Brabanders troeven Zeeuwen af
Nicole Bimmel al
winnaar toernooi
Khalid Skah mist
wereldrecord 5 km
Promenade-criterium beslist na adembenemende sprint
Remise voor
Hage op NK
Zeeuwse selectie voor wedstrijd tegen Ajax
Jeugdtoernooi Animo l
krijgt MLTC-fmale
van onze
wielermedewerker
BRESKENS - De twintigste uit
gave van het Promenade-crite
rium in Breskens is gisteravond
beslist door een adembenemen
de sprint. Negentien coureurs
daverden na 100 kilometer op
de aankomstlijn af. In dat ge
weld moesten de Zeeuwse spur
ters Marcel Remijn, Francois
Franse, Peter Hoondert en Eric
Vereecken zich gewonnen ge
ven tegen de Brabantse afvaar
diging. John Leijs wrong zich
letterlijk als eerste over de fi
nishlijn voor zijn streekgenoten
Bob Rasenberg en Eric de
Crom.
Het peloton kreeg gisteravond
op het lastige parkoers in Bres
kens geen enkel moment rust.
Vanaf de eerste meters was er le
ven in de brouwerij. Ondanks de
veie ontsnappingspogingen
bleef er een peloton over, dat
voor de overwinning mocht
spurten. Voordat het tot een
eindsprint kwam, had het pu
bliek kunnen genieten van een
spectaculaire wedstrijd die al in
een vroeg stadium werd openge
broken.
Veertien renners namen al vrij
snel een voorsporng. Daarbij on
der anderen Guus Barhorst, An-
toine Goense, Michel Rommers,
Bob Rasenberg, Johan van
Schaik, Peter Kant en Arnold
Duinhouwer. Voor laatstge
noemde lag het tempo al snel te
hoog, waardoor de renner uit
Brouwershaven terugviel in het
peloton. Die groep kwam onder
impulsen van renners als Van
Passel, Mol en Franse toch te
rug.
Amper was alles weer samenge-
lopen of het trio Westerbeek, Re-
mijn en Van Hees ging op avon
tuur. Remijn zag het al rap niet
meer zitten, toen de marge niet
echt groot werd. Hij liet zich te
rugzakken, waarna Bob Rsen-
berg en de Belg Kurt Leuntjens
zijn plaats innamen. Dit kwartet
hield het langer vol, maar moest
zich gewonnen geven toen het
peloton andermaal volledig op
drift raakte.
Na nog een spervuur aan demar-
VILLENEUVE D'ASCQ (ANP) -
Khalid Skah is er gisteravond
in Villeneuve d'Ascq niet in ge
slaagd de Ethiopiër Haile Ge-
breselassi het wereldrecord op
de 5000 meter afhandig te ma
ken. De Marokkaan verbeterde
wel zijn persoonlijk record tot
13.00.56, de vijfde tijd op de we
reldranglijst aller tijden. Zijn
aanval op het wereldrecord, dat
Gebreselassi op 4 juni in Hen
gelo op 12.56,96 bracht, misluk
te door een hapering van het
tempo in de derde kilometer.
Ook met fikse tegenzin kan Le-
roy Burrell winnen. De kersverse
wereldrecordhouder op de 100
meter (9,85) was gisteravond bij
de Gr and-Prix wedstrijden in
Villeneuve d'Ascq zijn concur
renten andermaal te snel af op
de korte sprint. De Amerikaan
kwam opnieuw traag uit de
startblokken, maar accelereer
de op de tweede vijftig meter en
finishte na 10,13.
Stella Jongmans slaagde er op
de 800 meter niet in zich te kwali
ficeren voor de Europese kam
pioenschappen in Helsinki. Na
een snelle eerste ronde kwam ze
uit op 2.02,47 en werd daarme
vijfde. Ellen van Langen had
zich wegens een lichte irritatie
van de achillespezen afgemeld.
Eddy Weemaes
content met
belangstelling
van A-amateurs
HEIKANT - Voor de 28e keer
houdt het plaatselijke wielerco-
mité van Heikant wedstrijden,
waarin de A-amateurs morgen
(zondag) de hoofdmoot van het
programma vormen. Daarnaast
zijn er dikke-bandenwedstrij-
den en een race voor C-ama-
teurs en dagkaarthouders.
Er is dit keer niet alleen een re
delijk compleet programma,
ook een goed gevulde deelne
merslijst. Vooral bij de A-ama
teurs komt er een piekfijn veld
aan het vertrek. Meer dan 60 ren
ners hebben de moeite genomen
om hun inschrijvingsbiljet in te
sturen naar het comité, dat nog
steeds onder leiding staat van
voorzitter Eddy Weemaes, die
content is met de opkomst.
Onder anderen Johnny van Cad-
sand, Eric Vereecken, Davy
Dubbeldam afgelopen dins
dag de nummers één, twee en
drie in Westdorpe - Vital Tim
mermans, Eric de Crom, Patrick
van Passel, Ad Polak, Peter Mol,
FranQois Franse en Toine Goen
se melden zich aan de start. Voor
de plaatselijke Rudie Rabout
betekent het sterke deelnemers
veld een moeilijke opgave om
een hoge klassering te bewerk
stelligen.
