fotal Loss-festival voor lege zaal Woonwagenbeleid deugt niet in een groot aantal gemeenten Rommelmarkt op Reynaertfeesten rote trekpleister "oncert tijdens Dow amiliedag afgelast negens geluidhinder Fanfare Aardenburg vierde jubileumfeest Regen speelde vlucht uit Orleans parten eiigd laat het afweten op evenement ROVZ n onze verslaggeefster KNEUZEN - Was het de ;st voor de aangekondigde joholcontrole? 01' toch de :es om met het belerende vin- •tje op het gevaar van alcohol jhet verkeer te worden gewe- n? Of hingen al die wcggeble- hji jongeren soms uit op de Gil- iij'eesten, de Reynaertfeesten de Mosselfeesten? Wat de re nden ook mogen zijn; de Ter- sens sporthal 't Zwaantje plaatsbood aan 2000 festi- gangers, was met 120 bezoe- s de hele zaterdag zo goed als og;. De doelgroep bleef mas- ng 1 weg. Een jammerlijke mis- king van het Total Loss pop- tival. n'n de bands kon het niet lig- Die speelden dat het een lie- lust was. De sounds klonken n toe wat hol en schel of bom- tisch en zwaar, en door de af- igheid van publiek speelden bands meer voor zichzelf dan r de zaal. Maar de muziek de Zeeuwse bands Septem- 10, Eye tot Eye, Gringo, Kam p Zeeland College IDDELBURG - Aan het Zeeland V lege, sectoren middelbaar tech- ih en economisch onderwijs, af- ing detailhandel en groothandel, laaiden de volgende leerlingen diploma: ikomend verkoopmedewerker: da de Graaf, Andres Hofmeester, syl Kesteloo, Jolanda Nellen, Sja- n Quist, Martijn Woltjer. koopmedewerker grootbedrijf: )uter Drijver, Olev Huijsmans, Al- t Joosse, Rende de Kam, Cindy :erse, Anja Lug ten, Patricia Snip, anda de Waele. koopmedewerker midden- en inbedrijf: Sonja Bender, Sandy el, Angeline Bustraan, Ilonka clrsse, Wijnande Haze, Edwin m er, William Schrijver. -chef non-food: Mark v.d. Water, ïny Nouse. lernemer MKB: Jolanda Bent ri ap-Knook, Jacco Bolle, Manfred de Broeke. jazijnmedewerker: Franlcois nings, Richard van Eenennaam, Lere, Marga Schets, Jeroen Ze- Leen Zuidweg. e haar, Mindlink, Wolfclan Sis ser, Crash Boogie! en Paralysis - fie allemaal, behalve Wolfclan Sister, op de Total Loss-muziek- ;assette te horen zijn - swingde n ieder geval de pan uit. 5o enthousiast als de genoemde jands, zo flauw waren de band eden van The Ropers. Zij zagen Zeilboot gestolen SCHARENDIJKE - Een zeil boot met trailer is in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen van de jachthaven Kloosternol te Scharendijke. Het betreft een rode zeilboot met de naam Bar- hocker, 4 meter 27 lang. Merk; International 14 Feet. Winkeldief aangehouden RENESSE - Een 32-jarige inwo ner van het Duitse Lindlar is za terdag aangehouden na een win keldiefstal in Renesse. De man had diverse hengelsportartike len gestolen uit een zaak aan de Hogezoom, Schotelantennes doelwit diefstal SLUIS - Uit de kantine van een camping in Sluis werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een schotelantenne ontvreemd. De waarde van de antenne be draagt 2000 gulden. Eenzelfde antenne werd vrijdagnacht buit gemaakt bij een inbraak in een verenigingsgebouw aan de Mr F. J. Haarmanweg in Terneuzen. Boottocht verstandelijk gehandicapten KAMPERLAND - Bijna hon derdvijftig verstandelijk gehan dicapten van de Cluster Ver standelijk Gehandicaptenzorg Walcheren maakten zaterdag een boottochtje over het Veerse Meer. In de Werkmanshaven te Kamperland staken ze van wal in 46 zeil- en motorvaartuigen. De vaartocht was een initiatief van de jachtverenigingen Schel de uit Vlissingen, De Arne uit Middelburg en Oranjeplaat uit Middelburg. Het jaarlijkse uitje vond voor de 22-ste keer plaats. een medewerker .JLST - Hulst kan, ondanks regenachtige zaterdagmid- waarop weinig kraampjes ten bemand werden en |iet iliek het wat liet afweten, te- ;kijken