'Stil' afscheid strand wachters Sluiskil viert Gildefeesten Boottocht en taptoe voor bewoners van De Sterre Philippine komen weekeinde in tekei van mosselfeesteii IBS Éllsiy Terneuzenaar krijgt werkstraf voor met mes bedreigen broer College Sas wil geen eenrichtingsverkeer meer in Oranjestraat Boekweitfeest druk bezocht College Aardenburg wil 7,4 ton besteden aan wegverbetering Variété-avond luidt twintigste editie van Sterrefeest Clinge in streek Weinig publiek op open dag reddingsbrigade Kloosterzande MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994 van onze verslaggever PERKPOLDER - Een doordrin gende zoete geur van kokosolie waait recht in het gezicht wan neer de top van de dijk van De Perk bij Perkpolder wordt be reikt. De zon neemt afscheid van de Nederlandse zomer, maar een handvol badgasten weigert zich de laatste uurtjes bakken van dit jaar te laten ont nemen. Rechts onder aan de trap is een groep roodhemden druk in de weer. Op een triplex tafel staat van alles uitgestald. Drie plastic voetballen, puzzels, een koffiemok en dergelijke, be doeld als prijzen voor het mooi ste zandkasteel dat die zondag wordt gegraven. De strijd gaat tussen slechts drie deelnemers. De belangstelling voor de open dag van de reddingsbrigade Kloosterzande valt tegen. Van 9 juli tot en met 14 augustus waak ten de mannen en vrouwen van instructeur M. Kruijsen en bri gadevoorzitter mevrouw C. Huisman over de badgasten bij paviljoen De Perk. Zo'n vijfhon derd gulden aan EHBO-mate- riaal werd verplakt aan schram men en allerlei andere 'strand- wonden'. Maar nu de vrijwillige wachters op spontane wijze het seizoen afsluiten en afscheid wil len nemen van hun 'klanten' van de afgelopen zomer, laat diezelf de bevolking het massaal afwe ten. „Wij hebben het onzettend naar ons zin gehad hier. En alles is goed gegaan. Dat is het belang rijkste", reageert algemeen com mandant Kruijsen. Afgezien van een paai- surfers, een vervelende speedboot en twee afgedreven Belgische luchtbedden, hoefde de strandwacht niet in actie te komen. De inzet was voorname lijk preventief. „Laten zien dat we er zijn. Dat helpt ook." De reddingsbrigade van, Kloos terzande was dit seizoen, na een afwezigheid van vier jaar, voor het eerst weer operationeel. Door gebrek aan voldoende vrij willigers moest de strandwacht na 1989 verstek laten gaan. Dit jaar deed de gemeente vijfdui zend gulden in het potje en slaagde de brigade er in rivier- van een medewerker SLUISKIL - In Sluiskil begint donderdag 25 augustus de veer tiende editie van de Gildefees ten. Als rode draad loopt het thema Beieren door het pro gramma, wat tot uitdrukking komt in het gezamenlijk optre den van een Beierse en Sluiskil- se blaaskapel. Schlagerkoning Danny Christian verzorgt zon dagavond een optreden in de feesttent. Donderdag beginnen de feesten met het oplaten van ballons door de jeugd, gevolgd door een demonstratie Delta-zweefvlie gen. Op hetzelfde moment opent de Kanaalzonebeurs de deuren, met om 20.00 uur een modeshow in de beurstent. Vrijdagmiddag vanaf 15.00 uur zijn er kinderspe len, voor de ouderen begint om 14.00 uur een feestmiddag met een optreden van de 'zingende timmerman' Piet van Puyvelde en een bingo. Van 18.00 tot 22.00 uur is er weer de beurs, de spor- tieveüngen vertrekken om 19.30 uur voor de Cofa-trimloop over vijf, tien of vijftien kilometer. De vrijdag wordt afgesloten met een feestavond met de Yankee Doodle Session en diverse plaat selijke artiesten. Zaterdag is er de beurs, een rom melmarkt en het is mogelijk een rondvaart door het