Het zijn de vrouwen die het doen Eindelijk goud voor Italië PZC Bortolami maakt gebruik van dure misser Museeuw Atlanta voor Everaert steeds concreter sport 16 Genante vertoning bij strijd om wereldtitel puntenkoers Zeeuwen blazen een aardig deuntje mee op NK beachvolleybal Ook Stich en Rosset prooi Boris Becker MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994 PALERMO (ANP) - Onder de Si- ciliaanse ploert stak de Oranje zon afgelopen week lijkbleek af. Het was maar goed dat een 30- jarige politieagente uit Hoofd dorp het fletse oranje een gou den glansje gaf. En een jongelin- ge uit Zuid-Holland haar kwali teiten bevestigde. Anders wa ren de WK op de baan voor Ne derland op een fiasco uitgelo pen. De negen mensen sterke Neder landse afvaardiging - zes man nen en drie vrouwen - speelde door de bank genomen een meer dan bescheiden rol. Vooral de mannen figureerden. Ingrid Ha- ringa poetste het tanende imago, zover daar nog sprake van is, tenminste nog op. Met haar vierde wereldtitel op rij in de puntenkoers. Het waren de vrouwen die het deden in een buitenwijk van Pa lermo op de piste van het Paolo Borsellino-stadion, genoemd naar een door de mafia geliqui deerde rechter. Al voldeed Ha- ringa niet aan de verwachtingen op de sprint. Voor het eerst viel de Noordhollandse op dat on derdeel buiten de prijzen. Aan Maria Jongeling, het veelbelo vende talent uit Rijswijk, kan de KNWU (Koninklijke Nederland se Wielren Unie) nog ontzettend veel plezier beleven, mits de bondsbonzen alert zijn en haar de mogelijkheden bieden. De studente bewegingstechno logie eindigde bij de achtervol ging als vijfde en op de punten koers als dertiende. Ze bevestig de daarmee haar wereldtitels bij de junioren die ze verleden jaar in Perth behaalde. De mannen stelden ronduit te leur. Een achtste plaats op de ploegenachtervolging (Nijdam, Van Bon, Pieters en Den Bra- ber), uitschakeling in de voor ronden van de individuele ach tervolging (Nijdam, Rozendaal, Pieters), kansloos optreden van Van Hameren in de keirin en 1 kilometer. En een teleurstellen de prestatie van Pieters - ge deeld elfde - op de puntenkoers. Deze magere rapportcijfers wor den een beetje opgewaardeerd door de zesde plaats van Van Bon op de race om de punten za terdagavond. Regenboogtrui Een genante vertoning, waarin de indruk bestond dat de profs links en rechts weer afspraken hadden gemaakt. Om vooral te verhinderen dat een amateur de regenboogtrui om zijn schou ders zou krijgen. Het textiel kwam nu terecht bij de Zwitser Bruno Risi. Een beroeps uit het Zesdaagse-circuit, waar combi nes net zo gewoon zijn als het chaotische rijgedrag van de Pa- lermelitanen. De Nederlanders kwamen er niet aan te pas, om dat Risi na dertig van de hon derd ronden er tussenuit kneep. In gezelschap van de Deen Pe tersen en de Oostenrijker Sto- cher. Beiden amateurs, die op zichtig meewerkten de Helveet aan zijn derde wereldtitel te hel pen. Het veld gedoogde de ontsnap ping, liet Risi een rits punten verzamelen en stond ook toe dat het drietal op acht ronden voor het einde een ronde voorsprong nam. De koers was gelopen. „Wat me vooral teleurstelt, is dat ik niet heb kunnen mee doen", stelde