Wie is die kale met dat dikke lijf? HVV'24 schiet met scherp tegen Internos AZVV winnaar van toernooi Groot-Axel Vogelwaarde wint Groot Hontenisse Outsider Sluis wint toernooi Biervliet Hissings Liberia-elftal keert terug in de tijd Programma bekervoetbal van onze verslaggever Koen de Vries VLISSINGEN - Zo'n 150 Vlis singers gingen zaterdagavond op 'sentimental journey'. Ze be zochten de voetbalwedstrijd lussen het Vlissingen van tien jaar geleden en de huidige der deklasser. Het oude Vlissingen gaat ook wel als al het 'Liberia- elftal' door het leven. Tien jaar geleden maakte de ploeg een op merkelijke trip naar het Afri kaanse land. Het waren er misschien niet veel, maar degenen die de moeite hadden genomen om naar de Irislaan te komen, waren kenners. De koppen konden niet tol kaal, de haren niet grijs of de bui- fa ken niet dik genoeg zijn, de na- men werden feilloos gereprodu ceerd. Bij sommige spelers was bepaald niet moeilijk. Ron Ivan Dam speelt (weer) voor Vlis singen en mannen als Hans de Roover, Ron van Huizen, Frans Schaap en Taco van den Velde d( herkent iedereen uit duizenden. Maar bij Eric Aarden, Jaap Meerman en Peter Damen lag duidelijk anders. Het pu bliek kwam er, na het wegstre pen van wat namen uit het pro- grammablad, met vereende D krachten achter dat die 'kale met dat dikke lijf Eric Aarden - moest zijn. Het klopte. De Bra bander, die zijn voetbalschoe nen vijf jaar rust had gegund, speelde niet eens onaardig. Hij deed het naar eigen zeggen rus- lig aan. „Maandag staan ze weer 1 me te wachten." ap Meerman leverde na een ar minuten ook geen pro bleem meer op. De Arnemuide- van een afstandje onher kenbaar vanwege zijn uiterst fü grijze kapsel, onderscheidde 1 ach net als tien jaar geleden sa men met Ruud Cornells in het lentrum van de verdediging. Meerman, met zijn 41 jaar de oudste van het gezelschap, stel de er nog even prijs op om duide- lijk te maken dat de tijd alleen vat had gekregen op zijn haar dos. Verder was hij afgetraind als altijd. Inderdaad: geen gram teveel. Een juffrouw had de gang naar de Irislaan gemaakt voor slechts één oud-Vlissinger. Het ging om /e Ron Kapelle. Terwijl de wed- strijd al een kwartiertje bezig 18] was, nam ze plaats op de tri bune. „Eens even kijken, waar is- ienou." Met stemverheffing: „Is bet die nummer zestien???" Licht gillend: „Eeeeh jaaaah. wtsmmmumsmsmm Oooh, wat heeft ie een melkfles sen gekregen!!!" Voor de oud-Vlissingers is het spelen van de wedstrijd maar bijzaak. Het gaat hen vooral om - in rugbytermen - de derde helft. De herinneringen aan de trip naar Liberia vlinderen nog regelmatig door de grijze cellen, Wat is leuker om er samen nog eens bij stil te staan. En om eventuele romantische gedach ten weer tot normale proporties terug te brengen. Dat laatste is duidelijk nodig. „Niet alleen de reis, maar het he le seizoen was fantastisch", zegt elftalbegeleider Philip Krant. Hij refereert aan het treffen te gen Oostkapelle, een week na te rugkomst. Het aantal toeschou wers bij deze wedstrijd om de he gemonie van het Zeeuwse voet bal komt ter sprake. „Zesdui zend", weet de één. „Ik dacht 4800", zegt een ander. Het plak boek van Kees Vermunt, waar over later meer, biedt uitkomst: 'Ruim drieduizend toeschou wers aan de Irislaan', kopte de PZC. Ook over een andere bizarre ge beurtenis wordt driftig gero mantiseerd. Een groep Libanese zakenlieden probeerde de Zeeu wen over te halen tot het spelen van een extra vierde wedstrijd. Kees Vermunt: „We hebben het toen niet gedaan, het was iets te veel van het goede. Maar hoe veel wilden ze ons er toen voor betalen? 