Kanaal te maken, 's Middags zijn er rond ritten per paardensjees. een kin dershow. de Gildewandeltocht. gaaibollen-petanque en Hercu- lesspelen met krachtsportde monstraties. Sauerkraut mit Wurst en Beierse muziek geven het thema van dit jaar gestalte, een dansavond met de New Four Band sluit de zaterdag af. Superontbijt Zondag is er in de tent om 10.00 uur een oecumenische dienst met aansluitend een superont bijt. Om 12,00 uur begint de Gil- demarkt in en om de feesttent op het Groenoord, met muziek van de beide blaaskapellen en met diverse demonstraties. Klapper van de Gildefeesten moet de feestavond met de Lou Nielsen Band worden, die Danny Chris tian begeleidt tijdens diens op treden. De organisatoren heb ben er alle vertrouwen in dat de Gildefeesten vele bezoekers zul len trekken. Bestuurslid Wim Dieleman: „We hanteren al jaren dezelfde formule: met uitzonde ring van de zondagavond zijn al le activiteiten, optredens en en tree voor de beurs gratis toegan kelijk. Dankzij medewerking van bedrijven en middenstand kunnen we dit zo houden. We zijn inmiddels een begri gewor den in Zeeuwsch-Vlaanderen." Het optreden van Weldoen door Vermaak op het sportveld in Clinge. foto Peter Nicolai van een medewerker CLINGE - De bewoners van De Sterre in Clinge, het centrum voor verstandelijk gehandicap ten, hebben zich afgelopen weekeinde kunnen vermaken met een boottocht en een tap toe. Zaterdagmiddag maakten ruim honderddertig bewoners en zo'n zeventig begeleiders een rondvaart op het Kanaal van Gent naar Terneuzen. De boottocht is een initiatief van de watersportverenigingen Neu zen en De Honte uit Terneuzen. Beide verenigingen zetten voor deze tocht vijfenvijftig zeiljach ten en motorboten in. Tegen het middaguur verzamelden de vaartuigen zich in de binnenha ven van Terneuzen. Voor het vertrek dronk de bemanning de traditionele oorlam en werden de laatste instructies verstrekt. Omstreeks half twee scheepten de passagiers in en vertrok de vloot richting kanaal. Tijdens de tocht werden de passagiers ge- tracteerd op een hapje en een drankje. Verschillende bewo ners van De Sterre namen als volleerde schippers het roer ter hand. Ter hoogte van de Zand straat maakten de schepen rechtsomkeert naar Terneuzen. Na een tocht van ruim twee uur bereikte men weer de wal. Hier werd het gezelschap verwel komd door de muziekvereniging Irene uit Terneuzen. Muziek Zondag werd ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van De Sterre in Clinge een muzikaal festijn gehouden. Ruim twee honderd muzikanten van vier showbands zorgden voor de mu ziek. De korpsen Thalia uit Axel, Irene uit Terneuzen, Jeugdbe- lang uit IJzendijke en Jong Axel maakten 's middags een rond gang door Clinge. Hierna gaven zij elk een show op het sportveld. Behalve door bewoners van De Sterre werden de optredens bij gewoond door vele Clingenaren. In het voorprogramma werden twee voetbalwedstrijden ge speeld. Een dames- en een he renteam, bestaande uit perso neelsleden van De Sterre, bon den de strijd aan met teams die waren samengesteld uit inwo ners van Clinge. In de pauze trad de plaatselijke fanfare Weldoen door Vermaak op. redders uit Tilburg, Vianen, Boxtel en Vught naar Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen te halen. Vijftien van de 23 brigadeleden moesten zaterdag in Dishoek op voor het A-diploma specialisatie zee. Eén deelnemer zakte voor zijn theorie-examen. Het prak tijkgedeelte werd door iedereen met goed gevolg afgelegd. Aan het groepsexamen deden 115 kandidaten mee van de brigades Oostburg, Vlissingen, Middel