Leontien en de tol van de roem Zeeuwse schutters nationaal kampioen Belgische renners strijken alle Benelux-trimtitels op 14 Jurgen Paepe pakt Zeeuws Supercross zege in -circuit Dressuurruiter Miranda Zeeman promoveert ffl Schieting Geblesseerde Graf verliest in Montre* sport Prima Donna van Nederlands vrouwenwielrennen nog niet uit diepe dip Ronald van Remortel wint eigen toernooi Robert de Jonge rapste trimmer Noordstraat DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 GIOIOSA MAREA (GPD) - Vier jaar lang heeft het Nederlandse vrouwenwielrennen in het te ken gestaan van Leontien van Moorsel. Maar dit jaar gebeurt het allemaal zonder haar. Al geen gele trui van de Tour Féminin gaan verdedigen, geen prolongatie van de wereldtitel vandaag ook in Capo d'Orlando, aan de noordkust van Sicilië. Van Moorsel, de strijdbare 24- jarige Boekelse, worstelt zich door het moeilijkste jaar uit haar rijke sportieve carrière. Ze heeft een paar koersjes gere den, medio april/mei, maar elke trap die ze gaf was ondermaats. Prestaties konden er eigenlijk ook niet zijn. want 'Tinus' was de fiets moe. Doodmoe. Aan de vooravond van het WK voor vrouwen deed vrouwen- coach Frans van Diepen - vorig jaar royaal meegenietend van wereldgoud en regenboogtrui in Oslo - nog een voorzichtige po ging de afwezigheid van zijn pri ma donna te ontleden. „Het is natuurlijk heel anders zonder haar. Een geweldig ver lies. De andere meiden trokken zich altijd aan haar op, en die missen nu de leidster, Ze zijn stukken moeilijker te motive ren. Maar het was Leontiens goed recht zich een poosje terug te trekken. Het einde is trou wens in zicht. In oktober gaan we met haar praten, met een sportpsycholoog erbij. Die af spraak staat". Analyse Van Diepen heeft een andere re latie met Van Moorsel dan Piet Hoekstra, de huidige KNWU- amateur coördinator, en zes jaar lang coach van de vrouwen. Van Diepen kreeg een kant-en-klare Van Moorsel, waar Hoekstra ja ren aan had gebouwd, geschaafd en gepolijst. Hoekstra komt dan ook verder in de analyse van de problemen van Neerlarids 'first lady of cycling'. Problemen overigens, die niet tot één oorzaak zijn terug te brengen. Ook nooit echt aan openbaarheid zijn prijsgegeven, omdat ze (soms) te veel privé zijn. Vader (opnieuw) ziek, ma nager Harry Jansen hartinfarct, een goeie bekende getroffen door een ongeneeslijke ziekte, zelf begonnen aan een ontlui kende liefde, in de wielersport in feite alles gewonnen wat er te winnen was. En ook: geprobeerd haar wereld titels te gelde te maken, aan de besis gestaan van een eigen ploeg die de KNWU qua spon soring in verlegenheid bracht maar op het laatste moment toch weer terug naar de schoot van de wielerunie. Hoekstra: „Er kwamen op haar pad overal sporen te liggen, die niet meer op elkaar aansloten. Nou als je dan vier, vijfjaar lang alles voor je sport hebt overge had, als een monnik - of in haar geval als een non hebt geleefd, nooit een moment van rust hebt gekend, nog even bezeten bent als altijd, maar naar alle kanten wordt gekaatst - dan is dat een verdomd moeilijk periode in je leven". „Geen schande, geen ramp, maar het gebeurt wél. Zoals ie dereen het een keer overkomt. Behalve misschien met die top