Leontien en de tol van de roem Zeeuwse schutters nationaal kampioen Belgische renners strijken alle Benelux-trimtitels op Guingo verrassende winnaar Middelburg Robert de Jonge rapste trimmer Noordstraat Jurgen Paepe pakt zege in Zeeuws Supercross-circuit Dressuuramazone Miranda Zeeman promoveert Lamain-Van Oost winnaars van laatste Zomeravond Bridge sport Prima Donna van Nederlands vrouwenwielrennen nog niet uit diepe dip DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 sbw 14 GIOIOSA MAREA (GPD) - Vier jaar lang heeft het Nederlandse vrouwenwielrennen in het te ken gestaan van Leontien van Moorsel. Maar dit jaar gebeurt het allemaal zonder haar. Al geen gele trui van de Tour Féminin gaan verdedigen, geen prolongatie van de wereldtitel vandaag ook in Capo d'Orlando, aan de noordkust van Sicilië. Van Moorsel, de strijdbare 24- jarige Boekelse, worstelt zich door het moeilijkste jaar uit haar rijke sportieve carrière. Ze heeft een paar koersjes gere den, medio april/mei, maar elke trap die ze gaf was ondermaats. Prestaties konden er eigenlijk ook niet zijn, want 'Tinus' was de fiets moe. Doodmoe. Aan de vooravond van het WK voor vrouwen deed vrouwen- coach Frans van Diepen vorig jaar royaal meegenietend van wereldgoud en regenboogtrui in Oslo nog een voorzichtige po ging de afwezigheid van zijn pri ma donna te ontleden. „Het is natuurlijk heel anders zonder haar. Een geweldig ver lies. De andere meiden trokken zich altijd aan haai' op, en die missen nu de leidster Ze zijn stukken moeilijker te motive ren. Maar het was Leontiens goed recht zich een poosje terug te trekken. Het einde is trou wens in zicht. In oktober gaan we met haar praten, met een sportpsycholoog erbij. Die af spraak staat". Analyse Van Diepen heeft een andere re latie met. Van Moorsel dan Piet Hoekstra, de huidige KNWU- amateur coördinator, en zes jaar lang coach van de vrouwen. Van Diepen kreeg een kant-en-klare Van Moorsel, waar Hoekstra ja ren aan had gebouwd, geschaafd en gepolijst. Hoekstra komt dan ook verder in de analyse van de problemen van Neerlands "first lady of cycling'. Problemen overigens, die niet tot één oorzaak zijn terug te brengen. Ook nooit echt aan openbaarheid zijn prijsgegeven, omdat ze (soms) te veel privé zijn. Vader (opnieuw) ziek, ma nager Harry Jansen hartinfarct, een goeie bekende getroffen door een ongeneeslijke ziekte, zelf begonnen aan een ontlui kende liefde, in de wielersport in feite alles gewonnen wat er te winnen was. En ook: geprobeerd haar wereld titels te gelde te maken, aan de besis gestaan van een eigen ploeg die de KNWU qua spon soring in verlegenheid bracht - maar op het laatste moment toch weer terug naar de schoot van de wielerunie. Hoekstra: „Er kwamen op haar pad overal sporen te liggen, die niet meer op elkaar aansloten. Nou als je dan vier, vijfjaar lang alles voor je sport hebt overge had, als een monnik of in haar geval als een non hebt geleefd, nooit een moment van rust hebt gekend, nog even bezeten bent als altijd, maar naar alle kanten wordt gekaatst dan is dat een verdomd moeilijk periode in je leven". „Geen schande, geen ramp, maar het gebeurt wél. Zoals ie dereen het een keer overkomt. Behalve misschien met die top sporters, die er na een groot kampioenschap