28.000 gulden?, 22.000 gulden? Ik weet het niet meer." Iemand zet in op 25.000 gulden. Koen Mijnheer, die meereisde als verslaggever van de PZC brengt uitkomst. „Vierduizend dollar. En de dollar stond toen op 3,56, dus reken maar uit." Jongedame Kees Vermunt, inmiddels 64 en bezig met het afbouwen van zijn 35-jarige carrière als trainer, heeft voor deze speciale gelegen heid zijn plakboek meegeno men. Al bladerend schieten fo to's voorbij waarvoor zelfs een etnoloog de moeite zou nemen zijn bril op te zetten. Zoals bij die waai' Vermunt staat afgebeeld bij een witgekalkte jongedame. „Dat was de maagd van het dorp", weet de Roosendaler. „Wie haar aanraakte moest met haar trouwen. Deed je dat niet, dan werd je doodgeschoten." Spraakwaterval Vermunt komt weer op gang bij het bekijken van de kiekjes. Vermunt onder een palmboom bij het strand. Vermunt op de duikplank van een gigantisch privézwembad van één of andere minister. Ver munt temidden van een grote schare voornamelijk jeugdige Liberianen. Vermunt met een strak gelaat bij het spelen van de volksliederen. Maar Vermunt is vooral een ech te trainer. De foto's en krante-ar tikelen kunnen niet bizar ge noeg zijn, het meest staat de 'grote verlosser', zoals hij des tijds door de PZC genoemd werd, stil bij voetbalzaken. De drie nederlagen die destijds ge leden werden, steken hem nog steeds. Dat had alles te maken met het klimaat en het gebrek aan acclimatiseren. „We moes ten een dag nadat we aankwa men al spelen." En over het talent van de Afrika nen. „Tien jaar geleden riep ik al dat er in Afrika enorm veel ta lent rondliep. Je ziet nu dat ik toen gelijk had." Hij noemde zijn spelers 'wandelende lantaarn palen'. omdat de Liberianen de Zeeuwen als gummipoppen van uit alle standen voorbijvlogen. Ronduit onsterfelijk maakte Vermunt zich een dag voor het vertrek naai' Nederland. Geze ten in een zwembroek op het pal menstrand van Monrovia sprak hij: „We zijn bezig met de voor bereidingen op de wedstrijd te gen Boeimeer." Iedereen die er geweest is, heeft de wildste verhalen. Koen Mijn heer heeft die ook, maar hij zet daarbij de nodige kanttekenin gen. „Piet", zegt hij tegen toen malig voorzitter Piet Koster tij dens de wedstrijd, „ik snap ei genlijk nog steeds niet dat het zo goed is afgelopen." Mijnheer denkt ondermeer terug aan de schietpartij die plotseling voor het hotel plaatsvond en aan de reglementen voor het passeren van het paleis van toenmalig president Samuel Doe „Je mocht daar niet harder dan vijf tien kilometer per uur rijden. Ik weet zeker datje anders door je kop werd geschoten." En dan nog even over de wed strijd. De jonge Vlissingers wa ren zaterdagavond duidelijk niet van plan hun aartsvaderen te vernederen. Ze wonnen met 2- 0, na een ruststand van 0-0. Doel puntenmakers: Wilco Anic en Renato Dijkstra. BSaSMBHS Frans Schaap (links), herkenbaar uit duizenden. foto Ruben Oreel imemuiden en Sluiskil doen niets voor elkaar onder van onze medewerker 'ERNEUZEN - Veel doelpun- len dit weekeinde in de reeks van oefenwedstrijden, die voor de Zeeuws-Vlaamse clubs op :t programma stond. HVV jcoorde zevenmaal tegen Inter ims en Zaamslag en Vogelwaar- Ie troffen elk zesmaal doel. &W'24 - Internos 7-2 VV'24 schoot tegen het naar de vierdeklas van het zondagvoet- afgezakte Internos gister- li! middag met scherp. Hoewel In- emos aardig meedeed en beter pi partij gaf