met Philippine kampt autochaos apparaat.' apart of mogen ze bij elkaar?' 'Ik zoek een telefoon, een fax antwoord- Alledaagse taferelen uit Sluis op foto vastgelegd Binnen twee jaar nieuwe zuivering in zwembad PuütfH Primafoon Streek MAANDAG 29 AUGUSTUS 1994 z 3 Veel belangstelling in Axel voor open dag Den Ouwen Woagen Parkeerproblemen tijdens Mosselfeesten I I woordapparaat (ook op afstand te bedienen). Geheugen voor 42 nummers met mogelijk heid tot automatisch kiezen en handen vrij telefoneren. In lichtgrijs en antraciet. 1.399,- (excl- BTW 1190»-) Een goede zakenpartner is niet alleen per telefoon bereikbaar, maar ook via een fax en een ant woordapparaat. Voor alle drie kunt u natuurlijk bij Primafoon terecht. Maar wat dacht u van een combinatie van deze drie? Primafoon heeft zo'n combinatie! Een fax met een ingebouwd antwoordapparaat waarmee u ook nog 'ns kunt telefoneren. Dankzij één apparaat bent u dus optimaal bereikbaar! Bovendien heeft Primafoon nog veel meer faxen in het assortiment. Wilt u meer weten? Breng 'ns een bezoek aan Primafoon, ook voor een zakelijk advies. DE WINKEL VAN PTT TELECOM Prijs- en model\vi)zigingen voorbehouden. PRIMAFOON, DE WINKEL VAN PTT TELECOM, IS O.A. GEVESTIGD IN TERNEUZEN, AXELSESTRAAT 20. Studenten van de Haagse Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in gesprek met de Middelburgse fotograaf Wim Riemens. foto Charles Strijd van onze verslaggeefster SLUIS - Kleur hangt naast zwart-wit. Een wijds land schap naast een kleine, be krompen huiskamer. De fiere stadsomroeper naast een grijnzende lingerie-verkoop- ster. Een eenvoudige boeren woning naast het imposante jongenspensionaat. Vrolijke biljarters naast babbelende plattelandsvrouwen. In de Raadskelder van het Belfort hangen tot en met 2 oktober meer dan 120 foto's van aller lei facetten van de Sluisse sa menleving. De twintig studenten van de Haagse Koninklijke Acade mie van Beeldende Kunsten, die in de maand mei in Sluis te gast waren, legden in vijf da gen tijd alles en iedereen op de gevoelige plaat vast, Het eindresultaat is een expositie die een dwarsdoorsnede geeft van de bevolking, het wonen en leven en de bedrijvigheid in de gemeente Sluis. Zaterdag werd de tentoon stelling officieel geopend dooi de Zeeuwse fotograaf Wim Riemens. Hij noemt het to taal 'een tijdsbeeld, gebonden aan 1994, dat in de doorgaan de tijd achterblijft als een mo nument van het nu nog zelf standige Sluis voordat de sa menvoeging met Aardenburg een eind maakt aan die zelf standigheid'. Poseren In zijn toespraak roemt do cent Hans den Hertog de be reidwilligheid van de Sluisse bevolking om zonder moppe ren vele uren uit te trekken om voor de studenten te pose ren. Dat contact met de plaat selijke bevolking was voor Saskia van der Sluis. („nee. niet afkomstig uit Slujs") de belangrijkste reden om aan het leerproject mee te doen. De tweedejaarsstudente aan de academie is nu al befaamd om haar 'kiekjes'. „Ik houd er van om de dingen uit het oude leven te fotograferen; de spon tane foto, die bijna toevallig lijkt gemaakt", vertelt ze. „Maar ik vind het ook gewel dig om het mooie te laten zien van oude gebouwen en daar iets eigens aan toe te voegen." Saskia wijst op de bijna sur realistische foto van het jon genspensionaat, waarin zij een rode geest liet ronddolen. Boekje De foto's spreken stuk voor stuk. Is het niet de banaliteit van het leven van alledag of de onverwachte schoonheid van onopvallende mensen in doodgewone tafereeltjes, dan toch wel de confronterende absurditeit van kunstzinnig geënsceneerde situaties. Burgemeester M. L. Everaers is zeer te spreken over het re sultaat. „Ze hebben mijn ver wachtingen meer dan waar gemaakt." Vooruitlopend op de fusie met Aardenburg zoekt het gemeentebestuur nu al naar een manier om de foto's na de expositie te bewa ren voor alle inwoners van Sluis. Zonder de verassing te willen verraden, is het duide lijk dat Everaers op een boek werk doelt. VLIETSTRAAT 15 TERNEUZEN BIJ ZIEKENHUIS 'DE HONTE' Tel. 01150-14082 hield, werd al direct duidelijk. „De mensen klagen, maar van de andere kant leven ze wel mooi van de toeristen. Ze danken hun welvaart eraan. Maar we zullen kijken. Natuurlijk