sporters. die er na een groot kampioenschap een jaar tussen uit kunnen om zich opnieuw op te laden. Die kunnen het mo ment van het wak uitstellen". Hemel „Maar Leontien was wereldkam pioene achtervolging, ze was het op de weg, ze had de Tour de France gewonnen, en toen ging ze denken dat er nog meer was. Maar dat is niet zo. Dan ben je namelijk al in de hemel". „Tja. en dan word je plotseling overvallen door een heleboel an dere dingen, en ben je die fiets van de ene op het andere mo ment spuugzat. Bah. niet weer op die rotfiets, hè... Maar het waarom moet je wél gaan ver klaren. Want iedereen wil na tuurlijk weten: waarom Leon tien?" „En je wordt geconfronteerd met de keerzijde van de medail le. Eerst is het jaar-in jaar-uit hallelujah geweest, was je de grote vedette. En dan ineens wil je niemand meer zien. Denk je: daar heb je die etters weer. met hun lastige vragen. Laat me toch alsjeblieft éven alleen". „Ik heb altijd een goeie band met haai1 gehad, en ik heb tegen haar gezegd: Jij trekt je voorlo pig eens van alles terug, jij zet die fiets een poos aan de kant, en we zien over een paar maanden wel verder. Probeer eerst maar eens het plezier in het leven te rug te krijgen. Daarna praten we verder". „Nou. en zover is het nu zo onge veer. Er is onlangs een afspraak gemaakt, dat we in oktober rond de tafel gaan zitten. Met een psy choloog, die de geest van de top sporter begrijpt. Daar zit niks vreemds achter: Ruud Gullit heeft Ted Troost, en Ellen van Langen kan het ook niet alleen. Ik heb haar gezegd: Dit kost je een seizoen, maar daarna kun je nog zeker vier jaar mee aan de top". „Maar ze moet het wel willen. Als ze kiest voor huisje-boompje- beestje, dan is dat ook prima. Dan heeft ze een pracht van een sporttijd gehad, maar dan kan ze beter kappen in plaats van blijven aanmodderen. Dat zou zonde zijn, daar heeft ze een veel te grote naam voor opgebouwd". „Als alles voorbij is zou iemand eens een mooie documentaire over haar, en over die keerzijde van de roem en het succes moe ten maken". Vorige week kon Leontien van Moorsel weer even lachen, toen ze aan het vertrek van Varik stond. de Ronde van foto GPD BIDDINGHUIZEN - Meer dan honderdvijftig deelne mers waren zaterdag op het schietcentrum Dorhout Mees in Biddinghuizen verzameld om elkaar te be strijden om de hoogste nationale eer op het onderdeel Jachtparcours. Iedere deelnemer kreeg tachtig dui ven voorgeschoteld. De omstandigheden waren opti maal voor de 25 regionale teams, waaronder vier Zeeuwse. Het eerste Zeeuwse team presteerde uitste kend en behaalde de nationale titel. Onder de inschrijvers waren schutters die ook interna tionaal hun kunnen reeds meerdere malen aantoon den. Ze hadden zich verenigd in een team uitkomend als Gelderland IV. De schutters van het eerste Zeeuwse team (Cees Pol derdijk. Grijpskerke; Wim J. de Zwart, Schoondijke; Rob de Graag. Goes; Adriaan van Damme, Burgh- Haamstede en Toon van Dijke, Nieuw-Vossemeer) de den desondanks hetgeen wat van hen verwacht werd en stelden met een score van 302 punten de eerste plaats veilig. De schutters van Gelderland IV bereikten met 300 punten niet meer dan de tweede plaats, op de voet ge volgd door de Overijsselse schutters die met 