Het leukste kanon van Kroatië Parreira probeert gekte te weerstaan Fraaie strijd B-amateurs in Kruiningen Vanderlijde niet meer in de ring Van Remortel slaat toe op twee fronten Ivanisevic belooft Sampras handenvol werk in finale Wimbledon larding evenslang eschorst Hoek kiest voor nieuwe structuur Vierde zege hockeyers [INDEN (GPD) - Goran Ivani- vic stapte gisteren met z'n jede been uit bed, dacht zoiets „ha vandaag lekker de hal finale", stapte in de vip-auto jar Wimbledon, kogelde in rie sets Boris Becker van de aan en ging lekker uit eten. ijn coach Bob Brett zei het de- week tenslotte zelf nog: „Met elk been Goran uit bed stapt is jg steeds bepalend voor de arm van de dag." Hopelijk zet Kroaat morgen ook het juiste ten het eerst op het tapijtje in z'n hotelkamer. Dan kan de aale van Wimbledon tegen Pe- Sampras toch nog leuk wor- Dris Becker werd gisteren achtoffer nummer zes van het anon uit Split, dat opnieuw 22 es sloeg en nu 140 punten van- de serveerplaats heeft ge- aakt zonder dat de bal door ie- and anders dan hijzelf werd ingeraakt. Is Todd Martin zoiets doet is t saai, omdat Martin zelf saai Als Sampras dat doet is het k niet leuk, omdat Sampras k niet zo leuk is. Hij is wel goed ituurlijk, anders had hij giste- n Todd Martin niet met 6-4, 6- 3-6 en 6-3 verslagen, maar dat rzijde. Maar als Ivanisevic met es strooit is het wel amusant. ;woon door de manier waarop j het doet. ILORADO SPRINGS - De nerikaanse Bond voor Kunst den op de Schaats (USFSA) eft Tonya Harding haar na- inaal kampioenschap 1994 af- nomen en de kunstrïjdster or het leven uitgesloten van elname aan competitiewed- rijden. Dit wegens betrokken- id bij de aanval op haar ri le Nancy Kerrigan, lgens een disciplinair panel n de bond heeft Harding met ar optreden rond de aanval n 6 januari op Kerrigan „met izet het beginsel van sportivi- ten fair play ondermijnd." De jarige Harding kan tegen de (spraak achtereenvolgens in roep gaan bij het uitvoerend mité van de bond en een onaf- nkelijk arbiter. Hij gooit nooit zoals Becker of Sampras nog wel eens doen een balletje terug naar een ballen- jongen, maar accepteert iedere tennisbal die ze hem geven. Een tje stopt hij er dan in z'n zak, de ander stuit hij één keer, en slaat hem dan gewoon zo hard moge lijk richting serveervak. Geen getreuzel en geen heen en weer gewieg, zoals Becker of Sam pras. Gewoon opgooien en bon ken. Toen van de week het be richt kwam dat de mannen bin nenkort nog maar twintig in plaats van vijfentwintig secon den tussen hun opslagbeurten krijgen, was de Ivanisevic ook de nuchterste. „Of dat kan? Geen enkel pro bleem. In twintig seconden kan ik wel twintig punten spelen". Alsof hij het moest bewijzen sloeg hij eerder in het toernooi tegen Reneberg een game van vier aces en opende hij het duel met Becker gisteren met een ga me van net een minuut: twee ser vice-winners, een ace en een vol ley. langer duurde het niet. Zo waren er tijdens de 6-2,7-6 en 6-4 zege nog veel meer van die ga mes en vocht Becker eigenlijk drie sets tegen de bierkaai. „De kansen zijn goed", zei Ivani sevic gisteren gewoon over de strijd morgen met Sampras. „Ik heb vandaag gezien dat Sam pras ook ballen kan missen en Sampras heeft altijd problemen met linkshandigen. Bovendien denkt iedereen toch dat Sam pras wint, dus wat kan ik nou verliezen." Leuk of niet, Goran