Herstel pand OKK kost meer PZC De Ruytergroep 'een hechte club' Oosterschelde geeft kies van een mastodont prijs Twee dagen lang braderie Tholen Vloer van dorpshuis Sint Philipsland in vakantie vervangen Streek maandag 22 augustus 1994 Wij hebben onze broodprijzen niet verhoogd! En wij verlagen m! onze kaasprijzen! Muziekvereniging vraagt Kapelle extra subsidie lezers schrijven Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commen taren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opga ve van adres en woon plaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweiger de brieven wordt niet gecorrespondeerd 11ii111111 iff Hofje XXII Dezer dagen wandelden mijn man en ik door de winkelstraten van Middelburg. Zoals ieder jaar kwamen wij uiteraard weer te recht bij het karakteristieke hof je onder de Lange Jan. De vol gende dag lazen wij met verba zing in de PZC dat het. hofje plaats moet maken voor win kels, waarvan er al zoveel zijn. Als toerist bekijk je het mis schien anders dan een gemeen teraadslid. maar wij vinden het een schitterend stukje Middel burg tpssen al die drukke win kelstraten. Beslist geen dode hoek! Stilstaan bij wat je hebt hoeft niet per definitie achteruit gang te zijn. Integendeel, je opent daarmee je ogen juist voor de waarde van de mooie dingen. Jammer dat er weer zo'n project ontwikkelaar komt waarvoor de gemeente zwicht. Wij hopen dat de bewoners zich hier fel tegen zullen verzetten en wensen hen daarbij veel succes. M. G. Peters Ploeg straat 14 Nijmegen Hofje XXIII Het hofje in Middelburg waar nu zoveel om te doen is, was mij eer lijk gezegd niet eerder opgeval len. Niet alleen omdat ik niet vaak in deze stad kom, maar vooral omdat het hofje zo écht past op deze plaats in de Zeeuw se hoofdstad. Als geboren en deels getogen Zeeuw kom ik niet uit de Rand stad voor nog meer winkelpoeha in Middelburg. Nee. ik kom voor Middelburg naar Middelburg en niet voor een soort kopie van weet ik wat voor stad zonder ei gen gezicht. Door zo'n hofje af te willen bre ken, geeft men blijk onvoldoen de waardering te bezitten voor de elementen die precies Mid delburg zijn eigenheid en aan trekkelijkheid geven. F. M. Boon J. van Beierenlaan 66 Delft Ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de M.A. de Ruytergroep poseren oud-leden samen met de bevers, welpen en verken ners van nu en hun leiding voor een groepsfoto. foto Ruben Oreel van onze verslaggever VLISSINGEN - 'Een hechte club', zo omschreef voorzitter W. Moraal de scouts van de M. A. de Ruytergroep, die za terdag haar 75-jarig bestaan vierde. Tientallen oud-leden kwamen naar het terrein aan de Gerbrandystraat in Vlis- singen om samen met de be vers, welpen en verkenners van nu de festiviteiten rond het jubileum mee te maken. Naast een rad van fortuin, een loterij en verschillende tradi tionele spelen was er een foto- expositie met materiaal vanaf 1928. die voor veel reünisten aanleiding was herinneringen op te halen. Oud-hopman en erelid W. Roose sr onthulde bij de openingsceremonie een herdenkingsbord De scoutinggroep ging op 11 december 1919 van start onder de naam Christelijke Jonge Mannen Vereniging. Pas na de Tweede Wereldoorlog ont stond door het samengaan met de M. A. de Ruyterstam de huidige naam. De groep vond destijds onderdak in de Willem III-kazerne in Vlissin- gen, die in 1969 vlak voor het vijftigjarig bestaan van de groep door brand werd getrof fen In 1977 betrokken de scouts boerderij Bon Repos aan de Gerbrandystraat. Opgebouwd In zijn feestrede schetste de voorzitter kort de geschiede nis van de M. A. de Ruyter groep. met als hoogtepunt de deelname aan de Wereldjam boree in 1937 en als recent dieptepunt de aangestoken brand die het onderkomen van de groep in december 1991 totaal verwoestte. Met vereen de