dan de eindstand doet jj ermoeden, bleek HVV vooral ta jp technisch gebied veruit in de "eerderheid. In de eerste helft esulteerde dat al in treffers van Mo Blommaert en Angelo Ver- iö. braeken. En na de hervatting iaren ook Harm en Dennis ietjens (elk tweemaal) succes vol Internos scoorde tegen bij 3- en 5-1. luiskil - Arnemuiden 0-0 imemuiden had voor de rust beste van het spel, maar 0! luiskil was verdedigend zo «rk dat de bezoekers zich nau- öijks kansen wisten te creë- Bovendien had Sluiskil het in eluk dat de paal een doelpunt van Johnny Crucq in de weg stond. Na de hervatting was er meer evenwicht en had Sluiskil de beste kansen. Omdat de thuisclub in de afwerking faalde bleef het 0-0. Philippine - Breskens 2-5 Breskens was in alle opzichten beter dan Philippine, dat bij de rust al met 1-4 achterstond en uiteindelijk met een 5-2 neder laag genoegen moest nemen. De meest opvallende speler bij Breskens was andermaal Osma- novski: de Macedoniër was er in z'n eentje verantwoordelijk voor dat de score binnen de kortste keren naar 0-3 werd getild. Door een eigen doelpunt van Richy Bosma werd het daarna 0-4 voor dat Arjen Sol de tussenstand op 1-4 bepaalde. In de tweede helft kwam Philippine door een tref fer van Peter Hamelink nog te rug tot 2-3, maar het was Paul Walraven die Breskens definitief buiten bereik van de thuisclub bracht: 2-5. Terneuzense Boys - Steen 1-1 In de (doelpuntloze) eerste helft viel er nauwelijks iets te genie ten, maar na de hervatting was het spel beter en kon ook van een wedstrijd van een redelijk niveau worden gesproken. Dan ny van Overmeren opende de score voor Steen, maar een kwartier voor tijd - toen Terneu zense Boys al enige tijd een over wicht had - schoot Danny van de Velde beide ploegen weer op ge lijke hoogte: 1-1. Graauw - Zaamslag 1-6 Na de 5-1 nederlaag tegen Vogel waarde was Zaamslag tegen Graauw uit op eerherstel. De za terdag-vierdeklasser had dan ook weinig medelijden met Graauw, dat naai' een duidelij k 6- 1 nederlaag werd gespeeld. Jerry van Toor en Jan de Zwarte scoorden beiden tweemaal, Wim de Pooter en Kees de Putter elk eenmaal. De doelpuntenmaker van Graauw was Mark van Troost. De ruststand was overi gens 1-3. Hulsterloo - Vogelwaarde 1-6 Vogelwaarde heeft deze weken niet te klagen over de afwerking. 5-1 werd het pas nog tegen Zaamslag en tegen Hulsterloo kwam er dit weekeinde een 6-1 overwinning in de boeken. Arno Wauters en Robin de la Ruelle onderscheidden zich met twee treffers en ook Edward Tieleman en Danny de Pooter waren een maal succesvol. Kort na de her vatting (toen het 0-3 stond) was Stefano de Vos voor Hulsterloo de doelpuntenmaker. Ria - Clinge 1-1 Een evenwichtige wedstrijd, met in de eerste helft Ria en in de tweede helft Clinge iets in de meerderheid. Terecht sloten de ploegen het duel af met 1-1. Kort na de rust opende Jan de Visser (Clinge) de score en tien minuten voor tijd werd het vervolgens 1-1 door een doeltreffend afstands schot van Luc de Maeyer. Corn Boys - Oostburg 2-3 Corn Boys en Oostburg ontlie pen elkaar weinig. Een grotere trefzekerheid bracht Oostburg de 2-3 overwinning. 