299 pun ten derde werden. De overige Zeeuwse teams behaal den de volgende scores: Zeeland II, 250 punten (10e plaats); Zeeland III, 238 punten (13); Zeeland IV, 185 punten (24). Individueel behaalde de uit het niets opkomende Di- dammer Gerard Wienholts van Gelderland I met 69 treffers de hoogste eer, op de hielen gezeten door Jan Visscher uit Genemuiden van Overijssel I die slechts een misser meer had en met 68 punten de tweede prijs kreeg. Voor de Zeeuwen leverde Adriaan van Damme de bes te individuele prestatie door de zesde plaats met 65 treffers op te eisen. Verder waren Cees Polderdijk (63 punten), Wim de Zwart (62), Toon van Dijke (59). en Jacco van der Maas (59) goed voor een plaats bij de eerste vijfentwintig. Naast dit kampioenschap werd een 86-tal pogingen gedaan om het beste duo-team schieten te worden. Hierbij kregen twee schutters telkens tien maal vier gelijktijdig opgeworpen kleischotels te verwerken zo dat maximaal twintig doubletten (punten) te behalen waren. Dit onderdeel kreeg eveneens een Zeeuwse winnaar doordat Rinus Vermue en Adriaan van Dam me 18 keer gezamenlijk de vier geworpen schotels zichtbaar wisten te breken. Uitslag teams: Zeeland I, 302 treffers; Gelderland IV. 300, Overijssel I, 299; Gelerland I. 291. Zuid-Holland I. 289 Individueel: G Wienholts, Gelderland I, 69 punten. J. Vis scher, Overijssel I, 68, Bij Benelux-kampioenschap van onze medewerker s-HEER ABTSKERKE - In 's- Heer Abtskerke werd zaterdag de tweede en beslissende wed strijd gereden in het Benelux- kampioenschap voor trimmers. De eerste confrontatie in deze tweedaagse titelstrijd had plaatsgevonden in het Belgi sche Gooik op 23 mei. In het spel om de dagprijzen speelden de Nederlandse coureurs een voor name rol, met zeges voor Peter Heeren in de A-categorie en Jan- Kees van Dommele in de C-cate- gorie. Wat de titels betreft, kraaiden de Belgen victone. Gerard de Vleesschouwer. Freddy Stree- them. Jose Hoebeke en Geert Glorieux gingen in de diverse ca tegorieën met de Beneluxtruien aan de haal. De titel Benelux- kampioenschappen was voor de tweedaagse strijd te hoog gegre pen. Het deelnemersveld be stond immers alleen uit renners van de verantwoordelijke orga nisaties: de Vlaamse Wielerfede ratie en de Stichting Trimbelan- gen Midden Zeeland. In de A-categorie lieten de kans hebbers voor de dagzege het eer ste stoeiwerk over aan de min dere goden. De forse wind in de polders rond 's-Heer Abtskerke sloopte de krachten van diverse renners. Daarna viel de beslis sende slag. De sterke Nederland se kampioen Johan Peemen trok de kar met landgenoten Pe ter Heeren. Gerard van Antwer pen, Robert de Jonge, Martijn Simons, Johnny van de Klooster en Patrick Tolhoek. Belgie was vertegenwoordigd met de natio- .nale kampioen Geert Glorieux en Benny van Buynder, twee renners uit de top van het klas sement. Ze reden in een zetel naar de po- haalde dat feitelijk vrij eenvou- van onze medewerker NOORDSTRAAT - Robert de Jonge was zondagmiddag de rapste tijdens de wielerwed strijd voor trimmers in Noord straat. De coureur uit Middel burg was in de spurt zijn mede vluchters Patrick van Hulle en Karei Warnier duidelijk te snel af. In de C-categorie ging de ze ge naar Wim