Stichting wil zekerheid over MEC Oostkolk uitgegraven Oude plataan moet blijven Burgemeester opent fokveedag Prins Carnaval Hontenisse hele regeert in jaar door Oorlogsveteranenclub opgeheven Ondernemers heffen mantel-organisatie Groot-Terneuzen op streek 12 Zeeuws-Vlaamse gemeenten moeten voor 1 oktober met sluitende afspraken komen OSSENISSE ren-" VRIJDAG 15 JULI 1994 van onze verslaggever TERNEUZEN - Het bestuur van de stichting Milieu-Educa- Jubileumeditie ambachtelijk weekeinde HULST - Onder het motto: Kij ken naar ambachten en proeven van streekgerechten in voorna melijk het Land van Waas en Zeeuwsch-Vlaanderen wordt op zaterdag 27 en zondag 28 au gustus voor de 15e keer een am bachtelijk weekeinde gehou den. Tijdens deze jubileumeditie zet ten ruim 250 deelnemers hun atelierdeuren open en demon streren op vrijwillige basis. Be zoekers kunnen de deelnemers aan het werk zien van 10.00 tot 19.00 uur. Een aantal restau rants en taveernes die in de rou tes zijn opgenomen doen een ex clusief aanbod op gastrono misch gebied. Voor de liefheb bers is er een trip met de huifwa gen en in Sint-Niklaas rijdt een authentieke paardentram. Alle routes, zes in totaal, die in een speciale brochure beschreven staan beginnen op de grote markt in Sint-Niklaas. De Nederlandse inbreng tijdens het ambachtelijk weekeinde zit in de klompenroute en de vlas route. In Koewacht kan men kaasboerderij de Vlashof aan het Zandpad en een expositie schilderen, tekenen, ontwerpen en boetseren in het gemeen schapscentrum De Vlaschaard bezoeken. In Axel stelt een por tretschilder aan de kerkdreef en het streekmuseum "Het Land van Axel" de deuren open. In Nieuw-Namen wordt nabij het oude café Het Verdronken Land een markt gepresenteerd van kunst, gastronomie, historie en natuur op kleine schaal. In Hulst vermeldt het programma een bezoek aan het streekmuseum De Vier Ambachten, de stads- molen en de Zeeuws-Vlaamsche Brouwerij. In Clinge demon streert een klompenmaker. In Sint Jansteen tenslotte kan men terecht een schildersatelier aan de Warandestraat en Geiteboer derij en kaasmakerij De Pint. Brochures voor het ambachtelij ke weekeinde zijn verkrijgbaar bij de VW kantoren in Hulst en Axel. lief Centrum (MEC) Zeeuwsch- Vlaanderen wil dat de Zeeuws- Vlaamse gemeenten vóór 1 ok tober 1994 concrete stappen ne men om tot de vestiging van een MEC in de regio te komen. De vrijwillige bestuursleden zijn de ellenlange procedures die met de oprichting en vestiging van het MEC gemoeid zijn zat en ze overwegen daarom het bijltje neer te leggen als er op korte termijn geen sluitende af spraken met de Zeeuws-Vlaam se gemeenten gemaakt kunnen worden. Een aantal vertegenwoordigers van diverse milieu-organisaties doet al sinds 1990 pogingen om in Zeeuwsch-Vlaanderen een mi lieu-educatief centrum van de grond te tillen. Na een informa tieve bijeenkomst in februari 1992 in Sluiskil werd een werk groep opgericht, waarin de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten en mensen uit het vrijwilligerswerk waren vertegenwoordigd. Die werkgroep walde het MEC onderbrengen bij de lokale over heden en de de particuliere mi lieu-organisaties. Maar op aan- Inbraken AXEL/SLUISKIL - Enkele hon derden guldens aan geld, tien tallen pakjes sigaretten en shag en de nodige aanstekers. Dat was de buit van een diefstal uit een bedrijf aan de Oranjestraat in Axel. Het bedrijf werd in de nacht van woensdag op donder dag bezocht door de inbrekers. Men forceerde de toegang tot het pand. Uit een laboratoriumbedrijf aan de Langeweg in Sluiskil verdwe nen diezelfde nacht twee compu ters en een aantal lampen uit een broeikas. Barokconcert - De