Ivanisevic is wel de enige speler uit de top vijf van de wereld die nog nooit een Grand Slamtoernooi won. Twee jaar geleden had hij de kans, stond in de vijfde set van de Wimbledonfïnale tegen André Agassi een servicebreak voor, maar verloor toch. Hij sloeg in die finale 37 aces in het hele toernooi 206 maar won toch niet. Daaruit leerde hij dat een Wimbledonkampioen ook moet kunnen retourneren. Dat kan hij nu ook. Hij sloeg zestig procent van Beckers opslagen goed te rug. Als er één Grand Slamtoernooi is dat Ivanisevic zou kunnen winnen, is dat Wimbledon. In Parijs, New York en Melbourne bleek zijn opslag nooit zo domi nant. De kwartfinales van Ro land Garros in 1990 en 1992 wa ren de beste prestaties. Maar op Wimbledon stond hij gisteren voor de derde keer in de halve fi nales. Geestelijk is hij nu eindelijk ook klaar voor de grote triomf die nog nooit kwam. zei hij gisteren. Goran Ivanisevic is geestelijk klaar voor de grote triomf. Op het gras Queens verloor hij tweeënhalve week terug in de derde ronde van Jan Apell. Hij schoot toen weer enorm uit zijn slof, sloot zich daarna op in zijn hotelkamer en besloot toen dat hij maar eens iets nieuws moest gaan proberen. „Koel blijven. Niet meer met m'n racket gooi en. En het lijkt te werken. Ik speel het beste tennis van mijn leven." Hij sloot met manager Tiriac en Bernie Ecclestone, de baas van het Formule I-circuit, zelfs de weddenschap af dat hij dit toer nooi niet één keer met zijn rac ket zou gooien. Maar als hij door gaat zoals hij tot nu toe deed, dan kan hij nog wel meer winnen dan alleen die weddenschap. Mannen, enkelspel, halve finales: Sampras fVSt/1- Martin VSN6) 6-4 6- 4 3-6 6-3, Ivanisevic (Kro/4) - Becker (Dui/7) 6-2 7-6 6-4. Dubbelspel, halve finales: Cormell/ Galbraith (Can/VSt/2) - Göllner/Ka- felnikov (Dui/Rus/14) 4-6 6-3 6-4 6-2, Woodbridge/Woodforde (Aus/5) - Fer- reira/Stich (ZAfDui/16) 6-2 7-6 (7-5) 6- 2. Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/ 1) - Bollegraf/Navratilova (Ned/VSf 4) 6-4 6-4, Novotna/Sanchez (Tsj/Spa/ 2) - Arendt/Radford (VSt/Aus) 4-6 7-5 6-3. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Middleton/McNeil (VSt) - Ruah/La- bat (Ven/Arg) 6-3 6-2, Woodbridge/ Sukova (Aus/Tsj/4) - Olhovski/Nei- land (Rus/Let/7) 6-2 6-4, Connell/Da- venport (Can/VSt/6) - Fitzgerald/ Smylie Aus/11) 6-3 7-6, Black/Shriver (Zim/VSt/2) - Woodforde/McGrath (Aus/VSt/5) 7-6 3-6 7-5. Jeugdtoernooi. Jongens, kwartfina les: Schalken (Ned) - Ellwood (Aus/2) 6-4 6-3. Meisjes, kwartfinales: Nemsakova (Slw/6) - Reuter (Nedl 7-5 6-4 van onze wielermedewerker KRUININGEN - Slechts 31 coureurs kwamen giste ren hun startkaart afhalen voor de wielerwedstrijd van Kruiningen voor B-amateurs. Het kleine peloton zorgde echter voor een schitterende wedstrijd. Als uiteindelijke winnaar kwam de sterke Willem Vare kamp uit Hellevoetsluis uit de strijd. Vanaf de allereerste meters vloog het peloton er als een groep jonge honden in. Dat vergde aan de staart van het peloton nogal wat slachtoffers. Verschillende coureurs verkozen de frisse douches boven de verzen gende hitte, die boven het Kruiningse parkoers hing. Toen de meeste krachten gesloopt waren, trok een zestal coureurs op avontuur. Het was de beslissende slag van de wedstrijd. Arnold Boyenk, Willem Varekamp, Wim Oosse, Adrie Voogt, Jeroen Roovers en Fred Krebbekx vonden