1-1 was de ruststand door doelpunten van Bram Vercruijsse (voor Oost burg) en Pascal van der Vliet. Na de hervatting nam Oostburg een 1-3 voorsprong door doelpunten van Patrick de Vos en Bram Ver cruijsse voordat Jeroen Navarro nog eens voor Corn Boys scoor de. Groede - Vlissingen 2 0-6 Groede kon lange tijd gelijke tred met Vlissingen 2 houden, maai' moest in het slotkwartier conditioneel door de knieën. Het gevolg daarvan was (na een 0-2 ruststand) een 0-6 nederlaag. Je roen Roelse, Steven Bonarius en Edy Vreeke scoorden elk twee maal voor de Vlissingers. Schoondijke - Aardenburg 5-5 In de finale van het traditionele Molenkreek-toernooi van de voetbalvereniging Schoondijke stond het eerste elftal van Schoondijke gistermiddag te genover Aardenburg. Dat duel eindigde in de niet-alledaagse cijfers van 5-5. Van de penaltys tip zegevierde Schoondijke daarna met 6-5. De reguliere wedstrijd ging gelijk op en na een 2-2 ruststand werd het in de tweede helft ook nog eens 3-3. Daarna liep Aardenburg weg tot 3-5, maar in de slotminuten kwam Schoondijke opnieuw langszij. Voor Schoondijke scoorden Frank Steijaert (drie maal) en Guus de Smit (twee maal), voor Aardenburg Mark Buzeijn (driemaal, waarvan tweemaal uit een strafschop), en Ronnie Nobüs (tweemaal). De beslissende strafschop werd ge- litchell wijgt over echtpartij SUILEN (RTR) - De aanlei- tot de vechtpartij tussen (sprinters Dennis Mitchell en Hapade Adeniken donderdag gen in de lobby van een ho bu Ziirich, is nog steeds niet fond. De Amerikaan Mitchell 'Ide gisteren in Keulen, waar 1de 100 meter op zijn naam acht, geen woord zeggen over 'incident. •tchell ging in Zürich de Nige- Adeniken te lijf. De Afri- "p hield er een bloedende id aan een van de wenkbrau- i aan over. Adeniken miste aidoor afgelopen vrijdag de van Damme Memorial in dissel. ij 'tchell gaf in Keulen toe dat er ferdaad gevochten was maar ;fo alleen maar kwijt dat hij at'verder commentaar wenste Seven. „Ik heb van mijn advo- a de IAAF het advies ge- ten niets te zeggen over wat Sebeurd. Alles wat gezegd en d schreven is over het incident 1 Wniet." 'internationale Amateur At- 'jk Federatie (IAAF) heeft onderzoek aangekondigd. *'s de ■bedoeling dat voor de jjjevan het Grand-Prixcircuit September in Parijs een ge- plaats heeft. Hp s y: -■ m i VLISSINGEN - In de strijd om de districtsbeker wordt mor genavond (dinsdag) de eerste ronde afgewerkt. Hoek is van wege zijn deelname aan het toernooi om de Amstel Cup vrij gesteld. De zaterdag-eersteklasser speelt morgen de tweede wedstrijd in poule 8. thuis tegen Baronie. Districtsbeker-competitie. eerste ronde: VCK-Arnemuiden, RIA W Axel, Hontenisse-Steen, GPC-Middelburg (zon). Kogelvangers-WHS, Krabbendijke-Patrijzen, Kruiningen-'s-Heer Arendskerke. NO AD '67- Dinteloord, SKNWK-Oostkapelle, Smerdiek-Virtus, SSV '65-Colijns plaatse Boys. Terneuzense Boys-Breskens. WIK '57-Veerc. Zaamslag- Goes (20.00 uuri, Dauwendaele-Bevelanders, Philippine-Terneuzen. Koewacht-MOC '17 (20 00 uuri, Vogelwaarde-AZVV. Sluiskil-HW '24. Hoofdplaat-Vlissingen (20 00 uur). Zeelandia-Kloetinge, Luctor '88- RCS. Zeeland Sport-Middelburg (zati, Zierikzee-Bruse Boys, Walche- ren-Serooskerke. Kaaise Boys-Tholense Boys, Meto-Yerseke. Nieuw Borgvliet-Kapelle, ODIO-Rillandia. Alle wedstrijden beginnen om 19.00, tenzij anders vermeld. AXEL - AZVV is zaterdagmid dag winnaar geworden van het Groot Axel-toernooi voor eerste elftallen. De formatie van trai ner Paul van Kouteren keek in de rust van de finale tegen Koe wacht weliswaar nog tegen een 3-2 achterstand aan, maar boog die in de tweede helft om in een 5-3 overwinning. Axel werd der de, Spui vierde. In de finale van de inmiddels tra ditionele wedstrijdenreeks in de aanloop naar het. nieuwe seizoen was van enig krachtsverschil lange tijd geen sprake. Koe wacht was in elk geval niets min der dan AZVV en