Harder beleid VS tegen Cubanen Studenten schrijven zich steeds later in GAK signaleert daling aantal uitkeringen van wao en aaw Hoogovens-studie eigen energiecentrale Van gedoogden heeft maar zeer klein deel bij standsuitkering Navo neemt afscheid van Wörner Sneller dan licht Zwaardere straf in fraudezaak Gulpense ex-burgemeester V erontwaar diging dwang kabinet rond gasopslag Drenthe Hoorzitting siliconen borstimplantaten in VS gaat dagen dure» 7 binnen- en buitenland 4 Overgestoken vluchtelingen worden opgesloten in opvangcentra management aspiraties HEAO Breda ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1994 WASHINGTON/MIAMI (RTR/ AFP/UPl/DPA) - De Verenigde Staten hebben hun toelatings beleid voor Cubaanse vluchte lingen drastisch gewijzigd. Cu banen die zonder visum aanko men, worden voortaan opgeslo ten. De internering geldt ook voor Cubanen die de laatste da gen aankwamen en nog geen asiel kregen. De Amerikaanse minister van justitie, Janet Reno, maakte de maatregel vrijdagmorgen vroeg bekend na afloop van overleg in het Witte Huis tussen de hoofd verantwoordelijken voor de bin nenlandse veiligheid. Tot nu toe kreeg vrijwel iedere gevluchte Cubaan automatisch politiek asiel. Het besluit volgde op de nood toestand in Florida, die enkele uren eerder was afgekondigd door gouverneur Lawton Chiles. In verband met de plotseling sterk toegenomen stroom Cu baanse vluchtelingen naai- de VS eistte Chiles financiële en an dere steun van de regering in Washington. De door de Amerikaanse rege ring genomen maatregel moet Cubanen afschrikken die het communistische regime in hun land willen ontvluchten. Sinds enkele weken steken honderden vluchtelingen de zee tussen Cu ba en Florida over in bootjes, op zelfgemaakte vlotten en opge blazen binnenbanden. Het gaat om de grootste golf Cubaanse vluchtelingen sinds 1980, toen dictator Fidel Castro in vijf maanden tijd 125 duizend land genoten liet gaan. Na een eerste controle door de Immigratie- en Naturalisatie dienst komen Cubanen zonder visum met „onmiddellijke in gang" in „voor dat doel geschik te" opvangscentra. Daar wordt bekeken wie in aanmerking komt voor asiel, aldus minister Reno. Zij noemde geen lokaties. Eerder donderdag waren eenhe den van de luchtmacht begon nen met de opbouw van een ten tenkamp op een ongebruikte ba sis ongeveer vijftig kilometer ten zuiden van Miami. Verder zou in een kelder onder de gevangenis van Key West tijdelijk plaats zijn voor tweeduizend Cubanen, aldus de sheriff ter plekke. Het Congres in Washington ver hoogde het budget voor de nood opvang van vluchtelingen deze week van 35 miljoen tot 75 mil joen dollar, maar dat geld is nog niet uitgekeerd. Sinds de grote uittocht van 1980 is er in Florida een grote Cu baanse kolonie. Velen uit die ge meenschap kwamen woensdag naar de havenloods in Key West waar de nieuwe vluchtelingen in eerste instantie worden opge vangen. Zij hoopten een familie lid of bekenden te ontmoeten De nieuwe stroom Cubanen komt een week nadat Fidel Ca stro de VS heeft gedreigd land genoten die weg willen niets meer in de weg te zullen leggen. Hij wilde hiermee de Ameri kaanse regering dwingen haai- li berale asielbeleid voor Cubanen te verharden. De zekerheid van goede opvang was voor veel mensen de doorslag om de over steek te wagen. President Clinton maakte eer der al duidelijk dat hij een nieuwe massale intocht van Cu banen niet zou tolereren. De ma rine kreeg opdracht om „zicht baar aanwezig te zijn in de wate ren tussen Cuba en Florida". GRONINGEN (GPD) - Het staal en aluminiumconcern Hoogo vens overweegt zelf energie op te wekken. Hoogovens heeft, sa men met andere industriële on dernemingen in Nederland, op dracht gegeven voor een studie naar de mogelijkheden voor een eigen elektriciteitscentrale. De