el kaar in een voorbeeldige samenwerking. Wim Oosse en Jeroen Roovers moesten de koplopers door mate- riaalpech laten gaan. De rest van de kopgroep bleef elkaar bestoken om een verdere schifting tot stand te brengen. Het peloton trachtte in een alles-of-niets-po- ging de zaak te herstellen, maar kon de koplopers nooit meer bedreigen. De grote groep werd finaal aan flarden gereden en de jury had zelfs moeite de prijzen aan de man te brengen. Willem Varekamp besliste in de finale de wedstrijd door op fraaie wijze via een solo naar de dik verdiende bloemen te rijden. De uitslag. 1 Willem Varekamp, Hellevoetsluis; 2 Adrie Voogt, Breda; 3 Fred Krebbekx, Steenbergen; 4 Frans Hommel, Oud- Vossemeer; 5 Arnold Boyenk, Middelburg; 6 Michel den Rooij- en, Hoge Zwaluwe; 7 John Akkermans, Nieuw-Vossemeer; 8 Comé Stoutjesdijk, Scherpenisse; 9 Berend de Vries, Rotter dam; 10 Jack Hommel, Oud-Vossemeer; 11 Stephan Pijpers; 12 Jeroen Roovers, Breda; 13 Comé Oomen, Rucphen; 14 Ge rard Gerritsen, Osendrecht; 15 Eric. Oostdijk, Nieuwdorp; 16 Jan Jansen, Putten; 17 Gertjan van Brouwershaven, Waal wijk. 18 Wim Oosse, Middelburg, 19 Ad Zuidweg, Kapelle; 20 Henk Vijfhoek, Willemstad. ondscoach wordt van alle kanten onder vuur genomen INTA CLARA (ANP) - Een lining van de Brazilianen is 1- enbaar kunstbezit. Het rand- beuren heeft, zo zegt de FIFA- geleider van het team, veel !g van een dierentuin. Hij he elt het gekronkel om het fa- riete exemplaar van een ieke soort: de sambavoetbal- grote jongens van Brazilië, 9 —li mogelijk tegenstander van anje in de kwartfinales van WK, trainen op het veld van universiteit in Santa Clara, ltspannen. De 17-jarige Ro- ldo, hij sprak al met PSV, leert n frisbee gooien. Applaus als eindelijk een fraaie worp afle- rt. Als allerlaatste arriveert (TERDAG Romario, het fenomeen uit Rio. Hij geeft zijn draagbare telefoon in bewaring en werpt de langsd- warrelende frisbee achteloos de verkeerde kant op. Een paar uur eerder is bonds coach Carlos Alberto Parreira beschoten met kritische vragen. De Braziliaanse pers is weinig te spreken over het gelijkspel (1-1) tegen Zweden. Waarom grijpt hij niet in? De middenvelders Rai en Zinho halen alle snelheid uit het spel. De scribenten staan op de stoelen, roepen door elkaar heen. Eigenlijk zijn het geen vra gen, maar dringende adviezen. Cafu moet spelen, Ronaldo ook, en Branco misschien. Of Parreira een zware baan heeft? „Och, het toernooi duurt nog maar twee weken. Nergens ter wereld is de publieke opinie zo kritisch als in Brazilië. Bonds coach is geen makkelijke baan, nooit geweest ook. De menin gen, de filosofieën over voetbal zijn zo verschillend, dat ik alleen maar mijn eigen weg kan volgen. Anders word ik gek." Een voor de gelegenheid ge bouwde tribune, met plaats voor pakweg 3000 mensen, omzoomt het trainingsveld. Het is halfvol. Een bandje, gitaar, trommels, trompet en zang, alles tettert twee uur aan een stuk. De war- ming-up van de voetballers gaat op het ritme van de muziek. Alle maal tegelijk rekken en strek- 55-18.05 BBC 1: Grandstand: cric- (derde testmatch Engeland- .p w-Zeeland), voetbal (WK- j uws) en tennis (Wimbledon '94, fi- e vrouwen-enkelspel). 15-17.45 RTL Wimbledon '94: htstreeks verslag van de Open En- 171 se tenniskampioenschappen, fi- ,w e vrouwen-enkelspel. jr 55-18.00 RTL 5: Sport: tennis Wim- don, live-verslag van de vrouwen- de. 00-17.58 Ned 2: Wielrennen: Tour France, rechtstreeks verslag van Proloog. 