Brian Roy scoort winnende goal Nilis blinkt uit met missers bij PSV Dan Jansen stopt met schaatsen Dopingzondaars van Los Angeles vrijuit Filmnet contracteert Cruijff en Hiddink sport 12 Borussia Dortmund eerste leider in Duitsland Bekerduel na rode kaarten ontspoord MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994 LONDEN (RTR)- Bryan Roy kan voorlopig weinig fout doen bij zijn nieuwe werkgever Notting ham Forrest. De international scoorde op de openingsdag van de Engelse voetbalcompetitie de enige treffer in het uitduel te gen Ipswich. Roy was niet de enige WK-ganger die zijn de buut in Engeland opluisterde. Jürgen Klinsmann, vlak voor het sluiten van de transfer markt aangetrokken door Tot tenham Hotspur, nam de win nende treffer van zijn club voor zijn rekening in de uitwedstrjd tegen Sheffield Wednesday (3- 4). Tottenham begon, door duister management in de afgelopen ja ren. dit seizoen met een punten totaal van -6. Om die achter stand snel ongedaan te maken, roerde de Londense volksclub zich op de transfermarkt. Naast Klinsmann ivoor 5 1/2 miljoen gulden) trok het ook de Roe meense international Dumitres- cu aan. Klinsmann stelde Sheringham en Anderton zaterdag in staat de Londense ploeg naar 2-0 te Roda blokkeert spelen De Koek en Nascimento VELZEN (GPD) - David Nasci mento daagt Roda JC uit een ar bitragezaak te beginnen. Hij wil zo snel mogelijk uitsluitsel over zijn transfer naar FC Utrecht. De club uit Kerkrade blokkeert de overgang zolang Nascimento een percentage claimt van het overeengeko men transferbedrag. Volgens Roda heeft Nascimento tijdens de onderhandelingen daarvan volledig afstand gedaan. Nascimento, gisteren tribu neklant tijdens de bekerwed strijd Telstar-FC Utrecht (2-0), is verontwaardigd. ,.Ik denk dat Roda zich vergist. Een paar we ken geleden had Sporting Lissa bon belangstelling voor me. Ik kon veel verdienen. Toen heb ik gezegd: mocht dit afketsen op de transfersom, wil ik praten over mijn clausule. Maar Sporting is een gesloten boek. FC Utrecht is een heel andere zaak." De Koek kwam vrijdagavond niet in de wei tegen Fortuna, omdat Roda JC hem geen bindende wedstrijd wil laten spelen zolang de trans fer van Nascimento niet rond is. schieten. Wednesday kwam te rug dank zij een eigen doelpunt van Tottenham en de treffer van Petrescu. Via Barmby en Klins mann liep Tottenham naar 4-2, waarna Hirst ervoor zorgde dat het duel tot het laatste moment spannend bleef. Klinsmann haalde het einde van de zinderende wedstrijd niet. De Duitser verliet het veld bewuste loos nadat hij met het hoofd te gen Des Walker was opgeknald. Liverpool boekte de grootste overwinning van de openings dag. De record-kampioen walste met 1-6 over nieuwkomer Crystal Palace heen. Arsenal-Manchester City 3-0, Coven try-Wimbledon 1-1, Chelsea-Norwich 2-0, Crystal Palace-Liverpool 1-6, Everton-Aston Villa 2-2, Manchester United-Queen's Park Rangers 2-0, Ipswich-Nottingham Forest 0-1, Sheffield Wednesday-Tottenham Hotspur 3-4, Southampton-Black burn Rovers 1-1, West Ham United- Leeds United 0-0, Leicester City- Newcastle United 1-3. Anderlecht Anderlecht is een nieuw seizoen zelden zo belabberd begonnen als nu. De verdoemenis komt uit Brugge. Eerst een nederlaag te gen Club Brugge voor de Super Cup (1-3), vervolgens verlies in de competitie-ouverture bij Cer- cle (1-2). Kon het treffen voor de Super Cup nog als een laatste oefenwedstrijd worden gezien, het eerste competitieduel toon de schrijnend aan dat de trotse club er beroerd voor staat. Coach Jan Boskamp wachten moeilijke dagen, zo niet weken. Cercle Brugge, niets meer en niets minder dan een modaal clubje in de Belgische