een jaar tussen uit kunnen om zich opnieuw op te laden. Die kunnen het mo ment van het wak uitstellen". Hemel ..Maar Leontien was wereldkam pioene achtervolging, ze was het op de weg. ze had de Tour de France gewonnen, en toen ging ze denken dat er nog meer was. Maar dat is niet zo. Dan ben je namelijk al in de hemel". „Tja, en dan word je plotseling overvallen door een heleboel an dere dingen, en ben je die fiets van de ene op het andere mo ment spuugzat. Bah. niet weer op die rotfiets, hè... Maar het waarom moet je wél gaan ver klaren. Want iedereen wil na tuurlijk weten: waarom Leon tien?"' „En je wordt geconfronteerd met de keerzijde van de medail le. Eerst is het jaar-in jaar-uit hallelujah geweest, was je de grote vedette. En dan ineens wil je niemand meer zien. Denk je: daar heb je die etters weer, met hun lastige vragen. Laat me toch alsjeblieft éven alleen". „Ik heb altijd een goeie band met haar gehad, en ik heb tegen haar gezegd: Jij trekt je voorlo pig eens van alles terug, jij zet die fiets een poos aan de kant, en we zien over een paar maanden wel verder. Probeer eerst maar eens het plezier in het leven te rug te krijgen. Daarna praten we verder". „Nou, en zover is het nu zo onge veer. Er is onlangs een afspraak gemaakt, dat we in oktober rond de tafel gaan zitten. Met een psy choloog, die de geest van de top sporter begrijpt. Daar zit niks vreemds achter: Ruud Gullit heeft Ted Troost, en Ellen van Langen kan het ook niet alleen. Ik heb haar gezegd: Dit kost je een seizoen, maar daarna kun je nog zeker vier jaar mee aan de top". „Maar ze moet het wel willen. Als ze kiest voor huisje-boompje beestje, dan is dat ook prima. Dan heeft ze een pracht van een sporttijd gehad, maar dan kan ze beter kappen in plaats van blijven aanmodderen. Dat zou zonde zijn, daar heeft ze een veel te grote naam voor opgebouwd". „Als alles voorbij is zou iemand eens een mooie documentaire over haar, en over die keerzijde van de roem en het succes moe ten maken". Vorige week kon Leontien van Moorsel weer even lachen, toen ze aan het vertrek van Varik stond. de Ronde van foto GPD BIDDINGHUIZEN - Meer dan honderdvijftig deelne mers waren zaterdag op het schietcentrum Dorhout Mees in Biddinghuizen verzameld om elkaar te be strijden om de hoogste nationale eer op het onderdeel Jachtparcours. Iedere deelnemer kreeg tachtig dui ven voorgeschoteld. De omstandigheden waren opti maal voor de 25 regionale teams, waaronder vier Zeeuwse. Het eerste Zeeuwse team presteerde uitste kend en behaalde de nationale titel. Onder de inschrijvers waren schutters die ook interna tionaal hun kunnen reeds meerdere malen aantoon den. Ze hadden zich verenigd in een team uitkomend als Gelderland IV. De schutters van het eerste Zeeuwse team (Cees Pol derdijk. Grijpskerke; Wim J. de Zwart, Schoondijke; Rob de Graag, Goes; Adriaan van Damme, Burgh- Haamstede en Toon van Dijke, Nieuw-Vossemeer) de den desondanks hetgeen wat van hen verwacht werd en stelden met een score van 302 punten de eerste plaats veilig. De schutters van Gelderland IV bereikten met 300 punten niet meer dan de tweede plaats, op de voet ge volgd door de Overijsselse schutters die met 299 pun ten derde werden. De overige Zeeuwse teams behaal den de volgende