De amateurs-A starten om 15.30
uur voor een race over 100 kilo
meter. In het voorprogramma
komt om 12.30 uur eerst de jeugd
aan bod voor de inmiddels erg
populair geworden dikke-ban-
denwedstrijd. Daarna gaan om
13.30 uur de amateurs-C en dag
kaarthouders van start voor een
wedstrijd over 40 kilometer.
van onze dammedewerker
WESTERHAAR - Dammer To
by Hage uit Tholen is in zijn der
de partij op het NK voor junio
ren remise overeengekomen
met Teun van de Krol uit Wad-
dinxveen. Hage speelde een
goede partij. Kees Thijssen en
Mark Kemperman wisten hun
partij winnend af te sluiten.
Daardoor gaan nu vier spelers
aan de leiding, onder wie Hage.
Derde ronde: S Badel-M. Hoogakker
1-1, M Barkel-T v. Adrichem 1-1. M.
Dolfing-H. Thio 1-1, K. Thijssen-L.
Fijn v. Draat 2-0, T Hage-T. v d. Krol
1-1, M. Kemperman-P. Trapman 2-0.
Stand: 1. Dolfing 3-4, Hage 3-4, Kem
perman 3-4, Thijssen 3-4, 5. V Adri
chem 3-3, Badel 3-3. Barkel 3-3, Hoog
akker 3-3, Van de Krol 3-3, Thio 3-3,
11. Fijn van Draat 3-1. Trapman 3-1.
Mannen: 100 m: 1. Burrell (VS) 10,12,
2. Cason (VS) 10,19, 3. Ezinwa (Nig.)
10,19. 400 mh: 1 Adkins (VS) 47,97. 2.
Nylander (Zwei 48.40, 3. Matete
(Zam) 48,96. 200 m: 1. Loum (Sen)
20,60,2. Adeniken (Nig) 20,62,3. Surin
(Cam 20,63.
400 m: 1. Pettigrew (VS) 45,29,2. Rou-
ser (VS) 45,64, 3. Kitur (Ken) 45,66.
1500 m: 1 Morceli (Alg) 3.30.61 (bwp),
2. Niyongabo (Bur) 3.30,66, 3. Dubus
(Fra) 3.35,33
5.000 m: 1 Skah (Mar) 13.00,54, 2.
Kennedy (VS) 13.05,93,3. Bikila (Eth)
13.08,62. 3.000 m steeple: 1. Koskei
(Ken) 8.13,77, 2, Barngetuny (Ken)
8.17,33, 3. Lambruschini (Ita) 8.17,62.
Hoog: 1. Kemp (Bah) 2,28, 2 Partyka
(Pol) 2,28, 3. Topic (KJo) 2,24. Speer:
1. Zelezny (Tsj) 91,28, 2. Hecht (Dui)
84,16, 3. Moroejev (Rus) 81,92.
Vrouwen: 100 m: 1 Privalova (Rus)
11.00, 2. Tarnapolskaja(Oek) 11,14, 3.
Cuthbert (Jami 11,20. 800 m 1 Doek
nova (Rus) 2.00,41, 2. Djate (Fra)
2.00,70, 3. Modahl (GB) 2.00,84, 5.
Jongmans 2.02,47 ver: 1. Drechsler
(Dui) 7,12, 2. Kravets (Oek) 6,92, 3.
Moesjailova (Rus) 6,89. speer: 1 Na-
talja Sjikolenko (WRu) 66,98, 2. Iva-
kina (Rus) 62,58,3. Forkel (Dui) 62,46.
400 m. 1 Torrence (VS) 50,20. 2 Ma-
lone (VS) 50.84, 3. Miles (VS) 50,97.
1500 m: 1. Podkopajeva (Rus) 4.05,95,
2. Chalmers (Can) 4 06,59, 3. Sacra
mento (Por) 4.06,72.100 mh: 1. Graoe-
din iRus) 12,75, 2. Donkova (Bul)
12,77, 3. Resjetnikova (Rus) 12,79.
1. Bortolami(Ita) 270,5kmin
6.58.47 (38,755'km/uur)
2. Abdoesjaparov(Oez) 0.02
3. Zberg(Zwi) z.t.
4 GuidoBontempi(Ita) z.t.
5. Heppner(Dui) z.t,
6. Yates(GBr) z.t.
7. Andreu (VSt) z.t.
8. Svorada(Slw) 0.46
9. Kirsipuu (Est) z.t.
10. Edo(Spa) z.t.
11. Ludwig(Dui) z.t.
12. Colage(Ita) z.t.
13. Francois Simon (Fra) z.t.
14. Capelle(Fra) z.t.
15. Chiappucci (Ita) z.t.
16. Anderson (Aus), 17. Thibout (Fra),
18. Capiot (Bel), 19 Martinello (Ita),
20. Museeuw (Bel), 21. Magnien (Fra),
22. Redant (Bel), 23. Van Poppel
(Ned), 24. Casartelli (Ita). 25. Berto-
lini (Ita), 26 Zamana (Col). 27 Swart
(NZe), 28 Vanzella (Ita), 29. Theums-
se (Ned), 30. Mejia (Col), 31. Lino
(Fra), 32. Raab (Dun, 33. Olano (Spa),
34. Kummer (Dui), 35. Dekker (Ned),
36. Stephens (Aus), 37. Van de Laer
(Bel), 38. Indurain (Spa), 39. Sergeant
(Bel), 40. De las Cuevas (Fra). 41. Der-
nies (Bel), 42. Rominger (Zwi), 43. Al-
cala (Mex), 44. Chanteur (Fra), 45.
