De Arne hard aan renovatie toe De Ruytergroep 'een hechte club' Oosterschelde geeft kies van een mastodont prijs Mariekerke steunt aansluiting percelen op drukriolering B en w Mariekerke voor nieuw dak op de Bergpadschool Bram de Visser wint ringrijden in België Afvalcocons voor bovenwoningen in raad Arnemuiden streek 8 B en W Arnemuiden hechten grote waarde aan herstel h Monnikendijk naam nieuwe weg Vrouwenpolder MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994 van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Verenigings gebouw De Arne aan de Rader- macherstraat in Arnemuiden is dringend aan renovatie toe. Het meubilair en belangrijke onder delen van het gebouw zelf zijn verouderd, zeker in vergelij king met overeenkomstige ge bouwen in andere gemeenten. Burgemeester en wethouders 'hechten dan ook grote waarde aan renovatie', zo blijkt uit een nadere toelichting op het ont- w erp-collegeprogramma. De Arne is ongeveer dertig jaar oud. In die periode is er, afgezien van een gedeeltelijke moderni sering van de zaal en aanpassing van de technische installatie en het dak, niets opgeknapt. En tree, garderobe, toiletgroep en keuken voldoen niet meer aan de huidige eisen en het meubi lair is aan vervanging toe. Ge bruikers klagen regelmatig over de stoelen in het gebouw. Ook aan de dakbedekking en het on derliggende isolatiemateriaal moet nodig iets gebeuren. Lek kages die vorige winter aan het licht kwamen konden alleen provisorisch worden gedicht. Keuzes In het collegeprogramma heb ben b en w hun wensen en plan nen voor de huidige zittingspe riode aangegeven. De beperkte Videorecorder en tv gestolen tijdens vakantie TERNEUZEN - De bewoners van een woning aan de Bella- mystraat in Terneuzen merkten afgelopen weekeinde, toen ze te rugkwamen van vakantie, dal ze tussentijds ongewenst be zoek hadden gehad. Vermist worden onder meer een video recorder en een televisietoestel. Een poging tot inbraak in een schoolgebouw aan de Leeuwen laan in Terneuzen mislukte za terdagavond. De politie betrap te de dader op heterdaad. Uit een loods aan de Zwinstraat in Retranchement werden vier hengels meegenomen. Een ko pieermachine en een computer verdwenen uit een bedrijf aan de Wilhelminastraat in Axel. financiële armslag van Arne muiden dwingt het college tot keuzes, maar daarover wil het eerst de mening van de gemeen teraad peilen. Voor het zomerreces bleek in de commissie financiën dat raads leden over enkele kwesties meer informatie willen hebben alvo rens hun mening te geven over de noodzaak om actie te onder nemen. Overgang Duidelijk is nu dat aanpak van De Arne bij het college hoog op het verlanglijstje staat. De aan passing van de spoorwegover gang in Arnemuiden lijkt daar entegen voorlopig nog niet aan de orde. De plannen die er waren om door verbreding van de over weg te komen tot een gedeeltelij ke scheiding van voetgangers, (brom(fietsers en auto's blijken te veel nadelen te hebben. Er zou daardoor een flessehals op het zuidelijke deel van de Singel ontstaan. Bovendien moeten fietsers in die situatie nog steeds de weg oversteken, wat leidt tot gevaarlijke situaties. Bij de Ne derlandse Spoorwegen heeft het college daarom nu een prijsindi catie gevraagd van een afzon derlijk voetpad over de overweg en een aansluitend voetpad van af de bocht in de Singel tot de overweg. De uitslag van de ra ming wordt niet vóór eind sep tember verwacht. Het gemeentebestuur wil verder een commissie middenstandsza ken in het leven roepen om het overleg tussen ondernemers en het college te verbeteren. De commissie zal zich uitsluitend op het terrein van de plaatselij ke detailhandel en de horeca be geven. Naast een afgevaardigde van alle fracties in de gemeente raad zullen twee leden van de winkeliersvereniging