00-18.00 EURO: Tour de France: loog, Lille-Euralille. 10-18.05 BRT 2: Wielrennen: Ron- Frankrijk, rechtstreeks ver- de proloog in Lïlle. 10-21.30 BBC 2: Cricket en Tennis: htstreeks verslag van de 3e dag de derde testmatch Engeland- w-Zeeland en de Open Engelse niskampioenschappen (finale «wen enkelspel vanuit Wimble- a! g 10-18.30 Did 1: WK-voetbalmaga- e met reportages en interviews. 05-18.55 RTL 5: Sport: Futbol ndial. Nieuws, achtergronden en ortages vanuit de voetbalwereld. 18-19.17 Ned 2: Studio sport: met Tour de France, samenvatting iloog en Tourjournaal. 15-19.05 BRT 2: WK-Voetbal: ltsland-België, achtste finale, htstreeks verslag vanuit Chicago. 15-19.15 RTL Sport, ei (5-21.15 Did 1: WK voetbal: Duits- ed-België in Chicago. Recht- e ieks verslag van deze achtste fi- >5-21.00 Ned 3: WK Voetbal: recht- .1 feks verslag Duitsland-België. .10-21.00 EURO: WK voetbal: ltsland-België, rechtstreeks ver- n' S vanuit Chicago. 10-20.00 BRT 1: Sport, y- 30-22.00 Ned 3: WK Journaal b-10-22.00 BBC 1: Sport. ,10-23.20 Did 1: WK voetbal: Span- switserland, achtste finale in Was- gton. 10-00.30 BBC 1: WK Voetbal: mje-Zwitserland, achtste finale. Cl 10-00.30 EURO: WK voetbal: uije-Zwitserland. rechtstreeks slag vanuit Washington. 10-22.30 BRT 1: Sport. 15-22.30 Ned 3: Studio sport. 22.15-00.35 BRT 2: WK-Voetbal: Spanje-Zwitserland, rechtstreeks verslag vanuit Washington. 22.30-00.25 Ned 3: WK Voetbal: Span je-Zwitserland, achtste finale. 22.40-23.40 BBC 2: Today at Wimble don: samenvatting van de vandaag gespeelde tennisfinale vrouwen en kelspel en een vooruitblik op de fi nale mannen enkelspel morgen. 00.30-02.00 EURO: WK voetbal: hoogtepunten. ZONDAG 07.00-14.00 BRT 1: WK-Voetbal: over zicht van de vorige speeldag en rand- informatie. Het programma wordt elk half uur herhaald. 08.30-10.00 Did 1: WK-magazine met een herhaling van de gisteren ge speelde achtste finales 11.05-12.40 Ned 3: WK Voetbal: sa menvatting. 12.00-14.00 EURO: Motorsport: GP van Italië voor motoren. 13.30-15.00 RTL Autosport: rechtstreeks verslag van de GP van Frankrijk voor Formule 1-wagens vanaf het circuit van Magny Cours. 14.00-16.00 EURO: Autosport: GP van Frankrijk voor Formule-1 wa gens. 14.20-21.00 BBC 2: Sunday grand stand: tennis (Open Engelse kam pioenschappen, finale mannen en kelspel vanuit Wimbledon), auto sport (GP van Frankrijk voor For mule 1-wagens vanuit Magny Cour- s)en WK Voetbal-nieuws. 14.30-18.15 RTL 5: Sport: Tennis Wimbledon. 14.45-17.00 Ned 3: Studio sport: met wielrennen (Tour de Francerecht streeks verslag van de le etappe en hockey (NCM toernooi Nederland- Australie vanuit Amstelveen). 14.45-18.45 BRT 2: Ronde van Frank rijk: rechtstreeks verslag van de le etappe: Euralille-Armentieres 15.00-18.45 RTL Wimbledon '94 en Autosport: rechtstreeks verslag van de Open Engelse Tenniskam pioenschappen, finale mannen-en kelspel en autosport (GP van Frank rijk). 15.10-17.50 Did 2: Sport extra: atle tiek (Duitse Kampioenschappen vanuit Erfurt), motorsport (GP van Italië), wielrennen (Tour de France) en paardesport (125ste Derby van Hamburg). 16.00-16.30 EURO: Tour de France: le etappe; Euralille-Armentieres (234 km). 18.00-18.55 Ned 3: Studio Sport. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau 18.35-19.05 Did 2: WK-voetbalmaga- zine met reportages, achtergronden en interviews. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.45-21.05 BRT 2: WK-Voetbal: achtste finale tussen Saoudi Arabië en Zweden, rechtstreeks verslag van uit Dallas. 18.55-21.00 Ned 3: WK Voetbal: recht streeks verslag van de achtste finale Saoedi Arabië - Zweden. 19.00-21.00 EURO: WK voetbal: rechtstreeks verslag vanuit Dallas: Saoedi-Arabië - Zweden. 19.05-21.00 Did 2: WK voetbal: acht ste finale Saoedi Arabië - Zweden. 19.30-19.58 BRT 1: Sport. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 21.05-22.15 BRT 2: Tour de France: samenvatting van de slotfase van de le etappe: Euralille-Armentieies. 21.30-22.00 RTL 5: Sport. 21.55-22.10 Did 2: Sport am Sonntag. 22.00-00.30 EURO: WK voetbal: rechtstreeks verslag vanuit Los An geles Roemenië - Argentinië. 22.10-22.25 Ned 3: Studio sport. 22.10-23.20 Did 2: WK voetbal: acht ste finale Roemenië - Argentinië. 22.15-00.35 BRT 2: WK-Voetbal: achtste finale, rechtstreeks verslag vanuit Los Angeles. 22.20-00.30 BBC 1: WK Voetbal: rechtsreeks verslag vanuit Los Ange les. Tevens een samenvatting van de wedstnjd uit Dallas. 22.25-00.30 Ned 3: WK Voetbal: recht streeks verslag van de achtste finale Roemenië - Argentinië, 22.30-22.55 BRT 1: Sport 22.55-23.00 BRT 1: Good morning, Belgium: WK-nieuws. 23.00-00.00 BBC 2: Today at Wimble don: samenvatting van de vandaag gespeelde finale mannen enkelspel en een terugblik op het toernooi 23.20-23.55 RTL 5: Autosport" samen vatting GP Formule Frankrijk. ken ze: Romario, Zinho, Jorgin- ho, Dunga, Branco, Bebeto. Spe lers die zo bekend zijn, dat een artiestennaam voldoet. Het bandje scandeert alle namen, begeleid door een deuntje; A-a- al-da-irr. Ma-a-zin-ho. Een voetballer die zich hoort aangesproken, zwaait naar de tribune. Zelfs als dat even moe- lijk is. Paulo Sergio staat op een been, Dunga heeft het andere vast. Een hand van Sergio rust naast zijn been in het gras, met de andere wuift hij frivool naar de fans. Een raar gezicht. De kleine Zinho wil wel ingaan op de kritiek. „Ik geef toe dat ik niet zo goed speel als ik kan. Dat komt mede door de taktiek. Bij mijn club Palmeiras krijg ik alle vrijheid, mag ik naar de rechter- of linkervleugel uitwijken. In de nationale ploeg moet ik links blijven. Ik ben daardoor be perkt. Ik heb dat ook tegen de coach gezegd en we hebben nu afgesproken dat ik bij balbezit mijn gang mag gaan." De helft van de selectie voetbalt een partijtje tegen een stel ama teurs. De overigen lummelen wat langs de zijlijn, bijvoorbeeld door de bal met de hak naar el kaar te spelen door de lucht. De Braziliaanse verslaggevers hou- den keurig bij wie een doelpunt maakt. Sommigen geven via de draagbare telefoon bijna recht streeks verslag. Voortdurend gaan piepers. Romario is voor de gelegenheid spelverdeler. Het is ongelooflijk te zien hoe gemakkelijk hij colle ga's vrij voor de doelman zet. Het is verbijsterend hoe slordig die met de kansen omgaan. Ro naldo bijvoorbeeld passeert een hele rits verdedigers, om de bal keihard over het doel te jagen. Geregeld gaat Romario in dis cussie met Branco of Ronaldo, omdat hij een bepaalde bal niet kreeg. Na twee uur is de show voorbij. De pers duikt op de spelers, het publiek moet buiten het vak blij ven. Romario, slim als hij is, ver dwijnt via een of