Van Bon (Ned), 46. Poelnikov (Rus),
47. Desbiens (Fra), 48 Alonso (Spa),
49. Boardman (GBr), 50. Faresin
(Ita), 51. Aldag (Dui), 52. Cenghialta
(Ita), 53. Mottet (Fra), 54. Poli (Ita),
55. Sörensen (Den), 56 Roberto Pe-
tito (Ita), 57 Camargo (Col), 58. Fi-
danza (Ita), 59. Nulens (Bel). 60. Ar
royo (Mex), 61. Oetsjakov (Rus). 62.
Marie (Fra), 63. Gonzalez (Spa), 64.
Oegroemov (Rus), 65. Bobrik (Rus),
66. Zulle (Zwi), 67. Zen (Ita), 68 Bagot
(Fra), 69. Hamburger (Den), 70. Diaz
Zabala (Spa), 71. Audehm (Dui), 72.
Escartin (Spa). 73. Leblanc (Fra), 74.
Pantani (Ita), 75. Echave (Spa), 76.
Giuseppe Petito (Ita). 77 Lauritzen
(Noo), 78 Rooks (Ned), 79. Bugno
(Ita), 80. Nijboer (Ned), 81. Henn
(Dui), 82. Rodriguez (Col), 83 Arm
strong (VSt), 84. Fina (Ita), 86. Peron
(Ita). 87. Furlan (Ita), 88 Verdonck
(Bel), 89. Frison (Bel), 90. Minali (Ita),
91 Madouas (Fra), 92. Torres (Spa),
93 Sierra (Spa). 94. Martinelli (Ita),
95. De Vries (Nedi, 96. Dufaux (Zwi),
97. Colotti (Fra), 98. Gouvenou (Fra),
99. Hodge(Aus), 100 Chiesa(Ita), 101.
Pellicioli (Ita), 102 Artunghi (Ita),
103. Virenque (Fra), 104. Voskamp
(Ned), 105 Zaina (Ita), 106. Riis (Den),
107 Zabel (Dui), 108. Vermote (Bel),
109 Louviot (Fra), 110. Pensee (Fra),
111. Bernard (Fra), 112 Lanfranchi
(Ita), 113. Vona (Ita), 114. Uriarte
(Spa), 115 Leanizbarrutia (Spa), 116.
Roosen (Bel), 117. Tsjmil (Rus). 118.
Elli (Ita), 119 Breukink (Ned), 120.
Mario de Clercq (Bel), 121 Peeters
(Bel), 122. Rincon (Col), 123. Cadena
rages brak het peloton in twee
stukken uiteen. Negentien ren
ners maakten zich los. Alleen de
sterksten bleven in de slijtage
slag overeind. Leijs, Rasenberg,
Bastiaanse, De Crom, Remijn,
Hoondert. Franse. Mol. Van de
Ameele, Timmermans, Rom
mers, Vereecken en Schouwe-
naar maakten onder anderen
deel uit van die groep. De kwali
teitsverschillen waren gering
om in de slotfase opnieuw een af
scheiding te veroorzaken. In een
adembenemende spurt waar
bij opzichtig werd geduwd en ge
trokken was Leijs de sterkste.
Uitslag: 1. John Leijs, Standaarbui-
ten; 2. Bob Rasenberg, Terheijden; 3.
Eric de Crom, Hoogerheide; 4. Wil-
fried Bastiaanse, Hoogerheide; 5.
Marcel Remijn, Wilhelminadorp, 6
Peter Hoondert, Goes; 7. Michel
Rommers, Rilland-Bath; 8. FranQois
Franse, Kwadendamme; 9 Peter
Mol, Kapelle; 10. Niels van Elzakker,
Hoogerheide; 11 John-Paul van de
Ameele, Terneuzen; 12. Eric Vereec
ken, Hulst; 13. Frank Gommers, Phi
lippine; 14. Kees Schouwenaar. Kloe
tinge; 15. Peter Kant, Goes; 16. Vital
Timmermans, Yerseke; 17. Mario
van Vlimmeren, Hoeven; 18. Guil-
laume de Punder, Ovezande, 19. Da
vy Dubbeldam, Sluiskil; 20. Toon
Vermeulen, Kloetinge.
VLISSINGEN - Wies van Avermaete heeft zijn Zeeuwse selectie
rond voor de wedstrijd tegen Ajax op 28 juli op het veld van
Zierkizee. De groep bestaat uit vijftien spelers en drie doelver-
dedigers. De ploeg van trainer Van Avermaete treedt op 21 juli
op het veld van voetbalvereniging De Noormannen in Westka-
pelle aan tegen KFC Tielen uit België, dat in het afgelopen sei
zoen promoveerde naar de derde klasse nationaal.