Wielhouwer. De wedstrijd in Noordstraat kreeg in de A en B-categorie een tegenvallend aantal deelnemers aan het vertrek. Slechts vijftien renners kwamen een rugnum mer afhalen voor deze wedstrijd van de Wieier Trimbond Zeeuwsch-Vlaanderen. Boven dien kwam de strijd al snel in de beslissende plooi. Na amper zes kilometer (van de 60 die er te rij den waren) trok het trio Karei Warnier (na een kortstondig avontuur bij de amateurs weer teruggekeerd bij de trimmers), Patrick van Hulle en Robert de Jonge er op uit. De marge die zij opbouwden be droeg vrij snel zo'n kleine mi nuut en de koers was feitelijk meteen gelopen. Ook een tegen reactie van Johnny van de Klooster kon het drietal aan de leiding niet verontrusten. Zij bleven dan ook vooruit en moch ten onderling uit gaan maken wie de bloemen mee naar huis mocht nemen. Robert de Jonge Uitslag A/B-categorie. 1 Robert de Jonge. Middelburg; 2 Patrick van Hulle, Sas van Gent; 3 Karei Warnier, Hulst: 4 Johnny van de Klooster, 's- Heer Abtskerke; 5 Rinse van Etten, Hulst. 6 Fonny Martens, Koewacht. 7 Hans Moens, Vogelwaarde, 8 Sjaak Beun, Biervliet. 9 Jos Jeremiasse, Wemeldinge: 10 Ko Blok. Wemeldin- ge; 11 Jaap Weststrate, Goes, 12 Ro nald Smits. Clinge, 13 Cor Verplanke. Biervliet; 14 Jan Gommers. Sint Wil- lebrord; 15 Honky Pieters, Heikant. C-categorie. 1 Wim Wielhouwer. Sommelsdijk: 2 H. van Hooidonk; 3 K de Rooy, Etten-Leur, 4 S. van Vlimmeren, Etten-Leur, 5 Hans Boe ren, Sint Willebrord; 6 Corné Rom- bouts, Zundert; 7 Gerard van Vlim meren. Hoeven; 8 R. Maenhaut, Bel gië; 9 Rudie Lammens. Oostburg; 10 Rudy de Decker, België diumplaatsen. De wedstrijd zelf werd op indrukwekkende wijze door Heeren gecontroleerd. Ie dere demarrage werd door de ex- beroepsrenner beantwoord, waardoor hij in de eindsprint de sterkste was. In zijn spoor reed Glorieux naar de tweede plaats, en daarmee naar de titel Bene- lux-kampioen. Bij de B-trimmers werd het ge hele peloton finaal aan flarden gefietst. Een tien man sterke kopgroep leek een veilige voor sprong te hebben, toen de Belg José Hoebeke en Mare Bayens uit de achtergrond terugkwa men. Hoebeke werd met de titel beloond, landgenoot Geert de Mezel haalde de dagzege binnen. In de C-categorie viel de beslis sende slag al vrij vroeg in de wedstrijd. Jan Kees van Dom mele uit Roosendaal versloeg zijn mede-koplopers in de sprint. De Belg Freddy Streethem pak te in de tweedaagse de meeste punten en zodoende de eindze ge. Bij de veteranen ging de trui om de schouders van Gerard de Vleesschouwer. Daardoor kwa men alle titels in Belgische han den terecht. Uitslagen, A-categorie: 1 Peter Hee ren (NL). 2. Geert Glorieux (Bi, 3. Pa trick Tolhoek (NL), 4 Benny van Buynder (B). 5. Johan Peemen (NL). 6 Martijn Simons (NL), 7. Robert de Jonge (NL), 8. Gerard van Antwerpen (NL). 9. Johnny van de Klooster (NL), 10 Wilfried Pandaen (Bi Eindstand: 1. Glorieux (Bi, 2. Van Buynder (B). 3. Tolhoek (NL). B-categorie: 1. Luc Schoonjans (Bi, 2. Geert de Mezel (B), 3. Mare Bayens (Bi, 4, José Hoebeke (B), 5. Erwin Gljssels (B). Eindstand 1. Hoebeke (B). 2 De Me zel (B), 3. Bayens (Bi C-categorie: 1 Jan-Kees van Dom mele (NL). 2. Regis Picoux (B). 3. Pa trick Verlee (B). 