op geslaagde Rey- :rtfeesten. De opkomst voor festiviteiten op zaterdag- nd en op zondag zorgde irvoor. Een grote trekpleis- was wederom de tweedaag- "j 'ommelmarkt op het 's Gra- a (hofplein. Hiervoor hadden dag 150 personen voor een isdaalder bij de gemeente standplaats ingehuurd. K erdag in alle vroegte stonden ïeel wat spulletjes uitgestald, auto's van de kopers stonden morgens tot ver buiten de bbele Poort geparkeerd. De Eirwegend jeugdige verkopers en zich 's middags door de re- matig neervallende buien verdrijven. Schuilend onder :asols en repen plastic brach- zij hun tweedehands spul- 'S aan de man. de Vismarkt konden liefheb- s bij Human bowling, vastge- rd in een ijzeren kegelbal rol- d vanaf een helling hun geluk iroeven. Zaterdagavond trok ff n onze verslaggeefster RNEUZEN - Wat het hoogte- nt van de Familiedag van \v Benelux had moeten wor- i, moest zaterdagmiddag on- •hoopt worden afgeblazen, t optreden van Tatjana Si- c op het sportpark Oude art in Terneuzen werd een artier na aanvang afgelast dat de geluidhinder voor de iwonenden te groot was. de politie in Terneuzen am rond half twee een groot telefoontjes binnen met chten over geluidoverlast. arop besloot de politie een ierzoek in te stellen. Een btenaar van de gemeente neuzen constateerde dat het uidsniveau op diverse plaat- i in de buurt van het sport- "k te hoog was. organiserende personeels- eniging van Dow had een ver- ining voor 45 decibel. De me- g wees uit dat er sprake was Dp het laatste moment, terwijl alle apparatuur al op het po dium stond, van hun optreden af. „De bandleden vonden het publiek te ruig voor hun 'hi- tech-dance-muziek'", vertelt René Meester. De organisator :,,Hier zit geen zwaar teleurge steld man, maar ook geen joepie- depoepie-organisator") denkt zelf echter dat The Ropers het liet afweten omdat er gewoon te weinig bezoekers waren. Tussen de optredens door. kwa men de jongeren een kijkje ne men bij de stands van het. Regio naal Orgaan voor de Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ) dat het popfestival had georgani seerd. Uit nieuwsgierigheid blie zen velen even in het apparaatje dat het alcoholpromillage mat. „Ze moesten zelf komen kijken, we drongen niets op. Take it or leave it", reageert Meester. Een totaal vernielde auto, com pleet met brandende kaarsen en kransen, en de wand met de aan sprekende titel 'Verkeershel' - waarop tientallen foto's van de gruwelijkste ongevallen hingen - trokken veel bekijks. „Dit werkt enorm confronterend. Je ziet de jongeren er stil van wor den", vertelde Marijke Hemel- soet. die namens Veilig Verkeer Nederland aanwezig was. „Ik heb het idee dat de boodschap om niet met. een slok op achter het stuur te kruipen, wel over komt. Voor zover ik het kan beoordelen, heeft iedereen zijn vervoer naar huis goed gere geld." AARDENBURG - Vele handen werden er zaterdagavond ge schud door het bestuur van de Koninklijke Muzieksociëteit 'Aardenburgsche Fanfaren' (KMAF) in Aardenburg. In een feesttent op de Kaai werd een receptie gehouden ter gelegen heid van het 125-jarig bestaan van de KMAF. Burgemeester E. Jongmans feliciteerde de ver eniging met het jubileum en stelde vast dat een stad of dorp niet zonder een muziekvereni ging kan. Namens de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziek verenigingen overhandige me vrouw E. de Loos een penning aan de KMAF-voorzitter C. Dons. Na de receptie werd een jubileumfeest gevierd met me dewerking van de band Night- flyer. Het hele jaar door zijn er feeste lijkheden ter gelegenheid van het jubileum; in maart kwam de Muziekkapel van de Belgische Zeemacht, in april was er een play-inn, in mei een optreden van het seniorenorkest en in juli werden de nieuwe uniformen in