Hoogspanningsleiding verdwijnt PZC Wegschap hoort boetes eisen voor stoken snoeihout Visbootclub Deurloo nam nieuwe helling in gebruik Wijkcentrum Het Bolwerk Lammerenburg geopend Feest in Nw- en St Joosland trekt honderden bezoekers B en w Reimerswaal maken voorbehoud fruitteeltmuseum Jeugdige debutant Richard Markusse wint ploegwedstrijd Duo Francke wint sjezenwedstrijd in Terneuzen streek Deltan laat lijn vervallen na plaatsing transformator Kruiningen Bang&Olufsen M dealer! MAANDAG 29 AUGUSTUS 1994 g van onze verslaggever GOES - Binnenkort verdwijnt een kras uit het landschap van Zuid-Beveland. Delta Nutsbe drijven gaat de 50 kV-hoogspan- ningsleiding tussen Goes en Kruiningen opruimen. De lijn kan vervallen, omdat begin dit jaar bij Kruiningen een trans formator is geplaatst die elek triciteit uit de nabij gelegen 150 kV-lijn omvormt tot 50 kV. De 41 masten tussen Goes en Kruiningen zijn een restant van de in 1950 aangelegde 50 kV-ver binding tussen Woensdrecht en Goes. Het gedeelte Woens- drecht-Kruiningen is al eerder verwijderd. Het overgebleven stuk is gebruikt om de omgeving van Kruiningen vanuit Goes van een spanning van 50 kV te voorzien. De stroom komt uit het Deltan-station aan de Evert- senstraat in Goes en loopt via een ondergrondse kabel naar de Ringbaan-Oost, waar de boven grondse leiding het elektrici teitstransport overneemt. Het traject van de masten voert langs Kapelle. door de Kapelse Moer, kruist het kanaal door Zuici-tseveland en komt na een stukje Yerseke Moer uit in Krui ningen. Delta Nutsbedrijven heeft zich bij de beslissing de 50 kV-leiding van een medewerkster MIDDELBURG - Officier van justitie mr A. de Lange heeft vrijdag voor de Middelburgse rechtbank vier boetes van 500 gulden tegen het Wegschap Wal cheren geëist voor overtreding van de wet op de bodembe scherming. Het schap werd vo rig jaar juli geverbaliseerd voor het verbranden van snoeihout aan de Brasserswegeling. de Koolesweg en de Lageweg in Biggekerke en aan de Oostweg in Arnemuiden. Om het vuur in het vers gekapte hout aan te wakkeren werden er autoban den meeverbrand. Voorzitter B. J. van Putten van het wegschap verklaarde dat de ze verbrandingen een normaal voorkomende praktijk zijn. Hij wees erop dat er jaarlijks zo'n 10.000 zieke iepen gerooid wor den, waarvan het hout wordt verbrand. Dat gebeurt op twin tig plaatsen op Walcheren. Het hoofd technische dienst S. J. Lous lichtte toe dat het hout van de zieke iepen zo min mogelijk vervoerd moet worden. De brandplaatsen worden zorgvul dig uitgezocht om geen gevaar voor het verkeer te veroorzaken en te voorkomen dat gewassen vlam vatten. „Het zijn gigantische vuren, die nog zo'n dag of drie nasmeulen", zei Lous, „er wordt de hele dag snoeihout opgegooid, dat met wagens wordt aangevoerd. Na een week wordt de as wegge bracht." Van Putten voerde aan dat het tonnen gaat kosten als het gekapte hout op een andere manier moet worden opge ruimd, zoals bij voorbeeld ver snipperen en afvoeren. Volgens hem is er binnen het wegschap een brede consensus over de ge volgde werkwijze. Burgers De officier vond dat je het als overheid niet kan maken om dingen te doen waarvoor iedere boer een bon krijgt. Hij is ven mening dat