4. Jack Maurer (NL), 5. Luc D'Haesseleer (B). Eindstand: 1 Freddy Streethem (B). 2. Robert Maldrie (Bi. 3. Mare Herre- gods(Bi Veteranen: 1. Gerard de Vleesschou- wer (B), 2. Etienne Rolus (B), 3. Emile Verbist (B> De crossers vechten op het parkoers in Walsoorden grimmige duel: foto Peter Nicolai Belgen heersen in Walsoorden van onze motorsportmedewerker WALSOORDEN - Jurgen Paepe heeft zaterdag het Zeeuws Supercross-kam pioenschap op zijn naam ge schreven. De Belg legde be slag op de derde plaats achter Brik Schelfhout en Steve Ra mon. Dat was voldoende voor de eindzege. Mc Hontenisse kreeg daarmee een prachtig erepodium. Voorzitter Jo Mangnus en Henk van de Graaf, voorzitter van de Stichting Motorsport Zee land, waren dik tevreden, on danks de Belgische hegemo nie. Brik Schelfhout was op het prachtige parkoers de sterk ste. Vanwege ziekte bij eer dere wedstrijden had de Belg zich niet in de strijd om het Zeeuwse titel kunnen men gen. In alle heats en finales was Schelfhout de sterkte. Vooral in de finale liet hij zijn kunnen zien. Paepe kwam al in de beginfase ten val, waar door de weg naar de zege open lag voor Schelfhout. De Zeeuwse rijders werden in dit Belgische geweld wat naar achteren gedrongen. Alleen Patrick Piessens wist zich te handhaven en finishte, na een fel duel halfweg de finale met Paepe, op de vierde plaats. Beste Zeeuw in het eindklas sement werd Richard Leeu- westeijn, die op de vierde plaats beslag legde. De Vlis- singer dankte die positie vooral aan het feit dat hij alle wedstrijden heeft gereden. Zaterdag zat het hem niet mee. Hij pakte zijn laatste punten in de B-finale, die Leeuwesteijn met overmacht won. Bij de junioren ontstond er in de eerste manche een prach- tig duel tussen de Belg Sam my Simoens en Souburger Casper Ovaa. Rondenlang vochten zij een grimmig duel uit. Een val van Ovaa tijdens een inhaalpoging bezorgde Simoens de overwinning. Hij bracht ook de tweede manche op zijn naam. Uitslagen. Dagklassementen: su- pérklasse: 1 Brik Schellhout, 2. Steve Ramon, 3. Jurgen Paepe. Junioren: 1 Sammy Simoens, 2. Casper Ovaa, 3. Geert Ramon. Vrije-tijdsklasse: 1 Johan Schel- leman, 2. Bart Leybaert, 3. Hans Kolijn. 60/80cc: 1 Tamara Ramon, 2. Allison Colijn. Eindstand Zeeuws Kampioen schap Supereross: 1. Jurgen Paepe (Bi 45 punten, 2. Brik Schellhout (B) 37. 3. Steve Ramon (B) 34, 4. Richard Leeuwesteijn 27, 5 Kees den Hollander 26, 6. Pa trick Piessens 21. 7. Jimmy Ver- burgh (B) 20.8 Erik Polderman 20. 9. Erik van der Wekken 20,10. Arjo Verhage 18 punten. van onze paardesportmedewerker HOUTEN - Tijdens een wedstrijd van de N VDR (Neder landse Vereniging van Dressuurruiters) in Houten wist Miranda Zeeman in de klasse ZZ-licht haar beide proe ven af te sluiten met een score van zestig procent. Het leverde de amazone uit Goes met de Doruto-dochter Ul tra twee winstpunten op. waardoor de Zuidbevelandse combinatie promoveert naar de klasse ZZ-zwaar. Ook Janneke Kodde wist met haar score van 63.0 pro cent tijdens de eerste proef in de klasse ZZ-licht een winstpunt aan haar totaal toe te voegen. In de tweede proef kwam de amazone uit Kruiningen voor deze belo ning net niet in aanmerking. Zij sloot de tweede manche met de Ritus-dochter Renara af met een jury-beoorde