studie wordt uitgevoerd door National Power, het grootste elektriciteitsbedrijf van Enge land. De energieproblematiek bij zijn aluminiumsmelter Aldel in Delf zijl is voor Hoogovens mede aan leiding geweest om aan het on derzoek deel te nemen. Het voortbestaan van Aldel is afhan kelijk van goedkope energie. Al leen bij een lage energieprijs acht Hoogovens het zinvol te in vesteren - meer dan een half mil jard gulden - in een nieuwe smel- terij in Delfzijl. De Aldelfabriek, een van de grootste energiever bruikers van Nederland, is sterk verouderd. Het huidige energie contract loopt eind 1998 af. H. Slingenberg van Hoogovens wil niet zeggen welke andere in dustriële ondernemeningen bij het onderzoek zijn betrokken. Ook zegt hij nog niet te kunnen aangeven wanneer de resultaten van de studie bekend worden ge maakt. Hoogovens is al jaren bezig om een nieuw energiecontract te krijgen waarin de levering van goedkope energie aan dochter Aldel voor lange tijd wordt gega randeerd. Twee jaar geleden lie pen onderhandelingen hierover met de Gasunie en het ministe rie van economische zaken op niets uit. Hoogovens is vervolgens gaan kijken naar alternatieven. Het zelf opwekken van energie is een van de mogelijkheden. Eerder heeft Hoogovens onderzocht of een voor Aldel gunstig energie contract kon worden afgesloten met buitenlandse energieprodu centen. Dat laatste is tot op he den niet gelukt. Cubanen verlaten het eiland vanaf het strand van Cojimar met een zelfgebouwd vlot. De VS hebben aangekondigd geen op zee opgepikte Cubanen meer toe te laten. foto EPA ROTTERDAM (GPDl - Eerstejaars studenten wach ten steeds langer met inschrijven voor een studie. Hoofd Afdeling Interne en Externe Betrekkingen Frank Munnichs van de Erasmusuniversiteit Rotter dam stelt dit bij het bekendmaken van de voorlopige inschrijvingen voor de Rotterdamse universiteit. Voor de instellingen wordt het daardoor steeds moei lijker om op de ontwikkelingen in te spelen. In tegenstelling tot vroeger komen de leerlingen van het vwo nu in grote getale nog tijdens de introductie weken of zelfs later met hun aanmeldingen. Enkele ja ren geleden hadden de universiteiten in december al een aardig beeld van het komende studiejaar. Dat tijd stip valt steeds later; de afgelopen jaren voorzichtig ingezette trend werkt versterkt door. „Voorlopig kun nen we er echter niets aan doen, want we zijn verplicht de aanmeldingen te accepteren," zegt Munnichs. Het aantal vooraanmeldingen bij Erasmus is opnieuw gedaald. „Vorig jaar hadden we op 6 augustus 4.289 aanmeldingen. Voor dit jaar per 16 augustus 3.537." Wat betreft de landelijke cijfers zijn op het ogenblik alleen die van begin juni bekend. Erasmus noteerde toen 3.051 van de 39.089 landelijke vooraanmeldingen. Vorig jaar was dat nog 3.947 van de 43.536 en voor het studiejaar '92/'93 was de score 4.871 van de 45.152. Het 'marktaandeel' in studies van Erasmus daalde daar door van 10,8 naar 7,8 procent. Oorzaak moet vooral worden gevonden bij teruggang in de interesse voor in Rotterdam druk bezochte studies als economie en be drijfskunde. Bij andere universiteiten is de keuze in het aantal studies groter. In Rotterdam kan er slechts uit twaalf studierichtingen worden gekozen. DEN HAAG (ANP) - Van de ge doogde vreemdelingen in Ne derland blijkt 88 procent geen bijstandsuitkering te ontvan gen. Daarentegen krijgt 89 pro cent van de ex-asielzoekers wel een dergelijke uitkering. Dit blijkt uit onderzoeken van bureau Regioplan naar vreem delingen en asielzoekers in de bijstand. Oud-staatssecretaris Wallage van sociale zaken en werkgelegenheid heeft de twee onderzoeksrapporten aan de Tweede Kamer aangeboden. Het eerste onderzoek gaat over het gebruik van bijstandsuitke ringen van gedoogde vreemde lingen. Het gaat