Priem gaat nog drie jaar door De verschijning van legende Gino Bartali de fronee Rominger spreekt weer, in alle talen Priem praat met klassementsrenner Marco Vermeij geeft alleen geld uit aan postzegels auritzen mogelijk opvolger van Van Calster als assistent-ploegleider Niets dan de waarheid AD onze verslaggever Govert van Veen 10URDES - Goed idee, die mos- iflparty van TVM op de rust ig, Je krijgt dan automatisch je pers over de vloer en je kunt Jeer wat nieuws kwijt. Dat de jloeg-Priem nog drie jaar door- pat bijvoorbeeld, dat alle jon- prenners mogen blijven de ouderen als Steven Rooks en {ert-Jan Theunisse dus niet ia dat er in plaats van Guido Calster een nieuwe assis- lent-ploegleider zal komen. Hoogstwaarschijnlijk is dat DagOtto Lauritzen, die nu bezig ij aan zijn laatste jaar als ren- ser. Hoe de ploeg Priem volgend jaar al zijn opgebouwd, staat nog net vast. „Maai' één ding is ze- ia,en directeur Ad Bos gaat er ed voor zitten wat is iet weer een goed mosseljaar je toekomst is gewaarborgd." lis geld, er is de zekerheid van fcie jaar, alleen de vorm waarin jfn en ander wordt gegoten, is ogniet bekend. Het kan nog al kanten op. De partijen gaan a de Tour nog eens met elkaar mde tafel. los is directeur van de BV waar- nder de wielerploeg valt, hij is iok directeur van de huidige oofdsponsor. Wat dat TVM be- zegt Bos het nog niet te we- io. „Er zijn nog steeds drie mo- ilijkheden: of we blijven hoofd- sponsor, of worden co-sponsor of token drie jaar onder. Het kan 1 nog. Als er een bedrijf is it goed investeert maar het al- enrecht wil hebben, moet dat principe kunnen. Perfecta, in moederbedrijf van huidige i-sponsor Bison, is in de markt, laarin feite zijn de namen en de ponsors niet interessant, is het ten van belang dat de ploeg animaal tegen hetzelfde bud- itnog drie jaar door kan gaan." en andere mogelijkheid is nog si Priem straks gaat werken met een constructie zoals de ploeg van Peter Post die nu han teert. Die formatie gaat in Frankrijk als Novémail door het leven, in Nederland en België echter als als Histor-Laser. Bos: „Vijfjaar geleden wilden wij dat ook al. Op dat moment hadden we een Italiaanse sponsor. Toen kon het niet, nu wel. Nu denken we er serieus aan het als Post te gaan spelen. Maar alles ligt nog open." De wielerwereld gaat nog van Ad Bos horen. Hij heeft nog geen zin eruit te stappen, na negen tien jaar sponsoring van eerst een amateurformatie (Transve- mij) en later een profploeg. Trekt TVM zich terug alleen in het geval een andere hoofdsponsor fors wil dokken en het alleen recht opeist dan kan hij altijd nog commissaris in de BV, waar van Priem dan zelf directeur wordt, blijven. „Dat is al tussen ons overeengekomen." Maar ook in dat geval zal Bos voor zijn mening blijven uitko men. Want er klopt het één en ander niet. De criteriums bij voorbeeld kloppen niet. Het wordt hoog tijd dat die door de renners eens als een gewone wedstrijd worden beschouwd in plaats van als een tevoren ver kocht circusnummer. „Mis schien is het tij al niet meer te keren. Maar als het aan mij ligt gaat de beuk er in. Wat mij be treft fietsen we door alle afspra ken heen. Dat hebben we vorig jaar trouwens al een paar keer gedaan. Het is toch van de zotte dat er tevoren ruzie gemaakt moet worden over wie als derde over de meet moet rijden. Dat is gebeurd! Organisatoren willen een goede winnaar, maar besef fen dat ze het op de lange termijn verliezen omdat het publiek voor sport komt en in de gaten heeft dat het genept wordt. Dan blijven de mensen weg, vroeg of laat. Zoals in de zesdaagsen. Er is nog één circusnummer waarin Ad Bos wel wat ziet. Een wielerattracatie, verzorgd door een team van oud-internatio nals, te vergelijken met de Har lem Globetrotters of de exhibi ties van tennisveteranen. „Zoiets moet in het wielrennen toch ook kunnen. Theunisse, Rooks en Van Poppel straks in zo'n ploeg, zo'n rondreizend cir cus, dat moet aanslaan. Lekker nog even fietsen. En als het pu bliek échte sport wil zien, dan moeten ze naar de jongere gene ratie gaan kijken, ook in crite riums. Geen gezeur." Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse (rechts) weten zich in de belangstelling van twee nonnen in de bedevaartsplaats Lourdes. Het tweetal moet bij de ploeg van Cees Priem vertrekken. foto ANP van onze verslaggever Peter Quwerkerk LOURDES - De grote verlie zer maakte toch weer een montere indruk. Toni Romin ger, 24 uur na zijn échec in de Pyreneeënrit naar Hautacam, was weer zichzelf. Hij ant woordde weer in alle talen die hij machtig is. Duits, Ita liaans, Spaans, Frans, Engels, Schweizer-deutsch. En hij legde uit. „Normaal zijn de bergen mijn terrein, nu heb ik er mijn eer ste slechte dag in vier jaar gro te ronden doorgemaakt. Una dia trista. Ik had last van mijn maag, ja. Ik ben van de fiets het maïsveld in gemoeten. Maar ik geloof niet dat dat het probleem was. Wat dan wel? Ik weet het niet. Het meest verrast was ik zelf." „Ik hoop alleen, dat er geen tweede dag op volgt. Vroeger wisselde ik goede dagen af met slechte; nu ben ik zo regelma tig. En dan ineens een dag, waarop ik heb moeten lijden als nooit tevoren. Ik weet niet hoe ik er voorsta. Dat veront rust me nog het meest. Pas na de etappe van vandaag kan ik antwoord geven." „Maar ik voel me wel veel be ter dan woensdag. Eigenlijk 's avonds al weer, bij het eten. Of ik ben afgevallen weet ik niet, ik weeg me nooit. Ik heb ook geen contact gehad met mijn dokter, Ferrari. Ik was slecht, maar Indurain was naar Hau tacam béter dan alle drie voor afgaande Touren. Dat Viren- que hem het sein tot de aanval zou hebben gegeven, omdat hij zag dat ik kapot zat ach, dat hoort nu eenmaal bij de sport Ik heb ruim twee minu ten verloren, ik heb de schade nog beperkt." „Ik heb geen last van de druk die op mijn schouders ligt, die kan ik aan. Dat heb ik al eer der bewezen. Misschien komt het omdat ik al maandenlang bezig ben met presteren. Dat ik te lang te hard heb gereden, en daar nu de terugslag van ondervind." „Normaal gesproken is de Tour nu beslist. Alleen als In durain in deze Tour net zo'n slechte dag tegenkomt als ik woensdag, kan er nog wat ver anderen Maar normaal heb ik verloren. Als ik goed uit de rit van vandaag kom, dan kan ik me richten op etappezeges, misschien de bergtrui. En toch op z'n minst op een plaats op het podium. Wat ik over Indu rain zei in de Giro. zeg ik nu ook over mezelf: wie bij de eer ste vijf in een grote ronde kan rijden, die heeft niet per se ge faald." Er werd hem een vraag gesteld in het Russisch. Hij verstond oud-schaatser en huidig RTL5- reporter Herbert Dijkstra niet. Pardon? Goh, spreek je geen Russisch? De polyglot moest er luid om grinniken. Wieier- profs blijven wonderbare her stelfenomenen. Vud-Tourwinnaar zorgt voor opwinding in basiliek Saint-Pie X ren onze verslaggever kivert van Veen 10URDES - Heden is aan u ver tonen de heilige Gino Bartali. ounvinnaar in '38 en '48 en al lijóens zijn carrière nog room- fr dan de Paus. De Italiaan sag dan als een monnik hebben Jfleefd, hij rookte na een rit als en ketter. In de basiliek Saint- fieXvan Lourdes was de bijna Mtigjarige levende wielerle- Ne gisteren het middelpunt 'an een aan de Tour opgedra- iramis, die maar door heel wei ds actieve renners werd be- Kht. aar de verschijning van Gino tóli maakte