scores: Zeeland II, 250 punten (10e plaats); Zeeland III, 238 punten (13); Zeeland IV, 185 punten (24). Individueel behaalde de uit het niets opkomende Di- dammer Gerard Wienholts van Gelderland I met 69 treffers de hoogste eer, op de hielen gezeten door Jan Visscher uit Genemuiden van Overijssel I die slechts een misser meer had en met 68 punten de tweede prijs kreeg. Voor de Zeeuwen leverde Adriaan van Damme de bes te individuele prestatie door de zesde plaats met 65 treffers op te eisen. Verder waren Cees Polderdijk (63 punten), Wim de Zwart (62), Toon van Dijke (59), en Jacco van der Maas (59) goed voor een plaats bij de eerste vijfentwintig. Naast dit kampioenschap werd een 86-tal pogingen gedaan om het beste duo-team schieten te worden. Hierbij kregen twee schutters telkens tien maal vier gelijktijdig opgeworpen kleischotels te verwerken zo dat maximaal twintig doubletten (punten) te behalen waren. Dit onderdeel kreeg eveneens een Zeeuwse winnaar doordat Rinus Vermue en Adriaan van Dam me 18 keer gezamenlijk de vier geworpen schotels zichtbaar wisten te breken. Uitslag teams: Zeeland I, 302 treffers; Gelderland IV, 300; Overijssel I, 299; Gelerland I, 291, Zuid-Holland I, 289. Individueel: G Wienholts, Gelderland I, 69 punten; J. Vis scher, Overijssel I, 68. Bij Benelux-kampioenschap van onze medewerker s-HEER ABTSKERKE - In 's- Heer Abtskerke werd zaterdag de tweede en beslissende wed strijd gereden in het Benelux- kampioenschap voor trimmers. De eerste confrontatie in deze tweedaagse titelstrijd had plaatsgevonden in het Belgi sche Gooik op 23 mei. In het spel om de dagprijzen speelden de Nederlandse coureurs een voor name rol, met zeges voor Peter Heeren in de A-categorie en Jan- Kees van Dommele in de C-cate- gorie. Wat de titels betreft, kraaiden de Belgen victorie. Gerard de Vleesschouwer, Freddy Stree- them, Jose Hoebeke en Geert Glorieux gingen in de diverse ca tegorieën met de Beneluxtruien aan de haal. De titel Benelux- kampioenschappen was voor de tweedaagse strijd te hoog gegre pen. Het deelnemersveld be stond immers alleen uit renners van de verantwoordelijke orga nisaties: de Vlaamse Wielerfede ratie en de Stichting Trimbelan- gen Midden Zeeland. In de A-categorie lieten de kans hebbers voor de dagzege het eer ste stoeiwerk over aan de min dere goden. De forse wind in de polders rond 's-Heer Abtskerke sloopte de krachten van diverse renners. Daarna viel de beslis sende slag. De sterke Nederland se kampioen Johan Peemen trok de kar met landgenoten Pe ter Heeren. Gerard van Antwer pen, Robert de Jonge, Martijn Simons, Johnny van de Klooster en Patrick Tolhoek. België was vertegenwoordigd met de natio- .nale kampioen Geert Glorieux en Benny van Buynder, twee renners uit de top van het klas sement. Ze reden in een zetel naar de po- haalde dat feitelijk vrij eenvou dig. Uitslag A/B-categorie. .1 Robert de Jonge, Middelburg; 2 Patrick van Hulle, Sas van Gent: 3 Karei Warnier. Hulst; 4 Johnny van de Klooster, 's- Heer Abtskerke; 5 Rinse van Etten. Hulst; 6 Fonny Martens, Koewacht; 7 Hans Moens. Vogelwaarde: 8 Sjaak Beun, Biervliet; 9 Jos Jeremiasse, Wemeldinge; 10 Ko Blok, Wemeldin- ge; 11 Jaap Weststrate, Goes; 12 Ro nald Smits, Clinge, 13 Cor Verplanke, Biervliet; 14 