hier om de groep die (nog) niet of niet meer in het bezit van een verblijfsver gunning is, maai- wel van de overheid in Nederland mag ver blijven. Het onderzoek schat de omvang van deze groep op 26.000. De meeste van hen ko men uit Suriname, Marokko en Turkije, vooral voor gezinsvor ming of gezinshereniging (55 procent). Voor 17 procent is werk de belangrijkste reden voor ver blijf. Opmerkelijk is dat slechts 12 procent gebruik maakt van de mogelijkheid bijstand aan te vragen. Of deze groep andere uitkeringen krijgt is niet onder zocht, maar dat lijkt niet waar schijnlijk. Ze verblijft te kort in Nederland om voor een andere uitkering in aanmerking te ko men. Het tweede onderzoek richt zich op de groep ex-asielzoekers. Dit zijn vreemdelingen met een A- status, met een verblijfsvergun ning op humanitaire gronden dan wel vluchtelingen die door de overheid zijn uitgenodigd. Belangrijke landen van her komst zijn Somalië, Ethiopië, Iran, Irak en het voormalige Joe goslavië. Van de onderzochte groep ex-asielzoekers blijkt 89 procent na 3 maanden hetzij een bijstandsuitkering te ontvan gen, hetzij een uitkering op grond van de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA). Na twee jaar blijkt 77 procent nog steeds op een bijstandsuitkering aan gewezen te zijn en heeft onge veer 20 procent inkomsten uit werk. "Per saldo blijken gedoogden en ex-asielzoekers dus een geheel verschillend gebruik van de bij stand te maken. In een reactie wijst G. Homburg, onderzoeker bij regioplan, op het feit dat ge doogden op eigen initiatief naar Nederland komen, en eerder via vrienden, relaties of werk in hun onderhoud moeten voorzien. Daarentegen worden ex-asiel zoekers binnengehaald in een circuit van zorg, waarin alles voor hen geregeld wordt. Dit zou een van de redenen kunnen zijn voor hun grotere bijstandsaf hankelijkheid, aldus de onder zoeker. van onze correspondente BRUSSEL - „De juiste man op de juiste plaats op het juis te moment". Zo kenschetste de Britse minister van buiten landse zaken Douglas Hurd gisteren de overleden secreta ris-generaal van de Navo, Manfred Wörner. Wörner stierf vorige week zaterdag op 59-jarige leeftijd aan darm kanker. Met een eredienst in de kerk van Sint Jacob op de Kouden- berg in Brussel nam de inter nationale politiek gisteren af scheid van Wörner, die de eer ste Duitse secretaris-generaal van de Navo was. Tekenend voor de veranderingen die de Alliantie onder Wörner heeft ondergaan was de aanwezig heid bij de plechtigheid van vele ministers van buitenland se zaken en defensie uit Mid den- en Oosteuropese landen, waaronder Estland, Roeme nië, Albanië, Tsjechië, Oe kraïne en Azerbeidzjan. Zowel Hurd als de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Warren Christopher en de plaatsvervangend secreta ris-generaal van de Navo, de Italiaan Sergio Balanzino, Voor Nederland woonden defensieminister Ter Beek e dienst voor Wörner bij. buitenlandminister Kooijmans de ere- foto Reuter prezen de overleden Navo-lei- der als een man met visie op en hartstocht voor het Atlantisch bondgenootschap. Tijdens zijn ziekte, die zich twee jaar geleden openbaarde, heeft Wörner voortdurend be handelingen in het ziekenhuis onderbroken om Navo-verga- deringen, onder meer over het Partnerschap voor Vrede en de bombardementen in ex- Joegoslavië, voor te zitten. Volgens Balanzino kan men rustig stellen dat Wörner 'zijn leven heeft gegeven voor de Navo'. Aanstaande dinsdag wordt Wörner, die ook zes jaar minis ter van defensie in Duitsland was, in de Bondsdag herdacht. Hij wordt volgende week vrij dag in Göppingen begraven, zijn vroegere kieskring nabij Stuttgart. DEN HAAG (ANP) - De Melkweg blijkt materie te bevatten die sneller is dan het licht. Op het wereldcon gres van de Internationale Astronomische Unie in Den Haag maakten twee sterren kundigen F. Mirabel uit Frankrijk en L. Rodriguez uit Mexico daar melding van. Het was bekend dat verder weg in het heelal materie voorkomt die de snelheid van het licht. 