Controle op gokkasten in Tholen Macho's met stoere fratsen Geen zwaarwichtige kunst in beeldentuin Zierikzee Hoe krijgt de abrikant méér dealers in de krant met minder moeite? ik wil ik in coma lig DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT streek zaterdag 9 juli 1994 s 1{ Fruitautomaten taboe in zaken waar kinderen komen kerkdiensten Zondag 10 juli 1994 Nederlands-Hervormde Kerk. Bruinisse 10 en 17 ds. Smit; Burgh 10 ds. v.d. Deijl; Eikerzee (Scharendijke) 10 en 19 kand. Scholten; Haamstede 10 en 19 ds. Haasnoot; Nieuwerkerk 10 dhr. Trimpe; Noordgouwe 10 ds. Bruining; Noordwelle 11 ds. Stap; Oosterland 10 (HA), 18 ds. Hanekamp; Ouwerkerk 10 ds. Otten; Renesse 9.30 ds. Stap; Se- rooskerke 10 ds. Kooien, 19 ds. Den Hartog: Sirjansland 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gast- huiskerk 9.30 ds. Hendrikse; 11 kand. Schipper, 18.30 da. v. Eek; Zweeds R. Kr. Z.huis 11.15 ds. Köther-Middelhoek; Zonnemai- re 10 ds. Buijs. Franse jongeren uit zusterstad te gast in Zierikzee ZIERIKZEE - Veertien jonge ren uit de Franse zustergemeen- te van Zierikzee, St. Hilaire- du-Harcouét, zijn vanaf maan dag 11 juli twee weken te gast in de Monumentenstad. De jonge ren in de leeftijd van 14 tot 16 jaar verblijven bij leeftijdsge noten in Zeeuwse gastgezinnen. De werkgroep Internationale Uitwisselingen van de gemeente Zierikzee heeft een programma samengesteld met excursies en sportactiviteiten. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. v.d. Breukel, 18.30 ds. Luymes; Bruinisse 10 dhr. Baas, 17 dhr. Trimpe; Haamstede 9.30 en 19 ds. Lin- gen; Nieuwerkerk/Oosterland 10 dhr. Trimpe; Scharendijke 10 en 19 kand. Scholten; Zierik zee 10 ds. Grashoff, 18.30 dhr. v. Leerdam. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 en 18.30 ds. Kat- tenberg; Nieuwerkerk 9.30 en 15.30 leesdienst; Oosterland 10, 14.30 en 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 18.30 prof. Velema; Kerkwerve 10 en 18 ds. v.d. Sluijs; Zierikzee 10 en 18 ds. Brandsma. Gereformeerde Kerk vrijge maaktBrouwershaven 8.45, 10.30,16.30 en 18.30 leesdienst. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 10; Zierikzee zat. 19, zon. 10: Renesse zat. 19. Pinkstergemeente. Zierikzee 10 samenkomst, woensd. 20 samen komst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 ds. Posthuma. weekenddiensten 9 en 10 juli 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. 01110-12280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, tel. 01116-1280; Burgh-Haamstede: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, tel. 01115-1861; Brou- wershaven/Scharendijke: L. A. M. Bruel en J. J. Roth. Markt 32, Brouwershaven, tel 01119-1280, spoednummer 2204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Tandartsen: M. F. de Booij, Oudehaven 51, Zierikzee, tel. 01110-12693. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112- 1880. foto Pieter Honhoff De stuntmannen van het Big Foot-team laten in Renesse zien watje allemaal met een auto kunt doen. Stuntteam Big Foot strijkt neer op Schouwen van onze verslaggever RENESSE - Aan de felgekleurde affiches die de Big Foots aankondigen is een klein stencil bevestigd. 'Te koop gevraagd: sloopauto's', staat in slordige letters te lezen. Het door Nederland reizende stunt team Big Foot kan altijd wel wat afdan kertjes gebruiken. Voor de show in Re nesse meldt zich echter niemand. „Hier zijn geen oude auto's. De mensen hebben teveel geld," meent organisator Horst Klaas. De show is donderdagavond des ondanks een succes. 