gebruik genomen. En het is nog niet afgelopen want op zondag 4 september vindt het west- Zeeuws-Vlaams muziekfestival in Aardenburg plaats. Vanaf 14 uur zijn er tien muziekvereni gingen uit de streek te horen en te zien in de straten eh op diver se podia in de stad. Om 17 uur vindt de grote finale met alle korpsen plaats op het Kaaiplein. Het jubileumjaar wordt op 1 ok tober afgesloten met een gala concert door de Koninklijke Mi litaire Kapel. de zevende kelnerrace grote be langstelling. Zo'n veertig deel nemers legden met een dienblad vol gerstenat een parcours met hindernissen af. Door live-optre dens van verschillende groepen op podia voor horecagelegenhe den was het in de binnenstad en op de terrasjes gezellig druk. Zondagmiddag kwam de ver wachte massale toeloop na het middaguur op gang. In de ver keersvrij gehouden binnenstad schuifelden de mensen langs kraampjes. Om de belangstel lenden voor de helikoptervluch- ten niet teleur te stellen stegen om het kwartier twee hefschroef- vliegtuigen op. Modeshows, de rommelmarkt, de CDi-Road- show en optredens van een showband waren de belangrijk ste ingrediënten van het attrac tieve zondagprogramma. De Reynaertfeesten werden vrij dag geopend met de traditionele steppenrace. De uitslag daarvan was als volgt: Snelste tijd: 1. Carnavalsvereni ging De Slippers, Sint Jansteen. 2. Café Première, Hulst. 3. Café De Kroon, Hulst. Origineelste step: Café Première, Hulst. Best geklede coach: Karin Picavet. van 85 decibel. Toen de organi satie er niet in slaagde om 'zon der de sfeer te verpesten' het aantal decibels verder terug te dringen dan 65, besloot de poli tie het evenement geen door gang te laten vinden. Voor het li ve-optreden van Tatjana waren enkele honderden jongeren naar het sportpark gekomen. Dow-woordvoerder R. J. Knop pers, vindt het 'erg spijtig' voor de circa vijfhonderd personeels leden - „Het was toch hét optre den van die dag" - maai' noemt de familiedag voor de rest 'zeer De Familiedag is een jaarlijks evenement van de personeels vereniging van Dow waaraan be halve personeelsleden, ook hun familieleden en leden die niet werkzaam zijn bij Dow kunnen deelnemen. Dit jaar stond de Fa miliedag in het teken van talloze sportevenementen. In totaal wa ren die dag op het sportpark zo'n 3000 mensen aanwezig. Axel is een van de weinige Zeeuwse gemeenten die de standplaatsenproblematiek voortvarend hebben aangepakt. Op de foto een woonwagenkampje in de Axelse kern Koewacht. fotoPeter ico ai Bestuurders nalatig bij aanpak standplaatsenproblematiek van onze verslaggever VLISSINGEN - Het gros van de Zeeuwse gemeenten vertikt het om de problema tiek van de standplaatsen voor woonwa gens slagvaardig aan te pakken. Ze schui ven het probleem door of zitten met de armen over elkaar te wachten. Slechts in een enkele gemeente is of wordt gewerkt aan de aanleg van voldoende nieuwe en geschikte standplaatsen. Het provinciaal bestuur legt de zwarte piet bij de gemeenten. Of zoals gedepu teerde staten vorig jaar al in het Provin ciaal Woonwagenplan 1993-2000 schre ven: „Wij zijn van mening dat een aantal gemeentebesturen geen of onvoldoende initiatieven ontplooit om de opgelegde taakstelling tot uitvoering te brengen. Sa menhangend beleid tussen gemeenten onderling ontbreekt veelal." Op haar beurt vertikt de provincie het concrete maatregelen te nemen om de ge meenten te dwingen de problematiek aan te pakken. Veel verder dan wat stoeré taal van verantwoordelijk gedeputeerde L. Ne- derhoed-Zijlstra (CDA, ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting) in een vergade ring van provinciale staten zijn gs nog niet gekomen. In die vergadering dreigde de gedeputeerde gemeentelijke bestem mingsplannen te zullen dwarsbomen