eerst naar op- van onze verslaggeefster AXEL - De open dag van de ver eniging Den Ouwen Woagen in Axel trok zaterdag veel belang stelling. Meer dan vijfhonderd mensen kwamen een kijkje ne men in het streekmuseum Het Land van Axel. Een imker, boekbinder, mandenvlechtster en glasgraveerster demon streerden hun technieken voor het publiek. De open dag werd gehouden in samenwerking met het Ambachtelijk weekeinde in Axel. De secretaris van de vereniging, A. van Avermaete, was voor de gelegenheid gekleed in de Axe- ler klederdracht van na 1860. De kleding is van de stichting Boe- renkamer, die net als Den Ou wen Woagen in het museum huist. Van Avermaete, die de mensen buiten opwachtte, was enthousiast over de opkomst. „Vorig jaar waren er wel meer mensen, maar toen was het ei genlijk te druk. Nu hebben de mensen uitgebreid de kans om zich over de oude ambachten te laten informeren." Een vrouw demonstreerde hoe ze van natuurlijke materialen als stro, papaver, vezeltouw en vlas allerlei siervoorwerpen vlecht. Een ander toonde hoe het breien met piepkleine kraal tjes in zijn werk gaat. Kunstig priegelwerk was er te zien van een man die zich in het houtsnij den heeft bekwaamd. Tussen de oude ambachten za ten ook enkele nieuwere. Zo maakte iemand kleurrijke an sichtkaarten met figuurtjes van styropor, een schuimachig ma teriaal, en graveerde een vrouw met een elektrisch apparaatje bloemen en opschriften in glas. van onze verslaggeefster HULST - Hulstenaren zijn voorlopig nog niet van de hin derlijke chloorlucht verlost wanneer ze hun wekelijkse baantjes trekken. Het zwembad De Driehoek in Hulst krijgt een super-de-luxe waterzuiverings installatie, maar de zwemmers moeten geduld hebben. Het col lege gaat op zoek naar de finan ciële middelen. De huidige in stallatie kan technisch gezien nog eén of twee jaar mee. Zo lang hoeven de zwemmers ech ter niet te wachten. Wethouder B. H. L. Picavet deed deze toe zegging donderdag tijdens de raadsvergadering. Het college had aanvankelijk grote twijfels over de werkelijke kosten van de milieu- en klant vriendelijkere installatie, maar moest uiteindelijk toegeven dat de dure oplossing van een ton op termijn goedkoper was dan het optimaliseren van de huidige in stallatie voor ruim 17.000 gul den. In het jaar 2000 moeten de zwembaden in Nederland im mers allemaal voldoen aan wet telijke milieuvoorschriften. Een goedkopere aanpassing nü was volgens A. Hegger van de PvdA dan ook niet meer dan een 'lap middel', omdat straks toch het zoutelectrolyse-apparaat. waar mee minder chloor is gemoeid, moet worden aangeschaft. De discussie rondom gemeen schapscentrum 't Heike in Hei kant liep donderdag met een sis ser af. Na de uitleg van het colle ge stemde Hegger schoorvoe tend in met het voorstel van b en w om de overschotten uit de bouw van de gymzaal en de reno vatie van het dak, te gebruiken voor de aanschaf van meubilair en het treffen van energiebespa rende maatregelen. Het finan ciële totaalplaatje van de stich ting verdient echter geen schoonheidsprijs, vonden Heg ger en D'66'er T. F. Blommaert. Kopers kunnen uiterlijk een week respijt krijgen wanneer zij er niet in slagen om binnen drie maanden de benodigde liquide middelen voor de aankoop van bouwgrond rond te krijgen. Daarna brengt de gemeente op tie-rente over de verkoopprijs van de grond in rekening. Verder dan die week wilde burgemees ter mr dr A. Kessen niet gaan. „Flexibiliteit brengt willekeur met zich mee." De optie-rente wordt weer inge voerd omdat de druk op de be schikbare bouwpercelen inmid dels sterk is toegenomen. Door optie-rente te berekenen moe ten aspirant-kopers sneller be slissen of ze de grond al of niet kopen. De eerste drie maanden zijn vrij van optie-rente. Voor bedrijven en projectont wikkelaars gelden andere regels. Die hoeven gedurende zes maanden geen optie-rente te be talen, omdat zij meestal met gro tere stukken grond, hogere las ten, meer bouwers en dus meer risico's te maken hebben. W. F. de Brouwer van Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen ging 'met pijn in zijn hart' akkoord met dit voorstel. Hij vond het 'jammer als kopers door deze maatregel gedwars boomd werden'. Kapellebrug Het