dwars- fluitiste Petra Schuren en klave cimbelspeler Ad van de Wege ge ven op zaterdag 16 juli een ba rokconcert in de rooms-katho- lieke kerk van IJzendijke. Tij dens dit concert worden werken gespeeld van Von Pruisen, Quantz. Dandrieu en Bach. De muzikale uitvoering begint om 11.45 uur. Geslaagd Aan de hoge school West-Brabant, sector HEAO richting Accountancy, is L. P. J. Meerschaert uit Clinge afgestudeerd als Accountant- Administratieconsulent. drang van de Zeeuws-Vlaamse colleges van b en w werd beslo ten een educatief centrum op te richten binnen de structuur van de gemeenschappelijke regeling afv alstoffen verwij der i ng Zeeuwsch-Vlaanderen (AVZVi. „.Het was de bedoeling om op basis van een concept-conve nant de oprichting van een MEC voor te bereiden", stelt voorzit ter A. Paauwe van de stichting Milieu Educatief Centrum. „Maar toen we in juni dat conve nant zouden ondertekenen, krabbelde het algemeen bestuur van de AVZV tot onze grote ver bazing opeens terug. Dat bete kent dat alle inspanningen van de afgelopen twee jaar voor niets zijn geweest." Paauwe geeft aan dat het dage lijks bestuur van de AVZV geen duidelijke reden heeft gegeven voor het afwijzen van het conve nant. Hij vermoedt dat de verte genwoordigers van de kleinere Zeeuws-Vlaamse gemeenten in dat bestuur de ondertekening van het convenant hebben te gengehouden omdat ze vrezen weinig invloed te kunnen uitoe fenen op het reilen en zeilen van een MEC. Paauwe: „Ik denk niet dat financiële overwegingen een rol hebben gespeeld. Het in stand houden van een MEC kost jaarlijks 200.000 gulden en dat lijkt me voor de acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten geen on- overkomenlijk bedrag." Voorzitter K. G. van der Hoofd van de AVZV bevestigt noch ontkent de vermoedens van Paauwe. „Ook voor mij is het on duidelijk waarom verschillende vertegenwoordigers van Zeeuws-Vlaamse gemeenten in het algemeen bestuur van het AVZV het convenant niet wilden ondertekenen", stelt Van der Hoofd. „Maar wellicht hebben ook financiële motieven een rol gespeeld bij het afwijzen van het convenant. Persoonlijk vind ik het in ieder geval jammer dat de oprichting van het MEC vertra ging heeft opgelopen." Paauwe geeft aan dat de Zeeuws-Vlaamse milieu-organi saties het hoofd nog niet in de schoot hebben gelegd, maar dat hun uithoudingsvermogen wel zwaar op de proef wordt gesteld. Het bestuur van de stichting MEC Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de acht Zeeuws-Vlaamse colleges daarom schriftelijk ver zocht snel maatregelen te ne men, zodat de besluitvorming die nodig is voor de oprichting van het convenant op 1 oktober kan worden afgerond. „Als we voor het eind van dit jaar niet tot de oprichting van een MEC ko men, lopen we een startsubsidie van 40.000 gulden van de provin cie Zeeland hoogstwaarschijn lijk mis", zegt Paauwe. „Boven dien kent het uithoudingsver mogen van de vrijwilligers ook zijn grenzen. We spannen ons al sinds 1990 in voor een educatief centrum, maar als er aan die el lenlange procedures geen einde komt. kunnen we maar beter stoppen." - - -*■ - De Sleltkluut vindt dat de ruim 90 jaar oude Terneuzense plataan met egards en als een natuur lijk monument moet worden behandeld. foto Charles Strijd van onze verslaggever TERNEUZEN - Het oude schoolgebouw op de hoek van de Terneuzense Markt, de Burgemeester Geillstraat en de Havenstraat is niet aan de slopershamer ontkomen. Maar de zo'n negentig jaar oude plataan die op het vroe gere schoolplein stond, haast tegen het gebouwtje van de vroegere gemeentelijke so ciale dienst aan, mag niet hetzelfde lot ondergaan. De boom moet als natuurlijk monument