andere sluip weg. In Eindhoven, als PSV'er, wist hij die doorgaans ook feil loos te vinden. Het is een beetje als in de drie wedstrijden tot nog toe. Soms was hij een hele tijd onzichtbaar, om opeens toe te slaan. Telkens weer. „Ik doe dan gewoon een tijdje net of ik dood ben." HOEK-De voetbalclub Hoek heeft een nieuw hoofdbe stuur van vijf mensen, dat on der leiding staat van voorzit ter Eddv Dobbeleir. Daar naast staat in de nieuwe structuur een Raad van Be stuur, met zowel twee verte genwoordigers uit het hoofd bestuur als twee uit de spon sorcommissie. Dat is gister avond besloten tijdens de jaarvergadering. Eddy Dob beleir, Nel van de Velde (se cretaris) en Leo Breepoel (penningmeester) zijn over gebleven van het oude be stuur. Daaruit verdwenep Henk Siersema (al eerder op gestapt), Leo de Blaay, Gerrit Emans en Cees Nijenhof. Nieuw in het bestuur zijn Guido van Schaik, die vice voorzitter wordt, en Piet Dey, die van Leo de Blaay het wed strijd-secretariaat zal overne men. Het hoofdbestuur krijgt alle bevoegdheid om beslis singen te nemen. Daarnaast staat de Raad van Bestuur, dat meepraat over het beleid en waarvan in elk geval Eddy Dobbeleir, John Bravenboer en Dirk de Bruyn deel uitma ken. Eddy Dobbeleir: „Verder komt er nog een algemeen be stuur, waarin alle commissies van de vereniging zijn verte genwoordigd. Die komen maandelijks een keer bij el kaar. maar hebben geen be- slissings-bevoegdheid." Cees Nijenhof bedankte voor de bestuursfunctie commer ciële zaken, omdat hij vond dat hij te weinig steun kreeg van de sponsorcommissie (Stichting Promotie Hoek). PAPENDAL (ANP) - Arnold Vanderlijde, de beste Neder landse amateurbokser aller tij den, heeft definitief afscheid van de ring genomen. De Lim burger maakte dat vrijdag be kend op het nationale sportcen trum Papendal, waar hij zijn di ploma voor het met succes af ronden van de studie Sportma- nagement in ontvangst nam. „Na twaalf jaar topsport en 254 wedstrijden is het genoeg. Ik ben nu 31 jaar en heb alles meege maakt wat ik als bokser kon wensen. Ik kreeg last van blessu res en moest ook gaan knokken voor een maatschappelijke car rière. Ik kan wel zeggen dat de beslissing te stoppen mij veel moeite heeft gekost." Op 21 oktober neemt Vanderlij de in Sittard officieel afscheid van de bokssport. In twaalf jaar werd hij acht keer kampioen van Nederland en behaalde hij brons op de Olympische Spelen van Los Angeles ('84), Seoul ('88) en Barcelona ('92). Hij behaalde zil ver op de WK's van 1986 (Reno) en 1991 (Sydney), waar hij beide malen in de finale op punten ver loor van Savon. Daarnaast had Vanderlijde suc ces op Europese kampioen schappen. In 1985 veroverde hij in Boedapest brons, waarna hij 1987 (Turijn), 1989 (Athene) en 1991 (Göteborg) kampioen in het zwaargewicht werd. Van zijn 254 partijen won hij er 233. bok ste hij één keer onbeslist en ver liet twintig keer als verliezer de ring. Van Breukelen hoofdredacteur HAARLEM (ANP) - Hans van Breukelen wordt hoofdredac teur. Hij krijgt de leiding van het blad Topsport, dat medio sep tember verschijnt. Ex-sporters Ria Stalman en Yvonne van Gennip behoren tot de mede werkers. Topsport is een uitgave van Spaarnestad in samenwer king met de nationale sport stichting Top Support. Het eer ste (proeDnummer van het blad verschijnt als bijlage van het weekblad Panorama. Bij succes