Van Avemaete heeft ook een groep samengesteld voor het Zilve
ren Ganze-toernooi, dat in weekeinde in 12,13 en 14 augustus in
Kloetinge en Middelburg wordt afgewerkt. Jong Zeeland speelt
op 8 augustus een oefenwedstrijd in en tegen 's-Heer Arendsker-
ke. Op het Zilveren Ganze-toernooi treft Jong Zeeland achter
eenvolgens het Zweedse Malmö, Club Brugge en PSV.
Selectie Zeeuws elftal: John Vette, Leen Koster, Paul Blom, Car
los de Jonge (allen Goes), Geert de Poorter, Remco van Keeken,
Danny Magito, Jason Pattiasina, doelman Jaap Pijnenburg (al
len Hoek), Dennis Rietjens, Harm Rietjens, Jurjen Swiers (allen
HW'24), Piet Baan, Albert Slinger, (beiden Middelburg), Peiter
den Hollander (Serooskerke) en Serge Berrevoets (Zierikzee). De
selectie wordt aangevuld met de doelmannen van Jong Zeeland:
Ronald Fritz (Middelburg) en Mario Harte (Hoek).
Selectie Jong Zeeland: Marcel Kole, Jaimy van Bloppoel (beiden
Goes), Peter Landa, Erwin Dek, Mario Harte (allen Hoek), Pieter
van de Neut, Michel Janse (Kloetinge), Pascal van de Berg, Ra
mon Gabrielse, Ronald Fritz, Micha Lekawael, Wouter Labru-
jere (allen Middelburg), Wilfred Schipper (Oostkapelle), Björn
Langeveld, Marciano Tjauw A Hing (RCS) en Marciano Seede
(Vlissingen).
Het peloton heeft nauwelijks oog voor het kerkje in Sainte Mère
Eglise in Normanidë, een van de symbolen van D-Day op 6 juni 1944.
fotoEPA
douas 1.26, 23. Zaina 1.26, 24. Riis
1.27, 25 Escartin 1.30, 26. Sörensen
1.32, 27. Aparicio 1.33, 28. Mejia 1.37,
29. Echave 1.40, 30. Cenghialta, 31.
Bobrik 1 41, 32. Peron 1.44, 33. Zberg
1.46, 34. Thibout 1.46, 35 Fidanza
1 49.36 Dermes 2.00,37 Tonkov 2.01,
38. Conti 2.03,39. Bugno 2.04,40. Zül-
le 2.11, 41. Van Hooydonck 2.14, 42.
Oetsjakov 2.15, 43. Chiappucci 2.16,
44. Ekimov 2.19,45. Breukink 2.25,46.
Heppner 2.30, 47. Faresin 2.38, 48.
Pantani 2.39, 49. Poelnikov 2.40, 50.
Dekker 2.44, 51. Dufaux 2 45, 52.
Kvalsvoll 2.52, 53. Van Lancker 2.55,
54. Virenque 2.58. 55. Lino 3.00, 56
Kummer 3.06, 57. Raab 3.11, 58 Ba
got, 59. Leblanc 3.14, 60. Zabel 3.14,
61. Audehm 3.20, 62. Aldag, 63. Hervé
3 21,64 Bolts 3.25,65 Bontempi 3.32,
66. Torres 3.33, 67 Henn 3.34, 68. Ber
nard 3 36, 69. Skibby, 70. Furland
3.43, 71. Meinert 3.43, 72. Desbiens
3.49, 73. Voskamp, 74 Rooks 3.51, 75.
Frison, 76. Ghirotto, 77. Hamburger
3.51,78. Fontanelli, 79. Sierra 3.53,80.
Lauritzen 3.56,81. Simon 3.59,82. Elli
4.02,83. Perini 4.03,84 Dojwa 4.05,85
Tsjmil, 86. Colage, 87. Pellicioli 4.07,
88. Jonker 4.12,89. Theunisse 4.13,90.
Magnien, 91. Pensee 4.16, 92. Mottet
4.19, 93. Verdonck, 94 Rodriguez, 95.
Alcala 4.21, 96. Cabello 4.22, 97. San-
taromita 4.24,98. Van de Laer 4.34,99.
Nulens 4.35, 100. Hodge 4 35. 101.
Roosen 4.37,102. Martinello 4.57,103.
Peeters 5.15, 104. Sergeant 5.16, 105.
De Vries 5.23, 106. Giuseppe Petito
5.28, 107. Wauters 5.29, 108 Manto-
van 5.33, 109. Bottaro 5.33, 110.