Pieters sip vast. „Dat frustreert. Ik had een ver keerde versnelling gemonteerd. Dat is echter geen excuus." Over afspraken was Pieters nau welijks iets bekend. Niemand had hem benaderd. Wel had de Zwanenburger de idee dat de Italianen „in de slag zaten". Maar staalharde bewijzen had de Nederlander ook niet. Leon van Bon, twee jaar geleden in Barcelona winnaar van het zil ver, uitte tussen de regels zijn bedenkingen over het bescha mende verloop van de koers. Maar de 22-jarige renner uit de ploeg van Jan Raas hield wijse lijk zijn mond. Palermo (Ita). WK baan, mannen, keirin, eerste ronde, eerste twee naar tweede ronde: Eerste serie: 1 Neiwand (Aus) 11,166, 2. Yokota (Jap), 4. Van Hameren (Ned). Her kansing, eerste serie, eerste twee naar tweede ronde: 1. Arrue (Chil) 11,301, 2. Solt (VSt). 8. Van Hameren. Tweede ronde, eerste vier naar finale, eerste serie: 1. Hübner 10.879, 2. Har nett, 3. Pans, 4. Schoefs, tweede se rie: 1. Nothstein 11,087, 2. Arrue, 3. Fiedler, 4. Guidoni, Finale- 1. Nothstein 11,270. 2 Hüb ner, 3. Paris, 4. Schoefs, 5. Fiedler, 6. Harnett, 7. Guidoni, 8. Arrue. Puntenkoers finale: 1. Risi (Zwi) 35 punten, 2. Petersen (Den) 18. 3 Sto- cher (Oos) 14, 4. op één ronde: O'Grady (Aus) 26, 5 Baftï (Ita) 25, 6. Van Bon (Ned) 22,11. Pieters (Ned) 5. Stayeren, finale eerste manche: 1 Podlesch/Durst (Dui) 2. Roland Ko- nigshofer/Igl (Oos), 3. Rellensmann/ Dippel (Dui), 4. Kuttel/Aebi (Zwi), 5. op één ronde. Tresin/Valentini (Ita) Tweede manche: 1. Roland Konigs- hofer, 2. Podlesch, 3. Tresin, 4 Kut- tel, 5. Dauwe. Eindstand: 1. Podlesch 85 punten, 2. Roland Konigshofer 57, 3. Tresin 42, 4. Kuttel 42. van onze verslaggever SCHEVENINGEN - Is het ei genlijk wel denkbaar, een na tionale. titelstrijd beachvolley bal zonder inbreng uit Zeeland, de provincie van zee en zand stranden, met de meeste zonu- ren van Nederland? Nee dus. Al jaren spreken Zeeu wen een behoorlijk woordje mee in het Nederlandse beachvolley- bal-circuit. De podiumplaatsen bij toernooien uit het NCTB-cir- cuit zijn niet meer te tellen op de vingers van één hand. Scheveningen Zestien mannenkoppels waren in het afgelopen weekeinde ac tief op de masters van het NCTB-circuit, het Nederlands kampioenschap op het strand van Scheveningen. Zes van 32 spelers hebben öf hun roots in Zeeland óf wonen er nog steeds. Michel Everaert, Peter Verburg, Joop Dees, Quinten van de Vrie, Rinie Boutens en Rob Lantsheer. Verburg (Goes) heeft met maatje Dees ('s-Heer Arendskerke) pio nierswerk verricht. De spelers van de Vlissingse tweede-divi sionist WS '92 pikten het beachvolleybal in 1989 op. Dishoek Verburg: „Wij zijn ermee begon nen, trainen bij Dishoek en Zou- telande. Kwamen we op een toernooi waar ook eredivisie spelers meededen, speelden we ze met 15-2,15-3 van het veld. Bij VVS leefde het beachvolleybal ontzettend." Everaert: „Op Dis hoek werd heel fanatiek ge speeld. Toen moest het beach volleybal op de stranden van Zahdvoort en Scheveningen nog doorbreken." Dees: „Dat er op dit NK vier spe lers van WS meedoen, zegt iets over het strandvolleybal in Zee land." Hij doelt daarmee ook op de tweede afvaardiging van VVS, Quinten van de Vrie en Rob Lantsheer. „Hier