mocht zich ook wat het aantal doelkansen be treft de gelijke van zijn tegen stander noemen. Tot driemaal toe nam de vierdeklasser een voorsrong. eerst door een doel punt van Johnny Lensen en ver volgens - nadat Michel d'Oliesla- gers en Jaap den Doelder voor AZVV hadden gescoord - door treffers van Jacky Lambert (uit een strafschop) en -opnieuw- Johriny Lensen. Na de hervatting zette AZVV de wedstrijd naar zijn hand. Jacco Koekkoek gaf met zijn gelijkma ker al aan dat het de zaterdag derde klasser menens was. waar na Jaap den Doelder met twee rake kopballen voor 3-4 en 3-5 zorgde en zo de meest opvallen de speler van de eindstrijd werd In de strijd om de derde en vier de plaats had Axel aanvankelijk meer moeite met Spui dan de uiteindelijke 5-1 overwinning achteraf deed vermoeden. Drie kwart van de wedstrijd bleef Spui meer dan redelijk op de been. maar toen een kwartier voor tijd Gino van de Broecke voor 2-1 zorgde was het verzet gebroken en werd het door doel punten van achtereenvolgens Mike van Rossum, Leo Bracke en Gino van de Broecke alsnog 5- 1. In de met 1-1 afgesloten eerste helft waren Hank Koekkoek (Spui. 0-1) en Eric Heindrickx de doelpuntenmakers geweest. Paul Tahapary van Arnemuiden wordt fel belaagd door een spele van Sluiskil. foto Peter Nicolai scoord door speler-trainer Rob bie de Muijnck, In de strijd om de derde en vierde plaats won Hoofdplaat 2 met 6-2 van Ter- neuzen 2. Panne stopt tweeling Janssen LIEROP (ANP) - Panne, inhe rent aan motorsport, heeft Jac ky en Wiljam Janssen afgehou den van een viervoudige triomf in de dubbele Grand Prix van Nederland zijspancross. De tweeling uit Wijchen, eerder in het seizoen al tweemaal de snel ste in Oss, won gisteren in Lie- rop de eerste manche. In de tweede reden ze in koppositie toen de oliekering dienst wei gerde. Daartegen was geen gas- handle bestand. De goede start van Janssen en Janssen deed hen niettemin een plaats stijgen in de stand om het wereldkampioenschap, de uit vallers waren amper te tellen in de Brabantse bossen. De Belg Goovaerts en diens jarige bak kenist Verbrugge wonnen het dagklassement door hun tweede en eerste plaats. De 19-jarige Daniel Willemsen fi nishte met Van Stuyvenberg als tweede. Marco Bens, herenigd met Eric Toonen na diens bles sure, eindigde op de derde plaats. In de tweede manche sloegen de Nederlanders Van Werven/Michielsen bij het in gaan van de laatste ronde spec taculair over de kop. Zij lagen op dat moment vooraan. Van Wer ven reed snel verder, maar ver gat zijn maat, wiens sprint door het mulle zand veel tijd en moeite kosttè. Janssen en Janssen zijn dit sei zoen de voornaamste Neder landse deelnemers, het is im mers de strijd om het wereld kampioenschap die telt. De Janssens willen dolgraag naar de absolute top. Vorig jaar fi nishten ze als zestiende in het wereldje der zijspancrossers. De Grand-Prixzege in Makkinga diende als teken dat meer moge lijk was. Nu staan ze derde. De broers hebben baat bij hun telepathische contacten. Voor eeneiige tweelingen is veel sa menspraak geen kwestie van moeten. Het onderlinge begrip was al voor de geboorte gene tisch bepaald, ze delen eikaars gevoelens, zelfs een knipoog is vaak al overbodig. „We weten precies wat we aan elkaar heb ben. We doen alles samen. Sleu telen, eten. trainen", zegt Jacky Janssen, tien minuten jonger dan broerlief, „We kennen el kaar door en door. Dat levert meer gemak dan problemen op." van onze medewerker TERHOLE - Zoals ook min of meer verwacht mocht