en een door het college aangewezen middenstander die geen lid is van de vereniging zitting nemen in de commissie. ma, maar door uitvoering daar van zou het jaarlijks beschikba re budget van 220.000 gulden voor herstraatwerk ruim worden overschreden. De plannen van b en w worden maandag 29 augustus bespro ken in de gemeenteraad. De openbare vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis in Arnemuiden en begint om 19.30 uur. Bestrating Het herstraatwerk aan de Bur gemeester Hackstraat in Arne muiden en het aanbrengen van voorzieningen voor de ringrij- dersbaan in die straat willen b en w uitstellen tot volgend jaar. De Westwal, de Schorerstraat en het pleintje aan de Noordwal krijgen wel dit jaar een nieuwe bestrating. De Burgemeester Hackstraat stond aanvankelijk ook voor 1994 op het program- Ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de M.A. de Ruytergroep poseren oud-leden samen met de bevers, welpen en verken ners van nu en hun leiding voor een groepsfoto. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - 'Een hechte club', zo omschreef voorzitter W. Moraal de scouts van de M. A. de Ruytergroep, die za terdag haar 75-jarig bestaan vierde. Tientallen oud-leden kwamen naar het terrein aan de Gerbrandystraat in Vlis- singen om samen met de be vers, welpen en verkenners van nu de festiviteiten rond het jubileum mee te maken. Naast een rad van fortuin, een loterij en verschillende tradi tionele spelen was er een foto expositie met materiaal vanaf 1928, die voor veel reünisten aanleiding was herinneringen op te halen. Oud-hopman en erelid W. Roose sr onthulde bij de openingsceremonie een herdenkingsbord. De scoutinggroep ging op 11 december 1919 van start onder de naam Christelijke Jonge Mannen Vereniging. Pas na de Tweede Wereldoorlog ont stond door het samengaan met de M. A. de Ruyterstam de huidige naam. De groep vond destijds onderdak in de Willem III-kazerne in Vlissin- gen, die in 1969 vlak voor het vijftigjarig bestaan van de groep door brand werd getrof fen. In 1977 betrokken de scouts boerderij Bon Repos aan de Gerbrandystraat. Opgebouwd In zijn feestrede schetste de voorzitter kort de geschiede nis van de M. A. de Ruyter groep, met als hoogtepunt de deelname aan de Wereldjam boree in 1937 en als recent dieptepunt de aangestoken brand die het onderkomen van de groep in december 1991 totaal verwoestte. Met vereen de krachten is de boerderij op nieuw opgebouwd en in sep tember 1993 heropend. De M. A. de Ruytergroep telt op dit moment 67 scouts. „De leden van nu vormen de ton waaruit we in de toekomst weer onze leiding halen, zodat in 2019 het honderdjarig be staan kan worden gevierd", voorspelde voorzitter Moraal zaterdag. „De vitaliteit van de groep anno 1994 staat dat in ie der geval niet in de weg." van onze verslaggever MELISKERKE - Het Water schap Walcheren gaat drukrio lering aanleggen tussen Grijps- kerke en Aagtekerke. Elf perce len aan de Vrijheidsweg, Lood- holseweg, Pekelingseweg en een gedeelte van de Kelderweg kunnen erop worden aangeslo ten. Aanleg van riolering bij de Geschieresweg, ten zuiden van het buurtschap Sint Jan ten Vrouw na val bewusteloos MIDDELBURG - Een 21-jarige vrouw uit Middelburg is zater dagnacht rond kwart voor vijf bewusteloos geraak nadat zij met haar fiets op de Oude Vlis- singseweg, tussen Oost-Sou burg en Middelburg, ten val was gekomen. Het ongeluk gebeurde doordat haar fiets met die van haar 20-jarige vriendin in aanra king was gekomen. De vrouw is met onbekend hoofdletsel opge nomen in het ziekenhuis in Vlis- singen. Heere, is daarentegen van de baan. De investeringskosten bleken niet op te wegen tegen de schadelijke gevolgen voor het oppervlaktewater. Aanvankelijk wilde het water schap in samenwerking met de gemeente Mariekerke