300.000 kilome ter per seconde, overtreft. Het is voor het eerst dat een zogenoemde „superlumi- nale" beweging in ons melk wegstelsel wordt waargeno men. Het plasma dat de twee astronomen observeerden, blijkt zich voort te bewegen met een snelheid van 125 procent van die van het licht. De opmerkelijke uit stoot van de materie is af komstig van een compacte bron van gammastralen, in de astronomie bekend als GRS 1915+105. Dergelijke explosieve emis sies zijn eerder waargeno men in veraf gelegen qua sars. Dit zijn op sterren gelij kende hemellichamen. Het object dat Mirabel en Rodiri- quez bestudeerden, is een zwart gat of een neutronen ster in ons eigen sterrenstel sel. Door de ontdekking kunnen astronomen nu meer te we ten komen over „superlumi- nale" emissies elders in het universum. De onderzoekers verwachten dat nog meer van dit soort gebeurtenissen in bronnen van hoge energie in onze eigen omgeving ge vonden zullen worden. AMSTERDAM (GPD) - Het aantal mensen dat van de dertien bij het GAK aangesloten bedrijfsverenigingen een arbeidsonge schiktheidsuitkering ontvangt is dit jaar met ruim 6000 gedaald. Volgens het Ge meenschappelijk Administratiekantoor (GAK) ontvingen eind juni 1994 518.482 mensen een aaw/wao-uitkering. De oorzaak van de terugloop zijn de strengere eisen die aan het toekennen van de uitkeringen wor den gesteld en de herkeuringen van mensen die een uitkering hadden. Het GAK meldt bij de presentie van zijn jaarverslag over 1993 dat in de eerste helft van dit jaar 41 procent van de aaw/wao-aan- vragen werd afgewezen. De strengere toela tingseisen komen daarmee duidelijk tot uit drukking: in de eerste zes maanden van 1993 kreeg 36 procent van de aanvragers nul op het rekest. Vooral bij mensen die in loon dienst zijn of waren doet zich dit voelen. Het aantal toegekende uitkeringen daalt en is aanmerkelijk lager dan het aantal beëindig de uitkeringen, waardoor het totaal aantal mensen met een uitkering afneemt. Dit jaar is een begin gemaakt met de herkeu ring van arbeidsongeschikten van 18 tot 35 jaar, een operatie bedoeld om het aantal aaw/wao-gerechtigden terug te dringen. Het GAK geeft aan dat ongeveer 19.000 mensen opnieuw werden beoordeeld. Ongeveer 44 procent van de herkeuringen leidde tot stop zetting van de uitkering. Van eenzelfde aan tal bleef de uitkering ongewijzigd, ondanks de nieuwe keuring. Het GAK verwacht dat de herkeuringen, waai- alle aaw'ers en wao'ers tot en met 1999 aan moeten geloven, tot minder uitkeringen zullen leiden. Een vermindering van het aantal uitkeringen met 60.000 dank zij de herkeuringen lijkt goed mogelijk. Ziektewet Eind 1993 ontvingen 521.363 mensen een aaw/wao-uitkering via het GAK. voor een totaal bedrag van 12,1 miljard gulden, slechts 87 miljoen meer dan in 1993. Het aan tal nieuwe uitkeringen bedroeg 51.559, 1931 meer dan het jaar ervoor. Vorig jaar werden 46.959 uitkeringen beëindigd, 2713 meer dan in 1992. In totaal steeg het aantal uitkerin gen dus ongeveer 1 procent. Het GAK registreerde in 1993 3,4 miljoen ziekmeldingen, 3,2 procent meer dan in 1992, een groei die louter het gevolg is van een gro ter aantal Ziektewet-verzekerden. De ge middelde ziekteduur nam af, van 14,9 naar 14,1 procent. In totaal werd 4,5 miljard gul den uitkeerd aan ziektegeld. De tot voor kort sterk groeiende werkloos heid weerspiegelt zich in de cijfers van het GAK. In 1993 nam het aantal meldingen we- DEN BOSCH/GULPEN (GPD/ ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft ex-burgemeester W. Vossen (57) van Gulpen voor ambtsmisbruik en fraude zwaarder