spelen louter eredivisie- of ex-eredivi sie-spelers. Dat er dan twee teams van VVS rondlopen, is uniek", vindt ook Lantsheer. Dees: „Dat het Zeeuwse beach volleybal sterk staat, heeft dui delijk ook te maken met de aan trekkingskracht van het strand." Boutens: „Mensen die in het oosten van het land wo nen. hebben nauwelijks binding met de zee." Hulstenaar Everaert, gisteren met Sander Mulder op NK de sterkste van Nederland, en Goe- senaar Boutens - samen een team vormend met Amsterdam mer Marko Klok - hebben Zee land inmiddels verlaten. Everaert vindt het prachtig dat Zeeuwen een aardig deuntje meeblazen in het nationale beachvolleybal-circuit. „Ik ben chauvinist genoeg om te zeggen dat er zoveel mogelijk Zeeuwen in finales moeten zitten. Dat is alleen maar mooi." Boutens: „Het zijn ook niet de minsten die uit Zeeland komen. Ik denk dat ze, in welke samen stelling ook, tot de top 8 van Ne derland horen." Uitschakeling Die plaats was de inzet toen Van de Vrie/Lantsheer en Dees/Ver- burg het tegen elkaar moeten opnemen. Beide koppels had den één wedstrijd verloren en werden veroordeeld tot de ver liezersronde. Een tweede neder laag zou uitschakeling beteke nen. Het kwartet WS'ers werd weggemoffeld op veldje 5 op het Scheveningse strand. Geen knus stadionnetje, zelfs geen luchtkussen die ballen konden tegenhouden. Gewoon, een net, vier spelers, enkele Zeeuwse familieleden en een stevige bries. Van de Vrie en Lantsheer - bij het NTCB-toernooi van Zoute- lande nog heer en meester in de troostfinale - kregen geen voet aan de grond bij Dees en Ver burg. Het koppel uit Zuid-Beve land nam vlot een voorsprong van 10-2. Van de Vrie en Lants heer kwamen knap terug tot 10- 10, maar stapelden in de slotfase fout op fout: 15-10. Van de Vrie en Lantsheer eindigden op de negende plaats. Dees en Ver burg struikelden een wedstrijd later en legden beslag op de ze vende stek. Ook voor Boutens is het toer nooi snel voorbij. Met Klok was de speler van eredivisionist ZVH uit Zevenhuizen als derde ge rangschikt in Scheveningen. Maar het loopt niet bij het duo dat onlangs nog de finale be haalde bij het beachvolleybal- toernooi op de Dam in Amster dam. Een verrassende nederlaag in de eerste ronde tegen Lants heer en Van de Vrie (15-9), zou la ter onoverkomelijk blijken. Al leen Everaert, in het afgelopen seizoen verkozen tot beste beachvolleyballer van Neder land, blijft als Zeeuw overeind. Met Mulder was Everaert in de finale te sterk voor schreeuwle lijk John Stubbe en maatje Fer ry van Hal: 12-6, 12-9. Uitslagen Scheveningen. NK-beach volley bal, finale mannen: Everaert/Mulder - Van Hal/Stubbe 12-6. 12-9 Vrouwen, finale: Van der Ven/Schoon - Heieen en Lilian Crielaard 12-6, 12-9, De Italiaanse ploeg pakte met overmacht de laatste wereldtitel honderd kilometer tijdrijden. fot< PALERMO (ANP) - Een week lang dienden de Italianen te wachten op de klanken van de nationale hymne. Op de baan hadden de Azzurri zich in het velodrome tevreden moeten stel len met drie bronzen medailles. Gisteren beloonde de tijdrit- ploeg het geduld. Voor de derde keer op rij won de Squadra Azzurri de wereldtitel racen tegen het uurwerk voor landen. Met overmacht