bij een veehouderij aan de Vrijheidsweg een proef houden met een mi lieuvriendelijke methode voor afvalwaterzuivering. Daarbij zou gebruikt worden gemaakt van een zogeheten helofytenfil- ter. Twijfels over de goede wer king van het systeem èn de bouw van twee agrarische be drijven in de directe omgeving waren voor het waterschap aan leiding toch over te gaan tot aan leg van drukriolering. Burgemeester en wethouders van de gemeente Mariekerke, die na de aanleg eigendom, be heer en onderhoud van de lei ding en de pompputten dient over te nemen, heeft positief op het plan van het waterschap ge reageerd. Het college stelt de ge meenteraad nu voor een bedrag van 56.000 gulden beschikbaar te stellen als bijdrage in het pro ject. Ook de aansluiting van het MELISKERKE - Het gemeente bestuur van Mariekerke wil ruim 65.000 beschikbaar stellen voor de ingrijpende renovatie van het dak van de Bergpad- school in Grijpskerke. De reste rende kosten, 18.000 gulden, ko men voor rekening van het schoolbestuur. Met de werk zaamheden aan het schooldak, dat dringend aan verbetering toe is, wordt een dezer dagen be gonnen. Man beroofd door nep-collectanten VLISSINGEN - Twee nep-col- lectanlen hebben zondagoch tend rond half elf in de Arbeids- straat in Vlissingen een 19-jari- ge man met geweld beroofd. Het tweetal belde de Vlissinger uit bed met de mededeling dat zij geld inzamelden voor de Ne derlandse Hartstichting. Nadat de man zijn portemonne had ge pakt kreeg hij een klap en raakte enkele minuten buiten bewust zijn. Toen hij weer bij kennis kwam miste hij zijn portemon nee, met daarin 150 gulden. Het college van burgemeester en wethouders is bereid volledige financiële medewerking aan de renovatie te verlenen zover het gaat om ingrijpend onderhoud en het verhelpen van schade door vandalisme. Wat het 'tech nisch onderhoud' betreft wijzen b en w erop dat de minder nood zakelijke vervanging van de houten boeiboorden door onder houdsvrije boorden het school bestuur de komende jaar 11.000 gulden bespaart. Het college acht het daarom 'alleszins rede lijk' dat dat voordeel van de sub sidie wordt afgetrokken. B en w vinden het verder 'zeer verdedigbaar' dat de 7.000 gul den die de school op 1 augustus 1985 -kleuter- en lager onder wijs werden op die datum sa mengevoegd tot basisonderwijs - had gereser veerd voor groot onderhoud, wordt gebruikt voor het tech nisch onderhoud aan het dak. Het collegevoorstel wordt dins dag 30 augustus besproken in de gemeenteraad. De openbare ver gadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Meliskerke en begint om 19.30 uur. tenniscomplex aan de Kelder- weg is daarbij inbegrepen. Proef elders Het gemeentebestuur wü ver der. aangezien milieuvriendelij ke afvalwaterzuivering aan de Vrijheidsweg niet meer aan de orde is, bekijken of een dergelij ke proef elders in de gemeente kan worden gehouden. Door het schrappen van het riolerings plan aan de Geschieresweg blijft het vinden van alternatieven voor de zuivering van afvalwater dringend gewenst. Het rioleringsplannen komen dinsdag 30 augustus aan de orde in de gemeenteraad van Marie kerke. De openbare vergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis in Meliskerke en begint om 19.30 uur. Olifanten ontbijten op Markt in Middelburg MIDDELBURG - Het Circus Aramannt-Berlin is 26, 27 en 28 augustus te zien in Middelburg. Om hierop de aandacht te vesti gen is er vrijdag 26 augustus rond 11 uur een olifantenontbijt op de Markt in Middelburg. De dikhuiden nuttigen de maaltijd onder begeleiding van het Pool se circus-orkest. Ook wordt een quiz gespeeld waarbij vrijkaarten te winnen zijn en worden onder het publiek kortingsbonnen verdeeld, die recht geven op een kaartje voor de halve prijs. Van 10 tot 15 uur kan het publiek de