gestraft dan de recht bank in Maastricht. Het hof legde Vossen een jaar voorwaardelijke gevangenis straf en 12.000 gulden boete op en bevestigde dat hij vijf jaar geen openbaar ambt mag bekle den. Eerder veroordeelde de rechtbank de van fraude be schuldigde oud-burgemeester tot zes maanden voorwaardelijk en 5.000 gulden boete. De rechtbank veroordeelde Vos sen alleen voor het aannemen van steekpenningen van een we genbouwbedrijf in de vorm van het verschaffen van goedkoop materiaal voor het aanleggen van een voetpad rond de door Vossen gebouwde woning. De boete had betrekking op belas tingontduiking. Tegen het va nis van de rechtbank in tricht tekende zowel Vossen s de officier van justitie hogerb roep aan. Het gerechtshof heeft Vos» een hogere straf opgelegd dan rechtbank, omdat het strafbare feiten bewezer acht Dat gold onder meer hei aam men van giften van de aannen die het huis van Vossen heeft j bouwd. Verder achtte het h hem schuldig aan het uitlokfe van valsheid in geschrifte do een keukenleverancier eenval rekening te laten indienenv der heeft Vossen zich niet.(j maar drie maal schuldig maakt aan belastingontduikj Los van de rechtszaak tt Vossen ontsloeg de toenms minister van binnenlandse ken hem oneervol, omdat schade had toegebracht aan ambt van burgemeester. DEN HAAG (ANP) - De Tweede- Kamerfractie van de VVD en de Vereniging Natuurmonumen ten hebben verontwaardigd ge reageerd op het kabinetsbesluit de provincie Drenthe opdracht te geven ondergrondse opslag van gas in Langelo mogelijk te maken. VVD-kamerlid Blaauw zal over de beslissing vragen stellen aan de nieuwe ministers van economische zaken en VROM. Natuurmonumenten hoopt dat de Tweede Kamer op de rem gaat staan. Het demissionaire kabinet be sloot donderdag de provincie Drenthe een „aanwijzing" te ge ven om haast te maken met de uitvoering van de benodigde procedures voor de aanleg van een gasopslag-installatie. Deze voorziening is noodzakelijk om over enkele jaren te kunnen voorzien in voldoende capaciteit tijdens zeer koude dagen. Vol gens de betrokken departemen ten is de aanwijzing onder meer noodzakelijk wegens „het natio naal belang van een ongestoor de gas voorziening". Het VVD-kamerlid Blaauw noemt de beslissing van de laat ste ministerraad onder leiding van Lubbers „geforceerd en niet erg netjes". Hij wil van de nieuwe bewindslieden weten hoe het nu precies is gesteld met de mogelijke problemen rond de gasvoorziening. Natuurmonumenten meent dat het gebied rond Langelo behoort tot „de best bewaarde voorbeel den van een esdorpen-land- schap in Nederland". De vereni ging meent dat er „grote scha de" onstaan aan het landschap als de installatie er komt. De provincie heeft al laten weten zich niet bij de aanwijzing neer te leggen. Volgens Drenthe moet de Tweede Kamer zo snel moge lijk over de kabinetsbeslissing spreken. De kwestie brengt de nieuwe mi nister De Boer (VROM) overi gens in een mogelijk lastig par ket. Als de huidige commisssaris van de koningin in Drenthe is ze tegenstander van de gasopslag. In haai- nieuwe functie moei „haai-" provincie wellicht opi gen aan de omstreden plans mee te werken. De Boer stim eerder een boze brief aan mu ter Andriessen (economische ken) waarin ze haar ongenoq uitte over de door hem a kondigde aanwijzing. Boekhouder sta miljoenen van Scotland Yard LONDEN (DPA) - Een boekho der van de afdeling fraude) strijding van Scotland Yard gearresteerd op de verdenkt dat hij zich een bedrag vani miljoen pond (ongeveer 1 miljoen gulden) heeft toege gend. De verdenking viel op d rige boekhouder nadat gebleï was dat hij de eigenaar is een aantal bezittingen in Scti land, waaronder een drie-s renhotel en een restaurant.! had hij voor een miljoen pi (2,7 miljoen gulden) een adelt titel gekocht. Jetveren