Jan Gommers, Sint Wil- lebrord; 15 Honky Pieters, Heikant. van onze medewerker NOORDSTRAAT - Robert de Jonge was zondagmiddag de rapste tijdens de wielerwed strijd voor trimmers in Noord- straat. De coureur uit Middel burg was in de spurt zijn mede vluchters Patrick van Mulle en Karei Warnier duidelijk te snel af. In de C-categorie ging de ze ge naar Wim Wielhouwer. De wedstrijd in Noordstraat kreeg in de A en B-categorie een tegenvallend aantal deelnemers aan het vertrek. Slechts vijftien renners kwamen een rugnum mer afhalen voor deze wedstrijd van de Wieier Trimbond Zeeuwsch-Vlaanderen. Boven dien kwam de strijd al snel in de beslissende plooi. Na amper zes kilometer (van de 60 die er te rij den waren) trok het trio Karei Warnier (na een kortstondig avontuur bij de amateurs weer teruggekeerd bij de trimmers). Patrick van Hulle en Robert de Jonge er op uit. De marge die zij opbouwden be droeg vrij snel zo'n kleine mi nuut en de koers was feitelijk meteen gelopen. Ook een tegen reactie van Johnny van de Klooster kon het drietal aan de leiding niet verontrusten. Zij bleven dan ook vooruit en moch ten onderling uit gaan maken wie de bloemen mee naar huis mocht nemen. Robert de Jonge C-eategorie. 1 Wim Wielhouwer, Sommelsdijk. 2 H. van Hooidonk; 3 K- de Rooy. Etten-Leur; 4 S. van Vlimmeren. Etten-Leur, 5 Hans Boe ren, Sint Willebrord, 6 Corné Rom- bouts, Zundert. 7 Gerard van Vlim meren, Hoeven; 8 R. Maenhaut, Bel gië; 9 Rudie Lammens. Oostburg: 10 Rudy de Decker, België diumplaatsen. De wedstrijd zelf werd op indrukwekkende wijze door Heeren gecontroleerd. Ie dere demarrage werd door de ex- beroepsrenner beantwoord, waardoor hij in de eindsprint de sterkste was. In zijn spoor reed Glorieux naar de tweede plaats, en daarmee naar de titel Bene- lux-kampioen. Bij de B-trimmers werd het ge hele peloton finaal aan flarden gefietst. Een tien man sterke kopgroep leek een veilige voor sprong te hebben, toen de Belg José Hoebeke en Mare Bayens uit de achtergrond terugkwa men. Hoebeke werd met de titel beloond, landgenoot Geert de Mezel haalde de dagzege binnen. In de C-categorie viel de beslis sende slag al vrij vroeg in de wedstrijd. Jan Kees van Dom mele uit Roosendaal versloeg zijn mede-koplopers in de sprint. De Belg Freddy Streethem pak te in de tweedaagse de meeste punten en zodoende de eindze ge. Bij de veteranen ging de trui om de schouders van Gerard de Vleesschouwer. Daardoor kwa men alle titels in Belgische han den terecht. Uitslagen. A-categorie: 1 Peter Hee ren (NLi, 2. Geert Glorieux (B). 3. Pa trick Tolhoek (NL). 4. Benny van Buynder (B), 5. Johan Peemen (NL), 6. Martijn Simons (NL). 7. Robert de Jonge (NLi, 8. Gerard van Antwerpen (NL), 9. Johnny van de Klooster (NL), 10. Wilfried Paridaen (Bi. Eindstand: 1. Glorieux (Bi, 2. Van Buynder (B), 3. Tolhoek (NL) B-categorie: 1. Luc Schoonjans (Bi, 2. Geert de Mezel (B). 3. Mare Bayens (B), 4. José Hoebeke (B), 5. Erwin Gijssels (B). Eindstand 1, Hoebeke (B), 2. De Me zel (B), 3. Bayens (B) C-categorie: 1 Jan-Kees van Dom mele (NL). 2 Regis Picoux (B), 3. Pa trick Verlee (B), 4. Jack Maurer (NL). 