burg, Domburg en Kloosterzan de. Hoewel de Brabanders en Utrechtenaren volgend jaar te rugkeren, hoopt voorzitter Huis man toch op meer recruten uit de regio. Iedereen in het bezit van een zwemdiploma kan zich al aanmelden als lid. Tot en met september wordt de aspirant- strandwachters dan in het bui tenbad van Kloosterzande de basisgrepen voor het redden van drenkelingen bijgebracht. In de winter traint de brigade in het Hulster zwembad. Videorecorder en tv gestolen tijdens vakantie TERNEUZEN - De bewoners van een woning aan de Bella- mystraat in Terneuzen merkten afgelopen weekeinde, toen ze te rugkwamen van vakantie, dat ze tussentijds ongewenst be zoek hadden gehad. Vermist worden onder meer een video recorder en een televisietoestel. Een poging tot inbraak in een schoolgebouw aan de Leeuwen laan in Terneuzen mislukte za terdagavond. De politie betrap te de dader op heterdaad. Uit een loods aan de Zwinstraat in Retranchement werden vier hengels meegenomen. Een ko pieermachine en een computer verdwenen uit een bedrijf aan de Wilhelminastraat in Axel. Snelheidscontrole IJZENDIJKE - Bij een snel heidscontrole aan de Isabella- weg bij IJzendijke werden zater dagavond 43 overtredingen ge constateerd. In totaal passeer den er tussen 18.35 en 20.50 uui 198 voertuigen. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 140 kilome ter per uur. Op het traject geldt een maximum van 80 kilometer. van een medewerker TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter mr H. van Breda veroordeelde donderdag een 44-jarige Terneuzenaar con form de eis tot 100 uur werk straf voor bedreiging met een mes, op 30 januari van dit jaar. Er werd hem ook een poging tot het toebrengen van zwaar licha melijk letsel ten laste gelegd, maar mr H. van Breda achtte dit niet bewezen. Tijdens de zit ting bleek de Terneuzenaar nog vol haatgevoelens ten opzichte van zijn slachtoffer, de broer van de verdachte, te zitten. „Ik hoop hem nooit meer te zien, hij is mijn broer niet meer", riep de man vertwijfeld. Het incident had zich afgespeeld in een plaatselijk café. De man vertelde dat hij zich erg had op gewonden over de manier waar op zijn broer zijn kinderen op voedde. „Men laat een kind van negen jaar geen bier drinken", zei hij gisteren. Als oudste lid van het gezin wilde hij als een soort 'vaderfiguur' zijn broer tot de orde roepen. De ruzie dreigde te escaleren, maar na tussen komst van de politie leek de zaak gesust. Totdat de verdach te een half uur later in het café terugkwam met een mes. „Het zat u kennelijk wel heel diep", concludeerde de politierechter. Volgens getuigenverklaringen had de Terneuzenaar zijn mes getrokken en was daarna op zijn broer afgegaan. Ook zou hij met het mes hebben gezwaaid en en kele steekbewegingen hebben gemaakt. Het slachtoffer liep lichte verwondingen aan zijn hand op. „Dat kwam omdat hij een ruitje had ingeslagen. Ik had mijn broer onder me liggen. Als van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - Het verkeer maakt zich op grote schaal schuldig aan overtreding van het inrijdingsverbod in de Oranjestraat in Sas van Gent. Het college stelt de raad daar om voor om het eenrichtings verkeer in de Oranjestraat op te heffen en de straat voor beide rijrichtingen open te stellen. De politie constateerde in maart 1993 dat veel automobilisten te gen de rijrichting in rijden. „Ten opzichte van de huisartsen kan de vraag worden gesteld of zij voor een spoedgeval onderweg waren. Voor de weggebruiker is deze situatie verwarrend en kan daardoor gevaar