in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) - Hetl meentevervoerbedrijf Arasl dam (GVB) zet in het vooiji van 1995 drie jetveren in op route tussen het Centraals tion en Amsterdam-Noord, drie nieuwe schepen kostenl taal 7,9 miljoen gulden. Door de jetveren kunnen pas giers sneller de overtocht oi het IJ maken. Daardoor kuns er meer vaarten plaatsvin! elke vijf minuten (nu ruim zei minuten) en 's nachts elkeü minuten in plaats van om! kwartier. Per uur kunnen Si mensen worden overgezet, De jetveren zijn overdekt, in genstelling tot de ponten uil twintiger en dertiger jaren: nu nog varen. DEN HAAG (ANP) - Bij de hoor zitting over problemen met sili conen borstimplantaten zijn in Alabama (VS) zoveel vrouwen en advocaten uit vooral de Ver enigde Staten aanwezig, dat de zaak waarschijnlijk tot maan dag uitloopt. Oorspronkelijk was het de bedoeling de zitting in één dag (donderdag) af te ron den. Advocaten van de Consu mentenbond zijn in Alabama om de belangen te behartigen van inmiddels ruim tweedui zend Nederlandse vrouwen die voor een schadevergoeding in aanmerking willen komen. Volgens woordvoerder P. de gens ontslag met 26 procent toe, in 1992 was dat aanzienlijk minder (10 procent). Het aantal lopende uitkeringen steeg in 1993 met 30 procent tot 183.852. In totaal werd 4,38 miljard gulden uitgekeerd, 31 procent meer dan in 1992. Vorig jaar registreerde het GAK voor 25 mil joen gulden aan premiefraude (in 1992 18.1 miljoen) en voor 16,6 miljoen gulden aan uit keringsfraude. Hiervan wordt vrij veel te ruggehaald bij de fraudeurs: van 1988 tot en met 1994 is ongeveer 72 procent van de ge constateerde premiefraude (ongeveer 71,5 miljoen) geïncasseerd. Een nieuwe activiteit is het opleggen van boetes en het uitkeren van premies ('malus' en 'bonus') om werkgevers te stimuleren ar beidsongeschikten in dienst te houden of te nemen. In 1993 werden 780 bonussen uitge keerd, voor een bedrag van 12 miljoen gul den. Het aantal malussen beliep 9834 (106 miljoen), maar of dit bedrag werkelijk op ta fel moet komen is niet zeker. Er wordt im mers nog aan de wetgeving gesleuteld. Eind 1993 hadden de bij het GAK aangeslo ten verenigingen, pensioenfondsen en vut- stichtingen bijna 34,6 miljard gulden belegd, 2.6 miljard meer dan in 1992. Het GAK telde 20.677 medewerkers op 19.581 arbeidsplaat sen. De totale kosten van het GAK bedroe gen zo'n 2 miljard gulden. Avond Hoger Economisch Administratief Onderwijs zie voorpagina Klerk van de Consume bond proberen de adv vooral meer aandacht te voor de buitenlandse vrc In totaal is 4,2 miljard dolk schikbaar gesteld, waarvf miljard besteed wordt ceskosten. Dat bedrag is zol omdat rekening wordt met schadeclaims diil komende 25 tot 30 jaar nog» den ingediend. Van de 2,7 miljard dollar) overblijft is slechts 3 procent, schikbaar voor buiten!®: vrouwen. De Consumenten!# vindt dat onderscheid rechtvaardig en gaat het i vechten. Ook wil de bond kric uiten op de beperkte waarop buiten de VS ai wordt besteed aan de n heid tot het vragen om sets vergoeding. In de VS is aiji breid reclame gen: commercials op televisie en: vertenties in de kranten. Bit de VS zijn slechts korte pw» richten verspreid. De Klerk meldt dat de adv# ten van de bond inmiddels; sprekken hebben gehad met rechter en met advocaten van Amerikaanse fabrikanten i de implantaten. De hoorzitting wordt door i Amerikaanse vrouwen gebm om aandacht te vragen voor problemen die siliconen iw taten hebben veroorzaakt blemen met siliconen ten ontstaan onder andere® dat ze gaan lekken. In de VS' de prothesen vooral voor het vergroten van Wj* In Nederland zijn er daarn^ veel vrouwen die een silM® implantaat .dragen door borstkanker één o: -: borsten zijn kwijtgeraakt-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 4