Tactiek Oranje smelt in Orlando Rel bij Belgen rond Josep Weber 1% 50% ionner plaatst Ierland in rol van underdog Aron Winter is geen onruststoker VS klaar voor groot vuurwerk .JümL f KORTING Affaire Maradona nationale tragedie Van der Ende leidt duel tussen Spanje en Zwitserland 'lanny Blind lijkt tegen Ierland vrijwel zeker van basisplaats 8 'i 1 11 G QJ O OP DE GEHELE L ZOMERCOLLECTIE W Mannenmode in onze verslaggever Ibert Geesing RLANDO - Dick Advocaat is in zijn geloof gevallen. In de istieke omgeving van Lake ona heeft het realisme het por één keer gewonnen van de hoonheid. Oranje gaat maan- pg tegen Ierland op resultaat petballen. Met vier verdedi- ers. „Daar doe ik ontzettend cel mensen een plezier mee", as de ietwat cynische uitleg an de 'kleine generaal'. et die radicale koerswijziging pdelt Advocaat in de geest in de spelers. Van Ronald Koe- en bijvoorbeeld. „Als de spe- rs in vorm zijn. is een concept et vleugelspitsen een perfect pteem. Maai- hier hebben we bg niet gespeeld naar onze mo- lijkheden. Daardoor zijn we hterin kwetsbaar. Dan is het rstandig om wat meer zeker- jden in te bouwen. Inderdaad, it is realisme", beaamt de li- ro van Oranje en Barcelona Set concept is goed. Er werden ieen te veel individuele fouten maakt", is het oordeel van Ri- lis Michels. „Als je voetbal op Ipniveau speelt", verklaarde nvocaat de ommezwaai, „staat t resultaat centraal. Als dat paard kan gaan met mooi fetbal is dat meegenomen, aar als het door de omstandig- den niet kan, is dat jammer." brandende zon in Orlando eft de speelwijze van Oranje [smolten. Advocaat kent de ïtiek die is losgebarsten na de orale opvoering tegen Marok- i. „Ik heb alleen het idee dat £t iedereen begrijpt wat het tekent als je in een tempera- jir van 46 graden het spel moet aken en ook nog eens de wed- [ijd moet dicteren. Dat is ont- ptend moeilijk." Om niet door Ierse hardlopers verrast te prden, trainde Advocaat giste- p op Lake Nona met een vier- ans-verdediging Danny Ind, Ronald Koeman, Stan llckx en Frank de Boer met br man op het middenveld - ion Winter, Wim Jonk, Frank jjkaard en Rob Witschge - en ét twee spitsen: Dennis Berg- |mp en Peter van Vossen. tod en de Boer zullen via de lugels voor de opbouw moeten gen, Valckx heeft als taak om enige Ierse spits Tommy Coyne aan banden te leggen. De druk ligt vooral op het midden veld. „Ierland heefteen vrij stug ge ploeg", zo heeft Advocaat aan de hand van de videobeelden te gen Mexico nog eens gezien. Ze spelen met veel mensen achter de bal." Zoals op 20 april in Til burg toen Oranje in een oefenin terland met 1-0 onderuit ging. Het ergert Advocaat dat de in druk bij het thuisfront is ont staan dat Oranje al in de kwartfi nales zit. „Ierland wordt een hele moeilijke klus. maar niet onmo gelijk. We moeten alleen niet gaan denken dat de Ieren een slecht elftal hebben. Als je van Duitsland en Italië wint, heb je aardigwat in je mars." Advocaat rekent op een agressief en ver moeiend duel. „Wij zullen er vooral voor moeten zorgen dat we in de opbouw niet dezelfde fouten maken als de Duitsers en de Italianen. Daar spelen ze juist op in. Daar heeft Ierland ook de spelers voor." Het optimisme van Advocaat is gebaseerd op de manier waarop Oranje in de drie eerste wedstrij den op de been bleef. „De Duit sers zijn in het laatste half uur tegen Zuid-Korea compleet weggespeeld. Dat is ons nog niet overkomen." De irritatie die na drie weken over en weer de kop op gaat steken, deert hem wat minder. „Dat hoort erbij als je succes wilt hebben." 