krachten is de boerderij op nieuw opgebouwd en in sep tember 1993 heropend. De M. A. de Ruytergroep telt op dit moment 67 scouts. „De leden van nu vormen de ton waaruit we in de toekomst weer onze leiding halen, zodat in 2019 het honderdjarig be staan kan worden gevierd", voorspelde voorzitter Moraal zaterdag. „De vitaliteit van de groep anno 1994 staat dat in ie der geval niet in de weg." Een van de mooiste vondsten van de Kor en Bot-tocht was dit jaar de kies van een mastodont. foto Pieter Honhoff Genootschap Kor en Bot doet goede vangst van onze verslaggever ZIERIKZEE - De vangst was niet zo groot, maar wel bij zonder, meent schipper Jaap Schot van de ZZ 8. De 43ste Kor en Bottocht vanuit Zie- rikzee leverde zaterdag on der meer de kies van een mas todont op (voorloper van de mammoet) en een flink deel van een schouderblad Van een mammoet. De kies werd, zoals gebruikelijk bij een bij zondere vondst, geschonken aan het Zierikzeese Marti- tiem Museum. Verder werden botten van 'oerpaarden' en 'oerzeehon- den' opgevist alsmede een el- lepijp van de voorloper van de dolfijn, aldus Schot. „In to taal tien a vijftien voorwer pen, dit jaar was het redelijk succesvol." De Kor en Bot tocht is het jaarlijks uitje van een gezelschap paleontologen (deskundigen van de leer der fossielen), biologen en andere geïnteresseerden. Burge meester J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee, voorzitter van het Genootschap Kor en Bot, was eveneens aanwezig. Het doel van de boottocht is het opsporen van fossielen. Dit jaar waren 45 mensen aan boord, waaronder twee Engel se biologen. „Een goede groep", meent Schot. Putten De schipper liet zijn netten zakken boven twee 'putten' van ruim dertig meter diep in de Oosterschelde. „Dit zijn de diepste plekken en de beste gelegenheid om iets te van gen." De eerste uren werden geen verrassingen in de net ten gevonden. Schot: „Te veel groen. We hesen ontzettend veel bladeren naar boven. Toen ontdekten we plotseling de kies en begon het te lopen." De Oosterschelde is volgens de schipper nog steeds de bes te plek voor de 'fossielen vangst'. „Je kunt zien dat het vroeger land is geweest, je vangt botten van de vreemd ste dieren. Vroeger vertrok ken we nog wel naar de kust bij Domburg, maar die bodem is inmiddels verzand." Bijzon dere vondsten uit de historie van de Kor en Bottocht zijn onder meer haaietanden, bot ten van de mastodont en mammoet en zelfs een 'onder deel' van een sabeltandtijger. Herstel tombe in Kruiningen kost 75 mille van onze verslaggever KRUININGEN - Door zoutaan- slag verkeert de graftombe van Gilles van der Nisse in de Her vormde Kerk in Waarde in slechte staat. Om het monu ment niet verloren te laten gaan, wil het college van Rei- merswaal het graf laten restau reren. Dit kan volgens b en w al leen in Duitsland gebeuren. De kosten van de operatie bedra gen 75.000 gulden. Van dit be drag kan 15 mille uit bijdragen worden gedekt. Voor het reste rende geld wil het college een beroep doen op het monumen tenfonds. Door de inwerking van zout moet het grafmonument worden gedroogd en vervolgens worden geïmpregneerd. Dit is een spe ciaal proces waarvoor de tombe naar Duitsland zou moeten wor den vervoerd. Verder wil het col lege 50 mille uittrekken voor de aanschaf an vijf nieuwe prin ters. De huidige printers, vier stuks, zijn acht jaar oud en fi nancieel afgeschreven, aldus b en w. De raad beslist over deze kwesties in de vergadering van dinsdag 30 augustus. De bijeen komst begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. Magere Bananen Varkenslappen klt0 of Verse Worst kilo Van Doornestraat 2 Goes aanbiedingen geldig t/m 27 aug. Openingstijden: ma. 13.00 -18.00 uur, di. wo. vr, 9.00 -18.00 uur, do. 9.00-20.30 uur, zat. 8.30 -16.00 uur SINT PHILIPSLAND - De Flï- plandse Stichting Dorpsbelan gen wil een extra gemeentelijke bijdrage van jaarlijks ruim tien mille voor de vervanging van een houten vloer in dorpshuis De Wimpel te Sint Philipsland. De werkzaamheden zijn deze zo mer reeds uitgevoerd. De totale kosten bedragen zo'n 74.000 gul den. Als het verzoek wordt ingewil ligd, gaat de jaarlijkse gemeen telijke bijdrage aan de stichting met ruim tien mille omhoog ge durende een periode van tien jaar. De houten vloer in de grote en gymzaal van De Wimpel was dringend toe aan vervanging. Door het uitzetten van de vloer ontstond schade aan de muren. Ook was het loopvlak zo onge lijk geworden dat sporters ge vaar liepen op flinke blessures. De houten vloer met de daar overheen later aangebrachte multifunctionele vloer is verwij derd. Een nieuwe houten vloer ligt erin. Ter bestrijding van de vochtigheid is in de kruipruimte een schelplaag gestrooid. Ook de verwarmingsinstallatie werd aangepast. Hoewel de raad nog geen oordeel heeft uitgesproken over een gemeentelijke bijdrage, is de klus reeds nagenoeg ge klaard. Dat gebeurde in de on langs afgesloten zomervakantie omdat het gebouw door het jaar heen intensief wordt gebruikt. De gemeenteraad bespreekt de kwestie woensdag 24 augustus. Dan komt ook het voorstel aan de orde een monument op te richten ter nagedachtenis van de Fliplandse slachtoffers van de watersnoodramp in 1953. Het betreft een eenvoudig, maar stijlvol gedenkteken in het talud 'van het dijkvak tussen molen en praathuis van de kern Sint Phi lipsland. De raadsvergadering in het gemeentehuis te Sint Phi lipsland begint om 19.30 uur. van onze verslaggever van onze verslaggever THOLEN - Het stadshart van Tholen staat vrijdag 26 en zater dag 27 augustus in het teken van de jaarlijkse braderie. Meer dan 160 standplaatsen zijn uitgege ven. Tal van andere activiteiten vinden plaats rond de kraampjes. Het weekeinde begint vrijdag reeds in alle vroegte. Belangstel lenden kunnen vanaf 06.00 uur dauwzwemmen in zwembad De Spetter en daarna een ontbijtje nuttigen. De braderie op vrijdag begint om 13.00 uur en duurt tot 21.00 uur. De tijden zaterdag zijn van 9.00 uur tot 21.00 uur De kinderbraderie is zaterdagoch tend vanaf 9.00 uur tot 13.00 uur. Wie de koopjes even wil laten voor wat ze zijn, kan een ten toonstelling in de Gasthuiska pel bezoeken met diverse bor- Tas gestolen uit kinderwagen van onze verslaggever GOES - Een 30-jarige inwoon ster van Loenen aan de Vecht is vrijdag van haar schoudertas beroofd in de Ganzepoortstraat in Goes. De vrouw liep met haar echtgenoot over straat toen een man tegen de echtgenoot zei dat hij een vlek in zijn broek had. De man van het slachtoffer begon zijn broek te poetsen. Hierop greep een handlanger van de on bekende man plotseling de tas uit de kinderwagen. De schou dertas bevatte een klein geldbe drag en enkele bankpasjes. duurtechnieken, kantklos knipkunst, houtbewerking bloemschikken. Op de Marfc vrijdagmiddag onder meeri karaoke-show. Jazzballetó pen geven zaterdag demonl ties op de Markt. De traditionele wielerronde^ A-amateurs begint vrijdag 18.30 uur. Het parcours ovei kilometer gaat via de Mol vlietsestraat, Oudelad straat, Oudelandsepoort, i Oudaan, Ten Ankerweg en te over de Molenvlietsestraat. de renners goed doorrijdenii winnaar rond 20.30 uur beke Het braderieweekeinde wt zaterdagavond om 21.30 uut gesloten met vuurwerk. Automobiliste licht gewond van onze verslaggever 1 HEINKENSZAND - Een 34-ji ge inwoonster uit het Dui Bonn raakte zondagmid licht gewond toen zij meth auto van de A58 raakte. Dit beurde ter hoogte van de afd naar Heinkenszand. De Dui raakte enkele borden en k« tot stilstand in de sloot naast weg. De politie wijt het voorvali onoplettendheid van de stuurder. Het slachtoffer m met lichte