eerste klasse, maakte van de titelver dediger een armoedige speelbal. De uitslag was een schrale af spiegeling van het krachtsver schil. De thuisclub, spelend van uit een gesloten verdediging, sneed keer op keer door de ruim te op de Brusselse helft. Twee schoten belandden tegen de paal, talloze andere hadden nog een treffer kunnen opleveren. De sensatie kreeg al in een vroeg stadium beslag. Binnen 20 mi nuten stond het 2-0. In de 8e mi nuut scoorde Renty, in de 20e Hanganu. Aan de andere kant was Weber, door Anderlecht van Cercle gekocht, geen enkele keer gevaarlijk. Hij maakte kort voor tijd wel 2-1 met een intikker in een scrimmage, maar kansen wist Anderlecht niet voor de spits te creëren. Bij Anderlecht begon Bosman op de bank. Hij kwam na rust in het veld voor stopper Rutjes. Club Brugge, de tweede kam pioenskandidaat, kwam bij RWDM niet verder dan 1-1. Oostende-Seraing 1-2, Germinal Ekeren-Eendracht Aalst 2-3, Lom- mel-Lierse 2-3, Charleroi-KV Meche- len 0-1, Molenbeek-Club Brugge 1-1, AA Gent-Beveren 2-1, Cercle Brugge- Anderlecht 2-1. FC Luik-Sint-Trui den 1-1, Standard Luik-FC Antwerp 3-1. Duitsland Borussia Dortmund is na de eer ste speelronde koploper in de Duitse competitie. De Dortmun- ders behaalden zaterdag de grootste overwinning: 4-0 tegen nieuwkomer TSV München 1860. Borussia wil afrekenen met het matige seizoen 1993/94. De vele miljoenen die de clublei ding investeerde, brachten geen sportief profijt. Dus spendeerde de club weer een lading D-Mar- ken. Verdediger Kree kwam over van Leverkusen, spelbepaler Möller keerde van Juventus terug in de Duitse competitie. Clubgenoten Sammer, Reuter en Riedle bra ken al een seizoen eerder hun Italiaanse avontuur af. TSV München 1860 hield lang stand. De tweede club uit de Beierse hoofdstad capituleerde pas kort voor de rust bij doel punten van Riedle en Chapui- sat. Na de rust zorgden Franck en Zore voor de 4-0. Titelverdediger Bayern Mün chen versloeg de tweede debu tant, VfL Bochum met 3-1. V1B Stuttgart-Hamburger SV 2-1, Le- verkusen-FC Kaiserslautern 0-1, Schalke 04-Borussia Mönchenglad- bach 1-1, Dynamo Dresden-Werder Bremen 1-1, Bayern Munchen-VfL Bochum 3-1, Karlsruher SC-SC Frei burg 2-0, Uerdingen-MSV Duisburg 1- 1, Borussia Dortmund-TSV Mün chen 1860 4-0, Eintracht Frankl'urt- FC Köln 0-0. Frankrijk Bastia-Caen 1-0, Metz-Auxerre 1-1, Bordeaux-Saint-Etienne 2-1, Le Ha- vre-Montpellier 1-2, Lens-Martigues 2-1, Sochaux-Rennes 1-3, Strasbourg- Nice 3-2, Monaco-Lille 2-0, Cannes- Lyon 5-1, Nantes-Paris SG 1-0. Stand: Nantes 5-13, Lens 5-10, Can nes 5-10, Bordeaux 5-10, Lyon 5-10, Saint-Etienne 5-8, Martigues 5-8, Rennes 5-8, Sochaux 5-7, Nice 5-7, Strasbourg 5-7, Bastia 5-7, Monaco 5- 7, Auxerre 5-6, Paris SG 5-5, Metz 5-4, Lille 5-4, Le Havre 5-3, Montpellier 5- 3, Caen 5-0. Schotland 2e speeldag: Aberdeen-Falkirk 2-2, Celtic-Dundee United 2-1, Hibernian- Kilmarnock 0-0, Motherwell-Hearts 1- 1, Partick-Glasgow Rangers 0-2. Stand: Glasgow Rangers 2-6, Hiber nian 24, Aberdeen 2-4, Celtic 2-4, Partick 2-3, Falkirk 2-2, Motherwell 2- 1, Hearts '2-1, Kilmarnock 2-1, Dun dee United 2-0. Zwitserland Lugano-Servette 0-1, Aarau-Young Boys 2-0, Grasshoppers-Sion 2-0, Lausanne-Luzern 1-2, St. Gallen-Zü- rich 1-1, Xamax Neuchatel-Basel 1-0. Stand: Grasshoppers 5-8, Xamax Neuchatel 5-8, Luzern 5-8, Lugano 5- 7. Aarau 5-5, Servette 5-5, Lausanne 5- 5. St. Gallen 54, Sion 54, Zürich 5-3 Basel 5-2, Young Boys 5-1. Oostenrijk 4e speeldag: Sv Salzburg-Sturm Graz 1-1. Austria Wien-Rapid Wien 1- 1, FC Linz-Admira Wacker 2-1, Vor- warts Steyr-Linzer ASK 0-3, Módling- FC Tirol 2-3. Stand: Sturm Graz 4-6, FC Tirol 4-5 SV Salzburg 4-5, Linzer