als de standplaatsenproblematiek voor woonwagens nog niet is geregeld. Afspraken Desgevraagd geeft mevrouw Nederhoed aan dat er enkele gemeenten zijn die zich goed aan hun afspraken over de stand plaatsen houden. Maar ze moet erkennen dat dat lang niet voor alle gemeenten geldt. Als voorbeeld wijst ze op Sas van Gent, waar ze binnenkort op bezoek gaat om de kwestie in een gesprek met het ge meentebestuur door te nemen. Ze wil ook het woonwagencentrum bezoeken, maar daar voelt het gemeentebestuur niets voor. De gedeputeerde herhaalt nog eens dat ze niet zal schromen een streep door gemeentelijke bestemmingsplannen te halen als in die plannen geen aandacht is besteed aan woonwagenstandplaatsen. Een ambtenaar in het provinciehuis con cludeert dat eigenlijk alleen de gemeente Axel de kwestie van de standplaatsen voortvarend heeft aangepakt. Hulst en Vlissingen zijn ook bezig, maar die had den nog wel wat aansporing nodig. Daar staat de houding van de gemeente Sas van Gent tegenover die volgens hem het meest tegenwerkt en met de handen over elkaar zit onder het motto 'als we niet ge dwongen worden, doen we niets'. Dat ontkent de Sasse wethouder L. E. M. Marquinie Gemeentebelangen/Groot Sas) met klem. „Het is echt niet zo dat wij ons er aan onttrekken, maar eerst moet de problematiek van de boventalligen, dat wil zeggen de standplaatsen die eigenlijk in andere gemeenten thuishoren, opgelost worden." De gemeente Sas van Gent heeft dat nog niet bij de andere gemeenten aan gekaart, voegt hij er desgevraagd aan toe. Dat is volgens hem een zaak van de pro vincie. Smoezenboek Gemeenten zoeken nogal eens naar een excuus, als het gaat om de oplossing van het standplaatsenprobleem. Of, zoals het in het provinciehuis wordt uitgedrukt: 'Het hele smoezenboek wordt gehan teerd.' Dat blijkt bijvoorbeeld ook uit en kele inspraakreacties op het ontwerp- woonwagenplan van de provincie. De ge meente Aardenburg meldt dan bijvoor beeld dat de taakstelling om één woonwa genstandplaats aan te leggen onhaalbaar is omdat het bestaande centrum absoluut niet kan worden uitgebreid. De kwestie moet nog maar eens aan de orde komen als de gemeenten Sluis en Aardenburg ge fuseerd zijn, melden b en w in een poging de problematiek op de lange baan te schuiven. De gemeente Bruinisse lukt het ook niet twee extra standplaatsen aan te leggen, omdat het voorstel van de provincie niet voldoende beargumenteerd zou zijn en omdat in de nabijgelegen gemeente Dui- veland een aantal nieuwe plaatsen wordt gerealiseerd. De gemeente Kapelle wil best vier woonwagens, maar alleen als er vraag is naai- standplaatsen van personen die passen in de Kapelse gemeenschap. Wat de provincie de vraag ontlokte welke criteria Kapelle aanlegt bij het beoorde len of personen passen in de gemeen schap. Locaties Nu moet gezegd dat het de gemeenten ook niet altijd meezit als ze locaties kiezen voor de aanleg van kleine woonwagencen tra. In het ene geval komt er een rondweg over de gekozen locatie (Zaamslag), of het terrein is vervuild (Terneuzen), of omwo nenden lopen te hoop (Vlissingen, Krui- ningen, Heikant. Kapelle, Hulst) of bedrij ven hebben bezwaar (Kruiningen, Hein- kenszand). En daar komt nog eens bij dat woonwagenbewoners over het algemeen niet willen verhuizen naar nieuwe centra. Die voelen zich het prettigst op hun oude vertrouwde stek. Uit het woonwagenplan blijkt dat in Zee land tot het jaar 2000 behoefte is aan 177 woonwagenstandplaatsen. Dat getal is als volgt verdeeld: 58 voor het inhalen van het tekort aan standplaatsen, 59 voor de natuurlijke aanwas van de bewoners en 60 voor de vervanging van standplaatsen. van een medewerker SINT JANSTEEN - Zaterdag waren er over de hele vluchtlijn regenbuien. De lossingscom