publiekrechtelijke organisaties net zo behandeld moeten worden als gewone bur gers en bedrijven. Zo luidt al thans een richtlijn voor het Openbaar Ministerie. Een com plicatie bij deze opvatting is dat overheidsinstanties zich kun nen beroepen op strafrechtelijke immuniteit. De praktijk is dat deze instellingen wel aansprake lijk worden gesteld, maar dat het vaak niet tot een gerechtelij ke vervolging komt. De Lange is van mening dat het wegschap alleen een onderhoud staak heeft voor de wegen en bij behorende bermen. Die houdt zijns inziens in dat het schap zieke bomen moet rooien en af voeren. „Maar afval verwerken is geen taak voor het wegschap", stelde hij, daarmee doelend op de verbranding. Hij constateerde dat de bestrij ding van de iepziekte centraal had gestaan bij het besluit tot de verbranding. „Maar iepziekte- bestrijding is geen aan het weg schap opgedragen taak", was zijn standpunt. Volgens De Lan ge had het bestrijden van de ziekte voorrang gekregen boven het beschermen van het milieu. De vuren hebben, mede door de opgestookte banden, een flinke dosis vervuilende stoffen gepro duceerd. Wethouder Meijers spuit als symbool voor de ingebruikname van de nieuwe helling met een slang een stukje scheepshuid schoon, waarna het logo van de visbootclub te voorschijn komt. foto Lex de Meester van een medewerker VLISSINGEN - De visbootclub (VBC) Deurloo heeft een nieuwe helling op het eind van de Twee de Binnenhavenweg in Vlissin- gen officieel in gebruik geno men. De vernieuwing was nodig om aan de huidige milieueisen te kunnen voldoen. Voorheen werden de schepen van de club leden op een grindhelling ge legd om te worden schoonge maakt en geschilderd. Alle ver ontreiniging liep zo het water in. Daaraan is thans een einde gekomen. Er is door de eigen leden een be tonnen bak gemaakt van ruim honderd vierkante meter, com pleet met zinkput voor vuilaf- scheiding. Bovendien is er een opslagloods voor verfresten aan gebouwd. Er kunnen drie boten tegelijk op de helling onderhan den worden genomen. De officiële opening werd zater dagmiddag verricht door wet houder T. R. K. Meijers. Voor de VBC was het dubbel feest. De club vierde tevens het 15-jarig bestaan. Op de nieuwe helling was een grote tent neer gezet waar voorzitter Hans Wee- zepoel de feestgangers begroet te. Hij gaf daarbij onder meer een terugblik op de afgelopen vijftien jaar waarin de club een aantal malen moest verkassen. Bovendien waren er voorheen problemen met de milieu-in spectie, zo bleek uit de woorden van de VBC-voorzitter. „Met de nieuwe locatie van in totaal 260 vierkante meter is de club einde lijk in rustiger vaarwater terecht gekomen", zo zei hij. De club heeft op het terrein ook nog een kantoorruimte en een magazijn. De schepen van de le den liggen naast het clubterrein in de binnenhaven afgemeerd. De VBC Deurloo heeft momen teel ruim honderd leden. In het clubkantoor was tevens een fo to-expositie ingericht met een overzicht van de bouwactivitei ten van de nieuwe helling. van onze verslaggever VLISSINGEN - De Vlissingse wethouder L. C. Poppe-de Looff (welzijnszaken) heeft zaterdag ochtend het nieuwe wijkcen trum voor de wijken in de buurtgemeenschap Groot Lam merenburg geopend. Zij deed dit door een doek weg te halen, waarna de naam van het ge bouw 'Het Bolwerk' tevoor schijn kwam. De wethouder be trad vervolgens als eerste het wijkcentrum. De naam is ver zonnen door een wijkbewoner. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat vier parachutisten sym bolisch met de sleutel uit de lucht zouden komen vallen. de Beveianase gemeenten sa men. B en w van Reimerswaal zien in het Kapelse initiatief een goede aanvulling op de culturele en recreatieve voorzieningen in de regio. Dat zij niet akkoord gaan met het verschil in voor waarden, heeft echter wel finan ciële gevolgen. Het college wei gert in te stemmen met het op nemen in de exploitatiebegro ting van rentelasten die te ma ken hebben met de inrichting. Het gaat evenmin akkoord met de voorgestelde afschrijving van deze lasten. Met de inrichting is een investering gemoeid van naar schatting 180.000 gulden. De gemeentelijke commissie welzijn bespreekt de kwestie dinsdag 6 september. De bijeen komst in het gemeentehuis te Kruiningen begint 20.00 uur. KRUININGEN - Er bestaat te veel verschil tussen de voor waarden voor oprichting van het fruitteeltmuseum in Kapel le en vestiging van het schaal- en schelpdierenmuseum te Yer seke. Het dagelijks gemeentebe stuur van Reimerswaal staat in beginsel positief tegenover het Kapelse initiatief, maar maakt wel een voorbehoud. Het steekt het college dat het draagvlak voor het fruitteellmuseum niet hoeft te blijken uit financiële bijdragen van bedrijfsleven, in stellingen en gemeente. Het Yersekse initiatief moet dat be wijs wel leveren. Het fruitteeltmuseum wil werken onder de paraplu van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Daarin werken Door de slechte weersomstan digheden - regen, een dicht wol kendek en .veel wind - moest de organisatie naar een andere ope ningshandeling zoeken. Een me dewerkster van 'Het Bolwerk', waar sociaal-culturele activitei ten worden georganiseerd, arri veerde nu met een brandweer wagen. Zij overhandigde vervol gens een buitensporig grote sleutel aan Poppe-de Looff. Het initiatief voor het nieuwe wijkcentrum, dat ingeklemd staat tussen een basisschool en de kerk tegenover het winkel centrum Papegaaienburg, komt van het wijkcomité Papegaaien burg. Deze vond dat er naast wijkcentrum Aldegonde een tweede onderkomen moest ko men. Na jaren van onderhande len met de gemeente kon vorig jaar augustus begonnen worden met de bouw. De inrichting werd financieelmogelijk gemaakt door het gemeentebestuur en de Stichting Moerman Promotie. Behalve sociaal-culturele activi teiten kunnen wijkbewoners ook met diverse vragen terecht in het nieuwe centrum. De wijk- bemiddelaar en de wijkagent zijn op gezette tijden aanwezig om problemen op te lossen. De opening ging gepaard met di verse activiteiten voor de bewo ners. Voor de kinderen was een vrijmarkt georganiseerd, waar zij hun overtollig speelgoed aan de man konden brengen. On danks het slechte weer werden de festiviteiten druk bezocht. Wethouder L. C. Poppe-de Looff onthult de naam van het nieuwe wijkcentrum. foto Lex de Meester van onze verslaggever NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - Hoeveel bezoekers de festivitei ten van de