voor de binnen stad met alle egards worden behandeld, vindt de Bomen- werkgroep van natuurbe schermingsvereniging De Steltkluut.. Werkgroepvoor zitter L. Calle heeft overigens een gewillig oor bij de ge meente Terneuzen gevonden. Ook het gemeentebestuur is namelijk overtuigd van de waarde van de enorme pla taan. „Het is de bedoeling dat de boom blijft staan. Alleen kunnen we nog geen hon derd-procent-garantie afge ven, omdat nog niet precies duidelijk is wat er met het ge bouwtje van sociale zaken gaat gebeuren", verklaart woordvoerder F. Neve. Bij de herinrichting van de Terneuzense binnenstad moet ook een nieuwe ontslui- tingsweg van de Markt naar de Scheldeboulevard worden aangelegd. De boom zou in principe keurig naast die nieuwe weg moeten komen te staan. Het ontwikkelingsplan rondom de ontsluitingsweg is nog niet helemaal door de projectontwikkelaar inge vuld, laat Neve weten. „Maar de gemeente zal er alles aan doen om de plataan te behou den." van een medewerker OOSTBURG - De organisato ren van de fokveedag in Oost- burg op woensdag 20 juli hopen door samenwerking meer vee houders uit Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen te bewegen deel te nemen aan de keuring. De West Zeeuws-Vlamingen hebben voor het eerst hun krachten ge bundeld met het comité Kloos- terzande. De laatste jaren kampt de Oostburgse fokvee dag met een verminderde aan voer. Of het initiatief zal aan slaan moet worden afgewacht. De fokveedag, die plaatsvindt op het Ledelplein, wordt 's mor gens om 9.30 uur geopend door burgemeester J. Kruize van Oostburg. Direct daarna begin nen de keuringen. De fokveedag lokt ieder jaar op nieuw een groot aantal toeristen naar de Eenhoornstad. De plaat selijke winkeliersvereniging is zich bewust van het belang van deze dag voor Oostburg. De on langs gehouden enquête onder streept dat nog eens, aldus win keliersvoorzitter Jan van Baar. Naar verwachting worden vol gende week woensdag 60 stuks fokvee, een kleine 40 stuks vet- vee, ruim 75 Belgische Wit Blau we en een 40-tal schapen aange voerd. Een nieuw onderdeel is de kal- veropfokwedstrijd, die om 13.00 uur begint. De kalveren worden de ring ingebracht door kinde ren. De jongste deelnemer is twee jaar. Elk kind krijgt een prijsje. Behalve door een 'gewone' jury wordt het vee tevens gekeurd door juryleden in opleiding. De fokveedag biedt hen een unieke gelegenheid voor het opdoen van praktijkervaring. Het standwerkersconcours vormt een vast onderdeel van het programma. Een tiental standwerkers strijdt om de Gro te Prijs van Oostburg. De fokveedag eindigt om 15.00 uur met de keuring van de kam pioenen en de trekking van de verloting. De prijzen worden uit gereikt in het gemeentehuis. van onze verslaggever KRUISPOLDERHAVEN - Het voormalige ge meenteraadslid W. Gelderland klaagde er twee jaar geleden al over: in Hontenisse is het een heel jaar carnaval. Overal in de polder zijn een half jaar na het grote leutfeest opge tuigde en half onttakelde carnavalswagens te zien. Op de speciale parkeerplaats voor vrachtwa gens naast de Rijksweg bij Walsoorden staan er maar liefst vier praalwagens en bij een rond- ritje door de polders kunnen er nog heel wat meer worden gezien op boerenerven. Burge meester T. Steenkamp geeft grif toe dat de car navalswagens in juli eigenlijk niet meer buiten in de open lucht mogen staan. „De wagens moeten in principe worden afgebroken of bin nen in schuren worden gestald. Dat hebben we de verschillende verenigingen ook al eens eer der schriftelijk laten weten." B en w begrijpen echter ook dat de carnavals wagens niet zo makkelijk onzichtbaar zijn te maken. Steenkamp: „Vroeger werden de