Wie is die kale met dat dikke lijf? Kruiningen verplettert Kapelle: 10-1 Tweeling Janssen geveld door panne Goes weer winnaar in Heinkenszand Vlissings Liberia-elftal keert terug in de tijd \f t\. Yï Programma bekervoetbal van onze verslaggever Koen de Vries VLISSINGEN - Zo'n 150 Vlis- singers gingen zaterdagavond op'sentimental journey'. Ze be zochten de voetbalwedstrijd lussen bet Vlissingen van tien jaar geleden en de huidige der deklasser. Het oude Vlissingen gaat ook wel als al het 'Liberia- elftal' door het leven. Tien jaar geleden maakte de ploeg een op merkelijke trip naar het Afri kaanse land. Het waren er misschien niet teel. maar degenen die de moeite hadden genomen om naar de Irislaan te komen, waren kenners. De koppen konden niet kaal, de haren niet grijs of de bui- J ken niet dik genoeg zijn, de na- men werden feilloos gereprodu ceerd. Bij sommige spelers was dat bepaald niet moeilijk. Ron van Dam speelt (weer) voor Vlis singen en mannen als Hans de Roover, Ron van Huizen. Frans Schaap en Taco van den Velde herkent iedereen uit duizenden. Maar bij Eric Aarden, Jaap Meerman en Peter Damen lag dat duidelijk anders. Het pu bliek kwam er, na het wegstre- van wat- namen uit het pro grammablad, met vereende krachten achter dat die 'kale met dat dikke lijf Eric Aarden moest zijn. Het klopte. De Bra bander, die zijn voetbalschoe nen vijf jaar rust had gegund, speelde niet eens onaardig. Hij deed het naar eigen zeggen rus tig aan. „Maandag staan ze weer hJ op me te wachten." ,jJaap Meerman leverde na een ijj paai' minuten ook geen pro bleem meer op. De Arnemuide- van een afstandje onher kenbaar vanwege zijn uiterst kapsel, onderscheidde „I zich net als tien jaar geleden sa men met Ruud Cornelis in het centrum van de verdediging. Meerman, met zijn 41 jaar de oudste van het gezelschap, stel de er nog even prijs op om duide lijk te maken dat de tijd alleen vat had gekregen op zijn haar- Verder was hij afgetraind ■als altijd. Inderdaad: geen gram teveel. Een juffrouw had de gang naai de Irislaan gemaakt voor slechts één oud-Vlissinger. Het ging om Ron Kapelle. Terwijl de wed strijd al een kwartiertje bezig was, nam ze plaats op de tri bune. „Eens even kijken, waar is- die nou." Met stemverheffing: „Is het die nummer zestien???" Licht gillend: „Eeeeh jaaaah. Oooh, wat heeft ie een melkfles sen gekregen!!!" Voor de oud-Vlissingers is het spelen van de wedstrijd maar bijzaak. Het gaat hen vooral om - in rugbytermen - de derde helft. De herinneringen aan de trip naar Liberia vlinderen nog regelmatig door de grijze cellen. Wat is leuker om er samen nog eens bij stil te staan. En om eventuele romantische gedach ten weer tot normale proporties terug te brengen. Dat laatste is duidelijk nodig. „Niet alleen de reis, maar het he le seizoen was fantastisch", zegt elftalbegeleider Philip Krant. Hij refereert aan het treffen te gen Oostkapelle, een week na te rugkomst. Het aantal toeschou wers bij deze wedstrijd om de he gemonie van het Zeeuwse voet bal komt ter sprake. „Zesdui zend", weet de één. „Ik dacht 4800", zegt een ander. Het plak boek van Kees Vermunt, waar over later meer, biedt uitkomst: 'Ruim drieduizend toeschou wers aan de Irislaan', kopte de PZC. Ook over een andere bizarre ge beurtenis wordt driftig gero mantiseerd. Een groep Libanese zakenlieden probeerde de Zeeu wen over te halen tot het spelen van een extra vierde wedstrijd. Kees Vermunt: „We hebben het toen niet gedaan, het was iets te veel van het goede. Maar hoe veel wilden ze ons er toen voor betalen? 