missie wachtte tot 12.30 uur tot de duiven in Orleans de vrijheid kregen. Met zuidwestenwind konden de duiven overal in Zee land thuiskomen en men hoopte op weersverbetering. De buiig heid bleef en slechts de helft van de duiven haalde het thuis- hok. Em. de Beule uit Sint Jan steen, lid van de vereniging Postduif in Heikant, klokte zijn zijn 15e getekende duif om 16.50 uur (1543m) en werd winnaar van het nationale concours in rayon la. De provinciale overwinnaars za terdag- en zondagvliegerij wa ren mevrouw Van der Jagt, Yer- seke 1531m) en Gebr. de Koster. Graauw(1567m). Zondagavond was negentig procent van de duiven thuis. Vroegste meldingen zondagvliegers, 5420 duiven: Gebr. de Koster, Graauw, 16.53u/ 1567m; Em. de Beule, St. Jansteen, 16.50u/1543m; A. Nicolaas. Boschka- pelle, 16.54u/1536m. R. Heyens, Lamswaarde, 16.57u/1534m; J. de Cock, Hulst, 16.54u/1533m; Lo de Waal, Kloosterzande, 16.59u/1530m, P. de Bakker, Axel, 16.50u/1530m, Mevr, de Feyter. Heikant, 16.62u/ 1526m; J. en J. P. Nolet, Axel, 16.51u/ 1525m, R van Goethem, Klooster zande, 17.00u/1524m; Comb, de Schrijver, Hulst, 16.54u/1524m; P. Baecke, Westdorpe, 16.48u/1524m; C. H. de Beule, St. Jansteen, 16.54u/ 1520m; P. de Poorter. Axel, 1652u/ 1518m; A. Wauters. Boschkapelle, 16.58u/I514m; R. van de Bilt, Koe wacht, 16.52u/1512m; Adr. Thijs, Hei kant 16.55u/1507m(2xi; R.Debaere, Graauw, 17.02u/1507m; P. Dek. Krui ningen, 17.10u/1501m: E. Vermast, Yerseke. 17.12u/1501m; G. van Bun der, Clinge. 16.59u/1499m; J. de Waal, Axel, 16.56u/1497m G Schalkens, Koewacht, 16.56u/1492m(2x>; Vroeg ste per vereniging: P. de Nooyer Jap Souburg, 17,12u/ 1459m; A. van Eyk, Terneuzen, 17.06u/1457m: D. Wagenaar, Kloetin- ge, 17.30u/1454m; P. Pladdet, Philip pine, 17.05u/1452m; A en D van Leeuwen, Goes,17.30/1443m. M. Jas pers, Middelburg, 17,20u/1431m; A de Boevere en Zn. Biervliet, 17.00u/ 1427m; C de Putter/zn, IJzendijke, 17.12u/1419m; J. C, Verwijs, St. Phi- lipsland, 17.53u/1374m; H. van de Linde, Zierikzee, 17.52u/1368m; J. van Peenen, Vlissingen, 17.40u/ 1322m. Vroegste meldingen zaterdagvlie gers. 3779 duiven: Mevr. Van der Jagt, Yerseke, 17 07u/ 1531m; P Neels. Krabbendijke, 17.05u/1526m; Gebr. Clement, Krab bendijke, 17.07u/1523m; J. de Feyter Pzn, Axel, 16.54u/1508m: H. de Feyte- r.Axel, 16.55u/1508m: C Hommel, Oud-Vossemeer, 17.20u/1503m; M. Laban/zn. Tholen, 17.20u/1490m 2x; W. Scheers, Goes, 17.13u/1490m; P. Geijs, Vlissingen. 17.15u/1480m; W. van Hoeve. Zn, Terneuzen. 1701u/ 1475m; W. Filius, Kats. 1722u/1465m; C. Schroevers. Arnemuiden, 17.15u/ 14.61m; J. Ragout. Middelburg, 17.15u/1452m; J. D. Quist, St. Philips- land,(VD), 17.324u/14.45m; C. Moi- son. Rilland, 17,22u/14.41m; Mevr. Mieras, Wemeldinge, 17.25u'14.35m; Job. de Smidt, Borsele. 17.17u/ 1428m; A, Moerland, Scherpenisse, 1733u/1427m; K. Mmderhoud, West- kapelle, 17.24u/14.08m; Comb van der Kamp, Zierikzee, 17.52u/1379m; I. Geld gestolen SLUIS - Twee winkels en een restaurant aan het Walplein en de Oude Kerkstraat in Sluis wer den in de nacht van vrijdag op zaterdag bezocht door inbre kers. Uit de bedrijven wordt geld vermist. De daders kwamen via de achterzijde de panden bin nen. Kwaak. St. Maartensdijk, 17.44u/ 1372m; J. Zuidweg, St Philipsland, iRDi. 17.59u/1349m, L. Reyns. Osse- nisse. 