wa gens gewoon afgebroken, maar in deze tijd ver tegenwoordigen ze zo'n grote waarde dat de verenigingen ze proberen te verkopen. Als de verkoop nog niet is gelukt of ze willen onderde len volgend jaar weer gebruiken, dan moeten de wagens worden gestald. Een groot deel van het jaar is dat geen probleem, maar in de zomer zijn de schuren en loodsen nodig voor het on derbrengen van de oogst en daarom worden de wagens buiten gestald." De burgemeester wil maar zeggen dat het ge meentebeleid er op is gericht om de leutwa- gens buiten carnavalstijd niet aan het daglicht bloot te stellen. Aan de andere kant wil men, als niet echt over overlast wordt geklaagd, de verenigingen niet teveel op de nek zitten en daarom heeft, de controle op dat beleid 'niet de hoogste prioriteit'. Een carnavalswagen staat open en bloot in de polder 'geparkeerd'. foto Charles Strijd van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De Oostkolk naast het gemeentehuis in Ter- neuzen is zo goed als leeg. Het waterbouwkundig bedrijf Aquavia bv uit Sas van Gent heeft de bodem van de kolk tweeëneenhalve meter diep uit gegraven. Pas na de bouwvak vakantie start het bedrijf met de bouw van de geplande onder grondse parkeergarage. Voorlo pig is bij de toekomstige in- en uitrit van de parkeergarage een houten wand geplaatst om in storting tijdens de vakantie te voorkomen. In totaal is 18.000 kubieke meter zand uit de kolk geschept. Dat is 18 miljoen liter niet-verontrei- nigd slib die inmiddels in de Nieuwe Othenepolder is gestort. Per 15 augustus begint de onder neming met het boren van gaten voor de benodigde 468 funde ringspalen. Daar bovenop wordt een betonnen bodem gestort. Het leegpompen van de kolk werd in april enige tijd gestaakt om eerst de omliggende wonin gen te kunnen inventariseren. De omwonenden hadden bezwa ren geuit tegen de voorgenomen bouw, omdat zij vreesden voor verzakkingen van hun huizen. Met de inventarisatie door ver zekeringsexperts in de hand, kan gemakkelijker worden be wezen dat eventuele schade aan de woningen door de graafwerk zaamheden kwam. Na de aanleg van de parkeerga rage voor driehonderd auto's wordt de Oostkolk in ere her steld. Het project moet eind no vember worden opgeleverd. van onze verslaggever AXEL - Negenenveertig jaar lang herdachten Axelaars en Poolse oorlogsveteranen in sep tember gezamenlijk de bevrij ding van Axel in de Tweede We reldoorlog, maar aan die tradi tie komt een einde. De Poolse oud-strijders hebben te kennen gegeven dat ze te oud zijn ge worden voor het bezoeken van grote bevrijdingsactiviteiten en de Vereniging 'Axel-Polen' wordt daarom volgend jaar op geheven. De Vereniging Axel-Polen werd in 1945 opgericht om de band tussen de Poolse bevrijders en de bevolking van Axel in stand te houden. Honderden Polen woonden dat jaar de herden- Kingsactiviteiten in Axel bij en ook in de jaren daarna waren de oorlogsveteranen steeds van de partij. Maar de jaren zijn ook voor de Poolse bevrijders gaan tellen. De allerjongste veteraan is al weer 71 jaar oud. En de Polen hebben het bestuur van de Ver eniging Axel-Polen laten weten dat het bijwonen van groot scheepse bevrijdingsactivitei ten voor de meeste veteranen een te zware opgave is gewor den. „We hebben daarom besloten dit jaar in september nog één keer een grote herdenking sa men met de Polen te houden", zegt voorzitter mevrouw S. A. de Putter van de Verenging Axel- Polen. „Volgend jaar willen we de vereniging ontbinden. Ons comité bestaat dan een halve eeuw, dus dat is het juiste mo ment om op een waardige wijze een tijdperk af te sluiten." Mevrouw De Putter geeft aan dat het de bedoeling is ook na volgend jaar herdenkingsactivi teiten te blijven organiseren in Axel. „Binnenkort gaan we met het gemeentebestuur overleg gen over de manier waarop we de bevrijdingsactiviteiten in de toekomst in afgeslankte vorm kunnen voortzetten. In ieder ge val denken we dat het in deze tijd, waarin het racisme de kop weer opsteekt, belangrijk is de jeugd meer bij die herdenking te betrekken. Hoe we dat precies willen doen weten we nog niet, maar ik denk dat er op dat ter rein een belangrijke taak ligt voor het onderwijs." 