jubilerende wijkver- eniging Nieuw- en Sint-Joos- land bezochten, kon secretaris W. P. Staat nauwelijks schat ten, maar het moeten er honder den geweest zijn. Vrijdagavond trok de expositie 'Nieuwland Niemandsland' in de hervorm de kerk al driehonderd bezoe kers, terwijl zaterdag op het feestterrein Achter de Kerk over de hoofden gelopen kon worden. „Ik woon hier pas tweeënhalf jaar", zei Staat, „maar het is een schitterend dorp. Alle verenigin gen hebben tegen kostprijs of zelfs onder de prijs meege werkt." De publieke belangstel ling voor de activiteiten viel 's ochtends door het wisselvallige weer wat tegen. De kraampjes moesten als gevolg van de regen verplaatst worden naar het Dorpshuis. De ringstekers had den door tegenwind en regen moeite om de ring te steken. De activiteiten in de speeltuin moesten worden afgelast. Vooral de expositie in de her vormde kerk trok onverwacht veel bezoekers. Zij konden zich vergapen aan veel oude familie kiekjes. oude publicaties uit de PZC, gebruiksvoorwerpen uit Nieuw- en Sint-Joosland en kle dingstukken die samen een goed beeld gaven van de verdwenen Nieuwlandse dracht. Voor men sen die even gemakkelijk wilden zitten waren stoelen neergezet. zodat zij rustig konden kijken naar een doorlopende voorstel ling met oude dia's. van een medewerker GRIJPSKERKE - De 16-jarige Richard Markusse uil Nieuw en Sint Joosland is winnaar ge worden van de ploegwedstrijd regio Walcheren die zaterdag middag op een perceel op de hoek van de Hondegemseweg/ Middelburgseweg in Grijpsker- ke is gehouden. De jonge ploe ger die voor de eerste keer mee deed scoorde 225,5 punten en bleef daarmee Simon Baas uit Arnemuiden acht punten voor. Richard Markusse heeft de vaar digheid overigens niet van een vreemde, want zijn vader Rinus heeft zo'n vijftien jaar geleden ook hoog gescoord bij zowel pro vinciale als nationale ploegwed- strijden. Jan Crucq uit Arnemui den werd met 209.5 punten der de en Tonny Spruijt uit Melis- kerke legde met 200 punten be slag op de vierde plaats. In to taal deden er vijftien ploegers mee. De vier beste ploegers mo- op te ruimen allereerst laten lei den door financiële overwegin gen. In Vlissingen kwam een 150/50 kV-transformator be schikbaar Renovatie van de be staande lijn zou 8 miljoen gulden kosten. Plaatsing van de trans formator in Kruiningen en sloop van de mastenrij is goedkoper - zeker op langere termijn. „Dat. we hiermee tevens een doorsnij ding van het' landschap kunnen opheffen, is een bijkomend ef fect". zegt projectleider L. En gelse van Delta Nutsbedrijven. „Zoiets is altijd mooi meegeno men." De meeste masten tussen Goes en Kruiningen zijn 28 a 29 meter hoog. De twee aan weerszijden van het kanaal steken daar ruim bovenuit: die zijn 56 meter. Aan de sloop is ruim een halfjaar van voorbereidingen vooraf gegaan. Alle eigenaren en gebruikers van de grond waarop de masten staan, moesten worden aange schreven en er dienden voorzie ningen te worden getroffen om met kranen en andere werktui gen bij de masten te komen om ze te kunnen afbreken. Eisen Het werk begint 12 september en moet in een week of acht zijn vol tooid. Een gespecialiseerd be drijf, Starkstrom Anlagen Ge- sellschaft uit Zevenaar, voert het