alles goed. Alsof Wonder van Bemadette teirous zich herhaalde, zo W was de opwinding onder andere bezoekers van de fensttoen de Italiaan, met veel Mel voor theater, op het laat- fe moment plaats nam naast tordirecteur Jean-Marie Le- inc. 911 februari 1858 verscheen de maagd Maria, moeder ia God, honderd meter verder- )v°or het eerst aan een arme tolenaarsdochter. Op 14 juli op de Franse nationale S, verscheen Gino Bar kan meer dan duizend bede- hangers in de betonnen, als ^vikingschip gevormde, on- sjrondse basiliek. Maria Ni nog zeventien keer terug, "**"11 voor Bemadette, Gino was tastbaarder aanwe- Iter de menigte die zich rond verzamelde en snel aan- Omdat hij niet vaak meel bal komen, deelde hij maar ^tekeningen uit, totdat hij wde ordedienst van het kerk- Njf in Lourdes kon worden Eteet. louvast '®o Bartali op heilige grond in JJdes, temidden van de Nizieken en gehandicapten. JUden van nood hebben men teen houvast nodig, een ge- J °f een held. De heilig ver- Nde Bemadette Soubirous ^«aanbeden Gino Bartali. In '•temoetje geloven, de ander le zien. Bartali werd be- ook door die Franse •y die gekomen was om ge- voor haar zieke moeder te i hiaar precies wist wat ze J/^en ze verdrong voor ydere legende, die ten min- kleefde. „Meneer Bartali De huidige generatie vertikte het, op wat renners van Lotto, Lampre en ZG Mobili na, op de rustdag voor zo'n kerkdienst vroeg het bed uit te komen. Gino Bartali nam de moeite wel, zoals hij dat ook deed op de rustdag in Pau, in 1950. De meeste renners bleven ook toen in het hotel om te herstellen, maar Bartali en Magni gingen naar Lourdes om daar te bidden voor een goede af loop. Alle Franse en Italiaanse kranten kwamen de volgende dag met foto's van de twee hel den, die de Basiliek van Onze Lieve Vrouw van Lourdes verlie ten. Het verhaal wil dat Bartali het Pyreneeëndorp niet verliet zonder iets van het gewijde Lourdeswater te hebben gedron ken. Het vocht werd hem door een knecht, Corrieri, bezorgd. Over waterdragers gesproken! Kus Eerder, in '48, had de Tour Lour des aangedaan als finishplaats van de zevende Tour-etappe. De rit, op weg naai- het Pyreneeën- plaatsje en diens beroemde grot werd vanzelfsprekend gewon nen door een uiterst gemotiveer de Bartali. Een dag later vertrpk de karavaan met een half uur achterstand op het tijdschema omdat de bisschop van Tarbes en Lourdes, Monseigneur Théas, wilde kennismaken met de be langrijkste coureurs. Jean Robic en Louison Bobet gaven de hoogwaardigheidsbekleder een stevige handdruk. Alleen Gino Bartali wist hoe het hoorde, hij kuste de ring van de Monseig neur. Maai- de Italiaan was dan ook al een paar keer op bezoek geweest bij de Paus. Gisteren leidde Monseigneur Jean Cadilhac, bisschop van Ni- mes, de dienst. En opnieuw zat Gino Bartali prominent op de voorste rij. Cadilhac hield geen lofrede op de fiets, zoals Théas dat toentertijd wel gedaan had. maar zei het wel te betreuren dat zo weinig renners op de dienst waren afgekomen. „Ongetwij feld hebben ze op zo'n rustdag andere dingen te doen," en de Tour werd nog een behouden thuiskomst in Parijs gewenst. Wonderbaarlijk Aan het einde van de dienst ste vende Cadilhac op Tourdirec teur Leblanc en op Gino Bartali af. En opnieuw kuste de Italiaan, zoals dat hoort, de ring van de bisschop. Z'n vertrouwen in God is de laatste jaren alleen maar toegenomen nadat hij is her steld van een hartziekte. Bartali was ernstig ziek, maar stierf niet en voelt zich nu weer een stuk beter. Hij was al zeer kerkelijk, maai- gelooft sinds dien in wonderen, net zoals die vijfeneenhalf miljoen bede- vaartsgangers die elk jaar uit al le landen naai- Lourdes