ling van 59.67 procent. Erica Janse en Marjan Kuzee konden in het Utrechtse eveneeens op een geslaagd optreden terugzien. Erica Janse reed in de klasse ZZ-zwaar de viervoeter Eruto in de eerste omloop naar een totaal van 62 procent, goed voor de vierde stek, In de tweede proef moest de ama zone uit Schore genoegen nemen met een zesde plaats. Met de score van 60.28 procent passeerde de Bevelandse combinatie overigens wel de grens voor een winstpunt (60%). Met deze twee winstpunten staat het totaal van Erica Janse nu op tien. Dat aantal geeft recht op promotie naar de klasse Prix Sint George. Zij heeft echter besloten met deze stap nog even te wachten. „Voor Prix Sint George rij ik nog te onregelmatig Daarom wil ik nog wat ervarig op doen en wacht ik nog even met de overstap, want pas bij vijftien winstpunten is promotie verplicht. Marjan Kuzee kwam met haar donkerbruine merrie Va- lentina in de klasse Z tot een totaal van 65 procent. Een resultaat dat de amazone uit Krabbendijke met de Lo- renz-dochter een tweedeelaats opleverde. van onze medewerker SINT JANSTEEN - Acht jaar lang kende het Smash-tennis toernooi in de hoogste categorie een Belgische winnaar. Daar aan kwam zondag in de dertien de editie van het toernooi, tegen alle prognoses in, een einde. Verantwoordelijk daarvoor was wedstrijdleider Ronald van Remortel, die door winst te gen Antwerpenaar Harry van Gooi zijn eigen toernooi op zijn naam schreef. Van Gooi schakelde, zoals mocht worden verwacht, in de halve finale Luc van Damme uit. Van Remortel, vorige week nog verliezend finalist in het Terneu- zense Vliegende Hollandertoer- nooi, schoof met opvallende 6-0 en 6-2 cijfers de als tweede ge plaatste Jaap Moerland uit Krabbendijke opzij. „Ik zit goed. want ik heb mijn eigen plaatsing kunnen regelen', gekscheerde Van Remortel voor de eindstrijd begon. Tegen Van Gooi. van wie Van Remortel nog nooit, had kunnen winnen, gaven slechts weinigen hem echter winstkansen. De eer ste set leverde een boeiende par tij tennis op. Van Gooi, gezegend met een fantastische backhand, hield Van Remortel voortdu rend achterin. Op de beslissende momenten beet deze zich echter vast, sterk geconcentreerd spe lend en sleepte zo een tie-break uit het vuur. Met 7-5 besliste Van Remortel deze in zijn voordeel. Daarna bleek het spel gespeeld. Van Gooi had plotseling en on verklaarbaar problemen met de ballen, klachten over de baan, kortom, weinig 'goesting' meer. Van Remortel werd daardoor sterk spelend met 6-1 de overver- diende winnaar. In de C2-categorie prolongeerde de ongeplaatste Fred van Caute- ren van Game'78 zijn titel. Na al vroeg in het toernooi favoriet Geert Saman de voet dwars te hebben gezet, hield hij zich in de finale na een verloren eerste set ook de als tweede geplaatste Fi- lip de Smet van het lijf. Roger de Blok uit het Belgische De Klinge kwam als invaller op het laatste moment op het Dl- schema, maar bleek bij de afre kening de allersterkste. In de eindstrijd bedwong hij op sim- Dubbeldam moet winst inleveren van onze medewerker VLISSINGEN - Voor Davy Dub beldam eindigde de wielerwed strijd voor amateurs in het Bel gische Kemzeke in een desillu sie. De renner uit Sluiskil was in de slotfase