'oor doelman is wereldkampioenschap al geslaagd n onze verslaggever or Jan Mennega van onze verslaggever door Albert Geesing ORLANDO - Alleen Ronald Koeman (75), Frank Rijkaard (71) en Jan Wouters (69) speel den meer interlands dan Aron Winter. Hij heeft er inmiddels al 39 achter zijn naam staan, maar een basisplaats heeft hij in zes jaar nooit kunnen af dwingen. Dat steekt en begon hem behoorlijk op z'n zenu wen te werken. Tot het duel met Marokko. De basisplaats kwam voor hem niet eens als verrassing, zegt hij op Lake Nona. „Het kon niet uitblij ven, ik zat er min of meer op te wachten. Het was voor mij al leen een verrassing dat Frank Rijkaard ernaast stond." De 'klusjesman van Oranje' was present bij het EK'88, bij het geflopte WK in Italië en twee jaar geleden bij het EK in Zweden. In die drie toernooien kwam hij echter niet verder dan één wedstrijd en twee in valbeurten. „Ik zat bijna altijd op de bank of op de tribune. Dit wordt je vierde toernooi Aron, heb ik me voorgehouden, dat gebeurt je niet weer. Ik voelde me sterk. Ook conditioneel. Ik wilde spelen en zat gewoon op dat moment te wachten. Mijn probleem is alleen dat Neder land een overschot aan goede middenvelders heeft." En Winter natuurlijk. Tegen Marokko greep hij de kans om te laten zien dat hij niks min der is dan die anderen met beide handen aan. In de bako ven van de Citrus Bowl toonde Winter lef en agressie. „Pas de laatste tien minuten kreeg ik wat last van de hitte." Dick Ad vocaat zal het maandag tegen de groene krijgers van Jack Charlton wel uit z'n hoofd la ten om hem buiten de ploeg te Aron Winter: „Ik ga er vanuit dat ik tegen Ierland speel, daarna zie ik wel verder." foto ANP houden. „Ik ga er vanuit dat ik tegen Ierland speel, daarna zie ik wel verder." Het scenario loopt daarmee synchroon met de prognose die Winter vlak voor het vertrek naar Amerika deed. „Ik ver wacht dat ik veel aan spelen toekom." Dat is ferme taal voor een speler, die meer inter lands als invaller van de partij was (21) dan hij in de basis stond (18). „In het begin vind je het niet erg datje buiten de ba sis wordt gehouden. Dan vind je het al prachtig dat je erbij bent." Maai' als je aan Oranje geroken hebt wil je meer. Zeker Winter. Hij is een vechterstype, met het hart op de goede plaats. Maar hij speelt ook nog met verstand. „Dat is een van mijn kwaliteiten", denkt de mid denvelder van Lazio Roma. De ergernis sloeg langzaam om in wrok. „Als Johan Cruijff bondscoach was", zei hij eer der al eens, „dan had ik allang vast in Oranje gestaan." Dat weet hij zeker en daar denkt Winter nu nog net zo over. „Toch", zo bekent hij, „ligt het niet aan de bondscoach, maar op de eerste plaats aan mezelf dat ik geen basisplaats had." Die moet je afdwingen, in en buiten het veld. „De trainer heeft een bepaalde voorkeur. Die ging over mijn rug. Daar door viel ik steeds buiten de boot. Dan kun je twee dingen doen, je legt je daarbij neer of je vecht er tegen. Een andere ma nier is er niet om het ongelijk te bewijzen." Daarin slaagde hij woensdag cum laude. „Ik heb geprobeerd zo goed mogelijk te voetballen. Maar het is niet zo dat ik met het mes op de keel heb gespeeld. 'Dit is mijn laat ste kans, nou moet ik het laten zien', dat idee had ik niet, Ik ken mijn eigen kwaliteiten en weet wat ik kan." Zekerheid in het topvoetbal bestaat niet. Aron Winter weet het. Maar hij weet voor zichzelf ook dat ze van hele goede huize moeten komen om hem nu nog uit de ploeg te spelen. De pen del tussen bank en veld is hij na zes jaar spuugzat. „Dat is niet leuk, kan ik je verzekeren. Elke keer kwam ik weer over uit Italië. De ene keer speelde ik één helft, de andere keer de laatste twintig minuten, maar meestal helemaal niet. Steeds ging ik weer teleurgesteld te rug naar Italië." Zijn geduld raakte op. „Op een gegeven