5. Luc D'Haesseleer (Bi. Eindstand: 1, Freddy Streethem (B), 2 Robert Maldrie (Bi, 3. Mare Herre- gods (B). Veteranen: 1. Gerard de Vleesschou wer (B), 2 Etienne Rolus(B), 3. Emile Verbist (Bi. De crossers vechten op het parkoers in Walsoorden grimmige duels uit. foto Peter Nicolai Belgen heersen in Walsoorden van onze motorsportmedewerker WALSOORDEN - Jurgen Paepe heeft zaterdag het Zeeuws Supercross-kam pioenschap op zijn naam ge schreven. De Belg legde be slag op de derde plaats achter Brik Schelfhout en Steve Ra mon. Dat was voldoende voor de eindzege. Mc Hontenisse kreeg daarmee een prachtig erepodium. Voorzitter Jo Mangnus en Henk van de Graaf, voorzitter van de Stichting Motorsport Zee land, waren dik tevreden, on danks de Belgische hegemo nie. Brik Schelfhout was op het prachtige parkoers de sterk ste. Vanwege ziekte bij eer dere wedstrijden had de Belg zich niet in de strijd om het Zeeuwse titel kunnen men gen. In alle heats en finales was Schelfhout de sterkte. Vooral in de finale liet hij zijn kunnen zien. Paepe kwam al in de beginfase ten val, waar door de weg naar de zege open lag voor Schelfhout. De Zeeuwse rijders werden in dit Belgische geweld wat naar achteren gedrongen. Alleen Patrick Piessens wist zich te handhaven en finishte, na een fel duel halfweg de finale met Paepe, op de vierde plaats. Beste Zeeuw in het eindklas sement werd Richard Leeu- westeijn, die op de vierde plaats beslag legde. De Vlis- singer dankte die positie vooral aan het feit dat hij alle wedstrijden heeft gereden. Zaterdag zat het hem niet mee. Hij pakte zijn laatste punten in de B-finale, die Leeuwesteijn met overmacht won. Bij de junioren ontstond er in de eerste manche een prach tig duel tussen de Belg Sam my Simoens en Souburger Casper Ovaa. Rondenlang vochten zij een grimmig duel uit. Een val van Ovaa tijdens een inhaalpoging bezorgde Simoens de overwinning. Hij bracht ook de tweede manche op zijn naam. Uitslagen. Dagklassementen: su- pérklasse: 1. Brik Schelfhout, 2. Steve Ramon, 3. Jurgen Paepe. Junioren: 1 Sammy Simoens, 2. Casper Ovaa. 3. Geert Ramon. Vrije-tijdsklasse: 1 Johan Schel- leman, 2 Bart Leybaert. 3. Hans Kolijn. 60/80cc: 1. Tamara Ramon, 2. Allison Colijn. Eindstand Zeeuws Kampioen schap Supercross: 1. Jurgen Paepe (B) 45 punten, 2. Brik Schelfhout (B) 37. 3 Steve Ramon (Bi 34.4. Richard Leeuwesteijn 27, 5. Kees den Hollander 26, 6. Pa trick Piessens 21, 7. Jimmy Ver- burgh (B) 20, 8. Erik Polderman 20, 9 Erik van der Wekken 20,10 Arjo Verhage 18 punten van onze paardesportmedewerker HOUTEN - Tijdens een wedstrijd van de NVDR (Neder landse Vereniging van Dressuurruiters) in Houten wist Miranda Zeeman in de klasse ZZ-licht haar beide proe ven af te sluiten met een score van zestig procent. Het leverde de amazone uit Goes met de Doruto-dochter Ul tra twee winstpunten op, waardoor de Zuidbevelandse combinatie promoveert naar de klasse ZZ-zwaar. Ook Janneke Kodde wist met haar score van 63.0 pro cent tijdens de eerste proef in de klasse ZZ-licht een winstpunt aan haar totaal toe te voegen. In de tweede proef kwam de amazone uit Kruiningen voor deze belo ning net niet in aanmerking. Zij sloot de tweede manche met de Ritus-dochter Renara af met een jury-beoorde ling van 59.67 procent. Erica Janse en Marjan Kuzee konden in het Utrechtse eveneeens op een geslaagd optreden terugzien. Erica Janse reed in de klasse