komt Topsport maandelijks uit. AXEL - Rinke van Remortel gaat ongetwijfeld met een goed gevoel het finaleweekend van het Axelse tennistoernooi in. Zowel in de Cl- als de C2-cate- gorie bereikte hij de halve fi nale. Vooral de manier waarop hij die plaats afdwong in de hoogste speelsterkte was opval lend. De zestienjarige Van Remortel moest het opnemen tegen Wer ner Crombeen. Vooraf werd een spannende partij verwacht, die zeker drie sets in beslag zou ne men. Niest bleek minder waar. Hij denderde in twee sets over zijn oppoentn heen, zonder een game af te staan: 6-0,6-0. Ronnie de Jonge moest meer moeite doen om de laatste vier te berei ken. Toch wist hij in drie sets de sterkste te blijven over Niek van Remortel. Bij de C2-heren bereikte favoriet Jean-Paul de Bakker gemakke lijk de finale, doordat zijn tegen stander Liet Erpelinck vermoeid moest opgeven. Ook hier was de als tweede geplaatste Rinke van Remortel succesvol, nu tegen Gino Roctus. Zijn tegenstander in de halve eindstrijd is Nino van de Starre, die in drie sets Jan Maas de baas bleef. Mark de Waal speelde twee zware drie setters bij de heren Dl. Hij won van Gilbert Brandt, maar zag de weg naar de laatste vier ver sperd door zijn opponent Mi- chielsen. Uitslagen. HEC1 kwartfinale: Rinke van Remortel-Werner Crombeen 6-0, 6-0; Ronnie de Jonge-Niek van Re mortel 4-6, 6-1, 6-4 HEC2 kwartfi nale: Jean-Paul de Bakker-Liet Er pelinck 7-5,5-5 opgave Erpelinck; Ni no van de Starre-Jan Maas 6-3, 6-7, 6- 2; Rinke van Remortel-Gino Roctus 6-4, 6-0. HED1, tweede ronde: Mark de Waal-Gilbert Brandt 6-4, 6-7, 7-6. Kwartfinale: Ben Kint-Eric Neve 6- 1,6-2; Ad Michielsen-Mark de Waal 7- 6, 3-6, 6-2. HED2, tweede ronde: Vin cent Koole-Arnold de Burger 6-4.6-4, Peter Govaert-G.Huisman 6-1, 6-2. DED2, kwartfinale: Vivian van Cam- pen-Veronique van Rattingen 6-4, 7- 5; Lien Kint-Jose Kints 6-2,6-2 DDC, kwartfinale: De Ridder/De Mui-Van Acker/Scheele 6-2. 6-1. HDD1, kwart finale: Cleijman/Van Eerdenburg- Van Alem/Thans 7-5, 3-6, 7-5. DDD1, kwartfinale: Dierick/Oppeneer-De Block/Laureijns 6-4. 6-4 GDD1, kwartfinale: De Vries/Van Alem-De Koster/Van de Vijver 7-6, 6-2 DDD2, kwartfinale: Weesepoel/Wieland- Bonte/Van Rattingen 6-4, 6-0. Sas van gent Duncan Blackman completeert de laatste vier in de oudste cate gorie jongens van het Zeeuws- Vlaams jeugdtoernooi. Met royale cijfers bleef hij Stef Snel- ders de baas. De eerstgeplaatste Remy Scherbeijn en Donovan Blackman komen tegenover el kaar te staan in een halve finale bij de veertienjarigen. Dennis Bouman, die de beschermde po sitie onderin het schema in die categorie inneemt, kreeg het zwaar te verduren tegen Chris tian Trapman. Na een schitte rend gevecht trok Bouman door een gewonnen tie-break in de derde set aan het langste eind. Hij moet nu Joris de Bakker ver slaan om zich finalist te mogen noemen. Uitslagen. JE 17, kwartfinale: Dun can Blackman-Stef Snelders 6-1. 6-0. JE 14, kwartfinale: Remy Scherbeijn- Erik de Rechter 6-1. 7-6. Donovan Blackman-Koen van de Berg 6-1, 6-4; Dennis Bouman-Christian Trapman 1-6,6-4,7-6 JE 12, kwartfinale: Dylan Blackman-Willem-Jan van Doese laar 3-6, 6-1, 6-0. MD 17 poule: Stelle- naar/Kunst-Noet/De Hulsters 6-0. 6- 1 MD 12 poule: Verhaegen/Verhae- gen-Van Dijk/d'Haens 6-0. 