veroorzaken, doordat men geen tegenliggers vernacht", adviseerde de poli tie. Het college verwacht dat het be sluit een aantal negatieve gevol gen heeft. B en w noemen de ver keersdrukte op de kruising met het Bolwerk en de Watermolen straat en het keren door auto mobilisten in de Oranjestraat om voor het Bolwerk niet de hele rondrit te hoeven maken via de Buitenweg en de Hollandia- straat. Daar staat tegenover dat de situatie veiliger wordt en de handhaving van verkeersbeslui- ten gemakkelijker wordt. Een richtingverkeer blijft gehand haafd in de Buitenweg, Hollan- diastraat, Nassaustraat en Zee- landiastraat. De raad moet donderdag 25 au gustus beslissen over de bodem sanering van het tankstation aan het Keizer Karelplein in Sas van Gent. Daarvoor sluit de ge meente als eigenaar van de grond een overeenkomst met de Stichting Uitvoering Bodemsa nering Amovering Tankstations (SUBAT). Verordening De raad spreekt zich uit over de aanpassing van de subsidiever ordening stads- en dorpsver nieuwing. Die verandering houdt in dat het college niet meer binnen vier, maar binnen acht weken moet reageren op een subsidie-aanvraag. Daar mee vervalt de regeling van 'fic tieve weigering', die bepaalt dat de aanvraag automatisch is af gewezen, wanneer door het col lege niet tijdig op de aanvraag is beschikt, Verder komen donderdag aan de orde de extra kredieten voor de openbare basisschool Prins Fre- derik Hendrik voor het vernieu wen van de lees- en muziekme- thode en het aanschaffen van nieuw meubilair, de aanpassing van de verordening leerlingen vervoer en het herstel van de schade door vandalisme aan de katholieke basisschool De Kree- ke. Voorafgaand aan de raadsverga dering vergadert de commissie financiën op maandag 22 augus tus om 19.00 uur. ik had gewild had ik hem door zeefd met steken. Ik heb me in gehouden. Ik wil helemaal geen ruzie", verweerde de man zich. Officier van Justitie mr C. van Ginkel herinnerde de verdachte eraan, dat hij zelf ook geen onbe kende van de politie was. Het dossier repte over delicten in de zelfde sfeer. „Dat getuigt dat ook u niet direct als voorbeeld dient voor een goede opvoeding." De politierechter hield het op jeugdzonden. „U bent behoorlijk over de schreef gegaan. Toch moet ik u vrijspreken van po ging tot zware mishandeling, omdat dit voor mij niet vast staat. Getuigenverklaringen moeten in dat verband met een korreltje zout worden geno men", oordeelde Van Breda. De broer van de verdachte had overigens in een brief aan Justi tie gevraagd om hem geen ge vangenisstraf op te leggen. Hij kreeg zijn zin, want de acht we ken gevangenisstraf werden om gezet in 100 uur dienstverlening, Hulst viert feest met Steppenrace HULST - De straten rondom de Basiliek in Hulst staan vrijdag 26 augustus in het teken van de twaalfde Steppenrace. De orga nisatie, Bar de Smidse en de winkeliersvereniging Hulst Reynaertstad, verwacht zo'n tien ploegen aan de start te krij gen. Om 19.15 uur is de opening van de stadsmolenfeesten. Een kwartier later wordt het eerste startsein gegeven voor de hin- dernisbaan. Deelnemers moeten een parcours afleggen waarin di verse obstakels zijn opgenomen, zoals ringsteken, een wip, een slalombaam en een vlaggenspel. De sportavond wordt om 19.55 yur vervolgd met een estafette. Daarna beginnen achtereenvol gens de tijdrit, de afvalrace, het kampioenschap der coaches en de koppelpuntenrace. Ter afsluiting van de Steppenra ce heeft in Bar de Smidse een steppenrace-bal plaats met mu ziek van drive-in show Pico Bel- lo. Om 22,00 uur krijgen de win naars hun