ZZ-zwaar de viervoeter Eruto in de eerste omloop naar een totaal van 62 procent, goed voor de vierde stek. In de tweede proef moest de ama zone uit Schore genoegen nemen met een zesde plaats. Met de score van 60.28 procent passeerde de Bevelandse combinatie overigens wel de grens voor een winstpunt (60%). Met deze twee winstpunten staat het totaal van Erica Janse nu op tien. Dat aantal geeft recht op promotie naar de klasse Prix Sint George. Zij heeft echter besloten met deze stap nog even te wachten. „Voor Prix Sint George rij ik nog te onregelmatig. Daarom wil ik nog wat ervarig op doen en wacht ik nog even met de overstap, want pas bij vijftien winstpunten is promotie verplicht. Marjan Kuzee kwam met haar donkerbruine merrie Va- lentina in de klasse Z tot een totaal van 65 procent. Een resultaat dat de amazone uit Krabbendijke met de Lo- renz-dochter een tweede plaats opleverde. van onze tennismedewerker MIDDELBURG - Met een boeiende finaleronde die de no dige verrassende scores ople verde, is zondag in Middelburg de twaalfde editie van het Delta tennistoernooi - met uitsluitend Zeeuwse deelnemers - afgerond. Een opvallende uitslag viel aller eerst te noteren in het herenen kel C2-35plus, waar Yann Guin go de hoofdprijs in ontvangst mocht nemen Voorts kon Ro nald den Boer, de sterkste bij de Dl-spelers, eveneens een outsi der genoemd worden, terwijl een niveau lager Coen Raas met zijn zege dit rijtje completeerde. Op 'de Veste' zorgde Schelde-re- presentant Yann Guingo voor de eerste verstoring van de prog noses. Eerder in de week had hij al een visitekaartje afgegeven via de uitschakeling van favoriet Martin Titiheru. Dat resultaat had hem een optreden in de hal- ve-eindstrijd opgeleverd, waar hij vervolgens zijn clubgenoot Hans van den Linden op het ver keerde been wist te zetten. In de hoofdpartij ontmoette hij Leo Flipse. Deze MLTC-er. als tweede ingeschat, had voordien aan de verwachtingen beant woord middels overwinningen op onder meer Piet de Jong en Cor Sohier. In de finale bleek hij niet voldoende inhoud te heb ben om Guingo serieus te kun nen bedreigen. De Vlissinger zorgde voor een snelle ontkno ping. waarin hij zijn opponent beide malen niet meer dan twee games afstond. Bij de dames van vergelijkbare sterkte was het poulesysteem het gekozen selectiemiddel. Doeltreffend bleek dat echter niet te zijn, want van de vier deelneemsters eindigden er drie met een zelfde puntentotaal. Vergelijking van het aantal ge wonnen sets liet Els Goedbloed afvallen, waarna het onderlinge resultaat van de resterende riva len, Klarien Wabeke als winna res aanwees, en Herma van Hou ten als nummer twee. Piet de Jong, koploper in de Dl- categorie, leek regelrecht op de eindzege af te stevenen. Bij de laatste acht gekomen, schakel de hij Bert Visser in straight sets uit en vervolgens in een slijtage slag Ad Mabelus. Normaal ge sproken kon er niets meer mis gaan. Souburger Ronald den Boer dacht daar evenwel anders over. Vanuit positie 49 gestj rukte hij in de loop van de \t( geruisloos op en stelde tenslo zijn kandidatuur voor de ho« prijs ten koste van Leunis( brielse, voorzitter van de org serende vereniging. In het afsi tende gevecht was het kracfc verschil gering, getuige de es set die daarin de