verwondingen i voerd naar het Oostersche ziekenhuis in Goes maars snel ontslagen. Haar auto si total-loss verklaard. GOES - De politie heeft vrijdag avond rond 4.15 uur proces-ver baal opgemaakt tegen de eige naar van een shoarmazaak in Goes omdat zijn winkel nog open was. De zaak aan de Koe poort moest om 3.00 uur geslo ten zijn. De ongeveer twintig klanten werden uit het etablis sement verwijderd. Extra Belegen Kaas vers aan 1 stuk kilo 129r Saksische Leverworst 100 gram jxr van onze verslaggever KAPELLE - De 50.000 gulden die de gemeente Kapelle heeft toegezegd voor renovatie van het onderkomen van muziek vereniging OKK in Wemeldin- ge, blijkt ontoereikend. Dit heeft de vereniging de gemeen te laten weten. Tegenvallende inschrijfgelden, hogere isolatie- kosten en minder subsidie dan verwacht, nopen OKK tot het vragen van 25 mille extra subsi die. De raad van Kapelle beslist over het toekennen van dit be drag in de vergadering van dinsdag 30 augustus. Volgens het bestuur van OKK bedragen de totale renovatie- kosten voor het gebouw aan de Dorpsstraat nu 150.000 in plaats van de geschatte 117.000 gulden. De gemeente, die zestig procent van de verbouwingskos- ten betaalt, zou dus 75.000 gul den op tafel moeten leggen. Het resterende bedrag zou worden verkregen uit subsidies van de Stichting Maurits in Kattendij- ke en het Prins Bernardfonds. oorspronkelijk begroot op 35 mille. De Stichting Maurits heeft echtèr laten weten garant te willen staan voor 20.000 gul- Portemonnee in supermarkt Goes gestolen GOES - Een 50-jarige inwoner van Nisse is vrijdag in een super markt in Goes-zuid beroofd van zijn portemonnee. Toen de man even niet oplette bij het afreke nen, zag iemand kans de porte monnee. met daarin ruim drie honderd grilden, te stelen. De dader is spoorloos. De politie stelt een onderzoek in. Politie sluit shoaramazaakt Coberco Langhoudbare Halfvolle Melk Favor Koffie snelfiltermaling 250 gram max. 4 pak per klant op=op C. van Damme trekt lijst VVD Noord-Beveland van onze verslaggever WISSENKERKE - De huidige Kortgeense wethouder C. J. van Damme is lijsttrekker voor de VVD bij de gemeenteraadsver kiezingen 9 november op Noord-Beveland. Inwoners gaan die datum naar de stem bus omdat de gemeenten Kort- gene en Wissenkerke met in gang van 1995 één nieuwe ge meente Noord-Beveland vor men. Nummer twee op de WD-lijst is A. P. Dees-de Looff uit Wissen kerke. F. P. Maas uit Kortgene staat nummer drie. De nummers vier, vijf en zes zijn respectieve lijk P. L. de Putter uit Kortgene, E. P. Augustijn-de Visser uit Kortgene en C. A. P. Schippers uit Kats. Unox Familie Soep kip, tomaat 1400 gram jjesr Prodent cool mint, soft mint, gel tintetfris 3x75 ml. op=op den. Dit brengt het totale subsi diebedrag op 125 mille. De mu ziekvereniging overweegt een actie om de rest van het beno digde geld te bemachtigen. Het college van Kapelle wil de 25.000 gulden betalen uit de reservepot voor cultuur en recreatie. B en w willen 250 mille beschik baar stellen voor aanpassing van de riolering in Schore. Voor al na hevige regenval kan het riool van Schore het water niet verwerken. Een recent onder zoek heeft aangetoond dat de voorziening tevens sterk is ver ouderd. Verder moet het riool worden aangepast aan de aange scherpte milieuwetgeving. De werkzaamheden vinden met na me plaats om en nabij de Boom- weidelaan, de Langestraat en de Steenweg in Schore. Door deze investering wordt de vergroting- van het riool in de Prinses Irene- straat, de Prinses Julianastraat en de Molenstraat in Wemeldin- ge voorlopig opgeschoven. Wan neer dit karwei wordt voltooid is nog niet bekend. De vergadering begint om 19.30 uur in het ge meentehuis van Kapelle. Dobbelman Compact navulzak a 2 kilo 124T

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 18