16 en 17 juli 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. 13768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg. tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement en Sluis: zat. J. P. A. de Meijer, Lan ge Wolstraat 12, Sluis. tel. 01178-61366; zon. M. H. M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cad zand, tel. 01179-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: N. B. v. d. Maas, IJzendijke, tel. 01176-1266. Breskens en Groede: A. G. Her- manides. Dorpsstraat 17. Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: W. L. Fraanje. Plein 42, tel. 01153-1244. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J.A. Gadellaa. Euro palaan 49, Sas van Gent, tel. 52525. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: J. Lips, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 01140-13373. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Neeteson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel 01148-1377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: M. Kerckhaert, Kon. Juliana- straat 23, Clinge, tel. 01140- 12361. Tandartsen: West-Zeeuwseh-Vlaanderen: L. Buysse, Volderstraat 21, Oost burg, 01170-55092. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. A. M. Nijsten, Hondiusstraat 2, Terneuzen, tel. 01150-13780. Spreekuren zat. 10-10.30'en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a,tel 12060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-62888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchstraat 16, tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: R. T. Ver sol en J. C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur zat. 13-14 uur, Ple vierstraat 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. 01176-1388 bgg. 01174-8424. Spreekuur zat. 13 en zon, ij| in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos Burm, Van Dicmenstraat83j 01150-19628. Spreekuur zat 12.30-14.00 uur. Terneuzen: Peter de Steenbergenlaan 7, tel. 96425. Spreekuur zat. van lj 13.00 uur. Breskens, Aardenburg enSl E. van Bruinessen-Ka tel. 01177-2398. Spreekuur 13.00-13.30 uur.B werijstraat 8 te Oostburg. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, rius 1, Oostburg. tel. 52103. Sas van Gent: E. O. M. Dj Westdam 54, tel. 01158-f spreekuur zat. 11.00-12.00 uui St. Jansteen e.o.: A.E. Tempelier 34, tel. 01140-12 Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Wijkverpleging: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-531 Oost-Zeeuwscli-Vlaanderea' Telefoonnummer 01140-83501 Kruisvereniging kanaalii Zeeuwsch-Vlaanderen: Da? nacht bereikbaar, tel. 011 74500. Verloskundigen: Kanaalzone en Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw Haak, Anthonie van Dijckstr 32, Axel, tel. 01155-63982. Pastorale zondagdiens! Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: E. vanAci Hulst, tel. 01140-13167. West-Zeeuwsch-Vlaanderen. zon. 12 - ma 20 uur: R. Schou ten, tel. 01170-52003. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 2b J. Eggermont, tel. 01158-5188 Indonesische ambassadeur opent Folklore Festival Sas SAS VAN GENT - De a deur van Indonesië in Nei land en een vertegenwoordi van de ambassade van Is zijn maandag 18 juli aanwi bij de officiële opening vani Internationaal Folklore Fe val Zeeland. Tijdens dc tf ningsvoorstelling in de Vla derenhal in Sas van Gentsli Indonesië centraal. De uit 483 leden bestaai groep Kabumi-Bandung uil donesië en andere buitenlam volksdansgroepen verzorgen deze gelegenheid een o De opening van de twinli! editie van het festival b 20.30 uur. Zomerfeest - Hetzomerfs in Ossenisse begint 1 vrijdag, om 20.00 uur met s grote bingo in het Hof ter Nas De hoofdprijs is een kleurenü visie. Zaterdag worden in rondom het Hof ter Nesse tali activiteiten georganiseerd, i optreden van het jeugdon Reinardi en diverse F len staat om 14.30 uur op hel; gramma. Op datzelfde tijd starten een schieting en t gaaibolling. Om 15.00 uur ben het Rad van Avontuur te du en. 's Avonds is er een ii avond in de feestzaal. Tensh kan op zondag wederom won geschoten. van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De Onderne mersfederatie Groot Terneuzen is opgedoekt. Het draagvlak voor de overkoepelende organi satie van aangesloten vereni gingen in het midden- en klein bedrijf was weggevallen nadat enkele ondernemersverenigin gen hun lidmaatschap hadden opgezegd. Tot drie jaar geleden waren alle winkeliers- en middenstands verenigingen in de gemeente Terneuzen in de federatie verte genwoordigd. Toen besloot het bestuur van de toenmalige stichting Noordstraatpromena- de (nu City Terneuzen) uit de or ganisatie te stappen. Kort daar na volgde Sluiskil. Vorig jaar haakte ook Hoek af. Het bestuur vond dat met drie leden minder de grens was be reikt. „Biervliet, Zaamslag, Axelsestraat, Zuidpolder en Ser- lippenspolder vonden het wel de moeite waard om met de federa tie verder te gaan, maai- van een koepel was geen sprake meer", aldus vice-voorzitter J. Dees uit Zaamslag. Dees zit al sinds de oprichting van de club, in 1982, in het bestuur. De federatie fungeerde meer dan tien jaar als spreekbuis namens alle Terneuzense middenstan ders bij de gemeente. Zij nam tot voor kort (tot de installatie van de nieuwe raad) zitting in de commissie voor het midden- en kleinbedrijf, zette zich in voor de promotie van Terneuzen en trachtte tussen de verschillende verenigingen overeenstemming te bereiken over de evenemen ten van winkeliers, om zo over lappingen en doublures te voor komen. Dees heeft 'niet voldoend zicht' in de beweegredenen! de middenstandsveremg® om de federatie te laten voorf het was. „Echte wrijvingen! er niet geweest", weet Dees woordvoerder van de midi standsvereniging Hoek va dat het bestuur het 1:J" schap gewoon te duur vono de activiteiten van de feJ" te gering. Secretaris A. Meeusen van| dernemersvereniging Citv neuzen noemt de daadkR van de club minimaal. „Er^ veel verdeeldheid. lede' streed voor zijn eigen belan? Bovendien was er een verst geling van politieke macW- leden droegen allemaal po-1 ke petten. Dat wekt imtatk Daarnaast werd er veel te meel vergaderd. Individuele den van de verschillend^ denstandsorganisatie nauwelijks de kans tijdens'* ratievergaderingen, die weer openbaar en dan wtf sloten waren, het woord F Meeusen is nog steeds een=> voorstander van één F® voor de ondernemers, niaar^ dit voorlopig geen ha* kaart. Belg bestolen SLUIS - Een 72-jarige nf; Antwerpen miste woei#» het afrekenen in een Sluis zijn portemonnee. JF1 werpenaar droeg zijn zich in een schoudertas, portemonnee zat een ged K drag aan Belgisch geld D0- dag deed hij aangifte. :n waar na de bouwvakvakantie een parkeergarage wordt ge- foto Charles Strijd De uitgegraven Oostkolk in Term bouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 36