dierenverblij ven bezoeken. Tijdens het pro gramma zijn onder meer slan gen. varkens en lama's te zien. Het circus zet de tenten op op het Hof van Tange. Vrijdag en zaterdag zijn er voorstellingen om 16 en 20 uur; zondag om 15 en 18 uur. Aan de kassa kan men van 10 tot 12 uur terecht voor de voorverkoop. Een van de mooiste vondsten van de Kor en Bot-tocht was dit jaar de kies van een mastodont. foto PieterHonhoff Genootschap Kor en Bot doet goede vangst van onze verslaggever ZIERIKZEE - De vangst was niet zo groot, maar wel bij zonder, meent schipper Jaap Schot van de ZZ 8. De 43ste Kor en Bottocht vanuit Zie- rikzee leverde zaterdag on der meer de kies van een mas todont op (voorloper van de mammoet) en een flink deel van een schouderblad van een mammoet. De kies werd, zoals gebruikelijk bij een bij zondere vondst, geschonken aan het Zierikzeese Marti- tiem Museum. Verder werden botten van 'oerpaarden' en 'oerzeehon- den' opgevist alsmede een el- lepijp van de voorloper van de dolfijn, aldus Schot. „In to taal tien a vijftien voorwer pen, dit jaar was het redelijk succesvol." De Kor en Bot tocht is het jaarlijks uitje van een gezelschap paleontologen (deskundigen van de leer dei- fossielenbiologen en andere geïnteresseerden. Burge meester J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee, voorzitter van het Genootschap Kor en Bot, was eveneens aanwezig. Het doel van de boottocht is het opsporen van fossielen. Dit jaar waren 45 mensen aan boord, waaronder twee Engel se biologen. „Een goede groep", meent Schot. Putten De schipper liet zijn netten zakken boven twee 'putten' van ruim dertig meter diep in de Oosterschelde. „Dit zijn de diepste plekken en de beste gelegenheid om iets te van gen." De eerste uren werden geen verrassingen in de net ten gevonden. Schot; „Te veel groen. We hesen ontzettend veel bladeren naar boven. Toen ontdekten we plotseling dé kies en begon het te lopen." De Oosterschelde is volgens de schipper nog steeds de bes te plek voor de 'fossielen vangst'. „Je kunt zien dat het vroeger land is geweest, je vangt botten van de vreemd ste dieren. Vroeger vertrok ken we nog wel naai- de kust bij Domburg, maar die bodem is inmiddels verzand." Bijzon dere vondsten uit de historie van de Kor en Bottocht zijn onder meer haaietanden. bot ten van de mastodont en mammoet en zelfs een 'onder deel' van een sabel tand tijger. VROUWENPOLDER - De nieu we verbindingsweg tussen de Dorpsdijk en de Fort den Haak- weg in Vrouwenpolder krijgt de naam Monnikendijk. Het pas aangelegde voetpad tussen de Nederlands Hervormde Kerk en de seniorenwoningen aan de Fort den Haakweg gaat Blinde Lau heten. De nieuwe verbindingsweg tus sen de Dorpsdijk en de Fort den Haakweg loopt door een voor Vrouwenpolder belangrijk his torisch gebied. Vroeger stond daar het klooster en oorspronke lijk liep er een dijk. De naam kloosterstraat, die het meest voor de hand lag, was binnen de gemeentegrenzen al .vergeven. Het voetpad bij de Nederlands Hervormde Kerk verbindt de Fort den Haakweg en het nieu we parkeerterrein, maar leidt ook naar de restanten van de ka pel die bij het voormalige kloos ter hoorde Voorheen lag daar een onverhard pad als toegang tot een kleine woning. In de vori ge eeuw, toen er in Vrouwenpol der nog geen officiële straatna men bestonden, werd het ge deelte van de Fort den Haakweg tussen de Nederlands Hervorm de Kerk en de Gereformeerde van een medewerker LISSEWEGE (B) - Bram de Vis ser uit Domburg is zaterdag winnaar geworden van de de monstratie ringrijden in het Belgische Lissewege. Hij stak als enige alle 25 ringen. Tweede werd Gerard Krijger uit Aagte kerke met 24 ringen en derde na kamp Leo Wabeke uit Zuid-Be veland met 22 ringen. De polle pel ging na een kamp tussen elf rijders naar Cees