28.000 gulden?, 22.000 gulden? Ik weet het niet meer." Iemand zet in op 25.000 gulden. Koen Mijnheer, die meereisde als verslaggever van de PZC brengt uitkomst. „Vierduizend dollar. En de dollar stond toen op 3,56, dus reken maar uit." Jongedame Kees Vermunt, inmiddels 64 en bezig met het afbouwen van zijn 35-jarige carrière als trainer, heeft voor deze speciale gelegen heid zijn plakboek meegeno men. Al bladerend schieten fo to's voorbij waarvoor zelfs een etnoloog de moeite zou nemen zijn bril op te zetten. Zoals bij die waai' Vermunt staat afgebeeld bij een witgekalkte jongedame. „Dat was de maagd van het dorp", weet de Roosendaler. „Wie haar aanraakte moest met haar trouwen. Deed je dat niet. dan werd je doodgeschoten." Spraakwaterval Vermunt komt weer op gang bij het bekijken van de kiekjes. Vermunt onder een palmboom bij het strand. Vermunt op de duikplank van een gigantisch privézwembad van éen of andere minister. Ver munt temidden van een grote schare voornamelijk jeugdige Liberianen. Vermunt met een strak gelaat bij het spelen van de volksliederen. Maar Vermunt is vooral een ech te trainer. De foto's en krante-ar- tikelen kunnen niet bizar ge noeg zijn, het meest staat de 'grote verlosser', zoals hij des tijds door de PZC genoemd werd, stil bij voetbalzaken. De drie nederlagen die destijds ge leden werden, steken hem nog steeds. Dat had alles te maken met het klimaat en het gebrek aan acclimatiseren. „We moes ten een dag nadat we aankwa men al spelen." En over het talent van de Afrika nen. „Tien jaar geleden riep ik al dat er in Afrika enorm veel ta lent rondliep. Je ziet nu dat ik toen gelijk had." Hij noemde zijn spelers 'wandelende lantaarn palen', omdat de Liberianen de Zeeuwen als gummipoppen van uit alle standen voorbijvlogen. Ronduit onsterfelijk maakte Vermunt zich een dag voor het vertrek naar Nederland. Geze ten in een zwembroek op het pal menstrand van Monrovia sprak hij: „We zijn bezig met de voor bereidingen op de wedstrijd te gen Boeimeer." Iedereen die er geweest is, heeft de wildste verhalen. Koen Mijn heer heeft die ook. maar hij zet daarbij de nodige kanttekenin gen. „Piet", zegt hij tegen toen malig voorzitter Piet Koster tij dens de wedstrijd, „ik snap ei genlijk nog steeds niet dat het zo goed is afgelopen." Mijnheer denkt ondermeer terug aan de schietpartij die plotseling voor het hotel plaatsvond en aan de reglementen voor het passeren van het paleis van toenmalig president Samuel Doe. „Je mocht daar niet harder dan vijf tien kilometer per uur rijden. Ik weet zeker datje anders door je kop werd geschoten." En dan nog even over de wed strijd. De jonge Vlissingers wa ren zaterdagavond duidelijk niet van plan hun aartsvaderen te vernederen. Ze wonnen met 2- 0. na een ruststand van 0-0. Doel puntenmakers: Wilco Anic en Renato Dijkstra. Frans Schaap (links), herkenbaar uit duizenden. foto Ruben Oreel lloetinge wint toernooi van VES'35 van onze medewerker VLISSINGEN - De kersverse vierdeklasser Kruiningen heeft in het oefenduel tegen Kapelle aangetoond vroeg in vorm te zijn. Zaterdag werd de bezoe kende derdeklasser met 10-1 weggevaagd. Ook Rillandia haalde uit, met 8-0 uit tegen Ad- lendo uit Breda. Kruiningen-Kapelle 10-1 Kruiningen was heer en meester jtn had al na een kwartier een comfortabele 4-0 voorsprong ge nomen. Bij rust leidde de ploeg ;van speler-trainer Adriaan Nieu- rahuyse met 8-0. In het tweede bedrijf nam