karwei uit. Een ploeg van zestien man haalt de draden en de isolatoren naar beneden. Acht anderen breken de masten af en halen de funderingen weg. Heipalen worden tot twee meter onder de oppervlakte verwij derd. Delta Nutsbedrijven heeft strikte eisen gesteld aan de ma nier waarop de sloop moet wor den verricht. Het materiaal moet worden gescheiden, zodat veriresten op een verantwoorde manier kunnen worden afge voerd en staal en aluminium om gesmolten voor hergebruik. Karolingenmarkt - In het gebied van de Paspoortstraat, Kanaalstraat, Vlissingsestraat en Rehobothstraat vindt zater dag 3 september in Oost-Sou burg de Karolingennajaars- markt. plaats. In allerlei stands wordt koopwaar aangeboden en tussen 9 en 17 uur vinden op en kele podia optredens plaats. Zo zullen onder meer Safe Six, The Top Hats, Aceordeola en de Ka- rolingen Kapel van Vlijt en Vol harding opvoeringen verzorgen. van een medewerker TERNEUZEN - Bij de demon stratie sjezenrijden in Terneu zen hebben Nicolet en Bram Francke de sjezenwedstrijd ge wonnen. Nicolet stak 71 ringen in 76 beurten. De demonstratie ringrijden werd gewonnen door Henk Houterman die alle 24 rin gen stak evenals, Diana Wisse (2e) en Kees Langebeeke (3e). De pollepel werd gewonnen door Paul vd Broeke na een spannen de kamp met Henk Houterman. Uitslag sjezenrijden na 76 ringen: l.Nicolet/Bram Francke 71; 2.Lianne Wielemaker/Albert de Visser 70; 3.Silvia Spruijt/Bennie Paauwe 69; 4.Jose Verhage/Peter Raats 69; 5.Leny/Simon Lous 68, 6.Corrie/Jan de Visser 67; 7 Marlies Jobse/Adrie Verhage 66; 8.Jennie/Ab Paauwe 55. Uitslag ringrijden na 24 beurten: .Henk Houterman 24, 2 Diana Wisse 24; 3 Kees Langebeeke 24; 4.Rene Provoost 23; 5 Paul vd Broeke 23; 6.Conno Francke 22; 7.Corneli Lan gebeeke 22; 8.Johnny Wisse 21; 9 Christel Maranus 19, lO.Piet Kluijf- hout 17; 11.Edward Dingemanse 16: 12.Piet Hollebrandse 14; 13.Annemieke Poppe 14; 14.Helm Brouwer 13, 15.Tatjana Duine 11; 16.Jan Koppejan 10; Pollepel: Paul vd Broeke. Biggekerke Door als enige deelnemer alle 30 ringen te steken werd Arno Francke winnaar van het dag klassement van de wedstrijd in Biggekerke. De beker van groep A was voor Jannie Louws, voor groep B Piet Kluijfhout en voor groep C Lilian Dingemanse. De debutanten-ereprijs was voor Rudi Koets. De ongehuwden- kamp was voor Frank Brasser en de gehuwden-kamp was voor Arno Francke. Ook de pollepel was voor Frank Brasser. Uitslag na 30 beurten: 1 Arno Franc ke 30; 2.Frank Brasser 28; 3.Adrie lezers schrijven Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commen taren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opga ve van adres en woon plaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweiger de brieven wordt niet gecorrespondeerd. I I I I l gen de regio Walcheren volgend jaar vertegenwoordigen bij de provinciale ploegwedstrijden. Door de regen was het terrein een beetje 'vet' maar de resulta ten leden er nauwelijks onder. Er was, mede door de locatie vlak bij de dorpskern, een goede pu blieke belangstelling voor deze jaarlijkse activiteit. Totaal uitslag: 1 Richard Markusse, Nieuw- en Sint Joosland, 225,5 pun ten. 2 Simon Baas, Arnemuiden, 217,5 punten, 3 Jan Crucq, Arnemui den, 209,5 punten, 4 Tonny Spruijt, Meliskerke, 200 punten, 5 Ko de Klerk. Nieuw- en Sint Joosland, 200 punten. 