Langebeeke jr. Bij het sjezenrijden ging de overwinning naar Annemieke Poppe en Gerrit van den Driest. Dit koppel stak als enige alle 66 ringen. De tweede plaats ging naar Jannie Louws en Frank Brasser die alleen de eerste ring misten. Derde werden na kamp Corrie en Jan de Visser. Uitslag ringrijden na 25 beurten 1. Bram de Visser 25; 2. Gerard Krijger 24; 3. Leo Wabeke 22; 4 Adrie Brasser 22; 5 Daniel Eckhardt 22; 6. Kees Langebeeke jr 21; 7. Jannis de Visser 21; 8 Jan Lampert 19; 9. Krijn Poppe 19; 10 ReneDingemansel8,11 Peter de Visser 15; 12. Bart Brasser 14; 13. Kees Langebeeke sr 14; 14. Wim_Ce- vaal 11; 15. Hans Vos 11; 16. Jan Geld of 7. Uitslag sjezenrijden na 66 ringen: 1 Annemieke Poppe/Gerrit vd Driest 66; 2. Jannie Louws/Frank Brasser 65; 3. Corrie/Jan de Visser 64; 4. Da nielle van Zalen/Ries de Visser 64; 5. Natasja/Adne Verhage 62; 6. Carin Machielse/Piet Sinke 59; 7. Claudia/ David Stroo 59; 8. Jennie/Ab Paauwe 56. Westkapelle De jaarlijkse klassementswed strijd van Westkapelle werd in 1994 gewonnen door Marie Lan gebeeke. Zij stak 29 ringen in 30 beurten. De eerste beker was voor Kees Minderhoud en de pollepel voor Adriaan de Witte. Uitslag na 30 beurten: 1 Marie Lan gebeeke 29; 2. Erik Verburg 27; 3 Adriaan de Witte 26; 4. Kees van Sig- hem 25; 5. Kees Minderhoud 25; 6 Jan Willem Minderhoud 24; 7 Johan de Witte 24; 8. Miranda Minderhoud 24; 9. Adri Roelse 23; 10. Pascal de Witte 18; 11. Monica Gabrielse 17; 12 Aarnout Gabrielse 16. 13 Christien Crucq 14; 14. Jolanda Meyers 14; 15 Muriel Jongepier 14. Uitslag bekers 1 Kees Minderhoud. 2 MarieLai^ beke, 3. Johan de Witte, 4, ErikVtf burg. 5. Miranda Minderhoud, Kees van Sighem, 6. Adri Roelsè i Jan Willem Minderhoud. Kleine le Angela Roelse Jeugdbeker i £ri Verburg, 2. Pascal de Witte l ring 1 Kees Minderhoud, 2. Angei Roelse. 3. Johan de Witte. Pollepe Adriaan de Witte. 30ste beker: Eve Wisse Meliskerke Ranni Wisse is voor het eerst a zijn ringrijdersloopbaan naar geworden van een waf strijd in Meliskerke. Hij stakj ringen in 23 beurten en wonhi» mee de eerste beker. De tweaj beker ging naar Diana Wiss< ook met 22 ringen en de derc« beker was voor Lout Vos metj ringen. Chris Provoost stak 20 mm ring in de Pollepelkams en won deze prijs zodoende. Uitslag na 23 beurten: 1Ranni Wia 22, 2. Diana Wisse 22, 3 Lout Vos! 4 Han Dekker 19; 5 Jan Dekker 19, Chris Provoost 19, 7. Johnny W 18.8. Daniel Provoost 18:9. Jan Wis 17, 10. PietLievense 17, 11. Ad Jar« 17; 12. Job Wisse 16; 13 MarleenOi brielse 15; 14. Piet Janse 15 15 Man Janse 14. Serooskerke Dennis Willeboordse is k® pioen van Serooskerke gew» den. Hij stak hiervoor 30 vana 30 ringen en versloeg in de kam; Krijn Coppoolse en Jos Gideoi se. Deze beide rijders stake eveneens 30 ringen. De polleps en de eerste beker waren even eens voor Krijn Coppoolse. Bekeruitslag' 1. Krijn Coppoolseit gendom). 2 Dennis Willeboordse, Marcel van de Broeke, 4 Lein Laan, beeke, 5. Jos Gideonse, 6 Bene.' Paauwe, 7 Cornell Langebeeke, Wilco van de Broeke, 9. Simon vantj Broeke, 10. Hans van de Broeke,1 Jan Gideonse Uitslag na 30 beurten: 1. Dennisï. leboordse 30; 2. Krijn Coppoolse» 3. Jos Gideonse 30, 4 Jan Gideon 28; 5. Marcel van de Broeke 28; Paul van de Broeke 27; 7 Gom Langebeeke 27; 8. Bennie Paauwe! 9 Hans van de Broeke 25; 10. Le langebeeke 25; 11 Peter Raats25,l Simon van de Broeke 24; 13. Com Francke 23; 14. Wilco van deBrws 23,15. Marco de Nood 21 Agenda ZRV 27 aug: Demonstratie sjezenrf den en ringrijden Terne® 11.00-17.00 Ringrijden Biggekerke 8.