERDAM (ANP) - De tien de editie van de Dam tot Dam- loop heeft zondag 18 september een topbezetting. De organisa tie heeft behalve de Zuidafri kaan Willie Mtolo, op 17 april tweede in marathon van Rotter dam, ook Cosmas Ndeti kunnen aantrekken. De Kenyaan won 18 april voor de tweede achtereen volgende maai de marathon van Boston, in de beste seizoen- tijd van 2.07.17. Uit Kenya komt ook de oud-we reldrecordhouder en in Barce lona winnaar van olympisch zil ver op de tien kilometer Richard Chelimo. Josphat Machuka. die in 1993 de wedstrijd over tien En gelse mijl (16,1 km) van de Dam in Amsterdam naar de Dam in Zaandam won. zal opnieuw aan de start staan. Van Nederlandse zijde starten Marti ten Kate. Gerard Kap- pert. Michel de Maat. Aart Stig- ter en Renë Godlieb. Bert van Vlaanderen ontbreekt. De win naar van het brons bij het WK van afgelopen jaar in Stuttgart bereidt zich voor op de mara thon van Berlijn, die voor 25 sep tember op het programma staat. Bij de vrouwen komen uit Ke nya Helen Kimayo, Tecla Lo- rupe en Joyce Chepchumba. Ja ne Salumae (Est) en Natalia Sa- rokivskaja (Rus) alsmede de Portugese Conceicao Ferreira. bij het afgelopen EK in Helsinki tweede op de 10.000 meter. andere bekende buiterüao deelneemsters. De Nederian inbreng komt van Carla Be- kens. Elly van Hulst, Wilna Onna. Christine ToonstraJ rathonkampioene Marjan I riks. Barbara Kamp en Kleyweg. sport op tv 13.15-12.45 RTL 4: Sport DlU»1 bal. 16.00-17.45 Did 1: EC 2-live M> Werder Bremen 17.00-17.15 Did 2: Sport HeUK 18.39-18.47 Ned 2: SportjoUri» 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.00-22.00 EURO: De moois»1 momenten magazine 20.00-22.05 RTL 5: Sport, voel» ropacup III (Vitesse Parma) 20.10-22.05 Ned 2 L'EFA-Cup' Bayer Leverkusen-PSV 21.00-22.55 BBC I: SporBnlg» cial voetbal (rechtstreeks1 van het UEFA Cup duel B13>" R o vers-Treil borgs 22.15-22.30 Ned 3: Sportjou) 22.55-23.25 Ned 2: Camel Trof®, tosport, samenvatting 23.00-01.00 EURO: Voetbal1 Cup voetbal le ronde. im^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16