ASK 4-5, Vor warts Steyr 4-5, Austria Wien 4-4, FC Linz 4-4, Rapid Wien 4-3, Admira Wacker 4-2, Mödling 4-1 Portugal Jurgen Klinsmann heeft gescoord voor Tottenham. De Duitse aanvaller zou later uitvallen na een botsing met Des Walker. foto EPA Belenenses-Estrela Amadora 0-0, Fa- rense-Sporting Lissabon 0-2, Guima- raes-Boavista 2-0, Chaves-Salgueiros 0-1, Gil Vicente-Tirsense 0-1FC Por- to-Braga 2-0, Uniao Lairia-Uniao Ma detra 1-2. Marittmo-Setubal 3-2. Ben- fica-Betra Mar 2 0 Stichting schrapt brunch Nesty AMSTERDAM (GPD) - An thony Nesty zal de voortzetting van zijn zwemcarrière hoofdza kelijk zelf moeten financieren. Afgelopen weekeinde besloot de stichting 'Trek Nesty over de streep' definitief een streep te halen door de speciale brunch die de Surinamer geld op had moeten leveren voor een ver antwoorde deelname aan de we reldkampioenschappen, begin volgende maand in Rome. Gemikt werd op een opbrengst- van ongeveer twee ton, de teller stokte uiteindelijk bij 3300 gul den. De olympische vlinderslag kampioen van 1988 reist op uit nodiging van de wereldzwem- bond wel af naar de WK. 'Verant woord' is dat nauwelijks, omdat zowel de voorbereiding als het toernooi zelf door de omstandig heden op 'low-budgetbasis' wor den afgewerkt. Hoewel Anthony Nesty in 1988 met zijn gouden medaille heel Suriname op zijn kop zette, bleek er amper interesse van het bedrijfsleven de ster van weleer in 1994 te ondersteunen. Nesty werd jarenlang gesponsord door de Surinaamse regering, maar toen het land werd getroffen door een economische crisis kwam een einde aan die geld stroom. De stichting 'Trek Nesty over de streep' zette zijn schou ders onder een actie, maar kreeg nauwelijks respons. Welgeteld 22 ondernemingen toonden zich bereid voor komende zondag 150 gulden neer te leggen voor een brunch met de zwemmer in het Amsterdamse Renaissance Ho tel. Het was de bedoeling dat Nesty daar ook een van zijn me dailles zou laten veilen. Rondje van de zaak voor golfer COVENTRY (RTR) - Golfer Iain Pyman verdiende zaterdag met één rake klap 13.750 pullen bier. De Brit sloeg op de derde dag van het Engelse Open een hole- in-one. Rondje voor de zaak! Het toernooi op de Forest of Ar den-golfbaan in Coventry wordt gesponsord door Murphy's, een smakelijk Iers bier. In Cork wor den. omgerekend, 13.750 pilsjes per uur gebrouwen. Voor een ho- le-in-one had de brouwer die hoeveelheid bier uitgeloofd. Pyman dronk zijn prijs niet di rect op. „Misschien dat ik van avond een pintje pak", zei hij na afloop van zijn succesvolle ron de. „Ik ben niet zo'n grote drin ker." De golfer nam liever genoe gen met geld, zo'n 35.000 gulden. De klap van Pymans ijzer-vier op de achttiende hole had een precisie over 210 yards, bijna 200 meter. Het was de eerste hole-in- one uit zijn carriere. Pyman is 21 jaar. Demonstratiewedstrijd in nieuw Abe Lenstra-stadion mist kwaliteit en treffers HEERENVEEN (ANP) - Een prins van Oranje Nassau om de aftrap te verrichten, een koninklijke speler uit Brazi lië als debutant, een fraai bronzen standbeeld van het Abe Lenstra. Bij de opening van het nieuwe -en mooie- sta dion van Heerenveen was slechts één ding vergeter leuk voetbal. Heerenveen begon in het Abe Lensta-stadion (feitelijk het tweede Abe Lenstra-stadion, het oude heette ook al zo) met een wedstrijd tegen PSV. Een vol huis (13.500 toeschouwers) zag vrijwel niets opzienba rends gebeuren en kon niet be wijzen dat de nieuwe accom modatie net zo sfeervol is als de vorige. Het bleef 0-0. Het had een demonstratie- ■wedstrijd moeten worden. „Maar ja", zei de Friese oefen- meester Foppe de Haan, „PSV is toch een beetje PSV." Daar om werd het geen