Kruiningen gas te- maar bleef Kapelle alle hoe ken van het veld zien. De Krui- ningse treffers waren afkomstig vanTonnie Sinke (driemaal), Ar thur van Noorden, Robin Arens, Adriaan Nieuwenhuyse (allen tweemaal) en Niels Meijer. Mar is co Roelofs scoorde voor de be- v zoekers. Rillandia-Advendo 8-0 Derdeklasser Rillandia gaf za- lerdag aan in grote vorm te ver keren. De ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk voerde de score hoog op in de wedstrijd tegen vierdeklasser Advendo. De be zoekende ploeg kreeg geen noe- kans en moest loezien hoe Corné van Dort al oa30 seconden 1-0 liet aanteke nen, Van Dort scoorde in de 25e minuut zijn tweede treffer, waarna Ronald Vaseur de rust- sland op 3-0 bepaalde. Na rust bleef Rillandia het publiek ver maken met treffers van Frans hagenbeek en Leo van der Weij- dcn. In de laatste tien minuten Produceerde Art Beurskens nog ccn ouderwetse hattrick. DFS-Middelburg (za) 3-6 kwam verrassend uit de jtetblokken en kwam al snel op p een 2-0 voorsprong door een pe- D% van Ferry Jansen en een duiver van Rogier Bourgonje. he Donald van der Heijden scoorde :ca ^Sen, maar Ferry Jansen eracht de marge niet veel later '«eer op twee. Middelburg kwam zie een aantrekkelijk slot van de iiz f®te helft nog langszij door een oenutte penalty van Erwin Vrij- iiê {nhoek en een treffer van Rob ii! toas Na rust kon DFS het tem- S povan Middelburg niet meer bij- iü *nen en werd de thuisploeg ifl p°or conditiegebrek terug ge- Kh dongen. Erwin Vrijenhoek en bemaal Arjen Jeras brachten p «overwinning bij de bezoekers. Dauwendaele-Terneuzense %s 3-1 'erneuzense Boys was de gehele 'Pdstrijd sterker, maar onge- j Jkkig de afwerking. Rene de Pjer bracht de thuisploeg ^ide leiding na een goed opge- Een duel in de wedstrijd VCK-Oostkapelle. zette aanval. Patrick Baumgar- te maakte in de 20e minuut met een afstandschot gelijk: 1-1. In ue tweede helft kreeg Dauwen- daele meer mogelijkheden, het geen resulteerde in een treffer van Angelo Schaalje in de 75e minuut. Laatste man Henk de Nood scoorde na een combinatie met Schaalje vijf minuten voor tijd de derde treffer. Nieuwdorp-WIK 6-2 De wedstrijd kwam pas in het tweede bedrijf op gang. Nadat Ronald de Jonge voor rust 1-0 had gescoord, werd in het twee de bedrijf vrijwel iedere aanval afgesloten met een doelpunt. Na rust scoorden Ronald de Jonge, Martin Geelhoed (beiden twee maal) en Jan Meulpolder voor Nieuwdorp. WIK scoorde via twee treffers van Erik-Jan Kort. Colijnsplaatste Boys-GPC 1-1 Er was nauwelijks sprake van een krachtsverschil. Pas 20 mi nuten voor het einde opende GPC de score door een doelpunt van Johan Tuin. Na een offensief van de thuisploeg bracht Wim de Fouw beide ploegen vijf mi nuten later al weer in evenwicht: 1-1. RCS-SSV 4-1 Zondag derdeklasser RCS is zo goed als klaar voor de competi tie. Zaterdag vond een succes volle test plaats tegen vier deklasser SSV. De thuisploeg zette de bezoekers al in de begin fase vast. hetgeen resulteerde in een vroege treffer van Mare Roo- se. Kees Westerweele gaf op nieuw zijn visitekaartje af door de tweede treffer van RCS voor zijn rekening te nemen. SSV scoorde voor rust nog wel tegen door Roderick van de Weele, maar had daarna vrijwel niets meer in te brengen. Het makke lijk combinerende RCS voerde de score op door treffers van Ro bin van de Velde en Kees Wes terweele. Meto-Tholense Boys 2-1 Tholense Boys was niet opge wassen tegen Meto, dat voor rust op een 1-0 voorsprong was gekomen door