balans mo laten doorslaan. Via een i break mocht den Boer zichi eindelijk als de gelukkige naar in de annalen laten schrijven. j Ria van der Meijden dominea volgens verwachting bij dei mes. In het acht namen tellg deelnemersveld konden t, Witteman noch Anneke Wai of Anneke Vinkoert haar een< tra set afdwingen, laat staan rieus bedreigen. Wat de overblijvende singles treft, hier voegde Coen Raas de D2-ers een nieuw success een lange reeks toe. Janny Visser trad in het deeltoen» bij de dames bescheiden in; voetsporen en Kees van Rave waay ten slotte was de nieu ling die de winnaarstrofee int vangst mocht nemen. Uitslagen: H.E.-C2 35+, halve li les: Y.Guingo-H.van den Linda 6,6-3; L.Flipse-C. Sohier 6-2,6-2. nale: Y.Guingo-L.Flipse 6-2,6-2 D C2 35+, poule. Beslissende paj K.Wabeke-H.van Houten 64 H.E.-D1, halve finales: P de Je A.Mabelus 3-6,6-2.7-6; R.den Bi L.Gabnelse 6-4,6-1 Finale: R( Boer-P.de Jong 7-5,2-6.7-6 D.E, halve finales: R.van de Meijj A.Wattel 6-1,6-2; A.Vinkoert-l Jong 6-3,2-6,6-4. Finale: R.van Meijden-A Vinkoert 6-0,6-1. H.E, halve finales: B Ossewaarde-R A toon 6-1,6-1C.Raas-H HeffelaarD 2. Finale: C.Raas-B Ossewaardf 2,6-0 D.E.-D2, halve finales: J del ser-C.van Belzen 6-4,7-5; B Tuinm J de Rooijen 4-6,6-4,6-3. Finale: J Visser-B.Tuinman 6-0;6-3. H.I halve finales: K van RavenswS J.Sanders 7-6.6-2; E.Harting-EG) sen 6-4,6-3. Finale: K.van Rad waay-E.Harting 6-4,4-6,6-3. Fins H.D.-C2 35+: B.Dorssers/S Nieu; huyze-L.Flipse/J.Vos 6-3,7-6. D.D 35+: W.Bakker/R van de Meij T.Jobse/K.Kleinepier 6-4,6-3. I C2 35+: R.van de Meij den/J. van Meijden-K.Flipse/L Flipse 2-6, S 0 H.D.-D1: P.Aertssen/F.VerS E.Birnbaum/P.Bruynzeel 4-6,6-3 D.D.-D1: L.de Kraker/C.Meulenh A.Pijpers/L.Schets 6-2,7-6. GD, C.Erentreich/E.Erentreich-P.Rod /J.Vos 6-4,6-1. H.D.-D2: T.Jans A.Morren-E .Bongaerts/J .Jansen 6,6-3. D.D.-D2: C.Peet/L.ProberH rentreich/EScheers 3-6,6-2,6-4 G D2: D.Jobse/J.Jobse-W.den Hoi der/J.den Hollander 7-6,6-2. van onze bridgemedewerkster KOUDEKERKE - Hotel Hof van Walcheren in Koudekerke bood donderdagavond een feestelijke aanblik, door de vele bloemen en prijzen voor de laat ste zomeravond drive. Tweeën zeventig paren meldden zich aan en werden ingedeeld in een enkele en vier dubbele lijnen van acht paren. De heren La main-Van Oost behaalden de hoogste score: 65.48%. De commissie had besloten het duizendste paar dat inschreef een vrijkaartje aan te bieden. De gelukkigen waren de dames Din- gemanse-Van Wijnen. Zeven pa ren speelden boven de zestig procent. De organisatie en lei ding van de avond waren in han- Meziane zesde in stratenloop HANK - Rachid Ben Meziane van atletiekvereniging Delta Sport is in de stratenloop van Hank, met internationale deel name, op de 7,5 kilometer op de zesde plaats geëindigd. Hij fi nishte op minder dan één mi nuut van de winnaar. De uitslag: 1. Armand van der Smis sen, Schuurman Track Group 21.40 min., 2. Ton Louret, Sprint Breda 22.08 min., 3. Mare Vanderhoeven. België 22.12 min,, 6. Rachid Ben Me ziane, Delta Sport 22.28 min. Overige Delta Sporters: 36. Youri Verolme 25.45 min 46 Wim Provoost 36.44 min58. Gert-Jan de Glopper 28.41 min. Provoost verrast in menwedstrijd van onze paardesportmedewerker WIERDEN - Christiaan Pro voost won met Fresco