trekken. Enkele tientallen van de 70.000 bedlegerige zieken onder hen, woonden gisteren de aan de Tour opgedragen kerkdienst bij. Ze hebben dan misschien niet al lemaal meer hoop meer op gene zing, maar denken in Lourdes in elk geval wel de kracht te vinden om meer van het nog resterende leven te kunnen genieten. Met het geloof in Bemadette en Ma ria en met de herinnering aan de verschijning van Gino Bartali, moet dat lukken. LOURDES Bagnères-de-Bioorre Ste-Marie-de-Campan Tourmalet LUZ- luz-Sa AR Dl DEN Gino Bartali (rechts) staat naast Tour-directeur Jean-Marie Leblanc en jury-voorzitter Louis Bouvet tijdens de kerkdienst in de Basilique Saint-PieX in Lourdes. fotoGPD impan lel n..ii -Sauveur I V Ia- Peyresourde LuC^n,/ LUZ-AROIOEN Tourmalel 2115m A Peyresourde Aspln man. Een groot ren- "har ook heel erg vroom. Ik fonder hem." fnciaudio Chiappucci of Mi- indurain, toch erkende aan- ps van het roomskatho- e geloof, maai- Gino Bartali. LOURDES (ANP) - Cees Priem wilde er niets over zeggen, maar hij onderhandelt tijdens de Tour de France wel met een aan sprekende klassementsrenner. Dat was meer dan voldoende, meende de Zeeuwse ploegleider van TVM-Bison. Is het een Ne derlander of een Belg? „Nee, in elk geval niet", ging Priem ver volgens vrolijk verder. Een Deen misschien? Na de ritwinst van Bo Hamburger üitte hij zich met een soort liefdesverklaring richting de Denen in zijn ploeg. „Nee, het is ook geen Deen," Priem antwoordt gewoon ver der op de vragen. Staat hij bij de eerste dertig op de wereldrang lijst van de UCI? „Ja", bevestigt hij. Is het nog een jonge coureur? „Natuurlijk, Het heeft geen zin om een oude renner aan te trek ken." Zijn die gesprekken al afgerond? „Nee, anders had ik hier niet staan kletsen. Maar de naam kan ik écht niet zeggen. Er zijn nog wat kleine problemen. Het gaat wel om een klassementsrenner, Een goede, anders zou ik hem niet willen hebben." Cees Priem wilde dus niets zeggen. 12"' ETAPPE VRIJDAG 15 JULI 204,5 km 0 LOURDES 10.08 6 Loucrup 10.21 15 Bagnères-de-8igorre 10.36 19 Bagnères 10 45 32 Mauvezin A 11.11 41,5 La-Barthe-de-Nesle 11 29 67,5 Bertren 5 12.21 74 Esténos 5 12,34 92.5 Luchon 13.11 108,5 Peyresourde A 13.52 121,5 Bordères-Louron 14.05 126,0 Arreau 14 09 139,5 A spin A 14 45 152 Sainte-Marie-de-Campan 1458 169.5 Tourmalel A 15.42 191 Luz-Saint-Sauveur 16.07 204.5 LUZ-ARDIDEN A 16.44 door Peter Quwerkerk 7\Tiets is moeilijker achter- 1V haalbaar dan de waar heid in de wielersport. Zelfs voor degenen, die er midde nin zitten of hebben gezeten. Wieweetnogvande monster- ontsnapping, van Van Vliet en Henri Manders in de Tour van 1985. Meer da?i 21 minu ten voorsprong in de Hel van het Noorden, een ontsnap ping van 180 km in een rit naar Roubaix. Manders reed voor Kwan tum iploeg-Raasl, Van Vliet was tweedejaars prof bij het Belgische Verandalaux. Van Vliet, tweede dat jaar al in Milaan-Sanremo, dreigde nu ook in een Touretappe ge schiedenis te schrijven. Manders de ritzege. Van Vliet de gele trui. Gelopen koers. Maar opeens hield 'Toontje' Manders op met trappen. Hij mocht niet meer va?i Raas, en nestelde zich in het wiel. Van Vliet wist niet wat hem overkwam, zette het kop- werk even alleen voort, kreeg kramp, en moest Man ders laten gaan. Manders won de rit. Van Vliet duikel de weg in het peloton. Hij vloekte heel Roubaix bij el kaar. Het verhaal direct na de streep was dat Raas Man ders had bevolen 'zijn poten stil te houden' omdat Man ders die nacht ziek was ge weest, en hij zijn jonge ren ner niet wilde vermoorden. Hij had niets tegen Van Vliet. Een paar dagen later klonk het, dat Raas Van Vliet geen gele trui had gegund omdat Van