worden, won Vogelwaarde gistermid dag het Groot Hontenisse-toer- nooi voor eerste elftallen. De zondag-vierdeklasser hield in Terhole de organiserende ver eniging, Hontenisse en SDO (in die volgorde) achter zich. Overtuigend was de overwin ning van Vogelwaarde niet. Al leen dankzij een beter doelsaldo (4-2 tegen 2-1) hield het Terhole van de eerste plaats. De over winning hing bovendien aan een zijden draadje, want als Terhole in de slotwedstrijd tegen SDO ook maar één keer had gescoord, was Terhole de verrassende toernooi-winnaar geweest. De Dennis Brehm op podium Naaldwijk NAALDWIJK - Wielrenner Den nis Brehm blijft goede resulta ten neerzetten. De junior uit Wissenkerke behaalde de laat ste weken de ene goede klasse ring na de andere. In Naaldwijk stapte Brehm zaterdag op het laagste treetje van het podium. Winnaar was Björn Schilpe- roord. Maurice Baarendse werd tweede. score bleef echter zoals die aan het begin van het duel al was, 0-0 dus. Vogelwaarde speelde in het ope ningsduel van het toernooi (dat uit een reeks van zes wedstrijden van tweemaal een kwartier be stond) met 1-1 gelijk tegen Ter hole, won daarna met 2-0 van SDO en deelde de punten ten slotte met Hontenisse (1-1). Ter hole verraste na de 1-1 tegen Vo gelwaarde met een 1-0 zege op Hontenisse, maar kon daarna het karwei dus niet afmaken te gen SDO. De eindstand. 1. Vogelwaarde 3-4 (4- 2) 2. Terhole 3-4 (2-D3. Hontenisse 3-3 en 4. SDO 3-1. Simpelaar breekt twee records VLISSINGEN - Erwin Simpe laar kan terug kijken op een ui terst succesvol weekend. Op de Open Belgische kampioen schappen in Leuven behaalde hij de dagprijs door zowel het ko gelstoten (16.97) en discuswer pen (49.98) te winnen. Gisteren verbrak hij op het Open Haagse kampioenschap zijn twee Zeeuwse records. De kogel wierp hij 17.54 (oude record 17.45), ter wijl de discus pas na 51.58 (oude record 50.96) neerplofte. Beide worpen waren goed voor een eer ste plaats. De doelman van Sluis grijpt in de laatste minuut de bal. Het blijft 2- 2. foto Peter Nicolai BIERVLIET - Niet het favoriete Hoofdplaat, maar 'outsider' Sluis sloot gistermiddag het toernooi voor eerste elftallen van de voetbalvereniging Bier vliet winnend af. Sluis hield Hoofdplaat in de finale op 2-2 en sloeg vervolgens vanaf de pe naltystip toe. De derde plaats was voor Biervliet, de vierde voor IJzendijke. Hoofdplaat, was tegen Sluis vrij wel de gehele wedstrijd in de meerderheid, maar het vele bal bezit leidde niet tot een veelheid aan doelkansen. Sluis kwam counterend zelfs zo vaak in het vijandelijke zestienmetergebied dat het zich er na afloop op mocht beroemen zich de meeste doelkansen te hebben ge creëerd. Hoofdplaat kwam door Martin Scherbeijn weliswaar op voorsprong, maar nog voor de rust herstelde Peter Slis het evenwicht. Dezelfde speler schoot ook in de tweede helft (kort voor het eind) nog eens raak, nadat eerder Robbie Jonk man Hoofdplaat voor de tweede keer op voorsprong had gescho ten. Vanaf de penaltystip toonde Sluis zich vervolgens de sterk ste. In de strijd om de derde en vier de plaats bleken Biervliet en IJ zendijke van gelijke kracht. Na een 2-1 ruststand voor Biervliet werd het uiteindelijk 3-3. Voor Biervliet scoorden in de regu liere speeltijd Michel van de Walle (tweemaal) en William Faas. voor IJzendijke Adrie van Haneghem. Paul Verhagen en Johnny Verdurmen. Biervliet werd derde vóór IJzendijke om dat het de strafschoppenserie na afloop won.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 23