raadslid werd wel op zijn wenken bediend toen het agen dapunt over de geluidsisolatie van de woningen aan de Sta tionsweg aan de orde kwam. De Brouwer wees op de hoge priori teit van een dergelijke geveliso latie in Kapellebrug. Wethouder G. A. van de Voorde kon hem mededelen dat de provincie deze week juist akkoord is gegaan met het project. Begin 1995 wordt begonnen met de eerste fase van de isolatie in Kapelle brug. Pas daarna is de Stations weg aan de beurt. Gildefeesten Sluiskil waren groot succes van een medewerker SLUISKIL - De veertiende edi tie van de Sluiskilse Gildefees ten zijn een daverend succes ge worden. Volgens bestuurslid Willem Dieleman is de succes formule van de Gildefeesten het feit dat op zondagavond na, alle festiviteiten gratis toeganke lijk zijn. De werkgroep is al van af maart actief, en heeft ruim een halfjaar de handen vol aan de diverse activiteiten. „We zijn zeer tevreden, het was een gri succes zonder wanklank." Ongeveer 250 mensen bezochl de oecumenische kerkdief waarna de rommelmarkt vO het publiek was geopend. M(~ dankzij het uitstekende w konden alle activiteiten bin#2 en buiten zonder problerf' doorgang vinden. De muziekr eniging Hundsangen uit Beieff verleende muzikale medevf king. P U I k je Met de nodige concentratie strijden twee teams uit Philippine tegen elkaar in een wedstrijd mosselen opensteken. Links de deelnemers van restaurant De Oude Haven in aktie, rechts het team van In de VlaemschePot. foto Charles Strijd van onze verslaggeefster PHILIPPINE - Van een feest dat altijd volledig in het teken van de mossel stond, verworden de Mosselfeesten in Philippine steeds meer tot een doodgewo ne braderie. De vele kraampjes met allerhande huis-tuin-en- keuken-artikelen, de rommel markt, de streetbands en de ker misattracties doen het publiek bijna vergeten dat het dit week einde om de mosselen gaat. Stond er voorgaande jaren nog op iedere hoek van de straat een vistentje, nu zijn de porties ge kookte mosselen alleen op het Philipsplein of in de restaurants te krijgen. Slechts de traditione- Partij kleding uit winkel gestolen TERNEUZEN - Uit een kleding zaak in de Noordstraat in Ter- neuzen verdween in de nacht van zaterdag op zondag een gro te hoeveelheid vrijetijdskle- ding. Op aanwijzingen van ge tuigen vond de politie een deel van de gestolen goederen terug in de omgeving van de Schelde- boulevard. De dieven kwamen via de ach terzijde van de winkel binnen. De aangetroffen kleding wordt teruggegeven. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. Ie uitreiking van de Gouden Mossel en de wedstrijd mosselen opensteken herinneren de be zoekers aan het eigenlijke ka rakter van de Mosselfeesten. Het weer zat zaterdag tegen bij de opening van de achttiende editie van de Mosselfeesten. Het regende pijpestelen. Maar het publiek liet zich er niet door af schrikken. Om twee uur 's mid dags bleek het voor automobilis ten al flink lastig om een par keerplaats te vinden. De voorzitter van de stichting Mosselfeesten, Frank Wiskerke, greep in zijn toespraak de gele genheid aan om burgemeester J. van Rest te wijzen op de par keerproblemen in Philiooine. „Het wordt steeds moeilijker om de restaurants te bereiken. Au to's worden lukraak ergens neer gezet en niet zelden kunnen be woners hun auto niet meer kwijt." Van Rest bevestigde dit. „Het aantal restaurants neemt nog steeds toe. Maar de ruimte in de straten, die blijft zoals die is. Daar komt bij dat het gemeente bestuur twee jaar geleden be sloot dat de horeca haar terras sen mocht uitbreiden. Ook dit ging ten koste van parkeergele genheid." Zij zegde de inwoners van het mosseldorp vanaf de muziektent toe samen met hen te praten over 'hoe we de auto's goed kunnen wegzetten'. Dat die belofte niet erg veel in- lossingen die geen geld kosten. Want we kunnen hier toch moei lijk een dure parkeergarage neerzetten?" lichtte Van Rest na haar openingswoordje toe. Zij reikte de gouden mossel, sa men met mosselkoningin Cyn thia Notschaele. uit aan A. F. M. van Leeuwen. Hij kreeg de on derscheiding voor zijn jarenlan ge inzet als secretaris van de or ganiserende Stichting Mossel feesten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 26