Vliet een mondelinge af spraak niet teas nagekomen. Van Vliet zou in '86 bij Raas gaan rijden, en bij elk ander bod Raas in kennis stellen. Maar Raas wist, dat ook Pa-, naso?iic van Post in de markt ivas. Zijn reactie: „Dat had Van Vliet me moe ten zeggen, daarom voor straf geen gele trui." Tot zover het Mysterie van de Hel, dat Teun van Vliet in ieder geval een gele trui, en dus een heleboel harde gul dens kostte. In de Tour van dit jaar kwamen Mande rs en Van Vliet elkaar toevalliger wijs weer tegen. Beiden in een andere functie. Manders als chauffeur bij de Tour-or ganisatie, Van Vliet als chauffeur/reporter voor RTL5. Wachtend op de ferry van Portsmouth naar Cherbourg kivamen zij nog eens aan de praat over 1985. Van Vliet: „En weetje wat Manders me toen vertelde? Dat Raas en Post een gezamenlijk pact hadden gesloten: de ritten voor renners van Raas, de gele trui voor Post, met Van- deraerden, Anderson. Oos terbosch, Alleen: met zo'n grote voorsprong kon Raas nog wel ritten winnen, maar de gele trui nooit meer naar een Panasonic gaan. Van daar dat hij Manders op droeg te stoppen." En dat had hij tot anderhal ve week geleden nooit gewe ten. De tvaarheid na negen jaar. Van Vliet: „En weet je wat het mooie was? Ander halve week na Roubaix, nog in de Tour, op de rustdag, te kende ik een contract bij Post." Ongetwijfeld voor minder geld dan mét een ge le trui op zak. Ze zeggen wel eens dat ren ners op geld uit zijn. Maar soms deden, of doen, ploegleiders er ook alles aan om zo min mogelijk uit te ge ven. van onze verslaggever Peter Quwerkerk LOURDES - De heren van Fran ce Télévision 2/3 hadden een Mariabidon voor hem gekocht. Of Marco Vermeij de plastic fles even wilde bijtanken in de grot van Lourdes, wilde vullen met heilig water uit de bron. Leek hen wel aardig: de nummer laatst in het klassement, met de fiets op bezoek in de pleister plaats van geloof en bijgeloof. „Het is niet voor mij. Ik ben een uitgetreden katholiek. Het is voor mijn oma. die kan zoiets waarderen. En ik eigenlijk ook wel. Toch vanavond een paar minuten op de televisie." Marco Vermeij (29) heeft het druk aan de poort van de heilige plaats. Weinig herkenning, maar als je een rugnummer draagt ben je belangrijk in juli, in Frankrijk. Handtekeningen moet hij zetten, overal. „Dat is de tol van de roem.." Humor valt Vermeij niet de ontzeggen, ge voel voor publiciteit evenmin. Alleen met zijn Tour wil het nog niet erg vlotten. Een oudere eer stejaars prof, geteisterd door te genslag in zijn eerste helft. De nummer drie van het NK op de weg draagt de rode lantaarn in de Tour. „En dat vinden mijn bazen niet leuk. Ze denken, dat ik het erom doe. Maar dan ga ik toch geen tijdrit rijden, die sneller is dan Bugno? Die eerste paar dagen, dat was iets abnormaals, toen wist ik niet wat me overkwam. Maar net nu het wat beter gaat, ga ik tegen de grond." Hij wijst op zijn linkerarm. Acht hechtingen moeten de diepe vleeswond bijeen houden. Sou venir van een valpartij, dinsdag naar Cahors. Het typeerde hem dat-ie meteen na de tuimeling, arm in een netverband, voor het peloton uit demarreerde, „C'est stupide", sprak de commentator op de Franse tv. „Dat willen de bazen toch? Ze willen toch renners in beeld? Jullie moeten ook eens zorgen in beeld te komen, zeiden ze al na twee dagen. Nou. toen zijn we. drie keer even in de aanval ge weest. Ik ook één keer, ja. Ik heb meteen m'n verontschuldigin gen aangeboden in het peloton. Ze moesten erom lachen." Drie keer springen is genoeg voor zo'n ploeg, vindt Vermeij. „Want zo veel betalen ze ons ook niet". Met 'ze' heeft-ie het over Chazal, de Franse formatie die als 21e de Tour is