moment werd ik er helemaal gek van. En dacht ik: zal ik het nu wel of niet meer doen. Maar stoppen met het Nederlands elftal, nee, zo ver was ik nog niet." Veel scheelde het niet. In Italië snappen ze er geen snars van dat Winter tot voor Marokko nog steeds de twaalf de man van Oranje was. Hij geldt bij Lazio Roma als een vaste waarde en miste niet één wedstrijd. Competitie. Europa Cup, beker of vriendschappe lijk, hij werd nooit gepasseerd. Zo slecht doet hij het dus niet. „Zeker op een groot toernooi heb je alle rust nodig. En ik ben geen type om onrust te zaaien. Daar ben ik te beschaafd ■ÜHSiKüiH TAMONTE SPRINGS - In de >by van het Orlando North Iton-hotel in Altamonte rings is het een drukte van In groene shirtjes gesto ft Ierse supporters, de sche ls bedekt door al even groene ;ten, schudden hun favorie- i de hand en kloppen hen be- inderend op de schouder, nze fans zijn de beste ter we- d," zal Pat Bonner later ver- iren. nner, 93 kilogram zwaar, 1.88 iter lang, is een routinier. Op 21e verjaardag, op 24 mei II, stond hij in een oefenwed- ijd tegen Polen voor de eerste :r bij Ierland tussen de palen, rtien jaar en 75 interlands la- is hij nog immer de onbe- iste nummer één van Jack arltons Green Army. „Ik ben niet slechter van geworden hij acht jaar geleden bonds- ich werd. Hij heeft mij direct vertrouwen gegeven. Jack kt ook niet naai- leeftijden. Of ïu negentien bent, zoals Gary lly, 34, zoals ik, of 38, zoals Ke- Moran, als hij vindt datje ge- n je prestaties in aanmerking mt voor de nationale ploeg, lt hij je op." t Charlton aan het roer begon t alleen voor Bonner de victo- de Ierse nationale ploeg ging zijn komst ineens ook op roze Iken lopen. De dappere strij- s van het Groene Eiland kwa- :eerden zich in 1988 voor het in het toenmalige West- itsland en waren twee jaar la- op het WK in Italië eveneens de partij. Op beide toernooi- was een hoofdrol weggelegd ar Bonner. Bij de historische 1- iverwinning tegen Engeland het EK in West-Duitsland ipte hij fenomenaal en in Ita- stopte hij een penalty van Da- 1 Timofte. land plaatste zich daardoor ar de kwartfinales, waarin het Rome door Italië werd uitge- lakeld. Twee jaar eerder, in itsland versperde Nederland de Ieren de weg naar de halve fi nales. Met een mazzelgoal in de slotfase was Wim Kieft destijds de luid bejubelde matchwinner. De sluitpost van het Schotse Celtic herinnert zich de treffer nog als de dag van gisteren. „Dat doelpunt had niet toegekend mogen worden. Het was buiten spel." Zo sterk als Oranje destijds was, is het tegenwoordig niet meer, stelt Bonner vast. Van Basten en Gullit zijn geen spelers die je zo maar even kunt vervangen, oor deelt hij. „Maar Nederland heeft 1 natuurlijk nog altijd een hele goede ploeg. Bergkamp, Koe man, Rijkaard en Jonk zijn spe lers van wereldklasse, die het verschil kunnen uitmaken tus sen winnen en verliezen." Of Ne derland sterker is dan Ierland? Hij lacht. „Dat zullen we maan dag wel zien." In de voorbereiding op het WK oefenden Nederland en Ierland op 20 april in Tilburg tegen el kaar. De ploeg van Dick Advo caat vond geen antwoord op het ongecompliceerde boerenkool voetbal van de Ieren en verloor met 1-0. „Dat zegt niks", vindt Bonner. „Het was een vriend schappelijke wedstrijd. Maan dag gaat het om kwalificatie voor de kwartfinales van het we reldkampioenschap en dat is wel even wat anders. Ik denk bo vendien dat Nederland zich niet opnieuw door onze speelwijze zal laten verrassen." Hoe de afloop van de vijftiende krachtmeting tussen Nederland en Ierland ook zal zijn, volgens Bonner is het toernooi voor zijn land al meer dan geslaagd. „Bra zilië, Argentinië, Italië, Duits land en