samen met de Bel gen Yvan Vereecken en Alain de Schacht vooruit geraakt. Dub beldam kwam als eerste over de aankomstlijn maar werd door de jury gedeklasseerd wegens onreglementair spurten. De Zeeuws-Vlaming zou van zijn lijn zijn afgeweken. Yvan Ver eecken werd toen tot winnaar uitgeroepen terwijl Dubbeldam op de derde plaats terecht kwam. Bij een andere wedstrijd in Kem zeke (die ook gewonnen werd door Yvan Vereecken) eindigde Wilfred Geijs uit Kwadendam- me als zevende, werd Marcel Re- mijn uit Wilhelminadorp tiende en finishte Herman Muller uit Terneuzen als negentiende. In Oosteeklo waren er klasseringen voor Frank Gommers uit Philip pine (zevende). Karei van Goe them uit Sluiskil (negende) en Frank Geensen uit Philippine (vijftiende). Deze wedstrijd werd gewonnen door Raimondas Rumsas uit Litouwen Voorts werd Michel Rommers uit Rilland-Bath zeventiende in Ottergem en eindigde Peter Mol uit Kapelle als achttiende in een klassieker in Hollain. In Sint Niklaas werd vrijdag een Gent lemen-race met deelname van 29 ex-profs gehouden. De Zeeuwen Wim Dubois (vijfde), Jo de Roo (achtste) en Kees Bal (elfde) wa ren van de partij. Lode Tienpont uit Beveren-Waas toonde zich de snelste. pele wijze favoriet Frans senrood. Bij de dames schakelde Cii van Goethem in de halve ei strijd de eerstgeplaatste Syl Neve uit, waarna ze de eindw pakte door Ellen Picavet in t\ sets te verslaan. Leo Verbuni Jacqueline van de Voorden nen in de D2-categorie. Uitslagen halve finales en fim HEB: Harry van Gool-Luc vanfi me 6-2 6-4; Ronald van Remi) Jaap Moerland 6-0 6-2: Ronald! Remortel-Jaap Moerland IIEC2: Fred van Cauteren-R; van de Berg 2-6 6-4 6-3; FUip deS FUenne Antheunis 3-6 6-0 6-2, van Cauteren-Filip de Smet 4-6 3. HED1: Frans Vlassenrood-1 van de Vijver 6-3 7-5; Roger deB Hubert Stuer 3-6 6-4 6-3; Roga Block-Frans Vlassenrood 6-2 DED1: Cindy van Goethem-Sj Neve 6-1 2-6 7-5. Ellen Picavet Cools 6-0 6-4; Cindy van Goethei len Picavet 6-3 6-4. HED2: Will Dumez-Paul d'Hooghe 6-4 6-3; Verbunt-Martin Hollestelle 7-5 Leo Verbunt-Wilfried Dumez 6-30 4. DED2: Jacqueline van de Voo Carolien Everts 6-4 6-3; Ms Broeckaert-Marloes Lammens 6 3; Jacqueline van de Voorde-Ms Broeckaert 6-1 6-2. HEE: Jos Schrijver-Jan Franse 0-6 2-5 op Franse; Fred Boussen-Tonnie wer 7-6 3-6 6-4. Fred Boussen-Ja Schrijver 6-3 5-7 6-4. DEE: Ma Blommaert-Godelieve Vlaemini 2 4-6 6-1, S.van Dorsselaer-Mauj d'Hooghe 6-16-2; Margot Blomraj 5 van Dorsselaer 4-6 6-0 6-0. H Ooms/De Witte-Van Cau terend been 4-6 6-4 7-6; Martens/Samao tour/Verstraeten 6-3 2-6 6-4, Ma /Saman-Ooms/De Witte 6-4 7-5 G Adriaansens/Martens-Baecke/ Leenknegt 6-2 4-6 7-6. Verstraj Van Poecke-Moerland/Nanna 6-; 6-1, Adriaansens/Martens-Versi ten/Van Poecke 6-4 6-2. ID) Strooband/Van de Voorde-Van( them/De Letter 5-7 6-3 6-4; St waertAhassenrood-De Blot Goethem 6-4 3-6 6-3; Strooband de Voorde-Schauwaert/Vlassem 7-5 7-6 DDD1: Kool/Lauwereijs Moor/Silverance 6-2 3-6 6-4, Leei /Roman-Haverhals/Van Krinkel! 