Chiesa, 111. Gonzalez 5.39,112. Bour-
geot 5.43,113. Munoz Fernandez 5.44,
114. Chanteur 5.48, 115. Caritoux
5.51, 116. Camargo 5.57, 117 Rincon
5.59, 118. Redant 6.01, 119 Seigneur
6.02, 120. Perona 6.05, 121. Zamana
6.10, 122. Zen 6.12, 123. Capelle 6.35,
124. Van Bon 6.41, 125. Roberto Pe
tito 6.44.126. Ludwig 6.49,127. Manin
6.51, 128. Gouvenou 6.59, 129. Edo
7.06, 130. Mario de Clercq 7.11, 131
Gonzalez Arrieta 7.18, 132. Arroyo
7.28, 133. Louviot 7.39, 134. Scirea
7 58.135 Unzaga 8.05,136. Garcia Ca-
macho 8.17,137. Lïetti 8.29,138. Lan
franchi 8.29, 139. Cubino 8.30, 140.
Chioccioli, 141. Jaermann 8.45, 142.
Casartelli 8.49,143. Farazijn 8.55,144.
Capiot, 145. Cadena 9 07,146. Leaniz
barrutia 9.10, 147. Peter de Clercq
9.13, 148. Swart 9.28, 149. Muller 9.30,
150. Bomans 9.36, 151. Van Poppel
van onze tennismedewerker
TERNEUZEN - Corine Blan-
kenburgh en Malu van Houten
hebben de finales gehaald in het
landelijke jeugdtoernooi van
Animo. De Middelburgse meis
jes maakten met hun zeges in de
categorie tot en met 12 jaar op
Natascha Wingenfeld en Kim
van der Mast hun favorietenrol
Blankenburgh lijkt vandaag (za
terdag) in de finale tegen haar
clubgenote de favoriete. Niet al
leen heeft het talent van MLTC
plaatsingsnummer 1 achter de
naam, maar ook werd zij op weg
naar de eindstrijd geen enkele
maal tot een drie-setter gewon-
gen. Voor Van Houten was de
weg naar de finale minder gepla
veid. Tegen Kim van der Mast
zag Van Houten haai- tegen
standster de openingsset win
nen. De Middelburgse kwam
echter ook nu weer sterk terug
en verzekerde zich van de recht
streekse confrontatie met Blan
kenburgh.
Bij de meisjes tot 14 jaar had
Hanneke Snijder geen ven:
op haar verrassende uitschs
ling van de eerst geplaatste^
Kromme. Tinta van Wely sla
de er in de categorie tot 16j
niet in om zich bij de laatste;
te slaan. Cecilia Borbola
duidelijk te sterk voor de 0(
burgse. De laatste Zeen
hoop bij de jongens tot en me
jaar, Eli Verhage, verdween
uit het toernooi van Animo,
Uitslagen: Meisjes t/m 12 jaar,hi
finale: Corine Blankenburgh-R]
scha Wingenfeld 6-1, 6-3, Malu!
Houten-Kim v.d. Mast 46, 6-3,62
Meisjes t/m 14, halve finale: Ge,
Moerkoert-Mirte Ros 6-3, 6-4,
Wattez-Femke de Boer 2-6,6-2,
Meisjes t/m 16: Halve finale: Au
van Bragt-Kyra Bias 7-5, 6-0, Ca
Borbola-Carmen Delsasso 3-6, Ij
Lepp-Sander KonAing 6-4, 6-4,f
derik de Beer-Jordy Blankers6-Ü
0, 6-2, Martijn Rothuizen-Jan
kes 6-2, 6-2.
Jongens t/m 16 - halve finale: Ar.
de Weever-Robin Nicolai 7-5,6-2:
bastian Sikkink-Mark Lomanfc
9.46,152. Buenahora 9.53,153. Colotti
10.00, 154. Stephens 10.02, 155.
Emonds 10-3,156. Cassani 10.05,157.
Poli 10.06, 158. Vermote 10.09, 159.
Serpellini 10.11, 160. Svorada 10.15,
161. Diaz Zabala 10.17, 162, Harme-
ling 10.25,163. Nijboer 10.35,164. Du-
rand 10.58, 165. Artunghi 11.05, 166.
Kirsipuu 12.05, 167. Bertolini 12.08.
168. Guazzini 12.29,169. Galetti 12.45,
170. Fina 12.50, 171. Rossi 13.42, 172.
Minali 14.02, 173. Talen 14 25, 174.
Kasputis, 175. Zhdanov 15.16, 176.
Moreau 25.53, 177. Martinelli 27.57,
178. Maassen 30.04, 179. Mulders
33.16, 180. Vermey 37.11, 181. Rous
46.56.
l^untenklassemen^^^J
1. Abdoesjaparov 148, 2. Martinello
115, 3. Ludwig 105, 4. Magnien 90, 5.
Museeuw 88, 6 Bortolami 68, 7. Svo
rada 66,8. Van Poppel 62,9. Tsjmil 61,
10. Edo 53.
Bergklassement
1. Peter de Clercq 51, 2. Cabello 30, 3.
Chiappucci 25, 4 Magnien 18, 5. Fri
son 15,6. Vanzella 13,7. Zamana 10.9
Anderson 7, 9. Hervé 6, 10. Van Pop
pel 4.
Dagploegenklassement
1 Motorola 20.57.11. 2. Mapei 0.42, 3.
Carrera 0.44, 4. Telekom, 5. Gewiss,
12. TVM 1.28,16. Histor. 20. WordPer
fect.