Nederland zijn naar Amerika gegaan om wereldkam pioen te worden. De spelers van die landen staan onder veel gro tere druk dan wij. Wij zijn hier zonder grote verwachtingen heen gegaan. Met Italië, Noor- wegen en Mexico als tegenstan ders zaten wij in een zware groep, misschien wel de zwaar ste van allemaal. Wij hoopten de eerste ronde te overleven. Dat is ons gelukt. Alles wat er nu nog komt, beschouwen wij als een mooie bonus. Wij hebben niks meer te verliezen. Bij terugkeer in Dublin zullen wij als helden worden ingehaald." Pat Bonner is kansloos op de in zet van Wim Kieft bij het Euro pees kampioenschap in 1988. Nederland won toen met 1-0. „Dat doelpunt had niet toege kend mogen worden. Het was buitenspel." foto archief PZC Gespannen sfeer voor wedstrijd tegen Duitsland zamelingsactie •or Charlton LANDO (DPA) - Ierse voet supporters hebben een inza- lingsactie voor Jack Charl- gehouden. De opbrengst, ia 300.000 gulden, was het ivoudige van de boete van 100 gulden die de voetbal- ch kreeg opgelegd na het 1 met Mexico. In Ierland iken de voetbalfans massaal beurs open. Charlton rea- rde even enthousiast als ver- op het spontane initiatief, drie ton gaat naar een goed van onze verslaggever Henri vari der Steen CHICAGO - 'Het is oorlog'. De uitspraak komt uit de mond van een invloedrijk Belgisch journalist. Bij de Rode Duivels, waar het toch altijd gezellig toeven is, schijnt de sfeer gespannen. De spelers hekelen bonds coach Pol van Himst en elkaar. Spits Josep Weber is al door het lint gegaan en noemde vedette Mare Degryse 'een smeerlap'. De entree van de Belgen in Chicago, voor de wedstrijd in de achtste finale tegen Duitsland, is allerminst feeste lijk. Twee dagbladverslaggevers en twaalf cameraploe gen staan voor joker, want Pol van Himst heeft, een paar- demiddel verordonneerd: spreekverbod! Luc Nilis geeft een hand, maar zegt niks. Óp het gezicht verschijnt een blik van verstandhouding: ik kan er ook niks aan doen. Degryse komt tot twee hele zinnen: „Van Himst wil in eens met twee spitsen spelen. Nee. hij heeft- niet over legd, niks gevraagd, niks gezegd." Van Himst heeft dan al een seintje gegeven, de verslaggever wordt wegge sleept. De sfeer is bepaald gespannen. In kort tijdsbestek is het een en ander gebeurd, te beginnen met het bijna schan dalige verlies tegen Saudi-Arabië. De blunder van Van Himst om niet alleen Nilis, maar ook Emmers, Weber en Grün uit de ploeg te laten, is de bondscoach op hoon uit de spelersgroep komen te staan. Belgische voetballers uiten kritiek doorgaans omfloerst. Franky van der Eist: „We hebben op dit ogenblik drie gefrustreerde spitsen rondlopen. Maar ja, de trainer be slist. Of ik hem iets verwijt? Je weet wel wat ik bedoel Van der Eist bedoelt dus dat Van Himst knap gefaald heeft als bondscoach. Zijn spitsen vinden dat natuurlijk ook. Weber had de ste vigste teksten. Hij wist zeker dat Degryse naar Van Himst was gestapt met de mededeling dat hij niet langer met Weber voorin wenste te spelen. Weber trok die we tenschap op zijn fatsoen. „Er zit een smeerlap in de ploeg die onzinnige verhalen over mij vertelt." De sensibele aanvaller moet gestoken zijn door gedrag en uitspraken van Nilis en Degryse, de andere twee basisspelers voorin. Zo was het immers tot de eerste wedstrijd: Weber, De gryse en Nilis zouden voor de doelpunten zorgen. Al na een uur in de eerste wedstrijd tegen Marokko gooide Van Himst dat idee echter overboord: Nilis moest eruit. Te gen Nederland stond de nieuwe PSV'er niet in de basis, tegen Saudi-Arabië kwam hij na acht minuten in het veld voor de geblesseerde Degryse. Die wist gistermid dag in de gauwigheid nog wel te vertellen dat hij tegen