6-0 JD 10 poule: Jetten/Van der Peijl-d'Haens/ Dijkman 6-0, 6-0 AMSTELVEEN (ANP) - Tien minuten speelden de Neder landse hockeyers gisteravond in de hoogste versnelling. Het was voldoende om Argentinië tot overgave te dwingen. In die fase pushte Van den Honert twee strafcorners raak en rond de Delissen een fraaie aanval af. Kort voor tijd scoorde Jorge Lombi tegen. De 3-1-zege betekende dat Ne derland in het zevenlandentoer- nooi wederom de leiding over nam. Met negen punten uit vijf wedstrijden wordt het laatste duel voor Oranje zondag een heuse finale. Tegen Australië, dat nog zonder puntverlies is, maar zaterdag nog dient aan te treden tegen Pakistan. Nederland - Argentinië 3-1 (0-0). 40. Van den Honert 1-0 (sc). 42 Delissen 2- 0, 50. Van den Honert 3-0 (sc). 63. Jor ge Lombi 3-1. Scheidsrechters. Re- naud (Fra). Siebrecht (Dui). Aantal toeschouwers: 1500. Duitsland - Maleisië 5-1 (2-0). Stand: 1 Nederland 5-9 (24-6), 2. Au stralië 4-8 (18-4), 3. Pakistan 4-6 (15-9). 4. Duitsland 5-6 14-7), 5. Argentinië 5- 3 (5-9), 6. Zuid-Afrika 4-0 (4-21), 7. Ma leisië 5-0 (3-27) Autosport Cordoba (Arg). Rally van Argentinië, stand na tweede etappe. 1. Auriol/ Occelli Fra) Toyota Celica 584,33 km in 3.02 25, 2 Sainz/Moya (Spa) Sub aru Impreza 0.04, 3. Kankkunen/ Grist (Fin/GBri Toyota Celica Turbo 1.11, 4. Thiery/Prevot (Bel) Ford Es cort Cosworth 3.41. 5. Vatanen/Pons (Fin/Itai Ford Escort Cosworth 3 42, 6 Biasion/Siviero (Ita) Ford Escort Cosworth 4.18. Magny Cours (Fra). Formule I, GP Frankrijk, zevende race, eerste kwa lificatietraining: 1. Schumacher (Dui) Benetton Ford 1.17.085, 2. Ber ger (Oos) Ferrari 0,356, 3'. Hill (GBr) Williams Renault 0.454. 4 Alesi (Fra) Ferrari 0,770, 5. Brundle (GBr) Mcla- ren Peugeot 1,027, 6. Barrichello (Bra) Jordan Hart 1,241, 7. Mansell (GBr) Williams Renault 1,255, 8 Ver stappen (Ned) Benetton Ford 1,584, 9. Hakkinen (Fin) McLaren Peugeot 1.956, 10. Bernard (Fra) Ligier Re nault 2,207. Roeien Sykes (Aus) met 2 lengtes, tijd 6,09 minuten Skeeleren Stein. SBN-marathon. Mannen: 1 Bouma (Oldetrijne). 2 Oosten (Gor- redijk), 3 De Boer (Staphorst). 4 Klompmaker (Oosterwolde), 5. Hoeve (Etburg), 6 Lagerweij (Otter- lol. 7 Van der Grift (Oosterwolde), 8. Rokx (Essen, B). 9. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 10. Van de Wetering (Noordeinde). Stand na 5 wedstrijden: 1 De Boer 105,1. 2. Bouma 95.3, 3 Oosten 93. 4. Klompmaker 92,5. Henri Ruitenberg 86, 6. Van Dijk 72 Vrouwen: 1 Gretha Smit (Rouveen), 2. Jenita Smit (Rouveen), 3. Ponjee (Venlo), 4. Marjanne Smit (Rouveen), 5. Verhoef (Woerden), 6. Zijlstra (Dei- num). Sportprijsvragen Lucky Ten2-3-6-7-8-14-16-17-18-28-42- 45-57-60-61-62-64-75-77-80. (onder voorbehoud) Henley (Eng). Henley Royal Regatta, wereldbeker-wedstrijden. Mannen, skiff: Aardewijn (Ned) verslaat Lee (Eng) met 2 lengtes, tijd 8,00 Aarde- wijn naar kwartfinales. Vrouwen, skiff: Vermulst (Ned) ver slaat van El Haj (Eng), tijd 9.11. Ver- mulst naar kwartfinales. Grand Challenge Cup (mannen, acht): Holland Acht (Ned) verslaat Wielrennen Hyéres (Fra). Wereldbeker baan. 1 km tijdrit: 1. Glücklich(Dui) 1.05.219, 2. Lancien (Fra) 1.05,278, 3. Van Ha meren (Ned) 1.05.282. 4 km achtervolging: 1. Ermenaul' (Fra) 4,28. 2, Oliever (Spa) 0.08. Gritcun (Rus), 10. Slippens 0.14 Ook bij het trainingsveld is de belangstelling van de Braziliaanse fans enorm. foto Reutei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 53