(8 17.00 Ringrijden Nieuwland 8.00-17.1 Ringrijden Kapelle 8.00-17.00 Sjezenrijden Ritthem 12,31 17.30 lezers schrijven Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commen taren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opga ve van adres en woon plaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweiger de brieven wordt niet gecorrespondeerd. =F I I I I I I Hofje XXII Dezer dagen wandelden mijn man en ik door de winkelstraten van Middelburg. Zoals ieder jaar kwamen wij uiteraard weer te recht bij het karakteristieke hof je onder de Lange Jan. De vol gende dag lazen wij met verba zing in de PZC dat het hofje plaats moet maken voor win kels, waarvan er al zoveel zijn. Als toerist bekijk je het mis schien anders dan een gemeen teraadslid, maar wij vinden het een schitterend stukje Middü burg tussen al die drukke wii keistraten. Beslist geen dodi hoek! Stilstaan bij wat je liet( hoeft niet per definitie achten»! gang te zijn. Integendeel, j opent daarmee je ogen juist voi de waarde van de mooie dingec Jammer dat er weer zo'n project ontwikkelaar komt waarvoorci gemeente zwicht. Wij hopen dü de bewoners zich hier fel tegel zullen verzetten en wensen hafi daarbij veel succes. M. G. Pm. PloegstraaW Nijmeii Hofje XXIII Het hofje in Middelburg waan zoveel om te doen is, was mij fi lijk gezegd niet eerder opgevi len. Niet alleen omdat ik nii vaak in deze stad kom, raai vooral omdat het hofje zo écl past op deze plaats in de Zeem se hoofdstad. Als geboren en deels getoge Zeeuw kom ik niet uit de Rar.' stad voor nog meer winkelpoel in Middelburg. Nee, ik komvo Middelburg naar Middelburg! niet voor een soort kopie v weet ik wat voor stad zonderi gen gezicht. Door zo'n hofje af te willen bi ken, geeft men blijk onvoldos de waardering te bezitten vo de elementen die precies Mil delburg zijn eigenheid en aa trekkelijkheid geven. F. M. Bos J. van Beierenlam Dt Kerk in de volksmond ook wel Blinde Lau genoemd. Het ge meentebestuur wil deze naam laten herleven door het voetpad ernaar te noemen. De collegevoorstellen voor de nieuwe straatnamen komen woensdag 31 augustus aan de or de in de gemeenteraad van Vee- re. De openbare vergadering wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur, van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Voor de ge scheiden inzameling van groen te-, fruit- en tuinafval (gft-afval) en het restafval moeten bewo ners van bovenwoningen in de gemeente Arnemuiden volgens b en w gebruik maken van zoge heten 'cocons'. Op zes locaties in de gemeente komen cocons te staan: aan de Prins Bernhard- straat (tweemaal), de Van Vol- lenhovenstraat, de Oranje Na- ssaustraat, de Zuidwal en bij het dienstencentrum voor be jaarden Te Mortiere. Arnemuiden start in oktober met de gescheiden inzameling van afval en heeft daarvoor ge kozen voor de duobak. Voor du- plexwoningen (met twee woon lagen) waar de grote bakken niet bij de huizen kunnen staan, acht het gemeentebestuur het niet 'praktisch' centrale plaatsen voor duobakken aan te wijzen. De bewoners krijgen daarom een keukenemmer van tien liter voor het gft-afval. De emmers kunnen worden geleegd bij cen trale cocons, die bestaan uit( betonnen containerbox waai zich een rolcontainer bevu) Voor het gft- en het. restaft worden vanzelfsprekend apï cocons gebouwd. De aanleg' de cocons en de aanschaf 125 keukenemmers kost inï taal ruim 5.000 gulden. Date drag wordt verrekend in de valstoffenheffing. Het college van b en w vindt# cons niet nodig bij de boven'' ningen in de Burgemeester Li» gebeekestraat, Middelgat Oostgat, omdat deze bescni ken over een buitenberging een kleine tuin die plaats bw aan een duobak. Op het reerf tieterrein Oranjeplaat wil I college alleen duobakken strekken aan degenen die dp manent verblijven. De over bewoners krijgen een JP nemmer voor het gft-afval. De gemeenteraad van Arne® den bespreekt de mzaiw nen maandag 29 augustus- openbare vergadering word' houden in het gemeentehuis begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 8