tussen de triemen in Wierden min of meer verrassend de samengestelde menwedstrijd in de klasse Zwaar. Verrassend, omdat de koetsier uit Domburg zijn de buut maakte op het hoogste ni veau voor basisruiters. En ook al omdat deze wedstrijd door de menners als testcase voor het Nederlands kampioen schap werd beschouwd en daar door alle kopstukken in Wierden van de partij waren. Provoost nam na een redelijk gereden dressuurproef in de marathon de leiding over van de Zeeuw Adrie Louwerse. Louwerse liep met Barenbrug Z op hindernis vier tegen vijf strafpunten aan. In de vaardigheidheidsproef zakte de ex-kampioen uit Meliskerke zelfs nog naar de vierde plaats, doordat hij twee ballen van de kegeltjes haalde. den van de heer C. Wonders van de commissie Zomeravi Brigde. Uitslag A lijn 1 t/m 8: 1. mevr Bastiaanse-Bastiaanse 106 (61 mevrouw Visser-Bruggeman Si mevrouw Hueting-Minderhout 0 en 5 Crucq-Vermaat en echlj Aarssens 85,6. echtpaar Schouta 7. mevrouw Bergs-Kaay 71, 8. vrouw Rijnders-de Witte 59 punii A lijn 9 t/m 16: 1. dames Schs? Prosman 105 (62.50), 2. echlp Grootjans 95, 3. dames Pons Platzbeecher 89, 4. Van Iren-Pra 86. 5. Wondergem-Schoof 85.6.a paar Oreel sr. 76. 7. Wagenaar-Ls 71, 8. dames Van Hoepen-Kit punten. B lijn 1 t/m 8: 1. Baart-Scherpü mevrouw Van Engelsen-De Vooyf 3. echtpaar Meerman 90, 4 echlt Van Dijk 86, 5. mevrouw Launjs Vogels 82. 6. dames Bezemeri stoep 79, 7. dames Vos-MinetTi Van Geel-Van Voorst Vader 73 c ten. B lijn 9 t/m 16: 1 Rodemondji Koeyer 98. 2. Marcovic-Patteniff 3. Smits-Nouwens 90, 4. Schip; Tuinman 84, 5. echtpaar Hulterm 83. 6. V.d. Pias-Goedhart 80.7 mes Breedveld-Wondergem 76,87 De Raaf 66 punten. C lijn 1 t/m 8: 1. dames De Got? Visser 109 (64.88), 2 en 3 mevn Tjin-V.d.Berg en mevrouw Brom Groeneboom 100, 4. dames Capp Bosch 91. 5. mevrouw Van Bo" Van Leerdam 80, 6. dames DÉ manse-Wijnen 77, 7. dames Ba meester-Vernie 59, 8. echtpaar' Kempen 56 punten. C lijn 9 t/m 16: 1. dames Hagen Van Gelder 103 (61.31), 2 mevr Bergwerff-De Bakker 95. 3. echlf de Koster 90, 4. mevrouw De K: Van Vliet 88, 5. dames De Bliek! der 83, 6. mevrouw StamkoWü 72, 7. echtpaar Dubois 71, 8 da Dispa-Raaymakers 70 punten. D lijn 1 t/m 8:1. Lamain-Van Oos'.l (65.48), 2 en 3 echtpaar Berghuis heren V.d. Laan 90,4 Millenaar-Vi kamp 88. 5. echtpaar Mix 87,6.« paar Rijnberg 79, 7. Breedveld' burg 71,8. dames Luijk-Steen# punten. D lijn 9 t/m 16:1. Maas-Polderdijk (60 12), 2 Groosman-Maat 96,3 mes Klaassen-Timmerman 93. Cattoir-Khnk 86, 5. mevrouw! weele-Marijt 85, 6. dames Bouw® Tol 80, 7. Bergwerff-Van WaesbeG 78. 8. dames Meulmeester-Jcfflfi punten. E lijn: 1. Binnendijk-De Kam (60.12), 2. mevrouw De Voo« Vooys jr. 99,3. echtpaar Versanti» 93, 4. mevrouw Esser-De Rn' echtpaar Van Galen 78, 6 dai Schoolmeester-Kramer 75, 7. Kort-V.d. Perk 72, 8. Van Dalen» tegem 62 punten. Ondanks de prachtige zo® hebben 1060 paren deelgd men aan de zomeravond bridl drives. Vijf paren speelden boven 70%1de heren Smits-Nou« 73.21,2. de heren Veldman-^ naar 72.06. 3. de heren Gro man-Maat 72.02, 4. mevw Holleman-Kolenbrander 71. 5. mevrouw Van Boven-! Leerdam 70.85%. Achtentachtig paren bereik: een score van tussen de zesti?' zeventig procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 14