binnenge loodst. Chazal, een producent van worst en vleeswaren, ,,'t Schijnt heel goed te zijn, maar ik hoef het niet. Ik eet geen var kensvlees." Het wielerleven van Marco Ver meij is een woelig leven. Na een niet-voltooide studie Engels aan de VU in Amsterdam, toog de ge boren Lissenaar de wijde wereld in. Eerst naar Amerika, waar hij in Austin, Texas, aan de dochter van een advocaat bleef hangen, tot zij hem de andere kant van de deur wees. Daarna reisde hij naar Austra lië, naar Engeland, naar Berlijn, In Engeland was hij postbode, in Berlijn werkte hij bij een koe riersdienst. Hij vond er een nieuwe liefde in Charlottenburg, en werd er vader van een zoon. Die hij nog nooit heeft gezien, want eenmaal in verwachting maakte ook die vriendin 'Schluss', Waarna hij in Noord-Frankrijk terecht kwam, in de hoop zijn le venservaring met nog een paar jaar serieus wielerwerk te kun nen combineren. Talent had hij zeker, al zagen de toenmalige bondscoaches Boskamp en Kuijs weinig in hem. Maar onder Piet Hoekstra kwam er toch iets van erkenning: de kampioen tijdrijden mocht mee naar het individueel weg-WK. Hij werd er beste Nederlander. Profcontractje Vermeij, inmiddels in Frankrijk koersend voor de Véloclub St.Quentin, hield aan dat WK, en via zijn relaties met mate riaalsponsor MBK een profcon tractje bij Chazal over. Een Hol lander in een ploeg met verder Baltische profs, Fransen en een Mexicaan. Een merkwaardige mix, maar passend bij de avon turier die Vermeij nu eenmaal is. Acht etappekoersen van een week reed hij in de eerste helft van het seizoen. Hij boekte er zo waar een succesje in: een tijdrit in de Tour de l'Aisne. Hij wilde ook naar de Tour. Want: „Als je geen Tour hebt gereden, tel je als wielrenner niet mee." Het bevalt Vermeij tussen de professionals om meer dan één reden. „Het is in ieder geval goedkoop. Ik geef alleen geld uit aan postzegels. Gratis kost en inwoning. Je hebt iedere dag te eten, en je hoeft je bed niet te be talen. Hoewel ik buiten de wed strijden ook geen klagen heb. Ik ben altijd welkom in Cartigny bij vrienden van me." Vermeij heeft de zekerheid over een contract voor volgend jaar. „Maar er gaat sowieso elke maand al driehonderd mark ai voor mijn zoon van anderhalf. Een zoon, die ik niet ken. Zijn moeder wil niets meer met me te maken hebben. Ik heb 'em laatst een beer gestuurd voor zijn ver jaardag, ik weet niet eens of die is aangekomen. Ik zit er aan vast tot hij volwassen is. En het geld loopt steeds op. Ik heb uitgere kend, dat het me alles bij elkaar vier tot vijf ton gaat kosten." Het humeur van Vermeij lijdt er in deze Tour allerminst onder. Hij geniet van alles wat hij om zich heen ziet. Had er eigenlijk al een boek over willen schrijven, dat wil zeggen een briefwisse ling, maar er is onvoldoende ma teriaal, en het projekt is even stopgezet. Daarom benadert hij het boek alleen als consument. Emile Zola, is hij mee bezig. Het tweede boek in een serie van zes tien pillen. Het aardigste deel blijkt hij al te hebben gelezen; dit wat nu in zijn koffer zit is voor een Tour een beetje saai. Maar hij heeft ook CD's bij zich, voor zijn discman. Opera, Zappa en hardrock. Het heeft er een paar dagen naar uitgezien, dat Vermeij de rust dag niet zou halen. In zijn trui droeg hij een paar dagen ook een telefoonkaartje mee. „Kan mijn vriendin me komen ophalen, als ik ben afgestapt." Maar qua ka rakter is er niks mis met Ver meij, Ook al staat hij nog steeds laatste. „Hoeveel zijn er afge stapt naar Hautacam? Twee maar? Da's wat weinig. Er moe ten er meer uit, want ik wil echt bij de eerste 150."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 25