een afstandschot van Jacco Terrano: 1-0. Pieter van Broekhoven rondde na rust een knap opgezette aanval af: 2- 0. In de slotfase scoorde Tholen se Boys tegen. René van de Ber ge, die in het centrum werd aan gespeeld, passeerde de doel man: 2-1. VCK-Oostkapelle 1-2 De zege van Oostkapelle was meer dan verdiend. Ondanks het klasseverschil kwam de thuisploeg (eerste klas afdeling) in de 25e minuut aan de leiding dankzij een benutte penalty van Joes Siwabessy: 1-0. Na rust combineerde Oostkapelle er lus tig op los en bracht Eric Wattel zijn ploeg met een afstandschot langszij. Job Joziasse profiteer de in de 70e minuut van een dek- kingsfout en scoorde de winnen de treffer. 1-2. Nieuwland-SNS 1-3 Nieuwland was in de eerste helft de betere ploeg, maar kwam wat ongelukkig op een 0-1 achter stand door Jos Mellaard. Mike van Kleef stond in de 38e minuut op de juiste plaats om een voor zet van Richard Verschuren bin- foto Ruben Oreel nen te werken: 1-1. Na rust zakte de thuisploeg volledig in elkaar en besliste Jos Mellaard door twee treffers binnen vijftien mi nuten de wedstrijd: 1-3, TOGR-Brusc Boys 1-3 De vierdeklasser uit Rotterdam scoorde vroeg in de wedstrijd 1- 0. maar Harold van de Berge maakte nog. voor rust de gelijk maker. In de 60e minuut bracht Willem Webers de bezoekers aan de leiding op aangeven van Pe ter Willemse, Tien minuten voor tijd stelde Wilco Hanzen de winst zeker: 1-3. Zierikzee-Mevo 1-0 In een gezapige wedstrijd was Zierikzee (zondag vierde klasse) niet in staat ver afstand te ne men van stadgenoot Mevo (eer ste klas afdeling). Het elftal van trainer Jan Meulmeester kreeg na de openingstreffer in de vijf tiende minuut van Jan-Leen Boot nog maar weinig doelrijpe kansen. Kloetinge-Virtus 4-1 In de finale van het VES'35-toer- nooi in Oudenbosch was der- VLISSINGEN - In de strijd om de districtsbeker wordt mor genavond (dinsdag) de eerste ronde afgewerkt. Hoek is van wege zijn deelname aan het toernooi om de Amstel Cup vrij gesteld. De zaterdag-eersteklasser speelt morgen de tweede wedstrijd in poule 8, thuis tegen Baronie. Districtsbeker-competitie, eerste ronde: VCK-Arnemuiden, RIA W- Axel. Hontenisse-Steen. GPC-Middelburg izoni, Kogelvangers-WHS. Krabbendijke-Patrijzen, Kruiningen-'s-Heer Arendskerke, NOAD '67- DLnteloord. SKNWK-Oostkapelle. Smerdiek-Virtus, SSV '65-Colijns- plaatse Boys. Terneuzense Boys-Breskens, WIK '57-Veere, Zaamslag- Goes (20.00 uur), Dauwendaele-Bevelanders, Philippine-Tevneuzen. Koewacht-MOC '17 (20.00 uur), Vogelwaarde-AZW. Sluiskil-HVV '24, Hoofdplaat-Vlissingen (20.00 uur), Zeelandia-Kloetinge, LUC tor '88- RCS, Zeeland Sport-Middelburg (zal), Zierikzee-Bruse Boys. Walche- ren-Serooskerke. Kaaise Boys-Tholense Boys, Meto-Yerseke, Nieuw Borgvliet-Kapelle, ODIO-Rillandia. Alle wedstrijden beginnen om 19.00, tenzij anders vermeld. deklasser Virtus uit Zevenber gen niet in staat Kloetinge van de toernooizege af te houden. De ploeg van trainer Kees Zwam- born speelde goed, maar liet ze ker in de eerste helft te veel kan sen liggen. Na 30 minuten keek Kloetinge tegen een verrassen de 0-1-achterstand aan, maar nog voor rust kwam de Zeeuwse ploeg op gelijke hoogte door een doelpunt van Bert Buizert. In de 65e minuut bracht Paul Schip per met een knappe solo de tweedeklasser aan de leiding: 2- 1. Jacco Honingh, overgekomen van SSV'65, bewees zijn waarde door de derde en vierde treffer Renesse-Middelburg 0-6 Renesse (eerste klas afdeling) was een pittige tegenstander, maai' redde