6 7-6 6-1; Kool/Lauwereijs-Leeit Roman 7-5 7-5. GDD1: Adriaara Knibbeler-Everts/Van Goethem 5; De Moor/Van PuymbroeekN Neve 6-3 7-6 Finale niet gespi Adriaansens/Knibbeler en De II Van Puymbroeck gedeeld a HDD2: Cotman/Van Tienen-Fn Van der Goes 6-1 7-6; Dreesms Saegher-Dumez/Smet 6-3 0-6 Dreesman/De Saegher-Cotman Tienen 6-4 6-2 DDD2: Moortha Kints-Bun/Steel 6-2 6-3; Duet* Hamerlinck-Muilwijck/Nanna 0] 6-3; Moorthamer/Kints-Duch Hamerlinck 6-4 3-6 7-5. GDD2: Ni /d'Hooghe-Vlassenrood/Verbunt 6-3 6-1; Broeckaert/Agterhuisli naar/Millenaar 6-1 6-2; Ns d'Hooghe-Broeckaert/Agterhu'ii 7-6. sport in de regio T. Lampaert uit Aardenbun de nieuwe koning van Zeeuws-Vlaamse bond i staande wipschutters. 1 paert behaalde deze titel op schuttersterrein van de B vieren in Hulst. De plaatseli vereniging had hier de org) satie op zich genomen van jaarlijkse koning- en keb schieting van de Zeen Vlaamse bond. Deelname was alleen to staan voor koningen en kei van de bij de bond aangesld verenigingen alsmede Europ kampioenen. De vijftien deel mers mochten allemaal vijl gingen doen om de alleensts de vogel naar beneden te h! Alleen T. Lampaert schoot zijn derde beurt de felbegei vogel af. Voorzitter D'Haensl de Zeeuws-Vaamse bond re de koning de bij de titel beha de prijs uit. Op het schuttersterrein vanl Vermaak in Axel werd ook (it nale van de zestallen afgew! Bij deze wedstrijd ging desti tussen de zestallen van Gi Rijen, Axel en Koewacht overwinning ging naar het to van Koewacht met 79 pun'. Als tweede eindigde Axel m punten. Gilze-Rijen, de wir van vorig jaar, werd derdei 59 punten. MONTREAL (DPA) - Bijna acht uur verliepen zondag tussen het begin en het einde van de finale van het vrouwen tennistoer nooi in Montreal. Voor Steffi Graf, de nummer één van de we reldranglijst, was de verloren eindstrijd (5-7 6-1 7-6) tegen de Spaanse Aranxta Sanchez-Vi- cario een kwelling. De als eerste geplaatste Graf, die wegens een rugblessure met een corset speelde, moest voort durend pijnstillers nemen in de partij, die vijf keer werd onder broken wegens regen. Boven dien was de hoge luchtvochtig- heidsgraad (95 procent) in de Ca nadese stad een extra handicap. Het was de tweede maal in veer tien dagen dat de twee speel sters in een finale tegenover el kaar stonden. Twee weken gele den in San Diego versloeg Graf haar Spaanse opponente nog met 6-2 en 6-2. „Natuurlijk maak ik mij zo kort voor het begin van de open Amerikaanse kam pioenschappen in New York zor gen. Ik .hoop echter dat de blessure niet ernstig is," zei GratJ Duitse had vooral probleB met haai- opslag. Bovendienl perkte de rugblessure haarj weeglijkheid. De toernooi-ij moest zelfs bij de languit of baan liggende Graf komen een verschoven rugwervel op juiste plaats te zetten. Graf verloor de eerste set ra maar wilde niet van opgeven' ten. Integendeel, zij nam |®J tweede set na een break snel' voorsprong van 2-0 en voerde zelfs op tot 3-0. Daarna nü het 31e treffen tussen de i1 speelsters. Graf zegevierde maal, voor anderhalf uur woï onderbroken. In die ondei king werd de Duitse met ijs handeld en uitvoerig gn® seerd. Nadat het spel herval' liep Graf snel door naar 6-1.1® derde set had Graf bij de s« van 5-4 in haar voordeel matchpunten op de eigen slag. Sanchez werkte die® kwam gelijk en zegevierde ïi) tie-break: 7-6. Montreal (Can). Vrouwen, li joen gulden, finale: Sanchez li Graf (Dui 17-5 1-6 7-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 24