voor Frankrijk en Duitsland. Bij de vrouwen ging de titel voor de vier de keer sinds de invoering in 1987 naar Rusland (twee keer naar de Sovjetunie). En ook voor de laatste keer. Vanaf volgend jaar komt de discipline niet meer voor op het pro gramma. Tanende belangstelling van de bij de Internationale Wielren Unie UCI aangesloten landen - bij de vrouwen kwamen slechts zes naties aan de start - is een van de redenen. Maar het belangrijkste argument is dat het onderdeel commercieel nau welijks interessant is voor de UCI. Nederland had bij zowel de vrouwen als de mannen geen ploeg aangemeld. Te weinig specialisten, was de voornaamste bewee greden. Voor de Italianen was het een prestigezaak de laatste te vergeven titel voor de ploegentijdrit in eigen huis te houden. Co lombo, Andriotto, Contri en Salvato stelden de weinige tifosi on derweg en de ongeveer tweeduizend in het velodrome niet teleur. Palermo (Ita). WK, ploegentijdrit. Vrouwen, 50 km: 1. Rusland (Sokolova, Ilaliaseva, Boebnenkova, Polhanova) 1.04.55, 2. Litouwen 1.05.39, 3. Ver enigde Slaton 1.05.53, 4. Spanje 1.06.51, 5. Italië 1.07.07, 6. Duitsland 1.09.15. Mannen, 100 km 1. Italië (Colombo, Andriotto, Contri, Salvato) 1.57 54, 2. Frankrijk 2.00.42, 3. Duitsland 2.00.55, 4. Zweden 2.01.46, 5. Zwitserland 2.02,19,6 Spanje 2.03.11. wmÊÊÊ^mm Hulstenaar met Sander Mulder ongenaakbaar op NK beachvolleybal van onze verslaggever Mark Caldenhoven SCHEVENINGEN - Het bleef seconden- lang stil. De rimpels op zijn voorhoofd knepen samen. Het was dan ook lang ge leden dat Michel Everaert een bezoekje aan Hulst had gebracht. „Begin januari, denk ik." Je kon een speld horen vallen, opnieuw een denkpauze. Dan: „Nee nee, niet in januari, op Eerste Paasdag. Ik weet nog dat ik me er op verheugde om met m'n vader en broertje naar de Ronde van Vlaanderen te gaan kijken." De agenda van Michel Everaert heeft nau welijks maagdelijke, witte pagina's. Hij staat stampvol. Met reisschema's naar tropische bestemmingen, de internatio nale beachvolleybal-kalender, trainingsu ren, noem maar op. Hij somt een sche maatje op dat hij de laatste maanden af werkte. „Bulgarije, Nederland, Mallorca, Marseille, terug naar Nederland, Puerto Rico, weer Nederland, Brazilié. Neder land." Met compagnon èn vriend Sander Mulder heeft Everaert maar één doel: de Olympi sche Spelen van 1996 in Atlanta. Het sterkste beachvolleybal-koppel van Ne derland, ongenaakbaar op het NK beach volleybal, timmert stevig aan de weg. „At lanta wordt inderdaad steeds concreter. Een halfjaar geleden riep ik nog dat San- der en ik daar wel even naar toe zouden gaan. Dat stond wel stoer, vond ik. Maar ik realiseerde me niet dat het daadwerke lijk zo dichtbij zou komen." Hun prestaties tijdens diverse beachvol- leybal-toernooien uit de zogenaamde FIVB-World Series heeft het duo Everaert /Mulder geen windeieren gelegd. De twee hebben er slecht zicht op. maar schatten zichzelf in tussen de nummers 10 en 20 van de wereld. Het IOC laat 24 duo's toe op de Olympische Spelen in Atlanta. „Als je je op het WK bij de eerste 24 speelt, ga je. Bovendien mag een land maximaal drie koppels sturen, Brazilië en de Verenigde Staten hebben echt