net niet tegen Mid delburg. Jan de Rijke was nau welijks af te stoppen en scoorde voor rust viermaal op aangeven van Michel Sinke en Albert Slin ger. Nadat Jan de Rijke in de tweede helft voor de vijfde maal het doel had gevonden, zorgde Noes Taniwel voor een schitte rende zesde treffer. Meeuwen-Noormannen 4-1 Noormannen startte voortva rend en raakte in de eerste drie minuten tweemaal de lat. Henk Wielemaker scoorde in de derde minuut de verdiende openings treffer. Meeuwen kwam halver wege de eerste helft beter in de wedstrijd en kwam op gelijke hoogte door een treffer van René Riemens. Drie minuten voor rust scoorde Paul Stroo van elf meter: 2-1. Na rust bleef Meeu wen de gevaarlijkste ploeg en bepaalden Patrick Koppejan en Theo Franken de eindstand op 4- 1. Walcheren-ODIO 0-3 Walcheren kreeg diverse kan sen, maar wist geen enkele maal doelman Dennis Goosen te pas seren. Jan van der Poel was voor rust dicht bij een treffer, maar schoot, oog in oog met de doel man gekomen, naast. ODIO opende de score in de 15e mi nuut door Jeroen Buijk, Acht minuten later schoot Martijn Vincke een afgeslagen schot van Jan van der Poel langs doelman Ron van Huizen: 0-2. In de 70e minuut werkte Vincke een knap pe uitval beheerst af: 0-3. Sluiskil - Arnemuiden 0-0 Arnemuiden had voor de rust het beste van het spel, maar Sluiskil was verdedigend zo sterk dat de bezoekers zich nau welijks kansen wisten te creë ren. Bovendien had Sluiskil het geluk dat de paal een doelpunt van Johnny Crucq in de weg stond. Na de hervatting was er meer evenwicht en had Sluiskil de beste kansen. Omdat de thuisclub in de afwerking faalde bleef het 0-0. LIEROP (ANP) - Panne, inhe rent aan motorsport, heeft Jac- ky en Wiljam Janssen afgehou den van een viervoudige triomf in de dubbele Grand Prix van Nederland zijspancross. De tweeling uit Wijchen, eerder in het seizoen al tweemaal de snel ste in Oss, won gisteren in Lie- rop de eerste manche. In de tweede reden ze in koppositie toen de oliekering dienst wei gerde. Daartegen was geen gas- handle bestand. De goede start van Janssen en Janssen deed hen niettemin een plaats stijgen in de stand om het wereldkampioenschap, de uit vallers waren amper te tellen in de Brabantse bossen. De Belg Goovaerts en diens jarige bak kenist Verbrugge wonnen het dagklassement door hun tweede en eerste plaats. De 19-jarige Daniel Willemsen fi nishte met. Van Stuyvenberg als tweede. Marco Bens, herenigd met Eric Toonen na diens bles sure. eindigde op de derde plaats. In de tweede manche sloegen de Nederlanders Van Werven/Michielsen bij het in gaan van de laatste ronde spec taculair over de kop. Zij lagen op dat moment vooraan. Van Wer ven reed snel verder, maar ver gat zijn maat. wiens sprint door het mulle zand veel tijd en moeite kostte. Janssen en Janssen zijn dit sei zoen de voornaamste Neder landse deelnemers, het is im mers de strijd om het wereld kampioenschap die telt. De Janssens willen dolgraag naar de absolute top. Vorig jaar fi nishten ze als zestiende in het wereldje der zijspancrossers. De Wisse verbetert eigen record BRUSSEL - Anjolie Wisse heeft vrijdagavond op de Ivo van Damme-memorial in Brussel haar eigen Zeeuwse record op de 1000 meter verbroken. De atlete van AV'56 uit Goes knibbelde ruim tweeëneenhalve af van haar persoonlijke toptijd, die ze een jaar geleden bij het zelfde evenement had neergezet. Juniore Wisse kwam nu uit op een tijd van 2.53.62. Haar oude record - tevens in de boeken