Duitsland zeker niet speelt. „Is het probleem meteen op gelost", grijnsde de geblesseerde Degryse samenzweer derig. BUENOS AIRES (SID/ANP) - Argentinië huilt, ook 24 uur na de dag des oordeels. De affaire Diego Maradona, die van het WK werd weggestuurd omdat sporen van het stimulerende middel efedrine in zijn urine waren aangetroffen, is uitge groeid tot een nationale trage die. Van hoog tot laag werden de kwaüteiten van het 'gouden knulletje' gisteren geprezen, in superlatieven en kapitalen. Na Carlos Ruckauf, de minister van binnenlandse zaken, reageerden ook de politici, hoogwaardig heidsbekleders en bekende Ar gentijnen seriegewijs op het dra matische ongeluk uit de drogis terij. Iedereen roemde de ver diensten van Maradona, be dankte hem voor de vele schitte rende momenten en vroeg zich vertwijfeld af waaraan het land dit te danken heeft. Het slachtoffer zelf blijft de ver moorde onschuld spelen. „Ik ben op m'nziel getrapt... Ze heb ben m'n benen geamputeerd", zei Maradona. Hij vertelde ook dat de FIFA al sinds hij in Italië ging voetballen, jacht op hem maakt. Elk woord over het derde en ge ruchtmakendste dopinggeval tijdens een WK was in Argenti nië groot nieuws en gesprekstof op elke straathoek. Alle televisie- en radiozenders deden eraan mee. Het openbare leven in Bue nos Aires, anders een toonbeeld van turbulentie, leek te zijn ver lamd. Overal werd uiting gege ven aan het nationale verdriet. De Argentijnse teamarts Ernes to Ugalde was niet op de hoogte van het medicijngebruik van Diego Maradona. Hij hoorde er pas van toen de 33-jarige mid denvelder al positief was bevon den bij de dopingcontrole. Ugal de heeft Maradona pas daarna gevraagd wat hij had genomen. Het bleek te gaan omTDecidex en Naftizol, medicijnen die in Ar gentinië vrij verkrijgbaar zijn en die, zoals zoveel hoestdrankjes en neussprays, efedrine bevat ten of iets dat er op lijkt. „Maradona was niet ziek, maar hij klaagde over een lichte aller gie. De doses die hij nam, heb ben hem nauwelijks fysiek voor deel kunnen brengen", reageer de Ugalde. „Maar als hij het me voor de wedstrijd had verteld, dan zou hij zeker niet hebben ge speeld. Ik weet wat dat voor hem had betekend, want ik weet hoe hard hij heeft getraind." WASHINGTON (GPD) - Diego Maradona stond op alle voorpa gina's van de Amerikaanse kranten. „Agentinië begint van daag aan een leven zonder Diego Maradona", schrijft The Washington Times. Maar dè aandacht van de Amerikaanse media ging toch vooral uit naar het duel tussen de VS en Brazi lië. De belangrijkste wedstrijd uit de Amerikaanse voetbalge schiedenis, schrijft The New York Times. De winnaar van dat duel komt volgende week zaterdag in Dallas uit tegen de winnaar van Nederland-Ier- land. Het is maandag 4 juli, de Ameri kaanse nationale feestdag. USA- Today meldt dan ook dat 'de VS klaar is voor vuurwerk op de vierde juli'. Maar in dezelfde krant schrijft Pelé dat de kansen voor een sensatie klein zijn. Het feit dat de mannen van Bora Mi- lutinovic in de tweede ronde spe len, noemt Pelé al een overwin ning. Maar tegelijk bekritiseert de beste voetballer aller tijden de aanpak van de Braziliaanse coach Carlos Alberto Parreira. Hij vindt dat de omschakeling van verdedigen naar aanvallen te traag verloopt, en adviseert Parreira dan ook een reeks ver vangingen. Zo zouden Rai en Zinho. twee basisspelers, moe ten verdwijnen. „Slechter spelen dan nu kan niet", zegt Pelé. Hoewel Brazilië door alle volgers als de favoriet voor de wereldtitel wordt gezien, komt ook uit het eigen land veel kritiek. Zelfs de Braziliaanse president Franco meende Par reira te moeten bekritiseren vanwege het niet opstellen van de pas