een grenzeloos arse naal, maar ook zij mogen maar drie teams sturen. Dat kan voor ons een voordeel zijn." Smaak Everaert. (31) kwam eigenlijk door 'broer tje' Peter Paul in aanraking met beachvol leybal. „Hij werd in '90 tweede van Neder land. Ik dacht: als hij tweede kan worden, moet ik toch kampioen kunnen worden." Hij had de smaak snel te pakken. Nog steeds verbaast het Everaert zelf dat hij zo goed meekomt. Ook in Scheveningen. „Ik sta hier regelmatig bij andere koppels te kijken. Dan denk ik: goh, wat doen ze dat toch knap." Everaert zegt met klem dat hij met part ner Mulder een perfect koppel vormt. De twee vormen een eenheid. „Sander is atle tisch, doet dingen die ik absoluut niet kan." En, zegt Everaert, ze maken gewoon minder fouten dan hun tegenstanders. „Ze worden ziek om tegen ons te spelen. Sander en ik zeggen wel eens: we winnen omdat we betere vrienden zijn dan de an deren. Aan de andere kant: als je niet kunt serveren, stoppen, passen en een set-up kunt geven, red je het écht niet." Dat hij zelf op topniveau speelt, heeft lou ter te maken met zijn perfecte concentra tie. „Bij Morres in Hulst speelde ik als 15-, 16-jarige regelmatig 1 tegen 1 op een klein veldje. Dat waren wedstrijdjes van vier minuten. Bleef je geconcentreerd en maakte je geen fouten, won je dat potje. Heel simpel." Buiten het veld veront schuldigt Everaert zich met enige regel maat voor zijn ietwat nonchalante hou ding. „Dat is mijn manier van ontspannen zijn, zodat ik me tijdens de wedstrijd voor de volle honderd procent kan concentre ren." Nu Atlanta nadert, moeten Everaert en Mulder er meer en meer voor laten. „We moeten nu punten gaan sprokkelen en ons kwalificeren voor het WK." Maar geld schieters liggen niet voor het oprapen. „Daar zou de NeVoBo zich mee bezig moe ten houden", denkt Everaert. „Beachvol leybal heeft de laatste jaren veel aan pu bliciteit gewonnen, Sander en ik zijn re gelmatig opgedoken in de media. Wij heb ben iets te bieden. Daar zou een sponsor toch in moeten geloven." Italiaan wint na Leeds ook Ziirich ZURICH (ANP) - Johan Mu- I' seeuw bezit de bijzondere gave gewonnen wedstrijden in de laatste meters uit handen te ge ven. De sterkste Belg uit het profpeloton liet zich zondag voor de tweede keer dit seizoen van zijn domste kant zien. In de laatste meter van het Kam pioenschap van Zürich glipte de Italiaan Gianluca Bortolami op de wielerbaan in Oerlikon binnendoor om zijn tweede wedstrijd voor de wereldbeker in amper acht dagen te winnen. I Voor de verbijsterde Museeuw restte slechts de koppositie in het wereldbekerklassement. Die nam de kopman van GB-MG over van de Moldaviër Andrei jj Tsjmil. Johan Museeuw won dit seizoen i: de Amstel Gold Race. De Ronde van Vlaanderen en Zürich had- den ook op zijn erelijst moeten prijken. Begin april liet Mu- I seeuw zich echter in de sprint j verrassen door Gianni Bugno. I Zondag was het opnieuw een j Italiaan die een tactische blun- der van de Belg afstrafte. Museeuw stormde op de wieler- I baan in Oerlikon blind op de streep af, Maurizio Fondriest had zich al gewonnen gegeven, Bortolami leek in de derde posi- i; tie ook kansloos. Tot Museeuw de binnenkant volledig vrij