'Rasechte auto-acrobaten', zo noemt Klaas 'zijn' stuntmannen trots. Dat het team tot meer in staat is dan oude auto's verpletteren, bewijst het donderdag aan de Rampweg in Renesse. Zo weet een cou reur in een slakkegangetje zijn wagen op twee wielen rijdend te houden. Samen met zijn medepassagier klimt hij vervol gens op het dak. Bij het volgende rondje worden meisjes uit het publiek opgeroepen om mee te doen. Giechelend stappen twee dames achterin en na een scheef ritje komen ze wankelend weer naar buiten. „Wacht even, jullie zijn nog iets vergeten," roept omroepster Nicolette Hilhorst in het Ne derlands en Duits. Eén van de meisjes haast zich terug en graait op de achter bank. Ze heeft niets laten liggen, maar toont onder grote hilariteit van de toe schouwers een grote bh. De coureurs kij ken grijnzend toe. „Macho's," mompelt een mannelijke bezoeker. Hilhorst vertelt dat het er allemaal bij- hoort. ,Het is nou eenmaal een stoer ver toon," vindt ze. Het stuntteam telt men sen van verschillende nationaliteiten. De leden komen onder meer uit Engeland, Tsjechië, Frankrijk en Duitsland. De sa menstelling wisselt per seizoen maar de huidige groep is al geruime tijd bij elkaar. „Het zijn vakmensen," vindt Hilhorst. „Ze laten zien dat je meer met een auto kan doen." Rupsbanden Het publiek weet de kunstjes te waarde ren, maai- komt natuurlijk voor het échte klapstuk, de wagens met tractorbanden. Organisator Klaas - 'we verwijderen van- tevoren alle schadelijke stoffen' - heeft toch nog ergens vier wrakken weten op te sporen. Twee Big Foots voeren minuten lang de spanning op door dreigend voor de sloopwagens te blijven ronken. Wanneer ze eenmaal de hindernis nemen, is het snel gebeurd met de auto's. Een busje op rups banden zorgt met een fraaie sprong voor de 'finishing touch'. De. leden van het team klimmen na afloop op de berg gruis en nemen als ware gladiatoren het ap plaus in ontvangst. De show is dinsdag 12 juli nog te zien in Aqua Delta in Bruinisse en woensdag 13 juli in Zierikzee. C e b u c o ff ff Bel 020-24 2316 en informeer naar het effect van Co-adverteren in n 1 c •••••••••••••••••••a C4< JL \J Sterven betekent niet altijd rustig inslapen. U kunt dement worden, in coma raken, ongeneeslijk ziek worden. Het stukje vlak voor de dood is vaak onzeker. Wat gebeurt er met u? Wat wilt u? Wellicht zijn het vragen die u, of mensen in uw omgeving bezig houden. Daarom is er nu een boekje over wilsverklaringen en euthanasie, Vraag het aan en sta eens stil bij straks. Ja, ik ontvang graag het boekje 'Tussen leven en dood', Naam: m/v van onze verslaggever ZIERIKZEE - Een glas wijn, oude beken den ontmoeten en natuurlijk een rondje langs de opgestelde beelden maken. Dit is sinds jaar en dag het gegeven bij de ope ning van één van de oudste tuinexposi- ties van Nederland. De kunstenaarsfami lie Braat uit Zierikzee houdt al 26 jaar ie dere zomer een beeldententoonstelling in de sfeervolle tuin van het Burgerwees huis. Journalist en vriend van de familie A. J. Snel opende vrijdag het geheel. Zijn toe spraak was gegoten in de vorm van een krantebericht dat hij later op de deur van het Burgerweeshuis plakte. „Hij spijkert de stellingen op," giechelde een toe schouwster. 'Braten mijden zoals gewoonlijk elke vorm van zwaarwichtigheid', luidde de kop van het artikel. Het ontbreken van 'quasi-diepzinnigheid' van de kunst was voor Snel aanleiding in te gaan op de uit nodiging de expositie te openen. Hij prees de keuze van beeldhouwwerken van de fa milie. „Ze tonen niet al te veel beelden die mijn kleindochtertje van anderhalf jaar ook had kunnen maken." De werken zijn afkomstig van kunstenaars uit het hele land. De expositie wordt gecombineerd met keramiek van Tessa Braat. Zoon Steven Braat, nam dit jaar het grootste deel van de organisatie voor zijn rekening. Hij toonde zich tevreden met de collectie. „De variëteit spreekt me het meest aan. Abstract en figuratief gaan hier hand in hand." Hij hoopt een over zicht te geven van wat er zoal in Neder land wordt gemaakt aan beeldende kunst. De beeldentuinexpositie is tot en met zon dag 28 augustus te bezichtigen. BENT U ER OOK ZO ÉÉN DIE Z'N AUTO LEKKER SCHOON HOUDT? Zowel abstracte als figuratieve beelden prijken op de tentoonstelling in de tuin van het Burgerweeshuis in Zierikzee. foto Pieter Honhoff °"bliltatie aangeboden door dit blad in samenwerking mei de Stichting Ideele Reclame SIRE van onze verslaggever THOLEN - De politie gaat de komende weken Thoolse snack bars, eethuizen, shoarmazaken en andere etablissementen waar veel kinderen in en uit lo- Nieuwe brochures VYY-Vlissingen VLISSINGEN - De VVV Vlissin- gen heeft twee nieuwe brochu res voor mensen die geïnteres seerd zijn in wandelroutes of monumenten. 