6 Wim de Kam, Westkapelle, 198,5 punten. 7 Jan Dijke. Arnemui den. 192,5 punten, 8 Maarten de Wolf. Ritthem, 191 punten, 9 Han Boone, Nieuw- en Sint Joosland. 182 punten, 10 Jaap de Visser, Domburg, 176,5 punten, 11 Johan Maljaars, Grijps- kerke, 170,5 punten, 12 Peter Roelofs, Meliskerke. 169 punten, 13 Chris de Wolf. Biggekerke, 162 punten. 14 Cees Francke, Aagtekerke, 156 pun ten, 15 Marcel Brasser, Arnemuiden, uitgevallen wegens materiaalpech. Ophalen huisvuil Gewestelijk betekent algemene belangen waarin gemeenten sa menwerken. Waarschijnlijk heb ben de burgervaders van Mid delburg en Vlissingen en de da mes en heren wethouders het niet goed begrepen: Althans ze handelen er niet naar. De afval- heffing in Middelburg gaat maar liefst 96,- omhoog. Dat is kassa voor de gemeente. Wordt die ver hoging veroorzaakt door het ge scheiden inzamelen? Neen. Het komt omdat de bestuurders de betekenis van gewestelijk niet begrijpen. Fijn toch dat het col lege zo over onze portemonnee kan beschikken. We hebben ze toch gekozen. Hou dan je mond! Ik lees dat de gemeente hetzelf de advies heeft gekregen van een adviesbureau. Kosten? Dat had de gemeente zich kun nen besparen. Mogelijk hadden de betrokken wethouders even kunnen afreizen naar een stad, waar de containers allang in ge bruik zijn (bij voorbeeld werkbe zoek aan Haarlem, zou zeer ver helderend zijn geweest). De bewoners in Haarlem kregen de keus, een grote of kleine con tainer zowel grijs of groen, grijs voor huishoudelijk afval en groen voor GFT. Per wijk kregen de bewoners te horen wat een en ander inhield. Eens per jaar krij gen zij een kaart gestuurd, waar in de weken in grijze en groene vakken verdeeld, met daarop de dagen van ophalen. Grofvuil wordt gratis gehaald, even een telefoontje naar de reiniging. Schijnbaar gewestelijk. H.J.W. Doets Van Kleffenslaan 245 Middelburg Brasser 28, 4.Karien DominicusL 5. Jannie Louws 25; 6.Piet van Malt gem 24. 7.Erlk Leendertse 23; 8 Ri Koets 23; 9 Jan Lampert 21; lO.Atf Visser 21; ll.Eline Francke 12 Rinus Koets 19; 13. Adrie vd Gut te 19; 14.Adrie Reijnierse I lö.Marije Schreyenberg 16. t Ritthem De sjezenwedstrijd in Ritthï werd evenals in 1992 gewon» door Joke en Cees Wisse. tweede prijs was voor Dinger» de Visser en Marjolein Cev^i De boereronde werd gewonri door Dingeman de Visser. I mooist versierde sjees was Ries de Visser en Corrie Tilrot Uitslag sjezenrijden na 69 rina l.Joke/Cees Wisse 67; 2.Marjoleinl vaal/Dingeman de Visser 3.Mieke/Leo de Visser 62; 4 Jeana, Stroo/Jan Kaljouw 59; 5.Ellen/Jarf Pagter 59; ö.Carin Machielse'fl! Sinke 56; 7 Linda/Koos Zijl I1 8.Alice/Jan Gideonse 56; 9.Riet Aartsen/Rene Dingemanse t 10.Annemiek Zoetekouw/Jannise Visser 53; 11.Corrie Tilroe/Riesp Visser 51; 12.Corrie Machielse/R Geljon 48; 13 Jacobi Mulder/Paa Sinke 46; 14.Saskia/Petra van Af chem 45; 15-Annemarie Rietvj Ronny Stroo 26. Uitslag versiering: 1 Ries de Visf Corrie Tilroe, 2,Corrie Machiel Rijk Geljon, 3.Annemiek Zo| kouw/Jannis de Visser, 4.Ellen/ de Pagter. Kapelle Het was al weer voor de 14e m dat de ringlijders van Zuid- veland een wedstrijd hielden de Kapelse