gaf. De Italiaan dook als een volleerd 1 baanrenner in het gapende gat I en won precies een week voor j zijn 26e verjaardag zijn tweede 1 wereldbekerwedstrijd op rij. In Leeds was hij vorige week in de 1 finale ook al de slimste geweest. In tegenstelling tot Museeuw kent Bortolami de piste wel. De i Milanees finishte als junior als tweede op de WK achtervolging ij in 1986. „Museeuw lette over zijn schouder op Fondriest. Daar- door ontstond aan de binnen kant het gat waar ik van kon profiteren. Het beetje ervaring •l op de baan kwam me goed van j! pas", vond Bortolami. Ontsnapping ij De ontknoping volgde op een le- 1 vendige wedstrijd, die geruime i' tijd in het teken stond van een tl lange ontsnapping van de Ita- i liaan Fabio Roscioli en de Span- il jaard Jose Maria Ahedo. Op 35 kilometer van de finish liep eg eerste peloton van 31 renneij het duo in. Op de Regensbetj een klim van 600 meter met eg maximaal stijgingspercentag van 18 procent, brak de groept tweeën. Pogingen om weg te komen va de Italiaan Chiappucci. de Dee Riis, de Zwitser Richard en ft Fransman Virenque liepen o niets uit, waarna Museeuw, wij naar in 1991, in de sprint vrijspe leek te hebben. De Belg verprui ste zijn nagenoeg zekere ovei winning. De Zwitserse wedstrijd over 24; kilometer gaf een week voor ft individuele wegwedstrijd oplijj WK een aardig beeld van de ret- ners met vorm. Chiappucci Riis waren de hele dag actkj Fondriest lijkt zijn oude niveau weer te benaderen, Gianni Bug. no handhaafde zich ook in ft voorste gelederen. Opwarmer De Nederlanders, met tien a; de start, waren nergens te ziet Bouwmans, die geen idee heë waarom hij is geselecteerd voj het WK, bereikte als eerste Hd lander de finish. De Brabande eindigde als 35e, op 3.37 v winnaar. Dekker was op de 5i plaats, met een achterstand va van 5.25, de tweede Nederlandei Breukink en Rooks gebruikte de race kennelijk als opwarma voor het WK. Ze stapten af. N als Toni Rominger, die vervol gens besloot de wereldtitelstrrc definitief aan zich voorbij tela ten gaan. De Zwitser, die in d( Tour al opgaf, acht zich kanslo» voor de regenboogtrui. Kampioenschap van Zürich, achtsh wereldbekerklassieker: 1 lami (Ita) 243 km in 6.14.11, 2. H seeuw (Bel), 3. Fondriest (Ita), Chiappucci (Ita), 5. Riis (Den), 6 Pu- tini (Zwi), 7. Richard (Zwi), 8 Furie (Ita), 9. Armstrong (VSt), 10. Caa grande (Ita), 11. Ghirotto (Ita), il Bugno (Ita), 13. Bólts (Dui), 14. Vim que (Fra), 15. Poelnikov (Rus), 3i Bouwmans 3.37, 54 Dekker 5,25,a Mulders 11.16, 90. Boogerd, 107 Vos kamp 13.04,115. en laatste Oetsjakn (Oek) 21.14. 187 coureurs gestart Stand wereldbeker: 1. Museeuw IS punten, 2. Bortolami 116, 3. Tsjtó (Mol) 115, 4. Furlan 87, 5. Armstrocj 80, 6. Baldato (Ita) 67, 7. Bugno 63,i Chiappucci 54, 9. Ballerini (Ita), Bh zin (Rus) en De las Cuevas (Fra) 56 Gianluca Bortolami glundert breeduit na zijn overwinning in rich. Museeuw (links) kijkt zuur, maar is de nieuwe leider incf wereldbeker. Rechts Fondriest. foto Reu» NEW HAVEN/INDIANAPO LIS (DPA/RTR/SID/AFP) - Boris Becker heeft zich op geworpen als kanshebber voor de Grand-Slamtitel van New York. Op de baan, en achter de microfoon. De Duitser won het met twee