zeventienjarige Ronaldo. USA-Today bombardeert het WK na de eerste ronde al tot een groot succes, dat alleen ver stoord is door twee dingen waar het geen greep op heeft: de hitte en Maradona. Maar er is tot nog toe geen enkel incident geweest, de kijkcijfers zijn hoog, het Ame rikaanse team speelt boven ver wachting goed en er zijn enkele verrassende uitslagen geweest. Nederland derde op FIFA-lijst DALLAS (AFP) - Nederland is na de eerste ronde van het WK derde op de ranglijst die de FI FA maandelijks opmaakt aan de hand van resultaten. Oranje hoeft alleen Brazilië' en Duits land voor zich te dulden. De Zuidamerikaanse favoriet nam de eerste plaats over van de ti telverdediger. De rangschikking is: 1. Brazilië 62,26 punten, 2. Duitsland 60,81, 3. Nederland 60,29,4. Italië 59.33. 5. Argentinië 58,02, 6. Spanje 58,01,7. Noorwegen 57,58, 8. Roe menië 57,45, 9. Zweden 57,26, 10. Nigeria 56,97, 11. Zwitserland 56,27, 12. Denemarken 54,93, 13 Ierland 54,26, 14. Mexico 53,25, 20. België 50,63, 23. Verenigde Staten 47.94, 29. Saudi-Arabië 43,12. LOS ANGELES (AFP) - Mario van der Ende zal als scheids rechter optreden bij de wedstrijd Spanje - Zwitserland. Het duel voor de achtste finales van de eindronde om de wereld titel wordt vanavond (zaterdag) in Washington gespeeld. Jan Dolstra en de Hongaar Sandor Marton fungeren als grensrechters. In de eerste fase van het toernooi, de eerste ronde, leidde de Haagse arbiter twee wedstrijden: Italië - Ierland en Verenig de Staten - Roemenië. De wereldvoetbalbond FIFA heeft voor de eerste vier wedstrijden van de achtste finales de vol gende arbitrale trio's aangewezen: vanavond in Chicago: Duitsland - België. Scheidsrechter: Röthlisberger (Zwi). Grensrechters: Listkiewicz (Pol) en Christensen (Den). Re serve: Diaz Vega (Spa). Washington: Spanje - Zwitserland. Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Grensrechters: Dolstra (Ned) en Marton (Hon). Reserve: Angeles (VSt). Morgen (zondag): Dallas: Saudi-Ara bië - Zweden. Scheidsrechter: Marsiglia (Bra). Grensrech ters: Alves (Bra) en Garcia (Hond). Reserve: Cavani (Uru). Los Angeles: Roemenië - Argentinië. Scheidsrechter: Pairet- to (Ita). Grensrechters: Ramicone (Ita) en Matthys (Bel). Re serve: Chong (Mau). Of dat zo is, moet worden betwijfeld. Van Himst lijkt de weg kwijt te zijn en zou Nilis weieens opnieuw kunnen passeren. Tegen de wereldkampioen zou de Belgische keuzeheer tot de conclusie kunnen komen dat hij er be ter nog een aanvaller kan afhalen. Bij alle technische ellende hebben de Belgen dan ook nog te maken met een falende 'chef de mission'. Roger VandenStock, de zoon van Anderlecht-president Con stant. tevens vice-voorzitter van de Belgische kam pioen. VandenStock junior moet zich bot en onbe kwaam gedragen hebben de eerste weken. Gisteren was hij de enige die iets wilde zeggen tot de verzamelde tele visiepers, al kwam VandenStock niet verder dan de ver wachting dat het tegen Duitsland weieens een moeilijke wedstrijd kon worden. Op de Hollandse vraag wat hij vindt van alle kritiek op zijn functioneren, zei Vanden Stock, zich meteen uit de voeten makend: „Daar ga ik later over spreken." Een uitschakeling vanavond tegen Duitsland, tenzij eer vol, zal in België al reden genoeg zijn om er nog eens over te spreken. Over een WK dat voor de Rode Duivels zó glorieus begon dat België de tegenstander voor het uit zoeken had; Zweden, Ierland. Het werd Duitsland, net twee dagen na de afgang tegen Saudi-Arabië, ook dat nog. Dat is verre van gezellig of grappig. In België vinden ze het zelfs duivels. Advertentie CD Kanaalstraat 55 Oost-Souburg 01184-62158

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 19