demonstra tiewedstrijd. „We hadden graag Barcelona gehad. Is een leuk duel verzekerd. Het kost te echter te veel. Ajax kon ook niet. Speelde om de Super Cup. PSV was de derde keus. Toch leek ook dat interessant. Vanwege al die aankopen." Het spektakel bleef uit tijdens het duel. Maar wat maakte het uit? Tien weken eerder dan ge pland had Heerenveen een nieuwe accommodatie uit de grond gestampt. Gemaakt binnen de begroting van vijf tien miljoen gulden. Dat is 11.000 gulden per stoel, reken de één van de ontwerpers voor. Arnhem wil het, Amster dam bouwt het, Rotterdam doet het, Heerenveen heeft het. En weer stond het publiek op voor nog een ovatie. De supporters, beheerst en po sitief als altijd, klapten zich vooral voor de wedstrijd de handen stuk. Allereerst voor de voorzitter (de man aan wie iedereen als eerste denkt als hij 's morgens wakker wordt, grapte de omroeper): Riemer van de Velde, die de bal terug kaatste: „Dat dit in Heeren veen kan. is te danken aan U. Aan het publiek dat ons altijd steunt. In voor- en tegen spoed." Natuurlijk kwam daarna het Friese volkslied, volgens goed Amerikaans gebruik heel mooi a cappelo gezongen. Nog voordat de enthousiastelin gen op de tribune weer goed en wel waren gaan zitten deed Prins Willem Alexander zijn inede. Hij gaf iedereen de hand, com plimenteerde WK-grensrech- Prins Willem Alexander onderhoudt zich voor de wedstrijd even met PS V's nieuwe aanwinst Ronaldo. ter Jan Dolstra met zijn optre den in Amerika en plaatste de bal met „een ferme schuiver" (alweer citaat van de omroe per) in de handen van doelman Menzo, die speciaal daarvoor ver uit zijn doel was komen lo pen. „Wülem, Willem, Willem bedankt", zong het legioen. Met een fles Beerenburger on der de arm nam Zijne Konink lijke Hoogheid plaats tussn de massa. Het beeld van Abe Lenstra, de grootste Friese voetballer al ler tijden, was eerder al door zijn weduwe en dochters ont huld, namens de voetbalbond had voorzitter Jos Staatsen een toespraakje gehouden. dat tegen alle plaatselijke ge woonten in zowaar met een klein fluitconcertje gepaard ging. En eindelijk was het zover. De burgemeester, De Jonge, sprak de verlossende woorden. „It sil heve." Het zal gebeuren, vertaalde de omroe per. Veel gebeurde niet meer. PSV viel aan. Heerenveen verde digde en kwam er af en toe uit met een counter. Tammer had moeten scoren, maar Menzo (de eerste keeper, volgens trai ner De Mos) voorkwam dat heel knap. Vooral na de rust kreeg PSV wat meer mogelijk heden. Nilis miste er een stuk of vier. „Ik ken Nilis", zei De Mos. „Mist hij de eerste, dan blijft hij ze missen." Omschakeling Heerenveen zorgde ook al niet voor veel leven in de brouwe rij. Volgens trainer De Haan verkeert de formatie in een proces van omschakeling. Vo rig seizoen speelde de ploeg nogal „vooruit", wat tot veel te veel tegendoelpunten leidde. Daarom moet er iets voorzich tiger worden gespeeld, maar in dat opzicht overdreven de spe lers zaterdag nog enigszins, De Haan beloofde dat het wel goed zal komen. Met de wedstrijd kwam het niet meer goed. Op het mo ment dat Ronaldo zijn intrede deed - het Brazilanse wonder kind mocht van de medische staf maar twintig minuten meedoen - was haast iedereen al in slaap gevallen. Hij begon met het missen van een haast niet te missen kans, zag daarna twee aardige bewe gingen mislukken en deed in eens dat waarop iedereen zat te wachten: hij maakte drie grote stappen, passeerde daarbij vier man op rij en in eens stond Nilis alleen voor doelman L'Ami. Maar helaas, de Belg miste. Dat Ronaldo kan voetballen was deson danks duidelijk geworden. LONDEN (RTR) - Een week voor het congres in Parijs zit het