17.45ul309m; J. van de Lijke, Breskens.17.26u/1245m. Janny van der Lee Biefstuk Café Paris (4 personen) De bistro's hebben plaats ge maakt voor Grand cafés, maar het principe blijft hetzelf de. Gezellige etablissementen waar je voor een redelijke prijs lekke re. niet al te ingewikkelde ge rechten kunt eten. Zowel maal tijd als omgeving nopen tot ont spannen babbelen, dit in tegen stelling tot de dure en exclusieve restaurants waar de maaltijd over het algemeen boven het ge zellig keuvelen wordt gesteld! Ingrediënten; 125 gram boter 2 theelepels mosterd 1/2 sjalot 1 kleine teen knoflook 1-2 theelepels ansjovispuree (tube) peterselie 4 biefstukken peper en zout boter om te bakken. Bereiding: Roer de boter romig met de mos terd. Pel de sjalothelft en snip per deze zo fijn mogelijk. Pel de teen knoflook en pers de teen door een knoflookknijper. Meng boter, sjalotsnipper, uitge perste teen knoflook en ansjo vispuree dooreen en proef of nog peper of zout moet worden toe gevoegd. Hak enkele takjes pe terselie fijn en meng dit als laat ste door de boter. Wikkel de boter in plastic- of alu miniumfolie en leg het in de koel kast of kort in de diepvries om op te stijven. Bak de biefstukken kort om en om in hete boter. Kruid met peper en zout naar smaak en snijd de opgesteven kruidenboter in vier plakken. Leg op elke biefstuk een plak van de boter en leg de biefstuk ken kort onder een hete grill. Di rect serveren. Lekker met stokbrood, frites of andere gefrituurde aardappel tjes of gewoon gebakken aard appelen. Ooststraat 2, Domburg VANDAAG U. SUMMER SALE 'fÜ, '•«O KASSAKORTING ook op de reeds afgeprijsde artikelen Evenementen DOMBURG - De Roode Leeuw, 21 uur: Optredén van De Jan Blok Band; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Beverly Hills Cop III; 20 uur: Shadowlands; Cinemactu- eel, 20 uur: The Flintstones; 20 uur: Speed; 20 uur: The Geta way; GOES Grand, 20 uur: Speed; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Speed; 20 uur: The Flintstones; 20 uur: Beverly Hills Cop III; 20 uur: The Client; 20 uur: Four weddings and a fu neral; MIDDELBURG - Cinema, 20 uur: Life according to agfa; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Speed; 20 uur: Beverly Hills Cop III; 20 uur: Four weddings and a funeral; 20 uur: The Flint- stones; MARIEKERKE - Gemeente huis, 9-16 uur: T. Sinke-Prins, aquarellen en olieverfschilderij en (t/m 2/9); MIDDELBURG - Bibliotheek, 17.30-21 uur: 'Keramiek uit drie ovens', werken Leo Frenks (t/m 10/9); Abdijcomplex, 10-12.30 en 13.30-16.30 uur: D-day Remem bered, foto's (t/m l/ll); Ramschip Schorpioen. 10-17 uur: Werken Ludmila Kalmae- va, Alexander Rodin en Hendrik Jan Dijkhuizen (t/m 18/9); Balans: Roger Raveel in De Ci linder met kunstwerk 'Het kar retje van de ruimte' (t/m 4/9); SLUIS - De Raadskelder, 13-17 uur: Werken studenten Konink lijke Academie voor Beeldende Kunsten (afd. fotografie en vormgeving) t/m 2/10; VEERE - Stadhuis, 12-17 uur: H.W. van Loon. een Nederlandse Amerikaan (t/m 30/9); Grote Kerk, 10-17 uur: Reneé Mink (beeldhouwwerk) en Mo dern Yunnan Art (moderne kunst uit China) t/m 4/9; VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: Middeleeuwse beelden uit het Utrechts Catha- rijnenconvent (t/m 9/10); WOUW - Museum Ter Zijde, 9- 17 uur: Kant en zijde (t/m aug.) en zijden quilt- en patchwork (t/ m 29/10). Tentoonstellingen Hulpcentra AARDENBURG - Gale Richel, 14-17 uur: Wopje v.d. Kamp, aquarellen en Marijke Kok, pop pen (t/m 2/10); AXEL - Bibliotheek, 13.30- 17.30 uur: Werken Han Deij (t/m 14/9); BRESKENS Visserijmuseum, 10-12 en 14-17 uur: Thematen toonstelling Schelpen (t/m 15/ 11); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13,30-16.30 uur: Werken Seakle Bos (t/m 24/9), HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'De bevrijding 1994-1994' (t/ m 11/9); KRUININGEN - Gemeente huis, 9-16 uur: Aquarellen Bep van Hoorn (t/m 30/9); Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-14 00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. Ruim 2000 bezoekers kan sporthal 't Zwaantje bergen; er kwamen er slechts 120 om het Total Loss-festival bij te wonen. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 9