Dag. Leo Wabt was de beste ringrijder met van de 30 ringen. De koppelp was voor Louis Reijnierse en I gitte de Bokx. Corina Leijs w met overtuiging de damesbei met 19 ringen. Jan Willem M naard nam voor de eerste k de pollepel mee naar huis. Uitslag na 30 beurten: Ï.Leo Wab 27; 2.Jan Willem Minnaard 3.Peter de Vos 24, 4.Henk vd Guc 21; 5.Simon de Vos 20; 6 Ad Sch 19; 7.Corina Leijs 19; 8.Hans vd 1 18; 9.Hans de Roo 18; lO.Vincent 17; 1 Ï.Anneke van de Tonnekreek 12.Mariane Moeleker 15; 13.L< Reijnierse 14; 14,Enk Bostelaar lö.Katinka de Lange 12. Uitslag bekers: Ï.Leo Wabeke, 2., Willem Minnaard, 3.Henk vd Gucl 4 Ad Schout, 5.Peter de Vos. Dan beker: Corina Leijs. Gastenbel Louis Reijnierse. Beker jongste ders: Vincent Bol. Beker oudste ders: Leo Wabeke. Versieri 1.Vincent Bol, 2.Brigitte de Bo 3.Marianne Moeleker. Agenda ZRV 3 september: Ri?igrijden Aai kerke 08.00-17.00. Grijpskei 08.00-17.00, Oost-Souburg 08. 17.30 en sjezenrijden Gapii 11.00-17.00 Johan Raas wii ringrijden in Nieuwland NIEUWLAND - De ringrijdt wedstrijd zaterdag in Niei land is gewonnen door Jol Raas, die 25 ringen wist te ken. Hij wist tevens de pol Ie in de wacht te slepen. Piet Meyer wist de beker te v nen die was geschonken door Pleyte. Pleyte stelde de be beschikbaar in verband met afscheid na 18 jaar als ring hanger van de afdeling Niei land. Omdat Piet Meyer 18 gen stak kwam hij in het bi van de beker. Uitslag over 29 beurten: 1. Jo Raas 25 ringen, 2. Steef de Rijke 2 Piet Meyer 23, 4. Ko Kwekkebi 21, 5 Jacco Maljers 19, 6. Rens 1 beke 18,7. Jan Hendriks 17,8. Maj Pleyte 17, 9. Rocco Vader 17, 10. Vader 16. 11 Liesbeth Kodde 15 Jan Maljers 15, 13. Angela Oppei 15, 14 Adrie van Belzen 15, 15. 8 Vader 14,16. Hanuel Kramer 14 Beker dagklassement: Johan R Beker 12 tot 18 jaar: Angela O) neer. Beker 18 tot 28 jaar: Piet Me Beker 28 tot 35 jaar: Ko Kwel boom. Beker 35 jaar en ouder: E Hoebeke. Pollepel: Johan Raas. slag versiering: 1 Ko Kwekkebo 2. Marian Pleyte, 3. Rens Hoeb Luxe paarden: 1. Johan Raas, 2. Raas, 3. Liebeth Kodde. Gift voor sector dagbesteding gehandicapten MIDDELBURG - De sector d besteding van de Cluster I standelij k Gehandicapten Z Walcheren krijgt vrijdag 2 i tember een gift van duizend den. Het geld wordt geschon door het personeel van het in Duitse Bergen Höhne gelege onderdeel van de Koninkli Landmacht. De gift zal gebri worden voor de aankoop van diovisuele apparatuur in het thopedagogisch kinderdag blijf Akka aan de President sonlaan in Middelburg. I ...als enige in Vlissingen! BIRTI Nieuwendijk 35-39 Vlissingen (t.o. het Arsenaal) Tel. 011184-12209 Cursussen ENGELS en FRANS in Middelburg Eind september beginnen in de "Ontmoetingskerk", Oosterscheldestr. 1 weer onze avondtaalcursussen. Er zijn cursussen voor beginners en cursussen voor tweedejaars. De nadruk ligt op het leren spreken en verstaan dus weinig schriftelijk huiswerk. De cursussen bestaan uit 24 lessen'van 1 uur. Lesgeld 42,50 per maand of 225,- ineens. Geen inschrijfgeld! Inl. en opgave bij: mevr. I. Kuipers, tel. 05910- 32222. Honderden belangstellenden namen een kijkje bij de expositie in de hervormde kerk. foto Lex de Mees ter

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 8