In ternationaal Olympisch Co mité (IOC) opgescheept met een schandaal. Tien jaar na datum werd bekend dat bij de Olympi sche Spelen van 1984 in Los An geles negen dopingzondaars vrijuit zijn gegaan. Die beschul diging wordt volgens de Sun day Times in Londen geuit door twee Britse experts in een pro gramma dat vanavond door de BBC op de televisie wordt uit gezonden. Volgens de twee werd in Los An geles opdracht gegeven het do- pinglaboratorium te sluiten voordat de Spelen beëindigd waren en werden de documen ten betreffende de negen posi tieve gevallen door de papierver nietiger gehaald. Vijf van de negen werden posi tief bevonden op gebruik van anabole steroïden. Zij werden gecontroleerd tijdens de laatste twee dagen van de Spelen. Dr. Craig Kammerer, in 1984 assis tent-directeur van het dopingla- boratorium op de University van California, weet nog precies wat er gebeurde. „De resultaten van de eerste zo genaamde A-testen hebben wij overgedragen aan de medische commissie van het IOC met het bewijs van de betrokken drug. We hebben gewacht op ant woord en op het verzoek om ope ning van de B-testen voor contra expertise maar dat hebben wij VELSEN-ZUID (GPD) - De wedstrijd Telstar-FC Utrecht is gisteren zowel op als buiten het veld compleet ontspoord. De be zoekers beëindigden het beker duel, dat door Telstar met 2-0 gewonnen werd, met slechts ne gen man. Jean-Paul de Jong en Ferdy Vierklau kregen de rode kaart voorgehouden. Na de uitsluiting van De Jong, in de 54e minuut, liepen de ge moederen in het stadion hoog op. Woedende aanhangers van FC Utrecht, die op de zittribune hadden plaats genomen, dreig den het veld op te stormen. Dat mislukte, maar ze wierpen wel enkele delen van de houten zit tribune over de afrastering en schopten een reclamebord om ver. De aanweziger ME'ers slaagden erin de Utrechters tot bedaren te brengen. Vlak voor tijd ging het bijna weer mis. De aanhang van FC Utrecht wilde het stadion verla ten, maar stuitte op de uitgerol de spelerstunnel. Onder het motto 'niet voorlangs, dan maar erover heen', stormden zij mas saal de eretribune op om naar de andere kant van de tunnel te ko men. De Telstar-supporters op de eretribune renden naar boven of probeerden de uitgang te be reiken. Na het eindsignaal van arbiter Luyten, moesten de spelers van beide ploegen nog enige tijd op het veld blijven. Pas een minuut of tien later werd het sein 'veilig' gegeven en konden de voetbal lers gaan douchen. Het systeem van de combi-kaarten (één kaart voor de trein en entreebewijs wedstrijd), was vandaag niet in werking. Daardoor zaten de Utrecht-fans niet in één vak. „Dan is het moeilijk de zaak te beheersen", aldus Telstar-voor zitter Evert-Jan Meijer. „Je kunt niet iemand de toegang weige ren op zijn uiterlijk." nooit ontvangen. Het IOC heg nooit verklaard waarom er g< actie werd ondernomen." Professor Arnold Beckett, van 's werelds meest vooras staande dopingonderzoek^ die tot 1992 lid was van de meg' sche commissie van het loc claimt dat de codes die de'» trokken atleten konden identi ficeren, op mysterieuze wijzezj» verdwenen of op een hotelkang van een IOC-official door dep; piervernietiger zijn gehaald. Beckett herinnert zich dat hu; 1985 aan prins Alexandre de ju rode, voorzitter van de medisch commissie, om opheldert» vroeg over'de negen gevalle „De Merode zei dat kort voorfci einde van de Spelen alle docc, menten verdwenen waren g zijn hotelkamer in het Biltmcsf Hotel. Hij had daarvoor geg machtiging gegeven." „Hij had vergeefs laten c zoeken op wiens autoriteit 4 papieren uit zijn kamer wars gehaald en hij had vernomen^ alle bewijsmateriaal versnif. perd was. Dat betekent