Algemeen
ploegenklassement
1 Motorola 86.13.22, 2. GB-MG 0.43,
3. Castorama 1.36, 4. Banesto 1.45, 5
Mapei 2.01. 6. Gewiss 3.12, 7. Polti
4,37. 8. GAN 5.04, 9 Lampre 5.49,10.
Carrera 6.23,12. WordPerfect 6.58,15.
TVM 10.52,18. Histor 12.18.
|^ïöngërënjk]assëmën^j|
1. Armstrong 28.44.54, 2. Olano 0.34,
3. Aparicio 1.01, 10. Dekker 2.12, 16.
Jonker 3.40.
vari onze tennismedewerker
OOSTKAPELLE - Zeeuws ten
niskampioen in de Dl-categorie
Micha Bernard gooit ook op het
Sprink-jeugdtoernooi hoge
ogen. Bij de oudste jongens
dwong hij, vanuit vierde positie
gestart, een finaleplaats af ten
koste van favoriet Walter de
Kok. Nicole Bimmel is inmid
dels al zeker van de hoofdprijs.
Zij wist alle duels in winst om
te zetten in het poule-systeem.
De strijd in de halve finales voor
jongens tot en met 17 jaar was
zowel boeiend als spannend. Mi
cha Bernard trok weliswaar de
eerste set in zijn confrontatie,
met Walter de Kok vlot naar zich
toe. in de voortzetting van de
krachtmeting gaf De Kok sterk
tegenspel te zien. Pas bij de
stand van 5-5 sloeg de balans in
het voordeel van de Domburger
door.
De als tweede ingeschatte Tho
mas Gunkel kreeg de zege al
evenmin cadeau tegen Maarten
Defies.
Bimmel was duidelijk de sterk
ste in het drie namen tellende
deelnemersveld bij de meisjes
van deze leeftijd. In de dubbele
competitie die afgewerkt moest
worden, wist alleen Stefanie
Hirsch haar een set afhandig te
maken.
Uitslagen: enkel t/m 17: M. Bernard-
W. de Kok 6-3, 7-5; T. Gunkel-M. De-
lies 6-1, 4-6, 6-1. M.E.t/m 17: N. Bim-
mel-S. Hirsch 7-5, 1-6, 6-3; S. Hirsch-
H. Wilgenburg 6-2, 6-0; N. Bimmel-H.
Wilgenburg 6-0, 6-0. J.E.l/m 15: F.
Ton-C. Zwanenburg 6-1, 6-2; O. Lijn-
bach-R. Mulder 6-2,6-0; K. Welleman-
M. van Beek 6-2, 6-1; M. Felius-S.
Kats 6-7, 6-3, 6-1; M. Platschorre-K.
van Beurden 6-4, 6-1; L. Wellmann-J.
Korstanje 6-2,6-2; R. Barten-F. Ton 6-
0,6-1; K. Wellmann-O Lijnbach 2-6,6-
2, 7-5; M. Felius-M Platschorre 6-3, 6-
1; I. Spinnewijn-L. Wellmann 6-3, 6-4;
R. Barten-K.Wellmann 6-1, 6-2; I.
Spinnewijn-M. Felius 6-4, 6-4. M.E.t/
Heijnsdijk/Bauer
wint Mixtoernooi
in Kruiningen
KRUININGEN - Annemarie
Heijnsdijk en Peter Bauer heb
ben na een boeidende wedstrijd
tegen Mariska Verwaal en Aron
Boogers het tiende Reimers-
waal Mixtoernooi op hun naam
geschreven.
De wedstrijden werden afge
werkt in een poule-systeem, dat
werd verdeeld in een A- en een B-
schema. De finalisten in het A-
schema werkten hun finale af
onder warme omstandigheden.
In het B-schema ging de eind
strijd tussen Stien de Leeuw en
Huib Almekinders en Diana de
Bourgraaf en Marco Rottier. Het
duo De Leeuw/Almekinders uit
Rilland greep de zege.
m 15: C. Barnhard-C. Hoogendoo
3, 6-1; M. Ali-A. Ilic 6-3, 6-4; C B«
M. Ton 6-0, 3-6, 6-3; J. Korstanj»
Wisse 6-3, 6-2; C. Barnhard-M Ai
6-0; C. Bosch-J.Korstanje 6-1,
J.E.t/m 13: G. Lau-R. Gerdingü!
de Waal-T Felius 8-6, B. de Ni)
Goedee 8-0: R. Hillebrand-R.
Splunder w.o.; J. van Wallenbiui
Ilic 9-8; R. Salomé-M. van Oord
O. Molopolis-J. Corré 8-5; M. Gid
se-J. Ie Due 8-3; D. Lau-D. deffa
1; B. de Nijs-R. Hillebrand 8-4; R
lomé-J. van Wallenburg 8-2; M
deonse-O Molopolis 8-2; G. Lat
de Nijs 6-1, 6-3; M.Gideonse-R.
lomé 6-1, 6-0. M.E.t/m 13: K. Dijks
M.Mol 8-1, J. Bruijnzeel-J. Hirsch
J. Locher-C. Gunst 8-1; K Dijü
D. Lijnbach 6-2, 7-6; J. Lochr
Bruijnzeel 7-6,7-6. J.E.t/m 11: ME
ster-B. Dijkstra 8-0; K. Alberda
Langer 8-1; R. Melissen-F. van
Driest 8-1; T. Gideonse-B. vat
Sande 8-1; J. Wisse-D. van Hoo-i
J. Quaak - M. Wisse 8-2; K. de Vris
Vermeulen 8-0. T. Slagboom-M.1
ster 8-4; K. Alberda-R. Melissec
J. Wisse-T. Gideonse 8-3; J. Quaal
de Vries 8-2; T. Slagboom-K. Alb>
6-3, 7-5; J. Quaak-J.