miljoen gedoteerde tennis toernooi van New Haven, na overwinningen op landge noot Stich en Rosset. „Ik zou niet weten waarom ik de US Open niet zou kunnen win nen. Het gaat met de dag be ter." De 41e toernooizege van Becker ging gisteren ten koste van Mare Rosset, die de dagen ervoor Medvedev en Kafelnikov had verrast. Meer nog dan de Zwitser, die met 6-3 7-5 verloor, voelde Michael Stich zich in New Haven het slachtoffer. Bec ker zette de nummer één van de plaatsingslijst zaterdag met 6-2 7-5 aan de kant. In de tweede set leidde Stich met 5-2. „Ik maakte me' op voor een derde set", bekende Becker na afloop. Stich was zwijgzamer over het vervolg. Zo zwijgzaam was hij op de baan niet geweest. Bij 5-3 maakte de nummer één van Duitsland zich op voor zijn service. Becker liet hem ech ter lang wachten. Te lang volgens Stich, die er vervol gens te lang over doormop- perde en vier games op rij in leverde. „Hij werd om de één of an dere reden boos", hield Bec ker, in New Haven derde ge plaatst, zich op de vlakte. „En tennis speel je niet al leen met de armen maar ook met het hoofd", voegde hij er nog aan toe. „Speelde Becker oneerlijk of slim?" luidde de vraag aan de verliezer. Zijn protesten over de vertragingstechnie ken van zijn aartsvijand wa ren bij de arbiter niet in goede aarde gevallen. En dus bleef Stich stil. Een dag later bleef ook Rosset, on danks de services van over de 200 kilometer per uur, het antwoord schuldig. Wayne Ferreira had weinig moeite het toernooi van Indianapolis op zijn naam te schrijven. De Spanjaard Corretja klaarde het zwaar ste klusje door in de kwartfi nales de nummer één van de plaatsingslijst Edberg uit te schakelen. Een ronde verder leek Corretja alles verleerd. De Zuidalrikaan won met 6-1 6-2. In de allesbehalve span nende eindstrijd kreeg de Fransman Delaitre evenveel games. New Haven (VSt). Mannen, 2 miljoen gulden, kwartfinales: Rosset (Zwi/7) Medvedev (Oek/2) 6-3 3-6 7-6. Becker (Dui/3) - Washington (VSt) 6-2 6-4, Kafelnikov (Rus/61- Göllner (Dui) 7-6 5-7 6-4. Halve fi nales: Becker-Stich (Dui/1) 6-2 7- 5, Rosset - Kafelnikov 7-6 6-3. Fi nale: Becker - Rosset 6-3 7-5. Dubbelspel, halve finales: Haar- huis/Eltingh (Ned) - Adams/Ol- hovski (VSt/Rus) 7-5 6-4. Indianapolis (VSt). Mannen, 2 miljoen gulden, kwartfinales: Corretja (Spa) - Edberg (Zwe/3) 1- 6 6-2 6-4, Karbacher (Dui) - Rene' berg (VSt) 7-5 6-4 Halve finales: Ferreira (ZAf/7) - Corretja 6-16-2, Delaitre (Fra) - Karbacher 7-5 6 4. Finale: Ferreira - Delaitre 6-26 L Montreal (Can). Vrouwen, 1,6 miljoen gulden, kwartfinale: Pierce (Fra/4) - Wiesner (Oos) 6-1 6-1. Halve finales: Sanchez-Vica- rio (Spa/2) - Date (Jap/3) 2-6 6-16- 2. Graf (Dui/1) - Pierce 6-3 6-4, Fi nale: Graf - Sanchez 5-7 3-0 afge broken wegens regen. j Graz (Oos). Mannen, 225.000 gol den. Halve finales: Clavet (Spa' 8) - Nargiso (Ita) 6-1 6-0, Schalier (Oos/2) - Santoro (Fra/6) 64 7-6. Finale: Clavet - Schalier 6-2 2-66- Dubbelspel, finale: Connell/Gaj- braith (Can/VSt/1) - Haarhuis/0- tingh (Ned/2) 6-4 7-6. Michel Everaert tijdens het 'beachvolleybaltoernooi', eerder dit seizoen in de TDK-hal van Breda. foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16