dat dj iemand in zijn kamer ingebi: ken moet hebben of de s had om kast te openen waarini) identificatiecodes opgeborge waren. Uit wat De Merode te vertelde, bleek dat hij een® schuldig slachtoffer was." Beckett weigerde de naam va de persoon te onthullen dies De Merode vertelde dat de menten versnipperd waren. ft Merode was niet bereikbsa voor commentaar. Matthaus blijft FRANKFURT (SID) - Loth] Matthaus blijft besehikby voor de nationale voetbalplw van Duitsland. De 33-jarigesp Ier van Bayern München het dat aan bondscoach Vogtslah weten. Kort na de wereldtitelstrijd^ Verenigde Staten, waar de Du? sers teleurstellend presteerde had Matthaus gezegd te overa gen een punt achter zijn inkt landloopbaan te zetten. Toto 33 1 Veendam - Groningen X 2 FC Zwolle - GA Eagles 3 Tonegido - Den Haag 4 TOP Oss-NEC X 5 Telstar - FC Utrecht X 6 Dyn.Dresd - Werd. Br. 7 Bor.Dortm.-Mun.1860 X 8 Eintracht F.-FC Kóln 9 Chelsea - Norwich X 10 Crystal P.-Liverpool 11 South.- Blackb. 12 West Ham - Leeds Utd Winnende kolom: 1-2-2-1 -1-3: -3-1-2-3-3. Lotto 33 2-3-9-18-25-33. Reservegetal: 12. Cijferspel: 50 59 88. Lucky Ten van zaterdag 20 augustus: 7- 11 - 13 - 15 - 17 - 22 -33-35-39 40 - 41 - 42 - 46 - 52 - 53 - 57 - 59-M 73-77. Belgische lotto 5-6-24-30- 38-42. Reservegetal 3. Joker: 22 87 871. Duitse lotto 4 - 27 - 33 - 36 - 40 - 41. Reservegeii AMSTERDAM (GPD) Johan Cruijff en Guus Hiddink zijn de? te namen waarmee FilmNet hoopt te gaan scoren. De coach Barcelona wordt columnist bij de betaalzender, Hiddink gaai: co-commentator bij de wedstrijden aan de slag. Bij de presentatie gisteren in het Amsterdamse Hilton hotel f Cruijff niet te zien. Zijn rol blijft ook beperkt in het eerste seizoenö FilmNet wekelijks een wedstrijd uit de eredivisie live op de telera gaat brengen. Voor elke uitzending zal Cruijff een minuut of vijf? ten over actuele en algemene voetbalzaken. Bij de wedstrijden vrijdag is Heerenveen-FC Groningen de eer: zal verslaggever Arno Vermeulen gesteund worden door Ga Hiddink. Met de drie grote clubs PSV, Ajax, Feyenoord werden gisterend! FilmNet aparte sponsorcontracten gesloten a 500.000 gulden! club. Dat brengt de financiële inspanning van FilmNet in het voei op 4,5 miljoen. WEST ALLIS (ANP) - Dan Jan sen is gestopt met schaatsen. De 29-jarige Amerikaan, olym pisch kampioen op de 1000 me ter, meent zich niet voldoende meer te kunnen motiveren. Jansen overwoog aanvankelijk door te gaan tot en met de we reldkampioenschappen sprint, in februari 1995 op zijn thuis- baan in Milwaukee, „Maar ik heb al zo lang geschaatst, ik vind het welletjes", aldus de Ameri kaan. Hij veroverde tweemaal de wereldtitel bij de sprinters, in 1988 en 1994. Hij iswereldrecord- houder op de 500 meter (35,76). Jansen maakte vorige week zijn debuut als tv-commentator bij CBS, tijdens de Amerikaanse se lectiewedstrijden voor het WK zwemmen. Eind augustus is hij ook aanwezig bij het US Open tennis in New York. Jansen gaat zich daarnaast wijden aan? motionele activiteiten. In het schaatsen blijft Ja® nauwelijks nog actief. Hij de Amerikaanse sprintcoJ Nick Thometz aangeboden t toe hand- en spandienst® willen verrichten. „Verderaf mezelf niets meer in het sctë sen doen", zei Jansen. Dan Jansen, wiens voorouo onder de naam Janssen uit derland naar de Verenigde ten emigreerden, treedt med besluit om te stoppen in devo sporen van Johann-Olav De Noor, in het VikingskP Hamar drievoudig olynipj kampioen, gaf al eerder te» nen geen heil te zien in oen vo. zetting van zijn sportcar» Bij de mannen is nog één® pisch kampioen actief: de Aleksandr Goloebjev (500 9 ter).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 12