M E t/m 11: B. Zwanenburg-F B
6-3, 6-1; B. Platschorre-C. Jansec
6-7, 6-2.
Schietingen
De verenigde schutters van K
dendamme hielden tijdens dej
lijkse kermis een schieting o)
staande wippen met gratis vier) 11
sen jenever, er waren 67 schutte
Uitslag eerste wip: eerste hooi; dei
gel: M J. Verdonk, Concordü
Heerenhoek; tweede hoofdvogé
Schouwenaar, Edele Handboog,!
delande; eerste zijvogel: Hans B
mer. Juliana, Oudelande; tweed;
vogel: J. Boelens, Willem Tel, 0
zande; derde zijvogel: Jos. Bus,!1
Gastel; vierde zijvogel: A. F Ne
AD LM, Kwadendamme; eerstel
F. Lambregts, Oud-Gastel; te Zi
kal: H. Franse, Willem Teil, Ove jg.
de; derde kal: Sj. Raas, Vtós L
Kwadendamme; vierde kal: AD
ker, Doel naar Hoger, Wolphaf
dijk; meeste kleine vogels |S(
Rijk, ADLM, Kwadendamme;
slag tweede wip: eerste vogel
Schouwenaar, Edele Handboog,
delande; tweede hoofdvogel: A.jj
se, Concordia, 's-Heerenhoek; es j
zij vogel A. Rentmeester, Vól
Teil, Ovezande; tweede zijvogd
Raas Victoria, Kwadendamme;: r
de zijvogel: C. Stouthamer, B
Handboog, Oudelande; vierde 3
gel: F. Lambregts, Oud-Gastel;i 0)
ste kal- J. Repkes, Victoria, Kwa Ie
damme; tweede kal: A. Rijk, AH ei
Kwadendamme; meeste kleine
gels (6): Sj. v. Eijkeren, Vrije Sd
ters, 's-Heerenhoek; de extra Is
vogel was voor Ko de Baar; de)
ste fles voor H. Rentmeester tó
Willem Teil, Ovezande; de te
fles schoot A. R. K„ ADLM, f
dendamme.
tour in cijfers
TPPF
(Col), 124. Unzaga iSpa). 125. Munoz
(Col). 126. Bolts (Dui), 127. Ekimov
(Rus), 128. Tonkov (Rus), 129 Wau
ters (Bel), 130 Van Lancker (Bel). 131.
Emonds (Bel), 132. Meinert (Den),
133. Mauri (Spa), 134. Skibby (Den),
135. Chioccioli (Ita), 136. Galetti (Ita),
137. Santaromita (Ita). 138. Talen
(Ned), 139 Serpellini (Ita), 140. Pe
rona (Ita), 141. Seigneur (Fra), 142.
Conti (Ita), 143. Jaermann (Zwi). 144
Jonker (Ned), 145 Dojwa (Fra), 146.
Aparicio (Spa), 147. Rossi (Ita), 148
Zhdanov (Rus), 149. Rué (Fra), 150.
Muller (Zwi), 151. Gonzalez Arrieta
(Spa). 152 Hervé. 153. Durand Fra).
154. Davy (Fra), 155 Bottaro (Ita),
156. Kvalsvoll (Noo), 157. Manin
(Fra). 158. Cassani (Ita), 159. Caritoux
(Frai, 160, Buenahora (Col), 161.
Bourgeot (Fra), 162. Van Hooydonck
(Bel). 163. Moreau (Fra), 164. Fonta
nelli (Ita), 165 De Peter de Clercq
(Bell, 166. Ghirotto (Ita), 167. Perini
(Ita), 168. Farazijn (Bel). 169. Cama-
cho (Spa), 170. Bomans (Bel). 171 Cu
bino (Bel), 172. Cabello (Spa), 173.