prijzen. Lichtgewonde bij aanrijding SLUIS - Bij een botsing tussen twee bromfietsers in de Hoog straat in Sluis is zaterdagavond een passagiere van één van de brommers lichtgewond geraakt. Ze moest in het ziekenhuis wor den behandeld. De toedracht van het ongeluk was zondag nog niet precies duidelijk. Een asielzoekersgezin bewondert een van de Deltavliegers van de vliegclub Jan van Gent op het wei land achter het dorpshuis in Zuiddorpe. foto Peter Nicolai van onze verslaggever ZUIDDORPE - De organisatie afficheert het Boekweitfeest zelf als 'het gezelligste feest in Zeeuwsch-Vlaanderen'. Daar valt natuurlijk over te twisten, maar feit is wel dat het tijdens het evenement altijd druk is in Zuiddorpe. De honderden fiet sen (het was mooi weer) en de auto's die bijna tot buiten aan de invalswegen van het dorp stonden geparkeerd, onder streepten die massale belang stelling zaterdag en zondag nog Het recept van het Boekweit- feest is al jaren nagenoeg onge wijzigd: trappist van het vat, ter rassen tussen de oude Lindebo men, een grote rommelmarkt, kraampjes met allerlei snuiste rijen en (bij goed weer buiten) een ouderwets dorpsbal. Dit keer was het de bedoeling het festijn als extraatje een in ternationaal tintje te geven. Asielzoekers uit het plaatselijke noodopvangcentrum demon streerden op het terrein achter de Lindenhof traditionele spe len. Het zakkengooien en ander volksvermaak uit de buitenlan den stonden echter te verdekt opgesteld om ook werkelijk de aandacht van het publiek te trekken. De speciale hapjes die aan de voorkant van het hotel werden verkocht lagen daaren tegen beter in de markt. Veel belangstelling was er voor het delta- en parapentevliegen op een weiland achter het dorps huis. De vluchten werden uitge voerd door leden van vliegclub Jan van Gent uit Nieuwvliet. De zeventiende editie van het Boekweitfeest werd 's avonds af gesloten met het opstijgen van een heteluehtbalon. van onze verslaggever AARDENBURG - Het gemeen tebestuur van Aardenburg wil op de valreep van de fusie met Sluis nog Hink investeren in fraaiere straten. Burgemeester en wethouders stellen voor ruim 7,4 ton uit te trekken voor verschillende wegverbeterin- gen. Het leeuwedeel. 442.000 gulden, wil het college uittrekken voor het 'afmaken' van de aankleding in de nieuwbouwwijk Ouwe Stad. Het plangebied is op een paar kavels na volgebouwd en dus is de tijd gekomen om de ex ploitatie af te ronden, aldus b en w in hun voorstel aan de ge meenteraad. De exploitatiere kening sluit met een tekort van dik acht ton. Het verlies is min der dan aanvankelijk werd ver wacht. De laatste hand aan Ouwe Stad zal worden gelegd door de Hoog straat en de Hanzestraat te voor zien van riolering. Ook komen er in deze straten, net als in de Voorstraat, parkeerplaatsen. De doorgetrokken Zuidpoortstraat wordt aangesloten op de Beek manstraat en geasfalteerd. In het hele plangebied worden ook nog bomen neergezet om de nieuwe wijk echt helemaal 'af te maken. Drie ton hebben b en w over voor herinrichting van het gedeelte Weststraat tussen het kruispunt Marktstraat-Sassenstraat en Busschietersstraat. De inhoud van het planontwerp werd vori ge week in het voorovrleg van raadsleden ongewijzigd van een positief advies voorzien. De raad besluit verder over de lezers schrijven Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commen taren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opga ve van adres en woon plaats worden niet in behandeling" genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 wooixlen. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweiger de brieven wordt niet gecorrespondeerd. 11 rn=L Hofje XXII Dezer dagen wandelden mijn man en ik door de winkelstraten van Middelburg. Zoals ieder jaar kwamen wij uiteraard weer te recht bij het karakteristieke hof je onder de Lange Jan. De vol gende dag lazen wij met verba zing in de PZC dat het hofje plaats moet maken voor win kels, waarvan er al zoveel zijn. Als toerist bekijk je het mis schien anders dan een gemeen teraadslid, maar wij vinden het een schitterend stukje Midi burg tussen al die drukke? keistraten. Beslist geen <j( hoek! Stilstaan bij wat je hoeft niet per definitie achten gang te zijn. Integendeel, opent daarmee je ogen juistv; de waarde van de mooie d J ammer dat er weer zo'n proje ontwikkelaar komt waarvooi gemeente zwicht. Wij hopen; de bewoners zich hier fel te zullen verzetten en wensen daarbij veel succes. M. G. P(< Ploegstraai Nijë Hofje XXIII Het hofje in Middelburg wag zoveel om te doen is, was mij; lijk gezegd niet eerder opge len. Niet alleen omdat ik; vaak in deze stad kom, e vooral omdat het hofje zc past op deze plaats in de Z> se hoofdstad. Als geboren en deels ge Zeeuw kom ik niet uit de Rj stad voor nog meer winkelpa in Middelburg. Nee, ik komt Middelburg naar Middelhui! niet voor een soort kopie; weet ik wat voor stad zonda gen gezicht. Door zo'n hofje af te willen! ken, geeft men blijk onvolds de waardering te bezitten, de elementen die precies K delburg zijn eigenheid en; trekkelijkheid geven. F. AU; J. van Beier erilaai van onze verslaggeefster CLINGE - De bewoners van De Sterre in Clinge feesten in het jubileumjaar het hele jaar door. Van 2 tot en met 4 september wordt in het centrum voor ver standelijk gehandicapten het twintigste Sterrefeest gehou den. Doel van dit jaarlijks te rugkerende feest is de goede contacten tussen de bevolking en de bewoners van De Sterre in stand te houden of te verbete ren. Samen met 140 vrijwilli gers heeft het bestuur van de Stichting Samenwerking Clin- ge-De Sterre een gevarieerd programma in elkaar gezet waaraan talloze artiesten hun medewerking verlenen. Het Sterrefeest begint vrijdag om 20.00 uur met een Zeeuws- Vlaamse variété-avond. Frans de Schepper, Ambras, Jumbo Trio, Piet Brakman, Jantje Koopmans en Dorus (in de per soon van Gerard van Steven- daal). Tremble, Twilight Road Show en Duo Maximaal treden die avond op. Op zaterdag is De Sterre vanaf 14.00 uur het toneel van Vlaamse spelen, modelboten, rondis op een kameel, een rad- avontuur, een ballenbad,ij luchtkasteel, straatanirra grimeren en een trimloop,! Young Ones, de SteenseRaü 'Ut Mag Hin Naom Hen' ei muziekschool Sint Gillis laten die middag van zichho: 's Avonds zijn er optredens' Midnight Team en The De Toys. Circus Toeschouwers kunnen zichs dag vanaf 13.30 uur laten v« den om de rodeo-stier te bi gen en zich opnieuw verniai met talloze activiteiten. Op programma staat deze dagi een show van hondendress Om 10.30 uur verzorgt de Clk fanfare Weldoen door Vein een koffieconcert tijdens kerkdienst. Zondagavond u muziek van Marcel and hisi gic organ, De Bareelen. Te: nieke en The lazy river; band. Circus Bongo heeft in Clinge tenten neergezet. Op en zondag verzorgt het cii een voorstelling. bijdrage van bijna veertigddui- zend gulden in de restauratie van het schip van de Rooms-ka- tholieke kerk aan de Weststraat in Aardenburg. De opknapbeurt kost in totaal driekwart miljoen gulden. Tachtig procent van die kosten worden opgebracht door het Rijk, vijf procent door de provincie en vijf procent door de gemeente. „Als