'Vlissingen te voet' biedt de lezer een nieuwe wandelroute door het Vlis- singse stadscentrum. Een plattegrond en korte be schrijvingen zijn er in opgeno men. Een andere brochure geeft informatie over beelden en mo numenten die in de stad te be zichtigen zijn. De brochures zijn verschenen in het Nederlands, Duits, Engels en Frans. Goesenaar (19) krijgt bierglas in het gezicht van onze verslaggever GOES - Een 19-jarige inwoner van Goes is in de nacht van don derdag op vrijdag met een ka pot bierglas in zijn gezicht ge slagen door een 30-jarige stads genoot. Dit gebeurde om ongeveer half een in een discotheek in het stadscentrum. De aanleiding: de 30-jarige viel de vriendin van de 19-jarige lastig, waar laatstge noemde een opmerking over maakte. In het Oosterschelde- ziekenhuis werden de snijwon- den van het slachtoffer gehecht. Hij kon vervolgens weer naar huis. De verdachte werd door de van uit de discotheek gealarmeerde politie in de kraag gevat. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. De afgelopen weken is het al vaker raak geweest in het Goese stadscentrum, wat vecht partijen betreft. Zo liep een in woner van Vissingen hoofdletsel op bij een vechtpartij om een verbroken relatie; werd een jon gen uit Wemeldinge door onbe kenden een gebroken neus ge slagen en trok een Bergenaar een mes om zijn belagers van het lijf te houden. pen, controleren op de aanwe zigheid van gokkasten. Sinds vrijdag 1 juli zijn kansspeelau tomaten bij verordening van de gemeente verboden in zoge noemde laagdrempelige inrich tingen. „Daar lopen kinderen van onder de tien jaar rond. Die vinden zo'n fruitautomaat prachtig. Wanneer ze een jaar of dertien zijn, gaan ze d'r zelf geld in gooien", verklaart gemeente- voorlichter F. A. P. M. Bakx. Door het gokken moeilijker te maken voor minderjarigen, pakt Tholen het probleem volgens Bakx 'bij de kiem aan'. De maat regel vloeit voort uit bezorgd heid over toenemende gokver slaving in Nederland. „Dat pro bleem wordt nog steeds onder schat", zegt Bakx. Hij weet niet of het gokprobleem in Tholen groter of kleiner is dan het ge middelde elders in het land. De voorlichter schat dat de ver ordening zo'n vijftien zaken bin nen de gemeente Tholen treft. Behendigheidsspelen, zoals flip perkasten, mogen de zaken nog wel in huis hebben. Zogenoemde hoogdrempelige inrichtingen, waar weinig kinderen komen en waar sterke drank wordt ge schonken, mogen volgens de verordening nog maximaal twee gokkasten herbergen. Eén van de gedupeerden is H. R. Slooff, eigenaar van eethuisje De Lunch in Tholen. Hij is 'hele maal niet blij' met de maatregel. „Ik had altijd twee kasten staan. Dat leverde aardig wat op, maar nu heb ik ze d'r uit moeten gooi en. Het is niet te geloven: de kin deren die hier altijd kwamen, lo pen nu gewoon naar de kroeg om de hoek. Daar staan ook gokkas ten." Een andere bron van ergernis vormt voor Slooff de flipperkast die hij bij wijze van alternatief voor de verdwenen fruitautoma ten in zijn zaak heeft gezet. „Daar komen pas kleine kinde ren op af, op zo'n rammelkast. En die maakt een herrie: de eters lopen d'r gewoon van weg." VLISSINGEN Geslaagd - J. Bijleveld uit Vlissingen heeft zijn doctoraal studie bedrijfseconomie aan de Katholieke Universiteit Bra bant in Tilburg afgesloten met de verdediging van zijn scriptie 'Gericht op weg naar winstge vendheid.' AAN DE SLAG? GEHANDICAPTEN DOEN NET ZO GOED MEE. VS AVO BEMIDDELT: 033-75 33 44 (vs Hoe opmerkelijker u adverteert hoe meer u wordt begeerd. En wat kost advertentie nou ten opzichte van de hypotheekrente, dubbele lasten etcetera? Meestal minder dan u denkt en u verkoopt sneller, want: Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. En de makelaar weet van wanten en kranten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 44