Scirea (Ita), 174. Harmeling (Ned),
175. Kasputis (Lit), 1 48, 176. Guaz
zini (Fra) 2.34, 177. Lietti (Ita) 3.45,
178. Mulders (Ned) 21.09, 179. Maas
sen (Ned), 180. Vermey (Ned), 181 en
laatste Rous (Fra) 29 24
Opgegeven: LeMond (VSt).
l^ïgëmëë^Wassëmën^j
1. Yates 28,44.22
2. Bortolami 0 01
3. Museeuw 0.04
4. Andreu 0.05
5. Vanzella 0 06
6 Indurain 10 20
7. Abdoesjaparov 0 31
8. Armstrong 0 32
9. Marie 0.37
10. DelasCuevas 0.38
11. Rominger 0 48
12. Davy 0.49
13. Mauri 0 51
14. Anderson 0.54
15. Vona 0.57
16. Alonso 0.59, 17 Boardman, 18.
Olano 1 06, 19 Rué 1.10, 20. Uriarte
1 14. 21. Oegroemov 1.24, 22 Ma-
RENNES
irnnnreT'
T' ETAPPE
ZATERDAG 9 JULI
259,5 km
M arigny-arizav^
FUTUROSCOPE®^
Pnltiprc^
RENNES FUTUR0SC0PE
Mangny-BmayA
POITIERSQ
B5Z22Z3
BSE33BS3
La Villedieu-du-Clain
SencavHtrj.
ft
3ressac
►Xonloiens
8"" ETAPPE
ZONDAG 10 JULI
208,5 km
^^Rochechouarl
V Nontron
cnu KotmA ctep,„e
Branlöme&^/Vo/re-Dame
TRÉLISSAC^V h
S ^S^Cubiac
•.*o Pérlgueu*
POITIERS rh„ Ynnne, TRÉLISSAC
cnez ïonnei Chapelle
jpt. ^fJolre-Dame
RENNES
Rougé
Chaleaubriant
Candé
Bouchemaine
Brissac-Quincé
Doué-la-Fonlaine
Montreuil-Bellay
Loudun
Marigny-Brizay
FUTUROSCOPE
12 30
13 29
13 59
15 32
16 20
16 36
16 56
POITIERS
La Villedieu'du-Clain
Gengay
Pressac
Conlolens
Rochechouarl
Vayres
Pluviers
Nontron
Cbez Yonnet
Brantöme
Chapelle Notre-Dame
Cub|ac
Le Change
TRÉLISSAC
15.33
15 52
16 28
16 37
16.56
Vught. Oefenwedstrijd, vrouwen
Nederland - Australië 1-1 (1-1). 20. An
drews 0-1 (sc), 25 Grijpma 1-1 (sc).
Toeschouwers: 200.
Nederland: Touw; Appels, Grijpma,
Holsboer en Duyster (36. Derks); Le-
win, Van der Wielen en Dijsselhof;
Smabers (41. Vinke), Kuipers en De
Ruiter (36. Teeuwen).
Paardesport
Geesteren. CHIO.
Internationaal concours, tabel A,
1,40 m: 1 Robert (Fra) San Patrig-
nano Baby 0 strafpunten 56,05 secon
den. 2. Govoni (Ita) Green Jewel 0-
58,35, 3. McNaught-Mandli (Zwi)
American Dream 0-58,83.
Landenwedstrijd, 1,60 m: 1 Duits
land 12,25 strafpunten, 2. Nederland
(Romp, Zoer. Van der Schans. Lan-
sink) 21,00, 3. Zwitserland 24,25, 4.
Oostenrijk 25,00, 5 Mexico 45,25, 6
België 49,50.
Sportprijsvragen
Lucky 10, vrijdag 8 juli
2-5-15-17-23-29-37-38-41 -46-48-49-56-
58-61-63-70-76-77-79.
(onder voorbehoud)
Gstaad. Mannen, 950.000 gulden.
Kwartfinales: Kafelnikov (Rusf
Muster (Oos/3) 7-6 3-6 7-6, F«
Fra- Boetsch Fra6-3 7-6, Brug*
(Spa/1) - Emilio Sanchez (Spa)6-3
Gaudenzi (Ita) - Rios (Chi) 6-43-61
Bastad. Mannen, 600.000 gulden.
Kwartfinales: Karbacher (Dull
sanic (Arg) 6-3 6-4, FromberglA®
Apell (Zwe) 3-6 6-4 6-4, FleurlaruP
Carbonell (Spa/3) 6-2 6-4, SkofflO'
Tsjesnokov (Rus/1) 6-4 1-6 6-4
Palermo. Vrouwen, 180.000 guldrt®
Kwartfinales: Schultz (Ned/b'
Feng (Chi) 6-4 4-6 6-4, DopferlW
Ritter (Dui) 6-3 7-6, Spirlea (Roe-
Studenikova (Slw) 6-1 6-3.
Zwemmen
Hannover. Duitse kampioenst^l
pen, tweede dag.
Vrouwen, 400 vrij: 1. Hase4.IL
Henke 4.13,34,3. Kielgass4.l4.6k
vlinder: 1 Ustrowski 1 01,67,2 U®
witsch 1.02,22,3. Meissner 102.W-
rug: 1. Völker 1.01,69, 2. Si*r
1.03,43, 3. Buschschulte 1.03,53.
Mannen, 400 vrij: 1. Zessner3 51J'
Hoffmann 3.53,22, 3. Wiese 3*
100 vlinder: 1. Keiler 54,00,2 l»
54,53, 3. Herrmann 54,58.
foto Peter Nicolai
Het peloton manoeuvreert zich door de straten van Breskens.
Etappe-uitslag
270,5 km
Sl-Aubin-
du-Cormier
6" ETAPPE
VRIJDAG 8 JULI