bij de senioren - stond op 2.56,21. Wisse won de wedstrijd niet. Ze kwam, bij het inlopen licht-ge- blesseerd geraakt, iets tekort op de Waalse Sandrine Elsoucht die een tijd van 2.53.27 liet note ren. De wedstrijd maakte deel uit van het voorprogramma van de Grand Prix-wedstrijd in de Belgische hoofdstad. Grand-Prixzege in Makkinga diende als teken dat meer moge lijk was. Nu staan ze derde. De broers hebben baat bij hun telepathische contacten. Voor eeneiige tweelingen is veel sa menspraak geen kwestie van moeten. Het onderlinge begrip was al voor de geboorte gene tisch bepaald, ze delen eikaars gevoelens, zelfs een knipoog is vaak al overbodig. „We weten precies wat we aan elkaar heb ben. We doen alles samen. Sleu telen, eten, trainen", zegt Jacky Janssen, tien minuten jonger dan broerlief. „We kennen el kaar door en door. Dat levert meer gemak dan problemen op." Simpelaar breekt twee records VLISSINGEN - Erwin Simpe laar kan terug kijken op een ui terst succesvol weekend. Op de Open Belgische kampioen schappen in Leuven behaalde hij de dagprijs door zowel het ko gelstoten (16.97) en discuswer pen (49.98) te winnen. Gisteren verbrak hij op het Open Haagse kampioenschap zijn twee Zeeuwse records. De kogel wierp hij 17.54 (oude record 17.45), ter wijl de discus pas na 51.58 (oude record 50.96) neerplofte. Dennis Brehm op podium NAALDWIJK - Wielrenner Den nis Brehm blijft goede resulta ten neerzetten. De junior uit Wissenkerke behaalde de laat ste weken de ene goede klasse ring na de andere, In Naaldwijk stapte Brehm zaterdag op het laagste treetje van het podium. Winnaar was Björn Schilpe- roord, Maurice Baarendse werd tweede. Mitchell zwijgt over vechtpartij KEUILEN (RTR) - De aanlei ding tot de vechtpartij tussen de sprinters Dennis Mitchell en Olapade Adeniken donderdag morgen in de lobby van een ho tel in Zurich, is nog steeds niet bekend. De Amerikaan Mitchell wilde gisteren in Keulen, waar hij de 100 meter op zijn naam bracht, geen woord zeggen over het incident. Mitchell ging in Zürich de Nige- riaan Adeniken te lijf. De Afri kaan hield er een bloedende wond aan een van de wenkbrau wen aan over. Adeniken miste daardoor afgelopen vrijdag de Ivo van Damme Memorial in Brussel. Marcel Kole, links, scoorde het vijfde doelpunt van Goes tegen Heinkenszand. foto Pieter Honhoff HEINKENSZAND - Goes heeft zaterdag zoals verwacht het SRV-voetbaltoernooi in Hein kenszand gewonnen. De zondag eersteklasser deed dal door in de finale de thuisploeg met 5-0 terug te wijzen. Goes-Heinkenszand 5-0 In de zaterdag gespeelde finale kwam gastheer Heinkenszand er niet aan te pas tegen Goes, dat makkelijk combineerde. Paul Bom scoorde na 25 minu ten 1-0. Twaalf minuten later was Bom wederom succesvol. Arjo den Dekker bracht de stand vijf minuten voor rust met een afstandschot op 3-0. Door een omhaal van Reduan Dinar werd het al in de vierde minuut na rust 4-0. waarna Marcel Kole een minuut voor tijd de eindstand op 5-0 bepaalde. Arendskerke-Patrijzen 2-1 De troostfinale werd gewonnen door Arendskerke. dat al na ze ven minuten de leiding nam door een kopbal van Peter Kam- stra: 1-0. Patrijzen kreeg in de eerste helft legio kansen en mis te zelfs voor open doel. In de 57e minuut besliste Kamstra de wedstrijd door uit een voorzet van Wim Goedegebure opnieuw raak te koppen: 2-0. Het was uit eindelijk Wilfried Claessens, die een kwartier voor tijd voor Pa trijzen tegenscoorde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 13