deze restauratie zal zijn af gerond. verkeren alle grote mo numenten in de gemeente Aar denburg in goede tot; zeer goede staat. Verwacht mag worden dat restauraties als deze voor een lange reeks van jaren met aan de orde zullen zijn", merkt het col lege op in het raadsvoorstel. De raadsvergadering wordt gehou den op donderdag 25 augustus. Het openbare beraad in het stadhuis begint om 19.30 uur. PHILIPPINE - In Philippine worden zaterdag 27 en zondag 28 augustus de jaarlijkse mos selfeesten gehouden. Aan het begin van het festijn wordt ge heel volgens de traditie de win naar van de Gouden Mossel be kend gemaakt. Het ereteken is bedoeld voor mensen die zich op een speciale manier verdien stelijk hebben gemaakt voor Philippine en de aanverwante mosselcultuur. Het feest begint al een beetje op vrijdagavond (19.30 uur) met een disco in café Marinet. De of ficiële start is echter zaterdag om 14 uur met de uitreiking van de Gouden Mossel. Dan wordt ook begonnen met het koken (en verorberen) van de lekkernij. Polderfeest in het Belgische Prosperpolder PROSPERPOLDER - In het Belgische Prosperpolder bij de grensplaats Kieldrecht wordt van zaterdag 3 tot en met maan dag 5 september het jaarlijkse Polderfeest gehouden. De 29e editie begint zaterdag om 14.30 uur in de feesttent op het bin nenplein van het Jeugdcen trum. De kinderen kunnen zich dan vermaken met het Katsjoethea- ter, een combinatie van poppen spel met muziek. Vanaf 19.30 uur is er een barbecue-dansant, met discotheek Invaders. Zondag beginnen de activiteiten, geor ganiseerd door de Poldervrien den, om 15.00 uur. De koninklij ke fanfare Leopold en Albertis- ten uit Kieldrecht verzorgt met fanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Namen een muziekfes tijn, Deelnemers aan de schut terswedstrijd op de liggende wip kunnen in de feesttent meedoen aan een wedstrijd. Maandag, de laatste dag van het feest, is er om 10.00 uur een heilige mis voor de overleden parochianen. Na de eucharistieviering begint in de feesttent een non-stop volksbal met muziek van dj Samurai. Dit bal duurt tot 18.00 uur. Behalve diverse demonstri: van oude ambachten, mode ten en -vliegtuigen, veel liver ziek en rondritten met een pi dentram is er vanaf 14.30 uie wedstrijd mosselen opensta om de Philippine-trofee.i 20.30 tot 1.00 uur is het li) meenschapshuis De Kaaiec sen met de Dick Barry E Zondagochtend wordt het I om half negen hervat met! grote (rommel)markt op enfl het Philipsplein. Kloksla? uur start de mosselloop. C): Joppie brengt om 14 uur een! derprogramma. Vanaf 14.30! er oldtimers van de VehicelO Axel te bewonderen. Het fees de markt eindigen omstffl acht uur 's avonds, na eenstó parade van de Beet City i Band uit Sas van Gent ei optreden van De Wanne B kers uit Eeklo. Olifanten ontbijten op Markt in Middelburg MIDDELBURG - Hel 0 Aramannt-Berlin is 26,27d augustus te zien in Middelt Om hierop de aandacht te« gen is er vrijdag 26 augs rond 11 uur een olifantenonl op de Markt in Middelburg dikhuiden nuttigen de maal onder begeleiding van hetP se circus-orkest. Ook wordt een quiz ge waarbij vrijkaarten te zijn en worden onder het put kortingsbonnen verdeeld, recht geven op een kaartje' de halve prijs. Van 10 tot b kan het publiek de dierenvö ven bezoeken. Tijdens het gramma zijn onder meer gen, varkens en lama's te® Het circus zet de tentend het Hof van Tange. Vrijdï zaterdag zijn er voorste® om 16 en 20 uur; zondag oh' 18 uur. Aan de kassa kan< van 10 tot 12 uur terechtvtf voorverkoop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 22